Keresés

Részletes keresés

bacsa41 Creative Commons License 2010.01.07 0 0 1673

Üdv mindenkinek!

Még 3 db nyulam felszámolás miatt lenne vágásra vagy továbbtartásra (bakok) két fehér és egy szürke színű eladó vagy cserélném őket (pl: baromfira, vagy ki mit ajánl). kb. 2,5 kg-osak. Pest megye Nagykáta

e-mail: bacsa41@citromail.hu

Texas Chris Creative Commons License 2010.01.07 0 0 1672
A tenyész nyulakat szívesen babúsgatom és foglalkozok velük. De a vágásra szánt süldőkhöz próbálok nem közel kerülni és csak eteni, takarítani, de valahogy nem megy. 0,1 tonnás nagy marha vagyok és sok dolgot láttam és csináltam már életemben, de amikor vágni kell akkor nagyon komoly érzelmek kavarognak bennem. De hát ezért tartjuk őket ezen túl kell lépni és tenni a dolgunkat!!
Amikor elkészül a finom étel belőle akkor meg büszkeség tölt el, hogy ez a két kezem munkájának gyümölcse.
Multkor vágtam nyulat, kicsontoztam és felesben disznó hússal Bolognai mártásba raktam és csináltam hasonlót mint az erdélyi Mititei (micsi) vagy mint a szerbiai Pleskavica, Csevap,frenetikus, eszméletlenül finom volt.
stangli2 Creative Commons License 2010.01.07 0 0 1671
Fészket rak az egyik anyám, remélem ügyes lesz..
Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.07 0 0 1670
Hát igen vagyunk ezzel így egy páran....:)de szerintem ha az ember becsülettel gondoskodik egy állatról nem létezik,hogy érzelem nélkül csak úgy fejbe tudja vágni.Arról nem is beszélve,hogy Füli nyulam olyan disznó,hogy amikor megyek etetni és kinyitom a ketrecét,oda dugja azt a nagy buksi fejét és várja,hogy megsimogassam.Nem lehet neki ellenállni.
Hát hogy vágjon le ilyet az ember????Mondja is a férjem,hogy ez így nem lesz ám jó!!!!Nem kellene az ölembe vennem őket és szeretgetni mert akkor hogy vágom le őket?Nem is tudom rá a választ,de majd csak megoldom valahogy:)
Előzmény: stangli2 (1669)
stangli2 Creative Commons License 2010.01.07 0 0 1669
Amíg meg vagy elégedve az utódok létszámával és gyarapodásával, ill. a vemhességek számában, addig hagyhatod tenyésztésben a bakot is és az anyát is. Egyébként pár hete engem is foglalkoztat a téma, mert Kisfülöp már jócskán betöltötte a második évét, de nem tettem fel a kérdést, nehogy kinevessetek milyen vajszinű nyulász vagyok..:-) Most megnyugodtam, hogy nem vagyok egyedül..
Előzmény: Purcsimanó (1668)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.07 0 0 1668
Ezen már én is agyaltam,hogy ha Füli kiöregszik vajon mit fogok vele csinálni.....levágni biztosan nem tudom,mert már most nagyon megszerettem.Elajándékozni szintén nem mert nem akarom,hogy rossz helyre kerüljön.De még van időm ezen gondolkodni,hiszen még nagyon fiatal pasi:)
Előzmény: Texas Chris (1667)
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.07 0 0 1667
Én másfél éve nyulazok újra. Egyedül a Jürgent selejteztem, mert nem hozta meg a hozzá fűzött reményeket, de nem vágtam le mert hozzám nőtt. Nem tudom, hogy mit fogok vele csinálni. Különben azt mondják, hogy a nyulak 2-3 évig tarthatók tenyésztésben. Persze attól is függ, hogy milyen anyák vannak tenyésztésbe véve, a rokon és beltenyésztés kerülendő.
Előzmény: Purcsimanó (1666)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.07 0 0 1666
Ebben teljesen igazad van,lehet nem ártana beszereznem egy kisebb testű bakot ha csak a hús miatt tartom őket.Úgy értem más fajtát.Te mennyi ideig szoktál egy bakkal fedeztetni?És amikor kiselejtezed akkor levágásra kerül?
Előzmény: Texas Chris (1665)
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.06 0 0 1665
Azért nem elhanyagolható szempont, hogy hogyan fejlődnek. Persze nem ipari intenzív körülmények és nyulakról van szó, de a fél extenzív körülmények ellenére sem elhanyagolható tényezők. A vágási súlyt mikor érik el, milyen húsformákat, vágási százalékot mutatnak és addig mennyi takarmányt etetünk fel velük!!!
Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.06 0 0 1664
Hát ez a nyuszi nagyon tetszik nekem!Annyira aranyos feje van!Én például ezért választottam az én Fülimet apának,mert nekem az tetszik benne,hogy lógnak a lispás fülei és alapból murisan néz ki!Nem annyira fontos számomra a fajtája,csak a kinézete....úgyis csak levágásra tarom őket!:)
Előzmény: Texas Chris (1660)
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.06 0 0 1663
Persze amikor levágom őket akkor megy rinyálás, hogy azt meg akarták tartani, mert milyen szép volt...... De etetni is csak akkor mennek ki, amikor elutazom hosszabb időre, útra.
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.06 0 0 1662
Nálam valamelyik normál méret, valamelyik kisebb. De nem számít mert a család kedvence.
Előzmény: stangli2 (1661)
stangli2 Creative Commons License 2010.01.06 0 0 1661
Nagyon cuki! Sajnos nálam a törpe és házi keverékek, hiába a húsnyúl az apa, törpe méretet öröklik, így igazán nem sok hasznuk van 800-ért szoktam eladni darabját olyannak akinek van szive levágni. Kb. fele arányban "hajasok", fele rendes szőrű lesz..
Előzmény: Texas Chris (1660)
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.06 0 0 1660
Neki története van. A Bóbika volt az első anyanyulam, most amikor újra kezdtem a nyulazást. Gyerek koromban öregapámmal nyulaztunk és akkor volt egy barna foltos anyám, az volt a legjobb anyanyulam. Szerettem volna egy olyant és szóltam a szomszéd utcában, hogy szerezzenek nekem egy olyant. Helyette őt kaptam. Amikor megláttam és jobban megnéztem, nagyon ideges lettem amikor rádöbbentem a csalafintaságra, hogy oroszlánfejű törpe keverék és el akartam passzolni. De már fedeztetve kaptam és a család nem engedte. Az első fialásra 10 gyönyörű kis nyuszikával ajándékozott meg minket, a család kedvence lett így megmaradt. Nagyon színes, változatos fiókákat kapunk tőle, így nagyon érdekes a szaporítása.


Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.06 0 0 1659
Nagyon aranyos dolog ez a név adás!Láttam iwiw-en egy érdekes nyuszikát,ő az aki oroszlánfejű szülőtől van?Nagyon helyes pofa.
Előzmény: Texas Chris (1658)
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1658
Csak a tenyésznyulakat nevezem el. Ha lesz legközelebb egy anyanyulam akkor az Zsizella lesz! :-DDD
Előzmény: Texas Chris (1657)
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1657
Mivel ezek német világos ezüst nyúlak így német neveket választottam Wolfgang, Jürgen, Ingríd és szegény megboldogult Helga. A keverék nyulaim Bóbita, Zsuzsó és Kócos. Bóbitában és Kócosban van oroszlánfejű törpe vérvonal és visszaütöttek rá. Szóval minden nyulamnak próbálok olyan nevet adni, ami jellemző rá.
Előzmény: Purcsimanó (1656)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1656
Viccesnek találom a nyuszik nevét!!!Képzeld a szembe szomszédunk Jürgen akitől a házunkat vettük ő pedig Wolfgang volt.Érdekes nem?A szomszéd felesége Gizella ...olyan nyulad még nincs:)????
Előzmény: Texas Chris (1653)
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1655
Ha fedett helyen, pajtában van tartva akkor semmi baja. De ha megszagolod akkor érzed, ha penészes.
Előzmény: kavarnyik (1654)
kavarnyik Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1654
Van egy hely, ahol vettem szénát, eddig is, de nem tudom, a nedves időjárás miatt, hogy nem penészedik-e meg minden már ilyenkorra. Nem feltétlen megázik, hanem a levegő páratartalma miatt gondolom.
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1653
Pár gyors kép, a mai állapotról, kicsit behavaztunk. A 2. képen az új baksüldő, Wolfgang látható, remélem jó tenyész anyag lesz.
tooommm0013 Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1652
Sajnos.
Előzmény: Purcsimanó (1651)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1651
Hát igen!Nyilván egy rendes állattartó nem egy rendelet miatt fogja becsületesen tartani az állatait!Aki pedig ennek hatására sem változtat a tartási feltételeken azt nem is nevezném ÉN rendesnek!:)De sajnos ezzel nem sokat érnek el.....:(((én a közvetlen környezetemben tudok olyat aki több dolgot sem tart be az itt leírtak közül...és akkor mi van?A kutya sem teszi szóvá neki....ez sajnos eddig is így volt és így is marad:(
Előzmény: tooommm0013 (1649)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1650
És persze boldog új esztendőt mindenkinek!
tooommm0013 Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1649

Mi?

 

Én átolvastam engem max. ez érint:

 

(7) A talajszinten élı állatok hálós aljzaton nem tarthatók. Ez alól kivételt jelent, ha füves területen,
illetve közvetlenül a földön helyezik el a ketrecet.

Bár itt sem tudom mi a hálós aljzat.

A többit ami a tartásra vonatkozik el is várom magamtól.

Előzmény: förike (1643)
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1648
A környékeden falun keress termelőt, akitől tudsz venni szalmát és szénát. Én 300 Ft ért tudok kisbálás szénát, a szalma bála 200.
Előzmény: kavarnyik (1646)
stangli2 Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1647

Mindenképpen mezőgazdásztól vegyél szénát vagy szalmát alájuk. Beírod a googleba a településsel ahol laksz csak kidob neked valamit.. Amit állatkereskedésben veszel az méregdrága és nem az ami benne van, hanem a csomagolás és a forgalmazás..

A másik lehetőség, hogy megkérdezed a szomszédokat akikről tudod, hogy állatot tart és megkérdezed hol veszi, nálunk a táposnál is lógnak hírdetések..

Előzmény: kavarnyik (1646)
kavarnyik Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1646
Sziasztok!
Képzeljétek, ma tettem az ünnepek kezdete óta először tisztába az állatokat, mert az én édes aranyos férjem csinálta helyettem. És penészes volt a forgács. Szóval ez lehetett az oka az elhullásnak. Úgy sajnálom, hogy ilyen dolog miatt odavesztek szegények. Most vettem nekik réti szénát az állatkereskedésben. Marha drága, 270 Ft/ 16 liter, de nem tudom ilyenkor hol tudnék már venni bármit is alájuk. Fuccs a mélyalmos tartásomnak.
Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1645
Végig olvasta!!!!!!És szerinted ezt ki fogja ellenőrizni?Magyarországon még annyit sem tudnak az állat tartással kapcsolatban betartatni,hogy akinek mondjuk kutyája van,ne az utcán kóboroljon és riogassa a lakókat.Erre sem ember sem pénz nincs!És ezzel sokan sajnos vissza is élnek.Ezek a rendeletek maradnak álom szinten!!!!!
Előzmény: förike (1643)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.01.04 0 0 1644



Sziasztok!

Nos alapból ilyen a nagy ketrec,nyáron,de most az oldalali be vannak deszkázva a tetején nád van.És körbe van fóliázva.Csak az ajtókon kapnak fényt,meg levegőt.A másik 2 ketrecen is alig van rácsos rész,ilyenkorra bedeszkázzuk.És az egész ketrec elé is huzok plédet meg fóliát,éjjel mindig,ha nappal is hideg van akkor napközben is.Szerintem különben az is közre játszott hogy első ellés volt.Mert a másik nyulaim fojamatosan épitették a fészket,mig kellett.Ő nem.Én pakoltam mindig rá a fészekre hogy ne legyen annyira hideg nekik.Na mindegy majd legközelebb.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!