Keresés

Részletes keresés

zratkay Creative Commons License 2009.09.20 0 0 14429
Koszonom! :))

Nem lehet gazzal mukodo kandallo? Olyan jo megoldas!
Előzmény: RCTiv (14428)
RCTiv Creative Commons License 2009.09.20 0 0 14428
rendeld meg nyugodtan, majd átviszem hozzád egy utánfutóval :DD
Előzmény: zratkay (14423)
RCTiv Creative Commons License 2009.09.20 0 0 14427
valami ilyesmit szeretnék én is, csak csinálnék neki én egy dobozt. azong gondolkodom, csak a tűzes részhet hozzá lehet-e vajon jutni, egész jó kis tüzes dizájnos üveges cuccot lehetne belőle faragni. mert ahogy olvasgatom, nem kell félni a hőtől, nem hiszem, hogy durva tűzvédelmet kellene neki csinálni.
Előzmény: Caipi (14425)
Caipi Creative Commons License 2009.09.20 0 0 14426
Ja, úgy értettem, hogy a miénknél túlzás a kandalló, a komolyabbaknál szerintem azért nem.
Előzmény: RCTiv (14416)
Caipi Creative Commons License 2009.09.20 0 0 14425

A tűz tényleg szagtalan, de a bioetanolét azért érezni, úgyhogy mi úgy gondoljuk, hogy tényleg mindig muszáj nyitva tartani olyankor a lakásban valahol ablakot. (Igaz, 18 nm a szoba, és idén írják is, hogy 20nm-en alul szellőztetni kell, bár mondjuk belőle nyílik a mindig nyitott ajtajú háló.) Meleget csak a környékén érezni, ezzel biztos nem lehetne fűteni, de hát ez kicsi. A begyújtás nem balhés, beleöntöd a folyadékot, és - ehhez legalábbis - van egy olyan rúdszerű, mint a gázgyújtó, azt belemártod, külön meggyújtod és azzal.

Ő az (bár tavaly még 200-ért adták), csak a (most már) férjem lefújta tompafeketével, mert én is utálom a fényes festéket.

Előzmény: RCTiv (14416)
esotherica Creative Commons License 2009.09.20 0 0 14424
:DDD
Előzmény: zratkay (14423)
zratkay Creative Commons License 2009.09.19 0 0 14423
Ertem... arra ritkan jarok.
Előzmény: kofic (14422)
kofic Creative Commons License 2009.09.19 0 0 14422
A Material Centerben es a Maxcityben .
Előzmény: zratkay (14421)
zratkay Creative Commons License 2009.09.19 0 0 14421
Melyik az a ket hely?
Előzmény: kofic (14420)
kofic Creative Commons License 2009.09.19 0 0 14420
Godint lehet kapni ,2 helyen biztosan .

Magasfenyu butorok :
Előzmény: zratkay (14406)
zratkay Creative Commons License 2009.09.19 0 0 14419
Igen! Megengedem neki, hogy fozzon - es ha eltori a tuzhelyet, kibekithet egy ujjal :)).


Fog ez menni... :))!
Előzmény: gőzgombóc (14418)
gőzgombóc Creative Commons License 2009.09.19 0 0 14418
Nnnna, ugye?!
Kis női furfang, és máris megvan a megoldás:)
Előzmény: zratkay (14417)
zratkay Creative Commons License 2009.09.19 0 0 14417
Hogy te milyen okos vagy!!! :)) Miert is nem gondoltam ra elobb??? :))

Erre a hetvegere mar nem lehet de jovo hetvegen... lehet a Papus fog fozni :)). (Lesz meg nekem uj tuzhelyem... )
Előzmény: gőzgombóc (14414)
RCTiv Creative Commons License 2009.09.19 0 0 14416
hát igen a kandaló tényleg túlzás, kis dizájnelem, mennyi hőt áraszt, tényleg szagtalan? rumlis a begyújtogatás? érdekelnének a tapasztalataid :)
Előzmény: Caipi (14415)
Caipi Creative Commons License 2009.09.19 0 0 14415
Hogy kandalló, az túlzás, de nálunk van egy kicsi olcsó izé a falon, amiben bioetanollal tüzet lehet gerjeszteni...:-))
Előzmény: RCTiv (14412)
gőzgombóc Creative Commons License 2009.09.19 0 0 14414
Akkor kézenfekvő a megoldás:kérd meg őt, hogy főzzön rajta kicsit:)!
Előzmény: zratkay (14410)
zratkay Creative Commons License 2009.09.19 0 0 14413
Nagyon jo a terv! Tetszik!
Előzmény: RCTiv (14411)
RCTiv Creative Commons License 2009.09.19 0 0 14412
kép lemaradt

más: bioethanol (látvány)kandallót látott/használt/ismer közületek valaki?


Előzmény: RCTiv (14411)
RCTiv Creative Commons License 2009.09.19 0 0 14411
hát az a legfontosabb, az öncélú dizájn semmire sem jó :) tényleg azt mondtam, hogy a konyhát én terveztem? találtam valami programot a neten, és már kész elképzelést kapott az asztalos :)

Előzmény: zratkay (14408)
zratkay Creative Commons License 2009.09.19 0 0 14410
Az en ferjem is biztos lelkesen helyeselne...

O az elozo tuzhelyet eltorte (az is uvegkeramia volt), de akkor meg nem volt meg az "uj alom".

Lehet raejtek egy kalapacsot?! :))
Előzmény: gőzgombóc (14409)
gőzgombóc Creative Commons License 2009.09.19 0 0 14409
" Most talaltam egy feher tuzhelyet - nagyon szeretnem megvenni, de a mostani meg nem romlott el (mit is tehetnek erte... )"
Erre az én férjem azt mondaná: főzzél többet rajta:)!
BOCS:)
Előzmény: zratkay (14403)
zratkay Creative Commons License 2009.09.19 0 0 14408
Azt hiszem, nekem a hasznalhatosag nagyon fontos, ez lenne az elsodleges szempont a konyha berendezesnel.

A minimalista meg... hat bunnek ereznem, ha lecsopogtetnek rajta valamit, osszemaszatolnek :)).
Előzmény: mouser (14407)
mouser Creative Commons License 2009.09.19 0 0 14407
nekem is a festett fa tetszik. fehérben, vajszínben, halvány sárgában, ne adj isten halványzöldben. itthon a fa és a famintás laminált van mindenhol, festett fa alig-alig.
Előzmény: zratkay (14406)
zratkay Creative Commons License 2009.09.19 0 0 14406
Nem ismerem a PET ajtokat - amit latok nalunk az a fa, es az sem magas fenyu hanem selyem - ha meg szines, akkor is.

Szepek a Godin-ok is, de itt nem lattam, nincs a boltokban.

Bertazzoni-t lattam, rogton bele is szerettem :)).

Az Aga-k is tetszenek - de eredetiben, az meg nagyon nem lenne nekunk praktikus. Szivesen kiprobalnam azert... bar helyem sincs eleg ra.

A regimodit nem kezdetlegesre ertem - elegge haladok a divattal - hanem a berendezes stilusara. Szeretem a "regimodi konyha" erzest, nem kedvencem a modern, minimalista, fem-fa-uveg. Hideg, "lelkelten" erzest kelt elso ranezesre, akkor is ha esztetikailag nagyon magas szinten all.

Erdekes, egyre tobbet tapasztalom, hogy sok fele stilus tetszik, de sajat hasznalatra nem valasztanam. Ez a konyha is egyike ennek az erzesnek.

Furdoszobak szinten...

Mutogass par kepet a magasfenyu uj butorokrol, le vagyok maradva!!!
Előzmény: kofic (14404)
kofic Creative Commons License 2009.09.19 0 0 14405
Termeszetesen a dio :)

Ha netan erre esik a valasztasod es itthon keszitik akkor nehany tanacs:
Kerjel ra tobbszor keselt diot . Normal furnerral szerencses esetben egy homogen feluletet kapsz ,de ha floderos /rajzos/ azzal olyan hatasa lesz mit egy 50 -es evekbeli kombinalt szekrenynek .

A felso elemek ha felfele nyilnak , ez tortenhet egy ocska gazrugoval is .A normal - ertsd 10 even keresztul is mukodik -kategoria 10e / ajto korul kezdodik.

Ha a magasfenyt itthon fujjak ritkan alapoznak ala tisztessegesen es konnyen leszarad .
A 2 . kepen lathato ,valoszinu kamraszekreny , az ott lathato fogantyuval kenyelmetlenul mukodtetheto. Ha mukodik . 5 kosarral , 60 kg teherrel meg a legdragabbak is neha elakadnak es nem tokeletes a zarodasuk. Egy minimal konyhanal meg egybol uvolt a pontatlansag.
A gyengebbeket vissza se tolod .
Ennek az arabol egy tokeletes belsofiokos rendszer alakthato ki .

Fogantyukbol meg kell keresni egy kevesbe ismert gyartot es annak a kinalatabol valasztani .
Egy karakteres huzo nagyon oltoztet es egyedive teszi a konyhadat .pl:

http://www.furnipart.dk/

A magyar kereskedokrol meg annyit ,hogy lattam mar olyan Pininfarina konyhat aminek a belsejeben egy kecskemeti asztalos cimkeje volt .



konyhak :

http://www.venetacucine.it/scheda_eng.php?idCucina=26&idStile=&idFinitura=&idColore=&from=4

http://www.mkcucine.com/Home.aspx?l=uk

http://www.ernestomeda.it/

http://www.stosa.it/stosa-kitchen/italian-kitchen-store.aspx

http://www.maistri.it/

http://www.doca.es/doca.html

pult:

http://www.solid-top.it/solidtop/default.html
Előzmény: Törölt nick (14350)
kofic Creative Commons License 2009.09.19 0 0 14404
"A magas feny az mar regota nem megy, de biztos vissza fog meg jonni parszor."

Bizony megy , es divat ! Nem veletlenul jonnek ki a butorlapgyartok egyre nagyobb szazalekban magasfenyu lapokkal . Vagy pl. a PET ajtok.

Szerintem a legjobb megoldas ha edzett uveget tesznek a front elejere . Sok olasz gyarto koveti ezt az utat .

"Eddig nem erdekeltek a profi tuzhelyek, mert csak fem szinben voltak"

http://www.godin.fr/gamme/chatelaines.html

http://www.vikingkitchen.com/viking/index.htm

Az angol tuzhelyrol meg ne is beszeljuk ....


"Olyan jokat tudok a regimodi konyhamban fozni, minek atepiteni akkor, nem? :))"

Ha valaki tud fozni ,akkor bizony egy kempingfozon is csodakat tud muvelni .
A heten elhunyt Keith Floyd is remek bizonyitek erre .
Előzmény: zratkay (14403)
zratkay Creative Commons License 2009.09.18 0 0 14403
:)) - nekem nem a laminalt feher a kedvencem, hanem a festett :)). A jobb minosegu - dragak - gyarilag, az enyem meg ami gagyi kategoria, az sk festett :)).

A fenye meg selyem. A magas feny az mar regota nem megy, de biztos vissza fog meg jonni parszor.

Ami nekem nem jon be az en sajat hasznalatomra, az a fekete vagy a "stainless steel" a laksban. Fekete csak minimalis (a pianino ugye lehet akarmilyen fa szinben, de itt kivetelt tettem), kepkeretek legfeljebb.

Probalok minel kevesebb furnert behozni - nem kedvelem oket, fa, hacsak tehetem.

Most talaltam egy feher tuzhelyet - nagyon szeretnem megvenni, de a mostani meg nem romlott el (mit is tehetnek erte... ) No meg egy "farm house sink"-et, kotenyeset :)).
Eddig nem erdekeltek a profi tuzhelyek, mert csak fem szinben voltak, az meg nem kell - szinte minden konyhaban azt latok.

Olyan jokat tudok a regimodi konyhamban fozni, minek atepiteni akkor, nem? :))
Előzmény: RCTiv (14396)
RCTiv Creative Commons License 2009.09.18 0 0 14402
ez így van, nem akarok én senki ízlésével vitatkozni, és tetszenek is másnál:) nekem nemgyerebe de ez nem jelenti azt, hogy más örömét elronotm, hál istennek különbözőek vagyunk, nekem meg van pár ilyen heppem. a másik például, hogy nem bírom elviselni a alumínium (ezüst) színűre festett műanyagot, nálunk ami alumínium színű az alumínium is :) kivéve a tévét, de amire nekünk kell több mint elég, pedig jól nézne ki egy fekete lapos, de százezreket nekem nem ér meg. már régóta kattogok,hogyan tudnám feketére színezni a műanyag káváját a tévének pl. :)) de lehet lefóliázom valahogy.
Előzmény: Törölt nick (14400)
Eddy N Creative Commons License 2009.09.18 0 0 14401
Pont így gondolom. :)
Előzmény: Törölt nick (14400)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.18 0 0 14400
Egy fehér fényes lehet gagyi is és lehet nagyon szép, elegáns is...
Előzmény: RCTiv (14396)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!