Keresés

Részletes keresés

Kati1969 Creative Commons License 2016.11.20 0 0 1066

Sziasztok!

 

Ismeri valaki a Gritzner Tipmatic 1035 vagy 1037 gépet?

 

A boltban ezt ajánlották, de azért jó lenne, ha független véleményt is hallhatnék. Az 1037-hez odaírták, hogy Made in Germany, az 1035-nél ez nincsen. Elképzelhető, hogy az egyiket Németországban gyártják, a másikat meg nem? Hajlanék a 1035 felé, mert azt a pár díszítő öltést, ami 1037-en van, szerintem úgysem fogom használni.

 

A választás szempontjai:

applikálás

patchwork

vastagabb anyagok varrása (kabátok, táskák)

 

Köszönöm, ha valaki válaszol :)

Pancsika71 Creative Commons License 2016.11.19 0 0 1065

Üdv!

Van egy 4 szálas Textima inerlock-kom. Az lenne a kérdésem, hogy lehet-e rajta állítani öltés sűrűséget. Ha lehet akkor hol kell??!

Előre is köszönöm a segítséget.

Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.11.14 0 0 1064

Egy tisztítás, beállítás olajozás ennél a gépnél kb. 5-6 ezer Ft. (legalábbis nálam)
Ez a minimális összeg. Vannak árnövelő tényezők:
-régi olajmaradékok eltávolítása
-ékszíj, vagy orsózógumi csere
-2-3 műanyag fogaskerék cseréje
-tűbefogó javítása
Így akár 10-12 ezer is lehet a javítás.
Viszont utána van egy új géped. Amit új korában tudott, azt ettől kezdve ismét tudni fogja. Kellő bánásmód esetén örök darab.
Alapvető programokat tud csak, de azt megbízhatóan.

Előzmény: vikTORZ (1063)
vikTORZ Creative Commons License 2016.11.13 0 0 1063

Köszönöm szépen a gyors választ és a tippeket. Minden a megfelelő beállításon kell hogy legyen a gépemen. Sajnos akkor ez a probléma meghaladja a jelenlegi tudásomat, itt már csak szakember segíthet.

 

Egy ilyen jellegű probléma javíttatása milyen összegre rúghat? min-től max-ig mi az az ár, amit még érdemes kifizetni egy ilyen régi varrógépért?

Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.11.13 0 0 1062

Jól van befűzve?
Felső szálfeszítő eleget feszít?
Szálrángató rugó jól van beállítva?
Ha ezek mind rendben vannak, akkor még sincs jól beállítva a greifer.

Előzmény: vikTORZ (1061)
vikTORZ Creative Commons License 2016.11.13 0 0 1061

Üdv!

 

Kaptam egy Lucznik 451 típusú varrógépet. Minden eredeti alkatrészes, és működik rajta. Miután birtokba vettem, kitakarítottam, megolajoztam szóval a használati utasítás szerint elvégeztem rajta a megfelelő karbantartást.

 

Ugyanakkor probléma van vele.

A felső szál, miután a hurokfogó leviszi a bobinhoz, nem megy át rajta. elmegy a bobin feléig, és onnan vissza az eredeti irányba. Lassú, kézi tekeréskor átviszi, de kb 8 tekerésből 1 szer beleakad a hurokfogó egyik alsó részébe és összegubancolja az alsó szállal karöltve az egész műszert.

 

Rengeteg leírást és videót találtam a varrógép időzítésére, úgy vélem minden rendben van ezen a téren is. a hurokfogó a tű kimélyített területén áll, amikor a felső szálat "leviszi" az alsó szálhoz. A tű és a hurokfogó hegye között alig van hézag, a hurokfogó minden alkalommal, probléma nélkül kapja el a felső szálat. a felső szál feszességét minden állásban kipróbáltam. Az alsó szálat baj nélkül húzná, de odáig el sem jut a felső szál, ha nem lassan tekergetem.

 

Mi lehet a hiba?

Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.10.24 0 0 1060

Szerelőt nem szabad hívni, csak mosógéphez. Ide műszerész kell.

Előzmény: Mártanagyi (1059)
Mártanagyi Creative Commons License 2016.10.24 0 0 1059

Nagyon szépen köszönöm! Vicces,a szerelő fordítva tette be a tányérokat.

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (1058)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.10.23 0 0 1058

Előzmény: Mártanagyi (1057)
Mártanagyi Creative Commons License 2016.10.23 0 0 1057

Köszönöm. Szétszedni kénytelen voltam,mivel a szerelőnél nem volt ez-az,de főképp szálfeszítő gomb,amit vettem,majd kicseréltem.

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (1056)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.10.23 0 0 1056

Azt hiszem nem beleestél, hanem magad másztál bele ebbe a gödörbe.
Két héttel egy javítás után nem szétszedni kellett volna, hanem reklamálni. A szálfeszítő csak úgy nem romlik el. Csavargatni szokták össze-vissza, aztán szétszedni. Tipikus felhasználóhiba. Leírni nem egyszerű az összerakást, de ha sikerül is, a behelyezés mélysége és szöge sem mindegy.
Javaslom keress egy ilyen gépet, és (ha megengedik) szedd szét azt is, de most már rajzolj, jegyzetelj, fényképezz.

Előzmény: Mártanagyi (1055)
Mártanagyi Creative Commons License 2016.10.22 0 0 1055

Szép napot mindenkinek,újonc vagyok,rögtön segítségkéréssel. Naumann 8014/40 varrógépem szálfeszítőjével gyűlt meg a bajom, nincs valakinek képe arról,milyen sorrendben kell visszapakolászni az alkatrészeket? Beleőszülök,akkor sem akar működni.Két hete volt itt a szerelő. Előre is köszi.

Blamy Creative Commons License 2016.10.16 0 0 1054

Köszönöm!!

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (1051)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.10.16 0 0 1053

Szerintem otthoni célra bármelyik megfelel. A Singeren fokozatmentes a cikkcakk állítás, a Toyotán fix méretek vannak. A fekvő greifert a Singer találta ki, de ebben az esetben a Toyota ilyen, a Singer nem. A Toyota dizájnosabbnak tűnik, de a fekvőgreifer....
Illúzióid ne legyenek, ahova csak lehet, műanyag alkatrészeket használ minden gyártó.

Előzmény: lemoke17 (1052)
lemoke17 Creative Commons License 2016.10.15 0 0 1052

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, mert teljesen elvesztem! :) Háztartási varrógépet szeretnék.

Fontos funkciók amiket használnék:

-rugalmas anyag varrása

-cipzár varrás

-gomblyuk varrás

-tisztázás

-esetleg hímzőtalp

-cikcakk szélesség állítás

A Singer és a Toyota szimpatikus. Gondolom olyan kellene, amiben fémalkatrészek vannak. A Singer 8280 akciósan 27e a Media Marktban, azt meg lehet venni? Esetleg TOYOTA ECO-15 CG? Vagy a Media Marktból tudnátok valamit ajánlani?

Köszönöm a válaszokat!

Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.10.13 0 0 1051

A gumibakok beszerezhetők szaküzletben is, de gyakorlatilag bármilyen gumibak megfelel, ha jó a mérete. Az a lényeg, hogy a gépet el kell választani az asztaltól, mert különben nagy lesz a ricsaj.
A láb alatti gumikkal is ugyanez a helyzet. 

Előzmény: Blamy (1050)
Blamy Creative Commons License 2016.10.12 0 0 1050

Köszönöm szépen. És a 4 db gumibak szintén beszerezhető varrógép alkatrész kereskedésben?

Gumitalp: nem a pedálon lévőre gondoltam, hanem az asztal lába alattira, de gondolom akkor az is pótolható mással.

 

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (1049)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.10.12 0 0 1049

Műszerolaj kell bele, kb. 8 deci. Olajszűrőt is kell cserélni, hátul található a fedele, 3db csavar fogja. Varrógép alkatrész kereskedésekben kapható. (ha nagyon újszerű a gép, akkor a tetejét kell levenni, ott van a szűrő)
A gumilap bármivel pótolható (gondolom a pedálon lévőre gondolsz)
A 4db gumibak fontos, ezen áll a gép. Lényeg, hogy azonos méretű legyen. Az ékszíj le legyen túl feszes.
A befűzést és az átfűzést gyakorolni kell. Az jó módszer amit írtál.

Előzmény: Blamy (1048)
Blamy Creative Commons License 2016.10.12 0 0 1048

Sziasztok!

Sikerült megvennem egy használt siruba 747-est :) Volt használva, ez látszik, de kipróbáltam, és nem hagy ki öltést, direkt macerás anyagon próbáltam ki. Ezen kívül sajnos nem is értek többet az ipari gépekhez.

Lenne néhány kérdésem a szakértőkhöz! :)

Egyik, olajat hol lehet venni hozzá, és milyen kellene?

Másik, az asztal talpán lévő gumitalp pótolható? az sincs vmi jó állapotban, sőt hiányzik is belőle.

Az asztal és gép közötti részen 4 db kör alakú kis gumibetét található, de abból is hiányzik. Ezek pótolhatóak, és ha igen, hol lehet ilyet beszerezni?

Illetve még annyi, hogy az átfűzés úgy működik, hogy átkötöm a cérnákat, majd ha a csomó a tűhöz ér, csipesszel átfűzöm a lyukakon?

Elnézést, ha hülyeségeket kérdezek, de nem értek hozzá, eddig csak háztartásim volt, és nem is nagyon van segítségem hozzá sajnos.

Köszi előre is!

ariello Creative Commons License 2016.10.09 0 0 1047

Persze, harmincas vagyok, kilencszáznegyvennégy, hetvenöt, hatvanhat.

 

Vissza foglak hívni természetesen, miután megcsörgettél. Köszi.

Előzmény: Imre# (1046)
Imre# Creative Commons License 2016.10.09 0 0 1046

3 lehetőség kínálkozik a probléma megoldására:

1. az egész öltésbeállító egység kicserélése. (nem tudom, hogy beszerezhető-e még)

2. az öltésbeállító egység szétszerelése után található benne 2 db feradol szerű betét. Ezek a betétek elkoptak (megsérültek). A betétek csőszegeccsel vannak rögzítve. Ha beszerezhető ilyen betét, kicserélésével megoldódik a hiba.

3. Ha valaki olyan ügyes, hogy tud faragni ilyen betéteket, az is megoldás lehet.

Előzmény: Imre# (1045)
Imre# Creative Commons License 2016.10.09 0 0 1045

Tudunk beszélni élőszóban valami módon, mert leírva nagyon bonyolult elmagyarázni?

 

Előzmény: ariello (1044)
ariello Creative Commons License 2016.10.08 0 0 1044

Előzmény: ariello (1043)
ariello Creative Commons License 2016.10.08 0 0 1043

Szia Imre!

 

Nagyon megköszönném a segítséget,

 

Csatoltam képeket! Jelenleg leg baloldalsó, tehát végállásba van tekerve a maximális öltéstávra. (nem tudom hogy hol jelöli a végét, azt gondoltam felül, de úgy tudom 4,5mm a vége, tehát akkor valami nem stimmel.)

Kellenek valim szétszerelt fotók is , gondolom...

 

Üdv

Ariel

Előzmény: Imre# (1042)
Imre# Creative Commons License 2016.10.08 0 0 1042

T. ariello!

Ha készül 1 jó kép a gép öltés nagyság beállítójáról, akkor lehet hogy tudok segíteni.

Előzmény: ariello (1039)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.10.07 0 0 1041

Köszi, ezek szerint ez a tűtolásos.

Előzmény: ariello (1040)
ariello Creative Commons License 2016.10.07 0 0 1040

Szia!

 

itt látszik hogy melyik altípus mit tud

 

http://www.sesite.cz/files/textima---altin-8332-,-8334......rozd-leni.pdf

 

Üdv

 

 

 

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (1038)
ariello Creative Commons License 2016.10.07 0 0 1039

Szia!

 

Én pár napja vettem egy textima altin 8333/4005-ös tűtolásost, ahhoz nem találtam dolgokat, viszont 8332-hoz és 8334-hez itt vannak pdf-ek:

 

http://www.sesite.cz/textima-altin.html

 

Én is emiatt jöttem fel ide, a kérdésem az lenne, hogy beállítási, szerelési útmutatója valakinek van 8333-as típushoz? visszafele például kisebb az öltéstáv mint előre, szívesen megszerelném, csak nem tudom mi hol van.

 

Tudtok segíteni? Ha más nem egy hozzáértő varrógépműszerász kontaktotok van?

 

Köszönöm előre is!

 

Üdv

 

 

 

Előzmény: Lós József (1037)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.10.05 0 0 1038

Nem tudom, hogy ez a 3405 melyik altípus.
8332-es leírásaim és alkatrész katalógusaim vannak, de kéne egy fotó...

Előzmény: Lós József (1037)
Lós József Creative Commons License 2016.10.03 0 0 1037

Szép napot kivánok mindenkinek.

A segitségeteket szeretném kérni Textima 8332/3405 ipari

varrógépről hol találok valami gépkönyvet,vagy leirást,,

Tisztelettel,várom a segitségeteket.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!