Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.11.17 0 0 38690

Ez a topik mlm tapasztaltokról szól. Nem üres, alap és bizonyítás nélküli általánosításokról és vádaskodásról.

ásítósmacska Creative Commons License 2014.11.17 0 0 38689

Elfogyott a troll eleségem, kedves szkeptikus topiktársak, vegyétek át a stafétabotot :-DDDDD

 

 

ásítósmacska Creative Commons License 2014.11.17 0 0 38688

Olyan vagy mint a viccbeli érettségiztető...

 

 

- II. világháború áldozatainak száma...?

- 2.439.556

 

- És név szerint...??

 

szánalmas MLM-ügynök mantrát nyomsz.

Csak folytasd, jól ráerősítesz a negatív sztereotípiákra. Öröm látni az "előítéleteink" visszaigazolását. :-D

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (38687)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.17 0 0 38687

"6. § (1) Az e rendelet előírásainak megfelelő termék „étrend-kiegészítő” megnevezéssel hozható forgalomba.

(2) Az étrend-kiegészítő jelölése, megjelenítése és reklámozása során tilos a terméknek betegséget megelőző vagy gyógyító hatást tulajdonítani, illetve ilyen tulajdonságra utalni."

 

Tehát "orvosi gyakorlatról", plána rendszeresről, szó sincs.

 

"Neeeem, nem az ügynököt, hanem a céget!!! Ugyanis a hazugságokat (gyógyhatás, megelőző hatás) a cégek által kiadott reklámanyagok, videók, kazetták, stb. tartalmazták."

 

Mint fentebb.

 

"Erre már csak "hab a tortán", hogy a cég ügynökei (tudom, "független" egyéni vállalkozók..... ne fáradj a kekeckedéssel :-D)  diagnosztizálnak, és orvosi gyakorlat körébe tartozó módon propagálják a "csodaszereket"."

 

Ezt már csak bizonyítanod kell.

Egyenként.

 

Előzmény: ásítósmacska (38686)
ásítósmacska Creative Commons License 2014.11.17 0 0 38686

Püföld csak a szalmabábjaidat! :-DDDDD

 

 

A GVH - a legtöbb esetben - emiatt kaszálta (kaszálja) el a cégeket:

 

http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A0400037.ESC

 

6. § (1) Az e rendelet előírásainak megfelelő termék „étrend-kiegészítő” megnevezéssel hozható forgalomba.

(2) Az étrend-kiegészítő jelölése, megjelenítése és reklámozása során tilos a terméknek betegséget megelőző vagy gyógyító hatást tulajdonítani, illetve ilyen tulajdonságra utalni.

 

 

 

Neeeem, nem az ügynököt, hanem a céget!!! Ugyanis a hazugságokat (gyógyhatás, megelőző hatás) a cégek által kiadott reklámanyagok, videók, kazetták, stb. tartalmazták.

 

Erre már csak "hab a tortán", hogy a cég ügynökei (tudom, "független" egyéni vállalkozók..... ne fáradj a kekeckedéssel :-D)  diagnosztizálnak, és orvosi gyakorlat körébe tartozó módon propagálják a "csodaszereket".

 

 

Előzmény: Törölt nick (38685)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.17 0 0 38685

Nem emlékszem, hogy valaha lett volna beleszólásom, milyen kifejezéseket használtok. De ha már mondod..

 

http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A1200100.TV

Kuruzslás
"187. § (1) Aki ellenszolgáltatásért vagy rendszeresen az orvosi gyakorlat körébe tartozó tevékenységet jogosulatlanul fejt ki, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."

Kétlem, hogy bármelyik, gvh által elmarasztalt cég végzett volna orvosi gyakorlat körébe tartozó tevékenységet (hangsúlyozom, cégekről van szó, nem az üzleti, egyéni vállalkozó partnereikről). De ha tévednék, sorolj fel párat.

Előzmény: ásítósmacska (38684)
ásítósmacska Creative Commons License 2014.11.17 0 0 38684

Uramisten! A GVH-nak nem dolga, hogy orvosetikai kérdésekben állást foglaljon, vagy döntést hozzon. Sőt,  mégcsak nem is vizsgálódik!

 

Könyörgöm, gondolkozz már, mielőtt marhaságokat kérdezel!

 

GVH =  GAZDASÁGI Versenyhivatal.

 

Nyilván nem fognak sarlatánságról írni....

 

De azért ugye megengeded, hogy mi a hétöznapi diskurzusban használjunk ezt a szót? Olyan cégek esetében, amik - a hatályos törvények és rendeleteket szándékosan megszegve - gyógyhatást és megelőző hatást tulajdonítanak mindenféle himihumi csodagombáknak, kávéknak, kaktuszoknak, és mittomén.....

Itt a legfrissebb, ködpiszkálóéknál... :)))

http://kodpiszkalo.blog.hu/2014/11/15/megoldi_a_rakot_megis_hallgatnak_rola

 

 

De ez OFF! Mielőtt még rejtett offolással vádolnál...

Előzmény: Törölt nick (38683)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.17 0 0 38683

Nem rémlik, hogy bármelyik gvh határozatban olvastam volna a "sarlatánság" szót. A hozzászólásaidból úgy tűnik, a "megtévesztés" szót akarod összemosni az előbbi kifejezéssel. Ezt tényleg lehet maszatolásnak hívni.
Egyébként idéztem közvetlen paragrafust is, feltettem mellé - különös módon - senki által nem észrevett és nem megválaszolt kérdéseket is (38665).
És még mielőtt valaki ezzel jönne, megjegyzem, egy fórumon szokás kérdéseket is feltenni. Egyeseknek meg emiatt trollt kiáltani..

Előzmény: ásítósmacska (38681)
ásítósmacska Creative Commons License 2014.11.17 0 0 38682

A Pallas nagylexikon  becitálása azért továbbra is erősen LOL kategória. :-D

 

 

ásítósmacska Creative Commons License 2014.11.17 0 0 38681

Egyszerűen nevetséges, hogy egy szintre helyezed egy eleve csalásra (mások átverésére) alapított cég működési módszerét egy tanulatlan szomszédaszony napi pletyózásával.

 

 

Előzmény: Törölt nick (38680)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.17 0 0 38680

"Bocsáss meg, hogy leleplezlek, de szándékosan csúsztatsz! Nyilvánvalóan azért, hogy eltereld a figyelmet, ill. bagatellizáld az MLM-es kókler cégek (GVH büntetéssekkel számtalanszor igazolt!!!!) sarlatánságát."

Ahhoz, hogy te érzel csúsztatásnak, meg maszatolásnak, nincs közöm. A múltad, ami alapján ezt érzed, a tiéd és a te felelősséged, nem az enyém.

Előzmény: ásítósmacska (38678)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.17 0 0 38679

"Fáj a fejed? Igyál egy pohár vizet, az valószínűleg segít. Egyél is rendesen, szépen. Kérem a megkezdett óradíjam, xy ft plusz áfát."

 

Kíváncsi vagyok a jog hogyan fog dönteni erről: kuruzslás történt, vagy nem.

Előzmény: ásítósmacska (38677)
ásítósmacska Creative Commons License 2014.11.17 0 0 38678

Az nem személyeskedés, ha rámutatok a nyilvánvaló maszatolási próbálkozásodra!!!

 

 

Előzmény: Törölt nick (38676)
ásítósmacska Creative Commons License 2014.11.17 0 0 38677

Nem veszed észre, hogy a "jog" lépett, és büntetett....???

 

Csak az a baj, hogy nem elég hatékony! És nem tudnak ott lenni a sok csodaszeres MLM-es minden egyes - gyakran négyszemközt elhangzó - parasztvakításán!

Előzmény: Törölt nick (38676)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.17 0 0 38676

"Ha nem tudsz különbséget tenni "intézményes", gazdasági érdekből elkövetett sarlatánság/kuruzslás, és a szimpla alulműveltségből/tájékozatlanságból  adódó "szomszédasszonyi jótanács" között, akkor vonulj vissza, próbáld kiokosítani magadat."

A jognak kell különbséget tenni, ha szükséges, eljárást indítani és bizonyítani, hogy mi történt vagy nem történt.
Mellesleg úgy emlékszem, a moderátorok nem komálják sem a nyílt sem a burkolt személyeskedést.

Előzmény: ásítósmacska (38668)
.psp Creative Commons License 2014.11.17 0 0 38675
Előzmény: ásítósmacska (38674)
ásítósmacska Creative Commons License 2014.11.17 0 0 38674

FLP:

http://www.gvh.hu/dontesek/birosagi_dontesek/birosagi_dontesek_2004/5040_hu_vj-3200481.html

 

 

A felperesnek a "Tisztán és egyszerűen" című kiadványában szereplő írások is - orvosi tapasztalatra is hivatkozva - különböző betegségek gyógyítására ajánlották a felperesi termékeket. Emellett több hangkazetta is készült, amelyek a vizsgált készítményeket népszerűsítették. Az egyik termékkel kapcsolatban elhangzott, hogy szinte minden elérhető vele, egy másik felvételen pedig, hogy az adott készítmény mellékhatás-mentes, és sokrétű gyógyító hatása van. Az egyik előadó szó szerint úgy fogalmazott: "leégés, sugárkárosodás, belsőleg gyomor-, béltraktus-szabályzó, immun-stimuláns, allergiás eredetű viszketés, ízületi reumás fájdalmak, akkor bronchitis, légzési nehézségek, köhögés, szóval lehet sorolni mindazt, ahol tud segíteni az aloe vera gél. (...) Folytathatjuk ugye herpesz, ekcéma, sebek, fekélyek, (...) szembetegségek és rák és az AIDS."

ásítósmacska Creative Commons License 2014.11.17 0 0 38673

Tudom. :)

De tudod, a remény hal meg utoljára... :)))

 

 

Előzmény: .psp (38671)
ásítósmacska Creative Commons License 2014.11.17 0 0 38672
Előzmény: Zimmerzumm! (38656)
.psp Creative Commons License 2014.11.17 0 0 38671

MLM-es nem gondolkodi. Vissza böfögi a tréningen tanult prospektus szöveget, vagy megkérdezi a szponzorát. Az agya már ki van hypózva.

Előzmény: ásítósmacska (38668)
ásítósmacska Creative Commons License 2014.11.17 0 0 38670

Pallasban aktuális hivatkozást keresni.... kb. :-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

 

 

Jó, hogy nem Werbőczy hármaskönyvét hívod segítségül... :-D

 

 

Előzmény: Törölt nick (38665)
ásítósmacska Creative Commons License 2014.11.17 0 0 38669

Nem is emlékeztem rá, hogy volt ilyen jól összeszedett lista. :)

Most akartam összeszedni néhány GVH-rózsát. :-)

 

 

Előzmény: .psp (38667)
ásítósmacska Creative Commons License 2014.11.17 0 0 38668

Bocsáss meg, hogy leleplezlek, de szándékosan csúsztatsz! Nyilvánvalóan azért, hogy eltereld a figyelmet, ill. bagatellizáld az MLM-es kókler cégek (GVH büntetéssekkel számtalanszor igazolt!!!!) sarlatánságát.

 

Pl:

 

vajon hány kétfogú vénasszony és játszóteres kismama kuruzsló országa lehetünk, egymásnak adott jótanácsok miatt?

 

 

Ha nem tudsz különbséget tenni "intézményes", gazdasági érdekből elkövetett sarlatánság/kuruzslás, és a szimpla alulműveltségből/tájékozatlanságból  adódó "szomszédasszonyi jótanács" között, akkor vonulj vissza, próbáld kiokosítani magadat.

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (38665)
.psp Creative Commons License 2014.11.17 0 0 38667

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=127907345&t=9123617   

 

Betettem mégis egy linket mert amilyen lusta vagy biztos nem használod a keresőt meg nem olvasol csak irsz jó Troll módjára,

Előzmény: .psp (38666)
.psp Creative Commons License 2014.11.17 0 0 38666

"Ismételni tudom magam: "

 

Fölösleges.

 

 "a cikk nem mlm-ről szól (38659), inkább az általános hiszékenységről. "

 

 

Az MLM is az általános hiszékenységről szól.

 

az FLP, Ökonet, szb hálózat hirhedt a valótlan gyógyhatás állitásról.

 

Olvass vissza használd a fórum keresőt, tájékozódj !

 

A sokszor beirt hsz ok ujra beidézése ugyanugy OFF. Ezért nem linkeljük be egy évben 10x csak 5x :-)))

Előzmény: Törölt nick (38665)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.17 0 0 38665

Ismételni tudom magam: a cikk nem mlm-ről szól (38659), inkább az általános hiszékenységről. Én inkább azt nézném meg,  a kedves lobbi-ipar résztvevőinek és mozgatóinak családtagjai hogyan is élnek és hogyan kezeltetik magukat?


Közben keresgéltem a kuruzslás után, ezt találtam pl.

"gyógyítás, orvoskodás jogosultság nélkül; kuruzsló, aki diploma v. egyéb jogosítvány nélkül gyógyít s az orvos szerepét játsza."

 

Hát... vajon hány kétfogú vénasszony és játszóteres kismama kuruzsló országa lehetünk, egymásnak adott jótanácsok miatt? Ki milyen teát igyon, milyen gyógyszert vegyen be..

 

"A törvényeink (1876. XIV. t.-c.) a K.-t csak akkor büntetik, ha keresetképen folytattatik; ugyanígy van ez Ausztriában is, mig Németországban az 1869-iki ipartörvény az ipari szabadságot az orvosi praxisra is kiterjesztette, de azért a nem orvos gyógyítóknak orvosi címet használni nem szabad. Továbbá K.-nak tekintik még a titkos szereknek készítését és árulását, ami, ha engedély nélkül történik, tilos. A szakértői véleményt arra nézve az orsz. közegészségügyi tanács, az engedélyt ennek alapján a belügyminiszter adja meg. L. még Igézés és Egészségügy.

Forrás: Pallas Nagylexikon

Read more: http://www.kislexikon.hu/kuruzslas.html#ixzz3JL2AIDGg"

Milyen az a "titkos szer"? Egy karalábé is lehet az? Kuruzsló csodatermék?

Meg van határozva valahol, hogy pontosan mikor kuruzsol valaki? Mert a kuruzsló kérhet azért is pénzt - szíve joga - hogy beszélgettek csak úgy, az időjárásról.. meg kérhet diagnózisért is.. a csodatermékért is. Van valamilyen egészen konkrét szabályozás?

Aztán:

"187. § (1) Aki ellenszolgáltatásért vagy rendszeresen az orvosi gyakorlat körébe tartozó tevékenységet jogosulatlanul fejt ki, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."

Pontosan mitől válik egy tevékenység orvosi gyakorlat körébe tartozó tevékenységgé? Erre van pontos meghatározás?

Hozzáteszem, a kuruzslás-kérdéskört nem én hoztam fel, de ha már felvetődött, gondoltam, hátha jobban értetek hozzá és kapok felvilágosítást tőletek a fentiekre, esetleg hivatkozást, hogy hol nézzek utána.

Előzmény: ásítósmacska (38664)
ásítósmacska Creative Commons License 2014.11.17 0 0 38664

Nem kell belelátni, ott van!

 

volt topik is róla..

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9217893

 

http://mlm102.network.hu/blog/mlm-blogja/ganoderma

 

 

A gyógygombát majd otthonról, most lejárt a munkaidőm. :)))

 

 

Előzmény: Törölt nick (38663)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.17 0 0 38663

Végül is, mindenki azt lát bele, amit akar.

Előzmény: ásítósmacska (38661)
ásítósmacska Creative Commons License 2014.11.17 0 0 38662

Itt is nyomultak vele, nem is egy lúzer....

CSak hát azon hsz-ok többsége - reklám miatt - törölve lett.

 

 

Előzmény: Törölt nick (38660)
ásítósmacska Creative Commons License 2014.11.17 0 0 38661

Egy csomó mindenről nem írnak, de aki egy kicsit is tájékozott a témában, ott van a sorok között....

 

 

Előzmény: Törölt nick (38659)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!