Keresés

Részletes keresés

KömKel Creative Commons License 2014.04.28 0 0 60102

Ha nincs tetőszerkezeti kiviteli terv (amin rajta van a tőcsavar kiosztás is), akkor jobb ha az ács ott van, amikor a kőművesek berakják a koszorúba a tőcsavarokat.

Vagy legalább adjon egy kézi skiccet, milyen osztásközzel, és hová kell pozicionálni a csavarokat.

 

(a te érdekedben legjobb lenne valami kézi skicc erről az ács által aláirva, mert később megy az egymásra mutogatás)

Előzmény: Smitiz (60098)
KömKel Creative Commons License 2014.04.28 0 0 60101

Ne fából csináld, mert egész életedben festegetheted.

 

Az ilyen homlokzatburkolatokat fa kinézetű homlokzatburkoló anyagokkal szoktuk burkolni.

Pl ilyennel:

http://www.cembrit.hu/Term%C3%A9kek-21186.aspx?ProductID=PROD438

Előzmény: drs (60100)
drs Creative Commons License 2014.04.28 0 0 60100

Urak,

ilyen (pont ilyet, vagy hasonlót) kültéri fa burkolatot keresek, mint ami a képen látható. Ismertek céget aki ezzel foglalkozik?

 

köszönöm

drs

 

C20NE Creative Commons License 2014.04.28 0 0 60099

Nálunk az ács építette be, de a csavarokat a kőműves rakta a helyére az ács felügyelete mellett!

Előzmény: Smitiz (60098)
Smitiz Creative Commons License 2014.04.28 0 0 60098

Sziasztok!

 

A talpszelement ki építi be, illetve ki szerzi be?

Hozzá nem értőktől hallok mindent, hogy az ács, valaki szerint a kőműves/falazó mások szerint az építési vállalkozó :)

Mi az igazság?

drs Creative Commons License 2014.04.28 0 0 60097

köszi,

akkor bukó, csak a tető leszedésével lenne megoldható... 

Előzmény: KömKel (60096)
KömKel Creative Commons License 2014.04.28 0 0 60096

Alkalmazható. Viszont a cellulóznál (is) nagyon fontos, hogy kivülről ne kaphasson vizet, magyarul ne ázzon át a héjalás, és legyen alatta páraáteresztő fólia.

A minimális vastagság a jelenlegi (elavult) szabályozás szerint 20 cm.

Előzmény: drs (60095)
drs Creative Commons License 2014.04.28 0 0 60095

Mi van, ha a födém beton koporsófödém es csak kivülről lehetséges a szigetelés?

Alkalmazható itt cellulóz?

 

köszönöm

drs

Előzmény: KömKel (60077)
milyen matracot Creative Commons License 2014.04.28 0 0 60094

Koszonom a tanacsokat. Letisztult a dolog a fejemben.

Előzmény: Törölt nick (60093)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.28 0 0 60093

Fólia és légrés a szarufák között...

 

Előzmény: Törölt nick (60092)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.28 0 0 60092

Ha befelé van hely és inkább belül mókolsz, akkor lehet így is.

A cserépléc-szivacslemez közti légrés hiánya .... elmegy.

 

Tehat a retegrend ez lesz:

 - cserep

 - csereplec

 - szivacslemez

 - legres  >> 5 cm és alul az eresznél beszellőzés, felül kiszellőzés, azaz huzatos legyen ...

 - folia (ide milyen is kell?)  páraÁTERESZTŐ (hozzá kell érnie a gyapothoz a nedvszívó oldalának)

 - uveggyapot   a meglévő szarufák közé (ez gondolom ~10 cm gyapot lesz az 5 cm légrés kihagyása után)

- szarufákra keresztbe pallóváz 15 cm magas és közé megint üveggyapot

 - folia (ide milyen is kell?) páraZÁRÓ  (légmentesen toldva és légmentesen zárva a falakhoz is körben)

- 3...5 cm lécváz a vezetékeknek ... és a gipszkartonnak (célszerűen tűzgátló gipszkarton)

 - gipszkarton

 

Gyapot a szarufák között és a palló keresztbe.

 

Második réteg gyapot a pallók között (...és 10 mm OSB záróréteg, amire jött még a fólia+lécváz+gipszkarton)

 

 

 

Hát én szétkaptam a tetőt is ...

 

Előzmény: milyen matracot (60090)
Zöldár Creative Commons License 2014.04.28 0 0 60091

 Persze hogy jó. Ha majd elfogy  újabb tételt vásároltok.

 ha mán megvan az anyag és félsz a kihajlástól hét csinálsz szendvicset az az a 10 x 10 -es hez hozzáraksz az éppen kéznél lévő 7x 10  ből, az újszelvényed  17 x 10 és az már birni fogja a kihajlást ( feltéve hogy jó irányban építed be ).

De látom csak szándék.

 A kritikus oszlopokat csináld pl. 15 x 10-es  anyagból és így tovább.

 

 

 

" Ez jó szerintetek? Van amire nem gondoltunk?"

 

 még sok minden egyéb anyag is kellhet.

 gyakorlatilag egy alaprajzot közöltél, mást nem igen (vagy elkerülte a figyelmemet )

 

Most ebből mondjuk meg hogy milyen és főleg mennyi anyag kell. ?

 

 Most spekulálok tovább.   4 x 6  m , akkor a magasság szélen mondjuk 2,3 m,  az osb és a  faházborító éppen elég  - habár hulladék ott is keletkezhet.

 Már ha úgy építed hogy belül az osb, kivűl az a borító. És ilyen szerkezetnél a kihajlás koncepció is múlté.

 A variáció végtelen.

 

 

  "s ott is 10X10 es oszlopok vannak a terasznál.."  ez se mond sokat, mivel ismeretlen a terasz alakja, nagysága

Előzmény: 790831 (60085)
milyen matracot Creative Commons License 2014.04.28 0 0 60090

Koszi a valaszt. Ertem, hogy az altalad javasolt megoldas a szakmailag megfelelo. Viszont ezt megcsinalni szinte a teljes teto ujraepiteset jelenti, ami a koltsegek miatt nem all modomban. Az altalam javasolt megoldasra irtad, hogy hibas. Miben jelentkezik / erzekelheto ez a hiba?

 

Muszakilag ertelmes megoldas lehet-e az alabbi? Cserep, csereplec es szivacslemez marad a helyen. Belulrol falemez lebont. Ha van folia, kiszed. Gerendakra belulrol vastagitas. A megvastagitott gerendak koze legres, folia, uveggyapot. Megvastagitott gerenda aljara folia es ipszkarton. Ha valahol korhadas, peneszesedes van, azt termeszetesen kicserel.

 

Tehat a retegrend ez lesz:

 - cserep

 - csereplec

 - szivacslemez

 - legres

 - folia (ide milyen is kell?)

 - uveggyapot

 - folia (ide milyen is kell?)

 - gipszkarton

Előzmény: Törölt nick (60078)
790831 Creative Commons License 2014.04.28 0 0 60089

nyeregtető

Töck Jenő Creative Commons License 2014.04.28 0 0 60088

Kihajlást befolyásolja a rúd(oszlop) hossza, a szélessége, a magassága és a végek befogásának módja valamint a fa minősége, valamint a terhelés és a terhelés külpontossága. 10x10 cm-t kevésnek érzek, nem csinálnám, mert egy kicsit romlik valamely összetevő minősége és baj lehet belőle, Kihajlásra a teherbirás változás nem lineáris!!!

Előzmény: joevagyok68 (60086)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.04.28 0 0 60087

Oszt milyen teto is lesz vegul ?

Előzmény: 790831 (60085)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.04.28 0 0 60086

En elhittem/elhiszem neked ! :-) 

Akkor amiket lattam, azt nem 'latta' statikus !

 

Előzmény: KömKel (60082)
790831 Creative Commons License 2014.04.28 0 0 60085

Köszönöm az eddigi válaszokat. Mi gerendaházban lakunk, s ott is 10X10 es oszlopok vannak a terasznál..

 

Rajzolgattunk, s ezt írtuk össze a garázshoz:

 

8 db 6 méteres 10X10-es gerenda

3 ablak, 1 bejárati ajtó (ezt kapjuk)

40 nm OSB lap

40 nm faházborító

7X10 8 db 6 méteres

riglifa 10 db 6 méteres

23 db tetőléc

 

 

Ez jó szerintetek? Van amire nem gondoltunk?

R.I.P. Brian Creative Commons License 2014.04.28 0 0 60084

Na, megkaptam a magamét a levél után még egyszer. :) De így jó, hogy mások is szofisztikáltabb infókhoz jussanak.

Mint írtam is neked is, ár/érték arányban legjobbat fogom választani. Nekem a cellulóz szimpatikusabb, de ha az ajánlatkérések után kiderül, hogy a mégis jóval drágábban jön ki, mint a két réteg kőzetgyapot és annak a felrakása, akkor a kőzetgyapot mellett maradok. Nekem a cellulóz "előnyei" max. 15-20%-ot érnek meg.

Árban jelenleg itt tartok 25cm-re vetítve:

Tetőszerkezetbe: Cellulóz bruttó 3500 Ft/nm + befújás 1500 Ft/nm.

Födémbe: Cellulóz bruttó 2500 Ft/nm + befújás 1000 Ft/nm. (Itt talán megoldható saját terítéssel is)

Gondolom, a 160+60nm-re vetítve nem lehetetlen némi kedvezmény ezekből a neten publikált árakból.

 

Ezek az általad hozott áraktól nincsenek nagyon messze, de hozzátartozik az igazsághoz, hogy most ránéztem és nagyon jó áron találtam akciós Rockwoolt is. Multirock 150mm - 1260 Ft/nm, 100mm 840Ft/nm

Előzmény: KömKel (60077)
R.I.P. Brian Creative Commons License 2014.04.28 0 0 60083

Lehet. Nem építész, hanem amatőr műkedvelő vagyok, aki keresi az optimális megoldásokat a házához és néha eszmét cserél, vagy akár vitatkozik is. Az infókat egyelőre én is csak gyűjtöm. Van mikor fellelkesedek egy-egy megoldás iránt, és van hogy ez lelohad idővel. Ha odaérek és megvizsgálom alaposabban, elképzelhető hogy majd másképp látom. Ha a pontok helyett megírod az egészről véleményedet, vagy azt hogy szerinted melyik rész nem állja meg a helyét, akkor abból lehet hogy tanulhat(ok/unk) is.

Előzmény: -carcass- (60079)
KömKel Creative Commons License 2014.04.27 0 0 60082

Most csináltam egy cserepelt pergolára tervet (illetve még folyamatban van). 

Statikussal végigszámoltattam a terheket, és egy 7x3,5-es cserepelt féltetőre 4 db 15x15-ös lábnál az egyik oldali páros kihasználtsága 97%-os kihajlásra úgy, hogy az az oldal fal mellett van, tehát kvázi szélvédett. Ebből fakadóan az a két láb még ennél a keresztmetszetnél is erősebb lesz.

 

Magyarul elég nagy rizikós egy 6x3-as féltetőt rábizni 6 db 10x10-es lábra.

6 láb esetén beszélünk 15ezer forint árkülönbségről a kétféle méret között. És ez alá fogsz beállni egy sokmilliós autóval, vagy beülni a családoddal.

Előzmény: joevagyok68 (60080)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.27 0 0 60081

felénk 12x12, nekem is abból volt az előző, 4.5x4.5 m es , a mostani is 120x120 mm csak záztszelvényből van.

Előzmény: joevagyok68 (60080)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.04.27 0 0 60080

Ma tekertünk Szada felé ... a blahai részen láttam vagy 6-ot, nyolcat, - direkt néztem - majd minden ilyen "bállónak"/garázsnak 10x10-es volt a lába. és 6 db.

Max 12 x 12...se akkor gyalulva...

Igaz nem 4 x 6  méteresek voltak ! Inkább olyan 3(3,5) x 4(5) méteresek...a legtöbb zsindellyel, de volt cserepes is.

Egyik sem volt hasas !...lehet még....

Lehet túl-"aggódod"/méretezed ?  :-)

Előzmény: KömKel (60052)
-carcass- Creative Commons License 2014.04.27 0 0 60079

Tisztára mint valami betanult reklámszöveg...

Előzmény: R.I.P. Brian (60075)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.27 0 0 60078

 - betoncserep,
 - csereplecek,

---- itt kéne lennie egy átszellőzött légrésnek is (ellenléc) a nyári hűtés és cserépléc szárazon tartás miatt
 - kivulrol alukasirozott 3mm-es szivacslemez,

---- itt kéne lenni egy átszelőző légrésnek is!

 - 10 cm uveggyapot,
 - 1 cm-es falemez (nem OSB, de nem tudom mi lehet).
Nem tudom, hogy az uveggyapot es a falemez kozott van-e barmilyen folia reteg.

Kéne, hogy legyen...

 

.........

 

Tetőbontás nélkül semmilyen... mivel ez egy hibás(ha tényleg így van) tető megoldás.

 

Ami csak cserép+léc+szivacslemez leszedés útján javítható.

...és akkor már kifelé terjeszkedve érdemes vastagítani a tetőt a hőszigetelés vastagításához is.

 

Vagyis...

 

- cserép+léc+szivacslemez leszed

- szarufákra 10 cm vastag XPS gerenda magasítás felrak és 5 cm pallóval rögzít

- meglévő hőszigetelés átvizsgál, ami penészes >> kidob

  (ahol penészes volt >> azon a részen szarufák penészölővel lekezel ...)

- a szarufa közökbe páraZÁRÓ fólia berak, toldásnál öntapadós aluszlaggal légmnesteb told,

   kétoldalt a szarufákra IS ~5 cm magasan felhajt  és SOUDAL VAPOUR ragacscal légmentesen rögzít

- szarufaközök a meglévő+új gyapottal teletölt

- szarufákra páraÁTERESZTŐ fólia rak, toldásoknál öntapadós szalaggal told

- ellenléc 5 cm magas ( de lehet 7 cm is, ha hosszúak a szarufák)

   a gerincnél a légrés bőséges kiszellőzése kialakít!!!!

- az eresznél a légrés beszellőzése is kialakít!!!

- cserépléc

- cserép

 

XPS szarufa vastagítás...

http://www.ursa.hu/hu-hu/cegunkrol/Documents/tetofelujitas_uj_megoldas_epitesz_megkozelitessel.pdf

 

Eresz beszellőzés kialakítása (csüngő eresznél)... elv és valóság.

   

 

 

Előzmény: milyen matracot (60074)
KömKel Creative Commons License 2014.04.27 0 0 60077

Pár dolgot vitatok ebből (továbbra is) :)

 

  • Összességében nem drágább, mivel az árak már tartalmazzák a befújás költségeit is

Fenéket nem drágább...

A legdrágább Deltarock éklemez hőszigetelésből 15 cm kerül 2600 Ft/m2-be, és rétegenként 500-1000 Ft/m2 áron rakják be a szarufák közé.

Deltarock helyett az ugyanolyan értékekkel biró Multirockot szokták alkalmazni, aminél ez 1600 Ft/m2 anyagár 15 cm-re.

 

Cellulóznál 3200-3600 Ft/m2 árat dobnak ki a kalkulátorok. (ráadásul van általában 150e Ft-os alsó limit)

 

  • Minden rést kitölt, így hőhídmentesebb az általános tetőhőszigeteléseknél

Amennyiben rendesen van megcsinálva. Ugyanez igaz a gyapotra is.

Ráadásul a gyapotot tudod ellenőrizni, hiszen a rétegeket egymás után rakod fel, mig a cellulózt befújják az elkészitett szerkezet mögé, tehát fészkesedés előfordulhat.

 

  • Mivel bórsavval van átitatva, így nem szeretik a bogarak, rágcsálók

A mostani kőzet/üveggyapotokba sem megy bele már a rágcsáló, hanem az ALATTA lévő meleget szereti. 

 

-

Nincs különösebb bajom a cellulózzal, csak jó magyar szokás szerint a marketingje nem arra épül, hogy milyen jó, hanem hogy milyen szar a másik erre alkalmazható anyag (ami egyébként évtizedek óta bizonyitottan megállja a helyét HELYES alkalmazástechnikával)

Előzmény: R.I.P. Brian (60075)
milyen matracot Creative Commons License 2014.04.27 0 0 60076

Az en esetemben mar van hoszigeteles a tetoben. A kezdeti otletem egy a belterbe a ferde sikokra es plafonra rakott gipszkarton es fole 10 cm uveggyapot. Az irasod alapjan az uveggyapotot ki lehetne valtani cellulozzal.

 

A fenti megoldas alkalmazhato? Kelll valamilyen foliat alkalmaznom valahol ebben a szerkezetben?

 

A szakik mit mondanak az uveggyapot vs. celluloz kerdesrol?

Előzmény: R.I.P. Brian (60075)
R.I.P. Brian Creative Commons License 2014.04.27 0 0 60075

Éppen a héten beszélgettünk erről az építészemmel. Nálam nagy eséllyel cellulóz alapú befújásos hőszigetelés lesz a befutó.

Ami miatt szimpatizálok vele:

  • Összességében nem drágább, mivel az árak már tartalmazzák a befújás költségeit is
  • Nincs maradék
  • Minden rést kitölt, így hőhídmentesebb az általános tetőhőszigeteléseknél
  • Fajhője nagyobb, így később engedi be a meleget az épületbe
  • Állítólag jobb hangszigetelő, de erre igazán megbízható méréseket nem láttam.
  • 80%-ban újrafelhasznált természetes anyag
  • Mivel bórsavval van átitatva, így nem szeretik a bogarak, rágcsálók
  • Nem tartalmaz szúrós, vagy belégzésre irritáló rostokat.

Persze még én is olvasgatok. Van még majdnem két hónapom eldönteni.

Előzmény: milyen matracot (60074)
milyen matracot Creative Commons License 2014.04.27 0 0 60074

Mar beepitett tetoter utolagos tovabbi hoszigetelesehez kernek tanacsot. A mostani retegrend kivulrol:
 - betoncserep,
 - csereplecek,
 - kivulrol alukasirozott 3mm-es szivacslemez,
 - 10 cm uveggyapot,
 - 1 cm-es falemez (nem OSB, de nem tudom mi lehet).
Nem tudom, hogy az uveggyapot es a falemez kozott van-e barmilyen folia reteg.

Ennek a hoszigeteleset szeretnem komolyabba tenni, tetobontas nelkul. Milyen megoldas lehetseges?

Elore is koszonom a valaszokat!

milyen matracot Creative Commons License 2014.04.27 0 0 60073

Koszonom a tovabbi tanacsokat is. Kezdem latni a nagy kepet, es a jovobeli anyagi csodot. ;)

Előzmény: Törölt nick (60072)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!