Keresés

Részletes keresés

Töck Jenő Creative Commons License 2014.04.21 0 0 59970

A három centi kicsit kevésnek tűnik.

 

Előzmény: DCSNZS (59969)
DCSNZS Creative Commons License 2014.04.21 0 0 59969

ez végülis csak kb 3 cm betonréteg,majd erre teszi rá nekem a 9 db 240-es betongerendát kefnivel.

akkor nem kell aggodalmaskodni?:)

Töck Jenő Creative Commons License 2014.04.21 0 0 59968

A beton kötés közben reped. Ha folyós volt öntés közben (sok viz plasztifikátor helyett) akkor még jobban reped. Vasbetont méretezni kell repedéstágasságra.

Előzmény: DCSNZS (59967)
DCSNZS Creative Commons License 2014.04.21 0 0 59967

sziasztok, locsoltam most a kiegyenlítő betont a pince fölött és észrevettem , h két helyen picit repedt!

csak húz a beton? miért van ez?

Garfield007 Creative Commons License 2014.04.21 0 0 59966
Ize, ezzel kezdtem. Ha mar jogszabaly bongeszes kell hozza, akkor mar regen rossz.
Es ne altalanosan csevegjunk, hanem maradjunk a konkret peldanal. Szeptember elejen ertesitelek egy oktoberi felujitasrol. Ha erre kapok egy kioktato valaszt majussal? hmm?
Előzmény: Törölt nick (59965)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.21 0 0 59965

Ez a játék az  ÉSSZERŰ megoldásokról szól, alapesetben.

Hisz a jogokat JÓHISZEMŰEN KELL gyakorolni!

 

Szóval, egyik fél sem követelhet normál esetben "sürgős" megoldást.

A kivétel a szükség/vész helyzet...

 

 

Avagy

előre tervezhető munkák esetén mint pl. egy falfestés, hőszigetelés, tető felújítás esetén ésszerű megoldást, egyeztetést lehet elvárni.

Mert a szomszéd érdekei is játszanak, nem csak a sajátok.

Kérheti, hogy várd meg amíg terem a barackfa pl. és nyomós-sürgető ok híján ezt illik elfogadni is.

 

Egy csőtöréstől aláázott alap, vagy vihar tépte tető esetén viszont már

a sürgősség komolyan játszani kezd, akár a szomszéd nagyobb kára árán is.

Itt a barackfára várni nem ésszerű, cserébe durván nő a kártérítés összege!

Hisz egy 10 éves termő, kert dísze fa kártérítési értéke akár többszázezer Ft is lehet.

 

Nem is beszélve a ritkaságokról, érzelmi kötődésről, a látvány eszmei értékéről...

Ami mind játszik, adott esetben.

Előzmény: Garfield007 (59962)
KömKel Creative Commons License 2014.04.21 0 0 59964

Én megcsinálnám egyúttal a talajpára elleni vizszigetelését is, mert a döngölt padlós pincénél a pára nagy felületen tud elpárologni, viszont ha a téglával lezárod, ott foltosabban jelenik majd meg.

 

A rétegrend alulról felfelé

- döngölt kavicságyazat 10-15 cm

- aljzatbeton 5 cm

- bitumenes lemez vizszig (falakra felhajtva 30 cm-t)

- tégla burkolat ágyazóhabarcsba vagy homokágyba fektetve

 

A bárpult alatt az aljzatbetont mélyebbre kell csinálni (10-12 cm), és belerakni pár szál vasat.

Előzmény: Niko 77 (59955)
KömKel Creative Commons License 2014.04.21 0 0 59963

Nem muszáj a megerősitésbe vasalást rakni, bár a kiásott-bebetonozott szakaszokat összetüskézheted.

A belső aljzatbetonnal nem érdemes lejjebb ásni, mert az nem fog támasztani (lénygesen) semmit sem.

 

A hőszigetelő vizszintes gallér akkor lenne jó, ha

- nem akarsz alapmegerősitést

- viszont el akarod kerülni, hogy a mostani alap átfagyhasson

 

Az épület köré készül járda, mondjuk 8 cm vastagságban, 1 méter szélességben. Ez alá kell berakni vizszintesen XPS-t, ami igy meghosszabbitja a hideg útját.

Ezzel az a probléma, hogy csak fűtött épületek esetén működik. Mivel a garázsod nem lesz az, belül is át tud fagyni, tehát csak a külső gallér nem sokat ér.

 

-

Foglalkozom tervezéssel, ebből élek.

A főváros mellett lakom, de az egész országban vannak tervezési munkáim (Szeged, Szolnok, Ajka, stb)

Előzmény: stevemegane (59947)
Garfield007 Creative Commons License 2014.04.20 0 0 59962

Ööö, azt hiszem hülye voltam, hogy leálltam veled csicseregni. Bocsánat.

 

Ha felhív a balatoni telekszomszéd szeptemberben, hogy állványozna nálad, akkor te személy szerint októberben leutazol a kedvéért kinyitni a kertkaput? Mert mások azt válaszolják, hogy kedves Béla bácsi, nem lesz semmi akadálya, hívjon fel május végén, és majd egyeztetjük, melyik héten tudunk lent lenni.

 

Ugye te is érzed, hogy ezzel felborítod a szomszéd jogokkal foglalkozó jogszabályok nagy részét. Szóval, ha nekem ezt válaszolod, főleg írásban, akkor az előtte leírt bohóckodás helyett rögtön perbe kérlek és ott elmagyarázhatod, hogy milyen objektív akadálya volt annak ,hogy le gyere kaput nyitni vagy megbíz ezzel valakit, tudva, hogy minden károdat nekem kell megtéríteni.

Ez meg így megy abnormális helyeken ha már oda költöztem és nem hagyják magukat szopatni, ahogy te azt szeretnéd... 

Előzmény: coburg1 (59961)
coburg1 Creative Commons License 2014.04.20 0 0 59961

Felesleges engem oktatnod, mert
- lehet, hogy én a másik fél vagyok
- vagy lehet, hogy csak jogi kérdésként tettem fel.


Teljesen életszerű helyzetekkel jártam körül a témát, nem hiszem, hogy a kirívó vagy kekec példákkal sokra megyünk.


Egyébként is, mégis milyen per? Ahhoz előbb tértivevénnyel ki kell értesíteni a szomszédot, meg kell várni a válaszát, majd ha nem elfogadható, szintén tértivevénnyel kifogást kell neki küldeni az okok részletezésével, amit ha ő nem fogad el, egy felszólítást kell neki megküldeni, ez a jóhiszemű joggyakorlás legrövidebb hivatalos útja egy per előtt.


Ha felhív a balatoni telekszomszéd szeptemberben, hogy állványozna nálad, akkor te személy szerint októberben leutazol a kedvéért kinyitni a kertkaput? Mert mások azt válaszolják, hogy kedves Béla bácsi, nem lesz semmi akadálya, hívjon fel május végén, és majd egyeztetjük, melyik héten tudunk lent lenni.

Előzmény: Garfield007 (59959)
BlackAmstaff Creative Commons License 2014.04.20 0 0 59960

Sziasztok.Meg tudná mondani valaki mennyi kavics illetve cement kellene egy hatszögletű terület lebetonozásához aminek az oldalhosszúságai 2méter?Kb.12cm lenne a beton vastagság.Köszönöm a segítő választ!

Garfield007 Creative Commons License 2014.04.20 0 0 59959

Az egyik felvetésre: azért ilyen felújításokat jó pár hónappal előbb elkezded szervezni, ha nem, akkor megtanulod. Ilyen időtávban pedig bármilyen szomszéd előkeríthető, ha nem, akkor meg arról sem fog tudni, hogy nála jártál...

A másikra: mondhatja, de ha ezzel a határidővel nem tudod a tervezett felújítást megoldani, akkor goto10 indulhat a per meg a fenyegetőzés...

Előzmény: coburg1 (59958)
coburg1 Creative Commons License 2014.04.20 0 0 59958

"már a kezdetét is a szomszéddal egyezteted."

 

Nyilván itt van a lényeg. Én most az értelmes megoldásra vagyok kíváncsi. Van, aki kamionsofőr és hetekig nincs otthon, vagy külföldön dolgozik, nyaral, két lakása, minden második héten nála vannak a gyerekei stb....

 

Ha a szomszéd szól/levelet ír, hogy mikor kezdheti, lehet-e azt válaszolni, hogy 30 vagy 60 nap múlva?

Előzmény: Garfield007 (59957)
Garfield007 Creative Commons License 2014.04.20 0 0 59957

Nem úgy van, hogy a daru megrendelését már az előre egyeztetett időponthoz kell igazítania a szomszédnak?

 

Azért ez úgy működik, hogy ha belefogsz egy felújításba, akkor ott elég szűk kilövési ablakok vannak, természetesen már a kezdetét is a szomszéddal egyezteted. De ha egy hónappal előre szólsz, hogy lesz egy hét amikor valamelyik nap fel kell állványozni, vagy darut kell hívni vagy bármi a szomszédot érintő dolog és ő mégis ok nélkül nemet mond előtte egy héttel, nos akkor hajrá indulhat a kasza kiegyenesítés...

Előzmény: coburg1 (59956)
coburg1 Creative Commons License 2014.04.20 0 0 59956

Nem úgy van, hogy a daru megrendelését már az előre egyeztetett időponthoz kell igazítania a szomszédnak?

 

 

"

- ha előre tudható, hogy valami károsodni fog, annak kérheti-e előre a rendezését

 Erre mondhatnál valami példát, mert így elég nonszensz..."

 

Semmi nonszensz... pl ki kell vágni a sövényét, körtefáját, fel kell törni a járdáját, az állványzat miatt nem tud beállni a kocsijával a garázsba, bérlakásnál zajos munka miatt lakbérkedvezményt kell/akar adni a lakójának stb...

Előzmény: Garfield007 (59953)
Niko 77 Creative Commons License 2014.04.20 0 0 59955

Sziasztok!

A segítségeteket kérném. Pincefelújításban vagyok, amelynek az aljzata jelenleg döngölt föld. Erre gondoltam kisméretű tégla burkolatot készíteni. Véleményetek szerint a kisméretű téglákat milyen ágyazatba célszerű fektetni? (homok, kavics?) Továbbá szeretnék egy bortárolót bárpulttal építeni szintén kisméretű téglából. Ennek szükséges valamilyen beton alapot készíteni vagy a kész padozatra építhető-e?

Köszi a válaszokat.

stevemegane Creative Commons License 2014.04.20 0 0 59954

Természetesen szakember fogja csinálni.

Én most csak fel akarom mérni, hogy mennyibe kerülhet ez majd nekem.

Ehhez pedig ismernem kell a megoldási módokat.

Előzmény: sz332 (59952)
Garfield007 Creative Commons License 2014.04.20 0 0 59953

- kikötheti-e, hogy mekkora munkagép mehet be

 

Elvileg igen, a várható károkozástól függ.

 

- ha előre bejelentem neki, hány napon belül kell találnia alkalmas időpontot

 

 

Minél előbb, mert ha őt eközben kár éri(le kell mondani egy daruzást, mestert...), akkor az idézet törvény alapján beperelhet.

 

- ha előre tudható, hogy valami károsodni fog, annak kérheti-e előre a rendezését

 

Erre mondhatnál valami példát, mert így elég nonszensz...

 

- mennyi ideig köteles tűrni a munkavégzést

 

 

A tervezett munkavégzés egészen jól meghatározott idejéig, amikor nincs munkavégzés, akkor levonul és majd legközelebb az egyeztetés után vissza.

 

Egyébként ha már ilyen szomszédságról van szó, akkor költözni kell.

 

 

Előzmény: coburg1 (59950)
sz332 Creative Commons License 2014.04.20 0 0 59952

De most komolyan, keress meg egy statikust, aki megnézi, és megtervezi az egészet. Itt adtak kiváló ötleteket a srácok, hogy látatlanban mit lehetne

csinálni, de azért ezzel nem játszanék...

Előzmény: stevemegane (59947)
coburg1 Creative Commons License 2014.04.20 0 0 59951

Rosszul mondom, átküldte a melósokat.

Előzmény: coburg1 (59950)
coburg1 Creative Commons License 2014.04.20 0 0 59950

Ez oké, hogy a szomszédnak tűrnie kell a munkálatokat, de milyen feltételekke

- kikötheti-e, hogy mekkora munkagép mehet be

- ha előre bejelentem neki, hány napon belül kell találnia alkalmas időpontot

- ha előre tudható, hogy valami károsodni fog, annak kérheti-e előre a rendezését

- mennyi ideig köteles tűrni a munkavégzést

 

 

Vannak házak, amiket 4-5 évig építenek. Egyik szomszéd meg jött a melósokkal, hogy ők akkor MOST csinálják.

stevemegane Creative Commons License 2014.04.20 0 0 59949

Ezzel most mit akartál mondani?

 

Milyen tíz-húsz centi?

 

Akkor szerinted ne csináljak alap megerősítést???

Előzmény: Töck Jenő (59948)
Töck Jenő Creative Commons License 2014.04.20 0 0 59948

Azért én többször is meggondolnám az alapmegerősitést tiz-húsz centi miatt. Könnyű elrontani.

Előzmény: stevemegane (59947)
stevemegane Creative Commons License 2014.04.20 0 0 59947

Ezek szerint legalább azon a két fal alatt meg kell erősítenem az alapot, amelyekre a tető támaszkodik.

Kell tenni az alap megerősítésbe vasalást? Ha igen, akkor hogyan lehet megvalósítani?

Belülről, amikor csinálom majd az aljzatbetont, érdemes lesz leásni a fal tövében mélyebbre, hogy az a beton réteg is támassza az alapot?

 

 

Valaki írta, hogy készítsek vízszintes hőszigetelő gallért.

Ezt, hogyan kell készíteni?

 

 

Még egy kérdés:

Házépítés előtt állok és érdekelne, hogy foglalkozol-e tervezéssel, statikával?

Merre felé laksz?

 

Köszi.

Előzmény: KömKel (59936)
ilias Creative Commons License 2014.04.20 0 0 59946
Az 1959. évi IV. tv. magát a Ptk-t takarja, ez változott 2013. évi V. tv-re. Nem azt jelenti, hogy minden attól kezdve hatályos.
De mint alább írtam, kicsit furcsa a megfogalmazása a számomra.
Örülök, hogy nem úgy van, ahogyan értelmeztem.
Előzmény: Törölt nick (59937)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.20 0 0 59945

Hogy jött le?

 

A ragasztó vált el a glettől (netán a habtól)  vagy hozott magával glettet is?

Előzmény: Gábor_5 (59943)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.20 0 0 59944

Mivel rakták fel konkrétan...?

 

 

Előzmény: Gábor_5 (59943)
Gábor_5 Creative Commons License 2014.04.20 0 0 59943

Festéssel kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni. A festők leglettelték a plafont, lecsiszolták, majd rá 1-2 napra lefestették, másnap ráragasztották a holker díszcsíkot, ami rá 1 napra lepotyogott.

Mi lehet a gond?

Szerintem az, hogy csiszolás után nem portalanították a falat a glettportól, csak simán rákenték a festéket ami nem tapadt fel rendesen. Szerintetek van benne valami, vagy valami más lehet a gond?

 

Töck Jenő Creative Commons License 2014.04.20 0 0 59942

Az alapozás teherbirását jelentősen befolyásolja a (föld)takarás. A talaj teherbirásának számitásánál a mélységi tényezőt komolyan figyelembe kell(ett) venni. kb. 6-szoros határon belül változott az alaptest teherbirása. A takarás alatt azt a mélységet kell érteni ahol a legkisebb mélységben van az alpozási sik a járósiktól. 

Előzmény: Émile (59939)
KömKel Creative Commons License 2014.04.20 0 0 59941

Ugye ezt a baromságot nem gondolod komolyan?!

 

Ember, 40 cm mély az alap! Ennél egy centit sem szabad mélyiteni belül.

Előzmény: Émile (59939)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!