Keresés

Részletes keresés

MrFairlane Creative Commons License 2014.07.24 0 0 9211

Sziasztok!

Somogy megyében valaki esetleg nem tud eladó behordócsigát?

 

jeepatti Creative Commons License 2014.07.19 0 0 9210

Ha esetleg valakinek kéne szünetmentes az égetőjéhez, kazánjához most van egy (kettő) eladóm.

 

http://olx.hu/hirdetes/szuntementes-tapegyseg-elado-kazan-vedelemhez-szamitogephez-ID2mPRw.html

 

 

 

 

zsebacsi88 Creative Commons License 2014.07.15 0 0 9209

sziasztok

kezem ugyebe akadt par auto szellozo ventillator

ha valakit erdekel, 2500 Ft/db aron tudok kuldeni, van tobb darab is, talan meg elotet ellenallassal dobozzal egyutt is.

 

 

Totya3 Creative Commons License 2014.07.12 0 0 9208

Szia! Sokan egy motorral, lánc, vagy fogaskerék esetleg bordásszíj hajtással is építettek kétcsigást, tehát nem új a dolog és plánne nem hülyeség.

A költségek nem biztos, hogy csökkennek, mert a két motor fogyaszthat ugynannyit mindt az egy, mivel az egynek a két motor terhelését kell ellátnia. De a költségek eleve nem magasak, nem számottevő az esetleges eltérés.

A két motor esetén lehetőség van az alsó csiga külön ürítésére leálláskor, vagy lehet más időtartamig üzemeltetni, ha netán nem sikerül megfelelő áttételes hajtóműveket beszerezni. De természeresen jó az egymotoros kivitel is, némi gépészmunkával terhelve(mert a hajtóműves motorokat csak fel kell szerelni, nem kell készíteni semmi ilyesmit.). Teljesen saját döntés kérdése, amelyik jobban tetszik, vagy amilyen lehetőségek vannak. Talán ez utóbbi a döntő, mert mindenki abból épít ami van. :)

 

Előzmény: Mityuk (9207)
Mityuk Creative Commons License 2014.07.11 0 0 9207

Mivel kát csigás a rendszered , nem lehet megoldani egy hajtóműves motorral. Arra gondoltam mivel a behordó csiga gyorsabban kell forogjon mint amelyik hordja a tartályból az anyagot a visszaégés elkerülése miatt, akkor a motort a tartály csiga végére tenném és lácal, kissé gyorsítva meghajtaná a bahordó csigát. Ezzel csökkentva a meghibásodás lehetőségét és nembeszélve az üzemelés kölcségét is. Lehet hogy ez hülyeség csak hirtelen beugrott. Persze ha ugyraknám ahogy említetted L alakuba akkor ez már kissé nehézkes lenne mert akkor  kellene egy szöghajtást beépíteni.

Előzmény: Totya3 (9205)
Mityuk Creative Commons License 2014.07.11 0 0 9206

mondjuk l alakba se sok hely van mert nekem a kazán a padlás feljárónál van. elég kicsi a hely és ahogy belépek a helységbe mindjárt ott a kazán baloldalt. és ha l alakba raknám ott lenne az ajtóba a tartály. De átrakom a kazánt ugyis a másik sarokba és akkor tuti elfér hoszában is. Nemsok, két csövet áthegesztek lángal oszt annyi.

Én főleg napra szemétre építem az adagolót és az aggaszt, hogy eléggé poros a cucc. Vajon fog e égni? Mondjuk égni fog mert volt már fűtve vele csak sűrűn kell rakni meg folyamatos mozgatást igényel nagy levegővel. Pont azokat amiket egy adagoló tud biztosítani. Ez a szemét amiről beszélek olyan szárítói szemét amiben van minden gazmag, szár maradvány (igaz nem nagyok), napra láha meg mag, meg valamennyi por. Mikre kell odafigyeljek ha ijenre építek.

Totya3 Creative Commons License 2014.07.11 0 0 9205

Lehet sokféle vezérlést építeni, minnél bonyolultabb, annál kevesebb vele a gond a használatnál. De mindegyikkel működik valahogy... 

Ha L alakban több a hely, akkor lehet kereszben a felső csiga.

14cm-en befélhet egy két darabból álló fej, de jól át kell gondolni a megoldást, hogy jó legyen.

Előzmény: Mityuk (9204)
Mityuk Creative Commons License 2014.07.11 0 0 9204

Ja látom az oldaladon, hogy a hamuzó ajtón van bevezetve. Az nekem sajna csak 20*14cmes. de a rostély kivehető. Amint látom a tied elég komoly konstrukció. Nekem ez az elektronika dolog kicsit sűrű. A többivel nincs bajom mert a heggesztés meg ilyenek azok mennek. Ez a te megoldásod lenne jó nekemis mert eléggé kicsi a helyem a kazán eleje meg a fal között

Előzmény: Totya3 (9203)
Totya3 Creative Commons License 2014.07.11 0 0 9203

Szia! A 20x20-as ajtó nem tekinthető kicsinek, inkább normálisnak. Viszont ha elolvasod a fórumot, vagy az oldalamat, láthatod, hogy a hamuzó ajtón kell betenni a fejet, ha jót akarunk. Ha a hamuzód 20x20-as, akkor az szuper. Persze még az is kell, hogy a rostély kivehető legyen.

Előzmény: Mityuk (9202)
Mityuk Creative Commons License 2014.07.11 0 0 9202

Sziasztok forumozók!

Mivel mezőgazdaságban dolgozom( szántok, vetek, aratok) látom a sok napraforgó, meg kukorica szemetet ami sok embernek nyűg. Hát nekem nem lenne az, és ezért akarok készíteni egy ijen adagolót mint amilyen a tietek is. Sok jó ötletet olvastam vissza amiket írtatok.

nekem egy eléggé kis kazánom van. Egy szarvas típusú. kis ajtó meg kis tűztér de sztem abban is hatékonyan működne ez az adagoló.

Első kérdésem az lenne, hogy mekkora az a legkisebb égőfej ami működne ezzel, mert nekem 20*20 cm az ajtóm, mélységben elférna befele a 30 cmes égőfej. mlyen vastag csigákat hasznátok a behordó csigáknak?

Totya3 Creative Commons License 2014.07.11 0 0 9201

130mm körüli.

Előzmény: Szepi84 (9200)
Szepi84 Creative Commons License 2014.07.10 0 0 9200

Szia Totya!

Az érdekelne még hogy ez a hatsögletű fejednek mekkora az égőfej rész és mekkora cső a becsatlakozó méreted?

Előzmény: Totya3 (9198)
MrFairlane Creative Commons License 2014.07.09 0 0 9199

Üdvözlet!

Pár napja találtam a fórumra,és engem is nagyon érdekel ez a téma.Jelenleg egy lébényi V50-es kazánnal fűtök,de szeretnék egy apríték égetőt hozzá csatolni.Mivel műszakilag nem vagyok egy talentum ezért érdeklődnék,hogy van-e itt a fórumon esetleg olyan aki tudna készíteni számomra egy ilyen szerkezetet,vagy esetleg egy műszaki leírást(természetesen nem ingyen).

Üdv.

Totya3 Creative Commons License 2014.07.09 0 0 9198

Szia! Én azt próbálnám, hogy a spirál vége lenne a fej belépésénél és két szembe fordított lapáttal emelgetném az anyagot. A lapátok tengelyét a fej végében megvezetném(talán két ponton is a fejen kívül, vagy egy csőben forogna lazán a tengelyvég), hogy a spirál ne legyen terhelve oldal irányban annyira. A spirál beviszi a fejbe az anyagot, de nem neki kell emelnie, így szerintem jól működne. A lapátoknak nem kell túl nagyoknak lennie, hogy az apríték ne akadhasson be a fal és a lapátok közé. A lapátokat a csigával is ki tudod próbálni, ha megy, akkor mehet rá a spirál...

Előzmény: Szepi84 (9197)
Szepi84 Creative Commons License 2014.07.09 0 0 9197

Szia Totya!

Köszönöm a választ, de még mindig bizonytalan vagyok. Jelenlegi fej ami használatban volt 140mm széles és 250mm hosszú cső is 130mm-es, ráadásul a csiga a fej közepétől vissza van fordítva. ocsu néha visszafüstölt, fürészpor tökéletesen éget, a forgács nehezen töltödött, fa apríték is jó volt csak a csigával lettek gondok. Ezékt szeretnék csiga helyett spirálra átalakítani és ezért lenne a vályus fej mert nem tarton esélyesnek hogy a porosabb anyagog rendesen emelkednénke a fejben, mivel nem egyfajta a füzelőanyag. Mindenből van egy kicsi de egyik beszerzés se elegendő egy fűtésre és így több fajtával van megoldva.

Most készitek egy új vezérlést is amit egy APB PLC fog hajtani, de ez még csak fejlesztés.

Előzmény: Totya3 (9192)
Totya3 Creative Commons License 2014.07.09 0 1 9196

Igen próbáltam, visszaégés és visszafüstölés volt az eredmény. Házilag nem lehet tökéletes tömörséget elérni a beadagolási részeknél(csövek, tartály, tartálytető), de a gyáriaknál is fenntartásom van. Arról nem is beszélve, hogy a gyárak nem próbálják földdel, vagy egyéb szeméttel szennyezett poros anyagokkal. Apríték között elmegy a levegő, meg pellett között is, de finom por mellett nem.Ezeket a problémákat technológiai utasításokkal oldják meg (mit nem szabad...).

Előzmény: Jani301 (9195)
Jani301 Creative Commons License 2014.07.08 0 0 9195

Köszönöm ! Közben találtam egy hasonló fejet a Yu tu-n . Az az érdekessége hogy a csiga végénél is adnak levegőt a tüzelőanyag közé . Ez primer levegő lehet ? Ezt próbálta már valaki ? 

Előzmény: Totya3 (9194)
Totya3 Creative Commons License 2014.07.08 0 0 9194

Szia! Igen, csak azért ilyen, mert 4mm-s vaslemezből terveztem elkészíteni.

Előzmény: Jani301 (9193)
Jani301 Creative Commons License 2014.07.08 0 0 9193

Üdv ! Az iránt érdeklődnék hogy új fejed hatszögű kialakítása az égés miatt van ,vagy csak az elkészíthetőség miatt lett ilyen .

A tél vége fele készítettem én is egy vályúsat , mostanában kezd szépen üzemelni .

Nem fázom , csak meleg víz készítésre használom :)

Gondolkodom egy újfajta fejen én is , talán még egy faelgázosítóhoz hasonló elrendezésű kazánon is . A csöves hőhasznosító részre gondolok .

Előzmény: Totya3 (9090)
Totya3 Creative Commons License 2014.07.08 0 0 9192

Szia! Nehezet kérdezel. Miben jobb a vályús? Talán nagyobb teljesítményt lehet kihozni és ha folyamatosan nagy erővel ég, akkor talán nincs is vele gond, mint ahogy a melegházakat fűtő fejekkel nincs is. Nekem abszolut nem vált be, mert nem lehetett visszaszabályozni és egyéb levegőellátási, visszaégési és anyagbejuttatási problémáim is voltak vele.

A mostani fejem amit építettem a patentíves után sokban javította a tisztíthatóságot és a levegő ellátást, valamint a szennyező anyagok kijutását. A patentívvel is voltak gondok, nem jól töltődött és benne maradt az ívben a fölt, valamint betemetődött a parázs és visszafüstölt.

A te fejed szerintem jó kialakítású, csak talán széles egy kicsit és lehet, hogy a hossza sem könnyíti meg az egyenletes töltést, bár ezen a csiga végének lapátossá alakításával lehetne segíteni! Sajnos a nehéz szennyeződések így sem fognak kijutni, ebben talán jobb a vályús, de ott meg az én szempontomból több a hiba, mint az előny(de itt nem én számítok). A kettőt viszont nem lehet keresztezni, mert más elven működik az anyag bejuttatása, távozása. Az új fejemnél a tisztíthatóság az egyik legnagyobb előny az alsó zsalun keresztül, de érdekes módon felül is kijut az elégett anyag nagy része, mert a lapátok szépen emelgetik az anyagot, nem keveredik, hanem "folyik".

Hát nem tudom tudtam-e segíteni...

Előzmény: Szepi84 (9191)
Szepi84 Creative Commons License 2014.07.08 0 0 9191

Sziasztok!

 

Első sorban Totyának irom a kérdést de mindenki tapasztalatát meghalgatom.

A kérdésem az lenne hogy menyiben különbözött a vályus fej a jelenlegi patentivestől. Mivel jobb?

Nekem négyzetes van de valahogy nem vált be anyira, föleg ha ocsuval tüzeltem. Most egy vályust vagy patentívest szeretnék építeni, de a csigalevél helyére spirál menne.

A spirál menyire viszi a pororsabb állagú anyagokat. A spirál négzet acélból lenne.

ferivill Creative Commons License 2014.07.07 0 0 9190
Előzmény: jocijocó (9184)
ferivill Creative Commons License 2014.07.07 0 0 9189
Előzmény: Dzsudimano (9186)
Tomiali Creative Commons License 2014.07.04 0 0 9188

Köszi.

 

Előzmény: Dzsudimano (9187)
Dzsudimano Creative Commons License 2014.07.03 0 0 9187

Szia!Igazából mi csak saccolni tudjuk!Az én szerkezetem 40cm hosszú 20cm széles 20cm magas U alakú feje jó anyaggal simán tud 40-50Kw-ot!A fej belső szélessége  kb. 16cm.Az aktív része kb.25cm hosszú ( a bevezető zárt szakasz 8cm, a kivezetö rész ahol már nincs égés kb.5-10cm).

Előzmény: Tomiali (9185)
Dzsudimano Creative Commons License 2014.07.03 0 0 9186

Szia!Amit én tudok gyári égetőt :-Biottomat Szany

                                                 -Halex Zalaszentgrót

Biottomatot már láttam Halexot csak képen.

 

A Biottomathoz a gyári kazán az automatikus hamukihordóval és a füstcsöves hőatadó felületet automata tisztítására tisztító spirállal van ellátva.A Halex kazánja kézi tisztítású.A pelletet általában könnyü jól eltüzelni nem úgy mint a gabona ramatyokat!Automata tisztító nélkül azért 2-3naponta illik tisztítani a kazán hőátadó felületeit!

Előzmény: jocijocó (9184)
Tomiali Creative Commons License 2014.07.01 0 0 9185

Üdv mindenkinek!

Valahogy ki lehet számolni egy égő fej meg közelítő teljesítményét?

 

Köszi

 

jocijocó Creative Commons License 2014.06.29 0 0 9184

Heló sógorom csak nem nyugszik. Két helyre szeretne aprítékos kazánt. Az egyik 30-40 KW kéne hogy legyen kazánnal együtt, az Írsait ismerjük. Hol vannak még gyártok Magyarországon. Feltétel náluk hogy egy hétig ne nagyon keljen piszkálgatni. Hétvégén max. kipucolni, és feltölteni. Az sem egy hátrány ha pellettel jó hatásfokkal üzemel. Végül is azzal szeretnék üzemeltetni.

jocijocó Creative Commons License 2014.06.29 0 0 9183

Tele tartálynál az enyém is visszaforgót negyed fordulatot, a bolygatás után. De fordítva soha nem indult el a motor.

Előzmény: halaloszto (9182)
halaloszto Creative Commons License 2014.06.26 0 0 9182

hogy rosszul van bekotve. esetleg hogy ugy all meg hogy visszafele fesziti a cucc.

 

Vajk

Előzmény: spiler0078 (9181)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!