Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

WooDoo Creative Commons License 2007.09.11 0 0 6281

Ez aztán a tempó!

Írtál összesen 3 hozzászólást, az elsőben megkérdezed hogy egyáltalán micsoda amit vettél, és milyen papírral védekezhetsz a rendőrrel szemben.

A másodikban elmagyarázod nekünk az NKH álláspontját, amire te úgy tekintesz mint a szentírásra, és azt akarod hogy mi is higgyünk benne.

A harmadikban már szerelési tanácsokat is adsz, eddig szokatlan volt ez a lendület a fórumon.

 

Az ide látogatók többsége egyetért abban, hogy az NKH álláspontja hülyeség, és ebben a bíróságok is nekünk adnak igazat.

Ha gondolod tegyél rendszámot a járágnyodra, de itt nem leszel vele népszerű, mert mi azon dolgozunk, hogy ugyanúgy mint európában mindenhol, nálunk is a segédmotoros kerékpárokra vonatkozó feltételek legyenek érvényesek. Nem a rendszám ellen tiltakozunk, jó lenne ha minden segédmotoron lenne valamilyen azonosító jelzés. Az időszakos műszaki vizsgával is egyet tudunk érteni, ha a költsége kb. a motorok vizsgadíjához hasonló mértékű. Még a kW adót is bevállaljuk, de az olcsó biztosításhoz, a 15-16 éves korhatárhoz ragaszkodunk. Az is fontos, hogy lejárt orvosival is lehessen vezetni egy mopedautót, ugyanúgy mint az EU többi tagállamában mindenhol.

 

Szóval jobb ha nem agitálsz itt az NKH mellett, nekünk ők a legnagyobb ellenségeink. No meg az is jó lenne, ha előbb elolvasnád a ránk vonatkozó jogszabályokat, akkor nem írnál ennyi hülyeséget.

Előzmény: dugo2007 (6273)
magyars Creative Commons License 2007.09.11 0 0 6280
Sziasztok! Adam,..adalék a zsugához!
http://www.quattroruote.it/asset/pdf/prove_pdf/esempio/1102_01.pdf
mittomén,milyen a vignyettája a Tassónak,elkobozta a nő,ese tér haza,féltem is nagyon...a Tassót persze,lefényképezem a márkajelzést,elküldöm.
Előzmény: Törölt nick (6278)
beta9 Creative Commons License 2007.09.11 0 0 6279

Ha Te ilyen okos vagy, miért minket kérdezel?

Tudod, vannak érvényes, úgy hívják, h. hatályos rengeletek és törvények. Vannak törvény és rendelet tervezetek. Döntsd el, melyik a működő, s tanácsért fordulj a KPM-hez, (ilyen szerv nem létezik egy ideje), aki kitalált egy "KÖNNYÍTETT", (ilyen sem létezik) személygépkocsit. Aki ezt mondta, az egy vadbarom, nyugogtan mondd el neki, h. én üzenem.

A honosítás és egyéb hülyeségére nem is reagálok...

 

beta9

Előzmény: dugo2007 (6273)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.11 0 0 6278

csak nem nyilvánítják majd személyautónak (tudom, hogy az NKH -nak ez a mániája) , az tuti, ha személyautót csinálnak egy mopedautóból akkor ezek szerint még az autópályára is felmehetek vele, mert 60 at tud menni ..... kíváncsi vagyok mit szólnának az Audisok, hogy 60 nal megyek az autópályán és mit szólnak a rendőrök. Így se úgy se mennék fel vele, mert életveszélyes 130 al száguldozó autók mellett 60 nal menni egy műanyag autóban ....

Ilyenen nem gondolkodom, mert a világ legnagyobb marhasága lenne a mopedautóból személyautót csinálni, haszongépjárművet is le lehetne kamionként vizsgáztatni ....

Előzmény: dugo2007 (6273)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.11 0 0 6277
Köszönöm BIGYO2, Grecav Eke kilőve a listáról.
Előzmény: BIGYO2 (6260)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.11 0 0 6276

Nappista!

 

Beírtam a keresőbe az Adam07 szót és kidobta az összes hozzászólást, amiben a nevem szerepelt. Akkor láttam, hogy írtál nekem. Elnézést, hogy nem válaszoltam Neked, nem vettem észre, mégegyszer elnézést! Már a többiektől megkaptad a választ, remélem több ilyen nem fordul elő, hogy nem veszem észre!

 

Üdv: ADAM07

Előzmény: nappista (6250)
brumilány Creative Commons License 2007.09.11 0 0 6275

Köszi Dugo2007! próba-cseresznye! Ha sikerült szólok! A hétvégén lesz brumiszerelés.

Üdv: Brumilány

Előzmény: dugo2007 (6274)
dugo2007 Creative Commons License 2007.09.11 0 0 6274
 "BRUMI LÁNY"  a külső tárcsát megfogod a belső tárcsát  1 csavarhúzóval a "körmöknél" 10 mm-t hátra feszited ekkor a két tárcsát össze kell szoritani és nem engedni vissza fordulni a belső tárcsát, majd bal kézzel le lehet pattinatani a "körmöket" és fel tenni az újat. A maradék 2nél ugyan ez a művelet.
Előzmény: brumilány (6271)
dugo2007 Creative Commons License 2007.09.11 0 0 6273

 

Mindenki a szájával tájékozódik. Rossz hír KPM mint könnyitett személyautó vizsgáztatja le , mivel kormány szerkezete az autóékhoz hajaz. Ezért mint segédmotor nemismeri el tehát, mint segédmotor nem használható. Külföldről behozott járgányokat elöször honosítani kell, majd első üzembe helyezést kell rá kérni, majd jönn a műszaki vizsga, okmány íroda ,erdet vizsga, törzskönyv,forgalmi, biztosítás, és már járhatsz is vele közúton. Lépjetek be a belügy minisztérium honlapjára és megtudjátok, hogy a 6/1990 Köhem rendelet modosítás alatt van amelyet az éven 2007-ben adtak be. Itt ezen a környéken a rendörök nem fogadják el mint segédmotor hivatkoznak a KPM-re. A KPM pedig ezt a folyamatot mondja.

WooDoo Creative Commons License 2007.09.11 0 0 6272

Kicseréltem ma a 400-as Aixam aksiját. A gyári aksi 32 Ah-s volt, most egy 45 Ah-s került a helyére. Mivel az új aksi 4 cm-rel szélesebb, csinálni kellett egy új felfogató kengyelt, meg az egyik csavart is arrébb kellett tenni. A kerékhez nem akartam közelebb tenni az aksit, ezért a motortér irányába fúrtam új lyukat. A tűzfal belső oldalán van egy U profil, abba vannak besajtolva a kengyel felfogató csavarjai, de mivel az új aksi szélesebb, az u profil helyett is hosszabbat kellett csinálni.

Nem volt egyszerű feladat, a műszerfal alatt kellett tapogatózva dolgozni. Nem volt segítségem, ezért elég sokat szenvedtem vele. A csavarnak sem volt egyszerű lyukat fúrni, fúrógéppel nem lehet odaférni, ezért egy ostorköszörűvel csiszoltam ki a furatot.

Most már sejtem miért építik inkább a csomagtartóba a nagyobb aksit.

brumilány Creative Commons License 2007.09.11 0 0 6271

Ma elhoztam a körmöket Mr. Ligiertől.

Üzenet Bakancs 4-nek: Megjöttek a megrendelt alkatrészek!

Van valakinek ötlete, hogy szétszedés nélkül hogy lehet körmöket cserélni a szekunder tárcsán? Vagy marad a hagyományos lehúzás, szétszedés?

Mr. Ligier Creative Commons License 2007.09.11 0 0 6270
A LIGIER AZ EGYETLEN TIPUS AMELYK  KŐZUTRA  IS  ALKALMAS  MÁR VIZSGÁZTATTUNK .EZ EGY 300 CCM  MOTORKERÉKPÁRNAK  MINŐSÜLŐ  REPÜLŐ  ESZKÖZ .NEM  BARÁZDA  REPÜLŐ...... MIVEL, HOGY AZ A TRAKTOR!!!
Előzmény: _matel_ (6268)
WooDoo Creative Commons License 2007.09.11 0 0 6269

Na és ez micsoda?

Rendszám kell rá, esetleg piros v. zöld?

Előzmény: Mr. Ligier (6267)
_matel_ Creative Commons License 2007.09.11 0 0 6268
lehet az de vajon a hatosag melyik kategoriaba sorolna? tavasszal mentem parszor egy hasonlo yamahaval terepen hat eleg fura volt motor utan es abban nem volt difi mint a quadokban sem igy valszeg a KPM ezt sem szeretne kozuton latni ahogy minket sem...
Előzmény: Mr. Ligier (6267)
Mr. Ligier Creative Commons License 2007.09.11 0 0 6267

 

KÖZLEKEDÉS FŐLDÚTON

 

 

 

 

       

  EZ IS LIGIER !                                      

Előzmény: WooDoo (6257)
WooDoo Creative Commons License 2007.09.11 0 0 6266

Basszus, hogy még a mai hozzászólásokat sem vagy képes elolvasni, mielőtt ilyen qrva nyag betűkkel beírod a kérdésed! Még szerencse hogy nem nagybetűkkel kiabálsz itt.

 

Ma már nem írom le többször, tessék beregisztrálni a www.mopedauto.try.hu oldalon, ott van minden fontos jogszabály, és letölthetsz több bírósági végzést is.

 

Azért nagy bátorság volt megvenni a járgányt, ha még azt sem tudod hogy milyen kategóriába tartozik.

Előzmény: dugo2007 (6264)
mrpragay Creative Commons License 2007.09.11 0 0 6265
Valaki mintha már írt volna ilyesmit, úgy 3000 hozzászólásban.

Bocs, az előbb nagyon hosszút írtam a kezdőknek, de elveszett a buta fórum miatt, és sajnos elfogyott a türelmem újra bepötyögni.

Tehát: olvass vissza, és regisztrálj a mopedauto.try.hu-ra!
Előzmény: dugo2007 (6264)
dugo2007 Creative Commons License 2007.09.11 0 0 6264

 helló!

 vettem 1 moped autót és szeretnék is járni vele  de sajnos nem tudjuk el dönteni hogy mot segédmotoros járműnek minősűl vagy személygépkocsinak?
és hogy nincs-e valakinek olyan rendelete amit talán fel tudok mutatni  a rendörnek  ha megállítnak és ha netelántán belém akarnának kötni. valaki írjon már erről valamit

 

BIGYO2 Creative Commons License 2007.09.11 0 0 6263

A kivételek erősítik.......

Egy időre búcsúzom, értekezletre megyek, este hazatérve pedig bekötjük a szilózott fesszabot véglegesen, feltöltött aksit a helyére, és "felcsendül" a várva-várt

Lombardini nyitány. Végre újra szemlélhetik a Lágymányosi hídon átsuhanó

impozáns szerkezetet, találgatva, mi ez a XXI. századi jármű.

Előzmény: WooDoo (6257)
BIGYO2 Creative Commons License 2007.09.11 0 0 6262

A Ligier jegyeit hodozza nagyjából alakra, motorikusan, a karosszéria alura futtatott

műanyag, tehát igen erős, a kipufogó nem akad fel, más a vazetési íve.

Ezekkel nincs is probléma.

Előzmény: WooDoo (6257)
BIGYO2 Creative Commons License 2007.09.11 0 0 6261
Makk ászként.
Előzmény: Törölt nick (6256)
BIGYO2 Creative Commons License 2007.09.11 0 0 6260

Csak a kedvedért:

 

Szélesség tükrök nélkül, első kerekek külső széle: 1342mm

                          -                       kerékközép táv:   : 1194mm

                                                               magasság: 1470mm

                                                                      hossz: 2497mm

                                                              tengelytáv: 1746mm

                                             hátsó kerékközép táv: 1129mm

       

                                                                           CO:0,394

                                                                            dB: 73  

Előzmény: Törölt nick (6256)
taxis12 Creative Commons License 2007.09.11 0 0 6259
www.filtercenter.hu:  11968sz-2.970Ft.
Előzmény: nappista (6250)
BIGYO2 Creative Commons License 2007.09.11 0 0 6258

A generátor kétféle, létezik ékszíjhajtású, mint az szgk-ban, és-talán a régebbi kiadásokban- lendkerékmágneses "dinamó", amit felelőtlenül dinastarternek

hívok. Az önindító külön van. A lendkerékmágnesesnél a tekercs az állórészben van,

így nem igényel kefézést. A mágnes forog. A töltőfesz már kis fordulaton is felszalad 18V-ig, a feszültségszabályozó egyenirányít,  és leszabályoz 14.5 V körül.

Ez vezérli a töltésvisszajelző lámpát is, amely része behalt szintén.

Kezdetben kiforralta a savat, túltöltés volt, érintkezők tisztításával egy időre megoldódott. Utána nem jött át töltés a fesszabon. Cserélve.

A vezetékek bemeneténél szilózva. Vélelmezhetően a hűtés, vízhatások nem kedveznek neki, de ez csak a vélelmem.

Ha hibáztam, enézést, nem értek az elektromossághoz, remélem kijavítanak.

Előzmény: _matel_ (6237)
WooDoo Creative Commons License 2007.09.11 0 0 6257

www.mopedauto.try.hu oldalon olvasd el a vásárlási tanácsokat, régen írtam, de nagyjából helytálló ma is. Néhány tipust nem ismerek, pl. Grecav és Casalini, azokról kérdezd a tulajdonosaikat. Bigyohoz hasonlóan és is azt mondom, hogy a lehető legjobb állapotú járgányt kell megvenni, a tipus másodlagos szempont.

Kivéve ha földúton is akarsz közlekedni, akkor Ligiert ne vegyél, mert nagyon alacsony az alja, és az alu motortartó se nagyon bírja a gödröket. A Microcar sem igazán jó terepre, szélsőséges esetben kiszakadhat az önhordő műanyag karosszériából az acél segédváz.

Előzmény: _matel_ (6233)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.11 0 0 6256
ne játszunk már megint ovisat ...
Előzmény: BIGYO2 (6254)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.11 0 0 6255
Az Aixam-nak az adatai már megvannak, utánajártam, többek között az Aixam honlapról is sikerült egy - két információt megtudni. Mivel régebbi típusokról is szó van - Microcar Virgo, Grecav Amica - ezek nem találhatóak a gyártók honlapjain. A Speedino és a Barooder adatait megnézem a honlapon, hátha rálelek.
Előzmény: WooDoo (6251)
BIGYO2 Creative Commons License 2007.09.11 0 0 6254

Szerintem BETA9-el szégyelljük a paramétereket és nem merjük közzétenni,

attól tartva, hogy tök alsóként kezelnéd, amikor makk az adu.

Előzmény: Törölt nick (6246)
WooDoo Creative Commons License 2007.09.11 0 0 6253
Adok egy HIFI cikszámot is, talán azzal könnyebben boldogulsz: SA 12101
Előzmény: nappista (6250)
BIGYO2 Creative Commons License 2007.09.11 0 0 6252

Emlékszem, mintha lett volna valami, vagy talán olajszűrő lehetett?

Az ismeretlen paraméterű cuccost elviszem a boltba, ott addig keresgélnek,

míg nem találnak hasonlót, vagy ha nincs, hát rendelnek. Így került az LD

hengeres szűrője helyére a P.126-é kemény 400 Ft-ért.

Előzmény: nappista (6250)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!