Keresés

Részletes keresés

indyanapolis Creative Commons License 2003.06.02 0 0 1016
Üdv.mindenkinek!
A 987.hozzászólásomban arra a kérdésre,hogy érdemes-e menni Aubagne-ba vagy inkább oda menjek jelentkezni amit J.Gy.a honlapján megadott,még mindig várom a választ,ha tud valaki segíteni.Pl.TI hol jelentkeztetek Csizi,Kürtök?
Lecsőnek van egy két érdekes megnyilvánulása a neten,ha gondoljátok ide rakom a címeit az oldalaknak...olvastam tőle egy-két dolgot,ami szerintem a laikusok kábítására nagyon megfelelő,pont erre találják ki ezeket.A könyvében pedig szerintem az író is rátett egy lapáttal a Lecső mondandójára,a jobb eladás érdekében...nem így látjátok?Bár kétségtelen hogy nem adnám a nevem valamihez amivel nem értek egyet,így a Lecső mindenképpen "kamugyerek" mindenki szemében,aki ismeri a légiót hiteles forrásokból.
PS.:J.Gy. merre van?
cap179653 Creative Commons License 2003.06.02 0 0 1015
DooDoo !

Először is vártam , hátha mond valaki valami okosat,mert én pl-ul nem tudok.Azért nem , mert egy átlagos nap nagyon a körülményektől függ.Tehát konkrétizálni kellene, hogy hol,milyen minőségben és mikor.

Előzmény: DooDoo21 (996)
cap179653 Creative Commons License 2003.06.02 0 0 1014
Henri !
Lecsóka szavai:
"És akkor még nem is beszéltem arról, hogy cipelni kell a menetfelszerelést is, ami sokszor 90 kilót is nyom."

Először még fel sem tünt.:)))

Előzmény: Henri Charriére (1004)
Henri Charriére Creative Commons License 2003.06.01 0 0 1013
Szia Mickey!

Sajnos az 1003. számú hozzászólásban valamit elszúrtam, de nálam végig látható az oldal.

Henri

Előzmény: Mickey Cortez (1012)
Mickey Cortez Creative Commons License 2003.06.01 0 0 1012
Sziasztok.
valamiert henri hozzaszolasa utan nem megy lejjebb az oldal,csak nalam?
Csizi,koszi a valaszt.azert is kerdeztem mert 2emberrol is tudok akik mar alairtak contractot K.-ba..meg ez az ensz eroltetes is elorevetiti egy-egy szazad turnéját..majd talan Joseph informal minket..Ja.erdekesseg.a 2srac Becsben irta alá a papirjait,ami azert uj mert eddig Pretoria,Antwerpen es London volt a "központ".Allitolag azert jottek be az ügynökök Becsig mert a lengyeleket nagyon megmozgatta az iraki "dicsösegük" és sok fiatal mar menne..barhova.
Jo volt a "svajci" sztori!)kicsi a vilag..tele izgalommal)
Lecsöt elolvastam futtaban.mintha nem lenne benn olyan mondat hogy o volt Irakban.csak utalgat rá hogy a LE jart ott.Mindenesetre elkepeszto amiket vetit.bar eltudom kepzelni hogy valami fantazialo szerkeszto rakta a neve ala ezeket a mondatokat.De nem vedem,ha o mondta,menjen a picsaba.
VIVE LA LEGION!!
Cortez
DooDoo21 Creative Commons License 2003.06.01 0 0 1011
Kürtök, könyved hogy áll? Ha már a 996-a nem reagált senki :)
Előzmény: kürtök (1002)
cap179653 Creative Commons License 2003.06.01 0 0 1010
Ez még nem annyira katasztrófális, mivel Djibouti valójában Szomáliából vált ki.Inkább valami olyasmival lehetne példálózni, hogy a yugoszláviai Szerbia.Persze ez sem rossz:))))
Előzmény: Zrínyis (1006)
cap179653 Creative Commons License 2003.06.01 0 0 1009
Nem tévedsz.Ennél már csak az a rádióriport volt jobb,mikor a leszerelt légiós Pest utcáin sétálva állandóan hasradobja magát egy-egy kipufogó csattanásra.
Előzmény: arkanoid (1007)
kiskorúbézoltán Creative Commons License 2003.06.01 0 0 1008
"Abból is a "defenzív" változat, ami nem repeszeket szór szét, hanem nagy légnyomást csinál."

Azért ez se volt rossz ! :DDD

Előzmény: Zrínyis (1006)
arkanoid Creative Commons License 2003.06.01 0 0 1007
Nem voltam légiós ( most már valószínűleg nem is leszek ), ezért megkérdezném az itteni profikat, mit szólnak ehhez a mondathoz a Lecső Zsolttal készült interjúból:

Minket megtanítanak arra, hogy 1 méternél közelebb senki sem közelíthet meg téged, még a saját bajtársad sem.

Merthogy én - egykori sima honvéd szakaszvezetőként - nagy f@sságnak tartom. Ha tévednék, elnézést...

Zrínyis Creative Commons License 2003.06.01 0 0 1006
Nekem különösen a szomáliai Djibouti teccett...

Ez olyan, mintha azt mondanám: a németországi Dánia.

Előzmény: Henri Charriére (1004)
Zrínyis Creative Commons License 2003.06.01 0 0 1005
Bocsesz, akkor félreértettem.
Előzmény: cap179653 (998)
Henri Charriére Creative Commons License 2003.05.31 0 0 1004
Hűha itt valami nagyon félresikerült!:-(

Na még egyszer.

Üdv mindenkinek!

Időnként érdemes körülnézni a Neten. Ma a következőt találtam:

Mindenféleképpen olvassátok el, érdemes.

Lecső újra alakít, most már az Öbölháborúban is harcolt és Bagdad elfoglalásához is kaphatunk tőle hasznos tanácsokat.:-)Igaz, a Becsületrendről most nem esik szó.

Henri

Henri Charriére Creative Commons License 2003.05.31 0 0 1003
Üdv mindenkinek!

Időnként érdemes körülnézni a Neten. Ma a következőt találtam

kürtök Creative Commons License 2003.05.31 0 0 1002
A REI-nél is így működik a sniper, az új rendszer szerint. Egy helyen vannak, és szétosztják őket feladat előtt. Azelőtt grouponként volt egy, tehát szakaszonként négy, ezt valaki lehet hogy sokallta.
Ki akar a kiszolgálószemélyzethez menni újoncként? Nem semmi.
Előzmény: Henri Charriére (1001)
Henri Charriére Creative Commons License 2003.05.31 0 0 1001
Üdv mindenkinek!

Az 1000. hozzászólásról meg sem emlékeztünk?!

A REP századairól volt már szó, valamelyikőtök írta, hogy olvasta a Zsoldos Zoli könyvét, abban részletesen ki van fejtve minden. Sniper (vagy tireur d'elite) század alatt valószínűleg a 4. századra gondolhattok, de ebben főleg robbantók (destructeurs) vannak, van ugyanitt egy sniper szakasz is akik azonban nem ugyanolyan feladatokat látnak el mint a minden szakasz szolgálati rajában levő sniper, egyedül vagy párban dolgoznak, asszem a fegyverzet is más, itt már vannak nagyobb kaliberű mesterlövész fegyverek is (Barrett M82 pld.). Technikai vagy karbantartó századba tudtommal újoncok nem kerülnek, ugyanígy a CCS-be sem. Ami igazán húzós az a vörös század (hegyivadászok).

Henri

Előzmény: Freerider (1000)
Freerider Creative Commons License 2003.05.30 0 0 1000
Üdv Indy. Menjünk visszafelé. :) Esélyem megvan rá,mert az elszántság és az állóképesség megvan,ha nem kötnek bele vmi hülyeségbe,akkor bent vagyok. Volt szó a műveltségről (érettségi,technikusik,főiskola,4 nyelv) csak értékelik. ;) Most nyomok 50et,az a táblázatban a max,de még fejlesztás alatt áll a dolog. :) Cooperen 3 km,de ez is fejlesztés alatt. :) Ami gond lehet,az a hátam. Jelen pillanatban csak 5ször tudok szabályosan húzódzkodni. A Grap Crap akart lenni,és az a század a 2. rep-en belül. Úgy tudom,az az igazi elit. De bármelyik század érdekel a 2. rep-en belül. Ami nem vonzz,az a technikai század,nemtom mi a nevük. De nem szeretnék ilyen kütyükkel bajlódni,már elegem van belőlük. De ha csak ott van hely,akkor oda megyek. Olyan,hogy sniper ezred,nem létezik. Minden századnak vannak saját snipereik. Nemtom hányan,meg hogy ez pontosan hogy is van.
Előzmény: indyanapolis (994)
cap179653 Creative Commons License 2003.05.30 0 0 999
De, hogy egy kicsit bővebb legyek:

"A Franciaország szolgálatában álló külföldi ezredek utódaként, az Idegenlégiót Lajos-Fülöp királyi rendelete alapján, 1831. március 10-én hozták létre."

Ezek a külföldi ezredek , nagyszámban svájci katonákat takarnak.Persze ezt csak érdekességképpen mondom, mert lehet , hogy van azóta olyan törvényük, mint amit mondasz.Egyébként a franciák, az adatváltoztatásnál, leginkább svájci állampolgárként vannak feltüntetve.

Előzmény: Zrínyis (997)
cap179653 Creative Commons License 2003.05.30 0 0 998
Kedves Zrinyis !

Grenoble , meg a kis-alpok is Fro.-ban van.Onnan igyekeztem, vagyis csak igyekeztem volna ,Svájcba.

Előzmény: Zrínyis (997)
Zrínyis Creative Commons License 2003.05.30 0 0 997
Helló!

Én úgy tudtam, hogy Svájcban büntetendő, ha valaki idegen hadsereg katonájául szegődik el ( akárcsak Chehországban és lengyelországban ). De ezek szerint nem veszik olyan komolyan, ha a vendéglős kiállítás keretein belül mutatja be a francia kitüntetéseit...

Előzmény: cap179653 (993)
DooDoo21 Creative Commons License 2003.05.30 0 0 996
Hi!

Én is gondolkozom azon, hogy év vége felé, vagy jövőre megpróbálok bejutni a légióba. A topicot már végigolvastam, viszont az ottani hétköznapokról még semmit nem olvastam sajnos, pedig ez érdekelne a legjobban. Milyen egy átlagos nap, esetleg kit, hogy, mennyire szivattak, mennyit futotta(to)k, fekvőt nyomtatok, stbstb :) szal hogy mire lehet számítani, mire készüljek :) Előre is kösz
(Egy könyv cím is jó esetleg, amiben van szó ezekről)

DooDoo

cap179653 Creative Commons License 2003.05.30 0 0 995
Igen , és a "compagnie rövidítése".
Előzmény: indyanapolis (994)
indyanapolis Creative Commons License 2003.05.30 0 0 994
Freerider!
Mi az a GRAP?Elírtad a CRAP helyett?Vagy ha nem akkor mi az?
Hol található a sniper ezred?Kíváncsi lennék milyen fegyvereik vannak a snipereknek...Ha tudod megoszthatnád velem...És Calvin melyik századra gondoltál?
Cooperen mennyit futsz most?És a fekvőtámasz érdekelne hogy mennyivel mész oda?
Mennyi esélyt adsz Magadnak arra hogy bekerülj és mehess az alapkiképzésre?

Csizi!
Érdekelne hogy a cie. az századot jelent?
Thanks.
Hi.

cap179653 Creative Commons License 2003.05.30 0 0 993
Szevasz Cortez!

Nem tudom, nem téma.Legalábbis én nem láttam a híradóban.

Viszont van egy történetem:))

Tegnapelött elkellett mennem Genčve-be(Genf), gondoltam ráérek,és az autópálya helyett, keresztülvágtam a kisalpokon.Valahol Grenoble elött megláttam egy kis vendéglőt, vagy mittudém én mi is volt valójában, mindenesetre akartam inni egy heinekent.Beléptem mindjárt kiszúrtam a falon, pár katonai kitüntetést,mellettük néhány emlék a Légióból.Kiderült az öreg kocsmáros egy ancien legionnaire.Nagyon megörült nekem a kisöreg, a feleségével együtt.Végül jól besöröztünk, persze a ház vendége voltam,a végén a fél falunak bemutatott:))Az egyik fiúk most a 2e REP-nél a 3cie.-nál van a búvároknál.Most jön a csattanó.Állítólag a gyerek Côte - d'Ivoire - ban 9 golyót kapott , de mindet felfogta a mellény,így nem lett komolyabb baja.Hát,!- nem tudom,de miért is hazudtak volna ? Na mindegy a lényeg, hogy nem semmi az a megérzés, hogy hol kell megálni.:)))

Előzmény: Mickey Cortez (992)
Mickey Cortez Creative Commons License 2003.05.29 0 0 992
Sziasztok.
Csizi szia.hogy áll a kinti media most Kongohoz?
Cortez
Freerider Creative Commons License 2003.05.29 0 0 991
Üdv. A nyelv nem kell,hisz ott is tanítanak,de szerintem némi előny,hogy érted,mit akarnak tőled már az elején. :) A tervem: Calvi. Azon belül,ha minden összejönne,akkor Grap. Ha lúd,legyen kövér. Amúgy meg ha nem jön össze,akkor sniper. Vagy ezred,vagy lövész,az egyik csak bejön. :))) Amúgy meg le akarom húzni a 15 évet. Az edzésről: szigetköröket futok, futóversenyekre járok, emelkedős futás, úszni járok,meg itthon kondizom. Nagyjából ennyi a terv. A nyelvsuli miatt kell addig várnom,meg tovább tudok ezdzeni,de aztán azonnal megyek. Ennyi. :)
Előzmény: indyanapolis (990)
indyanapolis Creative Commons License 2003.05.29 0 0 990
Minek a nyelvsuli?Csak egy kis szorgalom miatt vagy tényleg fontos...én franciául egy mukkot nem beszélek.Na jó...nagyon keveset.Ez hatalmas hátrány lenne?:)
Az útlevelet 4-5 napon belül megkapod...egy nap alatt el lehet intézni és akkor 4-5 nap és kimegy postával.Nekem is most lett elintézve.
Hogyan készülsz?És mik a légióval a terveid?Nagyvonalakban érdekelne...
Freerider Creative Commons License 2003.05.29 0 0 989
Szia. Válaszolva az utsó kérdésedre,én még nem mentem ki,csak júliusban fogok,mert most derült ki,hogy a nyelvsuli mellett van még 1 kis problámám. Lejárt az útlevelem. :( De júliusra csek megcsinálják!!! :)
Előzmény: indyanapolis (987)
indyanapolis Creative Commons License 2003.05.29 0 0 988
Bocs hogy a testvérem nevében írok de egy a célunk.
Köszönöm.
indyanapolis Creative Commons License 2003.05.29 0 0 987
Kürtök!
Köszönöm a válaszaidat.J.Gy. nem jelentkezik,lehet hogy hamarabb ismerhetem meg odakint a véleményét,tanácsait,mint itt a fórumon.:)
A tanácsaidat megfogadom,bár annak ellenére hogy most tényleg az a legfontosabb első lépés hogy bekerüljek,azért nagyon lehangolna ha nem Calvi-ra kerülnék az alapkiképzés után.Ha szabad megkérdezni Te hová kerültél?
A toborzóirodákkal kapcsolatban lenne az a kérdésem,hogy érdemes-e Aubagne-ba utazni,vagy menjek a legközelebbibe,amit J.Gy. a honlapján bemutat.
Esetleg számít valamit az hogy oda megyek?Arra gondolok,hogyha mondjuk nem kell 8 magyar csak 5,akkor nincs előnyösebb helyzetben az aki egyből Aubagne-ba megy jelentkezni és ott tesztelik?
A választásom nem éppen a legjobb időpontra esett(kb.2-3hét kell még),így június közepe vége fele leszek a toborzóirodában,hiszen gondolom hogy télen sokkal nagyobbak lennének az esélyeim a jelentkezők mennyisége miatt.De most tudok menni és mennem is kell...
P.s.:Azoktól a srácoktól szeretném megkérdezni akik írták hogy mennek,már kimentek,vagy majd csak mostanában?
Üdv.:indy

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!