Keresés

Részletes keresés

.ETNA. Creative Commons License 2010.03.14 0 0 887
Fénypost-küld:-)
Előzmény: ovics (886)
ovics Creative Commons License 2010.03.14 0 0 886
.................nyitom az ablakot,ha marad nekem is :-))
Előzmény: .ETNA. (885)
.ETNA. Creative Commons License 2010.03.13 0 0 885
Nem tudom, de jó hosszú olvasmány, az tény:-))
Most mentem - közkívánatra - pogit sütni!
Előzmény: ovics (884)
ovics Creative Commons License 2010.03.13 0 0 884
Nekem most is bejött.Lehet,hogy a Firefox és a Google doc. miatt ?????
Na nem is érdekes,a téma a lényeg.
Előzmény: .ETNA. (880)
.ETNA. Creative Commons License 2010.03.13 0 0 883
Nekem egyszer fordult elő életemben, egy munkahelyi "dühösség" miatt, amit nyilvánvaló okok miatt nem tudtam "lejátszani", csak belül fortyogtam. Hiába voltam fáradt, meg be is hunytam én a szemem, próbáltam aludni, de tovább "pörögtem", csak zakatolt az agyam, keveregtek a gondolatok a fejemben (ez a betegségem legeslegelején volt).

Szóval már vagy másfél hét eltelt úgy, hogy szinte alig aludtam, ekkor elmentem a háziorvosomhoz (aki fül-orr-gégész adjunktus). Felírt két gyógyszert, egy valamiféle stresszoldó-szerűséget és egy nagyon gyenge altatót, amitől - szerinte - másnap nem kell kábán ébredni stb. Nagyon tiltakoztam ellene, az altató és nyugtató gondolata is zavaró volt számomra. De végül nem bírtam tovább az "álmatlanságot", kb. 3-4 napon keresztül szedtem csak - és minden rendbe jött!
Előzmény: ovics (874)
.ETNA. Creative Commons License 2010.03.13 0 0 882
Kedves Ibolya, örülök, hogy eszembe jutott az ecet:-)

Köszi a linket, megnézem ezt a lisztet. Apukámnak megy néha fel a cukra, de csak egy kicsit a normál fölé, most éppen teljesen rendben van, mert nagyon ügyel rá. De hát imádja szegénykém a különböző tészta ételeket, ezzel a liszttel, tésztával időnként "bőnözhetne" , ill. ez nem is lenne bűn:-)) Meg fogom nézni a termékeiket!

Gondolkodtam rajta, nem biztos, hogy a tea ivására rá tudnám venni, de azért megköszönném, ha lenne valami közelebbi infód - mondjuk a későbbiekben esetleg még jól jöhet:-)
Előzmény: Ibolyafr (879)
.ETNA. Creative Commons License 2010.03.13 0 0 881
Ja most látom, hogy mégis rátaláltál:-))
Előzmény: ovics (876)
.ETNA. Creative Commons License 2010.03.13 0 0 880
Hát ezzel a linkkel az oldal nem található:-))

De látod, Ibolyának is sikerült megnyitni:-)) Pontosan így másold be :

http://209.85.129.132/search?q=cache:mEaBu7zRdboJ:www.homoktovis.hu/konyvecske.doc+homokt%C3%B6vis+h%C3%BAs+olaj&cd=1&hl=hu&ct=clnk&gl=hu&client=firefox-a
Előzmény: ovics (875)
Ibolyafr Creative Commons License 2010.03.12 0 0 879

Kedves ETNA!

 

Most jut eszembe,mi nem csak a teát használjuk,hanem spec.lisztet és tésztát.

A kenyeret magunknak sütjük,ebből a liszből. Nézd át a honlapjukat,mi innen a cégtől rendeljük,nagyon korrektek.

 

http://www.diabettrade.hu/index.php?menu=2146&todo=view&spid=24

 

Az íze elfogadható, és igy lelkiismeret furdalás nélkül ehet tésztát is,persze mértékkel.Én csak azért eszem a páromnak javallott étrendből,1:nincs kedvem két fajtát főzni,2:nem hízlal.

Ibolyafr Creative Commons License 2010.03.12 0 0 878

Most sikerült végig olvasnom amit találtál a gyógyító italomról.Olvasva a sok jódolgot,már nem merem löttynek nevezni.

Nálam kitüntetett helyet fog ezután kapni,mint a Teafaolaj.

Olyan sokszor elmegyünk az ilyen régesrég bevált,egyszerü szerek mellett. Pl: eszembe nem jutott volna ecetes pakolást tenni a kezemre,ha ETNA nem ír róla.Utólag is köszi!

 

Ovics! Köszi az infót,átböngészem a régebbi cikkeket is.

Előzmény: .ETNA. (871)
Hencsy1983 Creative Commons License 2010.03.12 0 0 877

Kedves Bigga66!

Légyszves küld el az FLP termékekről azt az emailt.

Hátha segít.

Most a csíra evésre is rátértem. Izületre a vöröskáposzta csíra a jó a termesztő szerint

Előzmény: biga66 (853)
ovics Creative Commons License 2010.03.12 0 0 876
Előzmény: ovics (875)
ovics Creative Commons License 2010.03.12 0 0 875
<a href="http://209.85.129.132/search?q=cache:mEaBu7zRdboJ:www.homoktovis.hu/konyvecske.doc+homokt%C3%B6vis+h%C3%BAs+olaj&cd=1&hl=hu&ct=clnk&gl=hu&client=firefox-a" target="_blank">Homoktövis</a>


Érdekes ez amit találtál.
Előzmény: .ETNA. (871)
ovics Creative Commons License 2010.03.12 0 0 874
Szerintem Anyukád szorong,emiatt nem tud ellazulni és erre nem biztos, hogy hatásos a HOVA. Esténként még ihat meleg mézes tejet.
Kellene neki esténként szorongásoldó.De ezt jó lenne megbeszélnie orvossal.
Előzmény: kiskacsa11 (870)
ovics Creative Commons License 2010.03.12 0 0 873
Ok. A fejlécben találod az Egészség rovatot,abban van. Az első oldalon csak a frissen feltett cuccok vannak,később azok bekerülnek a helyükre.
Előzmény: Ibolyafr (868)
Ibolyafr Creative Commons License 2010.03.12 0 0 872

Szia!

A cukor elleni teának igazából, még a nevét sem tudom,a házi doki hozatja kintről. Ha megyek hozzá, majd ráérdeklődöm a nevére,vagy hogy küldést vállal-e.

Nagyon sokáig kell inni, /a párom kb.1 éve/ most van az 1 hónap szünet neki.

Év elején a mütét előtt-alatt,ment fel 16-18-ig, de  megengedték a kórházban,kisebb ráhatásomra,hogy igya. Azonnal 7-8 közé csökkent. Nekem ez magáért beszél.

 

Én a héten kezdtem a homoktövist inni,de határozottan jobb a gyomrom.

Ha igaz/és miért ne lenne igaz/,gyomor és nyombél fekélyre ,koleszterinre,aftára,és még ezer mindenre jó.

Előzmény: .ETNA. (871)
.ETNA. Creative Commons License 2010.03.12 0 0 871
Szia! Igazából nem is tudom, hogy pontosan miért van az, hogy a gyomrom hol "fáj", hol nem (nem is igazi fájdalom ez, de biztosan ilyesmit érzel/éreztél Te is). Milyen hatást okoz, vagy mi váltja ezt ki, vagy mit teszek akkor, amikor fáj és mit nem (vagy igen) amikor teljesen simán átvészelem azt a bizonyos napot:-) Már többször elhatároztam, hogy pontosan felírom, hogy mit ettem előző nap, aznap stb.stb., de persze mindig elfelejtem ezt megtenni:-)

A homöktövis húsolajat beírtam a google-ba és ez az első link, amit kiadott:

http://209.85.129.132/search?q=cache:mEaBu7zRdboJ:www.homoktovis.hu/konyvecske.doc+homokt%C3%B6vis+h%C3%BAs+olaj&cd=1&hl=hu&ct=clnk&gl=hu&client=firefox-a

Már korábban is olvastam róla, Anyukámnak kapszulában vettem anno. (érelmeszesedés kapcsán)

Megírnád légy szi' a tea nevét, amit a Férjed használt a cukorszintjének normalizálására? Ha ő is kintről hozta, gondolom itthon nem kapható, nem tudod, esetleg a neten nem lehet rendelni?

Előzmény: Ibolyafr (869)
kiskacsa11 Creative Commons License 2010.03.12 0 0 870

Sziasztok!

 

A tanácsotokat szeretném kérni! Anyukámnak elég stresszes a munkája,ráadásul ő nagyon lelkiismeretes igy sokat idegeskedik egész nap,este meg nem nagyon tud aludni. Én javasoltam neki a HOVA-t,mert nekem annak idején segített. Vett ő is és szedegeti is,de nem érez változást. Többször járt már ugy hogy este bevette és hajnali 2kor sem tudott még elaludni. Persze tudom ez nem altató,és nem is erős nyugtató,de talán mással van gond. Lehet hogy nem megfelően szedi?Nem jó időpontban,vagy nem jó mennyiségben? Tudnátok tanácsot adni? Lehet hogy buta a kérdés,de azért felteszem... a testsúlynak van köze a kivánt mennyiséghez?(anyukám kicsit nagyobb darab,lehet hogy kevés a szervezetének az egy tabletta egyszerre!??)

Segítségeteket előre is köszönöm!

Ibolyafr Creative Commons License 2010.03.12 0 0 869

Szia!

Bármire képes vagyok én is a fájdalom helyett. Mindent kiprobálok,csak ne fájjon.

A trexán miatt említettem a gyomor fájdalmamat. A házi doki, kefir mellett,ajánlott egy Ukrajnában beszerezhető,löttyöt ami elég borzalmas,de segít rajtam.

Ő csak akkor,ír bogyókat ha naon naon muszály. Természet gyógyász volt ukrajnában.

A férjem emelkedett cukorszintjét is teával hozta rendbe,amit a kaukázusból hozatott. Ja és elfogadható havi 1800ft-ba került.

A lötty amit most iszok: Homoktövis hus olaj.

Olvass utána,igaz,hogy én csak a magolajról találtam cikket.

Előzmény: .ETNA. (867)
Ibolyafr Creative Commons License 2010.03.12 0 0 868

Szia!

 

Mindennap beleolvasok,csak a régebbi cikkeket nem találom. Ha tudsz, segits.

Domján Laci cikke igazán meglepett, valójában így én is elkezdhetem a tornát,mivel jelentős /kb 20kg/ többletem van.

Előzmény: ovics (866)
.ETNA. Creative Commons License 2010.03.09 0 0 867

Ez de jó (!), mondtam én, hogy sok a hasonlóság:-)

 

Egyszer a barátnőmmel úgy mentünk végig a városon, hogy csak a házak homlokzatát néztük, olyan szobrokat láttunkm, amit (bár 45 éve itt élünk) még soha, pedig mindig is ott voltak:-)) Amikor meséltem erről a szüleimnek, hát.. nekik se nagyon rémlett, pedig 70-74 éve itt élnek:-))

 

Én a szimpla sétával is így vagyok, szabályosan azt veszem észre magamon, hogy sétálgatás közben vigyorgok a fákra, a napfényre.. amitől amúgy szintén "elolvadok", nem véletlenül, hiszen napimádó az egész családom:-))

 

Különben pedig már a suli idején is úgy lazítottam, hogy több kilométeres sétát tettem a hegyek között, majd szépen hazajöttem és folytattam tovább a tanulást a vizsgára, újra "fogott" az agyam:-)

 

A fájdalom viszont tényleg "mindent visz", azért, hogy ezt elkerüljem, bármire (de szó szerint) hajlandó vagyok, lehet, hogy ez ciki, de ez van :-) Ezt csak az érti igazán, aki már megtapasztalta milyen az, amikor egyszerre több ízület is be van gyulladva..

Előzmény: ovics (866)
ovics Creative Commons License 2010.03.09 0 0 866
Nem egészen erre gondoltam.Az igaz, hogy ha fáj valamink ,akkor nem igazán lehet hallelujázni.Bevallom, ha erős fájdalmaim vannak ,én sem tudok agykontrollozni .

A pozitiv gondolkodást úgy értettem,hogy tényleg pozitiv vagyok,hiszem,hogy jól leszek,szeretem a szépet,a jót,stb.Nehéz ezt megmagyarázni.Saját magunkban kell hinni.
Az épületek csak példa volt.Itt élek Budapesten és újdonság volt,eddig csak szemmagasságig néztem ezeket :-))
A napocskától nekem is jó kedvem lesz.Imádok kiülni egy parkba vagy a Duna partra és csak úgy bambulni a semmibe.

Olvass bele a honlapomba,pont ma raktam fel ezoterikus dolgokat.
Honlapom
Előzmény: Ibolyafr (864)
ovics Creative Commons License 2010.03.09 0 0 865
Gratula!

A gyógyszertárban nemcsak gyógyszereket árulnak! Mivel többek között ezzel indoklod, hogy nem lehet ezeket kapni.............


Viszont sajnos az RA-val rendszeres orvosi kontroll szükséges.Megsúgom Neked,sosem kell adnom jattot az orvosnak.
Előzmény: biga66 (862)
Ibolyafr Creative Commons License 2010.03.08 0 0 864

A pozitív szemléletemmel,nincs gond/ agykontrollt végzett az egész család/ ha jól vagyok. Sajnos a fájdalom mellett nem igazán tud az ember a jókra gondolni...

Ezen kívül minden szerdán összejövetelt tartunk, pozítiv gondolkodásu, ezoterika iránt érdeklődő ismerősökkel.

A Rákóczi utat említetted, nálunk /Nyíregyháza/ is szép épületek vannak, rajta,és itt járok el dolgozni mindennap....és én már egykis napsütésnek is tudok örülni.

Előzmény: ovics (861)
Ibolyafr Creative Commons License 2010.03.08 0 0 863

Tuti, hogy nem a gyógyszerek mellékhatása, mert régebben jönnek a foltok,bogyókat kb 1 éve szedek.

Abban viszont igazad van,hogy vékony a bőröm. Minden eret lehet látni,igaz csak a  combomon. Bezzeg egy vérvétellel szegény nővérek megszenvednek, naná hogy az nem látszik,ill nem tapintható aminek kellene... Általában kézfejből sikerül levenni.

Előzmény: .ETNA. (857)
biga66 Creative Commons License 2010.03.08 0 0 862

Kedves Ovics!

Olyanról mondsz véleményt, amit nem ismersz.Ezek a termékek természetes alapanyagokból,főleg növényekből készülnek.Ezek nem gyógyszerek.Ezért,meg a hálózati kereskedelmi forma miatt nem árulják őket patikákban.Nem kell,hogy ügynöktől vegye meg aki használni szeretné,megvásárolhatja saját maga.Én a gyógyszerekre öt évvel ezelőtt többnyire 90 %-os támogatottság mellett havonta

húszezer Ft.körül költöttem.Ezt most gyógynövényekből készült termékekre költöm.

nem szenvedek a mellékhatásoktól és jól érzem magam.Mellesleg megspórolom a

jattot,mert orvoshoz azóta elég ritkán kell mennem.

Előzmény: ovics (854)
ovics Creative Commons License 2010.03.08 0 0 861
Köszönöm.Én is rászoktam erre a kefirre és jól esik a gyomromnak.Naponta igyekszem az érdekes dolgokat felrakni,ami a nőket-minket érint.

Az viszont nagy igazság, hogy pozitív életszemlélet kell a gyógyuláshoz.Be lehet szedni bármit, ha nem hiszünk abban,hogy használ.

Másik dolog,hogy élvezni is kell az életet.Mostanság rájöttem,hogy ülök a buszon és felnézek az épületek tetejére.Próbáljátok ki pl a Rákóczi úton.Megdöbbentően szépséges dolgok vannak.Valójában elrohanunk minden mellett.Én ezt váltottam fel.Ráérek,van időm a földön.......még sok dolgot kell megismernem :-))
Előzmény: Ibolyafr (855)
.ETNA. Creative Commons License 2010.03.08 0 0 860
Ja tényleg, most megnéztem. Túlnyomórészt gyógynövény, de azért van még benne ez+az. Azért talán még mindig jobb, mint a nyugtatók, vagy a stresszoldók többsége, nem?

Nekünk a háziorvos ajánlotta, de még sose szedtem. Úgy emlékeztem homeopátiás, pedig gyógynövényes... a lényeg az volt, hogy szerinte szinte nincs is mellékhatása és ezt valahogy összemostam a homeopátiával - mert hogy azokra a szerekre is ez a jellemző.

Előzmény: topika1 (859)
topika1 Creative Commons License 2010.03.08 0 0 859

Szia Etna!

A Hova nem homeopátiás, hanem gyógynövényből készült. Azért ilyen büdös.

.ETNA. Creative Commons License 2010.03.08 0 0 858
Az aloés termékekről csak annyit, hogy van köztük valamilyen kalciumos akármi, erről az egyről biztosan tudom, hogy egyszer egy barátnőm kisfiának segített. Eltörte a lábát (a csont nem keresztbe, hanem valahogy hosszában tört - ez a bonyolultabb) és valami miatt elég nehezen forrt össze, ekkor szedte, neki segített. Később még gyógytornász járt ki hozzájuk, s végül teljesen rendbe jött a gyerkőc lába. Bár lehet, hogy valami sima kalcium+D vitaminnal - jóval kevesebb pénzért - ugyanezt a hatást érték volna el, de hát ugye, ha a gyerekről van szó, a szülőnek semmi sem drága !

A fiam is itta évekkel ezelőtt egyszer az aloé gélt (valamelyik gyümölcsöset) az allergiájára.... hát... nem ettől múlt el:-) A hatása az allergiájára nagyjából nulla volt:-)

Akkor már inkább ajánlom mindenkinek Eva Helle: Aloe vera Természetes út a testi-lelki jólléthez c. könyvét (nem tudom mennyibe kerül, ajándékba kaptam).

Ebben az aloe növény - házipatika praktikáit is leírja, vagyis azt, hogy mire és hogyan kell használnia a levélben lévő gélt, ha van valakinek otthon ilyen növénye. Pl. sebek gyógyulásának meggyorsítására, testáplóként, akné, tályog, afta stb.stb.

Felhívja a figyelmet arra is, hogy sok gyártó a pasztörizálás (ez is csak akkor jó, ha kellő hőmérsékleten történik, különben a növény elveszíti az értékes összetevők nagy részét) helyett a permetezéses vagy fagyasztva szárításos módszert használja. E két utóbbi módszerrel tartósított aloét utólag visszahígítják vízzel, na ezek az ivólevek már semmit sem érnek...

Szerintem, ha már valaki aloé-t akar használni, inkább vegyen ilyen növényt ápolgassa, gondozza otthon és saját maga nyerje ki a levélből a gélt - ez a tuti:-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!