Keresés

Részletes keresés

portug Creative Commons License 2015.11.28 0 0 12839

Nyár elején derékfájással kezdődött. alig tudtam menni...nagy ügy, volt már máskor is ilyen...de egész nyáron fájt, hiába tornáztam...s szeptemberben történt meg velem először, hogy alig tudtam haza gyalogolni, mert elkezdett a lábam fájni, zsibbadni....jelen pillanatban a derekam már nem fáj, de a lábam igen, zsibbad, s gyalogolni alig tudok....Elmentem "sétálni", 200 méter után alig tudtam haza jönni...de már nagyon nehezemre esik a bezártság......neurológus, gyógyszerek, egyelőre semmi változás. dec 7-től kaptam időpontot fizikoterápiára, nem nagy reményeket fűzök hozzá. megvárom most az MR eredményt, s akkor megpróbálok vcalahogy eljutni McKenzire.....

Előzmény: Edo87 (12837)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.28 0 0 12838

Azt hittem budapesti vagy, sajnos Debrecent nem ismerem.

Előzmény: Edo87 (12837)
Edo87 Creative Commons License 2015.11.28 0 0 12837

Remelem mi is beszelhetunk mar egyszer mult idoben rola. Tegnap nagyon magam alatt voltam, ma mar kicsit jobb. Portug amugy neked mid faj? Nem is tudom melyik a rosszabb a hat vagy a lab fajdalma :) 

Az biztos h sokat segit ha pozitiv emberek/dolgok vesznek korul es meg is tudsz felejtkezni a problemakrol.

Brigi57 sajnos messze, nekem Debrecenbe volna jo. Amugy azt olvastam a manualterapia nem ajanlott porckorongserv akut gyoki tunetekkel.

Előzmény: portug (12836)
portug Creative Commons License 2015.11.28 0 0 12836

Ami ma nagyon jólesett, az a múlt idő porcika levelében....dolgoztam...amíg  tartott......balzsam a lelkemnek, hogy lesz ez majd múlt idő is:)

Köszi a tapasztalatot, én is úgy érzem, jobb, ha dolgozom, persze nem tudom azt teljesíteni, mint normálban, de megértőek a munkahelyen, s valahogy így a hangulatom is jobb......És tényleg, az együtt röhögés...ahogy a kollegák készítettek pl. az MRI-re...ki a köhögés elleni szirupot hozta, ki a hangulatjavítóját, a gerincműtött kolleganő a bebújhatós cipőmárkákat mutogatta, s ad erőt, hogy hajrá, neki is előbb kellett volna foglalkoznia a dologgal, s talán megússza a műtétet.....

Előzmény: porcika88 (12835)
porcika88 Creative Commons License 2015.11.27 0 0 12835

Én dolgoztam. Táppénzen asszem 7 napot voltam össz az egész mizéria alatt, mikor nagyon szar volt. Mikor először elmentem gerincdokihoz, és beadta az injekciót, azt mondta, hogy irány haza, pihi aznap meg másnap, de utána nem. Kérdeztem, hogy dolgozhatok-e, arra azt mondta, hogy naná. Csak ha lehet ne űljek, mozogjak, mert mozogni kell. Mondom fasza, irodista vagyok. Pont így mondtam:-DD. Mondta a tornát, és a mozgást. Vettem egy fitlabdát, azon űlve dolgoztam, meg csináltam a mackenzie-t óránként melóban. Hiába lett volna jó, nem tudtam volna otthon maradni. Úgy éreztem becsavarodok az önsajnálatba otthon a négy fal között. Kellett a társaság és a röhögés, fgyelemeelterelés. Így bementem, és olyan dolgokat csináltam amihez nem kellett nagyon űlni, de volt, hogy térdelve dolgoztam. Nem zavart senkit, tudták mi a gond, és támogattak. Ha akartam nyugodtan otthon feküdhettem volna, de én nem akartam. 

Előzmény: portug (12831)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.27 0 0 12834

Esetleg próbálj elmenni Dr. Ormos Gáborhoz, ő manuálterapeuta is. Ott van gyógytorna és denevérpad is.Egy hátránya van, hogy sokat kell várni.😕

Előzmény: Edo87 (12833)
Edo87 Creative Commons License 2015.11.27 0 0 12833

Remelem ilyen nem lesz. En zart gepbe voltam MRI-n , enyhe klausztrofobiaval, szornyu volt mint egy koporso.

En ma nagyon rosszul vagyok, olyan fajdalmam van. Nincs eletkedvem. Hogy lehet igy elni? Ha nem operalnak azert szenvedes az eleted, ha megoperalnak azert lesz.. Kesz mostmar ennyi huzzam le a rolot? Orankent odateszem magam csinalom a gyakorlatot de csak megjobban beall a fajdalom, de javulas semmi. Akut oldaltartas, fajdalom 9/10, annyi h meg nem zsibad es nem gyengult el a labam azon kivul semmi jo. Nem akarok negativ lenni, de mit csinaljak?

Előzmény: portug (12832)
portug Creative Commons License 2015.11.27 0 0 12832

Ja és angyon meg voltak velem elégedve, mert semmi fémgomb nem volt rajtam, porcika tanácsát betartva jól öltöztem:)

Edo nem tudom, nálam mi lesz, de meggyőződésem, hogy van ebből kiút, csak nem szabad elvesznünk az egészségügy útvesztőjében.....

portug Creative Commons License 2015.11.27 0 0 12831

Sziasztok'

Megvolt az MRI, szerencsére nem volt vészes.Korrektek voltak , elmagyarázták, hogy a 20 perc azért 3 egységre oszlik és amikor csönd van, kicsit meg is lehet mozdulni.....Mindenképp kibírható volt ebben a nyitott gépben, bár most úgy érzem, zártban is képes lennék! Köszönet négegyszer minden tanácsért, jószóért. A Cd-t kaptam el, de nincs erőm megnézni, úgysem tudom értelmezni...Jövő héten kapom emilben az eredményeket.

Majd megírom.

Ti jártok dolgozni vagy táppénzen vagytok? Ez is nagy kérdés számomra, egyelőre dolgozok, de délután az égvilágon semmit nem tudom megcsinálni, a neurológus azt mondta, ahogy én gondolom....Én úgy gondolnám, ahogy jó, csak nem tudom, hogy jó:o)

brigi57 remélem, jól alakul a kezed!

No szép napot, tornára fel!:o)

Törölt nick Creative Commons License 2015.11.26 0 0 12830

Ezt az egy, két alkalom és meggyógyulsz című üzleti fogást felejtsd el. Ez sajnos ennyire nem gyors.

Nekem majd egy évembe került, mire a jobb karom végre rendesen funkciónált.(Oka valószínüleg a nyaki gerinc).Még most sem olyan, mint a másik oldal,ezért is idegesít ez a gipsz, de igyekszem dolgoztatni, nehogy lefagyjon.

Kár, hogy a gyógytornászodnak nincs manuálterapeuta végzettsége.Viszont,ha meg elégedett vagy vele, ezért nem érdemes lecserélni.

Egyébként erre a fájdalomkerülő tartásra szintén jó a Mckenzie.

 

Gyógytornászoknál is szokott lenni denevérpad. Előbb inkább próbáld ki, mert nem mindenkinek szereti a gerince.Hosszú távon nem tesz jót a szalagoknak, megnyúlhatnak.Hosszú távon az izommal való nyújtás jobb.Viszont a kettő nem zárja ki egymást, azaz a denevérpad használata mellett végezhetsz nyújtógyakorlatokat.

Ezeknek a denevérpadoknak a "tudása" a kényelemmel mérhető, a hatást illetően nincs különbség.A lényeg a lábtartóban van.Mert ha az szorítja a lábfejed, olyan tud lenni, mint egy kínzóeszköz. A lábtartónál középen van egy befogó kar, ha ez rövid, egy derékfájósnak tud kellemetlenséget okozni.

 

A kezem OK, csak rettentő sokat kell várni a Jánosban, borzasztó egy hely.Legközelebb viszek kaját. ☺ Meg annyi, hogy egy ideig korlátoz a gyakorlataimban.

 

 

Előzmény: Edo87 (12829)
Edo87 Creative Commons License 2015.11.26 0 0 12829

Antalgias tartasom, vedekezik a testem. Csak mar jo lenne egyenesedni. Nem csontkovacshoz biztos tobbet nem. Errol a manualterapiarol a napokban kezdtem el olvasgatni, ki kene probaljam. Igen kicsit elkenodtem, h a masodik McKenzies terapia utan meg nincs javulas, ugy olvastam, h 1-2 alkalom utan erezheto. Bar tudom, h eleg keson erkeztem jo 2 honap utan, addig nem a megfelelo helyeken fordultam meg sajnos. De azert meg nagyon bizom benne. A gerinc nyujtast is elakarom kezdeni, de gondoltam elobb kiprobalom valahol a denever padot... erdemes beszereznem egyet haza? Csak arban vagy tudasban is kulonboznek? Esetleg ajanlani tudtok jo arban?

Amugy a kezed h van? Sikerultt a gipsz csere?

Előzmény: Törölt nick (12828)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.26 0 0 12828

Szia!

 

Én a csontkovács helyett inkább azt javaslom, hogy manuálterapeutát keress fel, sokkal képzettebbek.

Lehet, hogy az ágyéki gerincednél beállt egy kisizületi blokk vagy egy izomspazmus nem enged kiegyenesedni.

A Mckenzievel jó eredményeket szoktak elérni sérvesedésnél.De nem hipp hopp.

A denevérpad is jó rövid távon a kiboltosulásokra.

A sérvnél nemcsak a méret számít, hanem a kiboltosulás iránya.

Előzmény: Edo87 (12822)
Edo87 Creative Commons License 2015.11.26 0 0 12827

Portug remelem neked nem lesz azert gerincserved. Szoritok neked! Ha pedig ugy jartal mint en, akkor ahogy irtad egyutt haladunk ;)

Brigi57 az nem jo, meg gipsz is jatszik a dologba? :-/

Előzmény: portug (12823)
gombóc63 Creative Commons License 2015.11.26 0 0 12826

Kedves Neil!

 

Köszönöm kérdésedet megvagyok. Igazából semmim se jó, kínlódok, tornázok és várom a csodát.

Előzmény: Neil_ (12819)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.26 0 0 12825

Szia, majd később írok, csak most gipszcserére kell mennem. 😕

Előzmény: Edo87 (12822)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.26 0 0 12824

Majd írd meg az eredményt.Remélem nem lesz baj.

Előzmény: portug (12823)
portug Creative Commons License 2015.11.26 0 0 12823

Edo kedves, segítséget, tapasztalatot még nem tudok írni, de kb. átélem mindazt, amit leírtál.....nekem még csak ma lesz az MR vizsgálatom....Remélem, együtt haladunk a gyógyulás felé, kitartást!!!!

Előzmény: Edo87 (12822)
Edo87 Creative Commons License 2015.11.25 0 0 12822

Sziasztok! 28 eves vagyok es lumbaris porckorongservem van. Derek fajdalmam abszolut nincs, viszont a jobb labamba sugarzik ki a fajdalom. Combto, vadli, boka, labfej. A fajdalomtol beallt a gerincem, a csipom egy vedo pozicioba amitol nem tudok egyenesen allni. MR-i nelkul 10 napos fizikoterapian voltam, semmi javulas. Csontkovacsnal (amitol nagyon feltem, de szerencsere szakszeru volt) figyelt a fajdalomra es nem eroltette amit fajdalommal jart, bar igy is kegyetlen rossz volt. Kiegyenesedtem tole par nap jobban voltam, aztan vissza csusztam. Ez utan csinaltam az MR-it es megdobbenesemre igen serv es meg egy cisztat is talaltak. Lesokkolt es ugy ereztem h nekem mar annyi. Nem gondoltam h ennyire nagy a baj. Utana jott a dilemma, h hova tovabb. Idegsebeszhez fordultam, aki rendkivul megnyuktato ember volt, rettegve mentem hozza. A servem eleg nagy, ideggyokot erint. Elmondta h 10bol 3nak visszajon a serv ezert nem ezt javasolja elsonek (de aztmondta, h a hosszutavu gyogyszereken eles veszelyesebb mint a mutet) ha romlik az allapotom, zsibad a labam, elgyengul akkor napokon belol mutet. Addig probaljak ki minden lehetseges gyogymodot, csak figyeljek a testemre, mi javit illetve ami nem esik jol rokton hagyjam abba. Igy probaltam ki ujabb kezeleseket, gyogytorna(rosszul voltam tole), akupunktura...semmi. Gerincnyujtasra mentem, meglattak milyen gyulladasban van, szteroid alapu gyulladascsokkento injekciot irtak fel. Jobban voltam, megszunt a fajdalom de csak nem egyenesedtem ki. Miutan nem szedtem visszajott a fajdalom. Mar kezdtem feladni es belefaradtam mindenbe. 28 evesen az agyat nyomom :( Idom volt neten keresgeltem es ratalaltam a McKenzie terapiara, vegre valami ami felkeltette az erdeklodesem. Fel is kerestem egy nemzetkozi vizsgaval rendelkezo terapeutat, aki ujra visszaadta a remenyt, annyira pozitiv ember, olyan jo hatassal volt ram, ujra visszakaptam az eletkedvem. Meg uj a dolog, kedden voltam nala masodjara, sajnos nehezen haladok, sokara kerultem hozza. Elobb probal kiegyenesiteni , de nehezen haladok :(  csinalom itthon is orankent a ramszabott gyakorlatot, delutanra mar elegge faj. Vannak napok mikor rosszabbul vagyok es kezd a remeny elszallni, de akarok ebben hinni h segiteni fog. Tapasztalatok? Illetve gerincnyujtasra volna szuksegem. Deneverpadrol velemenyek? Segitsetek, tapasztalatokra volna szuksegem :)

GoldenWolf Creative Commons License 2015.11.25 0 0 12821

Szia Neil,úgy néz ki jövőheten megyek MRI-re ,de akkor ezekszerint az sem 100%? Elküldhetnek még gerincfestésre?Úgy tudtam mri-n kb minden részletet látnak,bízom benne hogy nem lesz túl bonyolult a dokiknak átlátni a dolgot és megfelelő kezelést adni,egyébként egy hónapja voltam dokinal a ct lelettel ,megvizsgálta a reflexeimet stb és közölte nincs s1-es gyöknyomás,szóval nem tudom,lehet az mri mást fog mutatni,de lehet szimplán a gerinccsatorna szűkület okozza,nehéz még a ct alapján megmondani. Gyógytornázol amúgy?

Előzmény: Neil_ (12817)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.25 0 0 12820

Neil! A gyulladást a doktornő hozza létre mesterségesen, aminek néhány napnál nem szabad tovább fennállnia, a szervezetnek kéne legyőznie, miközben regenerálja önmagát (izmokat, szalagogat. Ez nem történt meg nálam a negyedik kezelés után.Ezért küldött lézerre.

A szúrás nem vészes, sokkal rosszabb az utána elmerevedett nyak.Addig nem kaphatom az ötödiket, míg van ez a gyulladás.Itt tartok most.Jobban fáj, mint amikor elindultam.😕

 

A balneo terápiát kipróbáltam, haron hétig jártam a Széchenyi nappali kórházába.

Viszont az infúziót még nem ajánlotta fel senki, nem tudom, hogyan lehet hozzáférni.

 

A csuklóm edzés közben tört el az én hibámból.

Viszont elég jól elboldogulok a ballal, néha besegítek lábbal.☺

 

Köszönöm a cikket, el fogom olvasni.

Üdv.

 

 

Előzmény: Neil_ (12815)
Neil_ Creative Commons License 2015.11.25 0 0 12819

Szia Gombóc63,

 

 

Én is ezt gondolom,de látták egy páran,de sok sebből vérzek és senki sem mondta műtét és kész.

Nem beszélve arról,hogy nyírja a gerincet is az egyoldalú terhelés.

 

Ott is van gond,mert a gerinc ideggyököt nyom,ezért vagyok összetett.Gyöki nyomás meg lesugárzik a lábakba.

 

Köszönöm a válaszod.

Te hogy vagy? Lábad jobb lett?

Előzmény: gombóc63 (12770)
Neil_ Creative Commons License 2015.11.25 0 0 12818
Előzmény: Törölt nick (12799)
Neil_ Creative Commons License 2015.11.25 0 0 12817

Szia Goldenwolf,

 

 

Az injekció kúra és a infúzió is segíthet és időre még el is viselhető.Menj el reumatológushoz.

Rehabilitáció is szóba jöhet.

 

 

Kérdezz nyugodtan ebben élek.

Szia

 

Előzmény: GoldenWolf (12805)
Neil_ Creative Commons License 2015.11.25 0 0 12816

Szia GoldenWolf,

 

 

Nekem is a fájdalom a két lábamba sugárzik le,az azért van mert ideggyököt nyom szerintem a gerinced.

A bénulás a vég stádium,nem feltétlen következik be.

MR kimutatja a gyöki érintettséget,próbáld elérni hogy elküldjenek,ha meg lehetőséged van fizethetsz is érte és akkor gyorsabban lesz időpontot.

Kitartás!

Szia

Előzmény: GoldenWolf (12805)
Neil_ Creative Commons License 2015.11.25 0 0 12815

Szia Brigi,

 

 

A proloterápiát a doktornő elvetette,mert szerinte nekem nem kell.Helyette a gerinc festésre voksolt.

Ez megrémisztett és félek is tőle.

Az ok,hogy kiderüljön,hogy hogy áll a gerinc,hol van az ideggyök nyomás.Csak ezt nem értem két MR után ez miért kell.

A  proloterápia fáj? Milyen mesélj róla,engem érdekelne.

A lézer terápia milyen? Voltam pár lézeren,ha máshol is olyan mint egy kórházban akkor szerintem ez egyedül nem hatásos.

Azt tapasztaltam ami segíthet fizikoterápia ahol az izmokat próbálják lazítani,de csak ideiglenesen.

Injekciók is csak idővel hatásosak, időleges megoldás.

10 injekció után másfél hónapig vagyok el,de azt tapasztaltam ha hozzá szoksz már nehezebben használ.

Talán az infúzió az ami jó lehet.

Szerintem ha a gyulladás elmúlik,eltűnik a fájdalom.

 

A terápia után a fájdalom felerősödik és utána használ csak idő kell neki,lehet a te esetedben is ez lesz.

Balneo-fizioterápiát kellene megpróbálnod.

 

A gyulladás sosem jó.

Nekem a térdemben van és én is érzékelem,ehhez még jön a gerinc gyulladás is.

A térdben porckopást okoz,gerincnél meg fájdalmat és további problémát.

Ormos intézet esetleg?

Országos Gerincgyógyászati Központ?

Országos Orvosi Rehabilitációs Intézet?

Sok más intézménybe el kell menni,hátha..,fontos ki az orvos.

Sajnos orvos fóbiám van és nincs hitelük,de remélem te haladsz a dolgaiddal.

 

A kezed,hogy sikerült eltörni? Műteni remélem nem kell.

Jobbulást kívánok neked.Kitartást! 

Szia

:)

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (12799)
portug Creative Commons License 2015.11.25 0 0 12814

Köszi porcika!!!Ez a melegítő ötlet jó, eddig csak odáig jutottam gondolatban,. hogy minden nadrágomon fém gomb van, akkor miben is mehetek...Most már van ötletem. majd jelentkezem, hogy ment:)

 

Előzmény: Törölt nick (12813)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.25 0 0 12813

A tesóm kezdetben jógára járt, akkor jól is érezte magát, megunta és nem járt többé, rohamosan romlott az állapota.Nagy nehezen elfogadta, hogy ennek egy életen át kell tartania, mármint a mozgásnak.Elkísértem az OGGYK-ba, ott gyógytornázni is kellett. Most az ott tanultakat végzi, a jóga már nem megy neki.

 

Igen, várd meg az mr eredményét és utána célzottan kereshetsz rá terápiát.

Előzmény: GoldenWolf (12811)
porcika88 Creative Commons License 2015.11.25 0 0 12812

Elötte mindenképpen nyugodj meg és próbálj lazitani meg nyújtani. Én elfelejtettem, ezért majdnem úgy kapartak le a gépről. Azt hittem odafekszek és hello. De nem. Felsegitettek majd lábam alá emelvényt raktak , kezeimet is fix helyre rakták és ott kellett tartanom végig. Lábamat se mozgathattam. Ez a hülye póz valahogy nekem olyan rossz volt , hogy utána nem tudtam egyedül lemászni . De segitettek, meg megmozgattam utána magam. Én akut időben mentem vagyis nagyon fájt, csak toporogtam.

Egy jó tanács : tornázó ruhámban mentem, arra vettem melegitőt. Vagyis a gépben trikó volt rajtam meg fittness tapigatya,meleg zokni. Így fekvéskor nem nyomott semmi 

Előzmény: portug (12810)
GoldenWolf Creative Commons License 2015.11.25 0 0 12811

Köszi Brigi:) Hát a műtétbe én sem mentem volna bele az tuti,elég ijesztőnek hangzik,én 

úgy vagyok vagyok vele,hogy amíg tudok járni  nem is gondolok rá,bár volt olyan,hogy a fájdalom miatt már azon is agyaltam de jobban belegondolva nem:D A tesód gyógytornára járt/jár?Én csak azért nem merek a gyógytornába belevágni mert ha be van gyulladva lehet rosszat teszek neki,majd megírom mi volt mri-n,köszi a tanácsokat!Tesód meg remélem ilyen javuló tendenciában halad,rossz dolog ha az ember nem tudja azt csinálni amit akar,dolgozni stb..

portug Creative Commons License 2015.11.25 0 0 12810

Köszi Porcika! Megnyugtattál!Én Szegedre megyek, de dirrekt nyitottat választottam, mert nem vagyok klausztrofóbiás, de valahogy félek a zárt MRI-től. Vizsek magammal mézet, s lazítok majd. Közben ittam köhögés ellen valamit, az is segített, s most a derekam is kevésbé fáj - csak már nem tudom, hogy a tornától, vagy a köhögés elleni szirup mellékhatása:o)....Nézegetem, olvasgatom a régebbi hozzászólásokat, s látom, többen több hónapja keresitek a megoldást....Ezt kell elfogadnom, hogy ez idő, csinálni kell, csináln, s majd szép lassan.......

Előzmény: porcika88 (12806)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!