Keresés

Részletes keresés

förike Creative Commons License 2010.01.16 0 0 1846
Nálam reggel nyúltám kukoricával keverve, délben simatáp,estére meg zöldet!
Előzmény: tooommm0013 (1844)
förike Creative Commons License 2010.01.16 0 0 1845
Túlsokat nelegeltesd őket mert fosni fognak!Sajnos én is jártam így és mindennap kellet takarítani!!Nem baj ha kicsit szabadon vannak!!
Előzmény: Purcsimanó (1842)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.01.16 0 0 1844

A link lemaradt.

http://www.katki.hu/szaktan/kisall/

 

A takarmányozás a "takarmányozás" menüpontban. A "nyúltenyésztés" menüpont először engem is elcsábított és nem találtam meg.

 

Jó olvasást!

Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.16 0 0 1843
Ez így van!Én a sógornőmtől hoztam egy anyának valót ő a keverékből csak az árpát eszi meg.A búzát és a kukoricát meghagyja.Érdekes,mint Hamupipőke:))))A répát nem is tudta mi csak az almát ette meg.Ma már megeszi a csicsókát répát krumpli héjat és szinte mindent ami zöldség...Amit eddig nem kapott azzal ismerkedik kóstolgatja aztán ha ízlik neki rászokik!
Előzmény: tooommm0013 (1841)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.16 0 0 1842
Tegnap kitettem a bak nyuszimat egy kis időre az udvarra.Szegény csak nézte a füvet,hogy most mégis hogy került ez ide,de neki is állt kajálni....Szerintetek nem lenne gond ha naponta egy picit kitenném őket legelészni?Gondoltam csak egy picit mert egy ideje nem kaptak zöldet,mióta nedves és havas minden!Ezt úgy képzeltem el,hogy ott állok mellettük eszegetnek egy kis zöldet és mennek vissza a ketrecbe......szerintetek milyen ötlet?????
Előzmény: tooommm0013 (1840)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.01.16 0 0 1841

Érdemes elolvasni ez is egy vélemény. Nem is akármilyen!

 

De ha egy tenyésztőtől hozott nyúl 4-5 hónapja kap valamit enni és azt hirtelen megváltoztatjuk, mert olvastuk vagy mondták, hogy neki "mi a jó", akkor azt megsínyli. Mint minden élőlény a nyúl is nagyon jól alkalmazkodik mindenhez. A takarmányhoz is. De főleg a tenyészállatokon azért kiütközik, ha valamiből hiánya van. Szerintem nincs itt két ember aki egyformán takarmányozna és mégis mindenkinél szépek a nyulak. Meg a nyúl is segít, mert amit nem kér azt nem eszi meg. A keverékből majdnem olyan ügyesen válogat mint a csirkék.

tooommm0013 Creative Commons License 2010.01.16 0 0 1840
NYULAK TAKARMÁNYOZÁSA

írta: Dr. Mézes Miklós egyetemi tanár

 

Fontosabb nyúltakarmányok

Legfontosabb a zab, amely korlátozás nélkül etethetõ. Az árpa és a cukorcirok a zab helyettesítõje lehet. A búza etethetõ, de a tápba csak 10-20 %-ban keverhetõ.
A kukoricát ritkán használják, miután keményítõjét a nyúl rosszul hasznosítja, de ennek ellenére erõsen zsírképzõ hatású, a vágási minõséget rontja (20 - 30 %-ban keverhetõ). A rozs nehezen emészthetõ, szükség esetén 10 - 25 % bekeverhetõ. Szárított-répaszelet kedvezõ étrendi hatású 10 - 20 %-ban alkalmazható. A takarmányborsó, bár jó takarmány, de felfúvó hatású ezért legfeljebb 10 - 15 %-ban etethetõ. A fehér- virágú édes csillagfürt kedvezõ hatású ezért 30 % -ig szerepelhet a nyúltakarmányokban. Az extrahált napraforgódara jó fehérjeforrás, bekeverési arányát rosttartalma határozza meg (3-35 %). Az extrahált szójadara rosttartalma kisebb probléma 30 %-ig keverhetõ. A lucernaliszt a nyúltakarmányok egyik legfontosabb alapkomponense. Bekeverési arányát fehérje-, és rosttartalma határozza meg (20 - 60 %). Az állati eredetû fehérjeforrások (tejpor, hal-, hús-, vérliszt) 1 - 3 %-ban alkalmazhatók.
A ballaszt pótlására szalmák alkalmazhatók elsõsorban. A kisüzemi gyakorlatban alkalmazzák a kenyérhulladékot és a kenyérhéjat is, valamint a sör-, és almatörkölyt, ez utóbbiakat fõleg szoptató anyáknak. Napi javasolt mennyiségük 20 - 80 g /állat.
A zöldtakarmányok (akáclomb, fûfélék, kukorica, lucerna), a szénák (réti ill. lucerna) valamint a takarmány- és murokrépa esetében az alkalmazható mennyiséget az állat felvevõ képessége szabja meg.

 

Forrás: KATKI

Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.16 0 0 1839
Ez a családos hétvége nem is rossz ötlet,csak ne lennétek olyan messze.Én zalai vagyok!
Előzmény: kavarnyik (1835)
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.15 0 0 1838
Nem tetszettek???
förike Creative Commons License 2010.01.15 0 0 1837
Takács úr!:-) Mostmár viszonozni fogom az e-mailokat!Annyit fogok küldeni hogy még nyugdíjas korodban is nézegetni fogod!!:-)
karibaba Creative Commons License 2010.01.15 0 0 1836
Nekem ilyen szempontból szerencsém van, mert szüleim vagy 25 éve nyulászkodnak, igaz csak hobbi szinten, háztáji keveréknyulakkal (4-5 kilósak lehetnek kifejlett korban) , saját hússzükségletünk kielégítésére, nagy ritkán eladásra. Amikor kislányom kapott ajándékba egy kistestü lány nyuszkót, tőlük kérdeztem meg mit hogyan, illetve hozzáolvastam még a neten is. Februárban érkezett Desszert, az elmúlt alig egy évben 3 alommal ajándékozott  meg bennünket, összesen 19 kisnyúllal. ;o)
Előzmény: kavarnyik (1835)
kavarnyik Creative Commons License 2010.01.15 0 0 1835
Igen! Én is mikor először írtam, csak annyit tudtam a nyulakról, hogy mit eszik. Most meg már, nem győzzük a ketrecek gyártását. Attól, mert valaki ezt tanulta, vagy évek óta csinálja, még nem nézi le a többieket közülünk. Talán ez is az oka, hogy mi (például én) akik itt elviccelgetünk, jól tudjuk magunkat érezni, mert ha kérdés van, csak simán jönnek az ötletek, nincs kommentálva, hogy te ostoba, hát ezt sem tudod? És ha néha betéved egy modortalan alak az egy idő múlva el is tűnik.
Amúgy nem rossz ötlet nyáron tartani egy nyulász találkozót. Javaslom hozzá Délegyházát. Ha megunjátok a nyúlhúst, van hal. Van tőlünk nem messze egy kemping, ahol szobákat is adnak ki. Szervezhetnénk egy családos hétvégét.
Előzmény: Purcsimanó (1824)
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.15 0 0 1834
Totál hülyeséget beszéltek neked. A nyulak pont, hogy a fehérjében gazdag abrakot tudják megemészteni, árpát, búzát, tritikálét, zabot. magas szénhidrát tartalmút, kukoricát, nem tudják emészteni.
Keverem az árpa és a tritikálé, zabból álló abrakot 2/3 és tápot 1/3 arányban. Rengeteg széna, tavasztól őszig rengeteg zöldet kapnak. Nálam is imádják a száraz kenyeret.
Én amióta az eszemet tudom, szalmával almolok alájuk és semmi bajuk sincs tőle.
Előzmény: kisgazda17 (1832)
karibaba Creative Commons License 2010.01.15 0 0 1833

A szalma azért veszélyes, mert, ha feleszik akkor kinyúlhatnak tőle.

Mi amúgy búzát rendszeresen adunk nekik, kukoricát csak ritkán és keveset, mert az a máját károsítja. Ami nálunk nagy sláger az a szárazkenyér! Imádják! Szénát minden nap kapnak, ez alap. A vitamin alma(héj), sárgarépa("héj")és amíg volt - fehérrépa. Tápot csak búzával keverve adok nekik, úgy sem sokat....nem tápos húst akarunk enni! ;o) Inkább az anyák kapnak többet amikor szoptatnak.

Úgy tudom, hogy a zab is jó nyúleledel.

Előzmény: kisgazda17 (1832)
kisgazda17 Creative Commons License 2010.01.15 0 0 1832
Sziasztok
Egy ideje már olvastam a topicot, de most végre nekem is lettek nyulaim.
Ahonnan kaptam a gazda azt mondta hogy nem szabad alájuk szalmát rakni. És nem lehet nekik tritikálét,búzát adni, mert attól felpuffadnak.
Kérlek segítsetek, nektek mik a tapasztalataitok ezzel kapcsolatban, van-e még olyan növény amit nem szabad nekik adni??
Remélem segítetek. Köszönöm
Nyulászpetya Creative Commons License 2010.01.15 0 0 1831

Holnap bolignai nyúl lesz az ebéd, majd teszek fel képeket.

Minden jót!

Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.15 0 0 1830
Látom elég rég óta él ez a topik és biztosan amiatt amit írtál.......És az alapító már nem nyuszizik?Őt nem látom sehol:(Azért köszi neki!
Szeretem ebben a topikban,hogy ha kezdő is az ember nem nevetik ki,:Hogy mit akarsz te itt te kis amatőr!Valahol el kell kezdeni nem?És köszi is mindenkinek ,hogy tényleg ennyire segítőkészek vagytok!!!!!
Előzmény: Anika76 (1828)
popuk Creative Commons License 2010.01.15 0 0 1829
Én fáradt olajat is és gázolajat is használtam,ha le van használat előtt törölve,megszárad és néhány nap múlva nincs szaga.Persze legjobb a lenolaj és a lazur ahogy Chris csinálta de az elég drága.
Előzmény: Purcsimanó (1824)
Anika76 Creative Commons License 2010.01.15 0 0 1828
Hát nem sok topic van,ahol ilyen kötetlen,jókedélyű,és nem utolsó sorban segítőkész emberek gyűltek össze!
Nagyon jó,hogy van 1 hely,ahol kérdezhetsz,és választ is kapsz rá,ráadásul normális hangnemben!Most is éppen dúl a harc egy másik topicban,és igazándiból nem is értem,miért,de szerintem nem csak én vagyok így vele.Annyit érnek el,hogy aki csak olvassa a hsz-kat,de nem mindig kapcsolodik be,ezentúl be sem néz oda.
De ez a topic nem hiszem,hogy valaha is igy fog járni,én az elejétől olvasom,néha beleszólok.....
Előzmény: Purcsimanó (1824)
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.15 0 0 1827
ketreceimet amikor csináltam és Lenolajjal kentem le belülről és kívülről plusz lazurral.
Nyulászpetya Creative Commons License 2010.01.15 0 0 1826
Ha a ketreceket gázolajjal kenjük be akkor nem lesz szúnyog.
Nyulászpetya Creative Commons License 2010.01.15 0 0 1825

Háztályiban nem érdemes és nem is éri meg gyárit használni, hanem ami kéznél van, néhány méter bőrdeszka, pár kiló szeg, facsavar, lemez és idő.

 

Előzmény: popuk (1823)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.15 0 0 1824
Én is ezért maradtam tagja ennek a kis csapatnak,mert tényleg itt nem az van,hogy ha nem a tárgyal kapcsolatban írsz,egyszerűen kitörlik a hozzászólásod!Ez számomra nagyon fontos dolog.Ha nem a neten beszélgetnénk,hanem leülnénk egy asztalhoz,ott is így lenne...eltérnénk néha kicsit a tárgytól de mindig visszatalálnánk!Szeretném megkérdezni,hogy milyen olajjal kened be a deszkát?Fáradt olaj is megteszi?Vagy milyen?férjem épített egy fa oszlopos ereszt,azt fáradt olajjal kentük be és bevált,de a nyulaknál nem mertük kipróbálni.
Előzmény: popuk (1823)
popuk Creative Commons License 2010.01.15 0 0 1823
Szia!
Valóban jól látod,szétszedett bútorokból,polcokból készült a ketrec és mielőtt a nyulakat beraktam volna,olajjal átkentem az egészet,napokig hagytam beszívodni,majd szárazra törültem.Így sokkal könnyebb tisztán tartani mert nem szívódik annyira be a vizelet.Egy idős nyúlásztól kaptam az ötletet,ő 30-éve így csinálja és bevált.Állítólag nem is rágnak annyira,de nem zavarja őket azolaj szag,néhány nap után nem is érezni.
Előzmény: kavarnyik (1818)
popuk Creative Commons License 2010.01.15 0 0 1822
Szia Chris!
Örülök hogy résztvehetek a fórumon,így legalább itt is tudunk beszélgetni,kiváncsi lennék az új bak nyuladra,nem teszel fel képet róla?Nekem nagyon tetszik az itteni jó hangulat,a kötetlen beszélgetések.Én fotózok is,hát néhány fotós fórumon elég hűvös,merev a hangulat,túlságosan szakmai.Szerencsére nálatok nem így van szerintem, ilyen nem kioktató stílusban is adhat és kaphat tanácsokat bárki.
Mindenkinek köszönöm a szíves fogadtatást!
Előzmény: Texas Chris (1816)
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.15 0 0 1821
Az állat tartás, tenyésztés már csak ilyen. Soha nincs elég férőhely, mindig kell újabb és újabb. A leleményesség és az adottságok kérdése, hogy ki miből gyárt ketrecet. Rengeteg újra hasznosított alapanyagot láttam már, pl. hűtőszekrény polcrács........
tooommm0013 Creative Commons License 2010.01.15 0 0 1820

Igy van ez. A tenyészállatok különösen hozzánk nőnek. És így van ez jól. Nálam is a bak a legnyugodtabb és legszelídebb. Hát úgy látszik a nők azok ha nyulak is nők maradnak.

:)))

Előzmény: popuk (1815)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.15 0 0 1819
Úgy látszik ez ragályos?)Én is egyből arra gondolta,hogy de jó ötlet!Van nekünk olyan szekrényünk amit esetleg meg lehetne csinálni?Úgy is kell még néhány ketrec.Én úgy kezdtem a nyulazást,hogy kaptunk egy anyát és egy bakot.Kiderült,hogy az a bak nem is bak.Beszereztünk egy tuti bakot,és már ott tartok,hogy 20 nyuszi gazdája vagyok.Erre a férjem nem volt felkészülve.Csak gyárthatja az ólakat:))))De legalább látja,hogy van értelme:)))
Szóval másnál is veszélyben vannak a ruhás szekrények nem csak nálunk:))
Előzmény: kavarnyik (1818)
kavarnyik Creative Commons License 2010.01.15 0 0 1818
Tegnap leválasztottam a legifjabbakat. Olyan kis anyátlanok. Összebújnak, csak a kaja láttán derülnek jókedvre. Kell nekik egy kis idő.
És üdvözöllek én is, így ismeretlenül is. És tényleg nagyon szépen tartod a nyuszikat. Én is rögvest kinéztem a nagy ruhásszekrényt nekik. Pont olyan a színe oldalt, mint a nyúlszekrényedé, ahogy a kisfiam nevezte. A férjem most töri a fejét, hogy hova tehetnénk a rucikat. Kellene egy gardrób.
Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.15 0 0 1817
Hát igen!Ezzel sokan így vagyunk!!!A levágás az nagy dilemma!!!:))))Chris is tudna mesélni igaz?
Előzmény: popuk (1815)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!