Keresés

Részletes keresés

Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.13 0 0 1786
Ez érdekes dolog,mert a vadnyulak is kolóniákban élnek de nem választja el őket senki......gondolom ott is védik a hímek a territóriumot!Ez persze egy ketrecben másképp működik!És a szabad tartás nálad pontosan mit jelent?Egy zárt térben van az egész család?Az udvaron,vagy istállóban?Miért van az,hogy egyes nyulak nem képesek másik nyúllal egy ketrecben megférni.Állandóan megy a balhé.......Például összetennék két anyát egy ketrecbe akkor kinyírnák egymást!Ez a szabad tartásban nincs így?
Előzmény: stangli2 (1785)
stangli2 Creative Commons License 2010.01.13 0 0 1785
Nálam nincsenek ivar szerint szelektálva a nyulak, sőt a szülőkkel vannak vágásérettségig. Az öreg bak, úgy őrzi az ivarzó anyát, hogy azt fiatal bak, nem tudja felcsinálni, sőt a közelébe sem mehet... Mióta szabadtartok a vágás során még nem találkoztam vemhes nyúlal mert nem hagyják magukat befedezni, pedig a bak sokszor próbálkozik. Szerintem tudják ők, hogy mi a jó nekik:-)
Előzmény: Purcsimanó (1768)
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.13 0 0 1784
Nagyon jók ezek a linkek és igen az utolsó az nagyon részletes és látványosak a képek.
Előzmény: tooommm0013 (1772)
nyusszer Creative Commons License 2010.01.13 0 0 1783
Kiderült időközben hogy nagyapámnak agyérelmeszesedése van
Ezt nem tudtam!
Apám mondta ...
Ekkor megértem...

segítek neki amiben tudok !
nyusszer Creative Commons License 2010.01.13 0 0 1782
Köszi a tanácsokat! Megteszek minden tőlem telhetőt!

Szemes takarmányt nem kapnak.

Ez milyen kárt okozhat a nyulakban ez a tartás ?
Bladeboy03 Creative Commons License 2010.01.13 0 0 1781

Heló!

Keresek Pannonfehér,Újzélandi fehér vagy vörös,Német ezüst fajtiszta Bak nyúlat. Legalább 8 hónapos tenyészérett legyen,szapora.

Borsod megyében Miskolc közelébe.

E-mail cimemre irjon aki tud nekem segiteni: bladeboy03@hotmail.com

Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.13 0 0 1780
Köszi ez sokat segített,de még így sem vagyok biztos a dolgomban!!!!Azért megnézetem egy nálam tapasztaltabb nyúltartóval is,kíváncsi vagyok mennyire tévedtem!Olyan pici a különbség köztük....még szerencse,hogy az embereknél nem így van:)))))
Előzmény: tooommm0013 (1772)
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.13 0 0 1779
Szomorú a helyzet, nem tudom, hogy mit tudnál ezzel kezdeni. Mert ahogy már írták Őregapáddal már semmit nem tudsz kezdeni, nekem az anyósom sokkal fiatalabb, de sajnos eszméletlenül más a realitás. Hiába van igaza az embernek, Ő akkor is fennhangon, hőbörögve hajtogatja a saját hülyeségét és akkor sem csinálja másképp. Másnak nehogy igaza legyen, Ő okos és tudja.

Valahogy meg kellene mentened onnan szegény párákat és jobb körülményeket biztosítani nekik vagy minden nap elmész és gondoskodsz róluk.

Mondjuk nagyon régen a nyulak szabadon voltak az istállóban a nagy lábas jószágok alatt és azt ették ami lehullott nekik.
De azért legalább tiszta ivóvizet kaphatnának!!!
Előzmény: nyusszer (1774)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.13 0 0 1778
Bocs még egy megjegyzés!Esetleg nem várod meg a tavaszt és már most csinálsz a nyulaknak helyet nálad!!!Igazából ez lenne a leg tutibb!
Előzmény: nyusszer (1774)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.13 0 0 1777
Szia!
Sajnos semmit nem tudsz vele csinálni!Egy idős embernek nagyon nehéz elmagyarázni,hogy ez így nem jó!Max annyit tehetsz,hogy elmész többször és viszel nekik enni,és adsz nekik vizet is.És mi a helyzet a szemes takarmánnyal?Azt nem is kapnak?
Nálunk igaz nem a nyúllal hanem a disznókkal volt az a helyzet,hogy a papi állandóan vasvillával idomította őket!Amikor levágásra került a sor olyan vadak voltak,hogy nem lehetett megfogni őket a szokásos módon és ledöfni,hanem le kellett lőni őket,mert nem volt ember aki be mert volna menni hozzájuk.Hiába mondtuk neki,hogy ezt így nem lehet ő meg sem hallotta!Annyit tudtunk tenni,hogy abbahagytuk a disznó tartást!Egy gyermek nevelhető és szoktatható az állat szeretetére és helyes tartására,de egy idős ember aki már megért néhány évtizedet és azt hiszi mindent helyesen tud,nem fog megváltozni.csak annyit tehetsz amit írtam,vagy levágjátok a nyuszikat és a lehető leg kevesebbet tartjátok!:)
Előzmény: nyusszer (1774)
Veha Creative Commons License 2010.01.13 0 0 1776
Ja, lehet nem jól értettem a dolgot, nem sikerült kihámozni a hozzászólásodból, hogy egy településen laktok-e...ha nem, akkor feleslegesen "osztottam az észt", ez esetben bocsi, bár egy-két dolgot még így is megtehetsz....
Előzmény: nyusszer (1774)
Veha Creative Commons License 2010.01.13 0 0 1775

Szia!

Az öreget már nem fogod megváltoztatni!!!

DE, ha igazán zavar téged ez a helyzet, akkor (akár tanulsz, akár dolgozol) kelj fel egy órával korábban, menj át nagyapádhoz, etess meg. Este ugyanez a szitu. Esetleg megkérdezheted az öreget, kell-e még v.mi segítség...70 évesen már nem könnyű az élet....

Nem ártana, ha vennél nekik abrakot is, lehet, hogy nagyapád már nem költ, v. nem tud költeni erre. Fogd fel úgy az egészet, hogy segítesz az öregnek is, magadnak is.

Biztosan nem ilyen tanácsot vártál, de én jobbat nem tudok neked adni....

Nagyapádad meg úgy szeresd, ahogy van, segíts neki, addig, amíg még lehet...

Előzmény: nyusszer (1774)
nyusszer Creative Commons License 2010.01.13 0 0 1774
Sziasztok!

Rég irtam már ide!
Jelenleg nincsenek nyulaim!
Elvittem őket nagyapámhoz, mert nincs jó helyem a nyulak számára a hideg miatt!
Majd tavasszal csinálok helyet, és tartok ismét nyulakat!

Viszont van egy dolog, ami nem hagy engem nyugodni, holott már egyszerűen a sírógörcs kerülget sokszor.

Nagyapám nyúltartási módszere:

- Napi 1x etetés . mindig a szokásos: széna + birsalma + diót tör a nyulaknak
- Vízet elfelejt nekik önteni, amelyikek előtt van ott is nyúl ürülék + vizelet a vízben

Szóval:

Összesen van 16 nyúl
1 bak külön ketrecbe
2 nőstény egybe
2 nőstény egybe szintén
10 kisnyúl az anyukkal

Van az istálló szerű hely:

Kinyitom a bak nyúl ketrecét:
Vízbe pisi, kosz.

Előttem szembe egy nagyobb helyen a 2 nőstény nyúl:
Vízük köszos, egy nagyon kevés széna előttük. Ugrálnak, folyton kaját keresnek.

És a legrosszabb
Másik hely. Az két felé van választva. Ott van a nagyobbik részen az anyanyúl a kisnyulaival. Bemegyek: Vízük nincs! van előttük egy nagyon kevés széna, néha megtört dió. Meg a birsalma egészbe behajigálva.
A nyulak szó szerint megrohamoznak ha megyek be. Ugrál mind, arra vár hogy enni adjak nekik. Érdekes mikor nálam voltak nyulak sosem csináltak ilyet.
Szabályosan úgy keresik az élelmet, mint akik éheznek.
De mégis nőnek a nyulak ez a fura.

És ott van még a másik részen a másik 2 nőstény nyúl ami az enyém volt.
Azok is ugrálnak, teljesen megvannak vadulva. Nálam mindkettő viszonylag nyugodt volt. Vizük koszos mindig, van amikor nincs is benne. Itt is a szokásos birsalma, széna.
Mindig viszek nekik valami kaját, kenyeret szárítok, zöldséghulladékot viszek, almát, úgy esznek hogy öröm nézni.

Most a saját nagyapámmal mit tegyek? 70 éves már! De ezt nem bírom nézni !!

:(
tooommm0013 Creative Commons License 2010.01.13 0 0 1773

légjobb=legjobb

tooommm0013 Creative Commons License 2010.01.13 0 0 1772
Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.13 0 0 1771
Hű ha!Nálam a kicsik pont most 12 hetesek!Akkor érdemes külön raknom őket!!!!Csak bajban leszek a válogatással,mert olyan nehezen állapítom meg a nemüket!Még nem vagyok elég tapasztalt!Meg hát nem is igazán szeretik a dolgot.Mire nagy nehezen megfogom őket ,hogy megnézzem,addigra ficánkolnak és kezdhetem előröl!Minden esetre ez mára nekem egy érdekes feladat lesz!
Na ezért is jó ezt megbeszélni.mert lehet én is vemhes nyuszikat vágnék:)))))Jó hogy írtál erről Chris!
Előzmény: Texas Chris (1770)
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.13 0 0 1770
Sziasztok.

Beltenyésztéstől elég sok genetikai probléma meg jelenhet. Egyszer még talán elmegy, de folyamatosan nem szabad csinálni.

Többen is tartanak itt szabad tartásban és elég sokat írtak is róla. Mondjuk ott sem árt a süldőket az ivaréretség előtt leválasztani. Mondjuk a nemek szerinti külön válogatás sem ártana. A nyulak 11-13 hetes korukban ivarérettek lesznek.
Nálam ketreces tartásban is előfordult, hogy nem válogattam szét ivar szerint és amikor vágtam őket akkor az anyák többsége már vemhes volt, nem is fejlődtek rendesen. Azóta ivar szerint szétválogatva hizlalom őket.
tyl-n Creative Commons License 2010.01.13 0 0 1769
Sziasztok!

Köszönöm a tanácsokat mindenkinek! Azt gondolom, először inkább a "fogyókúrával" próbálkoznék, nem szeretném, ha kés alá kerülne.... Arról van valakinek tapaztalata, hogy a diéta mellett a tágasabb tér is hatásos lehet? Esetleg a bakkal betenni egy nagyobb helyre, pl. disznóól?
Egyébként van itt közöttetek olyan, aki szabadtartásban tart nyulat? Ha igen, az hogy megy?
Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.13 0 0 1768
Én tudok olyan problémáról ami beltenyésztésből származik,hogy vakon születtek a nyuszik ezt úgy értsd,hogy nem volt szemük.Az egyik bak nyúlnak meg csak egy heréje volt.Ez csak akkor derült ki amikor le lett vágva.Egyébként aktív volt a bak,de nem sok nyuszit nemzett,összesen kettőt.Az nem igazán jó arány.
Ez a beltenyésztés úgy történt,hogy a bak nyúl a saját lányával lett pároztatva.Szóval én is csak azt tudom mondani ne tartsd őket tovább tenyésztés céljából!!!!!Szerintem soha nem szerencsés a beltenyészet,bár van aki azt állítja nincs abból gond!hát nem tudom!De kerülendő az biztos!!!
Azért arra kíváncsi lennék,hogy ahol szabad tartásban vannak a nyuszik,ott hogy lehet ellenőrizni az ilyesmit?Vagy ott ivarérett korban külön vannak választva nem szerint?
Hogy van ez?Valaki tudja?
Előzmény: Nyulászpetya (1762)
törpecser Creative Commons License 2010.01.12 0 0 1767
(( a képre kattintva olvasható)))
Előzmény: törpecser (1766)
törpecser Creative Commons License 2010.01.12 0 0 1766

 

Sziasztok!

 

Veha nagyon köszönöm a recepteket, még ragulevest nem próbáltam. Pörkölt és sült már sokszor készült nyúlból nálunk.

Annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy én nyúzás után forró vízzel abálom (megforgatom benne) a húst, így nem érződik a " nyúlszag". De ahány ház, annyi szokás...

Egyúttal szeretettel meghívunk minden érdeklődőt szép városunkba az alábbi kiállításunkra, ahol  nyuszik is lesznek!!!!

Texas Chris Creative Commons License 2010.01.12 0 0 1765
Szia apilusz.

Arra a gerezna kikészítési módszerre nagyon kíváncsi lennék és megköszönném, ha megkeresnéd és közzé tennéd.
Előzmény: apilusz (1761)
Columbian Creative Commons License 2010.01.12 0 0 1764
Olyan kockázata, melytől az utódokat ne lehetne vágónyúlnak felnevelni nincs. Amennyiben életképesek. De ne tenyészd tovább!
Előzmény: Nyulászpetya (1762)
förike Creative Commons License 2010.01.12 0 0 1763
Nálunk 3x volt ilyen és semmi baj nem volt!
Előzmény: Nyulászpetya (1762)
Nyulászpetya Creative Commons License 2010.01.12 0 0 1762

Van egy 3 éves anyanyulam nem fialt meg kétünnepközött és a héten sajnos elkapta az ivarérett fia és megugrotta becsülettel mikor láttam már késő volt.

Azt szeretném kérdezni milyen kockázata leehet a rokontenyésztésnek?

Előre is köszönöm!

apilusz Creative Commons License 2010.01.12 0 0 1761
Mindenkinek ajánlom :
50 recept sorozatból a Nyúl és pulykaételek
olyan ételek vannak benne amit pulykából és nyúlból el lehet készíteni.
Egy régi könyvben találtam bőrkikészítést.Meg fogom, keresni.Nagyon egyszerűen írja le ,minden kapható a háztartási boltban.
Veha Creative Commons License 2010.01.12 0 0 1760
Szia! Nekem is volt ilyen gond, levágtam. El volt cisztásodva a petefészek, ezért nem ivarzott.
Előzmény: tyl-n (1754)
Veha Creative Commons License 2010.01.12 0 0 1759

Én egy régi szakácskönyvben találtam ezt a variációt.

Ez a leves csirkéből, vagy bármi másból is finom..

Igen, az öregebb nyulak jók igazán pörköltnek, vagy pástétomnak. Bár mi aztán mindent megeszünk, csak a kutya-macska van biztonságban...!:-)))

Előzmény: tooommm0013 (1752)
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.12 0 0 1758
Ha el van hízva az nagyon nem jó, lehat attól is. Fogd diétára, sok zöldség gyümölcs, kevesebb abrak és egy kis vitamin kúrára (Laktiferm).
Előzmény: tyl-n (1754)
bacsa41 Creative Commons License 2010.01.12 0 0 1757

Üdv!

Felszámolás miatt 2 db ivarérett fiatal bak nyulam vágásra vagy továbbtartásra eladó vagy cserélhetők (pl: baromfi, termény, vagy ki mit ajánl). Már több mint 2,5 kg-osak. Pest megye Nagykáta

Tel: 06-30/505-11-23 vagy e-mail: bacsa41@citromail.hu

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!