Keresés

Részletes keresés

Veha Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1692
Szia! Köszönöm kérdésed, mindenki él és virul!!!:-))) (mi is..)
Előzmény: tomkay (1683)
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1691
Én is szoktam sütni cseréptálban, gombával, hagymával, szalonnával, fokhagymával és egy kevés száraz fehér borral. Isteni.
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1690
Esetleg nincs a közelben egy fűrész üzem, ahonnan nagy szemű fenyő forgácsot tudnál szerezni(nem fűrészport)? Mert a fűrész üzemekben, vagy asztalos műhelyekben, ahol gyalulnak, ott mindig van. Még az is jobb alájuk mint a macska alom.
Előzmény: kavarnyik (1684)
förike Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1689
Az eggyik ismerősömékhez betévedt egy vadnyúl!Tanyán laknak, és nagynehezen meg fogta hát elég érdekes formája volt neki!
Nyulászpetya Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1688

Rágófa

Nyulászpetya Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1687
Ez igaz
Anika76 Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1686
Bocsi hogy beleszólok,de gombásan-tejfölösen ISTENI!!!!
Egyébként legtöbbször mi is fokhagymásan,szalonnásan esszük,de bármi másnak is nagyon finom.
Nyulászpetya Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1685

Mifelénk a hátát egészben hagyjuk és a combokkat külön-külön baconba vagy házi hasaszalonnába göngyöljük, fokhagymával beirdaljuk fogpiszkálóval átszúrjuk.

Tepsiben, pataki cseréptálban sütjük vagy alufóliába csomagolva parázsra tesszük.

Húslevesnek is kiváló, de a klasszikus pörkölt sem utolsó, ezek annál jobbak minél több fő egyben.

kavarnyik Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1684
Tudom enni is kaptak, csak míg bőven volt addig jutott ide is, oda is. Szalmát egyáltalán nem tudtam szerezni. Kicsit későn kezdtem nyulazni, mármint évszak szempontjából.
Előzmény: Texas Chris (1680)
tomkay Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1683
Üdv mindenkinek!

Uj vagyok itt köztetek,bár már régebb óta olvaslak titeket.
Eddig nem irtam mert nem akartam elkiabálni a dolgot.Dec.elején fialt az anya nyulam.Ez volt neki az első fialás és nem tudtam mi lesz a kicsikkel ilyen nagy hidegben.Szerencsére mind megvan.
Gyerek korom ota vannak nyulaink csak most ujakat (fiatalokat) hoztam mert a nőstények és a bak is már öreg volt.Most egyenlőre 1 bak és 1 anya van 8db kicsivel.
Majd a nyáron még egy fiatal nőstényt hozok.
Ezek keverék nyulak a konyhára termelnek.Nekem legjobban bevált a vadas.

Szia Veha mi ujság veled?Jol vagytok?Állatok jol vannak?

Üdv.
Veha Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1682

Szia! szépek a nyulaid!:-))

Nálunk is családi tradíció a nyúltartás, esszük is minden formában...

Nekem személy szerint a fokhagymás nyúlpástétom a kedvencem, de számtalan formában kerültek már "terítékre"..

Nálunk a legidősebb anya 6 évesen nevelte az utolsó fiakat és ha emlékezetem nem csal, még 2 évig nyugdíjaskodott a kertben, amikor is egy kóbor kutya elkapta...

Igaz, hogy évente csak 2-3 fialása volt.

A bakokat max. 2 évente mindíg cseréltük.

Előzmény: Texas Chris (1681)
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1681
Imádok sütni, főzni. Főleg grillezni és bográcsozni. Csak mosogatni ne kellene, azt nagyon nem szeretek!!
Előzmény: Purcsimanó (1677)
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1680
A széna az nem almolásra való, azt meg eszik a nyulak, a szalmával szoktunk almolni.
A macska alomból talán nem esznek és nem lesz semmi bajuk tőle.
Előzmény: kavarnyik (1679)
kavarnyik Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1679
Sziasztok!

Most hirtelen széna híján macskaalomra tettem őket. Egy sávban tettem rá kartont, hogy ne a köveken legyenek. Ti próbáltatok már ilyet? Csak az aggaszt, nehogy a kicsik ebből is egyenek, és most meg ezért múljanak ki.
Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1678
Nálunk valószínűleg darálva lesz a teszt,mert férjem még nem evett nyulat!Arra gondoltam,talán így nem lesz neki annyira megrázó élmény ha nem szembesül a kis lábacskákkal.Ő egyébként azért óckodik megenni,mert annyira aranyosak.Így legalább nem látja.....Chris ötlete viszont nagyon tetszik!!!!!
Előzmény: krezidiesel (1675)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1677
HM!Te is készíted el?Nagyon fincsi lehetett!!!
Előzmény: Texas Chris (1672)
nddori Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1676
Persze, ha intenzíven szaporítod a nyulat, akkor 3 évig nem valószínű, hogy tenyésztésben lehet tartani. Voltam egyszer egy nagyüzemi telepen (kb 5000 nyúl volt). Ott legfeljebb 1 évig hagynak meg egy anyát, utána selejtezik. Bakokról nem volt szó, mert mesterségesen termékenyítenek. Az anyákat 6 hetente vemhesítik.
Mindenesetre nyulat szerető gazdinak nem volt szívderítő látvány.
Előzmény: nddori (1674)
krezidiesel Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1675

Azt szokták mondani, hogy férfiember 1mázsa alatt csak fenyődisz...

:-))

Ledaráltad a nyúlhúst?

Ezen már törpöltem én is, de most "igazolást" nyert az elméletem.

Előzmény: Texas Chris (1672)
nddori Creative Commons License 2010.01.07 0 0 1674
Az én német óriás bak nyuszim 3 éves és semmi gond vele! Nagyon szelíd, lehet simogatni, sok kisnyúl születik tőle, most pedig éppen kiállításon van :)
Szerintem ha jól van tartva egy nyuszi (nem túlsúlyos, nem sovány, kímélve van), akkor sokáig lehet tenyésztésben tartani, a 2 éves nyúl pedig még egyáltalán nem öreg. De ez az én véleményem.
Előzmény: stangli2 (1669)
bacsa41 Creative Commons License 2010.01.07 0 0 1673

Üdv mindenkinek!

Még 3 db nyulam felszámolás miatt lenne vágásra vagy továbbtartásra (bakok) két fehér és egy szürke színű eladó vagy cserélném őket (pl: baromfira, vagy ki mit ajánl). kb. 2,5 kg-osak. Pest megye Nagykáta

e-mail: bacsa41@citromail.hu

Texas Chris Creative Commons License 2010.01.07 0 0 1672
A tenyész nyulakat szívesen babúsgatom és foglalkozok velük. De a vágásra szánt süldőkhöz próbálok nem közel kerülni és csak eteni, takarítani, de valahogy nem megy. 0,1 tonnás nagy marha vagyok és sok dolgot láttam és csináltam már életemben, de amikor vágni kell akkor nagyon komoly érzelmek kavarognak bennem. De hát ezért tartjuk őket ezen túl kell lépni és tenni a dolgunkat!!
Amikor elkészül a finom étel belőle akkor meg büszkeség tölt el, hogy ez a két kezem munkájának gyümölcse.
Multkor vágtam nyulat, kicsontoztam és felesben disznó hússal Bolognai mártásba raktam és csináltam hasonlót mint az erdélyi Mititei (micsi) vagy mint a szerbiai Pleskavica, Csevap,frenetikus, eszméletlenül finom volt.
stangli2 Creative Commons License 2010.01.07 0 0 1671
Fészket rak az egyik anyám, remélem ügyes lesz..
Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.07 0 0 1670
Hát igen vagyunk ezzel így egy páran....:)de szerintem ha az ember becsülettel gondoskodik egy állatról nem létezik,hogy érzelem nélkül csak úgy fejbe tudja vágni.Arról nem is beszélve,hogy Füli nyulam olyan disznó,hogy amikor megyek etetni és kinyitom a ketrecét,oda dugja azt a nagy buksi fejét és várja,hogy megsimogassam.Nem lehet neki ellenállni.
Hát hogy vágjon le ilyet az ember????Mondja is a férjem,hogy ez így nem lesz ám jó!!!!Nem kellene az ölembe vennem őket és szeretgetni mert akkor hogy vágom le őket?Nem is tudom rá a választ,de majd csak megoldom valahogy:)
Előzmény: stangli2 (1669)
stangli2 Creative Commons License 2010.01.07 0 0 1669
Amíg meg vagy elégedve az utódok létszámával és gyarapodásával, ill. a vemhességek számában, addig hagyhatod tenyésztésben a bakot is és az anyát is. Egyébként pár hete engem is foglalkoztat a téma, mert Kisfülöp már jócskán betöltötte a második évét, de nem tettem fel a kérdést, nehogy kinevessetek milyen vajszinű nyulász vagyok..:-) Most megnyugodtam, hogy nem vagyok egyedül..
Előzmény: Purcsimanó (1668)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.07 0 0 1668
Ezen már én is agyaltam,hogy ha Füli kiöregszik vajon mit fogok vele csinálni.....levágni biztosan nem tudom,mert már most nagyon megszerettem.Elajándékozni szintén nem mert nem akarom,hogy rossz helyre kerüljön.De még van időm ezen gondolkodni,hiszen még nagyon fiatal pasi:)
Előzmény: Texas Chris (1667)
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.07 0 0 1667
Én másfél éve nyulazok újra. Egyedül a Jürgent selejteztem, mert nem hozta meg a hozzá fűzött reményeket, de nem vágtam le mert hozzám nőtt. Nem tudom, hogy mit fogok vele csinálni. Különben azt mondják, hogy a nyulak 2-3 évig tarthatók tenyésztésben. Persze attól is függ, hogy milyen anyák vannak tenyésztésbe véve, a rokon és beltenyésztés kerülendő.
Előzmény: Purcsimanó (1666)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.07 0 0 1666
Ebben teljesen igazad van,lehet nem ártana beszereznem egy kisebb testű bakot ha csak a hús miatt tartom őket.Úgy értem más fajtát.Te mennyi ideig szoktál egy bakkal fedeztetni?És amikor kiselejtezed akkor levágásra kerül?
Előzmény: Texas Chris (1665)
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.06 0 0 1665
Azért nem elhanyagolható szempont, hogy hogyan fejlődnek. Persze nem ipari intenzív körülmények és nyulakról van szó, de a fél extenzív körülmények ellenére sem elhanyagolható tényezők. A vágási súlyt mikor érik el, milyen húsformákat, vágási százalékot mutatnak és addig mennyi takarmányt etetünk fel velük!!!
Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.06 0 0 1664
Hát ez a nyuszi nagyon tetszik nekem!Annyira aranyos feje van!Én például ezért választottam az én Fülimet apának,mert nekem az tetszik benne,hogy lógnak a lispás fülei és alapból murisan néz ki!Nem annyira fontos számomra a fajtája,csak a kinézete....úgyis csak levágásra tarom őket!:)
Előzmény: Texas Chris (1660)
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.06 0 0 1663
Persze amikor levágom őket akkor megy rinyálás, hogy azt meg akarták tartani, mert milyen szép volt...... De etetni is csak akkor mennek ki, amikor elutazom hosszabb időre, útra.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!