Keresés

Részletes keresés

kürtök Creative Commons License 2003.05.27 0 0 986
Kobe, nagyon röviden válaszolnék néhány dologra, amíg J.Gy. nem jelentkezik, ő a kompetense. Gondolom észrevetted,hogy a jelentkezők kérdései mindig ugyanarról szólnak, és a válaszok is hasonlóképpen. Szóval olvass vissza egy kicsit, addig is:
Az, hogy melyik toborzóirodában jelentkezel, nem hiszem hogy van jelentősége a felvételnél. Ők csak nagyon durva, szemmel látható, vagy nyilvánvaló kizáró tényezők (orvosi, interpol) tesznek ki, a felvételedről Aubagne dönt. A toborzóiroda átmeneti gyűjtóhely ha úgy tetszik.
Az izomzattal semmi gond, a sport a Légióban favorizált dolog. Ezszedbe ne jusson „leépíteni” magad. Azt hogy belekötnek valakibe, csak akkor láttam és ritkán, ha egy izomagyú barom volt, aki ez mellett se menetelni, se futni nem bír. Ez sem a toborzásnál történt.
Mindenképpen Castelba kerülsz, ahogy mindenki. A négy hónap tényleg alapkiképzés, nem itt leszel Légiós. Meg lehet csinálni, eddig kb. 200 000 ember van túl rajta. Nem a világvége, csak a tökfejűek terjesztik itthon. Részletezni kár, mert senkinek nem ugyanaz. Sport, nyelv, fegyverismeret, állóképesség, és a katonai dolgok: alaki, ruházat etc. Ne rágódj rajta.
Nos ami a fizikai adottságokat illeti, egyre jobban tendál a Légió is afelé, hogy fejben is legyen valami. Egyre több technika van egyénenként is, sok millió forint értékben. Ezeket tudni kell használni, és figyelni rájuk. Ha arra gondolsz, hogy golyófogók előnyben, már nem igaz. Főleg nem ezzel a tetű sirakkal.
Hogy hová kerülsz, majd eldöntik. A végzettséged, beállítottságod, az ezredek igényei etc. ezer tényező van, nem lehet megjósolni.
Számít a végzettség, és jó néven veszik a nyelvismeretet is.
A Légió mint minden más hadsereg, a saját rendszereének, működőképességének és hatékonyságának ill.igényeinek megfelelően képezi, és csoprtosítja az embereit, lehetőségekhez képest választást hagyva azoknak. A lehetőségekhez képest azt jelenti, hogy te a második vagy. Én is gondolkodtam szökésen, amikor nem vittek Calvira, és még jó hogy nem tettem meg. Ami a kiképzéseket illeti, meglátod ha odaértél az ezredhez. Ezen túl sokat nem érdemes rágódni előre.
Ami a snipereket illeti, minden ezrednél vannak. Tudni kell azonban, hogy akiket én láttam mesrerlövészként, semmi mást nem csináltak. Úgy értem kiképzést. Várd ki amíg odaérsz, tájékozódj, és dönts az öregek segítésgét kérve. A legfontosbb, hogy bekerülj. MOst csak eddig láss, a többi majd jön. Veszteni nem veszítesz vele, és bármikor kiszállhatsz.
Minden jót
Előzmény: kobe22 (985)
kobe22 Creative Commons License 2003.05.26 0 0 985
Hello Mindenkinek!
Én kb. 2-3 héten belül szeretnék kimenni a francia idegenlégióba.Rengeteg kérdésem lenne akárcsak a többi tájékozatlan embernek,ezért remélem itt kapok válaszokat a tapasztalatokkal bíró emberektől.
Először is arra lennék kíváncsi,hogy melyik helyre érdemes menni,ahol nagyobb esélye van most egy magyarnak bekerülni.Olvastam a topikot és láttam,hogy szóba került az is,hogy van amikor kevés az embernek az esélye akkor is hogyha maximumot tud teljesíteni,hiszen valamikor régiók szerint is választanak embereket és a többieket elküldik.Ezért érdekelne,hogy most júniusban hova menjek ahol nagyobb az esélyem.
A fizikai állapotom úgy érzem tökéletes,sprinterként "működök" már 4éve.Tudom éppen ezért hogy a hosszútávú menetek teljesen másról szólnak,de azzal is tisztában vagyok,hogy sokkal jobb a kondícióm,mint az átlagé.Szeretném tudni,hogy nem-e hátrány esetleg az a felvételnél,hogy nagyon kidolgozottak az izmaim.Elég fura kérdés gondolom,de sok helyen az emberbe pont ez miatt kötnek bele...:(
Szeretném tudni,hogyha a lista amit a jelentkezőkről készítenek,milyen szerepet játszik.Gondolom aki az éppen adott összes jelentkező közül a legjobb fizikailag,az nyerő helyzetben van nem?
Amikor megvan a felvétel és sikerül,akkor hova kerül az ember?Mindenféleképpen Castel-be?Ott mi történik abban a bizonyos 4hónapos alapkiképzés során?(nagyvonalakban érdekelne...)
A nyelvet gondolom elég intenzíven kell tanulni.Én 3nyelvet tanultam a középiskolában,de sajnos a francia épp nem volt köztük.Számít az hogy milyen végztettsége van a jelentkezőnek,vagy azzal nem is törődnek?Elég ha fizikailag a legjonbb és egészségileg is "tökéletes"?
Érdekelne hogy céltudatosan meglehet-e valósítani az embernek a céljait a légióban,vagy minden és mindenki akadályozza mindezt.Tehát arra gondolok,hogyha én az ejtőernyősökhöz akarok kerülni Calvira és esetleg elszeretnék végezni sniper,robbantó,és még akár 1 búvárkiképzést is mint Indy,akkor van erre esélyem?És mennyi idő alatt lehetséges mindez leghamarabb?
Ezek azért érdekelnének,mert nem szeretném ha a légió egy "robot"-ként kezelne és a saját elképzeléseimet a kukába kellene dobnom...azt szeretném csinálni a légióban ami érdekel.Nem hinném hogy híradósként tudnám élvezni a dolgot és valószínű megszöknék.Ezt pedig inkább már most szeretném tudni,hogy feleslegesen ne raboljam a légió idejét és fordítva.Tehát ha én ezeket a stage-ket elszeretném végezni,akkor van erre esélyem,vagy az van és ott,amit és ahol a légió mond?
Illetve az is érdekelne,hogy egy sniper stage ugyanolyan kiképzésből áll(fizikailag,elméletileg,időtartamra...stb.),mint
egy kimondottan snipernek készülő légiósé?Ezt nem is tudom hirtelen megfogalmazni...az érdekelne egészen pontosan,hogy van-e olyan század ahol kimondottam "csak" mesterlövészeket képeznek,vagy ezt bármelyik századból(ezredből),bármelyik légiós elvégezheti?
Lenne még pár kérdésem,de először is ezekre szeretnék válaszokat kapni.Előre is köszönöm mindenkinek.
Sziasztok.

Freerider Creative Commons License 2003.05.24 0 0 984
Üdv. Hülye kérdés,de hátha kapok jó választ. A hátralevő másfél hónapban nincs valaki pesti,akivel tudnék együtt edzeni? Már kicsit uncsi ez a "magányos harcos" szerep. Különösen vicces a 10kg hátizsákos szigetkör-futás egymagamban. Szóval,ha van esetleg valaki,aki edz,vagy edzene,az keressen. Thx.
cap179653 Creative Commons License 2003.05.24 0 0 983
Bocs, a két újból négy lett.
Előzmény: cap179653 (982)
cap179653 Creative Commons License 2003.05.24 0 0 982
Kranfhürer !

Nem tudom, biztos van.Végül is én is ismerek többet is,de franciákat.Őket direct nem említettem.Azért akár , hogy is de ha a francia éppen nem sík hülye, azért a nyelvtudása sok előnnyel jár.Gondolok itt pl-ul egyszerű feladatokra az alapkiképzés során,mint :
Őrmester franciául kérdez:
Légionnaire, vois-tu cet arbre il y a environe mille mčtres et deux doigts par rapport ŕ poteau électrique ?

(légiós látod azt a fát úgy ezer méterre és két újnyira a villanyoszloptól ?)

Csizi 1 hónap szolgálattal:hááá ??

Na szóval a nagyon könnyű is lehet nehéz.(persze van sok dolog ami adja magát, és nem kell hozzá nyelvtudás , inkább egy kis logika.

illuszráció:


Nagyon ráérek :)))

Előzmény: kranführer (981)
kranführer Creative Commons License 2003.05.23 0 0 981
Szia cap179653!
Meg úgy tudom van egy bizonyos Guisado nevű portugál is...
Üdv
k
Előzmény: cap179653 (980)
cap179653 Creative Commons License 2003.05.23 0 0 980
Freerider !

A legrövidebb időszak, úgy 3 év . De ez igen keveseknek sikerül, és még csak az esélyed is nagyon elenyésző.
De azért elmondom hogyan lehetséges.
Valami oknál fogva rátermettségeden kívűl még a szakasz,század parancsnoknál is jó vagy(ebbe a nyalás kategória is belefér,de ez inkább "parancsnok válogatja"kérdés.) ,és az alapkiképzés után castelnaudary-ban maradsz, mint tizedes kandidát.Lehúzól még egy - két teljes kiképzési időt az ujoncokkal,igaz itt már valamivel másabb szituációban.Aztán ott elvégzed a stage C.N.E.-t (tizedesképző).Elvileg ezután már kikerülsz ezredhez.Tudnod kell, hogy az ily módón végzett tizedeseknek nincs valami nagy tiszteletük más ezredeknél.Bizonyítani kell és akkor nem lehet gond.Viszont neked a képző után valami hasonló módón mint elötte,ismét ott kell maradni Castelnaudary-ban.Mint tizedes , megint megcsinálsz egy - két fordulót az ujoncokkal.Aztán örmesterképző stb.

Én ismertem két ilyen nem francia embert is akik igy lettek örmesterek.Az egyik egy soproni magyar volt.A másik a lengyel most már adjudant, vagy adjudant-chef Szepincki(biztos nem így kell írni a nevét).Egyébként J.Gy. biztosan ismeri, mert azt hiszem jelenleg Aubagne-ban szolgál.

Na szóval nem könnyű, de nem is lehetetlen.
Ami a caporal-chef kérdést illeti, az nézőpont kérdése, és embere válogatja.A caporal-chef-ek ellentmodó személyiségek, így mindenki más okból nem lépett tovább.Vagy nem akart, vagy nem tudott.Tehát mindkét verzió igaz lehet.Általában de csak nagyon általában az amelyik része nem tudott az mondjuk nem tartozik a követendő példák közé.De kihangsúlyozom, még mielött valaki megtámadna, hogy ezt csak is az átlag nem tudó továbblépnikről gondolom illetve feltételezem.
Na ennyi.

Üdv.Csizi

Előzmény: Freerider (977)
luc tessier Creative Commons License 2003.05.23 0 0 979

Hello Freerider,

Ha jól értettem a dolgokat akkor kevesebb mint 3
év alatt őrmester lehetsz.
Gondolom rengeteg tényezőtől függ.

Előzmény: Freerider (977)
luc tessier Creative Commons License 2003.05.23 0 0 978

Üdv mindenkinek!
Szia J.GY.!

Az alapfelmérések c. táblázatodbeli pontok
alapján(amennyiben a kitűnőt vesszük alapul)
egy hónappal a tervezett utazás előtt 85%-on
állok.Ez mondható biztatónak,vagy csak átlagos
teljesítmény?
A húzódzkodás ugye tenyérrel kifelé,nyak mögé értendő?!
Más:1.5-ös szemüveget kellene hordanom.Ez jelent kizáró okot a felvételnél?
Jelentkezésnél mindenki más nevet vesz fel?
Ezt ők döntik el,vagy te választod?
Válaszodat előre is köszi.


Freerider Creative Commons License 2003.05.22 0 0 977
Üdv. Lenne egy rendfokozati kérdésem. Mire jó a Capolar-Chef? Úgy tűnik az valamiféle parkolópája. És mennyi idő után lehet az ember Sergent? Itt a minimum időszak érdekel,tehát ha mindent jól csinálok,és semmi gixer nincs. Köszi.
Freerider Creative Commons License 2003.05.22 0 0 976
Elmesélhetem. A tanár lúzer,semmir rendszer nincs az anyagban,a szókicset nem fejleszti => pénzkidobás volt az egész. De találtam egy könyvet,amiben a nyelvtan,s a fontosabb dolgok le vannak írva. Tanulok abból,meg azért bejárok a nyelvsuliba is,hátha megjön a tanár esze. :)))
Előzmény: cap179653 (975)
cap179653 Creative Commons License 2003.05.22 0 0 975
Na jó,elmeséled nekünk,hogy megy a francia nyelv?
Egy kicsit utcai stílusban volt.
Most a hivatalos verzió:
Est-ce que tu pourrais nous raconter ton avancement dans l' étude de la langue française?Brrrrr.Maradok az utcŕn:)))
Előzmény: Freerider (974)
Freerider Creative Commons License 2003.05.22 0 0 974
Üdv Csizi. Érdekes a mondatszerkezet. De ha jól értem,akkor az volt a kérdés,hogy tanulok-e franciául. A válasz,hogy igen,de még csak 4 órám volt. Igazából csak egy kis szókincset akarok,meg némi nyelvtant,de a színvonal nagyon silány. :( Inkább már csak az állóképesség miatt maradok még. De júliusban ha törik,ha szakad,nekifutok.
Előzmény: cap179653 (970)
cap179653 Creative Commons License 2003.05.22 0 0 973
Indyanapolis !
Unatkozok ezért reérek borzolni a kedélyeket:))

Itt egy kép a jővőbeli bajtársaidról !

Előzmény: indyanapolis (963)
cap179653 Creative Commons License 2003.05.22 0 0 972
Indyanapolis !

Még esetleg ajánlhatom, hogy látogass el erre a magyarul írt oldalra.Mivel még frankban vannak megadva az adatok,ezért gondolom nem a legfrissebb,de valamilyen támaszpontot azért ad.Meg ráadásul megtudhatsz még sok egyéb dolgot is a légiórol.

Előzmény: indyanapolis (963)
cap179653 Creative Commons License 2003.05.22 0 0 971
va-t-il = va-t-elle
Előzmény: cap179653 (970)
cap179653 Creative Commons License 2003.05.22 0 0 970
Bon,et tu veux nous raconter comment va-t-il ton étude de la langue française ?
Előzmény: Freerider (969)
Freerider Creative Commons License 2003.05.21 0 0 969
Én a Korzikában vagyok bizti,és a pénzt nem tudtam. :)))) Azért köszi.
Előzmény: cap179653 (968)
cap179653 Creative Commons License 2003.05.21 0 0 968
Pontos amit írtál.Pénzt vihet amennyit csak akar,mert beteszik a letétbe.Csak minek ? -Castelnaudary-ban nem lesz rá szügsége!!:))
Korzikát nem tudom,én még ezt nem hallottam ,de eltudom képzelni.
Előzmény: Freerider (967)
Freerider Creative Commons License 2003.05.21 0 0 967
Üdv Csizi. Amiket írtam,az fedi a valóságot,vagy nem? Ha nem,akkor miben tévedek? Köszi.
Előzmény: cap179653 (966)
cap179653 Creative Commons License 2003.05.21 0 0 966
Ja , az utolsó kérdésedre nem válaszoltam.Emberileg megérte mindenképpen ,anyagilag kevésbé.De mint minden ,egy kis kitartással , és szorgalommal az idő folyamán már ez sem lehet kérdés,nagyon jó biztos egzisztenciát adhat.Bárcsak nekem lenne mégegyszer lehetőségem az újrakezdésre.Tőlem sajnos ,saját hibámból na és egy kicsit a magyar rendőrők vagy inkább ügyész miatt mindez elesett.
Továbbiakban, esetleg ez itt segít , hogy megismerj.

Üdv.Csizi

Előzmény: indyanapolis (963)
cap179653 Creative Commons License 2003.05.21 0 0 965
Itt nagyjából minden kérdésedre megkapod a választ..Ha mégis volna olyan ami nem volt kielégítő, akkor azt kérdezd meg nyugodtan.
Előzmény: indyanapolis (963)
Freerider Creative Commons License 2003.05.21 0 0 964
Üdv Indy. Én is csak most nyáron megyek,de talán tudok segíteni a leveled első felében. Aki olvassa,és jobban tudja,azt kérem javítson ki,ha hülyeséget írok!!! Kaja,szállás,amit besétálsz,s jelentkezel,ők szállásolnak el,s a kaját is kapod. A felvétel ideje alatt nem lehet se levél,se telefon. Ha Korzikára mész,a hagyományok miatt az első évben nem hagyhatd el a szigetet. Az alapkiképzésen már tudsz írni levelet. Ha jól tudom Castelnaudary-ban van az alapkiképzés. Mindent elvesznek tőled (kést,ruhát is),csak a borotvádat,órádat tarthatod meg. Viszont úgy tudom,hogy az alapkiképzésen sem hordhatod az órádat. Egy bizonyos összeget azt hiszem bevihetsz,de nem sokat(erre várok kiegészítést!). Úgy tudom,ha nem Aubagneban jelentkezel,akkor a felvételi irodáig állják a vonatjegyet. J.Gy. oldalán le vannak írva az ezredek,egyszerűbb ott megnézned. Az ezredválasztás az alapkiképzés végén történik,s a záró eredményeidtől függ. Tehát minél jobb vagy,annál nagyobb az esély arra,hogy abba az ezredbe kerülj,ahova Te szeretnél. Ennyit tudok segíteni. Remélem minden megfelel a valóságnak. Ha valaki másképp tudja,javítson. Köszike. Sziasztok.
Előzmény: indyanapolis (963)
indyanapolis Creative Commons License 2003.05.21 0 0 963
Cap.Köszönöm a válaszodat.A futás tényleg jól megy,de mennie kell ha akarja az ember.
A felvételnél akkor 3hétig,akár egy hónapig is ott kell lennem bennt a légióban?Kaja,szállás meg hasonlók hogyan vannak megoldva?És az alapkiképzést hol kell megcsinálni?Érdekelne hogy lehet-e telefonálni vagy mondjuk pc-n kapcsolatba kerülni a rokonokkal.Vagy az első évben erre nem nagyon van lehetőség?Mit érdemes vinni magammal amikor jelentkezni megyek?Elég az a ruha ami rajtam van és az igazolványaim?Semmi értéket nem érdemes gondolom ha mindent elvesznek az elején nem?De akkor hogyan oldom meg a hazautat ha nem viszek pénzt magammal és ha tegyük fel(ami kivan zárva:))),hogy nem sikerül bekerülnöm.Érdekes felvetés.
Érdekelne hogy milyen ezredek vannak a légióban és a további felépítése milyen.Pár volt légiós által írt könyvet olvastam csak egy kis tájékozottság érdekében,de azt hiszem a zsoldos könyve volt a leghitelesebb...a többiben sok volt az irrealitás.:))(enyhén szólva)...:))
A pénz is érdekelne,hogy mennyi mondjuk az alapkiképzés során,majd utánna...persze tudom hogy baromi sokminden befolyásolja hogy ki mennyit kap,de egy átlagos összeget tudnál mondani?Persze tudom hogy elég nehéz a sok tényező miatt.
Ha én mondjuk korzikára szeretnék menni,ha jól tudom akkor a 3.század a kétéltűeké(Zsoldos könyve alapján),akkor nekem az alapkiképzés során kell kérnem(kit??),hogy abba az ezredbe és abba a századba kerüljek?
Természetesen szeretnék elvégezni különböző stage-ket,mint pl. a mesterlövész,robbantó...stb.,de gondolom ez nemcsak rajtam múlik.Kinek kell szólni ilyen érdekekben?Tudom hogy most már nagyon messzi dolgokat is kérdezek,amiket majd az alapkiképzés után is ráérek megtudni,de azért ez is érdekelne már most ha lehetséges választ kapnom rá.
És a személyes véleményed is érdekelne csizi,hogy Neked anyagilag és emberileg megérte-e a légió és hogy merre voltál Te?(ezred,század,milyen stage-ket végeztél el sikeresen és mennyi ideig voltál és merre?)
Köszi a válaszaidat előre is.

Freerider Creative Commons License 2003.05.21 0 0 962
Üdv. Köszike. A megoldás egyszerű. Nyelvsuli,és sehol nem találtam Párizson kívüli emlékművet,s mivel Te már jártatok kint,gondoltam,tudtok segíteni. :) Köszi.
Előzmény: cap179653 (961)
cap179653 Creative Commons License 2003.05.20 0 0 961
Nem nagyon értem mit akarsz de itt van egy - két szó szerinti példa :
Eglise apostolique arménienne Ste Marie de Nice
monument aux morts

és mint kávézó a sok közül esetleg :café de Paris ,Monacoban.

Előzmény: Freerider (960)
Freerider Creative Commons License 2003.05.20 0 0 960
Üdv. Nem ide tartozik,de Ti tudtok segíteni. Kellene egy franciaországi kávézónak a neve, és egy EMLÉKMŰ Párizson kívül. :) Bocsi,hogy ezzel fárasztalak titeket. Köszi.
cap179653 Creative Commons License 2003.05.20 0 0 959
Itt Fro.-ban úgy álltalában toleránsabbak a melegekkel mint pl.-ul Mo-on.De a hadsereg az hadsereg,és ott érthető okokból nem túl egészséges.
Minjárt itt is egy példa:)):
volt egy transfesztita ismerősöm (na nem röhögni,nálam nincs semmi probléma a hajlaimmal!)akit behívtak katonának, de nagyon nem akaródzott neki.Egyszer éngem kért meg, hogy vigyem vissza a laktanyájába.Ebből az alkalomból, rendesen megcsinálta magát,kifestette,kitömte magát,belőtte a parókát stb.,és így sétált be a kapun.:))Le is szerelték.
Előzmény: Tomy44 (957)
cap179653 Creative Commons License 2003.05.20 0 0 958
Viccnek szántam, pedig közel sem az.Míg nincs meg az egzintenciád családot,vagy barátnőt tartani,addig is le kell vezetni valahol a természetes vágyakat.Gumi használata erőssen ajánlott!
Előzmény: Tomy44 (957)
Tomy44 Creative Commons License 2003.05.20 0 0 957
ehh.. :))
"Hátrány:Korzikán kevés az örömlány:)))"
de örülnek minden frisshús légiósnak. :))
Előzmény: cap179653 (955)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!