Keresés

Részletes keresés

cliford Creative Commons License 2010.09.26 0 0 534
szia paso.
koszonom hogy valaszt adtal a kerdesemre mert igy megprobalkozom a tenyesztesbe fogasal. Szerintem nagyon szep husformakat mutato kocasuldo es bevalom nagyon megszerettem es nem szeretnem levagni. Majd ha eljon az ideje szerinted milyen fajta kanspermaval legyen megtermekenyitve. En durokra gondoltam .
Előzmény: paso08 (533)
paso08 Creative Commons License 2010.09.26 0 0 533
Szia Cliford!

Amit te kaptál ajándékba az pindur néven ismert.
Tenyésztésbe csak 8 hónap után ajánlatos befogni.
Attól pedig ne aggodj , hogy kocának nem lesz jó.
Úgy tudom , hogy csak a h-39-et nem nagyon szokták
kocának hagyni-ugyanis szűk a medencecsontja.
Rem , hogy tudtam valamelyest segíteni.
Üdv.Paso
Előzmény: cliford (532)
cliford Creative Commons License 2010.09.26 0 0 532
sziasztok .
Kezdo sertestarto vagyok es van egy pietrain- durock kocasuldom,ajandekba kaptam 5 honapja es mostanra mar van vagy 110-120 kg. Szeretnem tudni hogy lehetseges-e
tenyesztesbe fogni? Azt olvastam hogy a pietrain-duroc kocasuldok nem alkalmasak kocanak, de sajnos nincs megindokolva hogy miert. Ha esteleg tudnatok segiteni ebben a kerdesben , vagy probalkoztatok mar ilyen tipusu kocat tenyesztesbe fogni?
paso08 Creative Commons License 2010.09.17 0 0 531
Szia Peti!
Örülök , hogy beszéltünk telefonon.
Remélem - mi hamarabb lesz a malacaidra "komoly" vevő.
Ha v.mi gondod van - tudod a tel.számomat.
Minden jót!-Paso
Előzmény: benpeter (508)
Gyuri1027 Creative Commons License 2010.09.15 0 0 530

Köszi a segítséget!

migyárt át is dzsalok Imre haveromhoz...

anyadisznót nem mondanám h olcsó mert mindíg fajtabelit vesz...

az jókérdés h mien fajta F1 vagy magyar nagyfehér...

azt tudom h most 3 anyadisznója durokkal let berakatva...

ebből 3meg is ellet 2 anyakoca már a hütőben pihen...

ennek a 3. nak is feladta az utcsó kenetet...

van egy keverék kocája is de érdekes annak semii baja...naggyon fasza kis disznó szépen nevel...szép malacai vannak....

szerintem ezt a tejes dolgot mondom neki h proszálja meg mert nem hiszem h nagyon ráérne cserélgetni a malacokat a kocacalól...dogoizik meg stb...

mégegyszer köszi!!!!

Előzmény: törpecser (529)
törpecser Creative Commons License 2010.09.14 0 0 529

 

Szia!

Lehet segíteni a malacoknak, hogy mind szophasson, de elég macerás, időigényes.

Szoptatáskor csak annyi malacot kell a koca alá engedni, ahány csecsbimbója van. A szám felettieket pedig a következő szoptatáskor azokkal a gyengébb malacokkal együtt, amelyeknek megerősödését csak így lehet elősegíteni. Az erősebb malacok tehát minden második, a gyengébb malacok pedig minden alkalommal szopnak. S lehet adni nekik már tehéntejet, pörkölt árpát, lucerna- vagy heremurvát.

Vagy lehet adni a következőt:

1/ teljes tehéntej + 3-4 % disznózsír, vagy

 

2/ egy liter forralt víz+ 10-12 dkg sovány tejpor + 6-7 dkg disznózsír

 

Az itatott tej hőmérséklete 30-35 C. fok legyen.

És jó, ha a malacok előtt mindig van friss víz.

(remélem valamelyik módszer beválik, és hát sajnos nem mindíg az olcsó az olcsó, már a koca vásárlására gondolok)))

Üdv.

Előzmény: Gyuri1027 (528)
Gyuri1027 Creative Commons License 2010.09.14 0 0 528

Üdv.

köszönöm a segítséget!

segít minden...

vett ismerösöm valami kutyulmányt amivel a malacokat le lehet fertötleni (permetezni)

+ az ólat...

ennek fejébe nehogymár jó legyen nenki h a kezdó okozó tejhiány...a Dr.szerint

elözö ellésénél 8malacot nevelt és az állatorvos szerint csak 8 normál csecs van a többi meg elsorvadt vagy hibás lett h nem használták...most ugye 13lett abból 1 megkrepált...

2 picit sajna ki kellet iktatni mert annyira rottyon lettek...

10van de 2 még igy se tud rendessen enni..

tejhiányra nem tudom van e valami..esetleg ha valami olyan tápot adna nekik amibe van tejpor? vagy rossebtudja...Borjutáp:)) vagy én már nem is tudom...

szegény embernek összejön minden....

Előzmény: törpecser (526)
ez-Ben Creative Commons License 2010.09.13 0 0 527

 

 :)) Legyen még nagyon sok szép napunk !:)

Előzmény: törpecser (525)
törpecser Creative Commons License 2010.09.12 0 0 526

 

Szia!

Ma volt egy kis időm, próbáltam utána nézni ennek a malacbetegségnek...

Amit találtam az talán ráillik a leírt tünetekre.

Malacok heveny paratífusza.

A sertések fiatalkori fertőző betegsége. Sok tenyészetben járványszerűen jelentkezik.

Tünetek: hasmenés, a bőr a füleken, a has alján és a lábak belső felületén élénk vörös, később lilás szinű. Lassabban lefolyó esetekben a hasmenés állandósul, az állat lesoványodik, szövődményként légzőszervi betegségek, bőrkiütések (ekcéma, himlő) jelentkezhetnek.

Teendő korszerű tartás, takarmányozás betartása. A beteg állatot el kell különíteni, az ólat fertőtleníteni.

A fentieket egy régi könyvben találtam, nem tudom segítettem e?

Bár remélem, ha az orvos látta és oltotta, azóta már jobban vannak a malacok.

Üdv.

Előzmény: Gyuri1027 (524)
törpecser Creative Commons License 2010.09.12 0 0 525

 

Szép estét!

Köszönöm a gratulációt ez-Ben, igyekszik az ember..., s örül, ha eredményel jár a befektetett munka..

(s végre ma igazi szép napsütéses idő volt...)) 

Előzmény: ez-Ben (521)
Gyuri1027 Creative Commons License 2010.09.10 0 0 524

Helló

köszi, tudtál segíteni!

(am. nem nálam vannak malacok..ismerősömnek nincs net így én komunikálok mással:))

a koca le lett oltvaa malacok is : vasazva meg le is vannak fogazva...

holyagok még nem jelentkeztek nála csak pirosodik a bokájuk... és fél h ezek a malacok is megkerpálnak nála...

4anyadisznóbol már 2nek búcsútmondott mert az eggyiknek a csecsbimbói hibássak..a másik meg ugye 8ból 3at nevel és szintén csecshibás....

köszi mégegyszer!

Előzmény: paso08 (523)
paso08 Creative Commons License 2010.09.10 0 0 523
Kedves Gyuri!

Először is , ha a malacok szoptak én utána is éhesek - akkor v.szeg a kocánál is
van gyond.Sz.tem , hogy 13-at fialt -biztos begyúlladt
Van több fajta gyúladáscsökkentő(tardo..,shotapen , stb..)
Én mindig leoltom a kocákat , ha látom akár fialás után 1 nappal is.
A másik a malacoknak ,lehet hogy kenőcsös bőrgyuladásuk van
Ezt ha beütöd a google-ba , akkor ki adja a megfelelő oltóanyagot.
Minden jót kívánok_remélem , hogy tudtam segíteni!
Előzmény: Gyuri1027 (522)
Gyuri1027 Creative Commons License 2010.09.09 0 0 522

Üdv.

mint mindíg segítség kellene egy ismerösömnek :))

még vagy 2-3 éve vett egy anyadisznót potom pénzért..csak 10napja volt vissza az ellésig...megellet 13at...de a malacoknak valamiért kisebesedett a bokájuk...mintha azon járnának(miközbe nem) meg folyamatossan rítak...visszafelé fejlödtek....

erre azt mondta az állatorvos h Sztreptokokkózis....

na most megellet 1hónapja 1előhasi kocája 8at abból 3maradt meg...fehéresset fostak nem mentek semmire...állatorvos leoltotta öket sok mindennel de elpatkoltak...de az a 3megvan még most is és szépek!

vasárnap ellet nála megint egy koca 13at-1elhullot...a többi eddig szép volt...

de azt monja az ismerős h ezeknek is mindha elkezdene bokájuk vörösödni meg egyre jobban nyöszörögnek...az egy dolog ha éhessek de szopás után is ..infra is van hideg nem lehet...valami kolera motoszkálhat nála...pedig fertőtlenített már Klórmésszel, hypós vizzel permetezett...de semmi..mindig előjön de nem minden állaton...és szerinte ez mehetett rá a csibéire is...vagy valami hasonló...

néztem a google-ba  a sztreptokokkózisról de nem nagyon irnak róla...ha esetleg valaki bórmit tud legyenszives írjon!vagy valami inekciót vagy gyógyszert....

köszi

ez-Ben Creative Commons License 2010.09.09 0 0 521

 

 :) Szép délutánt ! ( Borús helyeken estefele félét !:)

 

   Gratulálok az 1 díjhoz azt nem a "négylevelüek" szerezték, oda tenyésztői tudás kell ! A statisztikai felmérések alapján, egyre több a fiatal nyugdíjas, akik fiatalos lendülettel... ( Lám-lám !:)

Előzmény: törpecser (519)
törpecser Creative Commons License 2010.09.08 0 0 520

 

Nnnna szevasz paso!

Háááát én már olyan nagyon nem futkosok," lelasultam" kicsit mióta nyugdíjas vok, de nagyon szívesen látlak s elbeszélgetek Veled...

Az email. címem publikus. Mobil: 30/423-6241

Üdv.

Előzmény: paso08 (518)
törpecser Creative Commons License 2010.09.08 0 0 519

 

Szép estét!

Kedves ez-Ben, bizony ez a kistyúk szarvasi illetőségű, szegény most eléggé ledobta ruháit, ugyanis nagyon vedlik..)))

Előzmény: ez-Ben (517)
paso08 Creative Commons License 2010.09.07 0 0 518
Hali törpecser!

1-szer azért összefuthatnánk ebbe a rohanó világba.
Amúgy:06-20-4110-997
Várom hívásod ill. te is megadhatod a teloszámodat.
Előre is kösz.
ez-Ben Creative Commons License 2010.09.07 0 0 517

 

 :)) az, az I. helyezett "kistyúk" csak nem szarvasi illetőségű ??

Előzmény: törpecser (516)
törpecser Creative Commons License 2010.09.06 0 0 516

 

Hali, igen szarvasi vagyok, hát Csabacsűd meg itt van egy kőhajításnyira..

(hali szomszéd..)))

Előzmény: paso08 (515)
paso08 Creative Commons License 2010.09.06 0 0 515
Hali törpecser!

Tudod , Nekem az tetszett,amikor mentem el a vásárból- pont jött 1
román furgon.Azt kérdezték ott 1 asszonykától , hogy nincs vásár?
Különben szarvasi vagy - mert én cs.csüdi vok
Üdv:Paso
Előzmény: törpecser (513)
törpecser Creative Commons License 2010.09.06 0 0 514
Bocs paso08 (elírtam...)) 
Előzmény: törpecser (513)
törpecser Creative Commons License 2010.09.06 0 0 513

 

pasp08!

De bizony a szarvasi vásárban voltam tegnap!!

Üdv.  törpecser

Előzmény: paso08 (512)
paso08 Creative Commons License 2010.09.06 0 0 512
Törpecser!

Csak nem a szarvasi vásárba voltál tegnap?
Vagy 1 másikról beszélsz?
Üdv:Paso
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.05 0 0 511
Hali!!
Én sokáig tartottam H39-es kocákat, sőt kant is!Ha a kocád nagyfehér, vagy lapály akkor a H39-es kan után a malacok elég vegyes képet fognak mutatni! Jelentkezik a Hampshire apai vonal/fehér öv/, illetve a foltok is az pedig a pietrain anyai vonal!!Sőt tiszta fekete is lehet ami a 39-esek-nél nem ritka! Nekem volt, hogy H39-es kocától és ugyanilyen kantól tiszta fehér malac is született!
No, nem okoskodni akartam, valszeg tudtad ezeket a dolgokat!!!
Üdv. Dudi
Előzmény: benpeter (508)
törpecser Creative Commons License 2010.09.05 0 0 510

 

Sziasztok!

Nálunk régebben évente 2x volt állat és kirakodóvásár március és szeptember hónapban. (most már talán 5x is van)) az emberek itt adták el a jövő évi illetve azévi hízónak valót. Nos ma volt vásár, de csak papírforma szerint, mert írd és mond 2 utánfutóban árultak malacokat, semmi mást, se sátrak nem voltak, semmi... itt tartunk.

Az egyik utánfutóról 6 hetes malacokat árultak,  6000-et kértek értük, nem láttam hogy elkeltek volna. A másik utánfutóról 9 hetesnek mondott malacokat árultak, s 9000 Ft-ot kértek értük db-onként, nem tudom cseréltek -e gazdát. Viszont már terjed a hír, hogy a magas takarmányárak miatt a hízó ár novemberre 700 Ft. körül lesz.  Igaz tavaly is voltak ilyen kósza hírek...)))

 

paso08 Creative Commons License 2010.08.31 0 0 509
szia benpeter!
Tényleg nagyon nehéz eligazodni a malacárakon.Szinte nem is veszik a malacokat a románok se .Kb. 2 hete hívtak és 50 kg-os süldő ért (kapaszkodj!) 20 rúgót akartak
csak adni.Úgyhogy sz.tem most a választási malacnál kicsit nagyobbak(kb.20-25 kg)az is csak olyan 7-7.500 ft körül megy.
Igaz ,hogy a hízóár folyamatosan megy felfele , kíváncsi leszek okt.körül hol áll meg.
De , ha többet akarsz tudni:06-20-4110-997
Üdv:Paso
benpeter Creative Commons License 2010.08.31 0 0 508
Sziasztok!
Aug 3-án fialt a kocám, 8 malac sikerült megvan még mind. Hogy fordulhatott elő, hogy az összes malacom foltos, az előző fialásnál mind fehér volt H39-es kantól lett hozva sperma mindkétszer. Most van fekete, vörös-fekete pöttyökkel, vörös-fekete folttal-melső lábainál fehér öv(hampshsire?), és a fehéreken is van valami folt valahol.
Az anya tiszta fehér.
Mit tudtok malacárakról?
Voltam szombaton a piacon(Békéscsaba) 5-8 e Ft-ig voltak választási malacok a 8 ezres az szép. Beszéltem egy emberrel aki hírdetett, ő 3500-4000 vitte volna az enyémeket koca alól 5 hetesen. Nehéz eligazodni.
paso08 Creative Commons License 2010.08.27 0 0 507
Sziasztok!

Kérdezném a "kollégáktól" , hogy mivel kéne a kb.2.5 hetes malacokat oltani,akkor ha
a szemük körül mintha be lenne gyúladva ill. a hasfal is mintha vékonyodna.
Előre is kösz:Paso
lakomisi Creative Commons License 2010.08.26 0 0 506
Szia!
Köszi a választ, remélem sikerül fotót fölrakni
nagyon érdekelne üdv:Misi
Előzmény: paso08 (505)
paso08 Creative Commons License 2010.08.23 0 0 505
Szia Lakomisi!

Hidd el , hogy azon vok-mihelyst lesz 1 kis szabadidőm-akkor rakok fel képeket.
Amugy már többször vettem a hódgazdától és sz.tem qva jók ezek is-
hosszú törzsűek.
Előzmény: lakomisi (504)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!