Keresés

Részletes keresés

gőzgombóc Creative Commons License 2009.09.19 0 0 14418
Nnnna, ugye?!
Kis női furfang, és máris megvan a megoldás:)
Előzmény: zratkay (14417)
zratkay Creative Commons License 2009.09.19 0 0 14417
Hogy te milyen okos vagy!!! :)) Miert is nem gondoltam ra elobb??? :))

Erre a hetvegere mar nem lehet de jovo hetvegen... lehet a Papus fog fozni :)). (Lesz meg nekem uj tuzhelyem... )
Előzmény: gőzgombóc (14414)
RCTiv Creative Commons License 2009.09.19 0 0 14416
hát igen a kandaló tényleg túlzás, kis dizájnelem, mennyi hőt áraszt, tényleg szagtalan? rumlis a begyújtogatás? érdekelnének a tapasztalataid :)
Előzmény: Caipi (14415)
Caipi Creative Commons License 2009.09.19 0 0 14415
Hogy kandalló, az túlzás, de nálunk van egy kicsi olcsó izé a falon, amiben bioetanollal tüzet lehet gerjeszteni...:-))
Előzmény: RCTiv (14412)
gőzgombóc Creative Commons License 2009.09.19 0 0 14414
Akkor kézenfekvő a megoldás:kérd meg őt, hogy főzzön rajta kicsit:)!
Előzmény: zratkay (14410)
zratkay Creative Commons License 2009.09.19 0 0 14413
Nagyon jo a terv! Tetszik!
Előzmény: RCTiv (14411)
RCTiv Creative Commons License 2009.09.19 0 0 14412
kép lemaradt

más: bioethanol (látvány)kandallót látott/használt/ismer közületek valaki?


Előzmény: RCTiv (14411)
RCTiv Creative Commons License 2009.09.19 0 0 14411
hát az a legfontosabb, az öncélú dizájn semmire sem jó :) tényleg azt mondtam, hogy a konyhát én terveztem? találtam valami programot a neten, és már kész elképzelést kapott az asztalos :)

Előzmény: zratkay (14408)
zratkay Creative Commons License 2009.09.19 0 0 14410
Az en ferjem is biztos lelkesen helyeselne...

O az elozo tuzhelyet eltorte (az is uvegkeramia volt), de akkor meg nem volt meg az "uj alom".

Lehet raejtek egy kalapacsot?! :))
Előzmény: gőzgombóc (14409)
gőzgombóc Creative Commons License 2009.09.19 0 0 14409
" Most talaltam egy feher tuzhelyet - nagyon szeretnem megvenni, de a mostani meg nem romlott el (mit is tehetnek erte... )"
Erre az én férjem azt mondaná: főzzél többet rajta:)!
BOCS:)
Előzmény: zratkay (14403)
zratkay Creative Commons License 2009.09.19 0 0 14408
Azt hiszem, nekem a hasznalhatosag nagyon fontos, ez lenne az elsodleges szempont a konyha berendezesnel.

A minimalista meg... hat bunnek ereznem, ha lecsopogtetnek rajta valamit, osszemaszatolnek :)).
Előzmény: mouser (14407)
mouser Creative Commons License 2009.09.19 0 0 14407
nekem is a festett fa tetszik. fehérben, vajszínben, halvány sárgában, ne adj isten halványzöldben. itthon a fa és a famintás laminált van mindenhol, festett fa alig-alig.
Előzmény: zratkay (14406)
zratkay Creative Commons License 2009.09.19 0 0 14406
Nem ismerem a PET ajtokat - amit latok nalunk az a fa, es az sem magas fenyu hanem selyem - ha meg szines, akkor is.

Szepek a Godin-ok is, de itt nem lattam, nincs a boltokban.

Bertazzoni-t lattam, rogton bele is szerettem :)).

Az Aga-k is tetszenek - de eredetiben, az meg nagyon nem lenne nekunk praktikus. Szivesen kiprobalnam azert... bar helyem sincs eleg ra.

A regimodit nem kezdetlegesre ertem - elegge haladok a divattal - hanem a berendezes stilusara. Szeretem a "regimodi konyha" erzest, nem kedvencem a modern, minimalista, fem-fa-uveg. Hideg, "lelkelten" erzest kelt elso ranezesre, akkor is ha esztetikailag nagyon magas szinten all.

Erdekes, egyre tobbet tapasztalom, hogy sok fele stilus tetszik, de sajat hasznalatra nem valasztanam. Ez a konyha is egyike ennek az erzesnek.

Furdoszobak szinten...

Mutogass par kepet a magasfenyu uj butorokrol, le vagyok maradva!!!
Előzmény: kofic (14404)
kofic Creative Commons License 2009.09.19 0 0 14405
Termeszetesen a dio :)

Ha netan erre esik a valasztasod es itthon keszitik akkor nehany tanacs:
Kerjel ra tobbszor keselt diot . Normal furnerral szerencses esetben egy homogen feluletet kapsz ,de ha floderos /rajzos/ azzal olyan hatasa lesz mit egy 50 -es evekbeli kombinalt szekrenynek .

A felso elemek ha felfele nyilnak , ez tortenhet egy ocska gazrugoval is .A normal - ertsd 10 even keresztul is mukodik -kategoria 10e / ajto korul kezdodik.

Ha a magasfenyt itthon fujjak ritkan alapoznak ala tisztessegesen es konnyen leszarad .
A 2 . kepen lathato ,valoszinu kamraszekreny , az ott lathato fogantyuval kenyelmetlenul mukodtetheto. Ha mukodik . 5 kosarral , 60 kg teherrel meg a legdragabbak is neha elakadnak es nem tokeletes a zarodasuk. Egy minimal konyhanal meg egybol uvolt a pontatlansag.
A gyengebbeket vissza se tolod .
Ennek az arabol egy tokeletes belsofiokos rendszer alakthato ki .

Fogantyukbol meg kell keresni egy kevesbe ismert gyartot es annak a kinalatabol valasztani .
Egy karakteres huzo nagyon oltoztet es egyedive teszi a konyhadat .pl:

http://www.furnipart.dk/

A magyar kereskedokrol meg annyit ,hogy lattam mar olyan Pininfarina konyhat aminek a belsejeben egy kecskemeti asztalos cimkeje volt .



konyhak :

http://www.venetacucine.it/scheda_eng.php?idCucina=26&idStile=&idFinitura=&idColore=&from=4

http://www.mkcucine.com/Home.aspx?l=uk

http://www.ernestomeda.it/

http://www.stosa.it/stosa-kitchen/italian-kitchen-store.aspx

http://www.maistri.it/

http://www.doca.es/doca.html

pult:

http://www.solid-top.it/solidtop/default.html
Előzmény: Törölt nick (14350)
kofic Creative Commons License 2009.09.19 0 0 14404
"A magas feny az mar regota nem megy, de biztos vissza fog meg jonni parszor."

Bizony megy , es divat ! Nem veletlenul jonnek ki a butorlapgyartok egyre nagyobb szazalekban magasfenyu lapokkal . Vagy pl. a PET ajtok.

Szerintem a legjobb megoldas ha edzett uveget tesznek a front elejere . Sok olasz gyarto koveti ezt az utat .

"Eddig nem erdekeltek a profi tuzhelyek, mert csak fem szinben voltak"

http://www.godin.fr/gamme/chatelaines.html

http://www.vikingkitchen.com/viking/index.htm

Az angol tuzhelyrol meg ne is beszeljuk ....


"Olyan jokat tudok a regimodi konyhamban fozni, minek atepiteni akkor, nem? :))"

Ha valaki tud fozni ,akkor bizony egy kempingfozon is csodakat tud muvelni .
A heten elhunyt Keith Floyd is remek bizonyitek erre .
Előzmény: zratkay (14403)
zratkay Creative Commons License 2009.09.18 0 0 14403
:)) - nekem nem a laminalt feher a kedvencem, hanem a festett :)). A jobb minosegu - dragak - gyarilag, az enyem meg ami gagyi kategoria, az sk festett :)).

A fenye meg selyem. A magas feny az mar regota nem megy, de biztos vissza fog meg jonni parszor.

Ami nekem nem jon be az en sajat hasznalatomra, az a fekete vagy a "stainless steel" a laksban. Fekete csak minimalis (a pianino ugye lehet akarmilyen fa szinben, de itt kivetelt tettem), kepkeretek legfeljebb.

Probalok minel kevesebb furnert behozni - nem kedvelem oket, fa, hacsak tehetem.

Most talaltam egy feher tuzhelyet - nagyon szeretnem megvenni, de a mostani meg nem romlott el (mit is tehetnek erte... ) No meg egy "farm house sink"-et, kotenyeset :)).
Eddig nem erdekeltek a profi tuzhelyek, mert csak fem szinben voltak, az meg nem kell - szinte minden konyhaban azt latok.

Olyan jokat tudok a regimodi konyhamban fozni, minek atepiteni akkor, nem? :))
Előzmény: RCTiv (14396)
RCTiv Creative Commons License 2009.09.18 0 0 14402
ez így van, nem akarok én senki ízlésével vitatkozni, és tetszenek is másnál:) nekem nemgyerebe de ez nem jelenti azt, hogy más örömét elronotm, hál istennek különbözőek vagyunk, nekem meg van pár ilyen heppem. a másik például, hogy nem bírom elviselni a alumínium (ezüst) színűre festett műanyagot, nálunk ami alumínium színű az alumínium is :) kivéve a tévét, de amire nekünk kell több mint elég, pedig jól nézne ki egy fekete lapos, de százezreket nekem nem ér meg. már régóta kattogok,hogyan tudnám feketére színezni a műanyag káváját a tévének pl. :)) de lehet lefóliázom valahogy.
Előzmény: Törölt nick (14400)
Eddy N Creative Commons License 2009.09.18 0 0 14401
Pont így gondolom. :)
Előzmény: Törölt nick (14400)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.18 0 0 14400
Egy fehér fényes lehet gagyi is és lehet nagyon szép, elegáns is...
Előzmény: RCTiv (14396)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.18 0 0 14399
Nem is azért, mert nem vagyok merész, de nekem egyszerűen nem tetszik :)
Azért köszi...
Előzmény: Eddy N (14395)
Eddy N Creative Commons License 2009.09.18 0 0 14398
Ízlések és pofonok... :)
Előzmény: RCTiv (14396)
RCTiv Creative Commons License 2009.09.18 0 0 14397
volt egy olasz dizájn kiadványunk kétszáz konyhával, onnan lőttük be a stílust, aztán az asztalosunkkal hazacipeltettük egy szatyorban az összes (általa) fellelhető furnért, és a két legjobban tetszőt lekezeltettük vele, milyen lesz véglegesen. így történt :) de mi házat vettünk amibe bealkudtam a konyhabútort (szidta is magát utólag, mert katalógusból választottuk a foganytyúkat, ami mint kiderült 90e forint volt, belenyúltunk :D de korrekt volt, ő rakta elénk, vállalta és beszerezte felár nélkül.
Előzmény: Törölt nick (14386)
RCTiv Creative Commons License 2009.09.18 0 0 14396
mondjuk engem a fényesre lakkozott dolgokkal világgá lehet kergetni, a fényes fehérrelmeg pláne :)
Előzmény: zratkay (14383)
Eddy N Creative Commons License 2009.09.18 0 0 14395

Ok, akkor nem vagy annyira merész. Nem baj.

Így távból sokkal több tanácsot nem tudok adni, látni kéne miből dolgozunk.

 

Akkor csak annyit kívánhatok, hogy sok sikert, remélem, sikerül döntened! :)

Előzmény: Törölt nick (14394)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.18 0 0 14394
Na, a fekete-fehér magasfényű konyha az egyedüli, amit tuti nem tennék... (meg királykéket, meg pirosat:))
Igen, igazad van, a barokkos beütés, kicsit modernebb formákkal az, ami igazán közel áll hozzám, de nem olyan könnyű eldönteni, hogy melyik legyen hagsúlyosabb...
Előzmény: Eddy N (14393)
Eddy N Creative Commons License 2009.09.18 0 0 14393

Ezt a két fotót látva azért inkább a klasszikus felé hajlasz. A színét pedig döntsd el te, nem kell feltétlenül fehérnek lennie.

Egy klasszikus stílusú konyhának is lehet alacsonyabb felső részt tervezni.

 

A másik vonal, hogy a most divatos barokkos újraéledés tör fel benned. Akkor hozzá lehet passzintani egy modern konyhát, de én akkor sem a diót tenném. Akkor legyen fekete-fehér magasfényű, inox-szal kombinálva. (Bár ehhez a krém padló nem éppen jó alap...)

Előzmény: Törölt nick (14392)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.18 0 0 14392
Mindkettő.
Mindkettőben el tudom képzelni, hogy lakjak. Mindkettőben van olyan, ami nagyon bejön...
A lakás többi része? Hát, az én szobám olyan halvány, szürkés(piszkos)lila, fehér, sima, magasfényű szekrény, fehér, fejtámlás ágy, lámpa ilyesmi (de csak ilyesmi és csak gondolatban vannak meg ezek...) és tetszik ez a fotel is
Viszont a diós változatban tetszik, hogy sima, egyenes vonalú és nálam sajna csak ilyen magasságban jöhet szóba konyhaszekrény...
Előzmény: Eddy N (14388)
Eddy N Creative Commons License 2009.09.18 0 0 14391

Hát, már én sem tudom, mi kéne neked...

Megvan: válassz egy harmadikat! :)

 

Vegyük komolyra, megpróbálok segíteni.

Ha felcserélnéd a színeket, akkor melyik tetszene jobban? Csak azért, mert katalógusban láttál valamit, ne ragaszkodj hozzá. Próbáld két részre bontani a dolgot: először találd ki, hogy melyik stílus áll közelebb, de úgy, hogy vonatkoztass el a színtől. Szigorúan! Majd utána gondolkodj színekben, de most forma nélkül. Ha valamelyik irányba előre tudsz lépni, már haladás.

Nézz meg még több képet különböző konyhákról (és egyéb lakásbelsőkről is, neten sokat találsz), hogy láss még többféle kialakítást, színt, design-t. Bökj rá mindre, amelyik tetszik. Szedj össze 10-20 db-ot. A végén pedig vesd össze, melyik stílusból/színből van több.

 

Hátha segít... :)

Előzmény: Törölt nick (14389)
rferi Creative Commons License 2009.09.18 0 0 14390
Nem is tudom! :)))
Előzmény: Törölt nick (14389)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.18 0 0 14389
:))))
Olyan határozott vagyok... vagy nem?
Előzmény: rferi (14387)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!