Keresés

Részletes keresés

Párizsi Lány Creative Commons License 2002.04.11 0 0 35
A boat-show olyan volt, mint mindig... Nem igazan tudnak ujat nyujtani.
Viszont keszul allitolag egy uj kiallitas, amit a jetesek bojkottalnak. Mik vannak... :)
Előzmény: csa1 (34)
csa1 Creative Commons License 2002.04.11 0 0 34
Hello
Nem hal mag, gondoskodom róla, de tényleg sz@r az idő :)
Voltatok a Boat-shown? Milyen volt? Nagyon el akartam menni, de melóznom kellett.

Üdv

Előzmény: Párizsi Lány (33)
Párizsi Lány Creative Commons License 2002.04.10 0 0 33
Hahó!
Tudom, hogy esik az eso, de nehogymar meghaljon a topik! Ebreszto, emberek!!!

Hallottatok a szponzor-ugyekrol a 'profiknal'?

H3x Creative Commons License 2002.04.07 0 0 32
Xolo:
Én a nyáron szeretnék Horvátországban nyaralni és kipróbálni a JetSki-t is.
Te merre jártál ? Tudsz valami jó helyet ?
És mennyibe kerül a kölcsönzés ?
Kell ott valamilyen papír a kölcsönzéshez, vagy elég a lóvé ?

Koszi

Előzmény: Xolo (5)
Párizsi Lány Creative Commons License 2002.04.07 0 0 31
Hat, ha elzart palyarol van szo, akkor kishajovezetoi engedely nelkul is lehetseges...
Előzmény: propilen (30)
propilen Creative Commons License 2002.04.05 0 0 30
Kisgéphajó vezetőivel a Tisza tó Abádszalóki öblében lehet. A többi részben nem vagzok biztos, de úgz tudom lehet.
sholtz Creative Commons License 2002.04.04 0 0 29
Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy jogsival lehet-e az egész Tiszatón jetezni vagy mindenki csak egy elkerített területen mehet?
csa1 Creative Commons License 2002.04.03 0 0 28
Sziasztok, itt vagyok, csak mostanában nem voltam sokat net közelben.
Idén a Coca-Cola tervezi Abádszalókon a Siófokihoz hasonló Beach-et. Valszínü mi is elmegyünk.
Azt tudom, hogy vannak serialban is erős jet-ek, tavaly egy Yama (90 le ) -val nyomultunk 2 személyes volt, sajnos a vizisít nem próbáltuk még, de a mi késik ...
A listát én is láttam a suöv laopján , 2-3 éve a Faddombori kompkikötő melletti szakaszon voltunk, Ez azárt jó, mert ott van az üdülőfalu, ahol van minden helyben. Meg nincs is túl messze Szfvártól.
Propilen, Páriszi lány !Ti melyik helyeken jártatok már itt az országban, és mi volt a benyomás, tapasztalat ?
Üdv.
Előzmény: propilen (27)
propilen Creative Commons License 2002.04.03 0 0 27
Hmmm. Pedig amikor még volt nagy buli volt. No mindegy, látszik régen voltam. Öregszem. Idén tervezem, hogy megint letévedek Abádszalókra.

Ja. Kihuzza a nyolcszázas is. Csak azért az mégsem olyan nyomatékos motor. De igazándiból szerintem ez nem is motor kérdés, hanem ezekkel a nagy dögökkel sokkal kényelmesebb amíg vársz a síelőre, ücsörögsz rajta, cuccokat meg van hova rakni. Arról meg nem beszélve, hogy a Hajóz. Szab szerint két ember kell, hogy üljön a húzójárművön. (Merthogy kell egy figyelő ember-ami magánvéleményem szerint marhaság). Kisebb testen meg tuti, hogy két ember nem tud ülni, mikor áll a jet. Ha meg tube-ot akarsz húzni nagy segítség a stabil jet test, hogy fel lehessen mászni a tube-ra.

Párizsi Lány Creative Commons License 2002.04.03 0 0 26
Abádszalókon legalább három éve nem volt már verseny... pedig nem rossz helyszín. Tapasztalataim szerint viszont egy kis 800-as is kihúzza már a vízisít.
Előzmény: propilen (25)
propilen Creative Commons License 2002.04.02 0 0 25
Párizsi Lány,

Úgy tudom Abádszalókon indult.(márpedig ott OB futam van) Ennek már jó öt éve, de mivel szmélyesen nem volt szerencsém ismerni utánaérdeklődöm ha fontos.

NEM VOLTAM VERSENYCSAPATNÁL HALLÓ. Én ilyet nem mondtam.

Amúgy tuningról annyit, hogy7 iszonyat drága dolog mivel, a jet motorja amúgy is kihegyezett nagyon pörgős motor, a legjobb anyagokat is "megeszi "hamar. De azt hiszem normál forgalomban is van olyan ami bőven elég, hogy megszakadj. (Bombardier, 135LE kis kétszemélyes test.(Merugye a nagy háromszemélyesek azok vizisízni jók, de jet ski fílingre inkább a kisebbek))

Párizsi Lány Creative Commons License 2002.03.31 0 0 24
Köszi, de nekem háznál van a legszakszerűbb műhely Magyarországon... ;)
Előzmény: etzbonto (23)
etzbonto Creative Commons License 2002.03.31 0 0 23
SZIASZTOK! CSONAKMOTOROK SZASZERU JAVITASAT VALLALJUK UJPESTEN. TEL.: 06-30-401-04-74
Párizsi Lány Creative Commons License 2002.03.31 0 0 22
A Tánczos Gábor versenyzett?
Előzmény: propilen (18)
Párizsi Lány Creative Commons License 2002.03.31 0 0 21
A Szövetség indító oldalán van erről egy cikk... Mármint, hogy hol is lehet a Dunán jet-skizni. Azt hiszem, a jet-ski.lap.hu-n is be van linkelne. (Megnéztem, igen. A "HOL?" boxban.)
Előzmény: csa1 (16)
Párizsi Lány Creative Commons License 2002.03.31 0 0 20
Tévedsz, a kölcsönzősök komoly és hosszadalmas eljárásban ENGEDÉLYEZTETIK a tevékenységüket ott, ahol csinálják.
Előzmény: LUCzI FERencz (12)
csa1 Creative Commons License 2002.03.30 0 0 19
Na Hello propilen !
Végre erre vártam. És melyik csapatnál voltál, mint mi :)?
Eddig csak az ülős jet jutott nekem , abbol is Yamaha 90 le. Na ez kezdésnek 2-3 éve elég is volt. Most jutottam el oda, hogy kellene venni egy jobb darabot. Gondolom tunningolásban otthon vagy akkor ? Mik a lehetőségek, olcsóért és drágáért egyaránt.
Üdv.
Előzmény: propilen (18)
propilen Creative Commons License 2002.03.30 0 0 18
Jet ski tényleg király. Nekem sikerült munka jelleggel három szezont jet ski közelben töltenem, és láttam nagyon sok " bunkót" aki azt hitte, hogy attól, hogy húzza a gázt tud jet skizni, és láttam elég sok helyzetet amiből komoly gond lehetett volna.Viszont nagyon sok olyan embert is, aki kellőképp tisztelte a gépet. Mert ugye azt nem szabad elfeledni, hogy egy említésre méltó darab 80-100 LE Kb 200 kiló, plusz rajta az ember, és nincs rajta fék.

de ha valaki ésszel használja, tényleg utólérhetetlen érzés. A másik az állós, de ahhoz nagyon sok gyakorlás kell, viszont utána ok. (Sajna én csak odáig jutottam, hogy meg tudok állni rajta, és némi minimum figura. Inkább az ülős)

Csak hogy sztorival járuljak. Az über darab az Tánczos Gábor 120LE-re tuningolt állós versenyjetje volt amivel mentem. KApaszkodni kellett. Nagyon keményen.

csa1 Creative Commons License 2002.03.29 0 0 17
A problémádrol itt találhatsz felvilágosítást : (Törzsasztal) Jetskisek a fürdőzők között
Előzmény: LUCzI FERencz (15)
csa1 Creative Commons License 2002.03.29 0 0 16
Nem szeretném védeni azt a fajtát akiről beszélsz, mert igazad van.
Sajnos én nem vagyok "újgazdag" ezért megbecsülök minden egyes percet amit jet-en tölthetek, és nem fecsérelem el ilyen gyenge mutatványokra.
Egyébként a Dunán kijelölt szakaszok pont kicsit félreesőbb helyek, ahol tényleg "minden a miénk" és nem zavar minket semmi, és mi sem másokat, de a Tisza tó azzé mégis nagyobb .
Az újgazdagok viselkedéséről meg biztos van már elég topik, én hasonszőrüeket keresek itt a fórumon, hátha tudunk segíteni egymásnak v. miben.

Üdv.

Előzmény: LUCzI FERencz (15)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2002.03.29 0 0 15
Én nem igazán a fürdőzőkre gondoltam, hanem, -elsősorban Tisza-tavi tapasztalataim alapján- a horgászokra, és a kisebb teljesítményű motoros csónakokkal közlekedőkre.
Sajnos nem egyszer látom, hogy a nagyvérű jetes bunkók azzal szórakoznak, hogy a ladikosokat zavargálják, vagy direkt annyira közel mennek a parthoz, hogy minden horgászzsinórt felszednek.
Az a helyzet, hogy a jetesek legtöbbje (tisztelet a kivételnek!) újgazdag, és a pénzen szerzett "hatalmának" bűvöletében él, és azt hiszi, hogy a világ csak azért van, hogy őket szolgálja ki.
Mondjuk, az ilyen pasasok az országúton, meg az élet más területein is nyomulnak, csak tudod, az országutak vagy a nagyvárosok forgalmában ez "eloszlik" és alig lehet észrevenni. Itt meg, mivel a Tisza-tó egy viszonylag felkapott hely, ezért kis helyre összezsúfolódva sokkal jobban látszik a jelenség.

csa1 Creative Commons License 2002.03.29 0 0 14
Így van, ahogy mondod, Sajnos tényleg vannak olyan kartársak, akik a strandoloknak szokták prezentálni, hogy tényleg gyorsabbak, buztosíthatlak, hogy én nem tartozom közéjük, egyébként sokkal izgibb bent a nyílt vizen telitorokbol száguldozni.
Még kacsingatok a versenyzéssel is, de az sok pííz, ott viszont nagyon kemény kötött szabályok vannak.
Remélem , az idők folyamán ez is beáll normálisra, és nem lesz ennyi konflikt. Hidd el van másfajta is, pont mint az utakon.

Üdv.

Előzmény: LUCzI FERencz (13)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2002.03.29 0 0 13
Ha zárt pályán teszik, csak erre kijelölt vízterületen, akkor természetesen semmi kifogásom ellene. (Azt hiszem, Abádszalókon van ilyen kijelölt pálya) Sőt oda még vezetői engedély sem kell.
LUCzI FERencz Creative Commons License 2002.03.29 0 0 12
4 kW fölötti motorteljesítményű vízi sporteszköz vezetéséhez Sport és kedvtelési célú kishajóvezetői engedély szükséges. Így a jet-skihez is.
Az más kérdés, hogy a kölcsönzősök kenik a vízizsarukat, hogy elnézzék a kuncsaftoknak a vezetői engedély hiányát, mert különben felkopna az álluk.
Vízijártassági, mint olyan, már nem létezik. A fentebb nevezett vezetői engedély van helyette.

Én egyébként jetski ellenes vagyok, de csak azért, mert eddigi tiszai tapasztalataim alapján a jetskisek (20-ból 19)a lóerők bűvöletében simán azt hiszik, hogy csak ők vannak a vizen, és magasról szarnak a víziközlekedés többi résztvevőjére, és másokra, akik esetleg szintén a víz mellett akarnak pihenni, csak másképpen. Tisztelet a kivételnek.

Előzmény: csa1 (7)
csa1 Creative Commons License 2002.03.29 0 0 11
:))) Végre , tényleg itt a nyár mindjárt , ráadásul májusban kezdődik a versenyidény is.
Párizsi Lány, Te hova mész idén száguldozni? Nekem kedvencem Abádszalók, igaz egy kicsit messze van innen, Szfvár-ról.

Üdv.

Ui: nem halott a topic, csak kicsit pihent a télen , mint a macik :)

Előzmény: Párizsi Lány (10)
Párizsi Lány Creative Commons License 2002.03.29 0 0 10
Halihó! Ez a topic régóta halott. No de jön a nyár, és a feltámadásban hinni kell!!!
És ha jól látam, sokat frissült a http://jet-ski.lap.hu is...
:)
csa1 Creative Commons License 2001.09.07 0 0 9
Na most találtam :
Fasza hely
csa1 Creative Commons License 2001.08.30 0 0 8
Bocs ,
verseny jet > 150 le.
Nagyjábol ua. kategóriák, mint a motoroknál.
Amit én probáltam az 750 ccm.
csa1 Creative Commons License 2001.08.30 0 0 7
Hello !
Az igaz, hogy tartani kell elég keményen az első alkalmakkal nekem is bedurrant rendesen. Utána mentünk inni, egymáson röhögtünk, hogy mennyire remegett a kezünk, alig tudtunk inni, 2 kézzel fogtam az üveget :))
Amit én próbáltam az 90 le volt, yamaha.
de vannak kissebek is ugy 60 le-től már élvezetes tud lenni. Azt hiszem a versenygépek <150 le.
Ez ezért jó mert semmi korhatár, még vizijártassági sem kell.

Az biztos elég kemény megülni egy ilyet az elején.
500k-ért már vannak ( picik 60-le ) utánfutóval .

hulla Creative Commons License 2001.08.29 0 0 6
Üdv Mindenkinek!
Még én sem próbáltam de nagyon ki szeretném. Nagyon király lehet. Talán majd jövőre. Tényleg arra van vmi kor6ár?

hulla

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!