Keresés

Részletes keresés

8auJANI Creative Commons License 2014.02.26 0 0 3640

Szia!

Milyen tévéd van érdekelne, nekem volt D-sorozatú, volt egy E-sorozatú , mind a kettő el el felejtette a vinyót, alaplap cserék stb.. csereutalvány , (és kértek ha lehet ne vegyek samsung tévét megint)  most egy F-sorozatú már több mint fél éve hibátlanul megy minden szempontbol . Kitartás ami nem jó az nem jó!!!

Előzmény: zlota (3639)
zlota Creative Commons License 2014.02.26 0 0 3639

Most volt egy olyanom, hogy az egész HDD tartalma elveszett.Beleragadt anno egy felvételbe."lefagyott".

Aztán továbblépve, újraindítva már nem látta, hogy adatok (filmek) voltak rajta.

Nem tudta javítani, csak formázással.

 

Most megint működik, csak dühítő, hogy egy csomó koncertfelvétel elveszett, meg mesefilmek amiket direkt felvettem és nem akartam törölni.

Lenne egy megoldás, hogy időnként archiválná az ember, de nem tudom visszatölteni sem.Tehát arra van ítélve, hogy elvesszen...

 

Szerintetek érdemes vele újra vacakolni?Szervizest hívogatni.Alaplapcsere megvolt, most legalább a verzió régebbi.De ennél többet mit tud tenni a szerelő?A kijelző és a káva amit nem cserélt.Többet én sem tudnék tenni, ha szerelő lennék- bocsánat alkatrészcserélő lennék....

GPS Creative Commons License 2014.02.26 0 0 3638

 

Háttérvilágítás :13  > Nálam ez kevés, 17-18 szokott lenni

Kontraszt :90 > OK

Fényerő :50 > Sok

Élesség :80 > kevés

Szín :50> Sok. Max 32 nálam. 50-el már kigyullad a bemondó feje, annyira vörös les.

Előzmény: zoyka (3635)
nicko Creative Commons License 2014.02.26 0 0 3637

miért ne lenne sport? csak autósport :) V8 supercars és Indycar és mivel egyiket sem adja tv így kénytelen vagyok streamen nézni...néha sikerül már majdnem HD minöségüt is kifogni. ;)

Előzmény: Herr Köldök (3628)
nicko Creative Commons License 2014.02.26 0 0 3636

azért nem lehet egységes a beállítás, mert maguk a készülékek sem egyformák a kép megjelenítőik..ezért nem is végeznek a gyárban színkalibrálást csak egy sablont használnak és kész.

Első bekapcsolásnál 99%-ban használhatatlan beállításban jelenik meg a kép konkrétan nézhetetlen.

Előzmény: zoyka (3635)
zoyka Creative Commons License 2014.02.26 0 0 3635

Sziasztok!

Ha tehetem, én is minőséget nézek!

Azt vettem észre magamon, hogy akarva akaratlan, 80%-ban a HD csatornák között váltogatok. Az a csatorna ami eddig kedvenc volt, de nem FHD, az most háttérbe szorult.  Ha film nézhetnékem támad, először mindig a minőség között válogatok, majd csak aztán jöhet az avi.

 

Más. Az érdekelne, hogy kinél milyen az alap kép beállítás? Az értékekre vagyok kíváncsi, kinek mi jött be legjobban?

Tudom nem mérvadó, meg mindenkinél más, ízlések és pofonok stb. Ha van kedvetek leírnátok?

Nálam ez:

Háttérvilágítás :13

Kontraszt :90

Fényerő :50

Élesség :80

Szín :50

Ati_66 Creative Commons License 2014.02.26 0 0 3634

Nem hiszem, hogy bárhol írtam volna olyat, hogy igénytelenség SD forrást nézni.

Ezért nem értettem, hogy jött az SD megitélésének kérdése a nekem írt válaszban.

 

Az hogy amikor egyedül TV-zem és azt a 8 BD filmemet, amit eddig megvettem, vagy  időnként a HD TV adást 1,5 m távolról nézem a 46"-os képernyőn, nem jelenti azt, hogy igénytelenség SD-t nézni.

Nem szoktam filmet netről kölcsönözni, hogy HD-ben nézzem meg. Igényem és eszközöm sincs rá.

 

Amit az 5 méterről és az 50"-ról írtam az is független az SD HD kérdéstől. 5 méteres távolságról az 50"-os készülékeken is nézhetó kép van SD forrással is és már elérhető áron vannak 50"-os készülékek.

96-ban kb 2,5 havi bruttó fizetésemet adtam ki a legolcsóbb 25"-os koreai sztereó TV készülékért, és nem minimál béres voltam.

Most 2 havi bruttó minimál bért sem kell egy 50"-os TV készülékért kifizetni, tehát elérhető sokkal többek számára, mint 96-ban a 63 cm-es sztereó TV.

Akinek a nappalijában 5 méterről lehet TV-t nézni, az egy idő után az 50"-t is kicsinek fogja tartani, főleg ha pénzügyileg is megengedheti magának, hogy vegyen egy nagyobb készüléket.

Előzmény: bacus (3633)
bacus Creative Commons License 2014.02.25 0 0 3633

Ha egy jó filmet sd minőségben megnézni igénytelenség, akkor nem jaguárral autózni is az.

 

Van az a film amit még fekete fehérben is érdemes megnézni, és van amit 4k n sem. Most akkor miért lenne valaki azért igénytelen, mert inkább néz tartalmat sd minőségben mint szart fullHD Ben?   

Előzmény: Ati_66 (3632)
Ati_66 Creative Commons License 2014.02.25 0 0 3632

Van aki a moziban is az első sorban szeret ülni.

 

Igen, de nekem itt nem kell mozdítanom a fejem, hogy lássam a képernyő két szélét, így sokkal kényelmesebb a mozi első soránál. Inkább a terem közepéhez hasonlítanám ezt a pozíciót :-)

 

Mindenesetre nem bőr üléses jaguárban autózni, igénytelenség. 

 

 

Biztos vannak sznobok akik ezt gondolják, de hogy jön ez a TV nézéshez ?

Nekem is csak régi Swiftem van :-)

 

Előzmény: bacus (3630)
bacus Creative Commons License 2014.02.25 0 0 3631

De, én pontosan tudom, van médiaplayerem is. És mégis sd -avikat nézek, jiri menzel sdben is jó.

Előzmény: nicko (3625)
bacus Creative Commons License 2014.02.25 0 0 3630

Van aki a moziban is az első sorban szeret ülni.

 

Mindenesetre nem bőr üléses jaguárban autózni, igénytelenség. 

Előzmény: Ati_66 (3629)
Ati_66 Creative Commons License 2014.02.25 0 0 3629

 

Az enyém kurvaélet hogy min. 40 coll lesz a következő....

5 méteres a szoba, az átlós sarkában lévő kanapéról már szart sem látok.

 

 

Szerintem, ha nem akarod megismételni az első hibát, akkor 50"-nál kisebbet ebbe a szobába ne vegyél.

Szüleimnél kb. ekkora nappaliban és elrendezésben van a 40" és nem tűnik hatalmasnak a 32" után.

Bár lehet csak azért, mert itthon a 4x4 m-es nappaliban szemből kb 3-3,5 méterről nézzük a 46"-t, de ha egyedül "mozizom", akkor oda teszem elé az egyik fotelt és úgy nézem kb 1,5 méterről.

Előzmény: GPS (3626)
Herr Köldök Creative Commons License 2014.02.25 0 0 3628

Elég az offolásból, ráadásul ez nem is sport. :-)))) (az alsó durva)

Ugye milyen jó lenne élőben nézni? Pedig nincs is szuperlassítás, meg stereo hang sem lenne, sőt még fizetni is kéne érte. :-)

Bérletem van NB2-ben, a kapu mögül a 19. sorból nézzük a meccseket. Egyesek szerint onnan nem látni semmit. Ha annyira a foci maga érdekelne, akkor nyilván FHD-n nézném az angol bajnokságot. De ott nem szurkolok senkinek. Úgy meg, hogyan lehet végignézni egy meccset?

Jó ez a minőség kérdés. Akkor most FHD-ben Szabó Gábor vagy streamen Büchel, Wasmeier esetleg Sykora vagy Assinger?

(Ma minimum 3-szor mondta el Szabó, hogy nem lesz több csapatverseny alpesiben. Miért nem nézett utána.?Szerinte 76-ban még nem ismerték a parallel sízést. 75-ben volt vk verseny. Miért nem nézett utána?)

Előzmény: nicko (3622)
nicko Creative Commons License 2014.02.25 0 0 3627

erről beszélek. :)

bár az áruházi példa csak azért nem jó, mert ott nagy a tér..abban ha megnézel egy 50" tévét majd utána egy 40" piszkos kicsinek fog tűnni a 32" meg mininek. Utána meg tovább sétálsz és hanyatt dobnád magad, ha lenne kiállítva egy 85" UHD :D

 

de tény a 32-hez képest a 40 óriási a 46 meg még nagyobb és így tovább.

nálam 170K volt a 32D6500 amit készletkisöpréskor 153K-ért vettem!

mai áron ezért a 158K-ért 40F6500 vagy ha a 170K-t veszem alapul azt kipótolnám 183K-ra és 46F6310-t tudnék venni. Azért a 32" utána a 46" nem kis ugrás lenne.

Előzmény: GPS (3626)
GPS Creative Commons License 2014.02.25 0 0 3626

 

Az enyém kurvaélet hogy min. 40 coll lesz a következő. Ez már tutifrankó.

 

5 méteres a szoba, az átlós sarkában lévő kanapéról már szart sem látok. Illetve látom, hogy ott van, de már egy szöveget nem tudok elolvasni. Gáz!

 

A döbbenet az áruházban szokott lenni: nézegeti az ember a 40-eseket egy darabig - aztán arrébb megy pár métert a 32-esekhez...és akkor esik pofára, hogy milyen kis pöcsnek tűnik a 40-esek mellett.

 

Hát ez van - ezt is megtanultam ....közel 130 ezerért.

.

Előzmény: nicko (3625)
nicko Creative Commons License 2014.02.25 0 0 3625

embereket vagy kapcsolatokat ne keverjünk bele.

 

én egy szóval nem írtam, hogy csak FHD filmet nézek.

de azt igenis vallom, hogy igénytelen dolognak tartom, ha valaki ilyen tévét vesz és csak avit vagy mkv-ba pakolt 3D-t néz és dicsőiti milyen jó is az, miközben fogalma sincs arról milyen a jobb amit a tévéből kilehet hozni.

megbántani nem akartam senkit ezzel csak a véleményemet írtam le. mivel ezeken a dolgokon én is átestem, tudom milyen volt 2 évvel ezelőtt és milyen azóta a digitális filmezés itthon.

 

ami pedig a 2. ponthoz tartozik..10 emberből biztos vagyok, hogy több mint a fele bevallja magának, hogy kis méretben vette az első tévét és ha a hely, pénz meg van rá a második nagyobb lesz, főleg annak a tükrében, hogy árban ugyan annyiba fog fájni. miért ne venne akkor nagyobbat?

 

pl azért mert egyszerüen néhány lakást egyszerüen agyon nyom a bazi nagy tv, ami nekem nagyon visszataszitó.)

 

tv méret választásnál nem ennek kellene a szempont lenni, hanem a nézési távolság.

46" és FHD = 1,8m !!!

Előzmény: bacus (3624)
bacus Creative Commons License 2014.02.25 0 0 3624

"vagy avi filmeket bámulni...ez igénytelenség"

 

Most sértegetsz? :D

 

Én eddig a 3 év alatt összesen kb 5 db fullHD filmet néztem meg, és egy azaz egy darab 3D filmet. Ezen filmeknek valóban a képi látványa fontosabb volt mint a mondanivalója, viszont én sokkal inkább egy olyan filmet választok megnzéni, aminek a tartalma számit, nem a minősége. Szinte csak SD minőségben töltök le filmet, egyszerüen nem érdekel egy csomó film,- főleg nem az utólag egyszer nézősnek itéltek- HD-ban.

 

Igy én meg azt mondom, hogy szellemi igénytelenség az, hogy valaki csak fullHD filmet néz, és eteti az agyát egy szar filmmel is akár ha az fullHD. (miről szól a film, az le van szarva, de láttad, hogy amikor fingott a liftben még annak a felhőjét is lehetett látni??)

 

Ja és én volnék a 4. eset, (egyébként az 1. és a 3. eset kevert változata) akinek több éve volt ilyen készüléke és elérkezettnek látta az időt /3 éve/ venni egy 2. de pont ugyanakkora méretű tv vásárlását. (pl azért mert egyszerüen néhány lakást egyszerüen agyon nyom a bazi nagy tv, ami nekem nagyon visszataszitó.)

 

Azt hiszem, az igénytelen szó használatát nyugodtan mellőzhetjük mostantól, mert mindenki másban igényes. Te a film minőségében, más a hangban, harmadik az autójában, a negyedik a nőjével, stb. Ez viszont nem jelenti azt, hogy ha nem 7+1 es hangfalon hallgatod, akkor igénytelen vagy, ha nem bőrüléses jaguárod van akkor igénytelen vagy, ha nem épp dukai regi hasonmását(netán az eredetit) dugod, akkor nem is vagy ember..

Előzmény: nicko (3620)
nicko Creative Commons License 2014.02.25 0 0 3623

Egyébként ma Mo-n az atlétikát és alpesi sít nála jobban senki nem tudja közvetíteni, szerintem.

Előzmény: Herr Köldök (3621)
nicko Creative Commons License 2014.02.25 0 0 3622

Miből gondolod, hogy nem vagyok az? :)

Csak megeshet más ami érdekel engem és más ami téged.

Pl.

Én ezért a bajnokságért azokon a hétvégeken mikor verseny van, felkelek szombat és vasárnap is hajnalban. Persze nem csak én mások is, de ez már tényleg elvakultnak kell lenni. :)

 

és sok hétvégén pedig ezzel zárom az estéimet, van mikor a kettő egy napra esik ilyenkor vagy WTCC vagy F1 alatt kialszom magam :))

Előzmény: Herr Köldök (3621)
Herr Köldök Creative Commons License 2014.02.25 0 0 3621

Látszik, hogy nem vagy egy elvakult sportrajongó :-)

Szabó 5 perce közvetíti a mai alpesi síversenyt, de már 3 akkora ostobaságot mondott, hogy 200 fokos az agyvizem. A cikkeit egyébként olvastam.

 

 

Előzmény: nicko (3620)
nicko Creative Commons License 2014.02.25 0 0 3620

Egy dolgot ne felejts már el.

Itt az új LCD/LED esetleg plazma samsung tévékről van szó.

Az ember 2 okból vesz ilyet amennyiben van pénze vagy hitele rá:

1. tönkre ment a régi Panasonic CRT TV a szerelő 30K-t akart kérni..tehát inkább új vásárlása

2. digitális világba akar lépni ehhez vesz korszerű tv-t, asztali média vagy BD lejátszót.

3. már több éve van ilyen készüléke és elérkezettnek látja az időt egy 2. de nagyobb méretű lapos tv vásárlására.

 

ami közös bennük egyikük sem akar 1920x1080 HD megjelenítésre képes készülék birtokában csak analóg adáson "élvezkedni" vagy avi filmeket bámulni...ez igénytelenség. mint amit írsz az is..stream meg sem közelít egy HD adást..akkor inkább nem nézem és torrenten kikeresem HD-ben angol kommenttel.

Akik ilyen készülékeket vesznek ott már jelen van a szélessávú net, valamilyen kábelszolgáltató (szerencsére egyre több HD-s tartalommal) és probléma letudva.

A magam részéről..a jót nagyon könnyű volt hamar megszokni és igénytelennek tartom már a 3D filmet mkv-ba tuszkolni és megnézni..50GB annak a mérete és nem mkv.

2D-ben pedig a FHD film..már maga az SD mínőség is katasztrófa tud lenni de az analóg főleg az. Aki még analógnál jár addig nem érti ezt meg amig nem lesz neki is ilyen tv, asztali 3d BD lejátszó.

 

Ami pedig magát a téli olimpiát érinti abban igazad van. De erről nem mi tehetünk, hanem akik így rendezték le a jogokat és az arra szánt pénzt.

Bővebben erről Szabó Gábor is írt itt.

Előzmény: Herr Köldök (3618)
GPS Creative Commons License 2014.02.25 0 0 3619

 

Urak! Válasszuk már szét a feladatokat - és azok teljesítési képességét.

 

1) Egy dolog a sima, információközlési (rögzítési és visszaadási) feladat - ahol az emberi szemnek-fülnek jól rekonstruálható kép és hang élményt biztosít egy eszköz (pl. végig lehet nézni megfelelő minőségben egy filmet)

 

2)...attól, amikor egy réteg a technikai lehetőségek határát feszegeti és a maximálisat szeretné kihozni abból, amit egy eszköz technikailag teljesíteni tud.

 

PÉLDABESZÉD:

 

Én a múlt héten vettem egy Canon bridge-kamerát. 10 Mpx, 20x optikai zoom (28-560 mm) - Digit IV processzorral benne.

Hatalmas objektív, full HD videó felvétel, 100 szolgáltatás.

 

Épp ma reggel döntöttem, hogy visszaviszem az eladónak - holott a lakosság 99%-a magához nyúlna örömében, ha ilyen minőségű képet és videót tudna csinálni a fotó-apparátjával.

 

Én viszont legalább 5 darab (igaz árnyalatnyi) hibáját fedeztem fel amivel "nem tudok együtt élni" - úgymond.

 

Mindenkinek igaza van!

.

Herr Köldök Creative Commons License 2014.02.24 0 0 3618

Itt volt a téli olimpia. Csak szerencsések nézhették tv-ben, akinek volt orf-je, vagy ard/zdf-je. A magyaron röhejes volt a közvetítés, szóra sem érdemes. Mindig kiírták, hogy eredeti digitális hang, meg mittudoménmi. Csak azt felejtették el a szerencsétlenek, hogy már rég megnéztem a versenyeket kétes eredetű és minőségű streameken. Egész jó volt. Simán élvezhető volt minden. Némelyik már-már olyan volt, mintha analóg adást néznék.

Hd? Digitális hang? Jó dolgok ezek, de az izgalmas verseny volt a lényeg, nem az, hogy látom-e a foga közt a mákot.

Nekem 0 a tudásom ezekhez a dolgokhoz, de így is magasan az enyém a legnagyobb az ismeretségi körömben. És itt most főként 30-asokról van szó. Legtöbbnek azt is nehéz megmagyarázni, hogy ne lapos fejű embereket nézzen.

Az ismerősödnek valószínűleg ebből áll az élete, ezért von le téves következtetéseket. Ma megkaptam egy bőröstől, hogy "aki nem hord 10 000 Ft-os nadrágszíjat az meg is érdemli". Szerintem meg tiszta hülye aki nem hord közbülső talppal ellátott cipőt.

nicko Creative Commons License 2014.02.24 0 0 3617

tőlem hozzáértőbb erre azt mondja..igénytelenné vált a társadalom..nekik nem csal a tv-k média lejátszói jók de a való világ és társai is.

Előzmény: Herr Köldök (3616)
Herr Köldök Creative Commons License 2014.02.24 0 0 3616

Szegényemet azért igencsak beszippantotta a fogyasztói világ. Anyáméknál nagyon jól működik a médialejátszó része a tv-nek. Az emberek 90 százalékának bőven elég amit tudnak.

Előzmény: nicko (3613)
nicko Creative Commons License 2014.02.24 0 0 3615

biztos vagyok benne, hogy lesz, ha még jobb mínöségben akarod a filmeket nézni.

Előzmény: robee19 (3614)
robee19 Creative Commons License 2014.02.24 0 0 3614

Így már érthetőbb. Remélem egyszer lesz módomban nekem is beszerezni valami elfogadható minőségű lejátszót.

Előzmény: nicko (3612)
nicko Creative Commons License 2014.02.24 0 0 3613

"Ki merem jelenteni, hogy az összes TV-ből ki kéne FW-ben tiltani a média playert, mert elhiteti veled, hogy van és nem mész el venni és csak telnek a napok és azt hiszed minden oké, pedig a TV tudásának csak a 75%-át látod.... Ha van annyi. Mert a natív 23.976 is brutál jó!!! Über!!"

Előzmény: nicko (3612)
nicko Creative Commons License 2014.02.24 0 0 3612

24p a moziban használatos "szabvány" így veszik fel a filmeket. A tv-k média lejátszói erre képtelenek csak az 50-60Hz megjelenítésre. Viszont így a kép láthatóan gyengébb mínőség.

Mikor beújítottam a Pio150 BD lejátszót az állam leesett mennyire más képi világ jött elő!

De amíg ezt nem tapasztalaod meg saját szemeddel addig úgy sem hiszed el. :)

ezt érdemes elolvasnod.

Előzmény: robee19 (3608)
TarrG Creative Commons License 2014.02.24 0 0 3611

Viszont 50Hz és 60 hz csak több mint a 24Hz.

Szóval egyszer be van állítva, hogy 50hz, akkor miért jó ha be van állítva a 24. Vagy a két érték nem egyet dolgot jelent?

Közben nézegettem, hogy a PAL tv-k 50hz-esek, az NTSC tv-k meg 60hz, szóval akkor 50 hz-re állítom a lejátszóm. Meg bekapcsoltam hozzá a 24hz-t is. Meglátjuk. Így elsőre semmi változás ahhoz képest, mikor ki volt kapcsolva a 24hz. 

Előzmény: nicko (3607)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!