Keresés

Részletes keresés

Texas Chris Creative Commons License 2010.01.06 0 0 1662
Nálam valamelyik normál méret, valamelyik kisebb. De nem számít mert a család kedvence.
Előzmény: stangli2 (1661)
stangli2 Creative Commons License 2010.01.06 0 0 1661
Nagyon cuki! Sajnos nálam a törpe és házi keverékek, hiába a húsnyúl az apa, törpe méretet öröklik, így igazán nem sok hasznuk van 800-ért szoktam eladni darabját olyannak akinek van szive levágni. Kb. fele arányban "hajasok", fele rendes szőrű lesz..
Előzmény: Texas Chris (1660)
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.06 0 0 1660
Neki története van. A Bóbika volt az első anyanyulam, most amikor újra kezdtem a nyulazást. Gyerek koromban öregapámmal nyulaztunk és akkor volt egy barna foltos anyám, az volt a legjobb anyanyulam. Szerettem volna egy olyant és szóltam a szomszéd utcában, hogy szerezzenek nekem egy olyant. Helyette őt kaptam. Amikor megláttam és jobban megnéztem, nagyon ideges lettem amikor rádöbbentem a csalafintaságra, hogy oroszlánfejű törpe keverék és el akartam passzolni. De már fedeztetve kaptam és a család nem engedte. Az első fialásra 10 gyönyörű kis nyuszikával ajándékozott meg minket, a család kedvence lett így megmaradt. Nagyon színes, változatos fiókákat kapunk tőle, így nagyon érdekes a szaporítása.


Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.06 0 0 1659
Nagyon aranyos dolog ez a név adás!Láttam iwiw-en egy érdekes nyuszikát,ő az aki oroszlánfejű szülőtől van?Nagyon helyes pofa.
Előzmény: Texas Chris (1658)
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1658
Csak a tenyésznyulakat nevezem el. Ha lesz legközelebb egy anyanyulam akkor az Zsizella lesz! :-DDD
Előzmény: Texas Chris (1657)
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1657
Mivel ezek német világos ezüst nyúlak így német neveket választottam Wolfgang, Jürgen, Ingríd és szegény megboldogult Helga. A keverék nyulaim Bóbita, Zsuzsó és Kócos. Bóbitában és Kócosban van oroszlánfejű törpe vérvonal és visszaütöttek rá. Szóval minden nyulamnak próbálok olyan nevet adni, ami jellemző rá.
Előzmény: Purcsimanó (1656)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1656
Viccesnek találom a nyuszik nevét!!!Képzeld a szembe szomszédunk Jürgen akitől a házunkat vettük ő pedig Wolfgang volt.Érdekes nem?A szomszéd felesége Gizella ...olyan nyulad még nincs:)????
Előzmény: Texas Chris (1653)
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1655
Ha fedett helyen, pajtában van tartva akkor semmi baja. De ha megszagolod akkor érzed, ha penészes.
Előzmény: kavarnyik (1654)
kavarnyik Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1654
Van egy hely, ahol vettem szénát, eddig is, de nem tudom, a nedves időjárás miatt, hogy nem penészedik-e meg minden már ilyenkorra. Nem feltétlen megázik, hanem a levegő páratartalma miatt gondolom.
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1653
Pár gyors kép, a mai állapotról, kicsit behavaztunk. A 2. képen az új baksüldő, Wolfgang látható, remélem jó tenyész anyag lesz.
tooommm0013 Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1652
Sajnos.
Előzmény: Purcsimanó (1651)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1651
Hát igen!Nyilván egy rendes állattartó nem egy rendelet miatt fogja becsületesen tartani az állatait!Aki pedig ennek hatására sem változtat a tartási feltételeken azt nem is nevezném ÉN rendesnek!:)De sajnos ezzel nem sokat érnek el.....:(((én a közvetlen környezetemben tudok olyat aki több dolgot sem tart be az itt leírtak közül...és akkor mi van?A kutya sem teszi szóvá neki....ez sajnos eddig is így volt és így is marad:(
Előzmény: tooommm0013 (1649)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1650
És persze boldog új esztendőt mindenkinek!
tooommm0013 Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1649

Mi?

 

Én átolvastam engem max. ez érint:

 

(7) A talajszinten élı állatok hálós aljzaton nem tarthatók. Ez alól kivételt jelent, ha füves területen,
illetve közvetlenül a földön helyezik el a ketrecet.

Bár itt sem tudom mi a hálós aljzat.

A többit ami a tartásra vonatkozik el is várom magamtól.

Előzmény: förike (1643)
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1648
A környékeden falun keress termelőt, akitől tudsz venni szalmát és szénát. Én 300 Ft ért tudok kisbálás szénát, a szalma bála 200.
Előzmény: kavarnyik (1646)
stangli2 Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1647

Mindenképpen mezőgazdásztól vegyél szénát vagy szalmát alájuk. Beírod a googleba a településsel ahol laksz csak kidob neked valamit.. Amit állatkereskedésben veszel az méregdrága és nem az ami benne van, hanem a csomagolás és a forgalmazás..

A másik lehetőség, hogy megkérdezed a szomszédokat akikről tudod, hogy állatot tart és megkérdezed hol veszi, nálunk a táposnál is lógnak hírdetések..

Előzmény: kavarnyik (1646)
kavarnyik Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1646
Sziasztok!
Képzeljétek, ma tettem az ünnepek kezdete óta először tisztába az állatokat, mert az én édes aranyos férjem csinálta helyettem. És penészes volt a forgács. Szóval ez lehetett az oka az elhullásnak. Úgy sajnálom, hogy ilyen dolog miatt odavesztek szegények. Most vettem nekik réti szénát az állatkereskedésben. Marha drága, 270 Ft/ 16 liter, de nem tudom ilyenkor hol tudnék már venni bármit is alájuk. Fuccs a mélyalmos tartásomnak.
Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1645
Végig olvasta!!!!!!És szerinted ezt ki fogja ellenőrizni?Magyarországon még annyit sem tudnak az állat tartással kapcsolatban betartatni,hogy akinek mondjuk kutyája van,ne az utcán kóboroljon és riogassa a lakókat.Erre sem ember sem pénz nincs!És ezzel sokan sajnos vissza is élnek.Ezek a rendeletek maradnak álom szinten!!!!!
Előzmény: förike (1643)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.01.04 0 0 1644



Sziasztok!

Nos alapból ilyen a nagy ketrec,nyáron,de most az oldalali be vannak deszkázva a tetején nád van.És körbe van fóliázva.Csak az ajtókon kapnak fényt,meg levegőt.A másik 2 ketrecen is alig van rácsos rész,ilyenkorra bedeszkázzuk.És az egész ketrec elé is huzok plédet meg fóliát,éjjel mindig,ha nappal is hideg van akkor napközben is.Szerintem különben az is közre játszott hogy első ellés volt.Mert a másik nyulaim fojamatosan épitették a fészket,mig kellett.Ő nem.Én pakoltam mindig rá a fészekre hogy ne legyen annyira hideg nekik.Na mindegy majd legközelebb.
kavarnyik Creative Commons License 2010.01.04 0 0 1642
Köszi!
Ma vettem. Most itatja a férjem a nyunyókat. Remélem bejön. Ez esetleg, már beteg kisnyulat is rendbe hoz?
Előzmény: Texas Chris (1632)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.04 0 0 1641
Ezt most miért is írtad ki?Bocs de elvesztettem a fonalat.....
Előzmény: förike (1640)
Dixi79 Creative Commons License 2010.01.04 0 0 1639

Üdv!Van valakinek pannon fehér nyúl tenyésztésbe jártasága?

 

stangli2 Creative Commons License 2010.01.04 0 0 1638

Ez érdekes kérdés mert a kollégámnál zárt ólban, plussz faketrecben vannak a nyulak, mégsem tud télen pároztatni, mert megfagynak a fiak. Nálam egy félig nyitott, tulajdonképpen disznóólban vannak és kutya bajuk. Talán a szélvédettség sokat számít, ha tudod milyen az uralkodó szélirány nálatok megpróbálhatod ennek megfelelően szélcsendesebb helyre tenni a ketrecet, de persze fújhat másfelöl is a szél..

Az egyik legjobb szigetelő anyag a szalma. Ha tudsz szalmabálákat venni, körbepakolhatod vele a ketreceket, azon tuti nem fúj át semmi, nyáron meg alájuk adod..

Előzmény: Rencsa-baba (1636)
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.03 0 0 1637
Szia Reni.

Ismerem a ketreceidet és pont ezért csodálkozom. Mivel neked van zárt ellető, fiaztató fakkod, ahol védetten vannak a fikák . Ennek ellenére megfagytak, ez nekem magas. Nálam a múltkori nagy hidegben, -22-25 fokban sem lett semmi bajuk a fiókáknak sem kinn az udvaron. Tavaly februárban a -10 ben fialt az egyik anyám és akkor sem volt semmi gond. Sőt a környékben senkinél sem, pedig másoknál is volt fialás és ők is kinn tartják és nem fűtött, zárt istállóban.
Sajnállak és nagyon együtt érzek veled, komoly veszteségeid vannak mostanában.
Előzmény: Rencsa-baba (1636)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.01.03 0 0 1636
Szia Chris!

De bent voltak a fészekbe és az anyjuk etette őket mert ducik voltak.De itt nagyon hideg volt az éjjel.A szél borzalmas volt,azt csodálom nem szedte le a tetőt.Ugyan védett helyen vannak,de ezek szerint nem birták.Ellető ládát nem nagyon tudok csinálni legalábbis teljesen zártat,mert olyan ketrecem van aminek 2 fakkja van az egyik zárt másik nyitott,azaz most levannak zárva mindenhol,csak az ajtón van drot.Meg le is takarom a ketreceket.Ha tudom hideg lesz.Pléddel meg nagy fóliával körbe bugyolálom.Eleve szigetelve vannak a ketrecek ilyenkorra.Tudtam hogy nem lesz jo ötlet ki rakni őket az udvarra.Vagyis inkább azt tudtam hogy nem lesz kész a fészer mire bejön a hideg.na mindegy nem panaszkodok itt nektek.Jo éjt mindenkinek!
Előzmény: Texas Chris (1629)
Totti87 Creative Commons License 2010.01.03 0 0 1635

elnézést rosszul írtam a címet

 

www.husvettamas.mlap.hu

Előzmény: Totti87 (1634)
Totti87 Creative Commons License 2010.01.03 0 0 1634

Üdvözlök Mindenkit !!!

 

Új képek vannak az oldalon , szivesen látok mindenkit :) !

 

www.husvettamas.malp.hu

 

Pet89 Creative Commons License 2010.01.03 0 0 1633
Szia, szece77! A helyedben én nem ugranék bele ilyen hirtelen már mindjárt a közepébe...... Nekem már jó néhány éve vannak rexeim nem mondanám h egy különösen igényes fajta sőt nagyon is ellenálló, de ismerni kell ennek is mint mindennek a csínját-bínját. Akkor járnál a legjobban ha szereznél egyelőre csak párat és azokkal kitanulnád a tenyésztésüket, mert többel nagyobbat bukhatsz. És amiket hallottam az alapján nem lennének olyan humánusak h elengedjék neked a tartozásodat...:)
Üdv
Előzmény: szece77 (1595)
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.03 0 0 1632
A Laktiferm is jó dolog, de szerintem nem elég. Időközönként nem árt Trisulmixel le itatni őket legalább 3 napon keresztül, de még jobb az 5 nap.
Előzmény: kavarnyik (1631)
kavarnyik Creative Commons License 2010.01.03 0 0 1631
Kapnak a vizükbe laktifermet megelőzésképp.
Előzmény: nddori (1625)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!