Keresés

Részletes keresés

Pillanatragasz Creative Commons License 2019.07.05 -1 0 100995

Jaj ember ne stresszeld fel magadat. Én csak egy mezei villanyszerelő vagyok nem szakember. Igaz berántottam pár km vezetéket de ezek az új dolgok mindig megfognak. Ráadásul németül van minden itt de lehetne angolul is akár , úgyse érteném. Magyarul nem akarják valamiért ráírni. 

Aztán dolgoztam valahol és a tulaj telefonált hogy nem tud menni mert itt a villanyszerelő. Néztem hol is van ,nem látok senkit.....Hát én voltam. Ennyire érdekel a cím meg a szakemberség.  

Előzmény: Törölt nick (100993)
Törölt nick Creative Commons License 2019.07.05 0 0 100994

Az attól függ... de elvileg van jó megoldás.

Előzmény: laller54 (100991)
Törölt nick Creative Commons License 2019.07.05 -2 1 100993

Igazuk is van...

 

Azért ez ne legyen már kihívás egy SZAKEMBERNEK pláne manapság, vazze

 

Mégha sosm látott eddig ilyet akkor se.
Ha mégis az, akkor meg ne nevezze magát szakembernek.

Mondjuk akinek a HV is ismeretlen (szakmai)rövidítés  ...

Annál azért komoly gondok lehetnek a szakmában/fejben.

Előzmény: Pillanatragasz (100992)
Pillanatragasz Creative Commons License 2019.07.05 -1 0 100992

Megnéztem a pontos típusát : JUNG 225 NVDE

Ezen nincs semmiféle LED. Ami világítanak az előlapon de ha tényleg 20 -500 w/Va telyesítményű LED lámpát szabályoz akkor megoldódik a problémám. Vasárnap kiderül. 

Itt németben sajátosan gondolkoznak . ,,Én megvettem ,te vagy a villanyszerelő old meg.,, Az nem érdekli hogy én még nem is láttam LED szabályozó kapcsolót.

Előzmény: ficere50 (100982)
laller54 Creative Commons License 2019.07.05 0 0 100991

Tisztelt urak

 Adott egy régi ház ahol az óra bent van a lakásban.Az órától .2vezeték megy a felette lévő 80-as dobozba,tehát földelés nincs. Az órától 3x2.5 mtk megy a mühelybe ami 20 m-re van.A mühelynél telepítettek földelést és minden konektor földelt.Tehát igy az óra fölé visszajön a földelés .

Kérdés lehet -e ezt a földelést használni a lakásban.Pl elosztót tenni a 80 -as dobozhoz és itt összekötni a nullával

 Válaszokat előre is köszönöm.

C20NE Creative Commons License 2019.07.05 0 0 100990

Ráadásul így egyetlen rossz készülék miatt az összes ebbe a hosszabbítóba dugott készülék háza feszültség alá kerül, ettől az is jobb ha a hosszabbító sem földelt!

Előzmény: Törölt nick (100989)
Törölt nick Creative Commons License 2019.07.05 0 1 100989

de jelenleg egy földelt aljzatú hosszabbítóval, de valójában egy nem földelt konnektorba csatlakoztatva működik egy mikrosütő és egy vízforraló
de jelenleg egy földelt aljzatú hosszabbítóval, de valójában egy nem földelt konnektorba csatlakoztatva működik egy mikrosütő és egy vízforraló

Hát az egyik csúcsa a NAGYON HÜLYE embertípusnak ezek szerint te vagy... ÉLETVESZÉLYES!!!! de kurvára bammeg.

Szerencsére kérdeztél és már tudod, hogy azonnal megoldandó a javítás és a készülékek használata pedig addig tiltandó.

 

Hisz BÁRMIKOR beüthet a baj.

És gondolom nem akarsz gyilkos lenni és netán börtöntöltelék... szaros pár méter kábelezés, egy szabályos földelés és egy FI relé ára miatt.

Előzmény: Applefan (100983)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2019.07.05 0 1 100988

Vannak olyan elektromos készülékek és olyan fajta meghibásodások, amikor a készülék burkolatára életveszélyes feszültség kerülhet. Aki ilyenkor megérinti az bajban van. Ha viszont a készülék burkolata le van földelve (pl a földelt konnektor segítségével), akkor ez az életveszélyes feszültség nem bír megjelenni a burkolaton, hanem lemegy a föld irányába (és ez többnyire leveri a biztosítékot). Tehát ilyenfajta meghibásodás esetén a földelés azért van, hogy helyetted vigye el a balhét.

 

A megrázás erőssége teljesen független az elektromos berendezés teljesítményétől, tehát NEM IGAZ, hogy egy zárlatos mosógéptől könnyebb meghalni, mint egy zárlatos éjjeli lámpától. Az egyik 10 amperrel működik, a másik 0,2 amperrel működik, te viszont talán már 0,05 ampertő feldobod a talpad. Tehát tök mindegy, hogy milyen teljesítményű leföldelendő készüléket dugsz egy földeletlen konnektorba, test-zárlat esetén egyformán életveszélyben vagy.

Előzmény: Applefan (100983)
kiggyo Creative Commons License 2019.07.05 0 1 100987

hogy világosan lásd a helyzetet:

 

Ezekben a készülékekben elég hitvány módon (olcsóságra optimalizálva) futnak a vezetékek, mivel úgyis földelt a fémdoboz, baj esetén majd lever a fi relé, kismegszakító.

Javítok ilyeneket, pl. a mosogatógépekben leválasztott tápegység sincs, és a fázispotenciálon vannak azok a picsányi vékony vezetékek amiket az ajtó dörzsölget kinyitáskor.

 

Ha nincs földelés akkor ezek nagyon életveszélyesek!

 

A mikró is. Mielőbb csináld meg, mert valaki megsérül, börtönbe megy.

Előzmény: Applefan (100983)
Dehogyne Creative Commons License 2019.07.05 0 1 100986

Agyoncsap valakit az áram.

Előzmény: Applefan (100983)
C20NE Creative Commons License 2019.07.05 0 1 100985

Nagyon veszélyes!

 

Tipikus tünet, hogy amikor megy a gép akkor ha fogod a mosogatót, csapot és megérinted a gépet akkor megráz, akkor is ha a gép rendben van a benne alkalmazott tápegység kialakítása miatt!

 

Rendkívüli felelőtlenségnek tartom a jelenlegi kialakítás használatát!

Előzmény: Applefan (100983)
PETYUS Creative Commons License 2019.07.05 0 1 100984

Teljesen mindegy, hogy milyen gyakran van használva. Meg kell csináltatni a földelést minden olyan helyre, ahol olyan cuccot kell működtetni, amihez kell. De akkor már inkább az összes konnektorhoz ki kellene építeni. Egyszer kell kifizetni, utána nem kér enni. És akkor már FI relé sem árt. Meg földelőszonda is jó ha van.

Előzmény: Applefan (100983)
Applefan Creative Commons License 2019.07.05 -1 0 100983

Tisztelt Urak!

 

A szakemberek (tehát nem a laikus kibicek :) őszinte álláspontját szeretném kérni. Adott egy nyaraló, tipikus '80-as évekbeli építés. Szeretnék a konyhába egy használt, de teljesen használható mosogatógépet beüzemelni, vízvezeték oldalról nincs is akadálya a dolognak. A gond az, hogy a ház nagy részében nem volt földelés, a fürdőszobában is utólag kellett megcsinálni. Most a konyhában továbbra sincsen földelés. Nem szabályos tehát, de jelenleg egy földelt aljzatú hosszabbítóval, de valójában egy nem földelt konnektorba csatlakoztatva működik egy mikrosütő és egy vízforraló, más nem. Eddig nem volt probléma, remélem, nem is lesz.

 

Tisztában vagyok vele, hogy nem szabályos az, ha egy nagyobb áramfelvételű háztartási gép üzemel nem földelt konnektorról. A kérdés az, hogy valójában, életszerű körülményeket alapul véve mennyire lehet problémás az, ha egy mosogatógépet csatlakoztatnék egy nem földelt konnektorba? Mi történhet, mire lehet számítani? Ha veszélyes így, akkor az miért veszélyes? Nem lenne túl gyakran használva a gép, és más nagy áramfelvételű gép - a hűtőn és a bojleren kívül - nem üzemelne egyazon időben...

 

Elnézést, ha körülményesen fogalmaztam vagy túl ostoba a felvetésem, de tényleg az érdekelne, hogy kell-e reális veszéllyel számolni vagy sem.

 

Köszi előre is a választ!

 

 

ficere50 Creative Commons License 2019.07.05 0 0 100982

 "Set" gombot addig kell matatni, amíg piros színű nem lesz

 

Mármint a készülék/szabályzó/ előlapján a gomb és a visszajelző LED, mellette.

 

Előzmény: ficere50 (100981)
ficere50 Creative Commons License 2019.07.05 0 0 100981

A leírás szerint a  "Set" gombot addig kell matatni, amíg piros színű nem lesz. Akkor illeszkedik a HV (high voltage) LED-es fényforrásokhoz.

Előzmény: Pillanatragasz (100978)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2019.07.05 -1 0 100980

"Az égő pedig 7,5 wattos"

 

Ha ez a dimmer parazita táplálású lenne, akkor megérteném, hogy van neki alsó teljesítményhatára, de ebbe be kell kötni a nullvezetőt is, ezért nem igazán értem, hogy miért nem csinálták olyanra, hogy akár nulla wattól tudjon szabályozni. Lehet, hogy gagyi a tervezés?

 

Kis fényerőnél TALÁN azét kezd vibrálni, mert a gagyi áramkör érzékel, hogy a 7,5 wattos led már 3 watt alá csökkent és a leírás meg azt írja, hogy 3 watt alatti lámpák már nem jók hozzá. Tudom, hogy ez hülyeségnek tűnik, de láttam én már szar (tervezési hibás) terméket marhadrágán árusítani. Talán ez is ilyen.

 

"de nem írja rajta hogy HV LED lenne"

 

A HV és az LV itt feszültségtartományt jelenti. Tehát ezen ketyere szempontjából minden 230V-os led HV (High Voltage) és a pl 12 voltos ledek az LV (Low Voltage) ledek.

 Mivel ez a dimmer 230Vos, ezért 230V (HV) ledeket közvetlenül tud fényerő szabályozni, 12V (LV) ledeket csak trafón/tápegységen keresztül.

 

https://downloads.jung.de/public/en/pdf/operating_instructions/en_1731DD_82598613_20181119.pdf

Előzmény: Pillanatragasz (100978)
cosomega Creative Commons License 2019.07.05 -1 0 100979

Kevés a 7,5 W-os terhelés.

A szabályzó 20-500W -os tartományban szabályoz.

Előzmény: Pillanatragasz (100978)
Pillanatragasz Creative Commons License 2019.07.05 0 0 100978

R,L:20-500w/VA , HV -led :3 ....100 w  . Az égő pedig 7,5 wattos de nem írja rajta hogy HV LED lenne. Azt se tudom a HV mit jelent.

Előzmény: Pillanatragasz (100977)
Pillanatragasz Creative Commons License 2019.07.05 0 0 100977

Sajnos annyira szar a neten hogy képet nem lehet beilleszteni ezért az adatokat leírom hátha valaki találkozott már vele.

JUNG LED lv rotary drimmel insert. 3-100 w

Az égő pedig Osram 7,5 w drimmable.

Előzmény: Pillanatragasz (100976)
Pillanatragasz Creative Commons License 2019.07.05 0 0 100976

Tegnap estéket megint elszúrtam egy lámpakapcsolóval. Üzletben rábeszélték kuncsaftom hogy vegyen lefdel működő fényerő szabályozó kapcsolót hisz pár év múlva csak LED lámpák lesznek. 

Vett is hármat darabja 55 euró volt. LED égőt is ami állítható fényerejű.

Sajnos amikor húzom le a fényerőt akkor mint a sztroboszkóp vibrál. Kezdek elkeseredni. 

Szerintetek mi lehet az oka?  Két kapcsolót és két égőt is próbáltam mind ezt csinálta bárhová állítottam a kis szabályozó  csavarját a belső lapján.

még1MbR Creative Commons License 2019.07.04 0 0 100975

Hmm, fura.

Nem maradt ki/lett berakva valami alátét, ami elvitte valamennyivel a két ékszíjtárcsa síkját? Nagyon nem jellemző dolog az ilyen mosógépeknél alapesetben, ha minden gyári és nem lett mekkmesterkedve.

 

 

Előzmény: Gamgoa (100972)
szakmókus Creative Commons License 2019.07.04 0 0 100974

5, Kellően meg van-e feszítve a szíj?

 

Ha laza,lejárhat.

 

Bevallom még sosem kellett feszítenem,sőt a szíj túléli a gépet (általában 8 év). A nagy kerék is, de a dobon a csap és a szegecselt perem már elkorrodált nem egyszer.

Előzmény: még1MbR (100971)
Atis57 Creative Commons License 2019.07.04 0 0 100973

Szia!

 Igen 

A rajzból látható; 

rossz PEN  szétválasztás, egy Nulla szakadással kombinálva

meg egy rossz kisbojler fűtőbetét.

 

ill. a " hozzáértő villanyszerelők"

A PEN szétválasztás ;

Az  ÉMÁSz  Nullát összekötjuk a kékekkel meg a Zöld/sárgákkal

 

Bennem azért kétséget, hagy ez a siránkozás ;

"Nekem csak a kábelárok ásás jutott --kb 200m ---pedig a video megfigyelőt én is szivesen bekötötem  volna!

Pusztán csak a tudása hiányzott !

 

Előzmény: C20NE (100962)
Gamgoa Creative Commons License 2019.07.04 0 0 100972

Pontosan rá való szíj volt! 
Ugye ez úgy történt hogy a régi elszakadt vett a gazda újat,amit rá is tett,de látta hogy befelé lejár,de ennek ellenére úgy hagyta és visszaszerelte a burkolatot és mosni kezdett,majd hamarosan az új szíj is elszakadt. Én már csak a végeredményt láttam és találtam ki, hogy történhetett.

A motortengelyen ugye sok bordázat van, és szemre egybefut az ékszíjtárcsával,de persze vmi eltérés lehet, mivel lejár róla,csak a kérdésem hogy ezt hogyan lehet orvosolni?

Nem volt dob megszorulás,vagyis a gazda nem tud róla.

Előzmény: még1MbR (100971)
még1MbR Creative Commons License 2019.07.04 0 0 100971

1, pontosan rávaló ékszíj volt e rajta?...

2, egy síkban van e a két szíjtárcsa?

3, nem volt e már eleve elhasználódott a szíj?

4, nem volt e valami hirtelen dob megszorulás, ami miatt leugorhatott esetleg?

 

stb...

Előzmény: Gamgoa (100969)
RangerJoe Creative Commons License 2019.07.04 0 1 100970

Magában mindegy, eddig sem volt pasztázva az alu. A paszta valóban az oxidációt csökkenti, de szerintem a réz+alunál párás környezetben van nagyobb jelentősége. De ez csak "szerintem".

Előzmény: occseb (100966)
Gamgoa Creative Commons License 2019.07.04 0 0 100969

Segítséget szeretnék kérni...nem teljesen villanyszerelés,de hátha...Zanussi felültöltős mosógépnél elszakadt az ékszíj. Méghozzá úgy, hogy az ékszíj a dobon lévő nagy ékszíjtárcsáról befelé, a dob felé lejárt,majd megszorult és a motor addig forgott amíg szét nem súrolta a szíjat és el nem szakadt. A kérdés, hogy mi lehet a hiba, hogy lejár a szíj és ezt hogyan lehetne orvosolni? A nagy ékszíjtárcsak szépen, könnyedén forog és nem üt, max egy nagyon picit csak.

Zs:) Creative Commons License 2019.07.04 0 0 100968

Szerintem neki se állj, ha nem akarsz vezetéket cserélni! Az alu kitekerésekor szépen le fognak törni, de megpróbálni meg lehet, hátha nem.

Előzmény: occseb (100964)
Zs:) Creative Commons License 2019.07.04 0 0 100967

Már megszűnt a gyártása, elvétve találni egy-két elfekvő dolgot.

Előzmény: Mindenváró Ádám (100945)
occseb Creative Commons License 2019.07.04 0 0 100966

Magának az alunak nem jobb ha be van pasztázva és nem fog jobban oxidosodni?

Előzmény: RangerJoe (100965)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!