Keresés

Részletes keresés

KömKel Creative Commons License 2014.04.28 0 0 60101

Ne fából csináld, mert egész életedben festegetheted.

 

Az ilyen homlokzatburkolatokat fa kinézetű homlokzatburkoló anyagokkal szoktuk burkolni.

Pl ilyennel:

http://www.cembrit.hu/Term%C3%A9kek-21186.aspx?ProductID=PROD438

Előzmény: drs (60100)
drs Creative Commons License 2014.04.28 0 0 60100

Urak,

ilyen (pont ilyet, vagy hasonlót) kültéri fa burkolatot keresek, mint ami a képen látható. Ismertek céget aki ezzel foglalkozik?

 

köszönöm

drs

 

C20NE Creative Commons License 2014.04.28 0 0 60099

Nálunk az ács építette be, de a csavarokat a kőműves rakta a helyére az ács felügyelete mellett!

Előzmény: Smitiz (60098)
Smitiz Creative Commons License 2014.04.28 0 0 60098

Sziasztok!

 

A talpszelement ki építi be, illetve ki szerzi be?

Hozzá nem értőktől hallok mindent, hogy az ács, valaki szerint a kőműves/falazó mások szerint az építési vállalkozó :)

Mi az igazság?

drs Creative Commons License 2014.04.28 0 0 60097

köszi,

akkor bukó, csak a tető leszedésével lenne megoldható... 

Előzmény: KömKel (60096)
KömKel Creative Commons License 2014.04.28 0 0 60096

Alkalmazható. Viszont a cellulóznál (is) nagyon fontos, hogy kivülről ne kaphasson vizet, magyarul ne ázzon át a héjalás, és legyen alatta páraáteresztő fólia.

A minimális vastagság a jelenlegi (elavult) szabályozás szerint 20 cm.

Előzmény: drs (60095)
drs Creative Commons License 2014.04.28 0 0 60095

Mi van, ha a födém beton koporsófödém es csak kivülről lehetséges a szigetelés?

Alkalmazható itt cellulóz?

 

köszönöm

drs

Előzmény: KömKel (60077)
milyen matracot Creative Commons License 2014.04.28 0 0 60094

Koszonom a tanacsokat. Letisztult a dolog a fejemben.

Előzmény: Törölt nick (60093)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.28 0 0 60093

Fólia és légrés a szarufák között...

 

Előzmény: Törölt nick (60092)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.28 0 0 60092

Ha befelé van hely és inkább belül mókolsz, akkor lehet így is.

A cserépléc-szivacslemez közti légrés hiánya .... elmegy.

 

Tehat a retegrend ez lesz:

 - cserep

 - csereplec

 - szivacslemez

 - legres  >> 5 cm és alul az eresznél beszellőzés, felül kiszellőzés, azaz huzatos legyen ...

 - folia (ide milyen is kell?)  páraÁTERESZTŐ (hozzá kell érnie a gyapothoz a nedvszívó oldalának)

 - uveggyapot   a meglévő szarufák közé (ez gondolom ~10 cm gyapot lesz az 5 cm légrés kihagyása után)

- szarufákra keresztbe pallóváz 15 cm magas és közé megint üveggyapot

 - folia (ide milyen is kell?) páraZÁRÓ  (légmentesen toldva és légmentesen zárva a falakhoz is körben)

- 3...5 cm lécváz a vezetékeknek ... és a gipszkartonnak (célszerűen tűzgátló gipszkarton)

 - gipszkarton

 

Gyapot a szarufák között és a palló keresztbe.

 

Második réteg gyapot a pallók között (...és 10 mm OSB záróréteg, amire jött még a fólia+lécváz+gipszkarton)

 

 

 

Hát én szétkaptam a tetőt is ...

 

Előzmény: milyen matracot (60090)
Zöldár Creative Commons License 2014.04.28 0 0 60091

 Persze hogy jó. Ha majd elfogy  újabb tételt vásároltok.

 ha mán megvan az anyag és félsz a kihajlástól hét csinálsz szendvicset az az a 10 x 10 -es hez hozzáraksz az éppen kéznél lévő 7x 10  ből, az újszelvényed  17 x 10 és az már birni fogja a kihajlást ( feltéve hogy jó irányban építed be ).

De látom csak szándék.

 A kritikus oszlopokat csináld pl. 15 x 10-es  anyagból és így tovább.

 

 

 

" Ez jó szerintetek? Van amire nem gondoltunk?"

 

 még sok minden egyéb anyag is kellhet.

 gyakorlatilag egy alaprajzot közöltél, mást nem igen (vagy elkerülte a figyelmemet )

 

Most ebből mondjuk meg hogy milyen és főleg mennyi anyag kell. ?

 

 Most spekulálok tovább.   4 x 6  m , akkor a magasság szélen mondjuk 2,3 m,  az osb és a  faházborító éppen elég  - habár hulladék ott is keletkezhet.

 Már ha úgy építed hogy belül az osb, kivűl az a borító. És ilyen szerkezetnél a kihajlás koncepció is múlté.

 A variáció végtelen.

 

 

  "s ott is 10X10 es oszlopok vannak a terasznál.."  ez se mond sokat, mivel ismeretlen a terasz alakja, nagysága

Előzmény: 790831 (60085)
milyen matracot Creative Commons License 2014.04.28 0 0 60090

Koszi a valaszt. Ertem, hogy az altalad javasolt megoldas a szakmailag megfelelo. Viszont ezt megcsinalni szinte a teljes teto ujraepiteset jelenti, ami a koltsegek miatt nem all modomban. Az altalam javasolt megoldasra irtad, hogy hibas. Miben jelentkezik / erzekelheto ez a hiba?

 

Muszakilag ertelmes megoldas lehet-e az alabbi? Cserep, csereplec es szivacslemez marad a helyen. Belulrol falemez lebont. Ha van folia, kiszed. Gerendakra belulrol vastagitas. A megvastagitott gerendak koze legres, folia, uveggyapot. Megvastagitott gerenda aljara folia es ipszkarton. Ha valahol korhadas, peneszesedes van, azt termeszetesen kicserel.

 

Tehat a retegrend ez lesz:

 - cserep

 - csereplec

 - szivacslemez

 - legres

 - folia (ide milyen is kell?)

 - uveggyapot

 - folia (ide milyen is kell?)

 - gipszkarton

Előzmény: Törölt nick (60078)
790831 Creative Commons License 2014.04.28 0 0 60089

nyeregtető

Töck Jenő Creative Commons License 2014.04.28 0 0 60088

Kihajlást befolyásolja a rúd(oszlop) hossza, a szélessége, a magassága és a végek befogásának módja valamint a fa minősége, valamint a terhelés és a terhelés külpontossága. 10x10 cm-t kevésnek érzek, nem csinálnám, mert egy kicsit romlik valamely összetevő minősége és baj lehet belőle, Kihajlásra a teherbirás változás nem lineáris!!!

Előzmény: joevagyok68 (60086)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.04.28 0 0 60087

Oszt milyen teto is lesz vegul ?

Előzmény: 790831 (60085)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.04.28 0 0 60086

En elhittem/elhiszem neked ! :-) 

Akkor amiket lattam, azt nem 'latta' statikus !

 

Előzmény: KömKel (60082)
790831 Creative Commons License 2014.04.28 0 0 60085

Köszönöm az eddigi válaszokat. Mi gerendaházban lakunk, s ott is 10X10 es oszlopok vannak a terasznál..

 

Rajzolgattunk, s ezt írtuk össze a garázshoz:

 

8 db 6 méteres 10X10-es gerenda

3 ablak, 1 bejárati ajtó (ezt kapjuk)

40 nm OSB lap

40 nm faházborító

7X10 8 db 6 méteres

riglifa 10 db 6 méteres

23 db tetőléc

 

 

Ez jó szerintetek? Van amire nem gondoltunk?

R.I.P. Brian Creative Commons License 2014.04.28 0 0 60084

Na, megkaptam a magamét a levél után még egyszer. :) De így jó, hogy mások is szofisztikáltabb infókhoz jussanak.

Mint írtam is neked is, ár/érték arányban legjobbat fogom választani. Nekem a cellulóz szimpatikusabb, de ha az ajánlatkérések után kiderül, hogy a mégis jóval drágábban jön ki, mint a két réteg kőzetgyapot és annak a felrakása, akkor a kőzetgyapot mellett maradok. Nekem a cellulóz "előnyei" max. 15-20%-ot érnek meg.

Árban jelenleg itt tartok 25cm-re vetítve:

Tetőszerkezetbe: Cellulóz bruttó 3500 Ft/nm + befújás 1500 Ft/nm.

Födémbe: Cellulóz bruttó 2500 Ft/nm + befújás 1000 Ft/nm. (Itt talán megoldható saját terítéssel is)

Gondolom, a 160+60nm-re vetítve nem lehetetlen némi kedvezmény ezekből a neten publikált árakból.

 

Ezek az általad hozott áraktól nincsenek nagyon messze, de hozzátartozik az igazsághoz, hogy most ránéztem és nagyon jó áron találtam akciós Rockwoolt is. Multirock 150mm - 1260 Ft/nm, 100mm 840Ft/nm

Előzmény: KömKel (60077)
R.I.P. Brian Creative Commons License 2014.04.28 0 0 60083

Lehet. Nem építész, hanem amatőr műkedvelő vagyok, aki keresi az optimális megoldásokat a házához és néha eszmét cserél, vagy akár vitatkozik is. Az infókat egyelőre én is csak gyűjtöm. Van mikor fellelkesedek egy-egy megoldás iránt, és van hogy ez lelohad idővel. Ha odaérek és megvizsgálom alaposabban, elképzelhető hogy majd másképp látom. Ha a pontok helyett megírod az egészről véleményedet, vagy azt hogy szerinted melyik rész nem állja meg a helyét, akkor abból lehet hogy tanulhat(ok/unk) is.

Előzmény: -carcass- (60079)
KömKel Creative Commons License 2014.04.27 0 0 60082

Most csináltam egy cserepelt pergolára tervet (illetve még folyamatban van). 

Statikussal végigszámoltattam a terheket, és egy 7x3,5-es cserepelt féltetőre 4 db 15x15-ös lábnál az egyik oldali páros kihasználtsága 97%-os kihajlásra úgy, hogy az az oldal fal mellett van, tehát kvázi szélvédett. Ebből fakadóan az a két láb még ennél a keresztmetszetnél is erősebb lesz.

 

Magyarul elég nagy rizikós egy 6x3-as féltetőt rábizni 6 db 10x10-es lábra.

6 láb esetén beszélünk 15ezer forint árkülönbségről a kétféle méret között. És ez alá fogsz beállni egy sokmilliós autóval, vagy beülni a családoddal.

Előzmény: joevagyok68 (60080)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.27 0 0 60081

felénk 12x12, nekem is abból volt az előző, 4.5x4.5 m es , a mostani is 120x120 mm csak záztszelvényből van.

Előzmény: joevagyok68 (60080)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.04.27 0 0 60080

Ma tekertünk Szada felé ... a blahai részen láttam vagy 6-ot, nyolcat, - direkt néztem - majd minden ilyen "bállónak"/garázsnak 10x10-es volt a lába. és 6 db.

Max 12 x 12...se akkor gyalulva...

Igaz nem 4 x 6  méteresek voltak ! Inkább olyan 3(3,5) x 4(5) méteresek...a legtöbb zsindellyel, de volt cserepes is.

Egyik sem volt hasas !...lehet még....

Lehet túl-"aggódod"/méretezed ?  :-)

Előzmény: KömKel (60052)
-carcass- Creative Commons License 2014.04.27 0 0 60079

Tisztára mint valami betanult reklámszöveg...

Előzmény: R.I.P. Brian (60075)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.27 0 0 60078

 - betoncserep,
 - csereplecek,

---- itt kéne lennie egy átszellőzött légrésnek is (ellenléc) a nyári hűtés és cserépléc szárazon tartás miatt
 - kivulrol alukasirozott 3mm-es szivacslemez,

---- itt kéne lenni egy átszelőző légrésnek is!

 - 10 cm uveggyapot,
 - 1 cm-es falemez (nem OSB, de nem tudom mi lehet).
Nem tudom, hogy az uveggyapot es a falemez kozott van-e barmilyen folia reteg.

Kéne, hogy legyen...

 

.........

 

Tetőbontás nélkül semmilyen... mivel ez egy hibás(ha tényleg így van) tető megoldás.

 

Ami csak cserép+léc+szivacslemez leszedés útján javítható.

...és akkor már kifelé terjeszkedve érdemes vastagítani a tetőt a hőszigetelés vastagításához is.

 

Vagyis...

 

- cserép+léc+szivacslemez leszed

- szarufákra 10 cm vastag XPS gerenda magasítás felrak és 5 cm pallóval rögzít

- meglévő hőszigetelés átvizsgál, ami penészes >> kidob

  (ahol penészes volt >> azon a részen szarufák penészölővel lekezel ...)

- a szarufa közökbe páraZÁRÓ fólia berak, toldásnál öntapadós aluszlaggal légmnesteb told,

   kétoldalt a szarufákra IS ~5 cm magasan felhajt  és SOUDAL VAPOUR ragacscal légmentesen rögzít

- szarufaközök a meglévő+új gyapottal teletölt

- szarufákra páraÁTERESZTŐ fólia rak, toldásoknál öntapadós szalaggal told

- ellenléc 5 cm magas ( de lehet 7 cm is, ha hosszúak a szarufák)

   a gerincnél a légrés bőséges kiszellőzése kialakít!!!!

- az eresznél a légrés beszellőzése is kialakít!!!

- cserépléc

- cserép

 

XPS szarufa vastagítás...

http://www.ursa.hu/hu-hu/cegunkrol/Documents/tetofelujitas_uj_megoldas_epitesz_megkozelitessel.pdf

 

Eresz beszellőzés kialakítása (csüngő eresznél)... elv és valóság.

   

 

 

Előzmény: milyen matracot (60074)
KömKel Creative Commons License 2014.04.27 0 0 60077

Pár dolgot vitatok ebből (továbbra is) :)

 

  • Összességében nem drágább, mivel az árak már tartalmazzák a befújás költségeit is

Fenéket nem drágább...

A legdrágább Deltarock éklemez hőszigetelésből 15 cm kerül 2600 Ft/m2-be, és rétegenként 500-1000 Ft/m2 áron rakják be a szarufák közé.

Deltarock helyett az ugyanolyan értékekkel biró Multirockot szokták alkalmazni, aminél ez 1600 Ft/m2 anyagár 15 cm-re.

 

Cellulóznál 3200-3600 Ft/m2 árat dobnak ki a kalkulátorok. (ráadásul van általában 150e Ft-os alsó limit)

 

  • Minden rést kitölt, így hőhídmentesebb az általános tetőhőszigeteléseknél

Amennyiben rendesen van megcsinálva. Ugyanez igaz a gyapotra is.

Ráadásul a gyapotot tudod ellenőrizni, hiszen a rétegeket egymás után rakod fel, mig a cellulózt befújják az elkészitett szerkezet mögé, tehát fészkesedés előfordulhat.

 

  • Mivel bórsavval van átitatva, így nem szeretik a bogarak, rágcsálók

A mostani kőzet/üveggyapotokba sem megy bele már a rágcsáló, hanem az ALATTA lévő meleget szereti. 

 

-

Nincs különösebb bajom a cellulózzal, csak jó magyar szokás szerint a marketingje nem arra épül, hogy milyen jó, hanem hogy milyen szar a másik erre alkalmazható anyag (ami egyébként évtizedek óta bizonyitottan megállja a helyét HELYES alkalmazástechnikával)

Előzmény: R.I.P. Brian (60075)
milyen matracot Creative Commons License 2014.04.27 0 0 60076

Az en esetemben mar van hoszigeteles a tetoben. A kezdeti otletem egy a belterbe a ferde sikokra es plafonra rakott gipszkarton es fole 10 cm uveggyapot. Az irasod alapjan az uveggyapotot ki lehetne valtani cellulozzal.

 

A fenti megoldas alkalmazhato? Kelll valamilyen foliat alkalmaznom valahol ebben a szerkezetben?

 

A szakik mit mondanak az uveggyapot vs. celluloz kerdesrol?

Előzmény: R.I.P. Brian (60075)
R.I.P. Brian Creative Commons License 2014.04.27 0 0 60075

Éppen a héten beszélgettünk erről az építészemmel. Nálam nagy eséllyel cellulóz alapú befújásos hőszigetelés lesz a befutó.

Ami miatt szimpatizálok vele:

  • Összességében nem drágább, mivel az árak már tartalmazzák a befújás költségeit is
  • Nincs maradék
  • Minden rést kitölt, így hőhídmentesebb az általános tetőhőszigeteléseknél
  • Fajhője nagyobb, így később engedi be a meleget az épületbe
  • Állítólag jobb hangszigetelő, de erre igazán megbízható méréseket nem láttam.
  • 80%-ban újrafelhasznált természetes anyag
  • Mivel bórsavval van átitatva, így nem szeretik a bogarak, rágcsálók
  • Nem tartalmaz szúrós, vagy belégzésre irritáló rostokat.

Persze még én is olvasgatok. Van még majdnem két hónapom eldönteni.

Előzmény: milyen matracot (60074)
milyen matracot Creative Commons License 2014.04.27 0 0 60074

Mar beepitett tetoter utolagos tovabbi hoszigetelesehez kernek tanacsot. A mostani retegrend kivulrol:
 - betoncserep,
 - csereplecek,
 - kivulrol alukasirozott 3mm-es szivacslemez,
 - 10 cm uveggyapot,
 - 1 cm-es falemez (nem OSB, de nem tudom mi lehet).
Nem tudom, hogy az uveggyapot es a falemez kozott van-e barmilyen folia reteg.

Ennek a hoszigeteleset szeretnem komolyabba tenni, tetobontas nelkul. Milyen megoldas lehetseges?

Elore is koszonom a valaszokat!

milyen matracot Creative Commons License 2014.04.27 0 0 60073

Koszonom a tovabbi tanacsokat is. Kezdem latni a nagy kepet, es a jovobeli anyagi csodot. ;)

Előzmény: Törölt nick (60072)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.27 0 0 60072

Ha a fold felszine ala engedem az xps-t, akkor a foldmunkanal elvileg megserulhet az alap vizszigetelese, jol gondolom?

 

1. Hát vigyázni kel rá... ha mégis, akkor kenhető cuccal javítani.

2. Lenni kéne ott valami szigetelésvédő cuccnak is...

   ha nincs, hát most majd lesz: az XPS  :-)

Előzmény: milyen matracot (60069)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!