Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.09.27 0 0 21987

akkor irok neki én, nekem még mindig sikerült mindenkinek irni :)

 

ugye ez a nicked, tusi74  ? megirom neki, hgoy vegye fel veled a kapcsolatot.

Előzmény: tusi74 (21985)
garfieldka Creative Commons License 2007.09.27 0 0 21986
:(((
Előzmény: tusi74 (21984)
tusi74 Creative Commons License 2007.09.27 0 0 21985
Már másodjára gépeltem be, most az amcsin. :(
És megint:
"We have determined you are trying to contact an eBay member with whom you are not currently involved in an open transaction. For the protection of the eBay community, we sometimes block these types of communication. To prevent this occurrence from happening in the future, we recommend the following:

If you are a seller, respond to all bidder questions before the auction ends.

If you are trying to contact the seller of an item that has not yet ended go to the item page and click the “Ask seller a question” link.

If you are the winning buyer of an item go to your My eBay page under the items I’ve Won section. Click the action drop down menu and choose the “contact seller” action.

If you are a seller trying to contact your winning buyer, go to My eBay and under the Items I’ve Sold section, click the action drop down menu. Choose the “contact buyer” action.

Reply to seller/bidder through personal email provider (if the sender has not hidden their email address).
Thank you for your understanding."
Előzmény: tusi74 (21984)
tusi74 Creative Commons License 2007.09.27 0 0 21984
Köszi szépen, írtam is neki, elküldtem, mire kiírták, hogy az Ebay a kommunikáció ezen formáját blokkolja, mert nincs függő adás-vételünk. Na mindegy...
Előzmény: garfieldka (21983)
garfieldka Creative Commons License 2007.09.27 0 0 21983
Írhatsz neki közvetlenül! A Katt ide linked bal oldalán látod az adatait a fantomkép alatt. Az utolsó sorból levelező menű nyílik hozzá.
Előzmény: tusi74 (21982)
tusi74 Creative Commons License 2007.09.27 0 0 21982
Nem ismeri valaki ezt a felhasználót? Katt ide!
Magyar, és egy közös eladótól vásároltunk, és szeretnék tőle kérdezni valamit.
Ha nincs fent terméke, akkor van valamilyen mód kapcsolatba lépni vele?
Kola Creative Commons License 2007.09.27 0 0 21981
köszi a válaszokat.
indítottam egy 'report unpaid item'-et.
Előzmény: vsiivz (21978)
pittipitti Creative Commons License 2007.09.26 0 0 21980
Én foglalkozok mások helyetti paypalos fizetéssel :)
msn: pataki72@axelero.hu vagy emailban ugyanennek a t-online.hu címes változata....
Előzmény: Ruszi80 (21965)
Vándor21 Creative Commons License 2007.09.26 0 0 21979
Ha többen is licitáltak, akkor felkínálhatod a második helyezettnek (Second Chance Offer).

Örülj annak, hogy a vevő nem válaszolt a dispute-ra, így nem kaphatsz tőle negatívot. Pontosabban kaphatsz, de nem látszik a piros bogyó és nem is befolyásolja az értékelésedet. Ha ugyanis te adsz neki, nagy valószínűséggel visszakapod és bármennyire is jogtalan, az Ebay nem törli neked. Tudom, mert már próbáltam töröltetni sajnos.
Előzmény: Kola (21977)
vsiivz Creative Commons License 2007.09.26 0 0 21978
report an unpaid item
utana strike
ha nem valaszol a felszolitasra, akkor egy ido utan (1 het), van lehetoseged egyoldaluan lezarni az uzletet
a lejarati dijat visszakapod, de a listazasi dijat bukod
a vevod elvesziti a feedback-adasi jogat

megkuldheted egy negativval, de sok ertelme annak sincs
lehet pereskedni, de szerintem itthon erre nem talalsz ugyvedet

ha van masodik legmagasabb licittartod, akkor neki felajanlhatod megvasarlasra a termeket
ennek nem lesz listazasi koltsege
Előzmény: Kola (21977)
Kola Creative Commons License 2007.09.26 0 0 21977
Először nyitottam dispute-ot egyik vevőmmel szemben, mivel többszöri email felszólításra sem fizetett. Mivel 0 feedbackes, nem sok jóra számítok, de szerintetek mit tegyek, természetesen a dispute-ra sem válaszol.

Mivel olyan áruról van szó, amit még egyszer nem tudok már kitenni eladásra, elég gáz a dolog, gyakorlatilag csak én bukok rajta.

Ilyen esetben kötelezheti az eBay a vevőt, hogy teljesítse fizetési kötelezettségét? Vagy van vmilyen eljárás ellene a dipsute-on kívül.

Ahogy néztem a lezárás lehet egyoldalú részemről, de mivel buktam rajta, szeretném megfingatni a francia vevőt.

A negatív feedback nem hiszem, hogy elrettentené a fenti okok miatt.

Valakinek van vmi javaslata?
SnAkE Creative Commons License 2007.09.26 0 0 21976

Én kínai dvd-s, tv-s meg mittom én milyen csodát vettem 3,5 colos képernyővel. Egyenlőre megy, haver ugyanilyenje már meghalt 1 év után. Nekem csak az előlap rögzítő műanyag tört le, ezér most kiékeléssel marad a helyén :-)

A páros kiosztás meg nem annyira zavar rádiónál :-)

Előzmény: cistron (21974)
Ruszi80 Creative Commons License 2007.09.26 0 0 21975
Erre mondjuk pont nem gondoltam.
Nem nagyon volt ez feltüntetve, de nemhogymár egy ilyen rádióba ne legyen lehetőségem ezt állítani.
Nekem is feltűnt, hogy 35e ft-ért bevállaljam-e a kockáztatot.
Lehet, hogy gari meg egyéb szempontokból is jobb enne itthon rászánni azt a 134-et.
2 teletank...
Ez a dolog már mindenképpen cancel lesz, mert én kínlódok vele tovább.
Lebeszéltem az eladóval, hogy sorry de ez van és a vcancel után kölcsönösen nyomunk egy +os feedback-et.
Megvárom a kártryámat, és újrakezdem!
cistron Creative Commons License 2007.09.26 0 0 21974

ugye? :)

Amúgy jó? :)

 

Előzmény: SnAkE (21972)
optikus Creative Commons License 2007.09.26 0 0 21973
Az en mp3 lejatszomban (angliabol volt rendelve) be lehet allitani a setupban :)
(igaz ez egy eleg komoly darab)
Előzmény: SnAkE (21972)
SnAkE Creative Commons License 2007.09.26 0 0 21972
csak páratlant fog, én is így jártam :-)
Előzmény: cistron (21970)
SnAkE Creative Commons License 2007.09.26 0 0 21971

szia!

 

A vám csak 3,5 %.

És igen meglehet annyiból ha minden jól megy.

Viszont ez várhatóan DHL-el fog jönni, nem?

amugy azt néztem hogy 134 ezer HUF az itthoni ára.

tehát nyersz rajta 34 ezer HUF-t, ez a szememben pont a határ hogy érdemes e kintről rendelni, és garanciát bukni...

 

Snake

Előzmény: Ruszi80 (21969)
cistron Creative Commons License 2007.09.26 0 0 21970

van mégegy bibi, amire lehet, hogy nem gondoltál:

az amerikai fejegységek csak páros vagy páratlan rádióadókat fognak (nem emlékszem melyiket is pontosan) szóval idehaza ezt a funkciót csak korlátozva használhatod. Ha tudod, vagy a te konkrét fejegységed eu verzió, akkor bocs...

 

Előzmény: Ruszi80 (21969)
Ruszi80 Creative Commons License 2007.09.26 0 0 21969
Huhh, de rendesek vagytok! :) Rendesen lebalfasoztatok! :)
Már régen nézegetem az Ebay-t, az árak elég meggyőzőek.
Addig azért eljutottam, hogy megnéztem hová shipelik: van EU is, hungary is.
Fizetni mindennel lehet, az eladó a BigBuyCity.
Vasárnap arra ébredtem, hogy nem is itthon fogom megvenni az áhított kütyüt, hanem majd ebay-en. Felmentem volt olyan ami nekem kell. Mivel fingom sem volt, hogy mi az a buy it now, rányomtam (igazatok volt, ez balf*szság). Írtam nekik, hogy sorry, de elöször voltam és hát így sikerült, mondták, no para majd közös cancel-el megoldjuk,, csak dobjak egy +os feedack-et...

Na a lényeg: A western union nem tud cégnek utalni, csak magánszemélynek, cégnek csak úgy, hogy ha meg tudsz nevezni egy MSZ-t aki a szig-al felveszi a zsét, és lássuk be ez a netes vásárlásnál elég nehéz ügy.
szóval JVC KD-AVX33 a termék.
Tegnap bementem a bankba (OTP), és rendeltem egy AmEx Blue hitelkártyát. Ez $ alapú, fogok tudni vásárolni vele az EU-ból is?

Biztosítás: azt írták, hogy $435 a JVC és $47,9 a shipping, ami tartalmazza a biztosítást is. ez összesen $483 = HUF 77.700. Erre van 20% ÁFA és (sztem) 9% vám.
77700*1,29=100.200,- Meglehet ennyiből?

És tényleg köszi a gyors válaszokat!
Zsoltx Creative Commons License 2007.09.26 0 0 21968
Western Union a megoldásod.

Kártya nélkül szinte csak ez marad.

Nem a vám lesz a sok, hanem az áfa. És mindenképpen iztosítva küldesd, mert ilyen hosszú úton, elég sok szar dolog történhet egy ilyen érzékeny cuccal...
Előzmény: Ruszi80 (21965)
optikus Creative Commons License 2007.09.26 0 0 21967
Hat telleg eleg balfassag volt igy csinalni. Elobb ko kerdezni (itt is es az eladotol is) aztan licitezni. Honnan jon a cucc (usa?,eu?,?). Ship to-nal mi volt megadva? Paymentnek mi volt megadva? Elofordul hogy a szoveges reszen felulbiralja az alant lathatoakat. Meg ko kerdezni a pontos postakoltseget is. Soxor nem tudjak unagris melyik zona es utolag derul ki hogy tobbe lesz.
Ha van lehetoseg paypalozni akkor itt a forumrol meg kell kerni valakit hogy segiljen (nemi szereny sorbeli vagy hasonlo javadalom fejeben). Money order a leheto legrosszabb fizetesi mod. A vam+afat meg raszamolhatod a vegosszeg+posta-ra plusz meg egy jopar koltseg, nem lesz ez olyan olcso moka (bar nem tudom mit vettel es az itthon vagy euban mennyi lenne).
Előzmény: Ruszi80 (21965)
SnAkE Creative Commons License 2007.09.25 0 0 21966

Szia!

 

a vám kb 19000 Ft lesz ha telibe számlázzák, de erőssen függ mivel küldik, ha sima posta (akár EMS is) akkor a szállításiköltség is áfa és vám alap, tehát még többre számithatsz.

Ha megérkezett Mo-ra a vámra, akkor kell majd kifizetned.

a money orderhez is kell szerintem kártya, legalábbis bidpay-hez tuti.

A paypal-nál talán van lehetőség pénzt utalni a számládra, de erről inkább majd más nyilatkozik mert ezt nem tudom pontosan.

 

Elég merész vagy, hogy igy teljesen tájékozatlanul belevágtál ebbe az üzletbe.

Elöbb kellett volna kérdezned, megvárnod a kártyát, és aztán biddelni.

 

Itt szoktak lenni akik paypallal elküldik az összeget helyetted, ugyhogy lehet jobban jársz ha velük próbálsz egyeztetni.

 

Snake

 

Előzmény: Ruszi80 (21965)
Ruszi80 Creative Commons License 2007.09.25 0 0 21965
Hello!
Én abszolút kezdő ebay-es vagyok. Meg is nyertem egy autórádiót: $435.
Na most: mennyi lesz a vám és az áfa és az mikor csapódik hozzá az összeghez?
A másik, hogy a hitelkártyám csak 2 hét múlva érkezik. Hogyan tudom money orderrel kifizetni?
És akkkor mennyi lesz összesen, kinek mennyit küldök?
Egyszóval: MIVAAAAN?
Baliszoft Creative Commons License 2007.09.25 0 0 21964
Vegulis mindegy. A lenyeg, hogy jo ha van annak aki a vammal kapcsolatba kerul es csak egyszer kell elintezni.
Előzmény: SnAkE (21961)
vapega Creative Commons License 2007.09.25 0 0 21963
Pontosabban azt jelenti, hogy azon az áron azonnal megveheted (te nyered az árverést), általában szeretik ha 1héten belül kifizeted.

Megnéztem : Item number: 260163553525 ha erre gondolsz, azt írja hogy "Ships to: United States, Canada", tehát nem biztos, hogy elküldi MO-ra, viszont ha igen az qrva drága lesz az tuti+vám+áfa.....
Előzmény: the crow (21958)
digicat Creative Commons License 2007.09.25 0 0 21962
A DHL (és hasonlók) helyetted járnak el, a te nevedben, a postán pedig személyesen ügyintézel. Nekem így magyarázta annakidején pont a DHL.
Előzmény: SnAkE (21961)
SnAkE Creative Commons License 2007.09.25 0 0 21961

Nekem amikor a DHL hozott valamit először (tán 40 ezer volt az értéke) akkor automatikusan küldték a VPID nyomtatványt. Viszont a postán vámolásnál az 5-ös ablaknál kivan írva hogy csak 1000$ felett kell.

A franc se érti ezt, dhl, és fedexnél kötelező, a postánál csak x érték felett. Ez van.

Előzmény: Baliszoft (21953)
digicat Creative Commons License 2007.09.25 0 0 21960
Azt jelenti, hogy ha a linken (klikk az Apply-ra) reklámozott bankkártyával fizetsz az ott leírt feltételekkel, akkor csak 2008-ban kell csak fizess. Nem olvastam végig, de az ajánlat valószinűleg csak amerikában érvényes.
Előzmény: the crow (21958)
t.lantos Creative Commons License 2007.09.25 0 0 21959

azonnal kell fizetni, ha megnyerted

tipikusan paypal alkalmas erre

de birom, hogy valakinek baja van egy konkret itemmel, es veletlenul se tesz be linket hozza

 

Előzmény: the crow (21958)
the crow Creative Commons License 2007.09.25 0 0 21958

Ha ez van valakinél a Buy it now alá írva, akkor az mit takar?

 

Immediate payment required

Make No Payments Until 2008 Apply

 

Ebbe az item numberbe belevágnátok? Új mobiltelefonmárka, nem működő gyártói weblap?

260163553525

 

crow

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!