Keresés

Részletes keresés

Gorcsev Creative Commons License 2012.07.14 0 0 119805

Esküszöm, úgy óvastam hirtelen, hogy 'akk-bakk-fakk'.... :))))

Előzmény: panabubus (119804)
panabubus Creative Commons License 2012.07.14 0 0 119804

Hát, nincs. Olyan van, hogy  AC BACK Function , és annál  most soft-off szerepel.

Előzmény: Törölt nick (119803)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.14 0 0 119803

Ott van az.

Valahol az Advanced Power Management(APM) beállítások között.

Előzmény: panabubus (119802)
panabubus Creative Commons License 2012.07.14 0 0 119802

Award Modular BIOS v.6    -  Gigabyte alaplap.  Bocs' azt tényleg nem írtam.

 

Mosdt letiltottam mindent.

Volt még egy ilyen is:

Modem Ring On/Wake On LAN  - az is disabled most már.

 

Amit írtál azt nem találom :S

 

Marad akkor amit írtatok: kikapcsolás után totál áramtalanítás, főkapcsoló éppen van.

(Ezzel csak az a gond, hogy általában úgy alszom el, hogy a KMPlayerbe behúzok egy zenét, és beállítom lejátszás utáni kikapcsolásra. DE hát max. tovább éjszakázom, menni kell a szundinak ilyen extrák nélkül is)

 

Kártyaolvasó meg amint mód lesz rá, passzolva újra.  (Habár...  mostanában a legutolsó a sorban ez a "projekt", most kellett vennem egeret mert lefagyott változatlanul a mutató menet közben, + távtartókat a vinyókhoz hogy beférjen a CD-fakk-ba, stb.  Ilyen a mai világ, ez van. :( )

Előzmény: Törölt nick (119800)
panabubus Creative Commons License 2012.07.14 0 0 119801

Köszi, habár ezzel nem megyek sokra. (Tegnap buktam épp két fotóalanyt a Vigadónál, mert nem tudtam velük ángliust elővezetni :)) 

 

Gondolom nem lenne "X-aktás" fejtegetésekbe belemászni hogy ki-hol és miért "ébresztgetne", csak sejtésem van, ami most beugrott: a Wigwam-on olvastam asszem vírusirtás kapcsán azt, hogy az UTP -kábelt is ki kell húzni, nem csak lecsatlakozni a netről...  Gondolom nem véletlen írhatták azt a szerzők.

Akik biztos többet is tudnak ezekről, mint egy átlag júzer aki csak az ablakok kettyintgetésével műveli a "szoftverüzemeltetést"  :S

 

Azért ennek a magic packetnak utána ások... :S 

Előzmény: DMA (119799)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.14 0 0 119800

Szerintem addig cseréld le azt a kártyaolvasót, amíg el nem tolja teljesen a kártyáidat.

Van még egy ilyesmi opció a BIOS-ba(bocsi, de alaplaptípust mostanában nem írtál) hogy Restore AC Power Loss, ez legyen Disabled, mert pillanatnyi áramingadozásra is bekapcsolhat a gép.

 

Előzmény: panabubus (119798)
DMA Creative Commons License 2012.07.14 0 0 119799

Itt van bővebben: http://en.wikipedia.org/wiki/Wake-on-LAN

Dióhéjban: a WOL a wake on lan rövidítése. A magic packet meg egy speciális IP csomag ami felébreszti a kártyát.

Előzmény: panabubus (119798)
panabubus Creative Commons License 2012.07.14 0 0 119798

Köszi, az lesz azt hiszem. ( Most javaslod az orvost: így is burkolat nélkül megy, mert már a második vagy harmadik alkalommal összekócolta a tüskéket a kártya, helyes polaritás mellett. Úgy kellett kiegyengetni, stb.)

 

Mi az a Bios WOL?

 

 DMA felé szintén köszönettel:

 

Az a magic packet mia bánat?

Ha nem értem rosszul, akkor tényleg jó annyiból a tippem, hogy távolról belemolyolhat valaki? De ha nem kell hozzá Windows, akkor csak a DIGI kábelje maradhat... 

Ők pedig egy más eset kapcsán verték a tüzet, hogy gyanúsítás az h. belenéznének forgalomba, stb.  ?  :S

 

Akkor a BIOs-t beállítom úgy ahogy írtad...

Előzmény: Törölt nick (119795)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.14 0 0 119797

A jel nem a windows része. :-)

A BIOS WOL pont arra való, hogy távolról bizonyos jellel fel tudd ébreszteni a gépet.

Előzmény: panabubus (119794)
DMA Creative Commons License 2012.07.14 0 0 119796

Az elsőt tedd disabled-re. Ha nincs router, szabad az út a magic packet előtt. Pont az a lényege, hogy felébreszti a gépet egy megfelelő csomaggal. A kártya nem alszik, hanem figyel.

Előzmény: panabubus (119794)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.14 0 0 119795

Én mondjuk arra szavaznék.

Ha már ezzel dolgozol, akkor venni kéne valami minőségibb cuccot.

Előzmény: panabubus (119793)
panabubus Creative Commons License 2012.07.14 0 0 119794

Nem találtam olyan opciót így, név szerint.

A LAN-al kapcsolatosan ezek vannak:

 

PME Event Wake Up       -  enabled

On board H/W LAN         -  enabled

On board LAN Boot ROM  -disabled

 

Lehet, a legelső az? Egyelőre mindet úgy hagytam.

 

Ez egy darab gép, semmi router meg hasonló.  A Digis madzaggal van csak összekötve, ha az "LAN"-nak számít.  Viszont azon hogy jön be jel, (vagy akár internet) ha a windows nem megy?  :S

Előzmény: DMA (119785)
panabubus Creative Commons License 2012.07.14 0 0 119793

Mindig úgy műxik, hogy meló után haza, gépre rákötve és áthelyezéssel kiürítem a kártyát.

Új állomány nincs, olyankor a fotógép ugyanabba a saját mappába rakja az új képeket.  (D1H852,  stb.)

 

Kipróbáltuk, akkor éppen működött rendesen.

 

Viszont nem csak a NIKON-al szórakozik, az már kiderült. Ha pl. a CANON S1Pro-val készült képeket átmentem a PC-re, utána a Canon meg azzal hyűgösködik, hogy: vagy "Card error"  vagy "memory Card full" (pedig ÜRES valójában) ilyenkor a fotógépben leformázva újra műxik.  :S

 

Most így valami beugrott: ha a Canon-nál  a Zoner Photo-ban pl. "acquire"-vel töltöm át a PC-re a képeket, akkor utána is használja gond nélkül.  Lehet, h. esélyes mégis a kártyaolvasó lehet a hunyó.  Persze afféle 2E Ft-os "ócóság"...

Előzmény: Törölt nick (119787)
pocakostutajos Creative Commons License 2012.07.14 0 0 119792

Köszönöm!

 

Ez mondjuk a mappákat szinezi nem a fájlok neveit. Megküzdünk vele.

Előzmény: mzdude (119778)
berklac Creative Commons License 2012.07.14 0 0 119791

Már próbáltam, nem nem segített !

 

Köszi !

Előzmény: DMA (119790)
DMA Creative Commons License 2012.07.14 0 0 119790

Próbálj egy rendszervisszaállítást a vodás előtti időkre...

Előzmény: berklac (119789)
berklac Creative Commons License 2012.07.14 0 0 119789

Tisztelt Guruk Segitsetek !

 

 

T-Mobilos usb sticket használtam,elég szarul ment, eltávolitottam,  kaptam kölcsön egy Vodafonost, felraktam, ez már sokkal gyorsabb volt,de jött a fekete leves,vissza kellett adnom a Vodást ,eltávolitottam, vissza akartam rakni a T-Mobilost, de nem tudom,nem kezeli a gép,addig eljut,hogy az illesztö programot telepiti,de ezzel vége !   Megáll a telepítés, a sticken folyamatosan zölden  világít a led !

 

Op.rend, Win 7 Entiprise.

 

Minkét Stick ZTA csak a t-mobilos az 3 éves a vosdás 1 hónapos !

 

Mit hagyhatott fent a vodás stick, amtől nem tudom telepiteni a t-mobilost ?

 

 

Szerény tudásom szerint mindent átnéztem,és likvidáltam.

 

 

Az érdekes az,hogy viszont a vodást símán hagyja vissza telepíteni !!!

 

 

Nagyon örülnék a segítségnek.

 

 

Köszönön

berklac

Budapest 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.14 0 0 119788

Az elsőre meg vagy wake-on-lan vagy simán csak kap egy löketet a táptól.

Ha nem akarsz ilyet, áramtalaníts (220-ból kihúz, vagy kapcsolós elosztó) - már ha asztali a géped.

Előzmény: panabubus (119784)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.14 0 0 119787

Én a jobb orvosra szavazok. :-)

 

Viccet félretéve, csak van egy számítógéppel rendelkező haverod, akihez a kártyaolvasót (ha nem beépített) átviszed és ott kipróbálod a másolósdit, mert ezzel szűkítheted a kört.

 

A másik, pedig simán lehet szoftver hiba, vagy esetleg valami cache-elés és nem írja ki a cache-t rendesen.

Rámentesz vagy új állományba?

Előzmény: panabubus (119784)
DMA Creative Commons License 2012.07.14 0 0 119786

lan

Előzmény: DMA (119785)
DMA Creative Commons License 2012.07.14 0 0 119785

BIOS-ban wake on la kilőve?

Előzmény: panabubus (119784)
panabubus Creative Commons License 2012.07.14 0 0 119784

(Namégeccer, mert kezdi ugyanazt, hogy megírom, eltűnik..:()

Sziasztok!
A múltkori tippek, tanácsok szerint eljárva, a HDD-Sentinel most már 45 fokot ír ki a dögmelegben is. Gép kitakarítva, pormacskák megszüntetve, vinyók széjjelültetve, így nem fűtik egymást. :)

Odafönn azonban úgy tűnik nem kedvelnek (egyre inkább kölcsönös lesz)  ugyanis az X-aktás jelenségek maradnak, csak más "hangszerelésben":

Létezik az, hogy kikapcsolom a gépet, az le is áll, monitor fekete, stb.  Egyszer csak (ez persze amikor "eszébe jut" éppen) azt veszem észre, hogy a gép zúg, dolgozik. Egeret megpöccintve az indításkor felugró HDD Sentinek állapot-kép látható...  :S
Orvos szerint még nem vagyok (teljesen) zakkant, egyedül lakom, tehát kizárva hogy valaki más bepöccentett volna a masinát.
Már gondoltam internetes csínytevésre is, de az meg ugye Windows nélkül nem igazán lenne "vonalban", akkor is a DIGI-nél fel kell csatlakozni, akkor van netkapcsolat..:S
Esküszöm, józan is vagyok (olyankor is meg épp most is) amikor ezeket tapasztalom...

Másik: NIKON D1H-val fotózom. Ez nem egy új gép, a "szaktopikban" ugye azonnal azzal válaszoltak: "vegyél újat, régi szartól mit vársz, nekem xxx tipus van bibííí"  stb.  Ez persze nem megoldás arra, hogy teljesen rendszertelenül 1. A kártya tartalmát NEM LÁTJA a vindóz.  2. Hiányos, sok esetben felényi kép jön elő, viszont azok érdekes módon sorszám-hiba nélkül...
Mindkét hibánál hiánytalanul visszakapom a képeket a RescuePro progi segítségével... :S
NEM kártya-függő, mert mindig másik kártyánál jelentkezik ez, másik gépben is csinált már ilyen "hibás" adatállományt..:S  Tehát szerintem a fotógép-hiba kizárható, a kártyahiba szintúgy, mivel nem állandó egy-egy darabnál a jelenség.  Az olvasó is elvileg jó kell hogy legyen, mert a rescue-progival meg dolgozik...
Én megint windows-hibára gondolnék végére jutva..:S

Szintén hasonló ehhez, amikor már a vinyón lévő fotókat utómunkázva, elvégzek egy műveletet, a program szerint (Zoner Photo) látszólag meg is van, el is menti úgy. Újra megnyitva SEMMI  változás a fotókon..:S


Létezhetnek ilyen hibák, vagy keressek egy jobb orvost?  :)

panabubus Creative Commons License 2012.07.14 0 0 119783

Lehet, ezt még meg is próbálom..:)  Az indok nagyon jó, köszi  :)

Előzmény: Gorcsev (119782)
Gorcsev Creative Commons License 2012.07.14 0 0 119782

Nem lenne egycerübb simán becsöngetni a csajhoz, hogy 'Hé, kisanyám, elgyöttem, mer' nem talállak a faszbukon'? ;-))))

Előzmény: panabubus (119781)
panabubus Creative Commons License 2012.07.14 0 0 119781

Ilyenről álmodoznék én a FB-n amikor "közösségizünk". Hogy kiderülne valamelyik házban lakó csaj az illető. És csak úgy becsöngetne. Vagy fordítva. De vannak szerencsésebbek, ahogy elnézem. :)

Előzmény: Jahno (119767)
Meister Creative Commons License 2012.07.14 0 0 119780

Nem lehet valahol állítani, hogy az line-in vagy mic bemenet legyen? Mert nekem az line-in-nek tűnik az elmondottak alapján, s akkor szintezett jelet vár, azaz erősítettet, pl. egy CD-lejátszót lehetne rákötni...

Előzmény: atp (119776)
DMA Creative Commons License 2012.07.14 0 0 119779

Sziasztok!

 

Mióta fent van a 13-as FF, eléggé idegesító hibába botlottam: úgy szoktam olvasgatni, hogy a fókusz az oldalon és a kurzor nyilakkal gördítgetek le-fel. Ám mióta ez fent van (persze nem biztos, hogy az FF a bűnös), pár perc olvasgatás után elmegy a fókusz->ablak nem görül én meg idegesedek.

 

Találkoztatok ilyennel? Ha igen, hogyan kéne elejét venni ennek? W7 Enterprise az OS.

mzdude Creative Commons License 2012.07.13 0 0 119778
Előzmény: pocakostutajos (119777)
pocakostutajos Creative Commons License 2012.07.13 0 0 119777

Üdvözletem, sziasztok!

 

Szeretnénk Win7-es, és azon belül virtuális gépként XP alatt futó, munkafeladatokra használt számítógépünkön a fájlok neveit eltérő szinekkel jelölni. Az egymáshoz tartozó fájlok sokfélesége miatt a külön-külön mappába rakosgatás már nem igazán megoldás. Valakinél egyszer már láttunk ilyet. A különböző tulajdonsági és beállítási módokat oda-vissza áttúrva nem találtam meg a lehetőséget. Bizonyára én voltam figyelmetlen. 

 

Megköszönném, ha egy gyakorlott júzer rávezetne a megoldás útjára!

 

pocakostutajos

atp Creative Commons License 2012.07.13 0 0 119776

Nos odáig már eljutottam, hogy:

A laptopomon már megy a VanBasco's Karaoke program. Projektorral szépen megoldottuk a kivetítést.

 

Vettem egy vezetékes, 500 Ohm-os, vivanco mikrofont. Ezt ha bedugom a laptop MIC-be akkor maximális hangerőn lehet valamit hallani az aktív hangfalon. Ha nagyon odafigyelünk...

A hangrögzítő is tudja rögzíteni, de persze a grafikán nem is látható a hanghullám, olyan pici...

 

- Kérdésem, a mic bemenet nem véletléenül mikrofonra való? Mert nem úgy tűnik. Vagy így tervezték, hogy üvölteni kelljen a mikrofonba hogy valami pici hangot digitalizálni tudjon...?  (A MIC hangerő maximumra van véve. Minden hangerő maximumon van. Az XP audiotulajdonságainál és a hangkártya saját VIA HD Audio Deck mixerén is)

- Esetleg valami előerősítő kellene a mikrofon és a laptop közé?

 

 

Előzmény: Jahno (119719)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!