Keresés

Részletes keresés

Nyulászpetya Creative Commons License 2010.01.16 0 0 1870
Köszi
Előzmény: Texas Chris (1868)
förike Creative Commons License 2010.01.16 0 0 1869
Mostmár mind1!Valaki meg tudná mondani hogy a legeltető ketrecet hogy kell csinállni?
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.16 0 0 1868
Nagyon ügyesen megfőztétek és az utolsó képből, a koszos tányérból ítélve jól meg is ettétek. Egészségetekre!!!
Előzmény: Nyulászpetya (1865)
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.16 0 0 1867
Én a hirtelen, gyors halálban nem hiszek, valami biztos volt vele.
A boncolással nem mész sokra, most már és elég sokba kerülne szerintem. Vigyázz inkább a többiekre. A kokcidiózisnak sok féle változata van, van olyan amelyik csak visszahúzódik, nem eszik és pár nap alatt el is pusztul. Fene sem tudja, mi lehetett vele.
Előzmény: förike (1866)
förike Creative Commons License 2010.01.16 0 0 1866
Köszönöm!Semmi tünet nem volt!
Előzmény: Texas Chris (1862)
Nyulászpetya Creative Commons License 2010.01.16 0 0 1865

Ma megcsináltuk a bolognai nyulat nagyon finom volt. Egy Fekusz nevű 5 hónapos nyúl járult hozzá testével. A csontokról leszedtem a húst ezt ledaráltam apró rostánés a bordákból raguleves lett.

 

 

 

 

 

 

Nyulászpetya Creative Commons License 2010.01.16 0 0 1864
Ilyet én is szoktam csinálni 10 perc elég is mindennap, akkor jót futkároznak legelésznek. Ez téli időszakban kell is mert másabb lesz az étvágya és megmozgatja legalább az izmait. Ha azt tapasztaljuk hogy a nyúl nyugtalan, rágja a ketrecet akkor lehet mozgásra vágyik.
Előzmény: Purcsimanó (1842)
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.16 0 0 1863
Ez akkor az egész családnak jó kis sport, szabadidő tevékenység volt. Nem csak a nyuszik legelésztek és sportoltak.
Előzmény: Purcsimanó (1854)
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.16 0 0 1862
Őszinte részvétem Ferike!!! Sajnálom a nyuszidat!

Valami tünet, nem volt hasmenéses, a feneke nem volt fostos?? Evett rendesen????
Előzmény: förike (1848)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.01.16 0 0 1861
Ez így nem volt érthető: szóval szénát is a földről tudtam venni, mielőtt behordták volna. Még nyáron.
Előzmény: tooommm0013 (1860)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.01.16 0 0 1860

Hát én sem most vettem meg a takarmányt. És nem is a boltban. Itt a kukoricát, buzát, árpát 2500 Ft ért adták aratáskor a kocsiról. Napraforgót meg 5000-ért. Szerencsére van helyem ahol elfér 10-15 mázsa gabona is. Ennél több meg nem is kell. Viszont szénát nem nagyon bírok venni. Mert kazalba rakják a bálákat és nem bontják meg (megértem őket) csak ha százasával vinném. Hát így van az, hogy mikor elszámolom magam akkor a széna a hiánycikk és ezért nem tudok fialtatni most sem, mert nem tudnék nekik szénát biztosítani. Tápot pedig nem akarokk venni.

Na majd idén okosabb leszek. Elszámoltam magam. Mert nem láttam a bálákat mikor mondtam hogy mennyi kell. Hát bálából is van 15 kilós is meg 30 kilós is. Találjátok ki milyet vettem!

 

Kellemes hétvégét!

Előzmény: förike (1859)
förike Creative Commons License 2010.01.16 0 0 1859
Az a baj hogy most a takarmány nagyon drága!Nekünk lucerna és széna földünk van!
Előzmény: tooommm0013 (1858)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.01.16 0 0 1858

Tegnap reggel én is azzal szembesültem, hogy az eggyik anyajelöltnek megy a hasa. Kapott is rögtön faszenet meg estére trisulmixet a vízbe. És szigorú diéta.

 

Idén nem tudtam olyan szénát kaszálni amit érdemes lett volna a nyulaknak eltenni. Megkapta egy kecskés ismerős. Viszont venni meg csak lucernát vettem. És aggódok, hogy így túl egyhangú a széna. Mert hiába a sok fehérje hol maradnak a mikro- makro- és nyomelemek amik nincsennek meg a lucernában.

Van valaki aki csak lucernával és táp nélkül etet? Tapasztalat?

tooommm0013 Creative Commons License 2010.01.16 0 0 1857

Kicsit magasabbnak gondoltalak....

 

Otthon az én gyermekeim is éppen az udvaron garázdálkodnak.

Előzmény: Purcsimanó (1854)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.01.16 0 0 1856

Ez biztos igazi ajándék a nyulaknak.

 

Régen nekem is volt legeltetőketrecem, de már szétszedtem. Annyi időm nincs, hogy mindenkit berakjak egy kicsit és kivételezés senkivel nincs! Inkább megyek kaszálni és hozom a vegyes réti füvet zsákszámra.

Mondjuk nem mostanában.....

Előzmény: Purcsimanó (1854)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.01.16 0 0 1855

Értem. Ha semmi tünet nem volt, akkor nekem nincs ötletem. Tedd félre az elhullott álatot és figyeld a többit. Boncoltatni egy után nem biztos hogy kell. De biztos az is hogy megnyugtató dolog lenne. Főleg egy jó állatorvossal csináltatva.

Előzmény: förike (1853)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.16 0 0 1854
Egy picit sportoltunk!!!:))))
Először Fülit kicsit nógatni kellett,de ráérzett a Kincsem!!!:)
förike Creative Commons License 2010.01.16 0 0 1853

Csak az a baj hogy nem a keverék hanem az új-zélandi fehérem haltmeg!!!

Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.16 0 0 1852
köszi!A sport amúgy is rámfér!:))))
Előzmény: tooommm0013 (1847)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.16 0 0 1851
Szegény !De sajnállak!
Előzmény: förike (1850)
förike Creative Commons License 2010.01.16 0 0 1850
Semmi baja nem volt!Reggel még evett is és nemrég voltam kint és már kivoltmerevedve!
Előzmény: tooommm0013 (1849)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.01.16 0 0 1849
Előzmény? Bélsár a ketrea alatt? Állaga, férgek vannak e benne, bármi rendellnessség stb.?
Előzmény: förike (1848)
förike Creative Commons License 2010.01.16 0 0 1848
Nagy bajvan!Meghalt az eggyik anyám!Bevolt oltva vitaminoztam!!Szerintetek boncoltassam??Már a helyét átferőtlenítettem!!Segítsetek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
tooommm0013 Creative Commons License 2010.01.16 0 0 1847
Ennyi biztos nem árt nekik. Csak legyen elég időd és türelmed. És sportnak sem utolsó, ha valamelyik bitang nekiiramodik.
Előzmény: Purcsimanó (1842)
förike Creative Commons License 2010.01.16 0 0 1846
Nálam reggel nyúltám kukoricával keverve, délben simatáp,estére meg zöldet!
Előzmény: tooommm0013 (1844)
förike Creative Commons License 2010.01.16 0 0 1845
Túlsokat nelegeltesd őket mert fosni fognak!Sajnos én is jártam így és mindennap kellet takarítani!!Nem baj ha kicsit szabadon vannak!!
Előzmény: Purcsimanó (1842)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.01.16 0 0 1844

A link lemaradt.

http://www.katki.hu/szaktan/kisall/

 

A takarmányozás a "takarmányozás" menüpontban. A "nyúltenyésztés" menüpont először engem is elcsábított és nem találtam meg.

 

Jó olvasást!

Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.16 0 0 1843
Ez így van!Én a sógornőmtől hoztam egy anyának valót ő a keverékből csak az árpát eszi meg.A búzát és a kukoricát meghagyja.Érdekes,mint Hamupipőke:))))A répát nem is tudta mi csak az almát ette meg.Ma már megeszi a csicsókát répát krumpli héjat és szinte mindent ami zöldség...Amit eddig nem kapott azzal ismerkedik kóstolgatja aztán ha ízlik neki rászokik!
Előzmény: tooommm0013 (1841)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.16 0 0 1842
Tegnap kitettem a bak nyuszimat egy kis időre az udvarra.Szegény csak nézte a füvet,hogy most mégis hogy került ez ide,de neki is állt kajálni....Szerintetek nem lenne gond ha naponta egy picit kitenném őket legelészni?Gondoltam csak egy picit mert egy ideje nem kaptak zöldet,mióta nedves és havas minden!Ezt úgy képzeltem el,hogy ott állok mellettük eszegetnek egy kis zöldet és mennek vissza a ketrecbe......szerintetek milyen ötlet?????
Előzmény: tooommm0013 (1840)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.01.16 0 0 1841

Érdemes elolvasni ez is egy vélemény. Nem is akármilyen!

 

De ha egy tenyésztőtől hozott nyúl 4-5 hónapja kap valamit enni és azt hirtelen megváltoztatjuk, mert olvastuk vagy mondták, hogy neki "mi a jó", akkor azt megsínyli. Mint minden élőlény a nyúl is nagyon jól alkalmazkodik mindenhez. A takarmányhoz is. De főleg a tenyészállatokon azért kiütközik, ha valamiből hiánya van. Szerintem nincs itt két ember aki egyformán takarmányozna és mégis mindenkinél szépek a nyulak. Meg a nyúl is segít, mert amit nem kér azt nem eszi meg. A keverékből majdnem olyan ügyesen válogat mint a csirkék.

tooommm0013 Creative Commons License 2010.01.16 0 0 1840
NYULAK TAKARMÁNYOZÁSA

írta: Dr. Mézes Miklós egyetemi tanár

 

Fontosabb nyúltakarmányok

Legfontosabb a zab, amely korlátozás nélkül etethetõ. Az árpa és a cukorcirok a zab helyettesítõje lehet. A búza etethetõ, de a tápba csak 10-20 %-ban keverhetõ.
A kukoricát ritkán használják, miután keményítõjét a nyúl rosszul hasznosítja, de ennek ellenére erõsen zsírképzõ hatású, a vágási minõséget rontja (20 - 30 %-ban keverhetõ). A rozs nehezen emészthetõ, szükség esetén 10 - 25 % bekeverhetõ. Szárított-répaszelet kedvezõ étrendi hatású 10 - 20 %-ban alkalmazható. A takarmányborsó, bár jó takarmány, de felfúvó hatású ezért legfeljebb 10 - 15 %-ban etethetõ. A fehér- virágú édes csillagfürt kedvezõ hatású ezért 30 % -ig szerepelhet a nyúltakarmányokban. Az extrahált napraforgódara jó fehérjeforrás, bekeverési arányát rosttartalma határozza meg (3-35 %). Az extrahált szójadara rosttartalma kisebb probléma 30 %-ig keverhetõ. A lucernaliszt a nyúltakarmányok egyik legfontosabb alapkomponense. Bekeverési arányát fehérje-, és rosttartalma határozza meg (20 - 60 %). Az állati eredetû fehérjeforrások (tejpor, hal-, hús-, vérliszt) 1 - 3 %-ban alkalmazhatók.
A ballaszt pótlására szalmák alkalmazhatók elsõsorban. A kisüzemi gyakorlatban alkalmazzák a kenyérhulladékot és a kenyérhéjat is, valamint a sör-, és almatörkölyt, ez utóbbiakat fõleg szoptató anyáknak. Napi javasolt mennyiségük 20 - 80 g /állat.
A zöldtakarmányok (akáclomb, fûfélék, kukorica, lucerna), a szénák (réti ill. lucerna) valamint a takarmány- és murokrépa esetében az alkalmazható mennyiséget az állat felvevõ képessége szabja meg.

 

Forrás: KATKI

Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.16 0 0 1839
Ez a családos hétvége nem is rossz ötlet,csak ne lennétek olyan messze.Én zalai vagyok!
Előzmény: kavarnyik (1835)
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.15 0 0 1838
Nem tetszettek???
förike Creative Commons License 2010.01.15 0 0 1837
Takács úr!:-) Mostmár viszonozni fogom az e-mailokat!Annyit fogok küldeni hogy még nyugdíjas korodban is nézegetni fogod!!:-)
karibaba Creative Commons License 2010.01.15 0 0 1836
Nekem ilyen szempontból szerencsém van, mert szüleim vagy 25 éve nyulászkodnak, igaz csak hobbi szinten, háztáji keveréknyulakkal (4-5 kilósak lehetnek kifejlett korban) , saját hússzükségletünk kielégítésére, nagy ritkán eladásra. Amikor kislányom kapott ajándékba egy kistestü lány nyuszkót, tőlük kérdeztem meg mit hogyan, illetve hozzáolvastam még a neten is. Februárban érkezett Desszert, az elmúlt alig egy évben 3 alommal ajándékozott  meg bennünket, összesen 19 kisnyúllal. ;o)
Előzmény: kavarnyik (1835)
kavarnyik Creative Commons License 2010.01.15 0 0 1835
Igen! Én is mikor először írtam, csak annyit tudtam a nyulakról, hogy mit eszik. Most meg már, nem győzzük a ketrecek gyártását. Attól, mert valaki ezt tanulta, vagy évek óta csinálja, még nem nézi le a többieket közülünk. Talán ez is az oka, hogy mi (például én) akik itt elviccelgetünk, jól tudjuk magunkat érezni, mert ha kérdés van, csak simán jönnek az ötletek, nincs kommentálva, hogy te ostoba, hát ezt sem tudod? És ha néha betéved egy modortalan alak az egy idő múlva el is tűnik.
Amúgy nem rossz ötlet nyáron tartani egy nyulász találkozót. Javaslom hozzá Délegyházát. Ha megunjátok a nyúlhúst, van hal. Van tőlünk nem messze egy kemping, ahol szobákat is adnak ki. Szervezhetnénk egy családos hétvégét.
Előzmény: Purcsimanó (1824)
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.15 0 0 1834
Totál hülyeséget beszéltek neked. A nyulak pont, hogy a fehérjében gazdag abrakot tudják megemészteni, árpát, búzát, tritikálét, zabot. magas szénhidrát tartalmút, kukoricát, nem tudják emészteni.
Keverem az árpa és a tritikálé, zabból álló abrakot 2/3 és tápot 1/3 arányban. Rengeteg széna, tavasztól őszig rengeteg zöldet kapnak. Nálam is imádják a száraz kenyeret.
Én amióta az eszemet tudom, szalmával almolok alájuk és semmi bajuk sincs tőle.
Előzmény: kisgazda17 (1832)
karibaba Creative Commons License 2010.01.15 0 0 1833

A szalma azért veszélyes, mert, ha feleszik akkor kinyúlhatnak tőle.

Mi amúgy búzát rendszeresen adunk nekik, kukoricát csak ritkán és keveset, mert az a máját károsítja. Ami nálunk nagy sláger az a szárazkenyér! Imádják! Szénát minden nap kapnak, ez alap. A vitamin alma(héj), sárgarépa("héj")és amíg volt - fehérrépa. Tápot csak búzával keverve adok nekik, úgy sem sokat....nem tápos húst akarunk enni! ;o) Inkább az anyák kapnak többet amikor szoptatnak.

Úgy tudom, hogy a zab is jó nyúleledel.

Előzmény: kisgazda17 (1832)
kisgazda17 Creative Commons License 2010.01.15 0 0 1832
Sziasztok
Egy ideje már olvastam a topicot, de most végre nekem is lettek nyulaim.
Ahonnan kaptam a gazda azt mondta hogy nem szabad alájuk szalmát rakni. És nem lehet nekik tritikálét,búzát adni, mert attól felpuffadnak.
Kérlek segítsetek, nektek mik a tapasztalataitok ezzel kapcsolatban, van-e még olyan növény amit nem szabad nekik adni??
Remélem segítetek. Köszönöm
Nyulászpetya Creative Commons License 2010.01.15 0 0 1831

Holnap bolignai nyúl lesz az ebéd, majd teszek fel képeket.

Minden jót!

Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.15 0 0 1830
Látom elég rég óta él ez a topik és biztosan amiatt amit írtál.......És az alapító már nem nyuszizik?Őt nem látom sehol:(Azért köszi neki!
Szeretem ebben a topikban,hogy ha kezdő is az ember nem nevetik ki,:Hogy mit akarsz te itt te kis amatőr!Valahol el kell kezdeni nem?És köszi is mindenkinek ,hogy tényleg ennyire segítőkészek vagytok!!!!!
Előzmény: Anika76 (1828)
popuk Creative Commons License 2010.01.15 0 0 1829
Én fáradt olajat is és gázolajat is használtam,ha le van használat előtt törölve,megszárad és néhány nap múlva nincs szaga.Persze legjobb a lenolaj és a lazur ahogy Chris csinálta de az elég drága.
Előzmény: Purcsimanó (1824)
Anika76 Creative Commons License 2010.01.15 0 0 1828
Hát nem sok topic van,ahol ilyen kötetlen,jókedélyű,és nem utolsó sorban segítőkész emberek gyűltek össze!
Nagyon jó,hogy van 1 hely,ahol kérdezhetsz,és választ is kapsz rá,ráadásul normális hangnemben!Most is éppen dúl a harc egy másik topicban,és igazándiból nem is értem,miért,de szerintem nem csak én vagyok így vele.Annyit érnek el,hogy aki csak olvassa a hsz-kat,de nem mindig kapcsolodik be,ezentúl be sem néz oda.
De ez a topic nem hiszem,hogy valaha is igy fog járni,én az elejétől olvasom,néha beleszólok.....
Előzmény: Purcsimanó (1824)
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.15 0 0 1827
ketreceimet amikor csináltam és Lenolajjal kentem le belülről és kívülről plusz lazurral.
Nyulászpetya Creative Commons License 2010.01.15 0 0 1826
Ha a ketreceket gázolajjal kenjük be akkor nem lesz szúnyog.
Nyulászpetya Creative Commons License 2010.01.15 0 0 1825

Háztályiban nem érdemes és nem is éri meg gyárit használni, hanem ami kéznél van, néhány méter bőrdeszka, pár kiló szeg, facsavar, lemez és idő.

 

Előzmény: popuk (1823)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.15 0 0 1824
Én is ezért maradtam tagja ennek a kis csapatnak,mert tényleg itt nem az van,hogy ha nem a tárgyal kapcsolatban írsz,egyszerűen kitörlik a hozzászólásod!Ez számomra nagyon fontos dolog.Ha nem a neten beszélgetnénk,hanem leülnénk egy asztalhoz,ott is így lenne...eltérnénk néha kicsit a tárgytól de mindig visszatalálnánk!Szeretném megkérdezni,hogy milyen olajjal kened be a deszkát?Fáradt olaj is megteszi?Vagy milyen?férjem épített egy fa oszlopos ereszt,azt fáradt olajjal kentük be és bevált,de a nyulaknál nem mertük kipróbálni.
Előzmény: popuk (1823)
popuk Creative Commons License 2010.01.15 0 0 1823
Szia!
Valóban jól látod,szétszedett bútorokból,polcokból készült a ketrec és mielőtt a nyulakat beraktam volna,olajjal átkentem az egészet,napokig hagytam beszívodni,majd szárazra törültem.Így sokkal könnyebb tisztán tartani mert nem szívódik annyira be a vizelet.Egy idős nyúlásztól kaptam az ötletet,ő 30-éve így csinálja és bevált.Állítólag nem is rágnak annyira,de nem zavarja őket azolaj szag,néhány nap után nem is érezni.
Előzmény: kavarnyik (1818)
popuk Creative Commons License 2010.01.15 0 0 1822
Szia Chris!
Örülök hogy résztvehetek a fórumon,így legalább itt is tudunk beszélgetni,kiváncsi lennék az új bak nyuladra,nem teszel fel képet róla?Nekem nagyon tetszik az itteni jó hangulat,a kötetlen beszélgetések.Én fotózok is,hát néhány fotós fórumon elég hűvös,merev a hangulat,túlságosan szakmai.Szerencsére nálatok nem így van szerintem, ilyen nem kioktató stílusban is adhat és kaphat tanácsokat bárki.
Mindenkinek köszönöm a szíves fogadtatást!
Előzmény: Texas Chris (1816)
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.15 0 0 1821
Az állat tartás, tenyésztés már csak ilyen. Soha nincs elég férőhely, mindig kell újabb és újabb. A leleményesség és az adottságok kérdése, hogy ki miből gyárt ketrecet. Rengeteg újra hasznosított alapanyagot láttam már, pl. hűtőszekrény polcrács........
tooommm0013 Creative Commons License 2010.01.15 0 0 1820

Igy van ez. A tenyészállatok különösen hozzánk nőnek. És így van ez jól. Nálam is a bak a legnyugodtabb és legszelídebb. Hát úgy látszik a nők azok ha nyulak is nők maradnak.

:)))

Előzmény: popuk (1815)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.15 0 0 1819
Úgy látszik ez ragályos?)Én is egyből arra gondolta,hogy de jó ötlet!Van nekünk olyan szekrényünk amit esetleg meg lehetne csinálni?Úgy is kell még néhány ketrec.Én úgy kezdtem a nyulazást,hogy kaptunk egy anyát és egy bakot.Kiderült,hogy az a bak nem is bak.Beszereztünk egy tuti bakot,és már ott tartok,hogy 20 nyuszi gazdája vagyok.Erre a férjem nem volt felkészülve.Csak gyárthatja az ólakat:))))De legalább látja,hogy van értelme:)))
Szóval másnál is veszélyben vannak a ruhás szekrények nem csak nálunk:))
Előzmény: kavarnyik (1818)
kavarnyik Creative Commons License 2010.01.15 0 0 1818
Tegnap leválasztottam a legifjabbakat. Olyan kis anyátlanok. Összebújnak, csak a kaja láttán derülnek jókedvre. Kell nekik egy kis idő.
És üdvözöllek én is, így ismeretlenül is. És tényleg nagyon szépen tartod a nyuszikat. Én is rögvest kinéztem a nagy ruhásszekrényt nekik. Pont olyan a színe oldalt, mint a nyúlszekrényedé, ahogy a kisfiam nevezte. A férjem most töri a fejét, hogy hova tehetnénk a rucikat. Kellene egy gardrób.
Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.15 0 0 1817
Hát igen!Ezzel sokan így vagyunk!!!A levágás az nagy dilemma!!!:))))Chris is tudna mesélni igaz?
Előzmény: popuk (1815)
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.14 0 0 1816
Szia Laci.

Nagyon örülök, hogy megtisztelsz minket a fórumon a jelenléteddel és a hozzászólásaiddal, köszöntelek szeretettel!!!
Előzmény: popuk (1815)
popuk Creative Commons License 2010.01.14 0 0 1815
Üdv
Köszönöm a válaszokat és örülök hogy tetszenek a nyuszik.Sajnos a képek mellett a szöveg nem látszik így most írom hogy a nagy, tömör,az első képen" Samu" a bak ,remélem a jövő hónapban jól fog teljesíteni.A másik képen alul,az egyik jövendőbeli anya látszik.A ketrecekkel nemrégen lettem készen,minden anyának egy emelete van,kihúzható lemezekkel lehet fialás után szükség szerint nagyobbítani.Három anyát akarok meghagyni,attól függ melyik milyen jó anyuka lesz,azok maradnak.Na persze van még munka velük,pld még két ellető boxot kell készíteni,a baknak sincs még meg a végleges helye,de szeretek velük foglalkozni,nagyon szelídek.A Samunak ha enni adok ,addig nem eszik amíg nem simogatom meg.Csak azt nem tudom mi lesz ha majd egyszer el kell kezdeni levágni őket.
Előzmény: tooommm0013 (1813)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.14 0 0 1814
Szia!
Üdv a fedélzeten!
Tényleg gyönyörűek a nyulaid és nagyon jó kis helyük van!Ott biztosan nem is fáznak nagy hidegben sem!Gratula!
Előzmény: popuk (1809)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.01.14 0 0 1813

Azt hiszem a nyulak (a ketrecben élők) ilyen helyről álmodnak!

Gratulálok a nyúlistállódhoz!

popuk Creative Commons License 2010.01.14 0 0 1812
Valamit elszúrtam,mert van ami nincs fent és van ami háromszor is.Talán legközelebb sikerül.
Üdv
tooommm0013 Creative Commons License 2010.01.14 0 0 1811

Üdv!

 

Várom a képeket!

Előzmény: popuk (1809)
popuk Creative Commons License 2010.01.14 0 0 1810
Néhány kép.a nyúlházaz ellető boxa nyúlház Samu a baka nyúlházAz egyik jövendő anya
popuk Creative Commons License 2010.01.14 0 0 1809
Üdv mindenkinek!
Régóta olvasgatom a hozzászólásaitokat,de eddig nem tudtam csatlakozni a fórumhoz,mert mindíg közbejött valami(főként egészségi okok,kórház stb)Talán most már lesz időm,hogy néha én is leírjam tapasztalataimat,vagy kérdezzelek benneteket.
Texas Chris már tud rólam,néhányszor váltottunk levelet az interneten és telefonon is beszéltünk,adott is pár hasznos tanácsot.Ami közös bennünk,mind a ketten ugyanazt a fajta nyúlat kezdtük tenyészteni(német világos nagyezüst) és vásároltunk is ugyanattól a tenyésztőtöl.Négy ivarérett anyám van és egy szintén ivarérett bakom.Februárban akarok pároztatni három anyát, mire jönnek a kicsik, talán jobb idő lesz,bár szerencsés vagyok mert a negyedik anyához november 9-én betettük egy ismerősöm nagyon szép,jó alkatú keverék bakját,hogy vajon mit szól hozzá,egy pillanat alatt megtörtént….Úgyhogy december 10-én hét szép kis nyuszi volt a szépen elkészített fészekben betakargatva és most már egy hónaposak.Sem a bakra sem az anyjukra nem hasonlítanak,viszont egészségesek és állandóan esznek,kiszedik az anyjuk szájából a sárgarépát.Hogy szerencsés vagyok azért írtam,mert a decemberi nagy hideget átvészelték,igaz zárt külső,levehető ellető ládát csináltam nekik,eléggé védve voltak.
Néhány képet megpróbálok feltenni,remélem sikerülni fog.
Még egyszer üdv mindenkinek,remélem nem untattalak túlságosan benneteket.
Popuk
tooommm0013 Creative Commons License 2010.01.14 0 0 1808
Nem ígérek semmit. Keresi az asszonyait.
Előzmény: Purcsimanó (1807)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.14 0 0 1807
Hihetetlen ez a nyúl!Még szinte pózol is a gép előtt!:))))
Bezzeg az én nyuszim ha kiveszem ,hogy lefotózzam úgy lelapul,hogy semmi nem látszik belőle!Ezt hogy csinálod?Ígérsz neki valamit?:)))))
Előzmény: tooommm0013 (1805)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.01.14 0 0 1806

Ez után a komment után lehet hogy nem is fog estére olyan jólesni a bikavér.....

Azért remélem fel tudom dolgozni pszichiáter nélkül is!

:))

Előzmény: Texas Chris (1803)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.01.14 0 0 1805

 

tooommm0013 Creative Commons License 2010.01.14 0 0 1804

Készítettem a telefonnal pár képet és gondoltam rakok ide belőle.

Egyet azért, hogy megmutassam azt, hogy "hol" vannak tartva és kettőt a bakomról. Azt azért hogy a középtermetű nyulakat vajon miért is favorizálom. Mikor összehúzza magát szinte egy kocka lesz. És nem kövér, mert abrakot korlátozva kap csak. Mikor ki kellett venni a fényképezéshez nem bírtam megmarkolni a bundáját. Úgy kellett felvennem mint egy kutyát. :)

Texas Chris Creative Commons License 2010.01.14 0 0 1803
Micsoda piás banda, Fúúúúújjjjjjjjjjj!!! :-DDDD
karibaba Creative Commons License 2010.01.14 0 0 1802
:o)))))))))))))))))))))))))))
Előzmény: tooommm0013 (1801)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.01.14 0 0 1801
Hát annyival én is!
Előzmény: karibaba (1800)
karibaba Creative Commons License 2010.01.14 0 0 1800

Nálam csak az anyáknál van folyamatosan víz (g.itató), a többiek naponta 1X kapnak inni, igaz gyümölcsöt, zöldséget rendszeresen kapnak. Nyáron, amikor "zöldön" élnek még kevésbé lényeges a víz.

Szerintem minden jobb, mint a koszos-mocskos víz elôttük!!!

Természetesen akinek van lehetôsége az annyiszor etet-itat ahányszor csak akar! :o))))) De a nyúl simán elvan napi 1 kiadós piálással!

Előzmény: Rencsa-baba (1798)
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.14 0 0 1799
Nekem volt olyan nyulam aki nem ivott a golyós itatóból, bár csak egy kivételes ellenpélda.
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.01.13 0 0 1798
Hali!

A golyos itató jo megoldás én csak azt használok.De én meg veszem a legkisebb kiszerelést és fél literes palackot tekerek rá,vagy ha kisnyulak vannak az anyjukkal akkor litereset,de tényleg jobb.Egszerűbb kezelni,nem piszkitják be,ez csak télen roszabb,de tartok bent csere palackokat igy csak a szopokát kell egy kis meleg vizbe raknom lecsavarni és már rakhatom ki.Igy nem kell a palackokból azonnal fel olvasztani a jeget.És a nyulak egyből tudják hogy kell inni belőle.

Amugy igaz ha a nyul nincs hozzá szokva a vizhez kicsi korától,nem szükséges a viz,de akkor több zöld ,lédus étel kell nekik.Ha viszont már hozzá szoktak nem szabad többet elvenni tőlük,mert abba bele pusztulhatnak,ez igy van a tengeri malacokkal is.De egyszerűbb vizet adni nekik,mint állandoan sok zöldet biztositani,főleg ilyenkor télen.
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.13 0 0 1797
Meg a környezet szennyezés, a mezőgazdaság gépiesítése, az erős növényvédő vegyszerek használata..................... és sok minden más is.
Előzmény: Purcsimanó (1793)
kavarnyik Creative Commons License 2010.01.13 0 0 1796
Szia!

Van megoldás a problémádra. Én egy literes golyós önitatókat vettem. Az kitart egy kis ideig. Sőt lehet olyan csirkeitatót kapni, amibe kétliteres sima PET palack csavarható, az tuti elég egy darabig a nyusziknak, és így tudsz esetleg könnyíteni az életükön. Amúgy nekem is azt mondták, mikor annak idején az első nyulat vettem, hogy a nyúl nem iszik. Nekem már az első is megivott 2-3 dl-t egy nap.
Ezt a csirkeitatót megpróbálhatod szemes takarmánnyal is. Én is ma vettem ilyet. Majd írok, hogy nekem bejött-e.
Előzmény: nyusszer (1774)
Nyulászpetya Creative Commons License 2010.01.13 0 0 1795
Én sem akarok beltenyésztést ez csak úgy becsúszott.Többet nem fog.
Nyulászpetya Creative Commons License 2010.01.13 0 0 1794
Köszönöm szépen.
Előzmény: förike (1763)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.13 0 0 1793
Valóban igazad van.....nyilván nem is annyira szaporák a vad nyulak mint a háziak!Legalább is mostanában!Régebben annyi nyuszit lehetett látni vadon,most meg alig egyet-egyet.Nyilván közre játszik az is,hogy a rókákat leoltják veszettség ellen és azok szaporák!De itt is igazol amit írtál.A gyenge elhullik.
Előzmény: tooommm0013 (1790)
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.13 0 0 1792
Ez ismerős amikor bejött a nagy hideg és havazás mindenkit be akart telepíteni a házba a család, kutya nyulak. De akkor mi hol lettünk volna???
Előzmény: tooommm0013 (1791)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.01.13 0 0 1791

Hát ahogy nagyapád tartja a nyulakat az nem intenzív módszer az biztos. De nem is az abrak hiánya a fő gond. Mert jó minőségű réti széna, alma és dió az nem a legrosszabb amit nyúl kaphat. Bár egy kis zab azért elférne. De a víz az gond. Az ivóvízzel a kokcidiózis fertőzést biztosítják maguknak. Fertőzött nyúl ürülékében (1 bogyóban) annyi oocysta lehet ami egy nyúlnál halálos fertőzést okozhat. (Talán a kistermelők lapja decemberi számában olvastam?!)

És ez ott úszkál ázik a vízben.

Nem tudom mennyibe kerül, de talán a szopókás vagy golyós itató megoldás lehetne. Ismerősnek is az volt 2l-es flakonnal. Akkor elég ha 2 naponta töltöd.

 

Másrészt ez az idő a nyulaknak nem igazán veszélyes. Nálam fémketrecben egy épület mögött élnek és nem lett semmi bajuk a fiataloknak sem. Hétvégén mértem most kb 1,2 kg-os a csapat. 6 hetesek voltak kb mikor jött az igazi hideg széllel hóval.

Sajnáltam őket, de nem tudtam mit csinálni. A házban mi élünk oda nem vihetem őket.

Előzmény: nyusszer (1783)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.01.13 0 0 1790

Igen a vadonban nincs leválasztás, viszont van könyörtelen szelekció. Ha beltenyészetből vak, gyenge, sánta stb nyúl születik az elpusztul. Ha a beltenyészet miatt erős vagy erősebb, gyorsabb stb. nyúl születik az megmarad és akár domináns állat is lehet belőle. De ez már majdnem evolúciós elmélet. Mert az egész élővilág mutációk sorozatával alakult ki.

Elnézést ha ezzel sértek valakit hitbéli meggyőződésében.

Előzmény: Purcsimanó (1786)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.13 0 0 1789
Hát nagyon jó lenne így tartani őket nálunk is....és nem férnek hozzá patkányok vagy ilyesmi?Nálunk nincs pati de a szomszédban sajna nagyon sok van és tuti kiszúrnák a nyuszikat.
Előzmény: stangli2 (1788)
stangli2 Creative Commons License 2010.01.13 0 0 1788

Egy-egy család (egy család, egy bak és két anya, plusz a leszármazottak, őket levágjuk) van egy-egy félig fedett ólban. Valamikor régen disznóólként funkcionálhatott ez az ól, mi csak a kifutót újítottuk fel, il. az alját betonoztuk le.

A megszokott csapatban nincs verekedés, az öreg bak szokta a süldő bakokat űzni, de mivel az el tud menekülni előle, nem tuda megharapni, csak kergeti, főleg ha ivarzik valamelyik anya. Ha idegen nyulat tennék be, akkor nálam is kitör a háború, de megfigyeléseim szerint csak egy napig tart, utána megszokják. A nőstények ellés környékén szokták a fészket őrizni, védeni, a saját utódaikat sem engedik oda, de mivel van hely a menekülésre, kárt nem tesznek egymásban.

Előzmény: Purcsimanó (1786)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.13 0 0 1787
Nagyon helyes!Segíts szegény öregnek,ki tudja mennyire esik nehezére gondoskodni az állatokról!Egy településen laktok?Van rá mód,hogy minden nap elmenj hozzá?
Előzmény: nyusszer (1783)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.13 0 0 1786
Ez érdekes dolog,mert a vadnyulak is kolóniákban élnek de nem választja el őket senki......gondolom ott is védik a hímek a territóriumot!Ez persze egy ketrecben másképp működik!És a szabad tartás nálad pontosan mit jelent?Egy zárt térben van az egész család?Az udvaron,vagy istállóban?Miért van az,hogy egyes nyulak nem képesek másik nyúllal egy ketrecben megférni.Állandóan megy a balhé.......Például összetennék két anyát egy ketrecbe akkor kinyírnák egymást!Ez a szabad tartásban nincs így?
Előzmény: stangli2 (1785)
stangli2 Creative Commons License 2010.01.13 0 0 1785
Nálam nincsenek ivar szerint szelektálva a nyulak, sőt a szülőkkel vannak vágásérettségig. Az öreg bak, úgy őrzi az ivarzó anyát, hogy azt fiatal bak, nem tudja felcsinálni, sőt a közelébe sem mehet... Mióta szabadtartok a vágás során még nem találkoztam vemhes nyúlal mert nem hagyják magukat befedezni, pedig a bak sokszor próbálkozik. Szerintem tudják ők, hogy mi a jó nekik:-)
Előzmény: Purcsimanó (1768)
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.13 0 0 1784
Nagyon jók ezek a linkek és igen az utolsó az nagyon részletes és látványosak a képek.
Előzmény: tooommm0013 (1772)
nyusszer Creative Commons License 2010.01.13 0 0 1783
Kiderült időközben hogy nagyapámnak agyérelmeszesedése van
Ezt nem tudtam!
Apám mondta ...
Ekkor megértem...

segítek neki amiben tudok !
nyusszer Creative Commons License 2010.01.13 0 0 1782
Köszi a tanácsokat! Megteszek minden tőlem telhetőt!

Szemes takarmányt nem kapnak.

Ez milyen kárt okozhat a nyulakban ez a tartás ?
Bladeboy03 Creative Commons License 2010.01.13 0 0 1781

Heló!

Keresek Pannonfehér,Újzélandi fehér vagy vörös,Német ezüst fajtiszta Bak nyúlat. Legalább 8 hónapos tenyészérett legyen,szapora.

Borsod megyében Miskolc közelébe.

E-mail cimemre irjon aki tud nekem segiteni: bladeboy03@hotmail.com

Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.13 0 0 1780
Köszi ez sokat segített,de még így sem vagyok biztos a dolgomban!!!!Azért megnézetem egy nálam tapasztaltabb nyúltartóval is,kíváncsi vagyok mennyire tévedtem!Olyan pici a különbség köztük....még szerencse,hogy az embereknél nem így van:)))))
Előzmény: tooommm0013 (1772)
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.13 0 0 1779
Szomorú a helyzet, nem tudom, hogy mit tudnál ezzel kezdeni. Mert ahogy már írták Őregapáddal már semmit nem tudsz kezdeni, nekem az anyósom sokkal fiatalabb, de sajnos eszméletlenül más a realitás. Hiába van igaza az embernek, Ő akkor is fennhangon, hőbörögve hajtogatja a saját hülyeségét és akkor sem csinálja másképp. Másnak nehogy igaza legyen, Ő okos és tudja.

Valahogy meg kellene mentened onnan szegény párákat és jobb körülményeket biztosítani nekik vagy minden nap elmész és gondoskodsz róluk.

Mondjuk nagyon régen a nyulak szabadon voltak az istállóban a nagy lábas jószágok alatt és azt ették ami lehullott nekik.
De azért legalább tiszta ivóvizet kaphatnának!!!
Előzmény: nyusszer (1774)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.13 0 0 1778
Bocs még egy megjegyzés!Esetleg nem várod meg a tavaszt és már most csinálsz a nyulaknak helyet nálad!!!Igazából ez lenne a leg tutibb!
Előzmény: nyusszer (1774)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.13 0 0 1777
Szia!
Sajnos semmit nem tudsz vele csinálni!Egy idős embernek nagyon nehéz elmagyarázni,hogy ez így nem jó!Max annyit tehetsz,hogy elmész többször és viszel nekik enni,és adsz nekik vizet is.És mi a helyzet a szemes takarmánnyal?Azt nem is kapnak?
Nálunk igaz nem a nyúllal hanem a disznókkal volt az a helyzet,hogy a papi állandóan vasvillával idomította őket!Amikor levágásra került a sor olyan vadak voltak,hogy nem lehetett megfogni őket a szokásos módon és ledöfni,hanem le kellett lőni őket,mert nem volt ember aki be mert volna menni hozzájuk.Hiába mondtuk neki,hogy ezt így nem lehet ő meg sem hallotta!Annyit tudtunk tenni,hogy abbahagytuk a disznó tartást!Egy gyermek nevelhető és szoktatható az állat szeretetére és helyes tartására,de egy idős ember aki már megért néhány évtizedet és azt hiszi mindent helyesen tud,nem fog megváltozni.csak annyit tehetsz amit írtam,vagy levágjátok a nyuszikat és a lehető leg kevesebbet tartjátok!:)
Előzmény: nyusszer (1774)
Veha Creative Commons License 2010.01.13 0 0 1776
Ja, lehet nem jól értettem a dolgot, nem sikerült kihámozni a hozzászólásodból, hogy egy településen laktok-e...ha nem, akkor feleslegesen "osztottam az észt", ez esetben bocsi, bár egy-két dolgot még így is megtehetsz....
Előzmény: nyusszer (1774)
Veha Creative Commons License 2010.01.13 0 0 1775

Szia!

Az öreget már nem fogod megváltoztatni!!!

DE, ha igazán zavar téged ez a helyzet, akkor (akár tanulsz, akár dolgozol) kelj fel egy órával korábban, menj át nagyapádhoz, etess meg. Este ugyanez a szitu. Esetleg megkérdezheted az öreget, kell-e még v.mi segítség...70 évesen már nem könnyű az élet....

Nem ártana, ha vennél nekik abrakot is, lehet, hogy nagyapád már nem költ, v. nem tud költeni erre. Fogd fel úgy az egészet, hogy segítesz az öregnek is, magadnak is.

Biztosan nem ilyen tanácsot vártál, de én jobbat nem tudok neked adni....

Nagyapádad meg úgy szeresd, ahogy van, segíts neki, addig, amíg még lehet...

Előzmény: nyusszer (1774)
nyusszer Creative Commons License 2010.01.13 0 0 1774
Sziasztok!

Rég irtam már ide!
Jelenleg nincsenek nyulaim!
Elvittem őket nagyapámhoz, mert nincs jó helyem a nyulak számára a hideg miatt!
Majd tavasszal csinálok helyet, és tartok ismét nyulakat!

Viszont van egy dolog, ami nem hagy engem nyugodni, holott már egyszerűen a sírógörcs kerülget sokszor.

Nagyapám nyúltartási módszere:

- Napi 1x etetés . mindig a szokásos: széna + birsalma + diót tör a nyulaknak
- Vízet elfelejt nekik önteni, amelyikek előtt van ott is nyúl ürülék + vizelet a vízben

Szóval:

Összesen van 16 nyúl
1 bak külön ketrecbe
2 nőstény egybe
2 nőstény egybe szintén
10 kisnyúl az anyukkal

Van az istálló szerű hely:

Kinyitom a bak nyúl ketrecét:
Vízbe pisi, kosz.

Előttem szembe egy nagyobb helyen a 2 nőstény nyúl:
Vízük köszos, egy nagyon kevés széna előttük. Ugrálnak, folyton kaját keresnek.

És a legrosszabb
Másik hely. Az két felé van választva. Ott van a nagyobbik részen az anyanyúl a kisnyulaival. Bemegyek: Vízük nincs! van előttük egy nagyon kevés széna, néha megtört dió. Meg a birsalma egészbe behajigálva.
A nyulak szó szerint megrohamoznak ha megyek be. Ugrál mind, arra vár hogy enni adjak nekik. Érdekes mikor nálam voltak nyulak sosem csináltak ilyet.
Szabályosan úgy keresik az élelmet, mint akik éheznek.
De mégis nőnek a nyulak ez a fura.

És ott van még a másik részen a másik 2 nőstény nyúl ami az enyém volt.
Azok is ugrálnak, teljesen megvannak vadulva. Nálam mindkettő viszonylag nyugodt volt. Vizük koszos mindig, van amikor nincs is benne. Itt is a szokásos birsalma, széna.
Mindig viszek nekik valami kaját, kenyeret szárítok, zöldséghulladékot viszek, almát, úgy esznek hogy öröm nézni.

Most a saját nagyapámmal mit tegyek? 70 éves már! De ezt nem bírom nézni !!

:(
tooommm0013 Creative Commons License 2010.01.13 0 0 1773

légjobb=legjobb

tooommm0013 Creative Commons License 2010.01.13 0 0 1772
Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.13 0 0 1771
Hű ha!Nálam a kicsik pont most 12 hetesek!Akkor érdemes külön raknom őket!!!!Csak bajban leszek a válogatással,mert olyan nehezen állapítom meg a nemüket!Még nem vagyok elég tapasztalt!Meg hát nem is igazán szeretik a dolgot.Mire nagy nehezen megfogom őket ,hogy megnézzem,addigra ficánkolnak és kezdhetem előröl!Minden esetre ez mára nekem egy érdekes feladat lesz!
Na ezért is jó ezt megbeszélni.mert lehet én is vemhes nyuszikat vágnék:)))))Jó hogy írtál erről Chris!
Előzmény: Texas Chris (1770)
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.13 0 0 1770
Sziasztok.

Beltenyésztéstől elég sok genetikai probléma meg jelenhet. Egyszer még talán elmegy, de folyamatosan nem szabad csinálni.

Többen is tartanak itt szabad tartásban és elég sokat írtak is róla. Mondjuk ott sem árt a süldőket az ivaréretség előtt leválasztani. Mondjuk a nemek szerinti külön válogatás sem ártana. A nyulak 11-13 hetes korukban ivarérettek lesznek.
Nálam ketreces tartásban is előfordult, hogy nem válogattam szét ivar szerint és amikor vágtam őket akkor az anyák többsége már vemhes volt, nem is fejlődtek rendesen. Azóta ivar szerint szétválogatva hizlalom őket.
tyl-n Creative Commons License 2010.01.13 0 0 1769
Sziasztok!

Köszönöm a tanácsokat mindenkinek! Azt gondolom, először inkább a "fogyókúrával" próbálkoznék, nem szeretném, ha kés alá kerülne.... Arról van valakinek tapaztalata, hogy a diéta mellett a tágasabb tér is hatásos lehet? Esetleg a bakkal betenni egy nagyobb helyre, pl. disznóól?
Egyébként van itt közöttetek olyan, aki szabadtartásban tart nyulat? Ha igen, az hogy megy?
Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.13 0 0 1768
Én tudok olyan problémáról ami beltenyésztésből származik,hogy vakon születtek a nyuszik ezt úgy értsd,hogy nem volt szemük.Az egyik bak nyúlnak meg csak egy heréje volt.Ez csak akkor derült ki amikor le lett vágva.Egyébként aktív volt a bak,de nem sok nyuszit nemzett,összesen kettőt.Az nem igazán jó arány.
Ez a beltenyésztés úgy történt,hogy a bak nyúl a saját lányával lett pároztatva.Szóval én is csak azt tudom mondani ne tartsd őket tovább tenyésztés céljából!!!!!Szerintem soha nem szerencsés a beltenyészet,bár van aki azt állítja nincs abból gond!hát nem tudom!De kerülendő az biztos!!!
Azért arra kíváncsi lennék,hogy ahol szabad tartásban vannak a nyuszik,ott hogy lehet ellenőrizni az ilyesmit?Vagy ott ivarérett korban külön vannak választva nem szerint?
Hogy van ez?Valaki tudja?
Előzmény: Nyulászpetya (1762)
törpecser Creative Commons License 2010.01.12 0 0 1767
(( a képre kattintva olvasható)))
Előzmény: törpecser (1766)
törpecser Creative Commons License 2010.01.12 0 0 1766

 

Sziasztok!

 

Veha nagyon köszönöm a recepteket, még ragulevest nem próbáltam. Pörkölt és sült már sokszor készült nyúlból nálunk.

Annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy én nyúzás után forró vízzel abálom (megforgatom benne) a húst, így nem érződik a " nyúlszag". De ahány ház, annyi szokás...

Egyúttal szeretettel meghívunk minden érdeklődőt szép városunkba az alábbi kiállításunkra, ahol  nyuszik is lesznek!!!!

Texas Chris Creative Commons License 2010.01.12 0 0 1765
Szia apilusz.

Arra a gerezna kikészítési módszerre nagyon kíváncsi lennék és megköszönném, ha megkeresnéd és közzé tennéd.
Előzmény: apilusz (1761)
Columbian Creative Commons License 2010.01.12 0 0 1764
Olyan kockázata, melytől az utódokat ne lehetne vágónyúlnak felnevelni nincs. Amennyiben életképesek. De ne tenyészd tovább!
Előzmény: Nyulászpetya (1762)
förike Creative Commons License 2010.01.12 0 0 1763
Nálunk 3x volt ilyen és semmi baj nem volt!
Előzmény: Nyulászpetya (1762)
Nyulászpetya Creative Commons License 2010.01.12 0 0 1762

Van egy 3 éves anyanyulam nem fialt meg kétünnepközött és a héten sajnos elkapta az ivarérett fia és megugrotta becsülettel mikor láttam már késő volt.

Azt szeretném kérdezni milyen kockázata leehet a rokontenyésztésnek?

Előre is köszönöm!

apilusz Creative Commons License 2010.01.12 0 0 1761
Mindenkinek ajánlom :
50 recept sorozatból a Nyúl és pulykaételek
olyan ételek vannak benne amit pulykából és nyúlból el lehet készíteni.
Egy régi könyvben találtam bőrkikészítést.Meg fogom, keresni.Nagyon egyszerűen írja le ,minden kapható a háztartási boltban.
Veha Creative Commons License 2010.01.12 0 0 1760
Szia! Nekem is volt ilyen gond, levágtam. El volt cisztásodva a petefészek, ezért nem ivarzott.
Előzmény: tyl-n (1754)
Veha Creative Commons License 2010.01.12 0 0 1759

Én egy régi szakácskönyvben találtam ezt a variációt.

Ez a leves csirkéből, vagy bármi másból is finom..

Igen, az öregebb nyulak jók igazán pörköltnek, vagy pástétomnak. Bár mi aztán mindent megeszünk, csak a kutya-macska van biztonságban...!:-)))

Előzmény: tooommm0013 (1752)
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.12 0 0 1758
Ha el van hízva az nagyon nem jó, lehat attól is. Fogd diétára, sok zöldség gyümölcs, kevesebb abrak és egy kis vitamin kúrára (Laktiferm).
Előzmény: tyl-n (1754)
bacsa41 Creative Commons License 2010.01.12 0 0 1757

Üdv!

Felszámolás miatt 2 db ivarérett fiatal bak nyulam vágásra vagy továbbtartásra eladó vagy cserélhetők (pl: baromfi, termény, vagy ki mit ajánl). Már több mint 2,5 kg-osak. Pest megye Nagykáta

Tel: 06-30/505-11-23 vagy e-mail: bacsa41@citromail.hu

Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.12 0 0 1756
Hát talán elképzelhető ,hogy szülés közben történhetett nála valami ami miatt esetleg meddő lett?Szerintem ilyesmi előfordul!Nálunk a kutyus járt így!
Előzmény: tyl-n (1754)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.12 0 0 1755
Hát igen!Legalább ez azt jelenti,hogy minden kedves nyúltartó sporttársnak sikere van!Én még egyenlőre csak a nyálam csorgatom,de nemsokára tesztelem a recepteket:))))csak így tovább mindenkinek!!!!!!
Előzmény: tooommm0013 (1753)
tyl-n Creative Commons License 2010.01.12 0 0 1754
Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni. Van egy szép anyanyúl (nem tudom milyen fajta, egyszerűen házi). Volt már két ellése, mindkét alkalommal 8-at ellett, szépen felnevelte a nyuszikat. Azonban a legutóbbi ellés óta hiába van betéve a bakhoz, nem történik semmi. Kicsit talán kövérebb, apósom azt is gondolta, hogy biztos lesz kisnyúl, de már jó ideje semmi. Ha van valakinek valamilyen jó tanácsa, szívesen venném. Előre is köszönöm!
tooommm0013 Creative Commons License 2010.01.12 0 0 1753

Azért van itt a fórumnak is fejlődése. Hónapokkal ezelőtt még az volt a fő téma, hogy hogyan szaporítsunk. Azután a takarmányozás. Most meg már a receptek!

:)

tooommm0013 Creative Commons License 2010.01.12 0 0 1752

Értem. Én is ott szoktam levágni a gerincet, de még soha nem sütöttem ezt a részt külön.  Mert ha bontom a kkor leveszem a combokat és a gerincről levágom azt a részt ahol a combok voltak. Nálam az a kis rész is pörköltbe megy. De nem rossz ez így ahogy írod! Eddig sütni mindig egészben sütöttem.

A párom elzárkózik a nyúllevestől. A többit azt csak-csak megeszi, de a leves.... az nem. Én meg a pörkölttel vagyok úgy, hogy nem a szívem csücske. Jó az, de nem fiatal nyúlból. Erre valók a kiöregedett tenyészállatok. Na az már igen. Néhány barát egy bogrács meg egy nyúl bele. Egy idősebb állat nyúzás után marad 3 kg. Azt földarabolom és abból lehet jót főzni.

 

Belsőségekből én is a májat és a szívet használom. A tüdőt és a vesét nem szeretem. A lép meg annyira kicsi. Viszont a nyúlmáj rántva az finom.

 

 

Előzmény: Veha (1751)
Veha Creative Commons License 2010.01.12 0 0 1751

Hopp, ez így még mindíg nem teljesen egyértelmű...!:-))

Szóval, az utolsó borda mögött vágom ketté a nyulat. ...tehát pontosabban a nyúl hátulja=nyúlcímer!!!:-)))))

Előzmény: Veha (1747)
Veha Creative Commons License 2010.01.12 0 0 1750
Hát ez nagyon ismerős...!:-))))
Előzmény: Texas Chris (1748)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.12 0 0 1749
Nagyon jó kis receptek!Remélem hamarosan és is kipróbálhatom.:)
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.12 0 0 1748
Hát igen. Nálunk is nagy sáskajárás van, főleg a nagylányom, ő szinte csak a combját eszi, de azt két pofára.
Előzmény: Veha (1747)
Veha Creative Commons License 2010.01.12 0 0 1747

Szia! A gerinc a combokkal. A többi része mehet pörköltneknek, vagy levesnek.

Azért szeretem így, mert jól össze lehet forgatni a kettőt egy tepsiben és mindenkinek jut bőven comb is, gerinc is! (amilyen sáskákkal élek...) :-))))

Előzmény: tooommm0013 (1744)
Nyulászpetya Creative Commons License 2010.01.12 0 0 1746
Van még a magyar vadasderes meg egy kihalt fajta a debreceni fehér.
Előzmény: förike (1727)
förike Creative Commons License 2010.01.12 0 0 1745
tooommm0013 Creative Commons License 2010.01.12 0 0 1744

Hello Veha!

 

a nyúlnak melyik része a nyúlcímer? Bocsi a tudatlanságomért!

Előzmény: Veha (1740)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.01.12 0 0 1743

Hello!

 

A 1728 as hozzászólás miért tűnt el?

 

Texas Chris Creative Commons License 2010.01.12 0 0 1742
Köszönöm szépen a recepteket, lementem őket és ki fogom próbálni!
Veha Creative Commons License 2010.01.11 0 0 1741

Nyúltekercsek

 

Na ez az amit ritkán tudok csinálni, viszont isteni kaja és számtalanul lehet variálni.

Akkor csinálom, ha sokat vágunk egyszerre....

 

Minnél több hasfal

vaj, zöldfűszerek, bors, kevés mutáros tejföl

fehérbor

 

A vajat a fűszerekkel és nagyon kevés kis mustárral-tejföllel kikeverjük. A hasfalakat sózzuk, majd belső felüket a fűszeres vajjal megkenjük és feltekerjük. Lencérnával jó szorosan átkötjük  és kevés zsíron, borral meglocsolva pirosra sütjük.

bármivel "tölthetjük", pl.: szelet nyúlmáj,alá bacon, v. füstölt szalonnacsík, így tekerjük, v. spenótlevél+ szelet sonka,stb...

Lehet röhejesnek tűnik ezzel vesződni, de tényleg fincsi!!!:-)))

Előzmény: Veha (1740)
Veha Creative Commons License 2010.01.11 0 0 1740

Mustáros-tejfölös sült nyúl

 

2 nyúlcímer

 tejföl

mustár, fokhagyma, bors, kakukkfű, majoránna, őrölt babér, őrölt kömény

zsír

 

A nyulakat sóval bedörzsöljük. A mustárt a tejfellel (fele-fele) és a fűszerekkel ősszekeverjük és a nyulakat bőségesen bekenjük a keverékkel, majd hűvösre tesszük másnapig. Ezután már csak sütni kell!!!:-))) Nem árt a sütés elején (3/4 ó.) alufóliával takarni.

Rántanivaló nyulat lábosban lehet hirtelen sütni, mint a krumplit...!!:-)))

Előzmény: Veha (1739)
Veha Creative Commons License 2010.01.11 0 0 1739

Tárkonyos nyúlragu leves (Veha módra)

 

1 nagy nyúl eleje, v. 1-2 ifjonc (bármilyen más hús is jó, kecskéből szuper)

1 fej hagyma

pár babérlevél, tojásnyi zsír

őrölt bors, pirospaprika, só, fokhagyma, oregáno, majoránna, tárkony, lestyán

2 kanál liszt

1 pohár tejföl, v. tejszín

répa, gyökér(petrezselyem), krumpli+ami van a háznál: idényzöldségek, gomba

lebbencstészta

ecet

 

A felaprított nyulat a fej hagymával és a babérral hideg vízben főni tesszük. sózzuk, fűszerezzük. (aki szokta, leveskockát, v. ételízesítőt tehet bele)

A zöldségfélét apró kockára vágjuk és az alapléhez tesszük, ha a hús már majdnem puha. Miután a zöldség megpuhult, a tojásnyi zsíron finoman megpirítunk pár gerezd fokhagymát, 1 kanál lisztet és pirospaprikás rántást készítünk, vízzel felengedve simára keverjük és a levesbe öntjük. Kb 10 percig főzzük kislángon, beletörjük a lebbencset, közben a pohár tejfelből és az 1 kanál lisztből habarást készítünk, simára keverve a levesbe öntjük, összeforraljuk ( itt menjen még bele tárkony) és 1-2 kanál ecettel ízesítjük. ( citromlé is jó)

A leves lényege, hogy bőven legyen benne minden és akkor egytálételként is megállja a helyét!! Másnap még finomabb, erőst hajlamos besűrösödni, de mi szeretjük akkor is, ha megáll benne a kanál!!!:-)))))))

Ha van gombám, akkor azt a rántáskészítésnél szoktam megpirítani a fokhagymás zsíron petrezselyemzölddel és arra teszem a lisztet, p.paprikát.

Zöldbabbal, borsóval is csodás!!!:-))))))

 

Előzmény: Veha (1737)
törpecser Creative Commons License 2010.01.11 0 0 1738

 

Szia!

 

Szerintem jó ötlet valóban csak 1-szer kell leírni, s bárki vissza is keresheti a receptet!

 

Köszi és kíváncsian várom...

Előzmény: Veha (1737)
Veha Creative Commons License 2010.01.11 0 0 1737

Sziasztok!

Mivel többeket is érdekel pár recept, úgy gondoltam, feldobok ide alkalmanként egyet-egyet. Merthogy részint nem barátom a klaviatúra, részint meg számítógépes analfabéta vagyok és nem mellesleg lusta tetű...nem akarom többször is lepötyögni őket!!:-))))

 

bacsa41 Creative Commons License 2010.01.11 0 0 1736

Üdv!

felszámolás miatt lenne még 2 db fiatal BAK nyulam az egyik fehér újzélandi, a másik házinyúl keverék szürke színben, már ivarérettek. Vágásra vagy továbbtartásra egyaránt alkalmasak, kb. 2,5 kg-osak. Eladnám vagy elcserélném őket (pl: baromfi, termény, vagy ki mit ajánl). Pest megye Nagykáta.

Tel: 06-30/505-11-23 vagy e-mail: bacsa41@citromail.hu

nddori Creative Commons License 2010.01.10 0 0 1735
Sziasztok!
Eladó két gyönyörű szép növendék óriás kosorrú kék színű bak nyuszim! Szlovák vérvonalúak, igény szerint tetoválva!
E-mail:nddori@vipmail.hu, képet tudok küldeni
nddori Creative Commons License 2010.01.10 0 0 1734
Sziasztok!
Eladó két gyönyörű szép növendék óriás kosorrú kék színű bak nyuszim! Szlovák vérvonalúak, igény szerint tetoválva!
E-mail:nddori@vipmail.hu, képet tudok küldeni
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.10 0 0 1733
Szia.

Ezt a témát már tárgyaltuk, ha kicsit vissza olvasol akkor látni fogod. Egyenlőre semmit, mert a gerezna kikészítésére nincs jó kis ház technológiánk. De ha találsz a közeledben egy preparátort akkor azt kikészíti neked. Addig is feszítsd ki egy deszkára és vastagon sózd be, szellős helyen tárold.
Előzmény: ..Stanc.. (1731)
Pet89 Creative Commons License 2010.01.10 0 0 1732
Oké köszi!
Előzmény: Törölt nick (1728)
..Stanc.. Creative Commons License 2010.01.10 0 0 1731
Szijjasztok :)


Rég írtam már....most hál istennek nem baj miatt írok hanem ma kénytelen voltam levágni az egyik nyulam és azt szeretném kérdezni h ti a megnyúzott bőrrel mit csináltok?
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.10 0 0 1729
A pannon fehér egy magyarországon kitenyésztett húshibrid fajta.
Előzmény: förike (1727)
förike Creative Commons License 2010.01.10 0 0 1727
Tudtommal csak a pannon fehér,magyar óriás,magyar vadas ezek a magyar fajták!Nem??De ha minnél előbb akar enni húst akkor ne ezeket válassza!
Előzmény: Texas Chris (1725)
Diverabbit Creative Commons License 2010.01.10 0 0 1726
igen közben nézelődtem a neten és én is találtam több lehetőséget.
közben eldöntöttem hogy valamilyen magyar fajtával fogom kezdeni mindenképpen
Előzmény: Texas Chris (1725)
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.10 0 0 1725
Szia.

Szerintem, te nagyon szerencsés helyen laksz, mert tudtommal Debrecen és Hajduszoboszló környékén rengeteg nyúltenyésztő és rengeteg fajta van. Van lementett cím listám, mert sajnos az az oldal már nem él valamiért, amit e-mailban el tudok küldeni neked.
Előzmény: Diverabbit (1723)
karibaba Creative Commons License 2010.01.10 0 0 1724

Így van! Kedvencnek bármilyen jó, még kistestű vagy törpe is, ha a húsa miatt tartod, akkor legalább 3-4 kilósra növő fajtát, vagy keverékeket válassz, de tarthatsz akár 8 kilós óriás nyulakat is! Ha a minél ocsóbban, minél gazdaságosabbat elv szerint szeretnél ténykedni, akkor 4 kilós körüli "háztáji keverékeket" javaslok, ezekből süldőket lehet 800 ft-ért is venni, 3-4 hónaposan pedig már vágni lehet őket...

De cifrázhatod is: veszel keverék anyákat, meg mondjuk egy "fajbakot", mondjuk Újzélandi Vöröset, vagy valami óriás bakot. Tényleg csak azt kell eldöntened, hogy mire kell, mi a célod.

Nálunk az egyik fontos tényező a tarka-barka szín :o))))), a méret csak másodlagos. Kistestű anyáim vannak (2-2,5 kilósak), de mindig normál-méretű (5 kilós) bakkal fedeztetem őket, így azért sütni is lehet belőlük....de ha mindkét szülő nagytestű, akkor sokkal látványosabb a fejlődés és gazdaságosabb a tartásuk.

Előzmény: Veha (1718)
Diverabbit Creative Commons License 2010.01.10 0 0 1723
Szia
Elsősorban megakarjuk őket enni és olyan fajtát szeretnék ami kicsit ellenállóbb semmi extra. Debreceni vagyok ha valakinek van itt eladó kérem jelezze.
előre is köszi
Előzmény: Texas Chris (1720)
karibaba Creative Commons License 2010.01.10 0 0 1722
Ha rákatintasz a nickemre, akkor ott tudsz mailt írni... ;o)
Előzmény: Veha (1716)
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.10 0 0 1721
Szia Veha.

Engem érdekelnének a receptek, kérlek küldd át nekem a takacs.chris74@gmail.com e-mail címemre.


Köszönettel és Üdvözlettel, Chris
Előzmény: Veha (1716)
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.10 0 0 1720
Azt neked kell eldönteni, hogy milyen nyulakat szeretnél tartani és mi a célod velük!? Ha ezt sikerült meghatároznod saját magadnak akkor tudunk segíteni, hogy hol szerezd be. Fontos, hogy milyen céllal tartanád és szaporítanád a nyulaidat!!!
Előzmény: Diverabbit (1715)
kavarnyik Creative Commons License 2010.01.09 0 0 1719
Szervusztok!
Szívesen vennék egy-két receptet az e-mail címemre.kavarnyikzsuzsa@citromail.hu .Köszönöm.
Veha Creative Commons License 2010.01.09 0 0 1718

Szia! Ez attól függ, mik a terveid, mennyit szánsz rá és milyen messzire vagy hajlandó menni érte!:-)))

 Nézz körül a haszonállatos apróhirdetésekben, vagy a környékeden, hogy tudj választani. Nem árt, ha tiszta, gondozott állományból választasz, mert behurcolhatsz pár dolgot az induló csapatoddal....

A bakot célszerű máshol venni, hacsak nem nagyobb tenyésztőnél vásárolsz...

Előzmény: Diverabbit (1715)
Veha Creative Commons License 2010.01.09 0 0 1717
Szia! Én nem rakosgatom őket be fölöslegesen. Mégnézem és csak akkor rakom be, ha ivarzik.
Előzmény: zsebpiszok0510 (1712)
Veha Creative Commons License 2010.01.09 0 0 1716

Rántott nyuszkó?? Mustáros-tejfölös sült nyúl, fokhagymás nyúlcímer??

Ha érdekel és dobsz egy e-mail címet, szívesen küldök pár receptet, de kiírhatom ide is...:-)))))))))

Előzmény: karibaba (1711)
Diverabbit Creative Commons License 2010.01.09 0 0 1715
Sziasztok
én ma vettem egy ketrecet, már jó ideje tervezem hogy nyulakat fogok tartani pár hete olvasom a fórumotokat és nagyon sok hasznos infóval sikerült meg ajándékoznotok ezúton is köszi
Abszolút kezdő vagyok milyen nyuszikat vegyek? 3 anyát és egy bakot szeretnék
zsebpiszok0510 Creative Commons License 2010.01.09 0 0 1713
3 hete
zsebpiszok0510 Creative Commons License 2010.01.09 0 0 1712
4-5 éve vettünk egy kis szakácsfüzetet.50 étel nyúl és pulykahúsból.De nem biztos hogy ez a cime,de majd megnézem.Nagyon jó receptek vannak benne.
Nálam nem akarnak pározni a nyulak,már 3 gete minden nap berakom a bakhoz az anyákat és semmi.
karibaba Creative Commons License 2010.01.09 0 0 1711
Ha már itt tartunk szívesen vennék 1-2 nyulas receptet. Mi nyúlpaprikást, pörköltet, ill. vadast szoktunk készíteni belőle. A vadas ez esetben nem sárgarépás mártás, hanem erősen fűszerezett, vörösborral megbolondított, krumplival, füstölt hússal (oldalas, szalonna, sonka-csíkok) felturbózott pörkölt.....a vadpörkölthöz hasonló "anyag" :o)) házinyúlból.
Előzmény: Veha (1709)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.09 0 0 1710
jaj a tárkonyt mi is nagyon szeretjük ez is nagyon jó ötlet!Köszi a tippeket!!!!
Előzmény: Veha (1709)
Veha Creative Commons License 2010.01.09 0 0 1709

Szia! Én a veséket és a lépet is megeszem...

Levesben a tárkonyos nyúlraguleves a kedvencünk! Úgy készül, mint a vadragu, csak nyuszkával és én apróbbra tört lebbencset is teszek bele.

Előzmény: Purcsimanó (1707)
karibaba Creative Commons License 2010.01.09 0 0 1708
Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.09 0 0 1707
A belsőségekből mi az ami felhasználható?Szív máj,azt tudom és még van valami?És levest szoktál csinálni nyusziból?
Előzmény: tooommm0013 (1705)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.09 0 0 1706
Köszi!Remélem a folytatás is jó lesz,mert jövő hétre megint mínusz 10 fokokat mond.Na azért azt annyira nem várom.Igaz szegény nyuszim elég rendesen megtépte magát,talán nem fog megfázni.....Amennyire csak tudom betakarom az ólat!
Előzmény: Texas Chris (1703)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.01.09 0 0 1705

Hello!

 

Hát néha későn szólok hozzá a dolgokhoz, de az internet nem mindig áll rendelkezésemre. A nyúlhúst én is daráltam már és rakott zöldbab lett belőle. Száraz hús és én így szeretem. De volt már, hogy brassói lett belőle. Ha csont nélküli húsra van szükség akkor mindig hagyom a nyulakat 2,6-3 kg ig nőni és 6-8 db-ot vágok egyszerre. Abból lesz sok hús és a maradék csontos részek (combcsont, bordák, gerinc hús nélkül stb) és a belsőség megy pörköltnek. Ilyenkor lehet jó nagy pörköltcsomagokat csinálni. A lapockák viszont mehetnek a liszt, tojás, prézli, forró olaj, tányér vándorútra.

Na éhes is lettem. Kiesett belőlem a reggeli kávé. Ennyi finomságot olvasni és írni.....

 

Azért jó hogy a nyulak boldog tudatlanságban élnek és nem is sejtik hogy az ember néha miért néz rájuk olyan furcsán. Egy kicsit másként értelmezhető a "de szépen megnőtt" mint a gyerekeknél.

Texas Chris Creative Commons License 2010.01.09 0 0 1704
Itt már megint szakad az eső, szarrá áztam. Utálom ezt az időjárást.
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.09 0 0 1703
Gratulálok, nagyon szép kezdet!
Előzmény: Purcsimanó (1701)
Nyulászpetya Creative Commons License 2010.01.09 0 0 1702

Nekem a bak nyulam is így néz ki mint a képen, meg van egy magyar óriás szürke anyanyulam, ehhez nagy reményt fűzök de meg várom a 7 honapot hogy szaporítással. Ma volt mérés és a szürke 4 kg 30 dkg volt.

Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.09 0 0 1701
Ma reggelre 9 kis csöppséggel lepett meg a nyuszikám!Jó kezdés ez ebben az évben!Remélem így is folytatódik:)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.09 0 0 1699
Hát annyi finomságot írtatok,hogy már alig várom,hogy vághassak a nyuszikból...sajna még nincsenek elég nagyok,bár most kaptam egy ajánlatot,hogy egy anya nyúlnak valóért kapok két süldő nyulat.Na az egyik biztosan az asztalon fog kikötni:)Lehet én is kérnék majd egy két receptet:)Ha nem gond!
Előzmény: Texas Chris (1691)
förike Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1698
Most mindent bele adok mert ez már nem állapot hogy ezt is tartok meg azt is!Köszönöm a jó kívánságot!Lhet majd csinálni a nyúl paprikást!!Majd azt a milánóis receptet mailra küld lécci!Köszi!
Előzmény: Texas Chris (1697)
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1697
Ez a két fajta nagyon jó lesz, akkor hajrá és sikeres tenyésztést kívánok!!!
Előzmény: förike (1695)
förike Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1696
Ja meg az egyesületnél törzskönyveznek is!Mondták hogy jó lenne ha törzskönyveztetném a szülőket az utódokat már talán ők álják!
Előzmény: Texas Chris (1694)
förike Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1695
Hát igazad van!Már meg maradok az újzélandinál meg a magyar óriásnál! Hát a cél az hogy minnél több jó tenyész utódokat hozzak ki!Nos elég jó helyről hozom meg tag leszek a móe nél is!
Előzmény: Texas Chris (1694)
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1694
Ez egy jó hír, gratulálok. Az már ki alakult benned, hogy mivel is szeretnél konkrétan komolyan foglalkozni?? Mert már annyi fajta megfordúl nálad, újzélandi .... Mi lesz a tenyész cél, a vezér vonal???
Előzmény: förike (1693)
förike Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1693
Nemsokára lesz Magyar óriás tenyész anyám!!
Előzmény: Texas Chris (1691)
Veha Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1692
Szia! Köszönöm kérdésed, mindenki él és virul!!!:-))) (mi is..)
Előzmény: tomkay (1683)
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1691
Én is szoktam sütni cseréptálban, gombával, hagymával, szalonnával, fokhagymával és egy kevés száraz fehér borral. Isteni.
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1690
Esetleg nincs a közelben egy fűrész üzem, ahonnan nagy szemű fenyő forgácsot tudnál szerezni(nem fűrészport)? Mert a fűrész üzemekben, vagy asztalos műhelyekben, ahol gyalulnak, ott mindig van. Még az is jobb alájuk mint a macska alom.
Előzmény: kavarnyik (1684)
förike Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1689
Az eggyik ismerősömékhez betévedt egy vadnyúl!Tanyán laknak, és nagynehezen meg fogta hát elég érdekes formája volt neki!
Nyulászpetya Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1688

Rágófa

Nyulászpetya Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1687
Ez igaz
Anika76 Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1686
Bocsi hogy beleszólok,de gombásan-tejfölösen ISTENI!!!!
Egyébként legtöbbször mi is fokhagymásan,szalonnásan esszük,de bármi másnak is nagyon finom.
Nyulászpetya Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1685

Mifelénk a hátát egészben hagyjuk és a combokkat külön-külön baconba vagy házi hasaszalonnába göngyöljük, fokhagymával beirdaljuk fogpiszkálóval átszúrjuk.

Tepsiben, pataki cseréptálban sütjük vagy alufóliába csomagolva parázsra tesszük.

Húslevesnek is kiváló, de a klasszikus pörkölt sem utolsó, ezek annál jobbak minél több fő egyben.

kavarnyik Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1684
Tudom enni is kaptak, csak míg bőven volt addig jutott ide is, oda is. Szalmát egyáltalán nem tudtam szerezni. Kicsit későn kezdtem nyulazni, mármint évszak szempontjából.
Előzmény: Texas Chris (1680)
tomkay Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1683
Üdv mindenkinek!

Uj vagyok itt köztetek,bár már régebb óta olvaslak titeket.
Eddig nem irtam mert nem akartam elkiabálni a dolgot.Dec.elején fialt az anya nyulam.Ez volt neki az első fialás és nem tudtam mi lesz a kicsikkel ilyen nagy hidegben.Szerencsére mind megvan.
Gyerek korom ota vannak nyulaink csak most ujakat (fiatalokat) hoztam mert a nőstények és a bak is már öreg volt.Most egyenlőre 1 bak és 1 anya van 8db kicsivel.
Majd a nyáron még egy fiatal nőstényt hozok.
Ezek keverék nyulak a konyhára termelnek.Nekem legjobban bevált a vadas.

Szia Veha mi ujság veled?Jol vagytok?Állatok jol vannak?

Üdv.
Veha Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1682

Szia! szépek a nyulaid!:-))

Nálunk is családi tradíció a nyúltartás, esszük is minden formában...

Nekem személy szerint a fokhagymás nyúlpástétom a kedvencem, de számtalan formában kerültek már "terítékre"..

Nálunk a legidősebb anya 6 évesen nevelte az utolsó fiakat és ha emlékezetem nem csal, még 2 évig nyugdíjaskodott a kertben, amikor is egy kóbor kutya elkapta...

Igaz, hogy évente csak 2-3 fialása volt.

A bakokat max. 2 évente mindíg cseréltük.

Előzmény: Texas Chris (1681)
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1681
Imádok sütni, főzni. Főleg grillezni és bográcsozni. Csak mosogatni ne kellene, azt nagyon nem szeretek!!
Előzmény: Purcsimanó (1677)
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1680
A széna az nem almolásra való, azt meg eszik a nyulak, a szalmával szoktunk almolni.
A macska alomból talán nem esznek és nem lesz semmi bajuk tőle.
Előzmény: kavarnyik (1679)
kavarnyik Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1679
Sziasztok!

Most hirtelen széna híján macskaalomra tettem őket. Egy sávban tettem rá kartont, hogy ne a köveken legyenek. Ti próbáltatok már ilyet? Csak az aggaszt, nehogy a kicsik ebből is egyenek, és most meg ezért múljanak ki.
Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1678
Nálunk valószínűleg darálva lesz a teszt,mert férjem még nem evett nyulat!Arra gondoltam,talán így nem lesz neki annyira megrázó élmény ha nem szembesül a kis lábacskákkal.Ő egyébként azért óckodik megenni,mert annyira aranyosak.Így legalább nem látja.....Chris ötlete viszont nagyon tetszik!!!!!
Előzmény: krezidiesel (1675)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1677
HM!Te is készíted el?Nagyon fincsi lehetett!!!
Előzmény: Texas Chris (1672)
nddori Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1676
Persze, ha intenzíven szaporítod a nyulat, akkor 3 évig nem valószínű, hogy tenyésztésben lehet tartani. Voltam egyszer egy nagyüzemi telepen (kb 5000 nyúl volt). Ott legfeljebb 1 évig hagynak meg egy anyát, utána selejtezik. Bakokról nem volt szó, mert mesterségesen termékenyítenek. Az anyákat 6 hetente vemhesítik.
Mindenesetre nyulat szerető gazdinak nem volt szívderítő látvány.
Előzmény: nddori (1674)
krezidiesel Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1675

Azt szokták mondani, hogy férfiember 1mázsa alatt csak fenyődisz...

:-))

Ledaráltad a nyúlhúst?

Ezen már törpöltem én is, de most "igazolást" nyert az elméletem.

Előzmény: Texas Chris (1672)
nddori Creative Commons License 2010.01.07 0 0 1674
Az én német óriás bak nyuszim 3 éves és semmi gond vele! Nagyon szelíd, lehet simogatni, sok kisnyúl születik tőle, most pedig éppen kiállításon van :)
Szerintem ha jól van tartva egy nyuszi (nem túlsúlyos, nem sovány, kímélve van), akkor sokáig lehet tenyésztésben tartani, a 2 éves nyúl pedig még egyáltalán nem öreg. De ez az én véleményem.
Előzmény: stangli2 (1669)
bacsa41 Creative Commons License 2010.01.07 0 0 1673

Üdv mindenkinek!

Még 3 db nyulam felszámolás miatt lenne vágásra vagy továbbtartásra (bakok) két fehér és egy szürke színű eladó vagy cserélném őket (pl: baromfira, vagy ki mit ajánl). kb. 2,5 kg-osak. Pest megye Nagykáta

e-mail: bacsa41@citromail.hu

Texas Chris Creative Commons License 2010.01.07 0 0 1672
A tenyész nyulakat szívesen babúsgatom és foglalkozok velük. De a vágásra szánt süldőkhöz próbálok nem közel kerülni és csak eteni, takarítani, de valahogy nem megy. 0,1 tonnás nagy marha vagyok és sok dolgot láttam és csináltam már életemben, de amikor vágni kell akkor nagyon komoly érzelmek kavarognak bennem. De hát ezért tartjuk őket ezen túl kell lépni és tenni a dolgunkat!!
Amikor elkészül a finom étel belőle akkor meg büszkeség tölt el, hogy ez a két kezem munkájának gyümölcse.
Multkor vágtam nyulat, kicsontoztam és felesben disznó hússal Bolognai mártásba raktam és csináltam hasonlót mint az erdélyi Mititei (micsi) vagy mint a szerbiai Pleskavica, Csevap,frenetikus, eszméletlenül finom volt.
stangli2 Creative Commons License 2010.01.07 0 0 1671
Fészket rak az egyik anyám, remélem ügyes lesz..
Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.07 0 0 1670
Hát igen vagyunk ezzel így egy páran....:)de szerintem ha az ember becsülettel gondoskodik egy állatról nem létezik,hogy érzelem nélkül csak úgy fejbe tudja vágni.Arról nem is beszélve,hogy Füli nyulam olyan disznó,hogy amikor megyek etetni és kinyitom a ketrecét,oda dugja azt a nagy buksi fejét és várja,hogy megsimogassam.Nem lehet neki ellenállni.
Hát hogy vágjon le ilyet az ember????Mondja is a férjem,hogy ez így nem lesz ám jó!!!!Nem kellene az ölembe vennem őket és szeretgetni mert akkor hogy vágom le őket?Nem is tudom rá a választ,de majd csak megoldom valahogy:)
Előzmény: stangli2 (1669)
stangli2 Creative Commons License 2010.01.07 0 0 1669
Amíg meg vagy elégedve az utódok létszámával és gyarapodásával, ill. a vemhességek számában, addig hagyhatod tenyésztésben a bakot is és az anyát is. Egyébként pár hete engem is foglalkoztat a téma, mert Kisfülöp már jócskán betöltötte a második évét, de nem tettem fel a kérdést, nehogy kinevessetek milyen vajszinű nyulász vagyok..:-) Most megnyugodtam, hogy nem vagyok egyedül..
Előzmény: Purcsimanó (1668)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.07 0 0 1668
Ezen már én is agyaltam,hogy ha Füli kiöregszik vajon mit fogok vele csinálni.....levágni biztosan nem tudom,mert már most nagyon megszerettem.Elajándékozni szintén nem mert nem akarom,hogy rossz helyre kerüljön.De még van időm ezen gondolkodni,hiszen még nagyon fiatal pasi:)
Előzmény: Texas Chris (1667)
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.07 0 0 1667
Én másfél éve nyulazok újra. Egyedül a Jürgent selejteztem, mert nem hozta meg a hozzá fűzött reményeket, de nem vágtam le mert hozzám nőtt. Nem tudom, hogy mit fogok vele csinálni. Különben azt mondják, hogy a nyulak 2-3 évig tarthatók tenyésztésben. Persze attól is függ, hogy milyen anyák vannak tenyésztésbe véve, a rokon és beltenyésztés kerülendő.
Előzmény: Purcsimanó (1666)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.07 0 0 1666
Ebben teljesen igazad van,lehet nem ártana beszereznem egy kisebb testű bakot ha csak a hús miatt tartom őket.Úgy értem más fajtát.Te mennyi ideig szoktál egy bakkal fedeztetni?És amikor kiselejtezed akkor levágásra kerül?
Előzmény: Texas Chris (1665)
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.06 0 0 1665
Azért nem elhanyagolható szempont, hogy hogyan fejlődnek. Persze nem ipari intenzív körülmények és nyulakról van szó, de a fél extenzív körülmények ellenére sem elhanyagolható tényezők. A vágási súlyt mikor érik el, milyen húsformákat, vágási százalékot mutatnak és addig mennyi takarmányt etetünk fel velük!!!
Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.06 0 0 1664
Hát ez a nyuszi nagyon tetszik nekem!Annyira aranyos feje van!Én például ezért választottam az én Fülimet apának,mert nekem az tetszik benne,hogy lógnak a lispás fülei és alapból murisan néz ki!Nem annyira fontos számomra a fajtája,csak a kinézete....úgyis csak levágásra tarom őket!:)
Előzmény: Texas Chris (1660)
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.06 0 0 1663
Persze amikor levágom őket akkor megy rinyálás, hogy azt meg akarták tartani, mert milyen szép volt...... De etetni is csak akkor mennek ki, amikor elutazom hosszabb időre, útra.
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.06 0 0 1662
Nálam valamelyik normál méret, valamelyik kisebb. De nem számít mert a család kedvence.
Előzmény: stangli2 (1661)
stangli2 Creative Commons License 2010.01.06 0 0 1661
Nagyon cuki! Sajnos nálam a törpe és házi keverékek, hiába a húsnyúl az apa, törpe méretet öröklik, így igazán nem sok hasznuk van 800-ért szoktam eladni darabját olyannak akinek van szive levágni. Kb. fele arányban "hajasok", fele rendes szőrű lesz..
Előzmény: Texas Chris (1660)
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.06 0 0 1660
Neki története van. A Bóbika volt az első anyanyulam, most amikor újra kezdtem a nyulazást. Gyerek koromban öregapámmal nyulaztunk és akkor volt egy barna foltos anyám, az volt a legjobb anyanyulam. Szerettem volna egy olyant és szóltam a szomszéd utcában, hogy szerezzenek nekem egy olyant. Helyette őt kaptam. Amikor megláttam és jobban megnéztem, nagyon ideges lettem amikor rádöbbentem a csalafintaságra, hogy oroszlánfejű törpe keverék és el akartam passzolni. De már fedeztetve kaptam és a család nem engedte. Az első fialásra 10 gyönyörű kis nyuszikával ajándékozott meg minket, a család kedvence lett így megmaradt. Nagyon színes, változatos fiókákat kapunk tőle, így nagyon érdekes a szaporítása.


Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.06 0 0 1659
Nagyon aranyos dolog ez a név adás!Láttam iwiw-en egy érdekes nyuszikát,ő az aki oroszlánfejű szülőtől van?Nagyon helyes pofa.
Előzmény: Texas Chris (1658)
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1658
Csak a tenyésznyulakat nevezem el. Ha lesz legközelebb egy anyanyulam akkor az Zsizella lesz! :-DDD
Előzmény: Texas Chris (1657)
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1657
Mivel ezek német világos ezüst nyúlak így német neveket választottam Wolfgang, Jürgen, Ingríd és szegény megboldogult Helga. A keverék nyulaim Bóbita, Zsuzsó és Kócos. Bóbitában és Kócosban van oroszlánfejű törpe vérvonal és visszaütöttek rá. Szóval minden nyulamnak próbálok olyan nevet adni, ami jellemző rá.
Előzmény: Purcsimanó (1656)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1656
Viccesnek találom a nyuszik nevét!!!Képzeld a szembe szomszédunk Jürgen akitől a házunkat vettük ő pedig Wolfgang volt.Érdekes nem?A szomszéd felesége Gizella ...olyan nyulad még nincs:)????
Előzmény: Texas Chris (1653)
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1655
Ha fedett helyen, pajtában van tartva akkor semmi baja. De ha megszagolod akkor érzed, ha penészes.
Előzmény: kavarnyik (1654)
kavarnyik Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1654
Van egy hely, ahol vettem szénát, eddig is, de nem tudom, a nedves időjárás miatt, hogy nem penészedik-e meg minden már ilyenkorra. Nem feltétlen megázik, hanem a levegő páratartalma miatt gondolom.
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1653
Pár gyors kép, a mai állapotról, kicsit behavaztunk. A 2. képen az új baksüldő, Wolfgang látható, remélem jó tenyész anyag lesz.
tooommm0013 Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1652
Sajnos.
Előzmény: Purcsimanó (1651)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1651
Hát igen!Nyilván egy rendes állattartó nem egy rendelet miatt fogja becsületesen tartani az állatait!Aki pedig ennek hatására sem változtat a tartási feltételeken azt nem is nevezném ÉN rendesnek!:)De sajnos ezzel nem sokat érnek el.....:(((én a közvetlen környezetemben tudok olyat aki több dolgot sem tart be az itt leírtak közül...és akkor mi van?A kutya sem teszi szóvá neki....ez sajnos eddig is így volt és így is marad:(
Előzmény: tooommm0013 (1649)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1650
És persze boldog új esztendőt mindenkinek!
tooommm0013 Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1649

Mi?

 

Én átolvastam engem max. ez érint:

 

(7) A talajszinten élı állatok hálós aljzaton nem tarthatók. Ez alól kivételt jelent, ha füves területen,
illetve közvetlenül a földön helyezik el a ketrecet.

Bár itt sem tudom mi a hálós aljzat.

A többit ami a tartásra vonatkozik el is várom magamtól.

Előzmény: förike (1643)
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1648
A környékeden falun keress termelőt, akitől tudsz venni szalmát és szénát. Én 300 Ft ért tudok kisbálás szénát, a szalma bála 200.
Előzmény: kavarnyik (1646)
stangli2 Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1647

Mindenképpen mezőgazdásztól vegyél szénát vagy szalmát alájuk. Beírod a googleba a településsel ahol laksz csak kidob neked valamit.. Amit állatkereskedésben veszel az méregdrága és nem az ami benne van, hanem a csomagolás és a forgalmazás..

A másik lehetőség, hogy megkérdezed a szomszédokat akikről tudod, hogy állatot tart és megkérdezed hol veszi, nálunk a táposnál is lógnak hírdetések..

Előzmény: kavarnyik (1646)
kavarnyik Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1646
Sziasztok!
Képzeljétek, ma tettem az ünnepek kezdete óta először tisztába az állatokat, mert az én édes aranyos férjem csinálta helyettem. És penészes volt a forgács. Szóval ez lehetett az oka az elhullásnak. Úgy sajnálom, hogy ilyen dolog miatt odavesztek szegények. Most vettem nekik réti szénát az állatkereskedésben. Marha drága, 270 Ft/ 16 liter, de nem tudom ilyenkor hol tudnék már venni bármit is alájuk. Fuccs a mélyalmos tartásomnak.
Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1645
Végig olvasta!!!!!!És szerinted ezt ki fogja ellenőrizni?Magyarországon még annyit sem tudnak az állat tartással kapcsolatban betartatni,hogy akinek mondjuk kutyája van,ne az utcán kóboroljon és riogassa a lakókat.Erre sem ember sem pénz nincs!És ezzel sokan sajnos vissza is élnek.Ezek a rendeletek maradnak álom szinten!!!!!
Előzmény: förike (1643)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.01.04 0 0 1644



Sziasztok!

Nos alapból ilyen a nagy ketrec,nyáron,de most az oldalali be vannak deszkázva a tetején nád van.És körbe van fóliázva.Csak az ajtókon kapnak fényt,meg levegőt.A másik 2 ketrecen is alig van rácsos rész,ilyenkorra bedeszkázzuk.És az egész ketrec elé is huzok plédet meg fóliát,éjjel mindig,ha nappal is hideg van akkor napközben is.Szerintem különben az is közre játszott hogy első ellés volt.Mert a másik nyulaim fojamatosan épitették a fészket,mig kellett.Ő nem.Én pakoltam mindig rá a fészekre hogy ne legyen annyira hideg nekik.Na mindegy majd legközelebb.
kavarnyik Creative Commons License 2010.01.04 0 0 1642
Köszi!
Ma vettem. Most itatja a férjem a nyunyókat. Remélem bejön. Ez esetleg, már beteg kisnyulat is rendbe hoz?
Előzmény: Texas Chris (1632)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.04 0 0 1641
Ezt most miért is írtad ki?Bocs de elvesztettem a fonalat.....
Előzmény: förike (1640)
Dixi79 Creative Commons License 2010.01.04 0 0 1639

Üdv!Van valakinek pannon fehér nyúl tenyésztésbe jártasága?

 

stangli2 Creative Commons License 2010.01.04 0 0 1638

Ez érdekes kérdés mert a kollégámnál zárt ólban, plussz faketrecben vannak a nyulak, mégsem tud télen pároztatni, mert megfagynak a fiak. Nálam egy félig nyitott, tulajdonképpen disznóólban vannak és kutya bajuk. Talán a szélvédettség sokat számít, ha tudod milyen az uralkodó szélirány nálatok megpróbálhatod ennek megfelelően szélcsendesebb helyre tenni a ketrecet, de persze fújhat másfelöl is a szél..

Az egyik legjobb szigetelő anyag a szalma. Ha tudsz szalmabálákat venni, körbepakolhatod vele a ketreceket, azon tuti nem fúj át semmi, nyáron meg alájuk adod..

Előzmény: Rencsa-baba (1636)
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.03 0 0 1637
Szia Reni.

Ismerem a ketreceidet és pont ezért csodálkozom. Mivel neked van zárt ellető, fiaztató fakkod, ahol védetten vannak a fikák . Ennek ellenére megfagytak, ez nekem magas. Nálam a múltkori nagy hidegben, -22-25 fokban sem lett semmi bajuk a fiókáknak sem kinn az udvaron. Tavaly februárban a -10 ben fialt az egyik anyám és akkor sem volt semmi gond. Sőt a környékben senkinél sem, pedig másoknál is volt fialás és ők is kinn tartják és nem fűtött, zárt istállóban.
Sajnállak és nagyon együtt érzek veled, komoly veszteségeid vannak mostanában.
Előzmény: Rencsa-baba (1636)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.01.03 0 0 1636
Szia Chris!

De bent voltak a fészekbe és az anyjuk etette őket mert ducik voltak.De itt nagyon hideg volt az éjjel.A szél borzalmas volt,azt csodálom nem szedte le a tetőt.Ugyan védett helyen vannak,de ezek szerint nem birták.Ellető ládát nem nagyon tudok csinálni legalábbis teljesen zártat,mert olyan ketrecem van aminek 2 fakkja van az egyik zárt másik nyitott,azaz most levannak zárva mindenhol,csak az ajtón van drot.Meg le is takarom a ketreceket.Ha tudom hideg lesz.Pléddel meg nagy fóliával körbe bugyolálom.Eleve szigetelve vannak a ketrecek ilyenkorra.Tudtam hogy nem lesz jo ötlet ki rakni őket az udvarra.Vagyis inkább azt tudtam hogy nem lesz kész a fészer mire bejön a hideg.na mindegy nem panaszkodok itt nektek.Jo éjt mindenkinek!
Előzmény: Texas Chris (1629)
Totti87 Creative Commons License 2010.01.03 0 0 1635

elnézést rosszul írtam a címet

 

www.husvettamas.mlap.hu

Előzmény: Totti87 (1634)
Totti87 Creative Commons License 2010.01.03 0 0 1634

Üdvözlök Mindenkit !!!

 

Új képek vannak az oldalon , szivesen látok mindenkit :) !

 

www.husvettamas.malp.hu

 

Pet89 Creative Commons License 2010.01.03 0 0 1633
Szia, szece77! A helyedben én nem ugranék bele ilyen hirtelen már mindjárt a közepébe...... Nekem már jó néhány éve vannak rexeim nem mondanám h egy különösen igényes fajta sőt nagyon is ellenálló, de ismerni kell ennek is mint mindennek a csínját-bínját. Akkor járnál a legjobban ha szereznél egyelőre csak párat és azokkal kitanulnád a tenyésztésüket, mert többel nagyobbat bukhatsz. És amiket hallottam az alapján nem lennének olyan humánusak h elengedjék neked a tartozásodat...:)
Üdv
Előzmény: szece77 (1595)
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.03 0 0 1632
A Laktiferm is jó dolog, de szerintem nem elég. Időközönként nem árt Trisulmixel le itatni őket legalább 3 napon keresztül, de még jobb az 5 nap.
Előzmény: kavarnyik (1631)
kavarnyik Creative Commons License 2010.01.03 0 0 1631
Kapnak a vizükbe laktifermet megelőzésképp.
Előzmény: nddori (1625)
nddori Creative Commons License 2010.01.03 0 0 1630
Nekem eddig bevált a gyógyszeres táp, de lehet akkor én is áttérek a Trisulmixre.
Előzmény: stangli2 (1626)
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.03 0 0 1629
Szia Rencsike.

Sajnállak, már megint történt nálad valami rossz, szinte hihetetlen. Nem hiszem különben, hogy meg fagytak volna, annyira nem volt hideg. Volt fagy, de nem volt akkora. Ha benn lettek volna a fészekben akkor semmi bajuknak nem szabadna lenni.
Valami más lehet a gond!
Előzmény: Rencsa-baba (1623)
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.03 0 0 1628
Ezzel maximálisan egyet értek és Én is a Trisulmixet használom.
Előzmény: stangli2 (1626)
stangli2 Creative Commons License 2010.01.03 0 0 1627
Sanjálom! Szerintem attól is függ mennyire tudsz alájuk almozni, vagy próbálj meg elletőládát csinálni, szigeteltet.
Előzmény: Rencsa-baba (1623)
stangli2 Creative Commons License 2010.01.03 0 0 1626
Nekem a gyógyszeres táp nem ért semmit kokcidiózis ellen a Trisulmix nevű antibiotikumot használom.
Előzmény: kavarnyik (1624)
nddori Creative Commons License 2010.01.03 0 0 1625
Szia kavarnyik!
Milyen tápot adsz a nyusziknak? Ha nem gyógyszereset, akkor valószínűleg kokcidiózist kaptak. Hasmenéssel járó betegség, legtöbbször kisnyulaknál, süldőnyulaknál fordul elő. Csak megelőzni lehet, gyógyszeres táppal (én azt adok nekik) vagy vannak készítmények, melyeket a vizükbe kell csöpögtetni.
Előzmény: kavarnyik (1624)
kavarnyik Creative Commons License 2010.01.03 0 0 1624
Hát őszinte részvétem. Nagyon rossz elveszteni egy állatot, akkor is, ha az ember tudja, hogy haszonállat.
Nekem is, pedig már három hetesek, estére punnyadt lett egy kisnyúl. Reggelre már teljesen erőtlen volt, és most két testvére is elkezdett gubbasztani. Pedig csak tápot kapnak és búzát meg persze szopnak. Vízben almaecet és probiotikum. Mi a csudától lehet hasmenésük?
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.01.03 0 0 1623
Sziasztok.

Sajna ma reggelre az összes pici nyuszi megfagyott.Én ezt nem értem.Sok helyen kint vannak a nyuszik.És még hidegebb is volt még is megmaradtak a kicsik.Na mindegy majd legközelebb.
krezidiesel Creative Commons License 2010.01.03 0 0 1622
Mi kecsketejjel itattuk a kisnyuszikat, amikor elapadt az anyjuknak a teje:
Előzmény: kavarnyik (1620)
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.02 0 0 1621
ha Győr környéki vagy akkor érdemes a http://www.allati.hu/ -n szétnézni.
Előzmény: szece77 (1611)
kavarnyik Creative Commons License 2010.01.02 0 0 1620
Nálunk a bér szopi teljesen bejött. Igaz nem tűrök ellenvetést :) A kicsiket, mikor kimúlt az anya betettem egy ládába, a régi almukat alájuk, és behoztam a kazánházba. A szoptatós anyanyulat pedig kivettem a kölykeitől, betettem a ládába a kicsik közé, s etetni próbáltam közben, de ezt nem szerette, viszont mikor elkezdtem simogatni, akkor megnyugodott. addigra előbújtak a kicsik és rácuppantak. A továbbiakban is minden este egyszer kiszedtem a helyéről. Ezért elég mérges volt. A férjem nem is tudta kiszedni. Ezért úgy döntöttünk hogy leválasztjuk az ő kölykeit 4 hetesen és betettük a kicsiket hozzá. Az ő fiókái, már úgy is kijártak a ketrecből randalírozni a nappaliba.
Azóta is ő neveli a kicsiket.
szece77 Creative Commons License 2010.01.02 0 0 1619
Helló!

Még én is csak mazsolázgatok, tapasztalatom nincsen, de a Nyúl terméktanács honlapján van néhány ilyen cég, nézz körül.

www.nyultermek.hu
Előzmény: Dixi79 (1618)
Dixi79 Creative Commons License 2010.01.02 0 0 1618
Üdv tudnál nekem küldeni olyan cégek elérhetöségét akik ilyenel foglalkoznak nekem is valami ilyesmibe kellene belekezdenem a többi dolog mellet!Mint föállásu östermelő növelnem kellene a foglalkozási körömet!Köszi!
Előzmény: szece77 (1612)
stangli2 Creative Commons License 2010.01.02 0 0 1617

Köszönöm!:-) Az a kék szürke, egy kicsit talán csalt a gép! Én meg a fekete és a tarka nyúlért repesek, a tieid is dicséretet érdemelnek. Ez a dajkásítás érdekes téma, nálam előfordul, hogy egymás fészkébe fialnak. A legutóbbi alkalommal kiselejteztem belőlük, arra az esetre ha csak az egyik járna vissza szoptatni életben maradjanak, de szerintem mindkettő szoptatott, mert mikor kijártak a kicsik mindkettőnél keresték a cicit:-)

Egyszer próbáltam néhai Cila cicám alá tenni az elárvult kisnyulakat, szegénynek csak egy kölyke volt, mire visszaért lett kilenc, ráadásul furcsa hosszú fülüek. A macska számolni nem tud, de azért nem teljesen hülye, így a módszer nem jött be:-)

Előzmény: kavarnyik (1616)
kavarnyik Creative Commons License 2010.01.02 0 0 1616
Gyönyörűek a nyulaid. A férjem itt rohangál föl és alá úgy tetszenek neki. Mondjuk a bal felső sarokban levő kéket én is elfogadnám. És tényleg nagyon csinosak a hölgyek.
Előzmény: stangli2 (1598)
kavarnyik Creative Commons License 2010.01.02 0 0 1615
Hát ha a Benguek tetszik, akkor megmutatom a kis nyunyikat.
Az első a lányom ivarérett baknyula ROZI.
Azután jön Hamupipő férje HAMUPOPÓ. Ő az enyém (amúgy ezüst szürke bak).
Azután a legkisebbek, az elhullott anya (Grétinek örökbe adott) kicsinyei.
És végül a felépült Pötyi alomja. Ez nagy öröm számomra, hogy betegen is fel tudta őket nevelni. Persze egy kis segítséggel Grétitől. Nekem igen összetartó csajokból áll a családom.
stangli2 Creative Commons License 2010.01.02 0 0 1614
Beleolvastam, a leírás szerint átveszik a nyulat hízlalás után, persze azt nem talátam, hogy mennyiért. Azért ezekket a számításokat amit ők csináltak óvatosan venném figyelembe, a takarmányhasznosítás nagyon sok dologtól függ pl. hőmérséklettől is, azt nem írja milyen hőmérsékletre vannak a számítások, ill. bele kell venni a pazarlás lehetőségét (kiszórja a nyúl), az is benne van a pakliban, hogy nem minden anya vlik be stb, a piacon mindenképpen érdemes körülnézni arra az eshetőségre ha mégsem vennének át, ki kell számolni, hány ketrec kell, egy anyára plusz kettőt kell számolni, ha jól számolom. Jegyzetelj és számolj, ha kell bármilyen infó szivesen segítünk, van aki olt is meg tudja mondani mennyi a vakcina.
Pista01 Creative Commons License 2010.01.02 0 0 1613
Oké!

Azt megköszönném, sok sikert hozzá!
Előzmény: szece77 (1612)
szece77 Creative Commons License 2010.01.02 0 0 1612
Egy hét múlva leszek otthon, akkor akarom elindítani a tájékozódást, utána, ha lesz infóm, akkor majd elmondom.
Előzmény: Pista01 (1609)
szece77 Creative Commons License 2010.01.02 0 0 1611
Igen, erre, bár még nem vettem fel a kapcsolatot velük. (még van más cég is, bár azok nem rexekkel foglalkoznak). De győr környékén nem sok átvételi lehetőséget találtam.
Előzmény: Pista01 (1610)
Pista01 Creative Commons License 2010.01.02 0 0 1610
Amúgy üdv mindenkinek, még új vagyok itt
Pista01 Creative Commons License 2010.01.02 0 0 1609
Helló

Tán erre gondoltál:http://rexnyul.5mp.eu/web.php?a=rexnyul&o=5buw0b3ex9


Ez engem is érdekelne, ha már van valakinek tapasztalata, megoszthatná

Előzmény: szece77 (1595)
szece77 Creative Commons License 2010.01.02 0 0 1608
Feltétlenül utánajárok. Még annak is utána kell járnom, hogy hogy nem fog a család addig éhen halni, amíg jövedelmet is tudok kicsikarni belőle.... :-)
Előzmény: stangli2 (1607)
stangli2 Creative Commons License 2010.01.02 0 0 1607
Tehát, hitelre megkapod a nyulakat. Mielött belefogsz, nézz utána, hol és mennyiért tudod majd értékesíteni a rex nyulakat. Úgy tudom, őket a prémjükért tenyésztik, különleges a szőrméjük.
Előzmény: szece77 (1603)
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.02 0 0 1606
BENGUEK, ez nagyon tetszik!! :-DDDDD
Előzmény: kavarnyik (1590)
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.02 0 0 1605
Minden kedves Nyúltartó tenyésztő társamnak, nagyon boldog és sikeres, gazdag új évet kívánok a 2010-es évre, B.Ú.É.K.!!!
Texas Chris Creative Commons License 2010.01.02 0 0 1604
Szép kis nyulak. Bár nekem a lógófülű, kosorrú nem tetszik, legalábbis én nem tartanék.
Előzmény: Purcsimanó (1594)
szece77 Creative Commons License 2010.01.02 0 0 1603
Ez igazából nem bérhízlalás, hanem kölcsönkihelyezés lenne, amit vissza kell x periódus (azt hiszem, egy év) alatt fizetni. Onnantól az enyémek a nyulak, ez sima szerződéses - felvásárlásos menetben menne. És persze a takarmány, és minden egyéb költség is az enyém.
Előzmény: stangli2 (1602)
stangli2 Creative Commons License 2010.01.02 0 0 1602

Jól emlékszem, hogy a bérhízlalásnál a hízlalás saját költségen megy, majd a vágható nyulakat kifizetik? Vagy nem így működik?

Előzmény: szece77 (1601)
szece77 Creative Commons License 2010.01.02 0 0 1601
Na igen, ez tényleg nem hülyeség, mert hamar bukhatok rajta néhány százezer forintot mindjárt az elején. Mindenesetre három külön (és külön udvari bejáratú) helyiségbe teszem majd őket.
Előzmény: stangli2 (1600)
stangli2 Creative Commons License 2010.01.02 0 0 1600
Igen, úgy tudom ez a te rizikód, alaposan meg kell nézni mi van a szerződésben erre az esetre, ill. utána kell járni, melyik biztosítónál lehet állatra biztosítást kötni és be kell biztosítani őket.
Előzmény: szece77 (1599)
szece77 Creative Commons License 2010.01.02 0 0 1599
Ez ilyenkor az én rizikóm nem? Hogy tudok ez ellen védekezni?
Előzmény: stangli2 (1597)
stangli2 Creative Commons License 2010.01.02 0 0 1598

Hoztam nektem egy rakat nyulat.. amelyik kiváncsi volt rám azt lefotóztam, de nem mindeggyik dugta ki az orrát az ólból..

 

stangli2 Creative Commons License 2010.01.02 0 0 1597
Húha! Feltétlenül biztosítsd be magad arra az esetre, ha az állományt elvinné valamilyen betegség.
Előzmény: szece77 (1595)
krezidiesel Creative Commons License 2010.01.02 0 0 1596

A bőrkikészités engem is érdekelne.

A nyers bőrnek sajna egyáltalán nincs ára, nyers birkabőröket is fillérekért adják, a kikészitett birkabőrt sokszor olcsóbban árulják vásárokban mint amennyiért kikésziteni elvállalják.

 

Más!

Rácalmás környékén keresnék nyúltartókat esetleges bak csere, vagy vétel miatt.

Van egypár szép bakom, amit sajnálok levágni, elcserélném másikra vérfrissités miatt.

Részleteket személyesen vagy mailban! Fényképeket tudok küldeni, vagy akár ide is felrakni.

Van egypár törpe nyuszim is ,azok is bakok, azokhoz is keresnék-vagy cserélnék anyanyuszit.

Előzmény: kavarnyik (1586)
szece77 Creative Commons License 2010.01.01 0 0 1595
Üdv mindenkinek!

Abban kérném a segítségeteket, hogy egyrészt Győr környékén hol van lehetőség nyúl leadására (valamikor még jártak nyulasok, arra emlékszem, de hogy mostanában hogy megy, azt nem tudom már sajnos). Másrészt a neten bukkantam Rex nyulak tartására szerződést, és anyaállomány kihelyezést kínáló cégről. Erről van- e valakinek valami tapasztalata?
Sajnos december 1.-től munkanélküli lettem, de ezt lehetőségként akarom kihasználni, hogy saját lábamra álljak. (némi tapasztalatom van már a nyúltartásban, de az nem saját gazdaságban volt)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.01 0 0 1594
Szia Chris!

Ők azok a kis drágák akiket az ismerősöm Zegen vásárolt a börzén!
Purcsimanó Creative Commons License 2010.01.01 0 0 1593
stangli2 Creative Commons License 2010.01.01 0 0 1592
Sikerekben gazdag, boldog új évet kívánok mindenkinek!
törpecser Creative Commons License 2009.12.31 0 0 1591
Mindenkinek!!!!
kavarnyik Creative Commons License 2009.12.31 0 0 1590
Had ragadjam meg az alkalmat, hogy BENGUEK! :) azaz
Boldog, és Egészséges Nyúlban Gazdag Új Esztendőt Kívánjak mindenkinek.
kavarnyik Creative Commons License 2009.12.31 0 0 1589
A szőr hullásával kapcsolatban azt olvastam valahol, hogy december közepe és január közepe közt érdemes vágni, mert akkor nagyjából beáll.
A kikészítésre én is gondoltam házilag, de sajnos nem tudom kis mennyiségben beszerezni az anyagokat.
stangli2 Creative Commons License 2009.12.31 0 0 1588

Már én is gondoltam rá, hogy hasznosítani kellene, bár akkor biztosan másképpen kellene vágnunk, mert ahogy most csináljuk szakad mindenfelé..

A kikészítését biztosan meg lehet tanulni, az biztos hogy jó dolgokat lehetne készíteni belőle és aranyáron mérik a szörmesapkát és egyebet amit láttam már nyúlból..

Előzmény: kavarnyik (1586)
nddori Creative Commons License 2009.12.31 0 0 1587
Személyes tapasztalatom nincs, de én úgy hallottam, hogy a nyúlszőrrel az a baj, hogy mindig hullik.
Én az óriásokkal kapcsolatban annyit tudok, hogy 2,5 kg-osan nem érdemes levágni, mint a "húsnyulakat", hanem legalább 3 kg-os korát célszerű megvárni, de ezt is eléri 3 hónapos korára általában.
Előzmény: kavarnyik (1586)
kavarnyik Creative Commons License 2009.12.31 0 0 1586
Szia!
Ti sem tudtok mit kezdeni a szőrrel? Nincs senkinek valami ötlete? Én a múltkori vágásból eltettem sóba, de hogy mit csinálok később vele azt nem tudom. Érdekes, hogy annyi bundát kapni műszőrből, de a rengeteg nyúlszőrt senki nem akarja megvenni? Miért? Akár 100 forintért odaadnám darabját, mintsem kidobjam. És gondolom ezzel mások is így vannak.
Előzmény: stangli2 (1585)
stangli2 Creative Commons License 2009.12.31 0 0 1585

Mivel az emberem elég lusta, mikor elérik a két kilós súlyt (kb.) akkor elkezdek könyörögni és 2.5 kg-osan már vágjuk is..:-)

Nálam lassan híznak, mert szabadon vannak nem ketrecben így aztán futkosnak bőven. De viszont így fele annyi munka és idő ami elmegy rájuk.

 

Igen az óriás fajtákat régen a prémjük miatt tenyésztették, de mivel a prémre a kereslet megszünk talán kedvtelésből tartják és tenyésztik őket, igazán hústermelésre nem jó. De tapasztalatom nincsen velük, én a kis törpémmel fürödtem be akit befogadtunk, mert nagyon édes és cuki, meg a gyerekei is, de hiába a normál apa, a gyerekek is kicsik maradnak, így nem nagyon van haszna.. Nálunk még nem divat a házi kedvencnek tartott nyúl.

Előzmény: Purcsimanó (1584)
Purcsimanó Creative Commons License 2009.12.31 0 0 1584
A nyuszik kosorrú apától és magyar vadas keverék anyától származnak.Ma megmértem egyiket 1,80 kg.Én nem is gondoltam,hogy ilyen nehéz....olyan picinek látszik.Nyolcan vannak egy ketrecben,és még elég nagy a helyük.Tudnak ugrabugrálni....Azt olvastam valahol,hogy a nagytestű nyulaknak először a csontozatuk fejlődik és aztán növelik a hús tömeget.....ezért nem igazán alkalmasak kifejezetten hústermelésre!Általában mekkora korban vágjátok a nyuszit?Úgy értem hány kilósan?
Előzmény: stangli2 (1580)
nddori Creative Commons License 2009.12.31 0 0 1583
Én is ugyanezt tudom javasolni, hogy válassz másik fajtát, vagy, ha sima házinyulaid vannak, akkor másik anyát. Nekem nagy szerencsém van ezzel az anyanyúllal, nagyon jól nevel, az előző alom egy 3kg-os baktól volt neki, de ott is 4 hetesen a kicsik elérték az 1kg-ot. A német óriástól most 8 nyuszi van az alomban, mind egyforma nagy, holnap lesznek 8 hetesek, 2,1 kg a súlyuk. 6 hetes korukban voltak elválasztva.
Előzmény: Purcsimanó (1577)
nddori Creative Commons License 2009.12.31 0 0 1582
Oké, akkor beszéljük meg a többit e-mailben!
Előzmény: kavarnyik (1578)
kavarnyik Creative Commons License 2009.12.31 0 0 1581
Szia!
Ne haragudj, hogy ennyit zaklatlak, de tudnál feltenni képet?
Előzmény: nddori (1575)
stangli2 Creative Commons License 2009.12.31 0 0 1580

A takarmányégetés, hasznosítása is függ a nyúl fajtájától, a hőmérséklettől (hidegben többet esznek, de a takarmány nagy része arra megy el, hogy a testhőmérsékletet fent tartsák), ill. a ketrec nagyságától is, nagyobb ketrecben több energiát eléget mert futkos. Ha úgy érzed nagyon veszteségesen állítod elő a nyulat, szerintem próbálj meg fajtát váltani pl. a pannon fehér, kaliforniai kimondottan hús hibrid, amiknek nagyon jó a takarmány hasznosítása..

Betegségek közül a kokcidiózis ami lappanghat és leginkább a rossz takarmányhasznosításban nyílvánul meg, ez ellen a trisulmix nevü antibiotikummal védekezhetsz leghatékonyabban, sajnos a gyógyszeres prevenciós tápok nálam nem váltak be..

Előzmény: Purcsimanó (1577)
kavarnyik Creative Commons License 2009.12.31 0 0 1579
Szia!
Nem okoskodom, de nekem is van két eltérő fajta, de méretre nagyjából megegyező méretű anyám. 1 nap eltéréssel ellettek és az egyiknek 2 hetesen voltak akkorák a kölykei, mint a másiké 1 hónaposan. Azóta valamennyit lefaragtak a hátrányból, de még mindig sokkal nagyobbak az 1 nappal idősebbek.
Pedig enni mindenki ugyanazt kap.
Előzmény: Purcsimanó (1577)
kavarnyik Creative Commons License 2009.12.31 0 0 1578
Szia!
Meg kell beszélnem a férjemmel, de nagyon szeretnék egy kék fajtatiszta szép nyulit. Esetleg tudnád tartani a februári fizetésig?
És megadom az elérhetőségem, hogy a komolyabb részét rendezzük:
kavarnyikzsuzsa@citromail.hu
Most, hogy itthon van a férjem és elkezdtük az alkut figyelte a hálót, de én általában csak egyszer netezek, szóval ne sértődj meg ha csak másnap válaszolok valamire, de ma figyelni fogunk :)
Köszi Zsu
Előzmény: nddori (1573)
Purcsimanó Creative Commons License 2009.12.31 0 0 1577
Csak azért kérdezem,mert én is szinte ugyan ezt adom nekik,bár én egy fajta tápot,de nem nőnek ilyen gyorsan.És milyen mennyiségben adod nekik a tápot?Amennyit meg tudnak enni,vagy mondjuk naponta háromszor egy adott mennyiséget?Én naponta háromszor adok a vágásra szánt nyusziknak árpát búzát tápot keverve néhány szem kukoricát.Széna folyamatosan van előttük és háromszor kapnak valami zöldség félét...almát ,csicsókát ,répát ,stb....valamiért még sem nőnek gyorsan.Féregtelenítve lettek,tehát az sem lehet gond.Még több kaját adjak nekik?
Előzmény: nddori (1575)
bacsa41 Creative Commons License 2009.12.30 0 0 1576

Üdv mindenkinek!

Lenne 3 db házi nyulam vágásra vagy továbbtartásra (bakok) két fehér és egy szürke szinű eladnám vagy elcserélném őket (pl: termény, baromfi, vagy ki mit ajánl), 2-2,5 kg közöttiek 1000 Ft/db. Pest megye Nagykáta

Tel: 06-30/505-11-23 vagy e-mail: bacsa41@citromail.hu

nddori Creative Commons License 2009.12.30 0 0 1575
2 féle nyúltápot árpát, napraforgó magot némelyiknek kis kukoricát, lucernaszénát, almát, kevés répát néha száraz kenyeret.
Előzmény: Purcsimanó (1574)
Purcsimanó Creative Commons License 2009.12.30 0 0 1574
Szeretném megkérdezni,hogy mit etetsz a nyuszikkal?
Előzmény: nddori (1569)
nddori Creative Commons License 2009.12.30 0 0 1573
Majd megkérdezem, mikor megy esetleg Pest felé (bár a legjobb az lenne, ha le tudnátok jönni értük) A kosorrúakból nem engedek, mert kevesen vannak és nagyon sok az érdeklődő. Őket egyébként majd csak január végén lehet elvinni.
Most tetoválást kapnak, a törzskönyvet le lehet majd kérni. Kiállításra is lehet vinni, de ennek feltételei vannak: www.nyultenyesztok.hu itt olvashatsz sok mindenről ezzel kapcsolatban.
Előzmény: kavarnyik (1572)
kavarnyik Creative Commons License 2009.12.30 0 0 1572
A 2500 szuper lenne. És nekem nem sürgős, amikor jön apukád amúgy is nekem ráér, még talán jobb is, mert a gyes után, vagy mikor a férjem fizut kap 10-e után is tök jó, mert akkor nem kell kirakósozni a pénzzel, hogy minden rendben legyen. Tudod hogy megy ez.
És nagyon érdekelne ez a kék kosorrú dolog is. Persze csak egy, esetleg tudnál abból is engedni valamennyit, mert akkor meg tudnám venni egyben. Amúgy pedig azt már csak februárban tudnám.
És azt mondod törzskönyvesek? Akkor kis könyvet kapnak, vagy hogyan néz ki nyulaknál ez a törzskönyvezés? Lehet utána velük kiállításra járni, mint a kutyákkal?
Előzmény: nddori (1571)
nddori Creative Commons License 2009.12.30 0 0 1571
A kékek nőstények. A vadasak bakok, a feketék vegyesen. Most néztem meg a német keverékeket, 2 nőstény van csak sajnos a kettő együtt 2500. Édesapám szokott Pestre menni néha, ez változó, hogy mikor megy, de a Nyírségbe minden héten megy. (Debrecen, Nyíregyháza, Kiskunfélegyháza, Kiskunmajsa, Gödöllő, Pest ezeken az útvonalakon tudok segíteni, ha gond eljönni értük.)
Előzmény: kavarnyik (1570)
kavarnyik Creative Commons License 2009.12.30 0 0 1570
Szia!
Csak a tisztán látás miatt kérdezek vissza.
Kék kosorrú bak? Vagy a vadasak bakok csak?
Ha három anyának valót vennék a német óriás keverékből az mennyi lenne? A szállítást meg tudnád oldani, ha jól értem? Szoktál Pestre menni? Vagy ilyesmi?
Zsu
nddori Creative Commons License 2009.12.30 0 0 1569
A német óriás keverékeknek az apjuk német óriás, az anyjuk nagy testű házinyúl. Ők vadas és világos szürke színűek. Most 8 hetesek, 2 kg a súlyuk. 1500Ft/db, de attól függ mennyi kellene. A kosorrúakból van kék színű, de már csak 2, 4000Ft/nyuszi, illetve fekete (kék hordozó) 3000Ft-ért, van vadas is, de ők bakok. A kosorrúak még kicsik, most 4 és fél hetesek, januárban tetoválva lesznek. Szlovák vérvonalúak.
A nyuszik Csongrád megyében vannak, a szállításban esetleg tudok segíteni.
Előzmény: kavarnyik (1568)
kavarnyik Creative Commons License 2009.12.30 0 0 1568
Szia!
Hát érdekelne. A német óriás keverék = 50% óriás + 50% házi nyúl?
A női ivarúak érdekelnének, akár a német akár a kosorrú. Mennyit kérsz értük? Hol lehetne átvenni? Mennyi idősek? Milyen színűek?
Előzmény: nddori (1566)
Rencsa-baba Creative Commons License 2009.12.30 0 0 1567
Nálam is előforult már hogy 8-ból mind bak lett,de olyan is volt hogy egy alomban csak anya lett.A mai viágba én már nem lepődök meg semmin.Ugy is minden össze van kuszálodva.Hogy miért mert tönkre tesszük a bolygot,persze tisztelet a kivételnek aki oda figyel a dolgokra,de sajna sok ember nem.Ezért ilyen az időjárás is.Minden tönkre megy idővel.Sajnos!
nddori Creative Commons License 2009.12.30 0 0 1566
Szia kavarnyik!
Nekem már olyan is előfordult, hogy az alomban 10 nyuszi volt és mind bak lett!
Nem tudom, milyen fajta nyulat szeretnél anyának, nekem vannak most eladó növendékek sima házik, német óriás keverékek és óriás kosorrúak, ők tetoválva is lesznek.
Előzmény: kavarnyik (1561)
nddori Creative Commons License 2009.12.30 0 0 1565
Köszi szépen! Igyekszem!
Előzmény: Texas Chris (1564)
Texas Chris Creative Commons License 2009.12.29 0 0 1564
Jobbulást kívánok a nyuladnak!! neked meg sikeres kezelést!!!
Előzmény: nddori (1560)
Texas Chris Creative Commons License 2009.12.29 0 0 1563
Van aki egyszerűen Domestos oldattal fertőtlenít, van aki Neomagnol oldattal és van aki az Állatpatikában kapható vegyszer oldatával fertőtlenít.
Előzmény: kavarnyik (1553)
Texas Chris Creative Commons License 2009.12.29 0 0 1562
Ha a nagy számok törvényét nézzük akkor 50-50%-ban kellene megoszlani az ivar aránynak, de ez nem biztos egy alomra vetive, inkább hosszútávon, sok alomra érvényes. Nálam is volt, hogy egy almon belül a 8 fiókából csak 2 volt nőstény a többi bak.
Előzmény: kavarnyik (1561)
kavarnyik Creative Commons License 2009.12.29 0 0 1561
Sziasztok!
Tudjátok elhullott az egyik anyám, így szeretnénk nőstényeket megtartani ezekből az almokból, amik novemberben születtek, de akár hogyan nézem mind baknak tűnik. Ki is fordul az ivarnyílásnál olyan kukinak tűnő csövecske, meg kis golyó szerű is van az oldalánál. Kb milyen arányban szoktak a nőstények és a bakok lenni egy alomban?
Köszi
nddori Creative Commons License 2009.12.29 0 0 1560
Nem puffadt, teljesen lapos a hasa. A fogát se csikorgatja, csak ül és néz, legtöbbször háttal nekem... megvettem a gyógyszert, be is adtam neki, elolvastam, szinte minden betegségre jó...drága is volt...remélem jobban lesz tőle...
Előzmény: stangli2 (1556)
Texas Chris Creative Commons License 2009.12.29 0 0 1559
Sajnos ilyen tényleg előfordul, nálam is megtörtént már és azért a legszebbek, erősebbek járnak így, mert azok a legmohóbbak .
Előzmény: Rencsa-baba (1557)
stangli2 Creative Commons License 2009.12.29 0 0 1558
Sajnos ez mindíg benne van a pakliban.. De legalább a többi mégdagibb lesz!
Előzmény: Rencsa-baba (1557)
Rencsa-baba Creative Commons License 2009.12.29 0 0 1557
Sziasztok!

Nemrég voltam kint a nyusziknál megnézni a piciket,és sajna az egyik kikeveredett valahogy a fészekből és kihült :( És persze megint a legszebb.Hiába elenőrzöm naponta többször őket még is ez lett.Remélem a többivel nem lesz gond.Raktam még köréjük meg rájuk is sok szénát meg szalmát.Igy talán oké lesz.
stangli2 Creative Commons License 2009.12.29 0 0 1556

Nem puffadt? Esetleg fogát csikorgatja? Csuklani még nem hallottam nyulat, nem tudom, hogy tünet-e vagy normális..

Előzmény: nddori (1554)
stangli2 Creative Commons License 2009.12.29 0 0 1555
Én Dánszentmiklóson lakom:-)
Előzmény: kavarnyik (1550)
nddori Creative Commons License 2009.12.29 0 0 1554
Az egyik bak nyulam 4 napja nem eszik semmit, csak ül és néz...meg csuklik sokszor. Szerintetek mi baja lehet? Teljesen üres a hasa, tapogattam. Nincs hasmenése, rendesen bogyózik. Azt mondták, hogy gyulladáscsökkentőt kell adni neki, mert el fog pusztulni...az itthoni állatorvost nem érem el... Az egyik tenyésztő azt mondta, hogy valami Enroxil nevű injekciót kell adni neki, 5 napon keresztül... azt vegyem meg.
kavarnyik Creative Commons License 2009.12.29 0 0 1553
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy mikor kirepülnek a fiókák, tehát nem betegség, vagy elhullásról van szó, csak gazdát cserél a ketrec, Szoktatok valamivel fertőtleníteni? És ha igen mivel? Van fa ketrecünk, kint, hat nagy, ami most üres, és vannak fém ketreceink is.
Köszi előre is.
nddori Creative Commons License 2009.12.28 0 0 1552
Köszi szépen! Ami nekem van, annak is ugyanez a neve, de célállatnak csirke van írva.. azért megpróbálom...
Előzmény: kavarnyik (1551)
kavarnyik Creative Commons License 2009.12.28 0 0 1551
Szia Ezt találtam róla: Malacoknak írják, de én is olyat adok probiotikumból megelőzés képp amit csirkének csinálnak, szóval biztos jó.
www.aogyti.gov.hu/a_data/spc/334.pdf
kavarnyik Creative Commons License 2009.12.28 0 0 1550
Kifejleszted a hibernáció jól működő válfaját? Azért ne lepődj meg, ha kifelé nem sétálnak majd, csak úgy kizuhannak:)
Amúgy ti merre laktok? Mi Délegyházán.
Előzmény: stangli2 (1549)
stangli2 Creative Commons License 2009.12.28 0 0 1549
Ma hat nyuszkó vándorolt a hűtőbe:-)
stangli2 Creative Commons License 2009.12.28 0 0 1548
Cukik!:-)
Előzmény: kavarnyik (1545)
nddori Creative Commons License 2009.12.28 0 0 1547
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy adott már valaki Ganadexil Enrofloxacina nevű gyógyszert a nyulainak? Néhány nyuszimnak kicsit nedves az orra környéke (nem tüsszögnek) és azt mondták adjak nekik Enrovet nevű gyógyszert, de ezt már nem gyártják és ezt kaptam helyette. Hivatalosan ez csirkéknek való.. 500ml kell 1000 literbe. Szerintetek a nyusziknak is jó ez az adagolás, mármint kb 5 literbe 2,5 ml....? Meg egyáltalán a gyógyszer?
Texas Chris Creative Commons License 2009.12.27 0 0 1546
Szia Tomi.

Örömmel látom, hogy újra tevékeny vagy weblap ügyileg, nagyon szuper és további jó munkát hozzá!!
Előzmény: Totti87 (1543)
kavarnyik Creative Commons License 2009.12.27 0 0 1545
Nem béka, hanem nyúl :)

Ügető verseny:
kavarnyik Creative Commons License 2009.12.27 0 0 1544
Köszi. Igazán jól esik amit írtál. Mindjárt teszek is fel képeket a "Nyúlvárról" ahogy a legnagyobb kisfiam mondja.
Előzmény: stangli2 (1542)
Totti87 Creative Commons License 2009.12.27 0 0 1543

Sziasztok

 

Hagy osszam meg veletek az új weboldalamat, igaz még eléggé hiányos de szépen lessen töltök fel több képet is. Mindenkit szeretettel várok az oldalra.

 

www.husvettamas.mlap.hu

 

 

stangli2 Creative Commons License 2009.12.27 0 0 1542
Dehogy nézünk hülyének!:-) Nálam is lakott bent nyúl a házban macskahordozóban, napi egyszer kiengedve (kettő) miután a középfülgyulladás és a "tüsszögő" kór vitte majdnem az egész állományt szépen sorban.. Ezt a kettőt sikerült így megmenteni, kiszakítva a fertőző területről. Majd tavasszal ők voltak a következő állomány alapja, egy anyát hoztam még hozzájuk.. Szerintem mindent jól csinálsz, nyulak ritkán kapnak ilyen alapos gondoskodást!
Előzmény: kavarnyik (1541)
kavarnyik Creative Commons License 2009.12.27 0 0 1541
Sziasztok!
Én is mindenkinek kellemes ünnepeket kívánok, így utólag. Bocs, de rengeteg dolgunk volt és nem neteztünk.
Engem most tuti hülyének fogtok nézni, de mi behoztuk a nyulikat, miután kettő is kipunnyadt. Az egyik egy anyanyúl volt ellés után 4 nappal. Biztos, ahogy megtépte magát megfázott. A másikra is azt mondta a doki, hogy tüdőgyulladást kapott, és egy kicsi az alom szélén, persze a legkisebb megfagyott a mínusz 20 fokban, erre behoztunk minden nyulat a kazánházba. Majd két nap múlva telefonált a doki, hogy felboncolta és mégsem, de most már mindegy. A nyulak tavaszig maradnak, mert most már nem merjük őket visszatenni. A kicsiket szerencsére sikerült mind megmenteni. Szerencsére az egyik anya három héttel előbb ellet, így egy darabig esténként áttettem őt szoptatni, de ezt nem nagyon szerette, így karácsonykor, mikor egy hónaposak lettek az övéi, elválasztottam őket és betettem a kicsiket, mert ők is 8an vannak. Soknak tartottam volna a két almot egy anyának. Vacak volt a december közepe. Most mind kapnak Laktiferm M+C-t. Ez egy probiotikum. Van köztetek valaki aki adja ezt nekik? Mik a tapasztalatok? Adtok valami mást esetleg? Ja azt nem is meséltem, hogy az egész balszerencse sorozat azzal kezdődött, hogy a kedvenc anyánk hasmenéses lett, kilenc kicsinye mellett. Behoztuk, orvost hívtunk és meggyógyult. Elvettük egy időre az alom (9 kisnyúl) felét, hogy ne terheljük nagyon le. Most már minden a rendes kerékvágásban van nála is.
nddori Creative Commons License 2009.12.26 0 0 1540
Köszi! Az viszont tény, hogy rendetlenkedésben a többi 34-et felülmúlja....
Előzmény: Rencsa-baba (1538)
Purcsimanó Creative Commons License 2009.12.26 0 0 1539
Nem tudom mennyi idős,unokahúgom nyuszija!Csak érdekelt a fajtája...annyira helyes pofa.Viszont brutális:)Aki nem szimpi neki azt megtámadja:)
Előzmény: Rencsa-baba (1536)
Rencsa-baba Creative Commons License 2009.12.26 0 0 1538
Szia nddori!

Valószinű duplagénes.Nekem is van egy nagyon hosszu szőrűm csak kosorruba.Az ilyeneket duplagénesnek hivják.
Előzmény: nddori (1537)
nddori Creative Commons License 2009.12.26 0 0 1537
Nekem is van egy hasonló nyuszim, de az enyémnek még nagyobb a szőre, az egész testén egyforma hosszú, kb 8-10 centis Oroszlánfejűnek vettem... most 4-5 hónapos.
Szerintetek?
Előzmény: Rencsa-baba (1536)
Rencsa-baba Creative Commons License 2009.12.26 0 0 1536
Szia purcsimanó!

Ez egy oroszlánfejű törpe.Ha jol nézem duplagénes.És thüringiai szinű.Mennyi idős?Csak a fülei miatt kérdezem,mert ha fiatal lehet kosorrú is.Ha később ereszkedik le a füle.
Előzmény: Purcsimanó (1535)
Purcsimanó Creative Commons License 2009.12.26 0 0 1535
Purcsimanó Creative Commons License 2009.12.26 0 0 1534
Sziasztok!Ez a nyuszi milyen fajta?Tud valaki segíteni?
Japán törpés Creative Commons License 2009.12.25 0 0 1533
Csak úgy!
Totti87 Creative Commons License 2009.12.25 0 0 1532

Sziasztok Nyúltenyésztőtársak !!

 

Miden nyúltenyésztőnek nagyon Boldog és Kellemes Karácsonyi ünnepet Kívánok !!!

 

73vik Creative Commons License 2009.12.25 0 0 1531
Kellemes karácsonyi ünnepeket és sok sok egéséges kisnyúlat kivánok nektek a jövö évre
Nyulászpetya Creative Commons License 2009.12.24 0 0 1530
Minden nyúltenyésztőnek kellemes karácsonyi ünnepet és boldog nyúlifjoncokban gazdag új évet kívánok.
Rencsa-baba Creative Commons License 2009.12.24 0 0 1529
Sziasztok!

Még megvannak a kisnyuszik.Sőt az anyja még tépett szőrt rájuk.Bedugtam az ujjam a fészekbe és jo meleg van náluk.Most már több remény van bennem hogy megmaradnak!
Texas Chris Creative Commons License 2009.12.23 0 0 1528
Texas Chris Creative Commons License 2009.12.23 0 0 1527
Betta007 Creative Commons License 2009.12.23 0 0 1526
Minden fórumozónak boldog, békés, szeretetben gazdag Karácsonyt kívánok!
törpecser Creative Commons License 2009.12.23 0 0 1525

 

Kívánok Mindenkinek Szeretetteljes, Békés Boldog Karácsonyi Ünnepeket...

tooommm0013 Creative Commons License 2009.12.23 0 0 1524

Hello!

 

Remélem már mindenki süt-főz és csak én vagyok itt a munkahelyen.

Boldog karácsonyt mindenkinek! A nyulaknak is dobjatok egy nagy répát!

 

Üdv:

Tomi

stangli2 Creative Commons License 2009.12.23 0 0 1523
Ha eddig minden sinen ment, akkor nagy valószinüséggel tovább is így lesz! Nem jósoltak nagy hideget, szerintem nem lesz gond!
Előzmény: Rencsa-baba (1521)
stangli2 Creative Commons License 2009.12.23 0 0 1522
Minden kedves nyulas fórumozónak kívánok Békés, Boldog Karácsonyt és Sikerekben Gazdag Új Évet!
Rencsa-baba Creative Commons License 2009.12.23 0 0 1521
Sziasztok!

Ma ellet meg a nyuszim amit holnapra vártam 6 db kis kövérséget.És jo fészket is csinált.Nem rég mentem nekik enni adni almát,és pont szoptatott.Tök édik voltak,bár még nem bizom el magam,mivel első ellés.De szerencse hogy nincs olyan hideg.
Japán törpés Creative Commons License 2009.12.22 0 0 1520
Én ezzel a képek kívánok mindenkinek kellemes karácsonyi ünnepeket és nyúlakban gazdag új évet kívánok!
Purcsimanó Creative Commons License 2009.12.22 0 0 1519
Ez aranyos!!!!:)
Előzmény: GIMI6210 (1518)
GIMI6210 Creative Commons License 2009.12.22 0 0 1518
Mindenkinek szívét járja át a szeretet,
ennyit kívánok én mindenkinek...
Szívtek adjátok oda karácsonyra,
mert abból fakad a szeretet!

KELLEMES KARÁCSONYI ÜNNEPEKET KÍVÁNOK MINDENKINEK!
Texas Chris Creative Commons License 2009.12.21 0 0 1517
Kedves fórumtársak és Nyúltenyésztők, Kívánok mindenkinek nagyon kellemes Karácsonyi ünnepeket!!!
ohiki Creative Commons License 2009.12.20 0 0 1516

Sziasztok!

Itt is nagy a hó, de az én nyulaim vígan vannak.  Szabad tartásban, nagycsaládosan!

A ládában pedig a ládafia!

 

 

 

KELLEMES ÜNNEPEKET!!

Texas Chris Creative Commons License 2009.12.20 0 0 1515
Kemény hideg van -18, nem semmi.
Purcsimanó Creative Commons License 2009.12.20 0 0 1514
Hát igen!Beköszöntött az igazi tél.Ma reggel szegény nyuszik bajsza is deres volt.Nem is érdekelte őket a kaja,csak a meleg vizet itták nagyon.Sajnálom őket.....és még ez így lesz néhány napig.Csütörtök felé lesz egy kis enyhülés.
Én is mindenkinek NAGYON BOLDOG KARÁCSONYT KÍVÁNOK!!!
Előzmény: Rencsa-baba (1513)
Rencsa-baba Creative Commons License 2009.12.20 0 0 1513
Jo reggelt!

Hát ilyet hogy ekkora hó esett.Jo mondjuk szép,de nem minden szempontból:))
Én 24-re várok kisnyuszikat,az anya tegnap már cipelte a szalmát.Első ellése,majd meglátjuk mi lesz.Egyébként Kellemes Ünnepeket és Boldog Új Évet mindenkinek!Ha esetleg addig nem jutnék gép közelbe!
törpecser Creative Commons License 2009.12.19 0 0 1512

 

Zsíros András állattenyésztő g. portal-ról vettem...

Előzmény: Pet89 (1511)
Pet89 Creative Commons License 2009.12.19 0 0 1511
Ezeket a neveket a nyulhszegy.5mp.eu-ról v a nyulhszegy.hupont.hu-ról vetted?
Előzmény: törpecser (1509)
Texas Chris Creative Commons License 2009.12.19 0 0 1510
Hajdúszoboszló környékén rengeteg nyúltenyésztő van és rengeteg fajtát tenyésztenek!!! Kár hogy én az ország másik felében élek!!!
törpecser Creative Commons License 2009.12.19 0 0 1509

 

Szia!

Találtam 2-3 nevet, aki kaliforniai tenyésztő, nem tudom, hogy nem régi-e az adatbázis...Bartha Károly Hajdúszoboszló T: 52/361-273

Kaszás József Hajdúszoboszló T: 52/362-476

Dóró Antal Hajdúszoboszló T: 20/376-4074 

Próba szerencse...

Bár nem tudom nincs-e messze Neked nagyon....

Előzmény: japzoli (1506)
Nyulászpetya Creative Commons License 2009.12.19 0 0 1508
ly
Nyulászpetya Creative Commons License 2009.12.19 0 0 1507
Mejik megyében laksz?
Előzmény: japzoli (1506)
japzoli Creative Commons License 2009.12.19 0 0 1506

Akkor tudtok segíteni???

 

 

Nyulászpetya Creative Commons License 2009.12.19 0 0 1505

A kaliforniai középnagy testű fajta, nekem is van egy kaliforniai anyanyulam karácsony után fog fialni és 6 kg-os és egész okos.

Félszabad tartásra megfelelő, de mindenféle körülményt el tud viselni de ezért nem szabad lezsarlódni hagyni.

Előzmény: tooommm0013 (1501)
Nyulászpetya Creative Commons License 2009.12.19 0 0 1504
Én se azért kérdezem?
Előzmény: Texas Chris (1492)
stangli2 Creative Commons License 2009.12.19 0 0 1503
Azt jósolják jön a melegebb, karácsonyra már plusszokat ígértek, akinek ilyen időben ellik a nyula, szerencséje lehet. Nálam jól vannak a kisnyulak (kop-kop) az autómat jobban megviseli a hideg..:-) Én sajnos napjában csak egyszer érek rá itatni, így nincs mi befagyjon, mert elfogy..
japzoli Creative Commons License 2009.12.19 0 0 1502

Nem törpék, normál. Jászberény.

Előzmény: Rencsa-baba (1497)
tooommm0013 Creative Commons License 2009.12.19 0 0 1501
Annak tűnnek, de azért jó lenne tudni mekkorák. Kb.
Előzmény: Rencsa-baba (1496)
tooommm0013 Creative Commons License 2009.12.19 0 0 1500

Na a 11 fok megtette a magáét. minden befagyott mindenhol. Még lehet a kutya s***e is.

Még az autó váltója is nehezen teszi a dolgát.

 

Előzmény: Nyulászpetya (1490)
tooommm0013 Creative Commons License 2009.12.19 0 0 1499
Szerintem a nyúlnak mint növényevőnek nem igazán van erre szüksége. Még nekünk embereknek is gondot okoz a megemésztése, pedig ugye mi nem vagyunk vegának teremtve. Félnék, hogy az emésztését bekavarja. Inkább adnék én magas fehérjetartalmú olajos magvakat ebben a hidegben. Energia abban is van bőven.
Előzmény: Nyulászpetya (1491)
Rencsa-baba Creative Commons License 2009.12.19 0 0 1498
Sziasztok!

Reggelre sajna meghalt az egyik nyuszim.Valoszinű valami a gyomrával volt,mert hasmenésnek néztem.:(

A vizet én ugy oldom meg,mivel nekem önitatoim vannak,szereztem csere palackokat és mindig van a lakásba előre feltöltve vizzel csak behozom kicserélem a szopoka részt és ennyi.Igy nem kell sietve olvasztgatnom a vizet.
Rencsa-baba Creative Commons License 2009.12.19 0 0 1497
Kijelentés akart lenni.A kérdő jel véletlen került oda.Szoval kalifoniai nyuszik!:))
Előzmény: japzoli (1495)
Rencsa-baba Creative Commons License 2009.12.19 0 0 1496
Szia japzoli!

Ezek kaliforniaiak!?Hol laksz hátha tudunk segiteni tenyésztő keresésben?
Előzmény: japzoli (1495)
japzoli Creative Commons License 2009.12.18 0 0 1495

Sziasztok!

 

Ilyen nyúlat szeretnék, tud vki segíteni?

 

 

nddori Creative Commons License 2009.12.18 0 0 1494
Én olvasta ezt a tehéntejes dolgot Zsiros András könyvében, meg még néhány számomra megdöbbentő dolgot, de még nem adtam nekik ilyesmit.
Nálam nem fagynak be az itatók, kb 4-5 fok van a nyulaimnál, viszont tegnap születtek kisnyulak, de a fészek szélén lévő két kisnyúl így is kihűlt és elpusztult. A többiekért is aggódom, jól be vannak takarva, de ennek az anyámnak az előző alom kisnyula is elpusztult, pedig akkor még nem volt hideg sem. Nem tudom, mi lett velük.
Texas Chris Creative Commons License 2009.12.18 0 0 1493
Szerintem idén elég kemény hideg és hosszú telünk lesz. Lesz bőven gondunk az itatókkal.Sajnos nekem nincs olyan istállóm ahol nem fagyna be az itató, sőt a ketreceim többsége a szabadban van.
Texas Chris Creative Commons License 2009.12.18 0 0 1492
Na erről még nem hallottam, hogy valaki tehéntejjel turbózta volna az anyanyulat.
Előzmény: Nyulászpetya (1491)
Nyulászpetya Creative Commons License 2009.12.18 0 0 1491
Véleményeteket szeretném kérni, hogy lehetne e az anyanyúlnak szoptatási időszak ban tehéntejet adni hogy abban van fehérje, szén-hidrát, zsír, sók, ásványi anyagok. Lehet az anyanyúlnak több energiát adna. 
Nyulászpetya Creative Commons License 2009.12.18 0 0 1490

Nekem a nyúlistállóban bent van 12 tyúk 6 csirke meg 3 kacsa nem túl nagy az ól de ez ilyen hidegben ideális jól beszuszogják és a meleg egész jól megmarad mivel vályogból van. Éjszakára becsukom az ajtót napközben is csak résnyire van nyitva.

Az anyanyulam kétünnepközt fog fialni, ha akkor is ilyen hideg lesz akkor a tyúkokat két háromóránként engedem ki hogy ne hűljön ki.

Előzmény: tooommm0013 (1488)
GIMI6210 Creative Commons License 2009.12.18 0 0 1489
sajna nálam egyegész fészek alja fázott meg és múlt ki 1 hetesek voltak /bécsi kékek/9 db.itatni reggel délben és este emelé még sárgrépát is kapnak!
tooommm0013 Creative Commons License 2009.12.18 0 0 1488

Nálam csak 2x van ilyenkor is itatás. Nincs rá mód hogy sűrítsem. Öntök nekik langyos vizet, mert az talán kicsit lassabban fagy be. És gondolom ha nagy a bakj akkor az éles fogaikkal elrágcsálják a jeget is. De szerintem nem szomjaznak, mert amikor adom a friss vizet vagy nem is érdekli őket, de ha isznak is mindig csak keveset .

A tyúkok vize alig alig pillésedik be, pedig nyitva az ól ajtaja egész nap és este is csak a nyílás felén van zárt ajtó.

Valószínűleg a hétvégén megpróbálom betuszkolni a ketreceket a tyúkólba. Ha a fele befér már akkor is nyertem.

Előzmény: Purcsimanó (1487)
Purcsimanó Creative Commons License 2009.12.18 0 0 1487
Én is azon töröm a bucimat mi lenne a megoldás.......még a kutyák vize nem is annyira gond,mert két vödröt cserélgetek ami befagy beviszem a lakásba a másikat kirakom.De nem tudom a nyusziknál hogy is lenne jó.Most azt csinálom,hogy nem sok vizet öntök nekik ha befagy öntök rá meleget.De ha tele lesz az edény és az mind bele fagy,na akkor vagyok bajban.Leszedegetem és egy vödör forró vízben gyorsan kiesik belőle a jég.Ezt most meg is tudom csinálni,de ha vissza megyek dolgozni,akkor egész nap nem isznak szegények.Mondjuk láttam,hogy olyan kis okosak és a jeget nyalogatják:)Talán az alma és répa fedezi valamennyire a víz szükségletüket.....
Előzmény: Texas Chris (1486)
Texas Chris Creative Commons License 2009.12.18 0 0 1486
Kemény hidegek vannak. Nagyon nem szeretem, mert befagynak az itatók és komoly plusz munkát jelent a kiolvasztgatásuk. Többször kell foglalkoznom vele, nem elég napi 2x itatás, 3x kell.
GIMI6210 Creative Commons License 2009.12.17 0 0 1485
VAN EGY FÉLKÉSZ HONLAPOM http://nyulfarm.hupont.hu/ ITT LÁTHATOD IS A NYUSZIKAT!
Előzmény: Texas Chris (1482)
Texas Chris Creative Commons License 2009.12.17 0 0 1484
Köszönöm szépen, semmi gond. Persze nekem is el kellene már jutnom pár helyre, börzékre és akkor okosabb lennék. Csak hát ez nem jött össze eddig, kíváncsi vagyok és ezért érdeklődök. Az Egerszegi börzéről nagyon megoszló véleményeket hallottam, van aki azt mondja, hogy nem nagy szám, valaki meg sok jó dolgot talál. Persze a monori börze a favorit, de az nekünk elég messze van.
Előzmény: Purcsimanó (1483)
Purcsimanó Creative Commons License 2009.12.17 0 0 1483
Megkérdeztem a srácot,azt mondja volt sok nyuszi,de velem együtt annyira amatőr,hogy a fajtáit nem is igazán figyelte.....voltak törpe nyulak azt tudja és persze kosorrú:)Lehet én is így lennék egy ilyen vásáron....csak azt figyelném milyen szépek a nyuszik.Mondjuk engem érdekel a fajtája is,főleg,hogy így beszélgetek veletek...De bevallom az elején engem is csak az érdekelt,hogy legyen néhány nyuszim amit majd megeszünk és kész....
Előzmény: Texas Chris (1466)
Texas Chris Creative Commons License 2009.12.16 0 0 1482
Köszönöm a választ. Érdeklődtem, kíváncsi voltam, hogy ki is vagy, mit csinálsz, mint fórumtárs és sporttárs.
Nekem van egy kisebb állományom Német világos nagy ezüstből, de sajnos nem igazán úgy alakult, ahogy szerettem volna. Most szereztem egy új fiatal bakot, majd meglátjuk mi lesz belőle.
Előzmény: GIMI6210 (1481)
GIMI6210 Creative Commons License 2009.12.16 0 0 1481
SZIA ! GYŐR MELLET BEZIN LAKOM!
JELENLEG ÚJZÉLANDI VÖRÖSBÓL 1 ANYA 1 BAK
BÉCSIKÉKBŐL 1 ANYA
PANNON FEHÉR 1 ANYA
TÖRPENULAKBÓL:
OROSZLÁNFEJŰ 1BAK 1DUPLAGÉNES ANYA
KOSORRÚBÓL 1 BAK 1 NYA

TAVASSZAL SZERETNÉM FEJLESZTENI AZ ÁLLOMÁNYT ÚGY,HOGY AZ ITT LEÍRT FAJTÁKBÓL ILLETVE A FÓRUMON EMLÍTETT FAJTÁKBÓL 2 ANYA ÉS 1 BAK LEGYEN!
Előzmény: Texas Chris (1471)
nddori Creative Commons License 2009.12.16 0 0 1480
Dabason nekem is nagyon megtetszettek a castor rexek, bécsiből inkább a kék és a kék vadas tetszik, de már így is sok fajtám van.
tooommm0013 Creative Commons License 2009.12.16 0 0 1479
Castor rex, bécsi szürke és keverék anyából van 1-1 darab. 1 bécsi szürke bakkal és még néhány növendékkel.
Előzmény: nddori (1478)
nddori Creative Commons License 2009.12.16 0 0 1478
Akkor nem vagy olyan messze tőlem! Milyen nyulaid vannak?
Előzmény: tooommm0013 (1477)
tooommm0013 Creative Commons License 2009.12.16 0 0 1477
Szolnokon.
Előzmény: nddori (1475)
nddori Creative Commons License 2009.12.16 0 0 1476
Német óriás keverék nyuszik eladók! Apjuk német óriás, anyjuk nagy testű keverék. Akit érdekel, szóljon!
Képek róluk: www.hazinyulak.mlap.hu
nddori Creative Commons License 2009.12.16 0 0 1475
Alföldön? Hol laksz?
tooommm0013 Creative Commons License 2009.12.16 0 0 1474

Kamilla teát én a gyerekeknek főztem reggel, mert kicsit betegek. A nyulak csak langyos vizet kapnak. Meg havat, mert bekotort a ketrecbe itt-ott. De azért nem veszélyesen, inkább csak a szénazyebekbe esett bele. A tyúkok viszont nem akartak kijönni az ólból egy darabig, csak nézték hogy mi történt.

:)

Én meg lapátoltam és söpörtem a havat. Meg sokat káromkodtam, mert a másfél éves kazánnak is most kell bedöglenie.

Azért ideje volt már hogy végre tél legyen! Mehetek szánkózni a gátra! Mert itt az alföldön csak ez van. Ez legalább közel.

Előzmény: Purcsimanó (1473)
Purcsimanó Creative Commons License 2009.12.16 0 0 1473
Én tegnap kamilla teát főztem nekik és nagyon bírták!Még langyosan adtam nekik és örültek neki.Ma megint kapnak.
Előzmény: tooommm0013 (1467)
Purcsimanó Creative Commons License 2009.12.16 0 0 1472
Igen de megkérdem pontosan milyenek volta....OK?
Előzmény: Texas Chris (1466)
Texas Chris Creative Commons License 2009.12.15 0 0 1471
Szia.

Te hol laksz, erre élsz?? Milyen nyulaid vannak???
Előzmény: GIMI6210 (1470)
GIMI6210 Creative Commons License 2009.12.15 0 0 1470
KÖSZÖNÖM SZÉPEN EZ IS SOK SEGÍTSÉG!
Előzmény: törpecser (1469)
törpecser Creative Commons License 2009.12.15 0 0 1469

Szia!

Van egy régi könyvem: Nyúltenyésztők kézikönyve Szerkesztette Dr. Holdas Sándor /1985/

Ebben szó van a dalmát tarka rex nyúlról. Színrajzolatok szerinti középnagy rex csoportba tartozik.

Legkisebb tömeg: kg.            3,0

Legnagyobb tömeg: kg.         4,5

Fülhosszúság cm.             11-12

Szőrhosszúság mm.          18-20

"A dalmát rex rajzolata az egész testen egyenetlenül elosztott és 2-4 cm. átmérőjű, nagy fekete foltokból áll "

Remélem tudtam segíteni...

A képet a könyvből fotóztam le, nem a legjobb minőségű... bocs..    

Előzmény: GIMI6210 (1468)
GIMI6210 Creative Commons License 2009.12.15 0 0 1468
Üdvözlök minden fórumozót!
AZZA A KÉRÉSSEL SZERETNÉK HOZZÁTOK FORDULNI VALAKI NEM TUDNA.E NEKEM
DALMÁT REX FAJTALEIRÁSSAL SZOLGÁLNI!ELŐRE IS KÖSZÖNÖM

EMAIL :gaszlerrichard@vipmail.hu

VALAMINT KERESEK 2010 MÁRCIUS VÉGE ÁPRILIS ELEJE KÖRÜL A KÖVETKEZŐ FAJTÁKBÓL TENYÉSZTŐKET:
-KALIFORNIAI
-BÉCSIKÉK
-ÚJZÉLANDI FEHÉR
-ÚJZÉLANDI VÖRÖS
-PANNONFEHÉR
-NÉMET NAGYEZÜST
MIDEN FAJTÁBÓL 2-3 ANYA,1BAK ÉRDEKEL
AJÁNLATOKAT A FENTI EMAIL CIMRE VÁROM
tooommm0013 Creative Commons License 2009.12.15 0 0 1467

Hát ideért a tél.

Eljött a jégtörés időszaka. Nem igazán esik jól. Brrrrr. De szerintem az állatoknak méginkább rossz. Nekik még forralt bor sem jut este. Csak egy kis langyos víz.

Texas Chris Creative Commons License 2009.12.15 0 0 1466
Látott még más fajtákat is???
Előzmény: Purcsimanó (1464)
kavarnyik Creative Commons License 2009.12.15 0 0 1465
Üdvözlöm!

Érdekelne a koruk, méretük. És a szürke és a fekete neme.
Köszönöm
Előzmény: bacsa41 (1457)
Purcsimanó Creative Commons License 2009.12.15 0 0 1464
Egy ismerősöm volt a hétvégén Egerszegen ezen az állatbörzén és sikerült is vásárolnia két óriás kosorrút.Egy anyát és egy bakot.!
Előzmény: Texas Chris (1455)
Purcsimanó Creative Commons License 2009.12.15 0 0 1463
Igazán rendes vagy!Csodaszépek a nyuszik!Köszönöm!
Előzmény: törpecser (1462)
törpecser Creative Commons License 2009.12.14 0 0 1462

Sziasztok!

Egy pár kép a Dabason kiállított nyuszikról...

Előzmény: Purcsimanó (1451)
Grace111 Creative Commons License 2009.12.14 0 0 1461
Én is jártam a dabasi kiállításon, és nagyon szép nyuszikat láttam. Pet89 a tieidet is megnéztem, nagyon szépek, büszke lehetsz rájuk. Mellesleg gratulálok az eredményedhez. Ebben a versenyben alulmaradtam, és rendesen megvertél :)
nddori Creative Commons License 2009.12.14 0 0 1460
Sikerült jó eredményeket elérni Dabason? (aki kiállított)
Purcsimanó Creative Commons License 2009.12.14 0 0 1459
Milyen géped van?
Előzmény: stangli2 (1456)
bacsa41 Creative Commons License 2009.12.13 0 0 1457

Tisztelt nyúltenyésztők!

7 db nyulam lenne eladó (5 fehér, 1 szürke, 1 fekete szinű), vágásra és továbbtartásra egyaránt alkalmasak esetleg baromfi csere érdekel. 1000-1200 Ft/db. Pest megye Nagykáta

Tel: 06-30/505-11-23 vagy e-mail: bacsa41@citromail.hu

stangli2 Creative Commons License 2009.12.13 0 0 1456
Sajnos nagyon kicsi a memória kártyánk, kb. tíz kép fér rá, ezért nem is nagyon éri meg elvinni a gépet. A legközelebbi kiállításra veszek egy nagyobb memória kártyát ígérem!
Előzmény: Purcsimanó (1454)
Texas Chris Creative Commons License 2009.12.13 0 0 1455
Kanizsán már évek óta nem tudok kiállításról, Egerszegen szokott lenni Díszmadár kiállítás. Én még ebben az Egerszegi állat vásárban, Kisállat börzén sem voltam. http://www.allati.hu/
Össze kell szednem magam és elmászkálni valamerre.
Előzmény: Purcsimanó (1454)
Purcsimanó Creative Commons License 2009.12.13 0 0 1454
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ hogy tehetted?Tőlünk messze van Dabas sajna a környéken meg nem tudok ilyen rendezvényről......
Chris te sem tudsz?
Előzmény: stangli2 (1452)
Texas Chris Creative Commons License 2009.12.12 0 0 1453
Ezt én is nagyon sajnálom, kíváncsi lettem volna rá.
Előzmény: stangli2 (1452)
stangli2 Creative Commons License 2009.12.12 0 0 1452
Nem sajnos..
Előzmény: Purcsimanó (1451)
Purcsimanó Creative Commons License 2009.12.12 0 0 1451
Képeket is csináltál?Szívesen megnézném:)
Előzmény: stangli2 (1450)
stangli2 Creative Commons License 2009.12.12 0 0 1450

Voltam Dabason, megnéztem a nyulakat:-)

Nagy élmény volt, mivel sok fajta nyulat még nem láttam élőben, az angol óriás tetszett a családnak leginkább, a rexeknek meseszép a bundája, a kosorrú óriás is megér egy misét, egyszóval jó volt..

A kiállítás nagy részét galambok teszik ki, ők is érdekesek voltak, másik még a baromfiak, szebbnél szebbek voltak azok is.

Purcsimanó Creative Commons License 2009.12.12 0 0 1449
Igen!Én szinte minden nap sőt még ma nem is volt korán.Van egy két és fél éves kisfiam és amikor ő ébred akkor én is.Aztán indul a nap.Van úgy,hogy 5-kor ébredünk....:)De tudod aki sokat alszik keveset él:))
Előzmény: tooommm0013 (1448)
tooommm0013 Creative Commons License 2009.12.12 0 0 1448

Hello Purcsimanó! Te gyakran kelsz ilyen korán?

:)

Előzmény: Purcsimanó (1447)
Purcsimanó Creative Commons License 2009.12.12 0 0 1447
Hehe nagyon aranyosak!:)
Előzmény: kavarnyik (1446)
kavarnyik Creative Commons License 2009.12.11 0 0 1446
Szia!

Tényleg nagy a hasonlóság. És nézd meg ezt:Apja fia
Anya van jobb oldalt, a szeme látszik felül.
A kis vagány:Bátor 2 hetes és már lenyúlja az őseit:)
Anya szoknyája mögé bújva
Előzmény: Purcsimanó (1444)
Purcsimanó Creative Commons License 2009.12.11 0 0 1445
Purcsimanó Creative Commons License 2009.12.11 0 0 1444
Hát nézd már mennyire hasonlítanak a nyulaink!Mint ha egy családból lennének:)
Előzmény: kavarnyik (1439)
Purcsimanó Creative Commons License 2009.12.11 0 0 1443
Nem lenne gond a téli fialtatás csak egy fialó ládára lenne szükség ami zártabb és a kicsik védettebb helyen lennének.így az anya sem tudja olyan könnyen eltaposni őket és a kicsiket is nehezebben rántja ki a fészekből amikor leugrik szoptatás után.Azért mindjárt ne selejtezd le a nyuszit.Én is jártam így de egy esélyt még adtam neki.Ha a következő fialásnál is elszórja a kicsiket vagy megeszi,akkor megy a fazékba:)
Előzmény: Chestra (1441)
Chestra Creative Commons License 2009.12.11 0 0 1442
Köszönöm a segitséget!
Előzmény: stangli2 (1438)
Chestra Creative Commons License 2009.12.11 0 0 1441
Teljesen zárt az ól, és nem is láttam rajta sehol rést ahol esetleg bejuthat valami, ezért nem is nagyon értem hova tűnhettek a kicsik. Ez egy sima fa ól, szóval eléggé ki tud hűlni. Ha a hideg a gond akkor gondolom amik télen érkeznek azok nem fognak életben maradni hacsak nem lesznek meleg helyre téve, de ez eddig nem volt megoldható, most se biztos. Ha az anya nem gondoskodik róluk (ami nem derült ki egyértelműen) akkor gondolom később se fog a többivel. Azt mondjátok selejtezzük ki ezt az anyanyulat?
Előzmény: Purcsimanó (1437)
tiger29 Creative Commons License 2009.12.10 0 0 1440
Sziasztok!
Borsod megyében Ózd környékén keresek Kaliforniai növendék nőstényt!
Ha valaki tud kérem írjon!
bartapeter80@gmail.com
kavarnyik Creative Commons License 2009.12.10 0 0 1439
Sziasztok!
az első almunk, ami itt fogant.
Gréti első kölykei. Négyen vannak. Fél óriások.

Pötyinek a második alomjáról holnap teszek fel képet, ők 9 en nyúzzák anyut. És ma leellett a harmadik anyánk is. Ott még nem matattam be, így nem tudom hányan vannak.
Pötyi, aki második ellésén van túl, és két hetesek a picik, nem eszik rendesen. Eszik frisset. Répát, karalábot, de mást nem. Meg tudja unni egy nyúl a kaját? Eddig is kaptak ilyesmit, de főleg tápot zabbal keverve. Azt pedig ott hagyja.
Amúgy a friss nedves füvet is megeszik az enyémek is, és semmi bajuk, bár mostanában lucernát kapnak helyette.
Ő Gréti
stangli2 Creative Commons License 2009.12.10 0 0 1438

Kifejlett, ivarérett nyulaknál nagyon egyszerü a nemek meállapítása, a bakok lába között lóg a zacsi.. süldő nyulaknál már egy kicsit bonyolultabb, ilyenkor én is gondban vagyok, de a bak segít, mert amelyiket üldözi az tuti bak..

Nálam is előfordult, hogy szőrén szálán eltünt egy egész alom, a patkányok műve volt, akkor még én sem értettem csak mikor összefutottam egy hatalmas példánnyal az ólban..

A kisnyulak elpusztulását okozhatja ilyen hidegben kihülés is. Ez nagyban függ attól, hogy milyen ólban tartja apukád a nyulakat. Nálam nem fagynak meg akármilyen hideg van, de pl. a kolléganőm nem tud télen tenyészteni, mert már most kihültek a kisnyulak, pdig nincs is még olyan hideg. A másik ok lehet az is ha az anya egyszerüen nem gondozza őket, az ilyen anyát selejtezni szoktuk.

A frissen ellet anya nyúl könnyen megismerhető, mivel megtépi magát, így jóval kopaszabb. De ha együtt tartja a bakkal az anyát, nem muszály külön választani őket, a bak nem fogja bántani a kisnyulakat, csak esetleg befedezi az anyát..

Előzmény: Chestra (1436)
Purcsimanó Creative Commons License 2009.12.10 0 0 1437
Milyen ólban tartjátok a nyuszikat?Teljesen zárt vagy hozzáférhet esetleg patkány vagy ilyesmi?
Előzmény: Chestra (1436)
Chestra Creative Commons License 2009.12.09 0 0 1436

Sziasztok!

 

Tudnátok segiteni kicsit? Apukám nemrég költözött vidékre ahol kapott 3 nyuszit, de nem igazán ért hozzájuk. Nem tudjuk hogyan lehet megállapitani, hogy melyik fiú, melyik lány, neki állitólag sikerült. Azóta született 3 alom. Az első kettő elpusztult, azt hitte azért mert az anya nem törődött a kicsikkel vagy mert hideg volt nekik kint az ólban. A harmadik alom pedig egyszerűen eltűnt. Én arra gondoltam hátha valami állat beólálkodott és lecsapott rájuk, nem tudom mi más oka lehetne. Az ellés után szétválasztotta a szülőket, de szerintetek lehetséges, hogy nem az anyát hanem az apát hagyta a kicsikkel és azért pusztultak el? Vagy mitől?

Neki is azt mondták, hogy vizes zöldet ne adjon nekik, ezek szerint lehet? Mennyi zöldet lehet nekik adni egy nap? Ő a friss zöldből nem ad sokat, inkább a fonnyasztottakat és a tápot, mert fél hogy túleteti őket. Megköszönöm ha tudtok segiteni mert nyúl-ügyben csak a falusiaktól tud szedni néhány infót, de egyik ezt mondja, másik meg azt, igy elég nehéz kiigazodni rajtuk.

Nyulászpetya Creative Commons License 2009.12.09 0 0 1435

Én sem szoktam fonnyasztgatni nem látom értelmét, hadd élvezzék a nyarat sok vitamin van a zöldben. Egyik ismerősöm nyáron csak összefüllött, fonnyadt lucernát ad nekik, mikor megláttam mondtam hogy adjad neki frissen ,de nem mert felfúvódik tőle mint a birka merthogy a birkának úgy lehet adni és akkor csak a nyúlnak is csak úgy lehet adni......szerinte.

Nyáron szoktam gyepzöldet és lucenát kaszálni és megszárítom sárgára a gyepszénát kissé nyersebbre a lucernát, de csak annyira hogy ne penészedjen össze. Télire padlásra rakom zsákba tömve, hogy ne szemeteljek vele meg lássam a mennyiséget. Egyik héten ilyet a másikon olyat adok nekik. Szerintem ez igy jó.

..Stanc.. Creative Commons License 2009.12.09 0 0 1434
ha még a holnap reggelt kibírja akkor az lesz
Előzmény: Texas Chris (1433)
Texas Chris Creative Commons License 2009.12.09 0 0 1433
Vidd el állatorvoshoz!
Előzmény: ..Stanc.. (1432)
..Stanc.. Creative Commons License 2009.12.09 0 0 1432
hali

Már írtam a múltkor hogy az anya nyulam rosszul van és most nem mozog nem eszik össze van görnyedve mi lehett az oka? és 8.ára volt kiírva mit tegyek ? hátha lesz kis nyúl vagy altassam el
Purcsimanó Creative Commons License 2009.12.09 0 0 1431
Szóval akkor azt mondjátok,ha egy keveset adok zöldet nem lesz gond akkor sem ha vizes?Minden esetre csak egy nyuszin tesztelem a dolgot,nehogy kiirtsam az egész állományt:)Köszi!
Előzmény: Texas Chris (1429)
Rencsa-baba Creative Commons License 2009.12.09 0 0 1430
Mennyiért vetted őket???
Előzmény: viktor1990 (1426)
Texas Chris Creative Commons License 2009.12.09 0 0 1429
A fonnyasztásnak én sem vagyok a híve. Mindig akkor mentem kaszálni amikor már felszáradt a pára, az eső. A zöld takarmányhoz fokozatosan kell hozzászoktatni a az állatokat, akkor van belőle gond, amikor a sok száraz takarmány után hirtelen bezabálnak a zöldből, főleg ha vizes.
Pet89 Creative Commons License 2009.12.09 0 0 1428
Szia, ha valami törpe rex akkor annak benne van a nevében, pl.: törpe castor rex.
A bársony rex az csak egy fantázianév.
Előzmény: förönc1 (1418)
Purcsimanó Creative Commons License 2009.12.09 0 0 1427
A fonnyasztott dolgot az én nyulaim sem igazán eszik.Ha nyáron frissen szedtem a kákicsot is minden más nemű zöldet azt szívesen falták!De ha megvártam másnap amikor már fonnyadt volt, csak behúzogatták és maguk alá taposták......

Chris neked erről mi a véleményed?Te mit gondolsz a vizes fűről?
viktor1990 Creative Commons License 2009.12.09 0 0 1426
Sziasztok.

Köszi szépen. Itt vettem a faluba. Majd mennek pörköltbe.
stangli2 Creative Commons License 2009.12.09 0 0 1425
Hogy őszinte legyek én sem szoktam tökölni a szárítással, ahogy leszedem úgy adom nekik oda, sőt az enyémek a fonnyasztottat nem is nagyon komálják, nem eszik meg csak a frisset. Így mikor lehetőségem van rá többször adok nekik keveset. Szerintem is sokat számít, hogy mihez vannak szokva. Az enyémeket éri az eső, szél (mondjuk el tud bújni előle ha akar) ilyen esőben mint ami most van bokáig ér a sár nekik de ettől még bajuk nem volt. Kisöpröm oszt jóvan:-)
Előzmény: Purcsimanó (1424)
Purcsimanó Creative Commons License 2009.12.09 0 0 1424
Én ezt már végképp nem értem!ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁSzóval ha harmatos az gond de ha vizes az nem?Itt a faluban van egy ipse neki van egy nyula.Ő nem tartja ketrecben hanem az udvaron szaladgál a nyúl.Van egy kis vacka ahova bebújik,úgy él mint egy kutya.Reggel legeli a harmatos füvet és nincs semmi baja.Miért van ez valaki mondja meg!Mi parázunk,hogy felfúvódik a nyuszi ezek meg itt kajálják ész nélkül a vizes füvet és semmi bajuk!Van erre valami logikus magyarázat!A vadnyúlnak senki nem mondja ne egyenek füvet még sincs semmi bajuk!Szóval,hogy is van ez?
Előzmény: tooommm0013 (1417)
Pet89 Creative Commons License 2009.12.09 0 0 1423
Ha valaki látott már oroszlánfejű nyúlról MAGYAR!!! de igazából bármilyen más ELFOGADOTT standardot az küldje már át legyen szíves mindig is kíváncsi voltam a standardjára, de soha nem láttam még (talán mert nincs??) A magyar standardot kb 20 éve frissítették és akkor ezeknek nyomuk nem volt, de akkor nem értem mi alapján bírálják, szájhagyomány leginkább. Az az egészben a legviccesebb h két "oroszlánfejű" sem hasonlít egymásra sem testtömegben sem a "sörény" méretben, végülis minden az amire rá akarják fogni, csak valahol legyen rajta hosszú szőr, és már kész is az oroszlánfejű nyúl.....
Előzmény: Texas Chris (1420)
Betta007 Creative Commons License 2009.12.08 0 0 1422
Sziasztok! Dabason hol rendezik a kiállítást? Lehet megnézném én is. Hétvégén mindkét nap lesz?
Rencsa-baba Creative Commons License 2009.12.08 0 0 1421
Hát igen ezek keverék nyulak,Oroszlánfejú csak törpébe van,abból a sima oroszlánfejű és az oroszlánfejű kosorru.Nagytestübe max ugy jön ki ha a bak nagy testű és az anya oroszlánfejű törpe.Mivel hogy általában a bak mérete számit fedeztetésnél.
Előzmény: viktor1990 (1419)
Texas Chris Creative Commons License 2009.12.08 0 0 1420
Szia.

Nagytestű oroszlánfejű nincsen. Olyan van, hogy keverék nyúl amiben oroszlánfejű is van. Hol vetted, hol laksz???
Előzmény: viktor1990 (1419)
viktor1990 Creative Commons License 2009.12.08 0 0 1419
Sziasztok.
Vettem 3 nyulat azt mondták h nagytestü oroszlánfejű nyúl. De semmit nem találtam a neten róluk. Létezik ilyen? Itt a kép is róluk.
Keresek német óriás nyulat megvételre. galamb111@citromail.hu
tooommm0013 Creative Commons License 2009.12.08 0 0 1417
Én a vizes füvet is odaadom nekik. Eszik is és semmi bajuk. Inkább vizes legyen mint  a szárítás alatt bepenészedett! Azért ne hirtelen és sokat adj a nedvesből. De szerintem hozzászoknak a nyulak. Bár idén már nem sok idejük lesz!
Előzmény: Purcsimanó (1401)
tooommm0013 Creative Commons License 2009.12.08 0 0 1416

Hello!

 

Az lehet hogy nem tud bemenni a ketrecbe, de ha oda tud menni és mászkál föl-le valami "féreg" akkor az idegesítheti az anyanyulat annyira, hogy kárt tegyen a kicsikben. Eleinte a kutyát sem bírták a nyulaim. Morogtak, dobantottak stb. De csak ha kölykeik voltak. Persze azóta megszokták.

Előzmény: Törölt nick (1396)
Rencsa-baba Creative Commons License 2009.12.07 0 0 1415
Hali!

Ilyet még nem tapasztaltam,szerintem nem jo dolog ha igy viselkedik,Pont az ellenkezője kellene lennie,sürögni forognia kellene és fészket gyártani.Szerintem vidd dokihoz.Vagy próbál meg neki kammilát adni,ha nincs komoly baj 1-2 nap és rendbe jön,hütsd ki és a viz helyett adj neki,bár ha biztos akarsz lenni abban hogy kapjon belőle fecskendővel jutass a szájába.Igaz ezt nagyon utálják a nyulak,de igy tuti nyel belőle egy kicsit.Ha nem hat 1-2 napon belül akkor irány a doki.
Előzmény: ..Stanc.. (1414)
..Stanc.. Creative Commons License 2009.12.07 0 0 1414
Sziasztok!

Holnap Fialna a nyulam és 1 kicsit aggódom mert már vagy 3-4 napja elég szomorú alig eszik meg csak fekszik .. Ez a fialás jelei vagy vmi baj?
Purcsimanó Creative Commons License 2009.12.07 0 0 1413
Jaaj de szépek!
Előzmény: Rencsa-baba (1408)
Purcsimanó Creative Commons License 2009.12.07 0 0 1412
Ezen már én is gondolkodtam mit csináljak ha nem eszik meg mind a kaját....Van ,hogy alma répa stb.marad a ketrecben.Legtöbbször kidobom takarításkor.Szóval te akkor addig nem adsz nekik amíg meg nem eszik.....és akkor kitakarítják?Úgy értem nem sztrájkolnak?Elég sokat elpazarolnak és azért sajnálom kidobálni.Megpróbálom a te taktikádat.Csak ne tudnának annyira nézni....mint ha kérnék,hogy adjak nekik frisset!:)
Előzmény: stangli2 (1407)
Rencsa-baba Creative Commons License 2009.12.07 0 0 1411
Hát nem tudom,lehet hogy van még egy Takács Reni és nyulakat tenyészt!De ki tudja.:)Én tuti nem megyek dabasra.
Előzmény: nddori (1410)
nddori Creative Commons License 2009.12.07 0 0 1410
Szépek a nyuszik! Akkor nem tudom, honnan jött ez az infó, még azt is mondta hozzá, hogy Dabason is ott lesz, hát majd kiderül!
Előzmény: Rencsa-baba (1409)
Rencsa-baba Creative Commons License 2009.12.07 0 0 1409
Nos itt vannak a nyuszik.

Egyébként Takács Renátának hivnak,de oriás kosorruim nincsenek,Nem is voltak,majd egyszer lesznek :))
Rencsa-baba Creative Commons License 2009.12.07 0 0 1408
Pihe

Zizi

Csillag

Lujza

Bozont

Foltika

Szerény

Szofi

Rozsdás
stangli2 Creative Commons License 2009.12.07 0 0 1407

Ezt nem tudtam, hogy hízlal az alma, bár nálam ugye lefutkározzák a bevitt energia nagy részét, így nem nagyon tudom őket elhízlalni.

Az én nyulaim szerencsére mindent megesznek, addig nem kapnak mást, míg van otthagyva kaja:-)

nddori Creative Commons License 2009.12.07 0 0 1406
Oké, szívesen megnézem őket! Akkor összekevertelek valakivel, nekem mondtak valakit, akit Takács Renátának hívnak és óriás kosorrúi vannak, kék színűek..vagy aki mondta, ő keverte össze, hogy nem is óriások, hanem törpék...
Előzmény: Rencsa-baba (1405)
Rencsa-baba Creative Commons License 2009.12.07 0 0 1405
Szia nddori!

Nekem van 5 kosorru torpém,meg 4 keverék házinyuszim.De ha gondolod teszek fel róluk képet,majd!Ma csinálok és felteszem őket!
Előzmény: nddori (1403)
Rencsa-baba Creative Commons License 2009.12.07 0 0 1404
Szia!

A zöld száritást ugy oldom meg,hogy kiteritem és nagyjából megszárogatom vagy papirtörlövel vagy törölközövel,és ujból kiteritem egy száraz rongyra,és radiátor vagy kályha közelébe teszem igy hamar megszárad.Mondjuk nálunk a garázsba enélkül is megszárad elég hamar.Igen lehet nekik adni tyukhurt,a nyulak sok mindent megesznek.Pl ott a pitypang,aminek a virágát is imádják,akkor lehet nekik adni a sima füvet,paprika gazt,(nem tom ki hogy ismeri),petrezselymet imádják.Répa,répa zöldje,alma,körte,káposzta,saláta,sőt multkor kiprobáltam a sütötköt,nyersen,teccet nekik.Nyáron több féle gyümit adok nekik barack,szőlő,dinnye sárga és görög dinnye is.Ezeket mind imádják,Persze mint mondtam gyümölcsel ovatosan bánni,mert hizlal.Na meg a káposzta félékkel is,mert az meg puffaszt nagy mennyiségben.De minél változatosabb a nyulak étrendje annál egészségesebbek és kevesebb a betegség.Én pl nyáron szoktam csinálni kifutot nekik ,de ugy kell megcsinálni ha netán ásnának akkor ne tudjon kiszabadulni,mert ásni nagyon szeretnek.De ezt a kifutos dolgot imádják,igy kedvükre legelhetnek ugrálhatnak.Ja és zöld terén a loherét is imádják.Azt is adhatsz nekik.Én ugy szoktam kitapasztalni mit esznek meg,mert ami olyan azt ugy se eszik meg.Ők tudják mi a jo nekik.Ha kint vannak legelni vannak olyan füfélék amit ott hagynak,Kiválogatják ami nekik jo.
Előzmény: Purcsimanó (1401)
nddori Creative Commons License 2009.12.07 0 0 1403
Szia Rencsa-baba!
Azt szeretném kérdezni, hogy neked milyen nyulaid vannak?
Előzmény: Rencsa-baba (1400)
Purcsimanó Creative Commons License 2009.12.07 0 0 1402
Néha adok nekik kukoricát de csak néhány szemet....a bak nyulam például kiválogatja a táp és árpa közül és nem eszi meg.Hamupipőke tanulhatna tőle:)Viszont ha csövesen kapja elvan vele.....
Előzmény: Rencsa-baba (1400)
Purcsimanó Creative Commons License 2009.12.07 0 0 1401
Hát ezért is kérdeztem ezt az alma dolgot,mert én is ezt olvastam,hogy a gyümölcs hizlal!Persze ezt a nálam tapasztaltabb tenyésztők jobban tudják mert én igazán kezdő vagyok a dologban!Három felnőtt nyulam van akiknél erre oda kell figyelnem és kilenc gyerkőc nyúl akiket levágásra szánok,náluk viszont cél a hamar hízás!A tyúkhúrról viszont nem tudtam,hogy lehet nekik adni.Hogy oldod meg hogy megszáradjon?Lehetőségem lenne rá,hogy zöldet adjak a nyusziknak,de egyszerűen nem tudom,hogy szárítsam meg mert már nincs olyan napszak hogy ne legyen harmatos.Próbáltam azt is,hogy leszedtem kiterítettem de még egy hét múlva is nedves volt.Erre azért várnék egy két jó tippet.
Előzmény: Rencsa-baba (1399)
Rencsa-baba Creative Commons License 2009.12.06 0 0 1400
Ja azt elfelejtettem,a sok kukorica inkább a májukra ártalmas.Ezért azt én is ritkábban adok nekik,de csak csövesen,mert szemesen nem eszik meg,meg jo fogkoptato.
Rencsa-baba Creative Commons License 2009.12.06 0 0 1399
Szia!

Igen 4 hetes piciket talán már fel tudsz nevelni,mivel esznek rendes kaját.Hogy az anya miért lett ilyen valószinű ivarzik,és vannak anyák akik megbolondulnak ilyenkor.Mivel 4 hetesek a kicsik tudnád azt csinálni hogy 4 hetes korukban elválasztod őket ,már mint a többi almot,de ez a picikkel szemben nem fer.Ugyhogy igen jobb lenne pörköltnek,vagy bármi másnak.Az ilyen példányokat mindig selejtezni kell,kivéve ha az ember nem kedvencnek tartja.


Nos azért avval vitatkoznék hogy az alma nem hizlal,nagy mennyiségben hizlal,és ráadásul ha sokat kapnak belőle naponta,a leve kimarja a szájukat belülről.Ezért nem ajánlott naponta adni nekik.Jártam már igy,ezért tudom.Régen mikor csak 1-1 nyulat tartottam én is sok almát adtam neki,és egy idő után nem evett a nyul,de semmit,elvittem dokihoz,megnézte a száját és sebes volt,és akkor kérdezte mit eszik.És ő mondta hogy a gyümölcsökkel vigyázni kell.Ugyanigy a tengeri malacnál is.Én szeméky szerint fél almát szoktam nekik adni ,heti 3x ilyenkor télen,mert kevesebb más zöldet tudok nekik adni.Jó nekem csak 9 nyulam van igy könnyebben tudom etetni őket.Azon kivül a többi napon káposztát,répát,salátát,tyukhurt(mert az most rengeteg van),ilyeneket kapnak,Persze káposzta félével ovatosan bánok.Ugy etetem őket hogy reggel kapnak kevert kaját,délután a zöldet,széna mindig van előttük,Heti 2x száraz kenyeret,mert az is hizlal.Persze hizolando nyulaknál más tészta.Igy a tenyész nyulak vannak etetve.Amit nagyon imádnak az a levesben főtt zöldség.Nem tudom ki szokott ilyet adni a nyulaknak,de imádják,persze ezt is okosan kell adni nekik.
Előzmény: Törölt nick (1396)
stangli2 Creative Commons License 2009.12.06 0 0 1398
Négy hetes kicsiket elvileg már felnevelheted szoptatás nélkül, max. egy picit satnyábbak lesznek. Szerencsére ilyen abnormális viselkedésű nyúllal még nem volt dolgom, de ha kizártad a listáról minden egyébb károkozót és tuti, hogy az anya csinálta, szerintem ne pároztasd be többször, hanem csinálj belőle pörköltet. Kár vele vesződni..
Előzmény: Törölt nick (1396)
stangli2 Creative Commons License 2009.12.06 0 0 1397
Az almától biztosan nem fognak elhízni, az enyémek is vödörszámra eszik. Ami viszont hízlal, ill. megterheli az emésztésüket ezért csak módjával adható az a kukorica, hogy más van-e a hízlaló listán nem tudom..
Előzmény: Purcsimanó (1395)
Purcsimanó Creative Commons License 2009.12.06 0 0 1395
Köszi!Megpróbálom újra,talán sikerül......Most is rengeteg vitaminban gazdag kaját kap,árpát ,tápot,csicsókát, sárgarépát ,almát......ja és még takarmány répát is.Megpróbálom naponta variálni a kajáját.Nem egyhangú a menü.:)Tényleg az nem gond ha sok almát esznek?Pl a három felnőtt és a kilenc kicsi két nap alatt megeszik fél vödörnyi almát.Ezek nem nagy almák mert az aprót kapják.de mennyiségre elég soknak tűnik.Mondjuk én a kicsik elé annyi kaját teszek amennyit meg tudnak enni.Többször nézem meg van-e előttük és ha nincs,pótolom.És persze a szénás kosarukat is legalább háromszor meg kell töltenem.Nagy étvágyuk van:)És ugye nem csak almát kapnak,hanem még mellette mindent amit fent írtam......Nem fognak az almától a nagyok elhízni?
Előzmény: Texas Chris (1390)
Grace111 Creative Commons License 2009.12.06 0 0 1394
Hi! Pet te is jössz Dabasra???? Akkor tuti fogunk találkozni. Készülj, alázás lesz: az én nyuszijaim a tieidet megeszik reggelire :)))))))
Előzmény: Pet89 (1384)
Texas Chris Creative Commons License 2009.12.06 0 0 1392
Ha a második sem sikerül akkor mehet a fazékba, sokat nem érdemes kísérletezni.
Előzmény: Texas Chris (1390)
Texas Chris Creative Commons License 2009.12.06 0 0 1390
Hát ez nem egyszerű kérdés. Szerintem az első fialás annyira nem sorsdöntő, vannak olyan egyedek, amelyek elsőre érdekes dolgokat művelnek.
Szerintem egy kicsit meg van kavarodva a nyulad, jót tenne neki egy kis vitamin kúra( Laktiferm) és némi gyümölcs, zöldség. Szerintem sem vemhes, nyugodtan fedeztesd be.
Előzmény: Purcsimanó (1387)
Texas Chris Creative Commons License 2009.12.06 0 0 1389
Szia Förönc.

Szerintem nem jutok el Dabasra, sajnos. Bárt nagyon el mennék, de nem tudok, sajnos.
Beszélhetünk MSN-en is, a címem: t.chris74@hotmail.com .
Előzmény: förönc1 (1386)
nddori Creative Commons License 2009.12.06 0 0 1388
Akkor majd tüzetesebben megnézem a rexeket! Nekem is lesz ott egy óriás kosorrú bakom.
Purcsimanó Creative Commons License 2009.12.06 0 0 1387
Szia Chris!

A véleményedet szeretném kérni!
Egyik anya nyulam első fialásra hat kicsit szült de mind halva született...vagy elpusztult reggelre nem tudom biztosan.Három napig szült naponta két kicsit.A fészken kívül voltak és dögölve.Az utolsó kicsit félig meg is ette.Azóta eltelt négy hét most megtépte magát pedig biztosan nem fog fialni mert egy hete tettem fel a bakhoz amíg takarítottam a ketrecét.Volt aktus de még akkor sincs itt a szülés ideje.Valószínűleg áll terhes.
Szerinted érdemes ilyen anyával vacakolnom,vagy menjen a fazékba?Lehet belőle jó anya?Vagy ezt ennyiből nem lehet eldönteni?
Texas Chris Creative Commons License 2009.12.05 0 0 1385
Ez nagyon pontos és kielégítő válasz volt, köszönjük. Látszik mennyire le vagyok mattúlva. Nálunk sincs kan disznó, egy telefon és érkezik a nyakkendős kan, az inszeminátor.
Pet89 Creative Commons License 2009.12.05 0 0 1384
Én 1 kollekciót Grace 111 pedig ha jól tom kettőt.
Előzmény: nddori (1382)
stangli2 Creative Commons License 2009.12.05 0 0 1383

A mesterséges megtermékenyítés nagyüzemi telepeken bevált módszer. Két előnye az, hogy nem kell bak nyulakat tartani és etetni, ill. a másik az, hogy az anyákat hormon injekcióval kényszerítik ivarzásra, majd egyszerre termékenyítik meg őket, így a szaporulat egyszerre éri el a vágósúlyt és mehet a vágóhídra, így a fuvarozás is egyszerűbb és olcsóbb.

Kis tenyészetekben szerintem teljesen felesleges ezzel vesződni, hisz egy-két bak nem visz csődbe minket, de pl 1000 anyára már jóval több bakot kellene tartani.

Sertés tartásnál viszont már megéri..

Előzmény: Betta007 (1381)
nddori Creative Commons License 2009.12.05 0 0 1382
Nyulat is visztek?
Előzmény: Pet89 (1380)
Betta007 Creative Commons License 2009.12.05 0 0 1381
Ja, mostmár értem. A megosztáshoz tényleg hígítani kell, az kissé macerásabb mint egy az egyben berakni. De akkor ez inkább nagyüzemekben szükséges, igaz?
Előzmény: Texas Chris (1379)
Pet89 Creative Commons License 2009.12.05 0 0 1380
Szia én meek Dabasra és azt hiszem Grace 111 is!
Előzmény: nddori (1378)
Texas Chris Creative Commons License 2009.12.05 0 0 1379
Én valamennyit tanultam az Inszeminálásról, a sperma kezeléséről, higitásáról, adalékok tojás sárgája.................. Biztos megoldható ,de én nem vesződnék vele. Lehet csinálni fecskendővel és csővel persze, mindent lehet.
Szerintem a nagy testű jószágoknál érdekes, ahol az apa állat nagyon jó génjeit, örökítő anyagát minél több anya állatra rá szeretnék vinni. Ott egy adagból csinálnak több adagot és több utód keletkezik.
nddori Creative Commons License 2009.12.05 0 0 1378
Sziasztok!
Köszönöm mindenkinek, aki segíteni próbált a nyuszimmal kapcsolatban! Szerencsére minden rendben van, a kicsik cseperednek, az anya is nyugodtabb már.
Jön valaki Dabasra jövő héten?
Betta007 Creative Commons License 2009.12.05 0 0 1377
Mit kell csinálni ami miatt drága? Mi ezt a kutyáknál rutinszerűen csináljuk, egy pohár kell hozzá, egy fecskendő meg egy cső. A képeken is valami ilyesmit látok. És mikor kell ezt csinálni? Ha a nőstény nem akar párosodni?
Texas Chris Creative Commons License 2009.12.05 0 0 1375
Az Inszeminálással kapcsolatban az a véleményem, hogy így házilag elég bonyolult lenne megoldani. Az ondóvétel megoldható, de utána annak kezelése már labor körülményeket igényel és a technikai dolgok beszerzése elég drága lenne. Szerintem nem éri meg vele babrálni. Érdekes tevékenység, van benne kihívás, de én itthon nem bonyolítanám.
Pet89 Creative Commons License 2009.12.05 0 0 1373
Az sok mindentől függ de egy kifejlett szép állat 6000 Ft
Előzmény: förönc1 (1372)
Purcsimanó Creative Commons License 2009.12.05 0 0 1371
Hát akkor hajráááááá!!!!:))
Előzmény: Grace111 (1370)
Grace111 Creative Commons License 2009.12.04 0 0 1370
Én is ajánlom pet89-et a rexek terén. Nekem is van tőle egy kékes-szürkém, ami nemsokára kiállításra megy. Szorítsatok neki :)
Pet89 Creative Commons License 2009.12.04 0 0 1369
Köszi:)
Nyulászpetya Creative Commons License 2009.12.04 0 0 1367

Nincs két egyforma viselkedésű anyanyúl mindegyik másképp gondozza a kicsiket mint ahogy megeszik a kicsiket úgy az is megtörténhet hogy kétszer szoptat naponta vagy a kisnyulak közelében pihen és közben melegíti...a lehetősége meg van rá.

Lehet hogy Ella71-nek olyan ketrecben van az anyanyula ahol oda fialt ahol napközben pihen, mert minden nyúlnak vana helyén egy olyan pont ahol szeret lenni.

Előzmény: Pet89 (1364)
stangli2 Creative Commons License 2009.12.04 0 0 1366
Igen megeszi az anya a méhlepényt, de mégis előfordul, hogy egyet-egyet otthagy, ezért mindenképpen érdemes leellenőrizni a fészket.
Előzmény: Nyulászpetya (1355)
stangli2 Creative Commons License 2009.12.04 0 0 1365

Mivel a nyúl zsákmányállat (sok éves fokságban tartás sem tudja kiölni a veleszületett ösztönt) igyekszik minél kevesebb időt tölteni a fészekben, nehogy a ragadozók rátaláljanak. Ezért a szoptatás nagyon kevés ideig tart. Nekem még nem nagyon volt lehetőségem megfigyelni, hányszor szoptat az anya, viszont nagyon sok mást igen, amiről nem írnak a szakkönyvek és csakis szabadtartásban, kolóniában tartva megfigyelhető. Pl. azt, hogy anyúl nem is annyira agresszív állat mint ahogyan leírják, és szeretik egymást tisztogatni, egymás hegyén-hátán napfürdőzni stb.

Ez viszont nagy élmény:-)

Nálam is vannak jelenleg kisnyulak, az egyik alom már egész nagy, a másik most hagyta el a fészket, a harmadikban csak ketten vannak, ők most szőrösödtek be.. Azt, hogy hányan vannak összesen képtelenség számon tartani:-)

Pet89 Creative Commons License 2009.12.04 0 0 1364
http://miau.gau.hu/osiris/content/docs/pate/2000.12%20NYTNGyarmatiT1.pdf
Aki nem hiszi el h az anyanyulak kb 85%-a napi egyszer szoptat az olvassa el ezt. A nyúl meg nem kotló h melegítse a kisnyulakat semmi szükség az anya jelenlétére a fészekben nap közben, semmilyen jó hatása nincs, belepiszkít a fészekbe, zavarja kisnyulakat, amik egy nap azt a 4 percet amíg szopnak, leszámítva végig alszanak. Ha nem tudnak zavartalanul aludni mert az anya rajtuk ugrál meg ki be mászkál akkor a fejlődésük is elmarad a várttól.
Ella71 Creative Commons License 2009.12.04 0 0 1363
Én is észrevettem,hogy az anyák napközben is többször szoptatanak.A fedeztetés is érdekes,reggel beteszem őket a bakhoz,ha akarnak párosodni akkor ők is ráugranak a bakra.Ha megelégelik odaállnak,hogy vegyem ki őket.Ezek az anyák se 6 óra múlva sem pedig még aznap este többet nem hajlandóak párosodni,mégis mindegyikben van kisnyuszi.Nemtudom miért viselkednek így,ők ilyenek.Kedden pontosan időre megellett az a nyuszim akinek koraszülése volt és az egyik kicsit meg is rágta.Már vasárnap reggel egy köteg széna volt a szájában,gondoltam berakom a ládát hátha fészket akar csinálni.Még aznap egy hatalmas atombiztos fészket rakott,de csak kedden tépte ki a szőrét.6 nyuszija van,többször is szoptat,néha befekszik melléjük és melegíti őket,bár a fészket teljesen kibélelte és alaposan be is takarta a szőrével.Nagyon örülök,hogy adtam neki még egy esélyt.
Nyulászpetya Creative Commons License 2009.12.04 0 0 1362
Beismerem igazad van sokat változott minden. Tényleg nincs ciklusa csak van amikor eredményesebb a pároztatás amiatt fontos nézni a pérát. Azt a könyvet mostanában arra szoktam használni hogy milyen százalékban keverjem a takarmányt ez még szerintem helyelközel nem sokat változott és a takarmány sem mivel saját termelésűt kapnak.
Előzmény: Pet89 (1359)
Grace111 Creative Commons License 2009.12.04 0 0 1361
Kedves Fórumozók!
Ha rám hallgattok, akkor hisztek Pet89-nek. Sok-sok év munkája áll az ő eredményei mögött, mindemellett ebben nőtt fel, pl. a tesója állattenyésztést tanít az egyetemen, és készült is egy egyetemi jegyzet a nyúltenyésztésről, amelyet ő publikált. Szóval ha valakik, akkor ők értenek a nyúltenyésztéshez és gratulálhatunk a munkájukhoz!
Nyulászpetya Creative Commons License 2009.12.04 0 0 1360

Szerintem se napjában egyszer szoptatnak főleg amíg kicsik, mikor már nagyok és mást is esznek akkor talán napjában csak 1-szer. A két három napon át tartó fedeztetést én se tartom jó dolognak még a 24 órásat is sokallom kissé.

Én kora délelőtt vagy délután szoktam fedeztetni ezt ajánlják. Az utópároztatásos módszert célszerű két bakkal végezni. Erre nem mindig van lehetőségem. Csak eggyel szoktam, azzal is össze szokott jönni.

Előzmény: Rencsa-baba (1358)
Pet89 Creative Commons License 2009.12.03 0 0 1359
Rossz hírem van, a nyúl fajták 15 év alatt nagyon sokat fejlődtek ha megnézel egy akkori képet meg egy mait szinte rá sem lehet ismerni. Az elmúlt 15-20 évben tisztázták sokkal mélyrehatóbban a nyúl szaporodásbiológiáját és hidd el h nincs kifejezett ciklusa..........
Előzmény: Nyulászpetya (1354)
Rencsa-baba Creative Commons License 2009.12.03 0 0 1358
Hali mindenkinek!

Nos nem is tudom hol kezdjem!A nyulak nem csak 1szer szoptatnak!Ez tapasztalat.Nekem van anyám aki többször is szoptat,mert látom,ő nem menekül el a fészekről mikor megyek,pedig amugy kissé ideges nyul,de mikor fiai vannak megnyugszik.Ja és melegiti is őket.Tudom számomra is meglepő,de nálam mindig fel boritják a "szabályokat"!Pl ott a fedeztetés befedeztetem,minden ok probafedeztetésnél nem hagyja magát vagy épp meg is támadja a bakot,ami ügye arra utal hogy vemhes,aztán telik az idő jön az ellés ideje épül a fészek tépi a szört ,és semmi,de ezt sürün eljátszák.Pedig normális kaját kapnak,mindig kapnak zöldet meg mindent ami kell a nyulaknak kevert kaját kapnak.És még is eljátszák ezt.És a nyulak bármikor szaporodo képesek!Tehát az ember mikor épp ugy gondolja beteszi a bakhoz és ennyi,6 óra multán vissza kell tenni még fedeztetni ,mert 6 ora után válnak a petesejtek és ekkor termékenyülnek meg.Én ezért teszem be reggel ,és 6 ora multán ismét,és nem 2-3 napig egymás után mint az sokan szokták.Ezek az én tapasztalataim.
Nyulászpetya Creative Commons License 2009.12.03 0 0 1357
Ma végeztem próbafedeztetést az egyik anyánál és úgy néz ki, hogy sikerült az első fedeztetés ami öt napja történt. Megnéztem a pérát és szinte "fehér" halvány rózsaszín. A bak űzte szépen de az anya nem hagyta magát és az már több volt mint kelletés ugyhogy kivettem a ketrecből. Nagyon remélem hogy lesz újévre kisnyuszi. 
Nyulászpetya Creative Commons License 2009.12.03 0 0 1356
Nyulászpetya Creative Commons License 2009.12.03 0 0 1355
Gyakran az anyanyúl megeszi a méhlepényt. Ugyanis az állatok minden lehetséges táplálékot hasznosítanak főleg fehérjét ezért van az hogy a halottan születet kisnyulakból csak a fejét vagy azt se hagyják meg. Ezt nemscak egy helyen olvastam. Ez nem minden fajtánál jellemző.
Előzmény: stangli2 (1351)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!