Keresés

Részletes keresés

Luca_41 Creative Commons License 2009.09.08 0 0 14293
Mi ezek vagyunk:
adeko

Illetve:
web áruházunk
Soká Creative Commons License 2009.09.07 0 0 14292
A (14290) azt hittem, hogy nem ment el, a második próbálkozást pedig kiegészítettem. Bocsánat a duplázásért!
Soká Creative Commons License 2009.09.07 0 0 14291
Keretezés ügyben annyit tennék hozzá, hogy általában adott képhez érdemes olyan szilárdságú keretet választani aminél nem jelentkezik az rferi által jelzett "hasasodás". Természetesen van olyan helyzet, amikor esztétikai (netán takarékossági) okokból az ember egy nagy képhez is vékony keretet választ. Ilyenkor nehezen elkerülhető a drótozás, amit azért ízlésesen is meg lehet oldani. Én a múltkoriban csináltam egy nagyméretű képet, legalábbis a 2,5m-es szélességével nagynak tekinthető. A keretet kivételesen nem én csináltam, hanem rábíztam a keretezőkre és miután esztétikai megfontolásból egy viszonylag vékony alumínium keretre esett a választás így mindenképpen drótozni kellett. De ez az alu rendszer eleve úgy volt kitalálva, hogy külön sínje volt a drótnak spéci "akasztókákkal", vagyis a végeredmény teljesen korrekt lett. Ha jól emlékszem két (vagy három?) ponton rögzítettem a képet a falra. De, ugye értitek, itt a drótozás kimondottan a szemközti (vízszintes) keretlécek összefeszítésére vonatkozik, és nem erre a drótra lett felakasztva a kép, mint a hammerzone oldalon mutatott kereteknél.

Egyébként az nekem is nagy felfedezés volt, igaz vagy 10 évvel ezelőtt, hogy az OBIban milyen olcsón kereteznek! Nem volt nagy a választék, de akadt néhány használható fa keret is. Csak aztán leszoktam róluk, mert úgy tűnt, hogy nagyon elsorvasztották ezt a szolgáltatást, pechemre mindig akkor mentem, amikor zárva voltak.
Soká Creative Commons License 2009.09.07 0 0 14290
Keretezés ügyben annyit tennék hozzá, hogy általában adott képhez érdemes olyan szilárdságú keretet választani aminél nem jelentkezik az rferi által jelzett "hasasodás". Természetesen van olyan helyzet, amikor esztétikai (netán takarékossági) okokból az ember egy nagy képhez is vékony keretet választ. Ilyenkor nehezen elkerülhető a drótozás, amit azért ízlésesen is meg lehet oldani. Én a múltkoriban csináltam egy nagyméretű képet, legalábbis a 2,5m-es szélességével nagynak tekinthető. A keretet kivételesen nem én csináltam, hanem rábíztam a keretezőkre és miután esztétikai megfontolásból egy viszonylag vékony alumínium keretre esett a választás így mindenképpen drótozni kellett. De ez az alu rendszer eleve úgy volt kitalálva, hogy külön sínje volt a drótnak spéci "akasztókákkal", vagyis a végeredmény teljesen korrekt lett. Ha jól emlékszem két (vagy három?) ponton rögzítettem a képet a falra.
rferi Creative Commons License 2009.09.07 0 0 14289

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy ez egy megoldás.

A srácé a másik, de tudnék még mondani.

Egyébként én a falra mászok ettől a drótos megoldástól.

Előzmény: zratkay (14288)
zratkay Creative Commons License 2009.09.07 0 0 14288
Nagyobb kepnel ez a megoldas, maskepp deformalodik a keret.
Előzmény: Luca_41 (14287)
Luca_41 Creative Commons License 2009.09.07 0 0 14287
Az otthoni falamon lévő képen, amit szintén nálunk csináltak, ilyen megoldás van a felfüggesztésre.
Előzmény: zratkay (14286)
zratkay Creative Commons License 2009.09.07 0 0 14286
"A kép súlya lóg a felső lécen,".... viszont, ha nem a felso reszere helyezed a sulyt, akkor nem fog .

A nagyobb, nehezebb kepeknel a keret hatuljan a ket oldalra erositett drot egyenletesebb suly elosztast ad, nem fog a kepkeret tonkremenni.

Hogyan kell - par kep.
Előzmény: rferi (14284)
Luca_41 Creative Commons License 2009.09.07 0 0 14285
Nagy képeknél illik a megerősítés.
Na mindegy. A lényeg a lényeg, hogy Neked megfelelt.

Én csak könyvelő vagyok a cégnél. :-)))
Előzmény: rferi (14284)
rferi Creative Commons License 2009.09.07 0 0 14284

A körbelövés nem véd meg attól, hogy ha nehéz a kép, és széles a keret, akkor a felső léc ívesre hajolván elszottyosodik a keret.

Én már láttam ilyet, nagy kereteknél.

Egy sima keretnél a felső lécen van az akasztó.

A keret körben a sarkoknál ilesztett.

A kép súlya lóg a felső lécen, de az alsón keresztül húz, tehát az erők olyanok, hogy az alsót a felsőtől távolítani akarja.

Ha gyenge a keretléc a súlyhoz, elgörbülhet a felső, és ronda lesz, meg rossz.

Ez ellen a körbelövés nem véd, mert az nem fogja össze a felső lécet az alsóval. A ragasztás igen.

Ezt a műanyagtaknyot meg simán le lehet feszegetni, ha akarod, gondot nem okoz.

 

A festményeknél például erre azért nincs szükség, mert azok feszítő fakereten vannak, nem tud tőlük ilyesmi kialakulni, össze vannak szögelve a kerettel több helyen. Legalábbis a mi olajvászon képeink otthon ilyenek. 

Előzmény: Luca_41 (14283)
Luca_41 Creative Commons License 2009.09.07 0 0 14283
Nem értettem ezt a ragasztást.

Szóval, ez nálunk is így történik. de a hátlapot nem ragasztjuk a kerethez, hanem körbelőjük. Ez szvsz. jobb, mint a ragasztás, mert ha megunod a képet, csak kihajtod a szegeket és mást tehetsz a keretbe.
Előzmény: rferi (14278)
Luca_41 Creative Commons License 2009.09.07 0 0 14282
"műhanyag"
:-)))
Előzmény: rferi (14281)
rferi Creative Commons License 2009.09.07 0 0 14281

Biztosan fa az anyaga, de valami erős festéssel ami akár műhanyag is lehet.

Mindegy,mert szép, és nem látszik gagyi műhanyagnak.

Ott csinálta az orrom előtt,  20 perc alatt kész volt.

Nagyon ügyes srác volt, tökéletes lett a keret.

Előzmény: Luca_41 (14279)
Luca_41 Creative Commons License 2009.09.07 0 0 14280
Illetve a második mondatom végén nem kérdőjel van, kijelentő mondat lenne....
Előzmény: Luca_41 (14279)
Luca_41 Creative Commons License 2009.09.07 0 0 14279
Ott csinálta szemed előtt?
Ők a Dekor Európával dolgoztatnak?
Biztosan fa? ;-) sok léc van, amiről ugyan nem mondod meg, hogy fa vagy műanyag, ha nem vagy képkeretező, illetve, ha nem kaparod meg....


Ha szép munka volt, akkor szerencséd volt velük....

Előzmény: rferi (14278)
rferi Creative Commons License 2009.09.07 0 0 14278

Keretezés...

Kedvenc sógoromnak István napra megvettem egy 1875-ös acélmetszetes atlasz egy lapját, amin az Antarktisz-régió van, természetesen az akkor ismert változatban, ami nem túl sok, lévén még akkor expedició nem jutott el a belsejébe,és azt hitték tenger van a szárazföld helyén.Igazi földrajzi csemege.

A sógor földrajztanár, imádja ezeket, gondoltam bekeretezve a többi ásványos falitárlója mellett meglesz a helye.

Jó nagy, 50x55 centi, el is voltam készülve, hogy iszonyat drága lesz a keretezés.

És meglepődtem!

Az obiban ui. kiválasztottam egy széles, fekete-arany keretlécet a keretezőjük választékából, ahhoz még adott a srác egy paszpartut, üveges keretet kértem (nem műanyag!!), és az egész volt 3500 pénz!

De a keret olyan profin van csinálva, hogy a háta egy falap, nem karton, és a falaphoz a keretléceket hozzá is ragasztotta a műanyagpisztollyal, nehogy lelógósodjon.Majd erre még kapott egy vékony papír borítást is, hogy ne látszódjék a hátán, csak egy sima felület.

Nagyon pipecül csinálta.Adtam is neki egy kis jattot, megérdemelte!

És ez a léc volt a második legdrágább!!

Nagyon meglepődtem!

Előzmény: zratkay (14262)
RCTiv Creative Commons License 2009.09.06 0 0 14277
tartót meg most tervezek hozzá, a konyhabútor felső szekrénye alatt lesz egy sín ha minden igaz :) találtam egy régi képet, ott a kávéfőzőn 8 féle pohár van, azóta már van több :)) most egy éppen egy danesi gömböcre hajtok :))
Előzmény: RCTiv (14276)
RCTiv Creative Commons License 2009.09.06 0 0 14276
hát van egy pár, az alap az, hogy mindenfajta kávét a saját poharában tudjak szervírozni :)) de többfajta van, és csak presszós :) majd összepakolok egy adagot és megmutatom este :)
Előzmény: zratkay (14275)
zratkay Creative Commons License 2009.09.06 0 0 14275
OMG! Gyujtoszenvedely :))! Jajj nekem...

Ezt az eBay-en talaltam - ilyened van? Mennyi cseszed van? Vannak kepeid rola? Hol tartod?

(Nekem egy kis cipo kollekciom van - nem a sajat, hanem par erdekesseg, es gyermek meretben, kb 4-6 eves kornak megfelelo. Ki kene venni a dobozbol, de nem tudom, hogy hova tegyem oket...)

Előzmény: RCTiv (14274)
RCTiv Creative Commons License 2009.09.06 0 0 14274
hát nagyjából egy márkánál ragadtunk le kávéban , és az a cég forgalmazza a gaggia kávégépeket is. mivel mindig tőlük veszem a kávét, igen jóban vagyok velük (meg amúgy is jófej csapat) és elkunyiztam a repibe kapott 4 személyes szett felét, csakhogy nekik is maradjon azért :)) nincs itthon kereskedelmi forgalomban, meg mivel ez elsősorban partnereknek (értsd a gaggia importőrjeinek országonként) szánt ajándék, ahol lehet kapni borzasztóan megkérik az árát... valami 70 font a 4-es szett azt hiszem.

a fa molinari órám is így sikerült :))) majd csinálok róla is képet :)
Előzmény: Törölt nick (14273)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.06 0 0 14273
Hú, ez nagyon jó!
Honnan van?
Előzmény: RCTiv (14272)
RCTiv Creative Commons License 2009.09.06 0 0 14272
a fehérrel az a bajom, hogy van egy kékes hideg árnyalata, ezért mindig lágyítjuk egy kicsit, ezért is lett nagyon enyhe bézs beütése a szobáinknak, ahhoz is megy minden meleg szín.

télleg kávéscsészével ér vagánykodni? :D gyűjtöm az eszpresszós csészéket, és ez a legújabb szerzeményem:

Előzmény: Luca_41 (14271)
Luca_41 Creative Commons License 2009.09.06 0 0 14271
Ezek annyira egyszerűek, hogy az én rajztudásommal meg is tudnám csinálni.

Amikor a gyerekek kicsit voltak mesekönyvből kirajzoltam, festettem az ábrákat. Körbevágtam és kitettük a falra. Nagyon jól mutatott.

Nagyon köszi. Visszatért a díszítő kedvem....

Tudom unalmas szín, de nálunk minden fehér. Így bármilyen drapériát, szőnyeget, stb... tudok feltenni.
Előzmény: RCTiv (14267)
Luca_41 Creative Commons License 2009.09.06 0 0 14270
Tőlünk is vesznek lécet ők. De van olyan, amit mi vásárolunk tőlük, azt hiszem a tükröt.
Nekünk egy üzemünk van, ami pomázi, és két boltunk, de mindhárom helyen felveszünk munkát, illetve webáruházunk is van.
Előzmény: Soká (14269)
Soká Creative Commons License 2009.09.06 0 0 14269
Képkeretet náluk szoktam vásárolni:
www.gmuvegezok.hu
Azt hiszem jóval olcsóbb, mintha bemész egy (tk. viszonteladóként működő) belvárosi keretezőhöz. Persze, akinek nincsenek eszközei, hogy maga állítsa elő a keretet, annak jóval többet kell fizetnie, mintha folyóméterben veszi meg a lécet. A fenti cég szerintem még keretezés esetén is az olcsóbban közé tartozik.
Előzmény: Törölt nick (14268)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.06 0 0 14268
Dejó, hogy tudom :) Létezik valami ilyesmi itthon is, mint az a keret ott?
Előzmény: Luca_41 (14264)
RCTiv Creative Commons License 2009.09.06 0 0 14267
találtam egy jó matricás oldalt, nézegesd meg ezt is, ötletadónak kiváló ..

http://www.emartgaleria.hu/index.php?page=shop.browse&category_id=8&option=com_virtuemart&Itemid=32
Előzmény: Luca_41 (14260)
zratkay Creative Commons License 2009.09.06 0 0 14266
Igen, az nagyon komoly gond.

A "sima" keretek nem olcsok... es ha nekem meg meg kulon otleteim vannak, akkor meg tobbe kerul.

Anyosom szeretett himezni, es van tole par terito, amit viszont nem tudok hasznalni, nem az en vilagom. Szeretnek egyet-kettot a kisebbek kozul bekereteztetni...

Aztan ott van egy ertekes konyv (Arany Janos Balladai), amit szeretnek ugy keretezni, hogy az eleje nyithato legyen, es a konyv lapozhato :)). No erre penz kell....
Előzmény: Luca_41 (14264)
zratkay Creative Commons License 2009.09.06 0 0 14265
Nekem is tetszik, egyszeru, nincs kotve a fedo merete, de... helyigenyes... nincs annyi ajtom, ami eleg lenne ra!!! Pedig nincs is sok fedom!!!

En teljesen oda vagyok a fiokokert, a ferjem majdnem az osszes polcot atalakitotta fiokka... meg ketto van hatra, de nem vagyok biztos benne, hogy jo lenne, mert nagyon nehez lenne edenyekkel tele. Ami eddig van, azok tokeletesen mukodnek!!! Hogy is eltem eddig fiokos tarolas nelkul?! :))
Előzmény: Luca_41 (14263)
Luca_41 Creative Commons License 2009.09.06 0 0 14264
Egyébként tényleg nagyon drága a keretezés.

A boltokban sokszor kínai keretek vannak, azok olcsóbbak. Mi főleg német és olasz léceket használunk. Itthon az ipar nem képes ugyanolyan színt legyártani. Ha rendelünk 100 méter bordót xyz111222 kóddal, a következő szállítmánynak megadjuk a kódot, az biztos már más árnyalat lesz....

Előzmény: zratkay (14262)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!