Keresés

Részletes keresés

mohinger Creative Commons License 2010.03.16 0 0 2002
Már csak a Hello Kitty embléma hiányzik róla :)
Előzmény: ***RS*** (1996)
spacc Creative Commons License 2010.03.16 0 0 2001
...ja... és a neki támasztott fehér gerincű xalagosdoboz meg inunis rá mi????
Előzmény: ***RS*** (2000)
***RS*** Creative Commons License 2010.03.16 0 0 2000
szerintem ez ezüst szinű, csak a világítás miatt látszik zöldnek. De gyárilag nem láttam még ilyet.
Előzmény: Robzie70 (1999)
Robzie70 Creative Commons License 2010.03.16 0 0 1999
Mondjuk egy fekete dizájn esetleg jobb lehetett volna mint ez a bugyi kék-zöld, akármi. :-)
Előzmény: ***RS*** (1996)
gabocza1 Creative Commons License 2010.03.15 0 0 1998
Kicsit "brülös" a színe...:)
Előzmény: ***RS*** (1996)
szabjan Creative Commons License 2010.03.15 0 0 1997
Ajajaj. Hát a D betű kiült az arcomra az biztos...
Előzmény: ***RS*** (1996)
***RS*** Creative Commons License 2010.03.15 0 0 1996
Egy igen szokatlan kinézetű Akai 4000DSmkII.
szabjan Creative Commons License 2010.03.15 0 0 1995
http://cgi.ebay.ie/2-x-AKAI-GXC-740-pinch-roller-Cassette-Tape-Deck_W0QQitemZ130335774253QQcmdZViewItemQQptZUK_CE_Cassette_RL?hash=item1e589e162d
Előzmény: szabjan (1994)
szabjan Creative Commons License 2010.03.15 0 0 1994
Húú bazz. Ez valami vicc?
Vagy tényleg ennyi az alkatrész hozzá?
szabjan Creative Commons License 2010.03.15 0 0 1993
A bemeneti szintszabályozó megvan. Csak belül. A képen lehet látni a motorvezérlő elektronika fölött közép tájon fejjel lefelé a két poti, oda szigszalagozva a vezetékekhez. Így kaptam meg anno. Én rögzítettem viszont egy lemez segítségével, így állítható könnyebben. Egyébként másodperc alatt vissza alakítható az egész gép, mivel a potiknak nincs gombjuk, csak vágott tengelyük van. Így könnyedén vissza rakhatók a helyükre. Szerintem eredetileg is ez lehetett a célja annak aki átalakította, hogy viszonylag könnyen vissza alakítható legyen. A mechanikáról volt egy eredeti képem amin a siralmas látvány volt de sajnos nem találom. Egy mostanival tudok szolgálni csak. A görgők pedig már ki vannak cserélve. Azt mindjárt akkor beszereztem, talán valahol még van 2 csere darab is.
elektronika
machanika
Előzmény: ***RS*** (1992)
***RS*** Creative Commons License 2010.03.15 0 0 1992

Ez egy nagyon szép és jó gép volt a sorozat "közbenső" tagja. (710-740-760)

Azt azért nem értem, ha a line input level potiját átkötötték BIAS-ra, akkor hogyan lehet vele felvételt csinálni. Amúgy ha szép állapotú akkor érdemes lenne az eredeti állapotra visszaállítani. Most éppen sok Akai görgőt árulnak az Ebay-en - ez megéri a 40 eurót.

Előzmény: szabjan (1991)
szabjan Creative Commons License 2010.03.15 0 0 1991
Sziasztok.
De jó, hogy rátok találtam. Nem is tudom hol jártam eddig...:-)
Hozzám került régebben ez az 1976-os GXC-740D remekmű. Nem az első Akaim már.
Végigment a kezeim közt már néhány típus CS sorozat GX sorozat több példánya.
Engem viszont ennek a hangja fogott meg legjobban. Nem tudom miért, de az igazi kazettás hang-feeling-et adja vissza a számomra. Amikor hozzám került egy műszakisnál dobálva a polcon fedeztem fel. Valaki átalakította a felvételi forrás szint szabályozót benne előmágnesezés finom szabályozóra. Félve néztem bele a gépbe, de meg kell mondjam nem kontár munka és hasznos is. Így bármilyen szalaghoz beállítható volt. A felhasznált anyagokból nézve a 80-as évek végének munkája.
Mondanom sem kell, hogy használhatatlan volt. A műszaki bizományba is úgy adták be, hogy : alkatrésznek.
Az össz. baja annyi volt, hogy a gumigörgők a rendkívül jó karbantartásnak köszönhetően tropára mentek. Meg egy kondi hiba az áramkörön. ..és láss csodát -remekül megy a gép. Kis kedvencem mai napig.
No elnézést ha hosszú voltam. Sziasztok


kép2
spacc Creative Commons License 2010.03.14 0 0 1990
....zozókánk naon nincsen képben,   hol vannak a "crossfield tipusú fejek" ????
Előzmény: Kaziking (1987)
Kaziking Creative Commons License 2010.03.14 0 0 1989
Szerintem ez is onnan van, csak a másik utcából.
Előzmény: ***RS*** (1988)
***RS*** Creative Commons License 2010.03.14 0 0 1988
Ez már nem old-timer, hanem egy roncs. ehhez képest eléggé szerénytelen árat kér az eladó. Még van fent egy X-1800 (orsós+cartridge) de az sincs valami jó állapotban, nem is nagyon lelkendeznek érte. Érdeeks az Ebay-en sokkal jobb X sorozatú gépeket árulnak, nme tudom ott mért tudtak jobban vigyázni rájuk.
Előzmény: Kaziking (1987)
Kaziking Creative Commons License 2010.03.14 0 0 1987
Egy AKAI oldtimer a Vaterkán:

http://www.vatera.hu/akai_recording_patent_233093_magno_165557531.html

Remélem jó kezekbe kerül és fel fog támadni poraiból. A fejeken jó vastag oxidréteg, csoda hogy megszólalt. Jó lenne majd képeket látni a restaurálásáról.
Kaziking Creative Commons License 2010.03.07 0 0 1986
Ezzel a Philips demó szalaggal megtáltosodik az AKAI GX-265D-m. Olyan hangminőséget produkál, hogy esek hanyatt. LP-ről hallani ilyen sztereót, térrel, sávszélekkel. Sajnos csak 2 x 10 perc felvétel van rajta, így a varázslat elég rövid ideig tart.






Ezt hallgatva el tudom képzelni, milyen lehet egy jó négycsatornás felvétel, bár felvetődik bennem a kérdés, hogy a hallgató helyzete még kényesebb lehet, mint a sztereónál.
Upyt Creative Commons License 2010.03.07 0 0 1985
Szia mindenkinek!

Segítséget szeretnék a csapattól. Kaptam egy GX-4000-t. Szegény eléggé leharcolt darab. A pucovával nincs gondom, viszont hiányzik róla néhány cucc. A kimenő jel állító poti gombja, pillanat állj gomb, sávkapcsoló gombja valamint a fejtakaró. Ha valakinél lézengene ezekből valami, kérném írjon privit. Előre is köszi!
Üdv!
Kaziking Creative Commons License 2010.03.06 0 0 1984
Biztosan jól szólhat ez is, négysávoson.

A demó szalagokkal sokszor takarékoskodtak a cégek. Több demó kazettám van, rajtuk 2-30 percnyi szalaggal, oldalanként, és csak az egyik oldalon van felvétel.
Nem így a Philips demó szalag, ahol 2x 10 percnyi felvétel egy teljes 540 m-es szalagon van, a szalag elején. Tíz perc lejátszás után, irányváltással, máris hallgatható a másik oldal. A borítón feltűntették a számok címeit, mindkét oldalon, és nyomtattak rá noteszt is, ha valaki további felvételt csinált a szalagra, legyen hova feljegyeznie a számokat.

Így megoldották a nyávogás problémáját is, a szalag külső, nagy átmérőjű részén vannak a bemutató felvételek, és itt nyúlik, fodrosodik a legkevésbé a szalag, így biztosan kifogstalanul lehet lejátszani a felvételeket.
Előzmény: ***RS*** (1978)
***RS*** Creative Commons License 2010.03.06 0 0 1983
Igen igazad van, elírtam. Ha nagyon kicsi a magátmérő, akkor szabadulnak el a cicusok. Legalább is az Akai 4000-es szériánál.
Előzmény: kékszemű (1981)
kékszemű Creative Commons License 2010.03.06 0 0 1982
A freemailre írtál és itt jelent meg az írás ?!?!

Nekem is vannak gondjaim a freemailel, de ezt még nem tapasztaltam...
Előzmény: G-Atti (1975)
kékszemű Creative Commons License 2010.03.06 0 0 1981
Persze, tudom, ha kicsi a magátmérő akkor kisebb a nyávogás is

Ezt én fordítva tudtam...

Illetve, hogy én hogyan tudom, az mindegy, de a magnóim is fordítva tudják, ha kicsi a magátmérő, akkor mindig több cicó költözik be a magnóba (a 4000-esbe meg egy plusz macskacsalád :-)))
Előzmény: ***RS*** (1980)
***RS*** Creative Commons License 2010.03.06 0 0 1980
Persze, tudom, ha kicsi a magátmérő akkor kisebb a nyávogás is, de ez a demo alig lehet több mint 10-15 perces. Az Akai még ilyen 18-as fémorsót is gyártott aminek ilyen nagy volt a közepe.
Megjegyezném továbbá (mivel a kazettában Te kevésbé vagy otthon) hogy it is van olyan 46 perces márkás kazi, amit úgy hívnak hogy C-46L, azaz "large hub".
Előzmény: dzogcsen (1979)
dzogcsen Creative Commons License 2010.03.06 0 0 1979
Nem azért nagy a közepe (a mérőszalagok is ilyen orsón vannak) hanem hogy ne nyávogjon amikor már aszalag végefelé jár.
Előzmény: ***RS*** (1978)
***RS*** Creative Commons License 2010.03.06 0 0 1978
Itt a konkurencia demo szalagja. bár az orsó 18cm-es, a szalaggal azért takarékosan bántak a Szamurájok!
Előzmény: Kaziking (1965)
Robzie70 Creative Commons License 2010.03.06 0 0 1977
Ááááá feledd el az öreg papót. Rossz és nem segít! :-D (egyébként bátran fordulj hozzá:-))
Előzmény: G-Atti (1974)
spacc Creative Commons License 2010.03.05 0 0 1976

Na. A bizti ezekbe csak azé van, hogy ne gyulladjon ki a kütyü.  Egy 2N3055 25 voltos tápfesz felett egy 2A-es biztivel már nagy valószinüséggel át fog égni, úgyhogy bakfitty. Általában viszi magával a sírba a meghajtó tranyát is, úgyhogy ilyen olcsón nem úszod meg. Szépen át kell bogarászni, hogy hol halt el még. Ezt úgy tudod, hogy kikötöd a néma oldalon a végtranyákat, és úgy mérsz. Nochdazu még az is lehet, hogy a bekapcsolás pillanatában az új tranya is elszállt.

 

Amúgy már megy a freemail, de oda se érkezet. Tán majd reggelre...

Előzmény: G-Atti (1974)
G-Atti Creative Commons License 2010.03.05 0 0 1975

bocsi hogy ide sikerült de a freemail...egy kalap szar!

 

G-Atti Creative Commons License 2010.03.05 0 0 1974

Hello!

 

Bajban vagyok,és mivel már ajánlottak megkérdezném hogy tudsz-e szánni rám pár tanácsot!?

A Dansk 3535 javítását magam szerettem volna megejteni ,de úgy tűnik kifogott rajtam.

A baj úgy kezdődött hogy 4 db hangfalat kötöttem rá,és egyszer csak elpukkant az egyik oldala a végnek.

Ez is érdekes ,mert nem volt éppen hajtva túlságosan.

Kivettem a panelt látom nem egy nagy kunszt,és kiszedtem,majd megnézve a tranyókat vettem ujakat.

Kicseréltem ,és jelenleg így csak búg a javított oldal.De ki is csapott egy biztit!(ebbe még raktak!)

most aztán nemtom mi is legyen-hogyan tovább!

gondoltam beadom szervízbe..hátha ez mégsem ilyen eccerű,és ne csináljak nagyobb kárt,de azért megkérdezlek hogy ha nem vagyok tökhülye,sem balfasz(csak éppen nem szerelő)távsegítséggel nem lehetne házilag kijavítanoma végfokot?

 

Előre is köszönett

spacc Creative Commons License 2010.03.05 0 0 1973

deneked csak fríméled van?  mert akkor várni köll.....

 

Előzmény: G-Atti (1971)
spacc Creative Commons License 2010.03.05 0 0 1972

De mostmeg nem enged be, lehet, hogy karbantartás van... akkor a hotmail.com  -ra

 

 

 

ps.: van másííík!     :)

Előzmény: G-Atti (1971)
G-Atti Creative Commons License 2010.03.05 0 0 1971

okés...küldöm oda

Előzmény: spacc (1969)
kékszemű Creative Commons License 2010.03.05 0 0 1970
freemail.hu egy ideje nem működik rendesen :-(((

Én most költöztetem el a levelezésemet a freemail-ról...
Előzmény: spacc (1969)
spacc Creative Commons License 2010.03.05 0 0 1969
Aúúúú! az életbe nem fog idetanálni.... prósza inkább ugyanarra a névre, de kukac után a freemail.hu -t írd
Előzmény: G-Atti (1968)
G-Atti Creative Commons License 2010.03.05 0 0 1968

Spacc!

Küldtem privit!

spacc Creative Commons License 2010.03.05 0 0 1967
Nem. Több féle volt, a 4k-sokba P illetve R 241, a GX 215-ben, Gx77-ben P illetve R 240, a 255-ben ne tom a számát, de másfélszer szélesebb fej csücsült...
Előzmény: kékszemű (1966)
kékszemű Creative Commons License 2010.03.05 0 0 1966
A különböző típusú GX fejes AKAI szalagos magnókban egyformák a fejek? Vagyis mondjuk egy GX-210 felvevő vagy lejátszófeje passzol mondjuk egy GX-255-be, vagy egy GX-4000-be?
Kaziking Creative Commons License 2010.03.05 0 0 1965
Gyönyörűség! És ehhez nem is kell semmilyen dekóder, egyből négy csatornás.
És AKAI!
El tudom képzelni, milyen jól szólhat. Nekem csak Philips stereo demó szalagom van, leveri minden felvételemet, mint vak a poharat. Mintha nem is magnó szólna.
Előzmény: ***RS*** (1964)
***RS*** Creative Commons License 2010.03.05 0 0 1964
Akkor itt egy akai 4 CH demo szalag.
Előzmény: Kaziking (1952)
Kaziking Creative Commons License 2010.03.05 0 0 1963
Tutira! Messziről érződik.
Előzmény: ***RS*** (1962)
***RS*** Creative Commons License 2010.03.03 0 0 1962
Lehet hogy ebben is "Isteni Szél" van? (Kamikáze)
Előzmény: Kaziking (1960)
Kaziking Creative Commons License 2010.03.03 0 0 1961
Köszi, ezt megdumáltuk. Időpontot még egyeztetünk. Én a Duna jobb partján lakom.

A CD-57 történetét meg folytatom, mert ez egy AKAI saga. A lézere KSS-112A típusú.
Elmebajon 29 ajró, Vaterán most van fenn egy 1000 Ungarishe forintért, Szolnokon most akciózzák 1990,- Ft-ért, máshol úgy Kb. 2800 - 3000 bruttó.
Szóval van utánpótlás, ha ez a hiba. Még nem kellett lézert cserélnem, azzal opto-elektronikusan nem volt baj. A rossz összeszereléssel és a fejhez vezető zsinórokkal annál többet szívtam. Részletek legközelebb, amikor sikerül a képket beszerkesztenem.
Előzmény: dzogcsen (1959)
Kaziking Creative Commons License 2010.03.03 0 0 1960
Azért mégis csak AKAIsan levegője! Abbiza sokat ér a mai ájerba! Tiszta!
Előzmény: ***RS*** (1957)
dzogcsen Creative Commons License 2010.03.03 0 0 1959
Nem tudom így vezzem 5000 forintért sok évvel ezelőtt Tatabányán a piacon 2 kis fehér kocka alakú Grundig hangdobozzal. Egy darabig nejem hasznélta rádiónak, amikor átáltak a nyugati sávra és ki kellett tenni a csöves NDK sztereo rádiót. Aztán hoztam neki Bécsből egy kisebbet és a lomtárba kerűlt. Külön erősítők (csövesek vannak az nem gond, majd biginél a magnósklub keretében meg lehet ejteni.
Előzmény: Kaziking (1956)
AudiJo Creative Commons License 2010.03.03 0 0 1958

Jó-jó, de az legalább japó ájer vót!:))))

AJ

Előzmény: ***RS*** (1957)
***RS*** Creative Commons License 2010.03.03 0 0 1957
Te ezzel az Akaival átráztak!!!
Hát ennek tiszta levegő a belseje, a levegőért fizettél!
Előzmény: Kaziking (1956)
Kaziking Creative Commons License 2010.03.02 0 0 1956
"Szétszedtem", hogy idézzek egy netes blogot, amin rendszeresen derülök, mikor megnézem, miket szedett szét a szerkesztő. Én is, csak azért szeretem össze is rakni. (Ő is.)

Igen egyszerűnek tűnik az AKAI CD-57 belvilága. Jó kedvvel, vidáman szedtem szét többet is. Azt mondjuk nem szerettem, hogy a szervíz szökevény vadi új darabról levágták a hálózati zsinórt, de az könnyen pótolható volt.

Az első képen a lemez leszorító tálca nélküli belső látszik. Ezt nagyon könnyű ki és beszerelni, kis gyakorlással csukott szemmel megoldható. A hátsó leszorító rugó kiemelése után egy oldalra húzó mozdulattal kiemelhető, és akkor a lézerhez már hozzá is fértem.



Itt a lemeztálca alsó része még bennt van, jól látszik a mozgató orsó, ami egyben a leszorító fedél kiemelését is végzi, a hátsó rugó szorítása ellenében.



Tálca ki, látható, hogy milyen jól hozzá lehet férni a lézerhez. Csak azok a fránya kábelek ne lennének ott. Azok sok gondot tudnak okozni. A lézert szintén egy mozdulattal ki lehet emelni, azért a szervízkönyvet érdemes forgatni.



A harmadik képen a kint lévő tálca látszik. Elég fura a tálcában lévő rugózó betét, amely a lemezt tartja mindaddig, amíg a hajtás a helyére nem húzza. Akkor a leszorító elem lenyomja a rugózó tartó elemet is, és a lemez ekkor kerül a meghajtó motoror tengelyén lévő kisméretű hajtó tárcsára. A lemez mozog, a motor nem. Pofon egyszerű. Csak a rugózó elem ne karcolja a lemezt. Jobbra látszik az AKAI vezérlő chip.




Kicsit közelebbről a teljes panel, szép rendezetten. Azért ehhez inkább ne kelljen nyúlni.




Az ötödik képen látszik a hálózati zsinór, a főkapcsoló, trafó és egyenirányító. Pofon egyszerű, szimpatikus elrendezés, semmi cicó. Kezdetnek egyenlőre ennyi, majd folytatom.




Más. Örülök, hogy sikerül találkoznod egy régi magnós klubos barátoddal. Mi a hajdani filmkörösökkel össze szoktunk járni, legutóbb az alapítás ötvenedik évfordulóján találkoztunk. Ilyenkor van alkalom találkozni olyan korábbi tagokkal, akikkel korábban nem sikerült, csak a filmjeiket ismertük. Jó kis bulik szoktak lenni.

A dekóderes buli érdekel, remélem sikerül megcsinálni, és akkor egy plusz erősítővel a hiányzó két csatorna is pótolható. Csak jöjjön ki valahol a jel. Amúgy mi a baja a két néma csatornának?

Előzmény: dzogcsen (1955)
dzogcsen Creative Commons License 2010.03.02 0 0 1955
Várom a képet. Ős magnós klubbos vagyok épp a napokban kerűlt elő gyik régi magnósklubbos barátom 70-es évek vége óta nem láttam. múszaki múzeuma van megkérdezem van-e neki dekódere és elkérem megszervezzük a meghallgatást, a kvadró rádiómnak csak 2 végfoka jó de azzal is meg lehet oldani a dekodolást.
Előzmény: Kaziking (1954)
Kaziking Creative Commons License 2010.03.02 0 0 1954
Egyszer jó lenne meghallgatni a lemezt quadróban. A Pink Floyd-nak mindig voltak spéci effektjei, nagyon jók a The Wall felvételein is. Mivel ez megjelent DVD-n is, arról újra kevert hanggal, 5.1-ben is hallgatható.
Neked milyen négycsatornás műsorforrásaid vannak?
Az már egy jó hír, hogy magnóról is működik a dekóder, akkor nem feltétlenül kell mindig a lemezt gyalulni.

Bár az FMH-hoz közel "laktam", csak olvasmányokból és a haveri körömből ismerem.
Messzebb tanultam, nyáron meg máshol nyaraltam, így nem sikerült oda jutnom. Büszke lehetsz rá, hogy Neked sikerült ebben a legendás körben megfordulnod, sok érdekes bemutatón részt venni, tartani. Én abban az időben amatőr filmezéssel foglalkoztam, ahhoz meg kellett a hangosítás. Akkor ismerkedtem meg az AKAI-kkal is.

Amit leírsz a JVC rendszerről, azt is bizonyítja, hogy az analóg hangrögzítési technikában még igen nagy tartalékok voltak, nem véletlenül dúl az LP - CD háború.
Jó stúdió technikával igen jól lehetett a hangszerek felharmonikusait is rögzíteni, amit a CD egyszerűen levág. Egy kicsit koraszülött ez a rendszer, és sajnos ebből lett tömegtermelés. A mai korszerűbb digitális rendszerek nem képesek felvenni a versenyt a CD-vel. Így volt ez annak idején a kazettával is. Rendkívül egyszerű volt, elterjedt, utána már hiába találtak ki jobb analóg rögzítésű kazettás rendszereket, már nem rúghattak labdába az MC mellett.

Kíváncsi vagyok, milyen nagyobb sávszélességű hangrögzítés jöhet majd a CD után, ami hasonló elterjedtségű lesz? Ha egyáltalán lesz, mert a jelenlegi tömörítési eljárások nem éppen ebbe az irányba haladnak.

Azért ne felejtsük el, hogy ez egy AKAI fórum. A CD-imet többnyire AKAI CD-57-en hallgatom, ami nagyon kellemesen tud szólni. Első meghallgatáskor a mély átvitele fogott meg, jobban hozta mint a többi kütyüm. Aztán kedvet kaptam a lelki világának a feltárására is, úgy látom, hogy egy hosszú távon életben tartható masina. Lehet, hogy majd teszek fel képeket a belvilágáról, mindenki okulására.
Előzmény: dzogcsen (1953)
dzogcsen Creative Commons License 2010.03.02 0 0 1953
Csak JVC rendszeréhez kellett 45-50 kHz-es átvitel, az SQ-hoz nem az normál pu-val lejátszható, sőt szalagos magnóra felvéve utána lehetett dekódolni. Mind a két kvadrót hallgattuk a 70-es években bemutatókat is csináltunk az FMH-ban. Az SQ kvadró nem túl jó, a JVC emeletekkel jobb. És az SQ kvadró sztereóban hallgatva bizony gyengébb a sztereo változatnál. Van jó nagy kvadró rádióm abban van SQ dekóder, a küéön dekóderek már nincsenek meg.
Előzmény: Kaziking (1952)
Kaziking Creative Commons License 2010.03.02 0 0 1952
Leveszem még egyszer a polcról. Már harminc éve van ott becsomagolva, mert dekóder nélkül nem érdemes meghallgatni, arra jó a sima sztereó kiadás is. Címke szerint a lemez is SQ kódolású, nem látom különösebb indokát, hogy ne az legyen a lemez is.
Vagy ki tudja? Csak meg kéne hallgatni dekóderrel is, mert így úgy vagyok vele, mint a celofános kazetta gyűjtők, soha se tudom meg, hogyan szólt volna.
Szóval inkább hallgatom sztereóban, LP-ről, CD-ről vagy MC-ről.
Ha már itt tartunk, feltettem a többi hanghordozót is. Van néhány felvételem hasonló "kiszerelésben", MC-n, CD-n, LP-n.

A quadrofon lemezek kihalásához talán az is hozzájárult, hogy a kommersznél jobb berendezések kellettek a lejátszásukhoz, dekóderrel. A 45 kHz-et azért nem sok pickup
teljesíti, és a magas frekvenciájú barázda jelek igen sérülékenyek voltak, különösen, ha új barázdát szánt a pickup típusú lejátszón vágták újra.

Ezért aztán még én sem hallgattam meg a quadrofón LP-t, mert ilyen teljesítményű hangszedőm még nem volt, bár ehhez a kódoláshoz jó a szerényebb, de jó átvitelű is.
Most Stanton-nal gyalulom újra a lemezeimet, kiváló sztereó hangzással.

Nem baj, majd egyszer összejön a quadrofon lejátszás is, majd egy múzeumból kérek kölcsön. Csak gyúrni kell rá.












Azért az SQ kiadást gondosan, antisztatikus zacsiba csomagoltam annak idején, hogy elálljon mint a befőtt.

Kinek van dekóderes szerkója, amin meg lehetne hallgatni, esetleg négysávos magnóval felvenni? Valahogy össze kéne hozni!

És ha simán sztereó magnóra veszem át 38 cm/sec-al, akkor is működik a dekóder? Vagy csak a phono fokozattal?
Előzmény: Robzie70 (1946)
***RS*** Creative Commons License 2010.03.02 0 0 1951
Nem teljesen! A hátsó két csatornát egy 30 kHz-es vivőfrekvenciára modulálták, amit egy demodulátorral kellett leválasztani az első két csatorna jeléből. Ezért kellett a kb 45 khz-es felső határfrekvencia. Ez az eljárásnál a csatornák teljesen függetlenek egymástól, míg a mátrix eljárásoknál nem. Persze érezhető hogy ez is egyfajta kényszermegoldás volt.
Előzmény: Robzie70 (1950)
Robzie70 Creative Commons License 2010.03.02 0 0 1950
Értelek. Egyfajta kódolásként és az erősítő így tudta "megkülönböztetni" az első két csatornától?
Előzmény: gabocza1 (1949)
gabocza1 Creative Commons License 2010.03.02 0 0 1949
A hátsó két csatorna jele, egy 30 kHz-s vivőfrekire volt ültetve, csak Kaziking kolléga keverte egy kicsit az eljárásokat, és annak paramétereit...
Előzmény: Robzie70 (1948)
Robzie70 Creative Commons License 2010.03.02 0 0 1948
Miért kellett a nagyobb átvitel?
Előzmény: gabocza1 (1942)
Robzie70 Creative Commons License 2010.03.02 0 0 1947
Én is ezzel értek egyet. Zenére a stereo való. :-) Viszont Japánban meg dívik a mono, egy hangszóróval. Ma mondta Audi80Avant. Érdekes elvetemült fajta ez a japó. :-)
Én sajnos nem tudom bütykölni a masináimat, pedig szeretném. :-)
Előzmény: Kaziking (1944)
Robzie70 Creative Commons License 2010.03.02 0 0 1946
...és ez olyan is vagy csak a borító? Azért kételkedem mert yugoton. :-)
Előzmény: Kaziking (1940)
Robzie70 Creative Commons License 2010.03.02 0 0 1945
Simán lehetett. Volt is itt szó dolbys receiverről vagy tunerről.
Előzmény: ***RS*** (1939)
Kaziking Creative Commons License 2010.03.01 0 0 1944
Megnéztem. Pofás darab, ha jól látom a CD-4 dekódolást tudja.
Igen, ez a lemez volt annak idején elérhető közelségben. Aztán az egész quadrofónia hamvába holt, egészen a digitisz megjelenéséig, a többit meg már tudjuk.
Mozizni jó az n.1-es rendszerek bármelyike. Zenélésre én jelenleg is a 2.0-ást favorizálom. Csak két fülem van.
Meg egy-két AKAI-m, azokat bütykölgetem, hogy ki ne múljanak. Általában jó hatással vagyok rájuk, ha éppen van időm. Ők meg szépen zene-bonálnak, az meg énrám van jó hatással, így egészen jól elvagyunk.
Előzmény: ***RS*** (1943)
***RS*** Creative Commons License 2010.03.01 0 0 1943
Egy quad receiver - a kisebbek közül, a Vaterán.

http://www.vatera.hu/jvc_4vr_5446x_quadro_receiver_elado_163080687.html
Előzmény: Kaziking (1940)
gabocza1 Creative Commons License 2010.03.01 0 0 1942
Ehhez kellett a 45 kHz-s átvitel...
Előzmény: Kaziking (1940)
***RS*** Creative Commons License 2010.03.01 0 0 1941
Legalább 8-10 kvadró lemez szabvány volt. Ez az egyik (műszakilag) leggyengébb rendszer a Sony féle SQ. Ehhez csak SQ dekoder kellett, ami általában már benne is volt a receiverben. Spéci tű csak a diszkrét kvadróhoz kellett. (CD-4, UD-4) Az SQ állítólag elég zavaros képet biztosít. Érdekes majdnem mindenkinek ez a lemez ugrik be, ami még Yugoton nyomással is nagyon jól szolt.
Előzmény: Kaziking (1940)
Kaziking Creative Commons License 2010.03.01 0 0 1940
Egyik rövid életű megoldás a quadrofon LP volt. Már itt gondok voltak a kódolás szabványosításával, mert több rendszer is piacra került, nem is terjedtek el túlzottan. Az egyik rendszer az SQ, melyről ez a mellékelt hanglemez fotó tanúskodik. Vagy külön dekóder, vagy dekóderes erősítő kellett a qadrofon lejátszáshoz. Meg olyan hangszedő, ami 35 kHz-ig működött, különben megette a fene az egészet.









Azért meghallgatnám négycsatornás magnóról, úgy hogyan szól?
***RS*** Creative Commons License 2010.03.01 0 0 1939
Japánban már volt rendszeres - nem kisérleti - rádió adás. Úgy tudom hogy Dolbyzott rádióadás is volt, de ebben nem vagyok biztos.
Előzmény: Robzie70 (1937)
kékszemű Creative Commons License 2010.03.01 0 0 1938

A Magyar Rádiónak volt pár quadrofon adása. Mindig nagyon vártam a Magyar Rádió Napja alkamából sugárzott quadrofon adást, az első két csatornát a Petőfi Rádió, a hátsó két csatornát meg a Harmadik Műsor (ez volt ugye a Bartók Rádió lánykori neve :-)) sugározta...

 

Kellett ugyan hozzá még egy sztereo receiver, meg két plusz jó hangfal, de tök jó volt :-))

Előzmény: Robzie70 (1937)
Robzie70 Creative Commons License 2010.03.01 0 0 1937
Minden esetre érdekes lehetett. Főleg ha belegondolunk abba, hogyha lett volna ilyen rádió adás. az már többekhez eljuthatott volna.
Előzmény: ***RS*** (1936)
***RS*** Creative Commons License 2010.03.01 0 0 1936
Pontosan így van. 4 csatorna átvitele az analóg rendszerekkel nagyon nagy kihívást jelentett, igazából csak a 4 csatornás orsós magnók jelentették az igazi megoldást. Az meg azért kevesek lehetősége volt csak. Így csak egy kis vargabetű az egész kvadrófónia az Audió technikában. Néhány dolog azért túlélte: kemény vinil alapanyagú hanglemezek, különleges tűk stb.
Előzmény: Robzie70 (1935)
Robzie70 Creative Commons License 2010.03.01 0 0 1935
Érdekes azért, hogy az analóg korszakban zsákutcának bizonyult ez a próbálkozás, míg később elterjedt a moziknak köszönhetően. De van ismerősöm aki az SACD-ket is így hallgatja. Gondolom azért is terjedt el mert technikailag könnyebb megvalósítani mint annó a 70es, 80as években.
Előzmény: ***RS*** (1934)
***RS*** Creative Commons License 2010.02.26 0 0 1934
Akkor még nem ismerték ezt a szót, ezért így hívták: térbalansz szabályzó! (én csak JVC-nél láttam ilyet, aki nagy quad gyártó volt)
Előzmény: Yannie (1933)
Yannie Creative Commons License 2010.02.26 0 0 1933
Huh,nem semmi párosítás!:) OFF: Erről az jut eszembe,hogy a fater munkahelyén volt régen olyan hasonló kvadró receiver(talán Fisher?),ami a balanszot egy joysitickkal lehetett szabályozni.. Komoly gépek (voltak) ezek! 
Előzmény: ***RS*** (1931)
Robzie70 Creative Commons License 2010.02.26 0 0 1932
Szép páros, egy neander-völgyi úton. :-)
Előzmény: ***RS*** (1931)
***RS*** Creative Commons License 2010.02.25 0 0 1931
Érzed a régi idők (70-es évek) varázsát?
Előzmény: Yannie (1930)
Yannie Creative Commons License 2010.02.24 0 0 1930

Nem Nincsen. Úgy használom,hogy befűzéskor gyorstekeréssel megkerülöm az alufóliás részt.

 

Valamint fel szeretnék ajánlani egy AKAI VS-66 EOG típusú hibás 4 fejes videókészüléket alkatrésznek,donornak,dísznek. Nyíregyházán vehető át,de valami jelképes összeg+pkg esetén posta is szóba jöhet. (Az off-olást elkerülve egyeztetni imélben lehet)

Előzmény: ***RS*** (1926)
dzogcsen Creative Commons License 2010.02.24 0 0 1929
Olyan van nekem de sztereóban, az is egymotoros de fényévekkel jobb mechanika mint a 4000 sorozaté.
Előzmény: ***RS*** (1926)
newnikk Creative Commons License 2010.02.23 0 0 1928
A D36 1960-ból.
Előzmény: ***RS*** (1927)
***RS*** Creative Commons License 2010.02.23 0 0 1927
Érdekes hogy már sztereók! Az első sztereo revox mellik is volt? Az F36?
Előzmény: newnikk (1922)
***RS*** Creative Commons License 2010.02.23 0 0 1926
Sajna nem ismerem a lelki világát, még sosem láttam ilyen ritka gépet élőben. (a másik quad az 1730-as sokkal elterjedtebb)
Nincs hozzá kezelési manuálod?
Előzmény: Yannie (1925)
Yannie Creative Commons License 2010.02.23 0 0 1925
Váó,ehhez Plexi is volt gyárilag?

Az enyémben a múltkor kishíján lefüstöltek a tengelycsonkot hajtó motorok az említett innovációnak számító fékezés hibája miatt. Tekerés közben egyszer csak megállt a masina,nem értettem miért. Kitettem üresbe,majd vissza tekerésbe,meg sem mozdult,de a lejátszás sem ment. Feltűnt, hogy a megszokott erős kattanás sem hallatszott,ez pedig épp a fékek kiengedésekor szokott bekövetkezni. Szétszedtem és kiderült,hogy valóban erőlködik a motor,csak le van fogva. Utánanéztem a rajzon a fék működésének,szerencsére meglett a hiba,igaz ehhez nem feltélten kellett volna rajz: kitört néhány átvezetőelem ami a panel két oldalát köti össze. Azóta szuperül működik a masina. Szerencse,hogy nem lett túráztatva behúzott fék mellett...

A repeat funkcióját nem nagyon értem. Ha ráteszek egy alufóliás végű szalagot akkor jobbra-balra indulgat,mert egyszer az egyik oldali érintkezőt zárja,aztán a másikat. Bizonyára én vagyok túl zöldfülű a használatához,de ezidáig nem esett le. Valaki ismeri ezeknek a lelkivilágát?

Egy másik kérdés. Ha hátrafelémenetben játszok le,csak akkor szól,ha az SOS be van kapcsolva,valamint ekkor a felvételi hangerő szabályozókkal lehet halkítani/erősíteni. Ez normális jelenség?
Előzmény: ***RS*** (1915)
***RS*** Creative Commons License 2010.02.23 0 0 1924
Igen ezt a képet jól ismerjük Daveman honlapjáról! Érdekes de talán az Akai volt az egyetlen cég a Nagrán és a Stellán kívül aki használt ilyen orsó adaptereket. (legalább is én mást nem láttam. Persze nem az orosz "csináljunk a lemezjátszóból magnót" elvre gondolok.)
Előzmény: newnikk (1922)
dzogcsen Creative Commons License 2010.02.23 0 0 1923
Én mind a háromnak nagyon szívesen.
Előzmény: newnikk (1922)
newnikk Creative Commons License 2010.02.23 0 0 1922

Egy ilyennek szorítanék helyet valahogy...

AKAI 33D 1965-ből. Csöveces...

Előzmény: dzogcsen (1921)
dzogcsen Creative Commons License 2010.02.23 0 0 1921
Az állapottól függ nagyon szépek is vannak.
Előzmény: ***RS*** (1920)
***RS*** Creative Commons License 2010.02.23 0 0 1920
Igen én is tettem már fel képet az 1856 hsz alatt egy régi, de hasonlónak tűnő mechanikáról. Valszeg az egész M sorozat is hasonló lehet. De ez legalább újkori, a többi meg a csiszolt kőkorszakból való, és már nemigen lehet kitenni egy vitrinbe.
Előzmény: dzogcsen (1919)
dzogcsen Creative Commons License 2010.02.23 0 0 1919
Messze nem ez volt az első 1000 D és még az sem. mert ezt a mechanikát már a 40-es évek végén gyártották. Valahol van egy ős katalógusom ha megtalálom beszkennelem.
Előzmény: ***RS*** (1917)
Audi80Avant Creative Commons License 2010.02.23 0 0 1918
ilyen kelt el nemrég 80 Euróért . és még egybe is volt.
Előzmény: ***RS*** (1917)
***RS*** Creative Commons License 2010.02.23 0 0 1917
Azért ne feledjük el ezzel indult el a "legenda"! Akai 3000D, de ezt nem hozták be Magyarországra....
kékszemű Creative Commons License 2010.02.23 0 0 1916
A 280-as sima verziójában (amit 1970-ben gyártottak) már alkalmazták a mágnestekercses (más szóhasználattal érve szolenoidos) vezérlést. Akkor ez új volt, a szintén 1970-ben gyártott GX-210 és GX-220 még mechanikus volt.

A 280-as SS kivitelét 1973-ban gyártották, addigra a 200-as sorozatnál már teljesen szakított is az AKAI a hagyományos mechanikus kezeléssel.
Előzmény: ***RS*** (1915)
***RS*** Creative Commons License 2010.02.23 0 0 1915
Egy nagyon tetszetős Akai gép a 70-es évek elejéről. Érdekes ez nem örökölte a jellegzetes Akai kezelőszerveket. Egyedi kivágás van a plexin, hogy a power gombhoz is hozzá lehessen férni.
***RS*** Creative Commons License 2010.02.22 0 0 1914
Ja igen , a jó öreg súlyfék....Úgy értettem hogy Vaaldemar Poulsen bácsi születése után gyártott magnók többsége szalagfékes!
Előzmény: spacc (1912)
mohinger Creative Commons License 2010.02.22 0 0 1913
Eddig nem is tudtam, hogy egy komoly lemezjátszóm van :-)

AP-100

Akkó ezután már csak komolyzenét hallgathatok rajta, semmi dizsi,meg ilyenek?
spacc Creative Commons License 2010.02.21 0 0 1912

Komám! Túl sommás a kijelentés. Ikább úgy kéne kijelenteni, hogy az álló üzemü magnók zöme szallag, vagy zsinórfékes, de van fékpofás is.

A csak fekvőüzemü magnóknál általános volt a peremfék, ennek nyomatékát a súlykuplung határozta meg.  Természetesen itt is volt gyevibíró, de nem túl gyakran.

Előzmény: ***RS*** (1905)
gabocza1 Creative Commons License 2010.02.21 0 0 1911
Ala uher report...:)
Előzmény: Törölt nick (1909)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.21 0 0 1910
spárgafék :))
Előzmény: Törölt nick (1909)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.21 0 0 1909
nameg a ruszki Rostov is kivétel, mert az meg kötélfékes :):)
Előzmény: newnikk (1908)
newnikk Creative Commons License 2010.02.21 0 0 1908

"Majdnem minden magnó szalagfékes. Csak pár kivétel van. (Denon, Technics iso.loop)"

 

 

No meg az összes kazettás is kivétel, mer azok kazettafékesekk. :-)

Előzmény: ***RS*** (1905)
Audi80Avant Creative Commons License 2010.02.21 0 0 1907
igen, a nagy TEACok is ilyenek. X1000,2000. az Otarit nem tudtam :-))
Előzmény: Törölt nick (1906)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.21 0 0 1906
Az elektromos fékezésnél ha gyorscsévélésnél stop-ot nyomsz, akkor a féxalagok még nem fékeznek, hanem a leeresztő orsó motorja ellenkező irányú forgató irányban maximális feszültséget kap, és amikor már lelassult egy bizonyos értékre, akkor visszaengednek a szalagfékek, és a motorokról lekapcs a feszültség.
Tehát a szalagfék csak rögzít.
Eddíg ezekben a gépekben találkoztam ilyennel:
Technics 1500, Tascam 4 es sorozat, Otari Mx50. Philips N4520
a revoxok az ellenpélda
Előzmény: kékszemű (1902)
***RS*** Creative Commons License 2010.02.21 0 0 1905
Majdnem minden magnó szalagfékes. Csak pár kivétel van. (Denon, Technics iso.loop)
Előzmény: mohinger (1899)
spacc Creative Commons License 2010.02.20 0 0 1904
Ott a szolenoid vasmagja a kép bal alsó sarkában, az mozgatja el egy karral a tárcsától balra látható fékszallagkart
Előzmény: spacc (1903)
spacc Creative Commons License 2010.02.20 0 0 1903

Lejáccnál állandó feszültséget kap a moci, kb annyit, mint a felcsévélő, és tekercselésnél is, de ott jóval kevesebbet.

A nyomatékok nem szabályozottak, fixen előre beállított feszültaségekkel operál, relék kapcsolják ezeket. A fékek mechanikus vezérlésüek, azokat az üzemmódkapcsolók áttételei vezérlik a GX215-nél, a magasabb számuaknál a fékszallagokat is szolenoidok mozgatják, mint a Revoxokban

Előzmény: kékszemű (1902)
kékszemű Creative Commons License 2010.02.20 0 0 1902
Honnan lehet azt a magnó fényképéről látni, hogy milyen a fék benne ?!?!

Amúgy tényleg madzagfékesek, a lenti képen a GX-255-ös fékje látszik. A megjelölt rugó állítja be a fékerőt...

Csak az nem világos, hogy hogyan fékez elektromosan. Mert fékez úgy is, az biztos; ugyanis gyorstekerés állásban, ha lefut a szalag, akkor a leeresztőorsó megindul visszafelé.

Előzmény: mohinger (1899)
spacc Creative Commons License 2010.02.20 0 0 1901

Igen, jól látod. És oda-wixa jáccós.

 

Jó kis mannyó, és szerintem az áruk is reális.

Előzmény: mohinger (1899)
gabocza1 Creative Commons License 2010.02.20 0 0 1900
Szerintem semmivel sem csúnyábbak...
Még nem szedtem szét ilyen Akait, Spacinak volt...
Előzmény: mohinger (1899)
mohinger Creative Commons License 2010.02.20 0 0 1899
Mert ez nem mutat olyan jól a polcon :)
Jól látom, hogy ezek szalagfékes megoldásúak?
Előzmény: gabocza1 (1898)
gabocza1 Creative Commons License 2010.02.20 0 0 1898
Kész röhej, a szar 4000et viszik mit a cukrot, ez meg nem köll senkinek...
Előzmény: kékszemű (1896)
kékszemű Creative Commons License 2010.02.20 0 0 1897
Nekem pl. van egy ilyenem is. Ez gyakorlatilag megegyezik az általad linkelt GX-215D-vel.

Nagyon elégedett vagyok vele, sokkal jobb, mint a 4000-es sorozat. Nem nyávog, nem tépi a szalagot, szépen szól...
Előzmény: Endiman (1893)
kékszemű Creative Commons License 2010.02.20 0 0 1896
Előzmény: Endiman (1893)
Endiman Creative Commons License 2010.02.20 0 0 1895
világos :)
Előzmény: gabocza1 (1894)
gabocza1 Creative Commons License 2010.02.20 0 0 1894
Szinte mindenben, de kezdjük azzal ugye, hogy három motor... Persze lehetne egy motorral is jó mechanikát csinálni, de az nem annyiba kerül, mint a 4XXX sorozat!
Előzmény: Endiman (1893)
Endiman Creative Commons License 2010.02.20 0 0 1893
ez pl reális ár?
miben jobb ez a GX 4000-nél?



http://www.vatera.hu/akai_gx_215_d_szalagos_orsos_magno_163730269.html
***RS*** Creative Commons License 2010.02.20 0 0 1892
mindjárt az elején is azt írta hogy van hozzá RC-19! (ami önmagában legalább 150 ajró...)
Mi van az EL-7-tel? Működik rendesen? Némelyik kazetta meg volt szorulva, meg kellett mozgatni a csévetestet.
Előzmény: gabocza1 (1891)
gabocza1 Creative Commons License 2010.02.20 0 0 1891
Érdekes, főleg a nemétező, és utána előkerülő távvezérlő...
Előzmény: ***RS*** (1890)
***RS*** Creative Commons License 2010.02.20 0 0 1890
Azért nézzétek meg az eladó minősítéseit is....
Előzmény: kékszemű (1885)
***RS*** Creative Commons License 2010.02.20 0 0 1889
Azért ne feledd hogy van hozzá - ritka - táv, + 2 szép állapotú orsó és két NAB.
Előzmény: kékszemű (1882)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.20 0 0 1888
Minden relatív, van akinek ennyi az órabére.:)
Előzmény: kékszemű (1882)
Audi80Avant Creative Commons License 2010.02.20 0 0 1887
ebből gondolom én is. ebayon 4-500 Euro egy ilyen gép , ha valaki kényelmes akkor nem túl magas ár az itthoni 150.
Előzmény: kékszemű (1885)
***RS*** Creative Commons License 2010.02.20 0 0 1886
Nekem is van ilyen magnóm, de fekete, és a fekete egy hajszállal jobban szól mint az ezüst. Műszakilag nagyon jó készülék, és szépen is mutat. Érdemes úgy használni, hogy egy másik - jobb - készüléken felvett negyedsávos programot ezen hallgatod vissza. De azért 200 ezret messze nem ér, bár ez nagyon kedvelt típus (az egész sorozat) és a német Ebay-en is simán elkérnek 500-700 eurót egy szép példányért. At Akai orsók is nagyon szépek, és voltak külön promóciós orsók is ezekhez.
Előzmény: kékszemű (1870)
kékszemű Creative Commons License 2010.02.20 0 0 1885
Remélem, hogy jó gazdája lesz.

Aki 190 eFt-ot ad egy ilyen cuccért, az biztos, hogy nem továbbadás céljából veszi!
Előzmény: Audi80Avant (1883)
dzogcsen Creative Commons License 2010.02.20 0 0 1884
Nem ezen az enyémen. A számláló mutatta percben.
Előzmény: newnikk (1877)
Audi80Avant Creative Commons License 2010.02.20 0 0 1883
ez a szép ebben a hobbiban. mindenkinek más tetszik..aztán győzködjük egymást az idők végezetéig :-)
vegye meg és legyen vele boldog, valószínű jó helyre kerül .
Előzmény: kékszemű (1882)
kékszemű Creative Commons License 2010.02.20 0 0 1882
Kész vagyok :-(((

A licitáló 190 eFt-ot kínál kínál a magnóért és a két orsóért, tehát 40 eFt-ért vinné a magnóhoz a képeken látható orsókat és szalagot...

Még mindig nem bánjátok, hogy elkótyavetéltétek a magnót korábban és nem most adjátok el? :-)))))
newnikk Creative Commons License 2010.02.20 0 0 1881
A fülöpc ezt még tutta fokozni a ritka szar szíjaival, meg a kazisba való mocikkal.:)
Előzmény: Audi80Avant (1880)
Audi80Avant Creative Commons License 2010.02.20 0 0 1880
szerintem pedig nem rossz vari a 3 motor plusz szíj :-)
Előzmény: newnikk (1878)
newnikk Creative Commons License 2010.02.20 0 0 1879
sutty
newnikk Creative Commons License 2010.02.20 0 0 1878
Viccelsz? Volt ilyenem szíjat cseréltem a piszokban, s sutyy, eladtam.
Előzmény: Audi80Avant (1876)
newnikk Creative Commons License 2010.02.20 0 0 1877
Ezen? Hol?
Előzmény: dzogcsen (1875)
Audi80Avant Creative Commons License 2010.02.20 0 0 1876
ez milyen jellegű Brrrr? sohailyet Brrrr vagy bárcsaklenne Brrrr? :-))
Előzmény: newnikk (1873)
dzogcsen Creative Commons License 2010.02.20 0 0 1875
Nekem is volt feketében dolbival, nem fájt a szívem hogy elcseréltem. Egy volt csak jó benne a percben másodpercben muató szalagmérő.
Előzmény: kékszemű (1870)
Audi80Avant Creative Commons License 2010.02.20 0 0 1874
ha komolyabb szerszámboltban érdeklődsz van sokféle alternatíva. Pl bowdenes kulcs stb. én ezt az egyszerűt használom ilyen helyeken:
Előzmény: kékszemű (1859)
newnikk Creative Commons License 2010.02.20 0 0 1873
Brrrr! 3 mocis magnó szíjhajtánnyal...
Előzmény: Robzie70 (1872)
Robzie70 Creative Commons License 2010.02.20 0 0 1872
Szép bizony. Érdekes, hogy a GX-77-ek, hogy eltűntek az itthoni piacról.
Előzmény: kékszemű (1870)
GekTDS Creative Commons License 2010.02.19 0 0 1871
Volt nekem feketében.
Szépnek szép.... de ennyi.
Ne fájjon utánna a szíved. :)
Előzmény: kékszemű (1870)
kékszemű Creative Commons License 2010.02.19 0 0 1870
Szép magnó ez, de momentán nincs rá lóvé :-((

Különösen így, hogy már most van rá jelentkező, így alkudni se lehet...
spacc Creative Commons License 2010.02.17 0 0 1869

Ez a tengelytalp feltámasztása, hogy ne kotyogjon a tengely előre-hátra a perselyben. Gépzsírt neki, oszt kéx.

 

Előzmény: kékszemű (1867)
spacc Creative Commons License 2010.02.17 0 0 1868

És eljött a pillanat, spacc az AIWA-mester legörget a torkán egy Balatoni wilágosst... hamár nincsen Ír Weresss....

 

 

kékszemű Creative Commons License 2010.02.17 0 0 1867
Eredetileg valami zsírnak tűnő trutyival volt kenve (bár ez nem a persely felőli oldal, ez a lendkerék rögzítése, de ide tolódott ki a kenőanyag...)

Előzmény: gabocza1 (1866)
gabocza1 Creative Commons License 2010.02.17 0 0 1866
Az a bronznak tűnő, valószínűleg szinterbronz! Sininél lehet kapni szinterolajat...
Előzmény: kékszemű (1865)
kékszemű Creative Commons License 2010.02.17 0 0 1865
Pár szalagot átpörgetve kezd bejáródni a görgő, egyre szebben forog. Valószínűleg a tengely többszöri ki és berakása miatt a kenőanyag lejött róla, de most kezd a maradék visszarakódni a tengelyre és kezdi kenni a perselyt.

Milyen anyaggal kellene kenni egy másfél miliméter átmérőjű acél tengelyt, ami egy bronz(nak tűnő) perselyben szabadon forog?
Előzmény: kékszemű (1859)
gabocza1 Creative Commons License 2010.02.17 0 0 1864
Cseréld ki imbuszra...
Előzmény: kékszemű (1863)
kékszemű Creative Commons License 2010.02.17 0 0 1863
Ja, mert ha imbuszos lenne, akkor 6 helyzetben lehetne a kulcsot beilleszteni, tehát könnyebben lehetne megfelelő helyzetet találni a meghúzáshoz...
Előzmény: newnikk (1862)
newnikk Creative Commons License 2010.02.17 0 0 1862
Az tényleg ganajság.
Előzmény: kékszemű (1861)
kékszemű Creative Commons License 2010.02.17 0 0 1861
Nem imbuszos, hanem csillagos a bevágás a csavarok fejében.
Előzmény: newnikk (1860)
newnikk Creative Commons License 2010.02.17 0 0 1860
Van L-alakú imbuszkulcs is...
Előzmény: kékszemű (1859)
kékszemű Creative Commons License 2010.02.17 0 0 1859
Engedjétek meg, hogy ezen fórumot is felhasználjam, hogy további jó forgást kívánjak a sírjában Zakai Furamaki úrnak, az AKAI Corp. érdemdús néhai főkonstruktőrének!!!

Ma javítást kellett eszközöljek élete egyik főművében, a GX-255-ös szalagos magnóban. A szalagbevezető görgő tengelyéről egyszerűen leesett a lendkerék, pontosabban meglazult a lendkereket a tengelyre rögzítő két csavar és a bevezetőgörgő egyszerűen a kezemben maradt, a tengelye kicsusszant a lendkerékből.

Szétkaptam a magnót, mint a rendőrség a BKV-t, de azt láttam, hogy ezt a problémát leginkább a magnóba beülve, belülről tudná egy törpe elhárítani :-(((

A tengelyre merőlegesen álló csavarok meghúzásához egyszerűen nincs elég hely :-(((














Nincs olyan kicsi csavarhúzó, ami elég erős, de elég vékony és rövid, hogy ide berakjam. Arról nem is beszélve, hogy miközben a csavarhúzót tekerem, a másik kezemmel a magnó előlapja felől fogni kellene a görgőt, hogy ne forduljon el az egész miskulancia (balkezesek előnyben, hát én persze jobb kezes vagyok :-))

Végül barbár módon, egy fogóval húztam meg a csavarokat....

Persze az összeszerelés nem lett teljesen jó, mert valamit túlhúztam és most alig tudja a szalag forgatni a bevezetőgörgőt :-(((

Magát a ferdére fordított kis hidat levenni nem tudtam, csak elfordítani. Kérdem, hogy a bekarikázott részben mi van? Ha az közelebb van a tengelyvéghez a kelleténél, akkor tudja valamilyen módon fékezni a tengely forgását? Nem mechanikusan gondolom, mert nem ér oda semmi, azt próbáltam...

quad Creative Commons License 2010.02.17 0 0 1858

Kössz, hogy rám gondoltál, de én csak "elemes" magnókat gyűjtök :-)

Előzmény: ***RS*** (1854)
négyszög Creative Commons License 2010.02.17 0 0 1857
Előnyös vételnek láccik!
Előzmény: mohinger (1855)
Kaziking Creative Commons License 2010.02.17 0 0 1856
Nagyon jó kép, ezen már van AKAI felirat is.
A Terekorder sorozatból meg itt látható egy korai sztereo kivitel.
Külön erősítő egységet kapcsoltak hozzá.

Hasonló kivitelű készülékek voltak az M sorozatban is, az M-6-nak megtaláltam a korabeli kezelési utasítását. Ha sikerül átkonvertálnom, majd felteszem.


Előzmény: ***RS*** (1854)
mohinger Creative Commons License 2010.02.17 0 0 1855
Ez a Vatera egyre inkább egy vicc: 4000DS fekete
***RS*** Creative Commons License 2010.02.16 0 0 1854
ezek nagyon ritka gépek, nehéz ma már jó állapotú példányt fellelni ezekből. Én is találtam egy igen régi 44S jelű sztreo akai-t. Asszem Quad koma gyűjti ezeket.
Előzmény: Kaziking (1840)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.16 0 0 1853
ment mail vissza :)
Előzmény: kékszemű (1852)
kékszemű Creative Commons License 2010.02.16 0 0 1852
Írtam...
Előzmény: Törölt nick (1851)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.16 0 0 1851
Van 1 db :))
Előzmény: kékszemű (1850)
kékszemű Creative Commons License 2010.02.16 0 0 1850
Jó, de van eladó gumigörgőd, amit felújíthat az illető?
Előzmény: Törölt nick (1849)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.16 0 0 1849
Parson..2000-ért
Előzmény: Törölt nick (1848)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.16 0 0 1848
Akai görgőt 500 Ft-ért köszörül fel precízen egy ismerősöm,és 200 Ft-ért gumizza újra és köszörüli be :))
Előzmény: kékszemű (1846)
mohinger Creative Commons License 2010.02.16 0 0 1847
Aaaaaúúúúúúúú, szegény.... :'-(
Előzmény: Törölt nick (1843)
kékszemű Creative Commons License 2010.02.16 0 0 1846
Gumigörgője megvan még? Mennyiért adnád el egy felköszörülés után?

Amúgy csereszabatosak az AKAI-k gumigörgői? A perselyátmérő egyforma mondjuk a 4000-es és a 200-as sorozatoknál, de a külső átmérője a guminak már más...
Előzmény: Törölt nick (1845)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.16 0 0 1845
Kipattanhatott,de ne kérdezd mitől..roncsként kaptam. Le is bontottam félig :))
Előzmény: kékszemű (1844)
kékszemű Creative Commons License 2010.02.16 0 0 1844
Mi történt vele?

Hol lehet GX lejátszófejet venni amúgy?
Előzmény: Törölt nick (1843)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.16 0 0 1843
Hát ennek lőttek :)))gx
Robzie70 Creative Commons License 2010.02.16 0 0 1842
Csakis annak. :-)
Előzmény: spacc (1839)
bach1750 Creative Commons License 2010.02.16 0 0 1841

Ha valakinek van eladó AKAI MPC 2500-a, ne habozzon, írjon nekem :D :D rég óta szeretnék egyet, de alig látok használtan a neten.

 

skyl380@gmail.com

Kaziking Creative Commons License 2010.02.15 0 0 1840
Két régi fotó az AKAI őskorából. AKAI TERECORDER 900 és párja.

Egy motoros, két sávos, monó kivitelű az első, a második is hasonló lehet.

Az első AKAI magnók, az egyik 1956-ból a fotó felirata szerint, a másik mintha közeli időpontban, az MK II lenne.

Ha nem lenne ráírva, akkor is ki lehetne találni, hogy AKAI-k.
A jellegzetes szalagvezetés, nyomó görgő elhelyezés, kapcsolók magukért beszélnek.
Ezt a koncepciót őrizte meg a később készült AKAI magnók többsége.
A külcsín és a belbecs azért jócskán változott az idők folyamán, az alapelv viszont maradt.

Technikai adatokat nem sikerült hozzájuk találnom, talán egyszer az is sikerül.

Az viszont látszik, hogy a második fotón lévő készüléket sokáig nyúzhatták, mert a frontja alaposan megkopott a sok használattól.




Csak meghatódva tudom nézni ezeket a fényképeket, mint AKAI rajongó. Bármelyiknek tudnék helyet szorítani a HIFI állványomon, a nyugdíjas szekcióban. 1956-ban még Erkel meg Vörösszikra magnókkal ismerkedtem, kicsit komplikáltabbnak tüntek ezeknél, volt is velük ezer baj.



A dobozolás is eltérő, úgy tűnik, mintha az első deck lenne, a második pedig erősítős, hangszórós kivitel. Mi a véleményetek? Van-e valami adatotok a korabeli AKAI-król?

spacc Creative Commons License 2010.02.15 0 0 1839
...donornak azé még jó lehet....
Előzmény: Robzie70 (1838)
Robzie70 Creative Commons License 2010.02.15 0 0 1838
...és ilyenek vannak, bazz. Ölni kéne lefele mind! Vmi szarral szétmázgálta a feliratot a marharépája! :-D
Előzmény: spacc (1837)
spacc Creative Commons License 2010.02.15 0 0 1837

Hi-hííí!

"Teljes mértékben működőképes Az előlapja enyhén kopott"

 

 

"enyhén kopott"
Előzmény: hartyani (1835)
gyoripictures Creative Commons License 2010.02.15 0 0 1836

Nagyon szép patináns kis darab,minden elismerésem...

Szerintem lakatolás utáni állapot lehet, most mehet a fényező kamrába,

azért van az elején a kitakarás!Végül is 3eft nem pénz érte (lakatos munka - szórókitt - fényezés :))))))

Akai tuning deck
Előzmény: hartyani (1834)
hartyani Creative Commons License 2010.02.15 0 0 1835

Nem bírtam megállni!

(Így már jobb, azt hiszem)

hartyani Creative Commons License 2010.02.15 0 0 1834

Bocs fiúk, de bírtam megállni. Eddig csak olvastalak titeket. Nem semmi!!

http://www.expressz.hu/szorakoztatoelektronika/hifi/kazettas_magno_deck/hirdetes-18924372/

Törölt nick Creative Commons License 2010.02.15 0 0 1833
:))))
Előzmény: dzogcsen (1832)
dzogcsen Creative Commons License 2010.02.15 0 0 1832
Vigyázni kell velük mert erkölcstelen népség....
Előzmény: Törölt nick (1831)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.15 0 0 1831
De..van egy harmadik s a szekrényben :))
Előzmény: dzogcsen (1830)
dzogcsen Creative Commons License 2010.02.15 0 0 1830
Csak nem szaporodtak amig nem figyeltél oda?
Előzmény: Törölt nick (1829)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.15 0 0 1829
4000DSmá megint.. Ezek már megint mit keresnek nálam??!! :)))
Előzmény: dzogcsen (1828)
dzogcsen Creative Commons License 2010.02.15 0 0 1828
Köszi! Spacc meg ne ugassá bele! Közöd?
Előzmény: gyoripictures (1826)
spacc Creative Commons License 2010.02.15 0 0 1827
Helyes!   A frímélesek csak szíjjanak!
Előzmény: dzogcsen (1825)
gyoripictures Creative Commons License 2010.02.15 0 0 1826
Elküldtem a címem...Köszi.
Előzmény: dzogcsen (1825)
dzogcsen Creative Commons License 2010.02.15 0 0 1825
Küldd el újra címedet ne kelljen keresgélni irtozatos emiltömegem van.
Előzmény: gyoripictures (1823)
spacc Creative Commons License 2010.02.15 0 0 1824
Brawó!   A páleszra beindul a büdösmanók zagya, és tán még a hóolvadást se várja meg, ez az igazi motiváció.....
Előzmény: gyoripictures (1823)
gyoripictures Creative Commons License 2010.02.14 0 0 1823

Kálmán 1 tündér vagy!

Köszönöm előre is , rá ér , és nem létszükséglet ( még jó ) ... Csak mivel mondtad gondoltam... Hogy de jó lesz már nekem!

Tudom honorálni iszonyat pálessszaaalll , elolvad a jővő évi hó is...

Előzmény: dzogcsen (1815)
Kaziking Creative Commons License 2010.02.14 0 0 1822
AKAI CD-57-ből spájzoltam néhány darabot. Legutóbb donornak vettem egyet, hátha kinyiffan bennük valami, legyen miből javítani.
Drót levágva, lábak leszerelve, ami a működőképtelenség biztos jele. Pár nap pihentetés után kiváncsiságból szétszedtem, új kanóc berak, kapcs ford.
Kijelző mutat, táp jó, minden forog, csak éppen zaklatottan játszik le. Mint az LP-nél, mikor ugrik a tű. Belseje teljesen tiszta, még nem volt buherálva. Szerintem használva sem, ez egyből selejt volt. Jel viszont jön ki belőle, analógon és digitálisan is. Csak ugrál a "tű". Szervíz könyv begyűjtve, átolvasva. Néhány fontos támpont a szétszedéshez, buheráláshoz.
Charly lemeze be, távval végig kényszerítve. Aztán magától is lejátssza a lemezt, többször.
Azért valami nem stimmel, mert csak a Charlyt szereti. A többin ugrál. Véletlen szerű lejátszás nem megy.
Akkor szedjük szét.
Mechanika ki, apróra szedve. Lézer pickup slendriánul szerelve, jól összerakom. Madzagok hülyén vezetve, tapadós műanyaggal borítva, átrendezve. Leszorító tárcsán gyári zsírzás, lehelet vékonyan, meghagyva. Cd leszorító erő növelve, így talán jobb lesz. Mechanika vissza, ügyelve arra, hogy a négy kis gumi tappancs ne legyen a csavarokkal agyon nyomorítva, vagyis a rázkódást jobban bírja a lejátszó. Rendben.
Láb ugyan van, de nem kell, három tüskére rakom a lejátszót, így jobb a hangja.
72 órás próba üzem, minden funkció kipróbálva, AKAI CD-57 kifogástalanul lejátszik mindent. Fürgébben, mint a többi. Lehet hogy azokat is szét kell szednem?




Ő az.
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.14 0 0 1821

ELADÓ:

 

2db új (NOS) 1,5m-es AKAI cinch kábel, 99.99% OFC, aranyozott csatlakozók

 

12.000 Ft a pár

 

Tel:06304358102

Kaziking Creative Commons License 2010.02.14 0 0 1820
A 13 centis orsó AKAI szalagos videóhoz volt rendszeresítve annak idején, a 70-es évek közepén, végén. Én is használtam. A videó kipurcanása után audióra is kipróbáltam. Igen keményen magasba húz a hangja, az előmágnesezés igény eltérő volta miatt. 19 cm-en még elment. Szerintem krómos szalagok voltak.
Az orsó különlegessége, hogy csak egyik oldalon nyitott, és a magján nincs slicc. Viszont van egy nagyon precíz gumi mag, aminek minimális volt az ütése, és az egyenletes körkörös felület eredményeként a szalagon sem jelent meg gyűrődés, ami a videónál igen fontos volt, az audiónál sem hátrány.
13 centis szalagokhoz egyik orsónak ma is ilyet használok, mert egyenletesebben fut a szalag, kisebb a nyávogás felvételkor és lejátszáskor is.
Ha teheted, vedd meg, jó móka kipróbálni, milyennek is kéne lennie a jó spulninak.

Akai video szalag

Saját fotók valahol egy korábbi hozzászólásomnál találhatóak.
dzogcsen Creative Commons License 2010.02.14 0 0 1819
Nidda a szemtelen törpéje! Kukac nem ugacc!
Előzmény: spacc (1816)
spacc Creative Commons License 2010.02.14 0 0 1818

...vagy a földön valahol víz formájában, és még el se párolgott...

 

Előzmény: spacc (1817)
spacc Creative Commons License 2010.02.14 0 0 1817
Segítek:   valahol a felhőben....
Előzmény: spacc (1816)
spacc Creative Commons License 2010.02.14 0 0 1816
Waze! 2 hónapja hol volt a hó???????
Előzmény: dzogcsen (1814)
dzogcsen Creative Commons License 2010.02.14 0 0 1815
Ja és van rajta szalag is az is jár hozá.
Előzmény: gyoripictures (1810)
dzogcsen Creative Commons License 2010.02.14 0 0 1814
Azt majd csak ha elment a hó az a vikendházban van méteres hóval fujta be a szél az ajtaját és kifelé nyílik. Nincs elfelejtve. Most annyi havat lapátoltam itt arra már nem válalkozok.
Előzmény: gyoripictures (1810)
dzogcsen Creative Commons License 2010.02.14 0 0 1813
persze hogy rá, kapsz belőle van pár. A szalagot (video) meg ráteszem valamira, inséges időben hangara használtam mert ez ingyé vót.
Előzmény: quad (1811)
kékszemű Creative Commons License 2010.02.14 0 0 1812
Előzmény: quad (1808)
quad Creative Commons License 2010.02.14 0 0 1811
ha rá lehet tenni a videó orsót a "hang" magnóra, akkor persze, hogy kell
Előzmény: dzogcsen (1809)
gyoripictures Creative Commons License 2010.02.14 0 0 1810

Szevasz Kálmán!

Nekem vagy kéthónapja ígértél fél colos fém orsókat!Sikerült megtalálnod?

Üdv,Tamás.

Előzmény: dzogcsen (1809)
dzogcsen Creative Commons License 2010.02.14 0 0 1809
van 13-as akai videoszalag orsóm 6.25-ös szalaghoz, kell?
Előzmény: quad (1808)
quad Creative Commons License 2010.02.14 0 0 1808

Sikerült megszereznem második AKAI magnómat, az X-IV-est az X-V mellé.

 

Sajnos egyikhez sem volt eredeti orsó, ezért itt jelzem vennék, cserélnék 13 cm-es AKAI orsót. (szalaggal vagy anélkül)

 

De az az igazság, hogy Uhert és SONY-t kivéve bármelyik,  "magnógyártói" (Pl Grundig, Philips, National, AIWA, Sharp  stb) 10-03 cm-es orsó érdekelne.

Törölt nick Creative Commons License 2010.02.14 0 0 1807
Azok videoszalag dobozok!
Előzmény: TT Bahnen (1804)
haujan Creative Commons License 2010.02.14 0 0 1806

Írta neked mailt!

 

Üdv:

 

hj

Előzmény: laszlomaro (1762)
***RS*** Creative Commons License 2010.02.13 0 0 1805
Van egy kifogástalan is 750-ért...., de még a németek sem tolonganak érte!
Előzmény: newnikk (1799)
TT Bahnen Creative Commons License 2010.02.13 0 0 1804

Ezek is nagyon szép orsók. (Az UK Ebayon várja magnóval együtt, az új tulajdonosát.)

 

Robzie70 Creative Commons License 2010.02.12 0 0 1803
Igen, én is néztem, de nem is gondoltam rá, hogy ide berakjam. Szép kis firma vagyok, mi? :-D Ennyiért ajándék 1ébként.
Előzmény: spacc (1802)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!