Keresés

Részletes keresés

stangli2 Creative Commons License 2010.01.02 0 0 1600
Igen, úgy tudom ez a te rizikód, alaposan meg kell nézni mi van a szerződésben erre az esetre, ill. utána kell járni, melyik biztosítónál lehet állatra biztosítást kötni és be kell biztosítani őket.
Előzmény: szece77 (1599)
szece77 Creative Commons License 2010.01.02 0 0 1599
Ez ilyenkor az én rizikóm nem? Hogy tudok ez ellen védekezni?
Előzmény: stangli2 (1597)
stangli2 Creative Commons License 2010.01.02 0 0 1598

Hoztam nektem egy rakat nyulat.. amelyik kiváncsi volt rám azt lefotóztam, de nem mindeggyik dugta ki az orrát az ólból..

 

stangli2 Creative Commons License 2010.01.02 0 0 1597
Húha! Feltétlenül biztosítsd be magad arra az esetre, ha az állományt elvinné valamilyen betegség.
Előzmény: szece77 (1595)
krezidiesel Creative Commons License 2010.01.02 0 0 1596

A bőrkikészités engem is érdekelne.

A nyers bőrnek sajna egyáltalán nincs ára, nyers birkabőröket is fillérekért adják, a kikészitett birkabőrt sokszor olcsóbban árulják vásárokban mint amennyiért kikésziteni elvállalják.

 

Más!

Rácalmás környékén keresnék nyúltartókat esetleges bak csere, vagy vétel miatt.

Van egypár szép bakom, amit sajnálok levágni, elcserélném másikra vérfrissités miatt.

Részleteket személyesen vagy mailban! Fényképeket tudok küldeni, vagy akár ide is felrakni.

Van egypár törpe nyuszim is ,azok is bakok, azokhoz is keresnék-vagy cserélnék anyanyuszit.

Előzmény: kavarnyik (1586)
szece77 Creative Commons License 2010.01.01 0 0 1595
Üdv mindenkinek!

Abban kérném a segítségeteket, hogy egyrészt Győr környékén hol van lehetőség nyúl leadására (valamikor még jártak nyulasok, arra emlékszem, de hogy mostanában hogy megy, azt nem tudom már sajnos). Másrészt a neten bukkantam Rex nyulak tartására szerződést, és anyaállomány kihelyezést kínáló cégről. Erről van- e valakinek valami tapasztalata?
Sajnos december 1.-től munkanélküli lettem, de ezt lehetőségként akarom kihasználni, hogy saját lábamra álljak. (némi tapasztalatom van már a nyúltartásban, de az nem saját gazdaságban volt)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.01 0 0 1594
Szia Chris!

Ők azok a kis drágák akiket az ismerősöm Zegen vásárolt a börzén!
Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.01 0 0 1593
stangli2 Creative Commons License 2010.01.01 0 0 1592
Sikerekben gazdag, boldog új évet kívánok mindenkinek!
törpecser Creative Commons License 2009.12.31 0 0 1591
Mindenkinek!!!!
kavarnyik Creative Commons License 2009.12.31 0 0 1590
Had ragadjam meg az alkalmat, hogy BENGUEK! :) azaz
Boldog, és Egészséges Nyúlban Gazdag Új Esztendőt Kívánjak mindenkinek.
kavarnyik Creative Commons License 2009.12.31 0 0 1589
A szőr hullásával kapcsolatban azt olvastam valahol, hogy december közepe és január közepe közt érdemes vágni, mert akkor nagyjából beáll.
A kikészítésre én is gondoltam házilag, de sajnos nem tudom kis mennyiségben beszerezni az anyagokat.
stangli2 Creative Commons License 2009.12.31 0 0 1588

Már én is gondoltam rá, hogy hasznosítani kellene, bár akkor biztosan másképpen kellene vágnunk, mert ahogy most csináljuk szakad mindenfelé..

A kikészítését biztosan meg lehet tanulni, az biztos hogy jó dolgokat lehetne készíteni belőle és aranyáron mérik a szörmesapkát és egyebet amit láttam már nyúlból..

Előzmény: kavarnyik (1586)
nddori Creative Commons License 2009.12.31 0 0 1587
Személyes tapasztalatom nincs, de én úgy hallottam, hogy a nyúlszőrrel az a baj, hogy mindig hullik.
Én az óriásokkal kapcsolatban annyit tudok, hogy 2,5 kg-osan nem érdemes levágni, mint a "húsnyulakat", hanem legalább 3 kg-os korát célszerű megvárni, de ezt is eléri 3 hónapos korára általában.
Előzmény: kavarnyik (1586)
kavarnyik Creative Commons License 2009.12.31 0 0 1586
Szia!
Ti sem tudtok mit kezdeni a szőrrel? Nincs senkinek valami ötlete? Én a múltkori vágásból eltettem sóba, de hogy mit csinálok később vele azt nem tudom. Érdekes, hogy annyi bundát kapni műszőrből, de a rengeteg nyúlszőrt senki nem akarja megvenni? Miért? Akár 100 forintért odaadnám darabját, mintsem kidobjam. És gondolom ezzel mások is így vannak.
Előzmény: stangli2 (1585)
stangli2 Creative Commons License 2009.12.31 0 0 1585

Mivel az emberem elég lusta, mikor elérik a két kilós súlyt (kb.) akkor elkezdek könyörögni és 2.5 kg-osan már vágjuk is..:-)

Nálam lassan híznak, mert szabadon vannak nem ketrecben így aztán futkosnak bőven. De viszont így fele annyi munka és idő ami elmegy rájuk.

 

Igen az óriás fajtákat régen a prémjük miatt tenyésztették, de mivel a prémre a kereslet megszünk talán kedvtelésből tartják és tenyésztik őket, igazán hústermelésre nem jó. De tapasztalatom nincsen velük, én a kis törpémmel fürödtem be akit befogadtunk, mert nagyon édes és cuki, meg a gyerekei is, de hiába a normál apa, a gyerekek is kicsik maradnak, így nem nagyon van haszna.. Nálunk még nem divat a házi kedvencnek tartott nyúl.

Előzmény: Purcsimanó (1584)
Purcsimanó Creative Commons License 2009.12.31 0 0 1584
A nyuszik kosorrú apától és magyar vadas keverék anyától származnak.Ma megmértem egyiket 1,80 kg.Én nem is gondoltam,hogy ilyen nehéz....olyan picinek látszik.Nyolcan vannak egy ketrecben,és még elég nagy a helyük.Tudnak ugrabugrálni....Azt olvastam valahol,hogy a nagytestű nyulaknak először a csontozatuk fejlődik és aztán növelik a hús tömeget.....ezért nem igazán alkalmasak kifejezetten hústermelésre!Általában mekkora korban vágjátok a nyuszit?Úgy értem hány kilósan?
Előzmény: stangli2 (1580)
nddori Creative Commons License 2009.12.31 0 0 1583
Én is ugyanezt tudom javasolni, hogy válassz másik fajtát, vagy, ha sima házinyulaid vannak, akkor másik anyát. Nekem nagy szerencsém van ezzel az anyanyúllal, nagyon jól nevel, az előző alom egy 3kg-os baktól volt neki, de ott is 4 hetesen a kicsik elérték az 1kg-ot. A német óriástól most 8 nyuszi van az alomban, mind egyforma nagy, holnap lesznek 8 hetesek, 2,1 kg a súlyuk. 6 hetes korukban voltak elválasztva.
Előzmény: Purcsimanó (1577)
nddori Creative Commons License 2009.12.31 0 0 1582
Oké, akkor beszéljük meg a többit e-mailben!
Előzmény: kavarnyik (1578)
kavarnyik Creative Commons License 2009.12.31 0 0 1581
Szia!
Ne haragudj, hogy ennyit zaklatlak, de tudnál feltenni képet?
Előzmény: nddori (1575)
stangli2 Creative Commons License 2009.12.31 0 0 1580

A takarmányégetés, hasznosítása is függ a nyúl fajtájától, a hőmérséklettől (hidegben többet esznek, de a takarmány nagy része arra megy el, hogy a testhőmérsékletet fent tartsák), ill. a ketrec nagyságától is, nagyobb ketrecben több energiát eléget mert futkos. Ha úgy érzed nagyon veszteségesen állítod elő a nyulat, szerintem próbálj meg fajtát váltani pl. a pannon fehér, kaliforniai kimondottan hús hibrid, amiknek nagyon jó a takarmány hasznosítása..

Betegségek közül a kokcidiózis ami lappanghat és leginkább a rossz takarmányhasznosításban nyílvánul meg, ez ellen a trisulmix nevü antibiotikummal védekezhetsz leghatékonyabban, sajnos a gyógyszeres prevenciós tápok nálam nem váltak be..

Előzmény: Purcsimanó (1577)
kavarnyik Creative Commons License 2009.12.31 0 0 1579
Szia!
Nem okoskodom, de nekem is van két eltérő fajta, de méretre nagyjából megegyező méretű anyám. 1 nap eltéréssel ellettek és az egyiknek 2 hetesen voltak akkorák a kölykei, mint a másiké 1 hónaposan. Azóta valamennyit lefaragtak a hátrányból, de még mindig sokkal nagyobbak az 1 nappal idősebbek.
Pedig enni mindenki ugyanazt kap.
Előzmény: Purcsimanó (1577)
kavarnyik Creative Commons License 2009.12.31 0 0 1578
Szia!
Meg kell beszélnem a férjemmel, de nagyon szeretnék egy kék fajtatiszta szép nyulit. Esetleg tudnád tartani a februári fizetésig?
És megadom az elérhetőségem, hogy a komolyabb részét rendezzük:
kavarnyikzsuzsa@citromail.hu
Most, hogy itthon van a férjem és elkezdtük az alkut figyelte a hálót, de én általában csak egyszer netezek, szóval ne sértődj meg ha csak másnap válaszolok valamire, de ma figyelni fogunk :)
Köszi Zsu
Előzmény: nddori (1573)
Purcsimanó Creative Commons License 2009.12.31 0 0 1577
Csak azért kérdezem,mert én is szinte ugyan ezt adom nekik,bár én egy fajta tápot,de nem nőnek ilyen gyorsan.És milyen mennyiségben adod nekik a tápot?Amennyit meg tudnak enni,vagy mondjuk naponta háromszor egy adott mennyiséget?Én naponta háromszor adok a vágásra szánt nyusziknak árpát búzát tápot keverve néhány szem kukoricát.Széna folyamatosan van előttük és háromszor kapnak valami zöldség félét...almát ,csicsókát ,répát ,stb....valamiért még sem nőnek gyorsan.Féregtelenítve lettek,tehát az sem lehet gond.Még több kaját adjak nekik?
Előzmény: nddori (1575)
bacsa41 Creative Commons License 2009.12.30 0 0 1576

Üdv mindenkinek!

Lenne 3 db házi nyulam vágásra vagy továbbtartásra (bakok) két fehér és egy szürke szinű eladnám vagy elcserélném őket (pl: termény, baromfi, vagy ki mit ajánl), 2-2,5 kg közöttiek 1000 Ft/db. Pest megye Nagykáta

Tel: 06-30/505-11-23 vagy e-mail: bacsa41@citromail.hu

nddori Creative Commons License 2009.12.30 0 0 1575
2 féle nyúltápot árpát, napraforgó magot némelyiknek kis kukoricát, lucernaszénát, almát, kevés répát néha száraz kenyeret.
Előzmény: Purcsimanó (1574)
Purcsimanó Creative Commons License 2009.12.30 0 0 1574
Szeretném megkérdezni,hogy mit etetsz a nyuszikkal?
Előzmény: nddori (1569)
nddori Creative Commons License 2009.12.30 0 0 1573
Majd megkérdezem, mikor megy esetleg Pest felé (bár a legjobb az lenne, ha le tudnátok jönni értük) A kosorrúakból nem engedek, mert kevesen vannak és nagyon sok az érdeklődő. Őket egyébként majd csak január végén lehet elvinni.
Most tetoválást kapnak, a törzskönyvet le lehet majd kérni. Kiállításra is lehet vinni, de ennek feltételei vannak: www.nyultenyesztok.hu itt olvashatsz sok mindenről ezzel kapcsolatban.
Előzmény: kavarnyik (1572)
kavarnyik Creative Commons License 2009.12.30 0 0 1572
A 2500 szuper lenne. És nekem nem sürgős, amikor jön apukád amúgy is nekem ráér, még talán jobb is, mert a gyes után, vagy mikor a férjem fizut kap 10-e után is tök jó, mert akkor nem kell kirakósozni a pénzzel, hogy minden rendben legyen. Tudod hogy megy ez.
És nagyon érdekelne ez a kék kosorrú dolog is. Persze csak egy, esetleg tudnál abból is engedni valamennyit, mert akkor meg tudnám venni egyben. Amúgy pedig azt már csak februárban tudnám.
És azt mondod törzskönyvesek? Akkor kis könyvet kapnak, vagy hogyan néz ki nyulaknál ez a törzskönyvezés? Lehet utána velük kiállításra járni, mint a kutyákkal?
Előzmény: nddori (1571)
nddori Creative Commons License 2009.12.30 0 0 1571
A kékek nőstények. A vadasak bakok, a feketék vegyesen. Most néztem meg a német keverékeket, 2 nőstény van csak sajnos a kettő együtt 2500. Édesapám szokott Pestre menni néha, ez változó, hogy mikor megy, de a Nyírségbe minden héten megy. (Debrecen, Nyíregyháza, Kiskunfélegyháza, Kiskunmajsa, Gödöllő, Pest ezeken az útvonalakon tudok segíteni, ha gond eljönni értük.)
Előzmény: kavarnyik (1570)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!