Keresés

Részletes keresés

coburg1 Creative Commons License 2014.04.20 0 0 59951

Rosszul mondom, átküldte a melósokat.

Előzmény: coburg1 (59950)
coburg1 Creative Commons License 2014.04.20 0 0 59950

Ez oké, hogy a szomszédnak tűrnie kell a munkálatokat, de milyen feltételekke

- kikötheti-e, hogy mekkora munkagép mehet be

- ha előre bejelentem neki, hány napon belül kell találnia alkalmas időpontot

- ha előre tudható, hogy valami károsodni fog, annak kérheti-e előre a rendezését

- mennyi ideig köteles tűrni a munkavégzést

 

 

Vannak házak, amiket 4-5 évig építenek. Egyik szomszéd meg jött a melósokkal, hogy ők akkor MOST csinálják.

stevemegane Creative Commons License 2014.04.20 0 0 59949

Ezzel most mit akartál mondani?

 

Milyen tíz-húsz centi?

 

Akkor szerinted ne csináljak alap megerősítést???

Előzmény: Töck Jenő (59948)
Töck Jenő Creative Commons License 2014.04.20 0 0 59948

Azért én többször is meggondolnám az alapmegerősitést tiz-húsz centi miatt. Könnyű elrontani.

Előzmény: stevemegane (59947)
stevemegane Creative Commons License 2014.04.20 0 0 59947

Ezek szerint legalább azon a két fal alatt meg kell erősítenem az alapot, amelyekre a tető támaszkodik.

Kell tenni az alap megerősítésbe vasalást? Ha igen, akkor hogyan lehet megvalósítani?

Belülről, amikor csinálom majd az aljzatbetont, érdemes lesz leásni a fal tövében mélyebbre, hogy az a beton réteg is támassza az alapot?

 

 

Valaki írta, hogy készítsek vízszintes hőszigetelő gallért.

Ezt, hogyan kell készíteni?

 

 

Még egy kérdés:

Házépítés előtt állok és érdekelne, hogy foglalkozol-e tervezéssel, statikával?

Merre felé laksz?

 

Köszi.

Előzmény: KömKel (59936)
ilias Creative Commons License 2014.04.20 0 0 59946
Az 1959. évi IV. tv. magát a Ptk-t takarja, ez változott 2013. évi V. tv-re. Nem azt jelenti, hogy minden attól kezdve hatályos.
De mint alább írtam, kicsit furcsa a megfogalmazása a számomra.
Örülök, hogy nem úgy van, ahogyan értelmeztem.
Előzmény: Törölt nick (59937)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.20 0 0 59945

Hogy jött le?

 

A ragasztó vált el a glettől (netán a habtól)  vagy hozott magával glettet is?

Előzmény: Gábor_5 (59943)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.20 0 0 59944

Mivel rakták fel konkrétan...?

 

 

Előzmény: Gábor_5 (59943)
Gábor_5 Creative Commons License 2014.04.20 0 0 59943

Festéssel kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni. A festők leglettelték a plafont, lecsiszolták, majd rá 1-2 napra lefestették, másnap ráragasztották a holker díszcsíkot, ami rá 1 napra lepotyogott.

Mi lehet a gond?

Szerintem az, hogy csiszolás után nem portalanították a falat a glettportól, csak simán rákenték a festéket ami nem tapadt fel rendesen. Szerintetek van benne valami, vagy valami más lehet a gond?

 

Töck Jenő Creative Commons License 2014.04.20 0 0 59942

Az alapozás teherbirását jelentősen befolyásolja a (föld)takarás. A talaj teherbirásának számitásánál a mélységi tényezőt komolyan figyelembe kell(ett) venni. kb. 6-szoros határon belül változott az alaptest teherbirása. A takarás alatt azt a mélységet kell érteni ahol a legkisebb mélységben van az alpozási sik a járósiktól. 

Előzmény: Émile (59939)
KömKel Creative Commons License 2014.04.20 0 0 59941

Ugye ezt a baromságot nem gondolod komolyan?!

 

Ember, 40 cm mély az alap! Ennél egy centit sem szabad mélyiteni belül.

Előzmény: Émile (59939)
Wattocsak Creative Commons License 2014.04.20 0 0 59940

Igazi magyar virtus!!

 

Off!

Még boldogult iparos koromban történt. Volt egy öreg bácsi aki aki a szomszéd házban lakott mint ahol mi dolgoztunk, megkért, hogy a bojlerét tisztítsam ki, mondván, hogy ha itt vannak a vízszerelők majd megcsinálják. Megnéztem és láttam, hogy a bojler csavarok sem valami fényesek, szóltam az öregnek, hogy hívja ki a Gelkát (idősebbek még ismerik) ők megjavítják a felfüggesztést és a vízkő mentesítést is megcsinálják, mi nem érünk rá, máshol várnak ránk. Az öreg "finoman" elküldött melegebb éghajlatra és nekiállt maga a munkához. Én elmentem a munkahelyről, de amikor egy óra múlva visszajöttem mentő ott állt az öreg háza előtt, de ők már nem tudtak segíteni, szállítókat hívtak. Mint kiderült az öreg fogta magát és addig buzerálta a bojlert amíg az leesett.

Előzmény: KömKel (59936)
Émile Creative Commons License 2014.04.20 0 0 59939

Majd ha összegezed a javaslatokat, ezt is gondold meg : tehát 1.8   m a belmagasság. Nősz még ? Ha nem,  akkor mélyítsd a belső  padozatot 15 cm -rel.

 Meredek, de a legolcsóbb. Maradék pénzt pedig új, korszerű autókra költsd.

 

 

 Természetesen a helyi viszonyokat ismerni kellene. Főleg a belvíz az ami tárgytalanná teheti.

 Más . felénk korábban divatosak voltak a pince garázsok. Ma már sehol sem használják.

 

Lomtár, műhely lett belőlük.

Előzmény: stevemegane (59925)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.20 0 0 59938

"kártalanítás ellenében" ergo kárnak IS kell lennie ...

 

és azért nem fizetség ellenében, mert más módon is lehet kártalanítani

Előzmény: ilias (59932)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.20 0 0 59937

Mi az hogy eddig nem így volt?!

... 1959 azért nem mostanában volt.

 

De alighanem párezer év úgy van, hogy:

- a szomszédnak alkalmas időben tűrnie kell a munkálatokat

- de a tevékenységeddel okozott kárt térítened kell

Előzmény: ilias (59929)
KömKel Creative Commons License 2014.04.20 0 0 59936

Azért nem sérült meg, mert jók voltak a feltételek (eleve teherhordó altalaj, nincs belviz, vagy könnyen és gyorsan elszivárog az esőviz, stb).

De ez egy időzitett bomba. Lehet sosem fog baja lenni, de te most ráraksz plusz falazatot és koszorút többletsúlyként (kb 200 kg/fm), és lehet pont csak ennyi kell neki, hogy széttöredezzen.

 

Azt is megteheted, hogy majd akkor alapozol alá, ha elkezd repedezni.

 

A vert falas házakat hagyjuk. Ha ott elhanyagolják pl az esővizcsatorna tisztitást, és eldugul, átbukik rajta és a fal tövét áztatja, akkor összedől(het) az egész a pitsába nagyon hamar. De egy csőtörés is tönkreteheti az egész házat...

 

-

Nekem most van/volt egy tervezési munkám, ahol a lakóház alatt beton+kő+tégla+cserép törmelékből épitett 40 cm mély alapozás van. A falon már vannak repedések, és a tulaj nem érti meg, miért nem engedünk tetőtérbeépitést a házra anélkül, hogy körbe meg ne erősitené az alapozást.

Mert hogy neki nincs erre 1.5 milliója... az épület 50 éve áll, eddig is birta, nem lesz annak baja - szerinte.

Most keres másik épitészt+statikust, mert én hülye vagyok, és felesleges plusz költségekbe akarom őt beleverni.

 

Előzmény: stevemegane (59934)
stevemegane Creative Commons License 2014.04.20 0 0 59935

Mi az a vízszintes hőszigetelő gallér?

Hogyan kell csinálni?

 

 

Előzmény: lgnis (59933)
stevemegane Creative Commons License 2014.04.20 0 0 59934

Köszi, így már értem.

 

Akkor elég a két fal alapját megerősítenem, mert a másik kettőn nem támaszkodik a tető.

 

A mostani alap, ami 30-40cm mély (tehát messze nincs a fagyhatár alatt), miért nem sérült meg az elmúl 30 évben?

 

A régi vertfalú háznak sem volt alapja (csak két sor nagyméretű tégla), mégsem repedtek meg a falak.

Ez mivel magyarázható?

Előzmény: KömKel (59928)
lgnis Creative Commons License 2014.04.19 0 0 59933

Ötlet szintjén arra gondolok, hogy ha nyeregtető helyett csupán "sufnitetőt" (laposan elfektetett hullámpala, az épület egyik oldalától 30-40 cm-vel magasabbról lejtősen) helyez rá, azzal terhelést és szélnyomást spórol. Garancia persze nincs, hogy megússza az épületmozgást, de mennyire jelent ez félmegoldást?

 

Az teherhordó talaj fagymentesítése megoldható vízszintes hőszigetelő gallérral.

 

Előzmény: KömKel (59928)
ilias Creative Commons License 2014.04.19 0 0 59932
Jó, de az eredeti állapotok visszaállítása eddig is fennállt.
Csak éppen a szövegben nem az van odaírva, hogy 'amennyiben kárt okoz', hanem az, hogy 'ellenében használhatja, ha'.
Kicsit furi, lehet hogy azért, mert a korábbit nem olvastam.
Előzmény: digium (59931)
digium Creative Commons License 2014.04.19 0 0 59931

Nem használati díjat szab ki, hanem a tevékenységgel okozott kár megfizetését. (Újrafüvesítés, növénypótlás stb.)

Előzmény: ilias (59929)
digium Creative Commons License 2014.04.19 0 0 59930

http://www.houzz.com

Van ios-re is appjuk, talán még androidra is. Lehet kereni stílusra, helyiségre szűrni/keresni.

Előzmény: szabojbenedek (59905)
ilias Creative Commons License 2014.04.19 0 0 59929
'2.2. Szomszédos telek igénybevételének joga
Ha közérdekű munkálatok elvégzése, állatok
befogása, az áthajló ágak gyümölcsének
összegyűjtése, az ágak és gyökerek
eltávolítása céljából vagy más fontos okból
szükséges, a tulajdonos kártalanítás ellenében
köteles a földjére való belépést megengedni.
A tulajdonos a szomszédos földet kártalanítás
ellenében használhatja, ha ez a földjén való
építkezéshez, bontási, átalakítási vagy
karbantartási munkálatok elvégzéséhez
szükséges (1959. évi IV. tv. 102. § (1) bek.)
[2013. évi V. tv. 5:25. §].'

Ez azt jelenti, hogy fizetnem kell, hogy bevakolhassam,stb. onnan a házam? Eddig nem így volt...
Ki mondja meg, hogy mennyi az annyi?
KömKel Creative Commons License 2014.04.19 0 0 59928

Van mondjuk 6 méter hosszú falad.

Ezt felosztod 4-6 részre.

 

Kiásod minden másodikat, lemész 1 méter mélyre, és kikaparod a mostani alap alól a földet. Beteszel a gödörbe egy OSB-t, vagy más zsaluzatot úgy, hogy be tudd még önteni majd a betont, és meg is tudd csömöszölni. Ezt a zsaluzatot vagy kitámasztod, vagy vissza szoktuk temetni a gödröt, igy a föld megtámasztja.

Szépen beöntögeted, becsömöszölöd egyenként az üregeket. Vársz 2 napot, kiveszed a zsaluzatot, és mész tovább. Elvileg 2 ütemben meg lehet csinálni egy hosszoldalt.

 

Elég csak azt az oldalt megerősiteni (és befordulni a saroknál 1 métert), ahol a tető fog támaszkodni. A másik két frontot (rövidebb oldalak) megfogja a koszorú is már.

Előzmény: stevemegane (59927)
stevemegane Creative Commons License 2014.04.19 0 0 59927

Én is úgy gondoltam, hogy nagyon kevés. Csak azt nem értem, hogy kb. 30 év alatt miért nem sérült meg sehol. Ezt abból gondolom, mert a falazat nem repedt meg.

A tető ugyanaz a súly lesz mint eddig. A +50cm falmagassággal lesz több súly az alapon.

 

Az aláásást, hogyan célszerű csinálni? Megfelelő, ha a fal mellett kívül ások egy árkot 80cm mélyre és a mostani 40cm mély alap alól is kiszedem a földet?

Elég, ha a beton befolyik a mostani alap alá, vagy kívül mellette is töltsem fel az árkot teljes mélységben?

 

Milyen hosszú szakaszokat merjek kiásni egyszerre?

 

 

Tudnál esetleg egy keresztmetszeti vázlatot feltenni, hogy pontosan, hogyan kell kinéznie az aláásásnak és az új betonnak?

 

Köszi.

Előzmény: KömKel (59926)
KömKel Creative Commons License 2014.04.19 0 0 59926

A 30-40 cm édeskevés, az az épület nem lesz tartós. Ráadásul a ráfalazást+új tetőt nem biztos hogy tolerálni fogja.

Ki kell ásni szakaszosan, és alábetonozni az alapnak, lemenni legalább 80 cm mélyre (100 cm a mostani hivatalos fagyhatár).

Előzmény: stevemegane (59925)
stevemegane Creative Commons License 2014.04.19 0 0 59925

Sziasztok!

 

Felújításban lenne szaktanácsra szükségem.

 

Néhány éve vettünk egy építési telket, amin áll egy tégla épület, amit régebben istállónak használtak.

Arra gondoltam, hogy rendbe szedem és jó lesz majd garázsnak.

Az épület 6x8m méretű, 25-ös kisméretű tégla fala van és beton alap vízszigeteléssel.

Amiatt kell kicsit rendbe szedni, hogy csak 180 cm a belmagassága. A tetőszerkezetnek semmi baja, a cserepet kellene kicserélni, mert a mostani kerámia cserép nagy része szétfagyott már.

 

Az volt a tervem, hogy leszedem a cserepet és a tetőszerkezetet. Ezután feljebb falazom a falakat ~230cm-es belmagasságig, kap egy betonkoszorút és megy vissza a tetőszerkezet új kerámia cseréppel.

 

A napokban alaposan körbejártam az épületet, néhány helyen ástam kicsit az alap mellett és azt tapasztaltam, hogy a beton alap ugyan nem repedt, de csak 30-40cm között változik a mélysége.

Ez nem túl kevés???

Ha a falak megemelése után csinálok egy erős bevasalt betonkoszorút, akkor szerintetek nem lesz vele gond a későbbiekben?

Milyen módon lehet megerősíteni az alapot, ha meg szeretném tartani az épületet?

 

Minden tanácsot szívesen veszek.

 

 

Köszönöm.

 

ilias Creative Commons License 2014.04.19 0 0 59924
Nálunk a XIX-ben Wekerle gáz. Többi résznél az utcafrontira kell engedély, oldalhatárra nem. Oda mehet a 2.5 m magas tömör gyönyör. Megkérdeztem.
Előzmény: szabi278 (59903)
KömKel Creative Commons License 2014.04.19 0 0 59923

Pedig hőszigetelés nélkül ez a ház egyszerűen élhetetlen lesz :/

 

A födémet okés, hogy lehőszigeteled olcsón 25-30 cm leteritett gyapottal (~2500-3000 Ft/m2, ha nem kell járhatóvá tenni), de a fűtésszámlád igy is "csak" kb 30%-al lesz kevesebb, tehát a 2000-2500 m3/év gázt csak fűtésre meg fogja zabálni. 

Előzmény: Csuklósbusz (59922)
Csuklósbusz Creative Commons License 2014.04.19 0 0 59922

Köszönöm a válaszokat!

 

A monolit födémes háznál nincsenek repedések és állítólag annyi vas van benne hogy a 0660-es mobiltelefonok elnémultak a házon belül... :-)  Lépcsőnyílás meg eredetileg is van benne.

 

Ha nem lenne akkor fogalmam sincs milyen technológiával lehetne bele vágni egyet...  Mindenesetre biztos jobb mint egy szurágta stukatúr.  :-)

 

Egy baj van, nincs kétmillióm a hőszigetelésre. :-(   De függetlenül ettől ha sikerül megegyezni a tulajjal akkor ezt választanám.

Előzmény: KömKel (59900)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!