Keresés

Részletes keresés

portug Creative Commons License 2015.11.30 0 0 12858

Egyelőre én is párnázok a derekam alatt....egy anatómiai párna a fejem alá, egy meg a derekamhoz.....tényleg macerás, de jót alszok....Az ágybetét mindenképp jó ötlet, csak amíg ki nem próbálom, nem merek venni, nem tudom, nekem milyen lehet a jó. Amiért hálás vagyok, hogy jókat alszok, s kipihenem magam, igy van erőm reggel újra kezdeni.

Előzmény: Törölt nick (12843)
gombóc63 Creative Commons License 2015.11.30 0 0 12857

Nem volt gyulladásom, előtte a laborban a CRP értékem teljesen normális volt.

Előzmény: Törölt nick (12856)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.29 0 0 12856

Biztos jele, hogy megállította a gyulladásod.

És elég gyorsan.

Előzmény: gombóc63 (12848)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.29 0 0 12855

A formátum nem volt megfelelő,azért nem jött át a kép.

A dunafit.com-on van a képe az enyémnek.Az inkább bordázott. Sokféle van.

Igen, alvásnál is jól jön, bár én erre a célra hengerpárnát használtam, de folyton legurult.

Előzmény: porcika88 (12851)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.29 0 0 12854

Lefótoztam az enyémet, de nem megy át.

Kijelöltem,feltöltöttem.Azt ìrja,tallózd ki.

Na itt elakadtam.

 

Na mindegy,az enyém nem ilyen.

Én a tesztoszteronon ismertem meg a használatát.

 

Előzmény: porcika88 (12851)
kheiron Creative Commons License 2015.11.29 0 0 12853

Nagy eséllyel az ízületi gyulladás gócként volt jelen, és az okozhatta a hajhullást.

Előzmény: porcika88 (12846)
porcika88 Creative Commons License 2015.11.29 0 0 12852

Na valahogy így tanultam, és alvásra is jó volt:

 

Előzmény: Törölt nick (12849)
porcika88 Creative Commons License 2015.11.29 0 0 12851
Előzmény: Törölt nick (12849)
porcika88 Creative Commons License 2015.11.29 0 0 12850

Nekem kettő van, egy sima felületű kék , és egy ugyanolyan mint a rehab központban volt, bordó-fekete rücskös. A kéket már nem használom, a bordót igen. Na nem csak aludtam vele, hanem tornáztam is. De mikor tanultam a mackenzie-t, akkor tanitotta ennek is a használatát a tornászom Kata. Megmutatta milyen gyakorlatokat kell vele végezni, és milyen más felhasználása is van. És egyik ezeknek az alvás segéd. Térd alatt nagyon kényelmes, és oldalt fekve labtartónak nagyon, így egy fájó medence tud pihenni. 

Előzmény: Törölt nick (12849)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.29 0 0 12849

Nekem sem dormeo a matracom.

Van itt a közelemben egy jó üzlet,

ott mindent megvettem, ágyat, egy kemény matracot, hogy jó legyen az alátámasztás, erre pedig memory fedőmatracot és memory párnát is.

Előtte éjjel is szenvedtem. Az éjszakai fájdalom teljesen megszűnt.Mindent kipróbálhattam a boltban.

 

Egyébként  most vettem elő az smr hengeremet, na én nem alvás céljából 😊, hanem, hogy gyakorlatokat csináljak.Egyenlőre csak a hátamra tudom használni, mert úgye a többi gyakorlatokhoz kellenek a kezek, így törötten nem kockáztatok.Úgy döntöttem, minden nap végighengerezem a gerinc melletti izompólyát, mert elég görcsös,csomós az izom.

Nem tudom a tied milyen, az én hengerem nem sima, így alkalmas a trigger pontok kezelésére. Pont olyan széles, mint a hátam.

 

Előzmény: porcika88 (12844)
gombóc63 Creative Commons License 2015.11.29 0 0 12848

Nem akartam elhinni amit tapasztaltam. Már vagy 1 éve elég rendesen hullott a hajam, a klimaxnak tudtam be, elkönyveltem, hogy lassan kopasz leszek, majd másfél hónapja kaptam egy szteroid injekciót a derekamba és 3 nap múlva mindössze 20 szálat számoltam meg hajmosáskor a kádba. Azóta se romlott a helyzet.

Előzmény: porcika88 (12846)
porcika88 Creative Commons License 2015.11.29 0 0 12847

Jujjj most jut eszembe, hogy én smr hengerrel aludtam. Na az szuper volt. Aki kitalálta annak 10 pont, a tornászomnak is, hogy ajánlotta. Próbáld ki. Ha háton aludtam, akkor a térdem alatt volt, ha oldalamon, akkor meg úgy, ha pl jobb oldalamon feküdtem akkor a bal térdemet behajlitottam és a hengerre raktam, ami a testemmel párhuzamosan volt. Vagyis oldalt fekve is megfelelő magasságban tartotta a lábam, így sokkal kényelmesebb volt az alvás. Ha nincs ilyened, akkor mindenképpen valami magasítót fektess magad mellé amire a lábad rakod. Meglátod majd milyen kényelmes

Előzmény: Edo87 (12842)
porcika88 Creative Commons License 2015.11.29 0 0 12846

Tudom pitiáner kérdés, meg sokatoknak nagyobb baja van mint ez, de érdekelne, hogy másnak is volt-e erős hajhullása mikor akut időszak volt? Mert nekem igen, főleg szteroid injekció után. Szerintem hajam harmada kihullott. Azt mondták a gyulladás miatt meg injekció miatt. Nem elég, hogy fájt , még ez is. De most végre mintha abbamaradna. 

porcika88 Creative Commons License 2015.11.29 0 0 12845

Nekem is szar volt a mászkálás akut időszakban, de tényleg menni kell, mert attól jobb. Ha pici léptekkel, akkor is. Nekem dokim azt mondta, hogy ha lehet ne feküdjek. Mert utána még rosszabb a felkelés. Ezért labdán ültem, térdeltem, toporogtam Stb. Úgy magyarázta, hogy minél többet fekszel, annál gyengébb lesz az izomrendszer a gerincednél és gyengülsz, gyengülés meg azt eredményezi, hogy nem marad erőd állni. Keringésednek se tesz jót. Tudom nagyon szar, volt mikor engem is két oldalt fogtak, de mászkáltam a lakásban. 

Előzmény: Edo87 (12842)
porcika88 Creative Commons License 2015.11.29 0 0 12844

Na bakker írtam választ ágy témában, de eltünt az éterben. A lényeg: osztom véleményed, szerintem legfontosabb dolog a jó fekhely. Nekem is változtatni kellett, azóta nagy pihik vannak és pihentető alvások. Én is fedőmatracot vettem, 5 centist, de én ikea-ban. Nekem a dormeo nem volt jó, volt egy kölcsön, mert fájt tőle jobban. Erre azt mondták, valszed én derekamnak keményebb kell. Így olyan fekvőbetétet vettem ami keményiti az ágyat. 

Előzmény: Törölt nick (12843)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.29 0 0 12843

Edo! Nagyon macerás az a párnás megoldás a derekad alá, amit a doki ajánlott oldalfekvésben.

Én vettem egy 6 centis memory fedőmatracot a kemény matracomra. Ez felveszi a gerinc alakját, nem kell párna a derék alá. Sőt, a párnám is ilyen.

Nekem azóta az ágyban nem fáj semmim.

Próbáljátok ki! Nagyon fontos a jó fekvőhely.

Előzmény: Edo87 (12842)
Edo87 Creative Commons License 2015.11.29 0 0 12842

McKenzie terapeutam van, most benne bizom a legjobban. Remelem, h segiteni fog, ez az utolso amit kiprobalok a mutet elott. Ugy oldom meg h egesz nap fekszem es orankent tornazok. Neha kimegyek, de csak szellemileg esik jol, fizikailag egyaltalan. Minnel tobbet megyek vagy ulok annal jobban faj es annal nehezebben szunik ki fekve. A sima gyogytorna nekem nagyon rosszulesett. Az idegsebesz aztmondta probaljak ki mindent, de figyeljek a testemre ha valami rosszul esik, rosszabbul erzem magam tole hagyjam rogton abba. Mivel ejjel nem aludtam a fajdalomtol, nem mentem tobbet. Nagy foku gyulladas is volt nalam, de szerintem mai napig csak enyhebb lett. Rengeteg injekciot kaptam 10 gyulladascsokkento diclofenac/diklofenak injekciot. Jo volt, de egy par nap utan h nem szedtem vissza is tert a fajdalom. Aztan kaptam 5 szteroid alapu gyulladascsokkento injekciot, az lehet kicsit tovabb szuntette a fajdalmat. Azonkivul tablettaba is szedtem gyulladascsokkentot, izomlazitot, fajdalomcsillapitot. Azt is javasoltak h probaljam jegeleni. A gerincem mellett ahol a serv kialakult megvan duzzadva es napi 3x jegeljem par percet. Sot a labam is ahol epp faj es nekem bevalt, enyhiti a gyulladast, a fajdalmat, megnyuszik egy kicsit. Esetleg probald ki, de nem mindenkinek jon be. Tulvagyok mar sokmindenen, javulas semmi. Sajnos sok ido is telt mar el, a 3. honapba vagyok benne. Meg a deneverpadot megyek kiprobalni, a sulyfurdot is kene de az olyan horroros. 1-1 nap jobban erzem magam, akkor igen erzem jo lesz az, sikerulni fog, de 1-1 nap elet kedvem sincs es azt erzem h tehetetlen vagyok. 

Előzmény: portug (12841)
portug Creative Commons License 2015.11.29 0 0 12841

De milyen terapeutád van Edo? S milyen tornát csinálsz? Gyógyszereket szedsz mellette?

Lehetnék Portug74 és nő, akkor kiszámolhatod:)

Én a Bene Máté féle nyújtó gyakorlatokkal próbálkozom, de kétszer képtelen vagyok végig csinálni az egész korrekciós mozgássort. Eleve jobban esnek a háton végzendő gyakorlatok, hát inkább akkor ezeket eröltetem....Én gyorsan - frissen vettem megy használt denevérpadot a neten, most a napi 10 perc lógást céloztam meg vele este, lefekvés előtt.....Sajnos nem nagy reményeim vannak a fizikoterápiával...lesz gyógytorna is, de olyan , hogy ugyanazt csinálja a 80éves, a ferde gerincű....szóval csak nehogy még rosszabb legyen. Majd észen leszek.

A harcművészet kapcsán jut eszembe, hogy számomra is nagy kérdés, hogy vajon jót tettem-e azzal, hogy tornáztam a fájó derekamra. Mondjuk erősen rehabilitatív tornát csináltam, de azért van benne pl. gerinccsavarás, s a dokim azt mondta, az nagyon nem jó......

S te Edo hogy oldod meg a napjaid? Államdóan otthon vagy el-elmész azért?

Előzmény: Edo87 (12840)
Edo87 Creative Commons License 2015.11.28 0 0 12840

Akkor hasonlo :( Nekem is voltak elotte derek fajdalmaim, foleg telen, ugye kint volt, nem oltoztem rendesen hiaba mondtak, megfazott es utana 1-2 hetig fajt, nehezen hajoltam, de nem figyeltem oda.

Nalam is nyaron kezdodott h enyhen a labamban ereztem valamit, 1-1 mozdulatba bele-bele nyilalt. Rendszeresen sportoltam, kevert harcmuveszetet uzo barataimhoz lejartam a terembe veluk melegitettem, kicsi box, de csak zsakolas szinten. Mar szeptemberbe egyre nehezebben ment, a labfajas erosodott, de meg mindig eroltettem. Szeptember vegere mar jott a nagy fajdalommal az oldaltartas is. Eloszor fizikoterapian voltam 10nap, hat bar neked hasznalna, nekem sajnos semmit.

"Setalas" nekem is remalom, probalok minnel egyenesebben, annal inkabb fajdalmam van, olyan hamar elfaradok. Ma nagyon nehezen vezettem is, biztos nem is kene. Ulve is nagyon faj a labam, egyedul csak fekve nem. Azt ajanlotta a terapeutam h csak egyik oldalamon aludjak es a masikon ha nagyon muszaj egy parnaval a hajlatba. Egyik oldalam mar szetnyomtam, masik oldalt parnaval se kenyelmes 👎 

Portug megkerdezhetem h hany eves vagy es F/N? ☺

Előzmény: portug (12839)
portug Creative Commons License 2015.11.28 0 0 12839

Nyár elején derékfájással kezdődött. alig tudtam menni...nagy ügy, volt már máskor is ilyen...de egész nyáron fájt, hiába tornáztam...s szeptemberben történt meg velem először, hogy alig tudtam haza gyalogolni, mert elkezdett a lábam fájni, zsibbadni....jelen pillanatban a derekam már nem fáj, de a lábam igen, zsibbad, s gyalogolni alig tudok....Elmentem "sétálni", 200 méter után alig tudtam haza jönni...de már nagyon nehezemre esik a bezártság......neurológus, gyógyszerek, egyelőre semmi változás. dec 7-től kaptam időpontot fizikoterápiára, nem nagy reményeket fűzök hozzá. megvárom most az MR eredményt, s akkor megpróbálok vcalahogy eljutni McKenzire.....

Előzmény: Edo87 (12837)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.28 0 0 12838

Azt hittem budapesti vagy, sajnos Debrecent nem ismerem.

Előzmény: Edo87 (12837)
Edo87 Creative Commons License 2015.11.28 0 0 12837

Remelem mi is beszelhetunk mar egyszer mult idoben rola. Tegnap nagyon magam alatt voltam, ma mar kicsit jobb. Portug amugy neked mid faj? Nem is tudom melyik a rosszabb a hat vagy a lab fajdalma :) 

Az biztos h sokat segit ha pozitiv emberek/dolgok vesznek korul es meg is tudsz felejtkezni a problemakrol.

Brigi57 sajnos messze, nekem Debrecenbe volna jo. Amugy azt olvastam a manualterapia nem ajanlott porckorongserv akut gyoki tunetekkel.

Előzmény: portug (12836)
portug Creative Commons License 2015.11.28 0 0 12836

Ami ma nagyon jólesett, az a múlt idő porcika levelében....dolgoztam...amíg  tartott......balzsam a lelkemnek, hogy lesz ez majd múlt idő is:)

Köszi a tapasztalatot, én is úgy érzem, jobb, ha dolgozom, persze nem tudom azt teljesíteni, mint normálban, de megértőek a munkahelyen, s valahogy így a hangulatom is jobb......És tényleg, az együtt röhögés...ahogy a kollegák készítettek pl. az MRI-re...ki a köhögés elleni szirupot hozta, ki a hangulatjavítóját, a gerincműtött kolleganő a bebújhatós cipőmárkákat mutogatta, s ad erőt, hogy hajrá, neki is előbb kellett volna foglalkoznia a dologgal, s talán megússza a műtétet.....

Előzmény: porcika88 (12835)
porcika88 Creative Commons License 2015.11.27 0 0 12835

Én dolgoztam. Táppénzen asszem 7 napot voltam össz az egész mizéria alatt, mikor nagyon szar volt. Mikor először elmentem gerincdokihoz, és beadta az injekciót, azt mondta, hogy irány haza, pihi aznap meg másnap, de utána nem. Kérdeztem, hogy dolgozhatok-e, arra azt mondta, hogy naná. Csak ha lehet ne űljek, mozogjak, mert mozogni kell. Mondom fasza, irodista vagyok. Pont így mondtam:-DD. Mondta a tornát, és a mozgást. Vettem egy fitlabdát, azon űlve dolgoztam, meg csináltam a mackenzie-t óránként melóban. Hiába lett volna jó, nem tudtam volna otthon maradni. Úgy éreztem becsavarodok az önsajnálatba otthon a négy fal között. Kellett a társaság és a röhögés, fgyelemeelterelés. Így bementem, és olyan dolgokat csináltam amihez nem kellett nagyon űlni, de volt, hogy térdelve dolgoztam. Nem zavart senkit, tudták mi a gond, és támogattak. Ha akartam nyugodtan otthon feküdhettem volna, de én nem akartam. 

Előzmény: portug (12831)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.27 0 0 12834

Esetleg próbálj elmenni Dr. Ormos Gáborhoz, ő manuálterapeuta is. Ott van gyógytorna és denevérpad is.Egy hátránya van, hogy sokat kell várni.😕

Előzmény: Edo87 (12833)
Edo87 Creative Commons License 2015.11.27 0 0 12833

Remelem ilyen nem lesz. En zart gepbe voltam MRI-n , enyhe klausztrofobiaval, szornyu volt mint egy koporso.

En ma nagyon rosszul vagyok, olyan fajdalmam van. Nincs eletkedvem. Hogy lehet igy elni? Ha nem operalnak azert szenvedes az eleted, ha megoperalnak azert lesz.. Kesz mostmar ennyi huzzam le a rolot? Orankent odateszem magam csinalom a gyakorlatot de csak megjobban beall a fajdalom, de javulas semmi. Akut oldaltartas, fajdalom 9/10, annyi h meg nem zsibad es nem gyengult el a labam azon kivul semmi jo. Nem akarok negativ lenni, de mit csinaljak?

Előzmény: portug (12832)
portug Creative Commons License 2015.11.27 0 0 12832

Ja és angyon meg voltak velem elégedve, mert semmi fémgomb nem volt rajtam, porcika tanácsát betartva jól öltöztem:)

Edo nem tudom, nálam mi lesz, de meggyőződésem, hogy van ebből kiút, csak nem szabad elvesznünk az egészségügy útvesztőjében.....

portug Creative Commons License 2015.11.27 0 0 12831

Sziasztok'

Megvolt az MRI, szerencsére nem volt vészes.Korrektek voltak , elmagyarázták, hogy a 20 perc azért 3 egységre oszlik és amikor csönd van, kicsit meg is lehet mozdulni.....Mindenképp kibírható volt ebben a nyitott gépben, bár most úgy érzem, zártban is képes lennék! Köszönet négegyszer minden tanácsért, jószóért. A Cd-t kaptam el, de nincs erőm megnézni, úgysem tudom értelmezni...Jövő héten kapom emilben az eredményeket.

Majd megírom.

Ti jártok dolgozni vagy táppénzen vagytok? Ez is nagy kérdés számomra, egyelőre dolgozok, de délután az égvilágon semmit nem tudom megcsinálni, a neurológus azt mondta, ahogy én gondolom....Én úgy gondolnám, ahogy jó, csak nem tudom, hogy jó:o)

brigi57 remélem, jól alakul a kezed!

No szép napot, tornára fel!:o)

Törölt nick Creative Commons License 2015.11.26 0 0 12830

Ezt az egy, két alkalom és meggyógyulsz című üzleti fogást felejtsd el. Ez sajnos ennyire nem gyors.

Nekem majd egy évembe került, mire a jobb karom végre rendesen funkciónált.(Oka valószínüleg a nyaki gerinc).Még most sem olyan, mint a másik oldal,ezért is idegesít ez a gipsz, de igyekszem dolgoztatni, nehogy lefagyjon.

Kár, hogy a gyógytornászodnak nincs manuálterapeuta végzettsége.Viszont,ha meg elégedett vagy vele, ezért nem érdemes lecserélni.

Egyébként erre a fájdalomkerülő tartásra szintén jó a Mckenzie.

 

Gyógytornászoknál is szokott lenni denevérpad. Előbb inkább próbáld ki, mert nem mindenkinek szereti a gerince.Hosszú távon nem tesz jót a szalagoknak, megnyúlhatnak.Hosszú távon az izommal való nyújtás jobb.Viszont a kettő nem zárja ki egymást, azaz a denevérpad használata mellett végezhetsz nyújtógyakorlatokat.

Ezeknek a denevérpadoknak a "tudása" a kényelemmel mérhető, a hatást illetően nincs különbség.A lényeg a lábtartóban van.Mert ha az szorítja a lábfejed, olyan tud lenni, mint egy kínzóeszköz. A lábtartónál középen van egy befogó kar, ha ez rövid, egy derékfájósnak tud kellemetlenséget okozni.

 

A kezem OK, csak rettentő sokat kell várni a Jánosban, borzasztó egy hely.Legközelebb viszek kaját. ☺ Meg annyi, hogy egy ideig korlátoz a gyakorlataimban.

 

 

Előzmény: Edo87 (12829)
Edo87 Creative Commons License 2015.11.26 0 0 12829

Antalgias tartasom, vedekezik a testem. Csak mar jo lenne egyenesedni. Nem csontkovacshoz biztos tobbet nem. Errol a manualterapiarol a napokban kezdtem el olvasgatni, ki kene probaljam. Igen kicsit elkenodtem, h a masodik McKenzies terapia utan meg nincs javulas, ugy olvastam, h 1-2 alkalom utan erezheto. Bar tudom, h eleg keson erkeztem jo 2 honap utan, addig nem a megfelelo helyeken fordultam meg sajnos. De azert meg nagyon bizom benne. A gerinc nyujtast is elakarom kezdeni, de gondoltam elobb kiprobalom valahol a denever padot... erdemes beszereznem egyet haza? Csak arban vagy tudasban is kulonboznek? Esetleg ajanlani tudtok jo arban?

Amugy a kezed h van? Sikerultt a gipsz csere?

Előzmény: Törölt nick (12828)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!