Keresés

Részletes keresés

tristen Creative Commons License 2013.09.03 0 0 4255

Szia!

 

Mivel NEM vagyok orvos, így nem is válaszolok,

 

Kitartás! :)

Előzmény: girman (4253)
70hetes Creative Commons License 2013.09.03 0 0 4254

Jelenleg csak egy orvos van a topikon, climbz kolléganő. Amíg válaszol, esetleg olvasd vissza a hsz-ait. Ő küzdősportban utazik.

 

Ez a helyes, helytelen sport túl általános. Hiába teniszezel, futsz, vagy úszol esetleg helytelenül sokkal kisebb az esélye, hogy lágyéksérved lesz, mintha súlyt emelnél (akár helyesen, akár helytelenül). Minden sport más jellegű sérülésekre hajalamosít.

 

Mint sok betegségnél, itt is nagyon fontos a genetika tényező. Ha alapvetően gyengébbek a kötőszöveteid elég egy székrekedés közbeni erőlködés, még megerőltető sport sem kell, és kialakul a sérv.

 

A sérv egyébként egy kötőszöveti sérülés, hiába erős a hasizmod (lásd 500 felülés súllyal), mégis kialakulhat a belső nyomás, emelés, erőlködés hatására.

girman Creative Commons License 2013.09.03 0 0 4253

sziasztok,


gyerekkorban volt mind2 oldalon sérvmütétem,mikor bickliztem akkor éreztem,h kijött a baloldalon,meg lett mütve(erről is irhatnék)
most a jobboldalon is érzek fájdalmat,de lejjebb,de az orvosok nem találtak semmit,megyek uh-ra...
azt mondják a mütét az egyetlen megoldás,azt irják,h a helytelen sportolástól is lehet
kérdésem:akkor helyes sportolással meg lehetne előzni?
elsősorban orvosok válaszát várnám....

 

köszi

lac1 Creative Commons License 2013.09.02 0 0 4252

Szia,

 

köszönöm. Ma volt az első munkanapom, persze semmilyen súlyt nem emeltem, de azért az állandó járkálás és ülés (vagyis: nincs fekvés) azért éreztette a a hatását a hasam alsó részén. Konkrétan szúrt, de érdekes módon ott, ahol nem is nyúltak semmihez.

Majd elmúlik, és hát... ami nem öl meg, az megerősít.

Előzmény: Teextinna (4251)
Teextinna Creative Commons License 2013.09.02 0 0 4251

Szia!

Mielőbbi gyógyulást kívánok Neked!:)

Előzmény: lac1 (4231)
Teextinna Creative Commons License 2013.09.02 0 0 4250

Sziasztok!

Gondoltam beköszönök!:-)

Nagyon jó egészséget kívánok Mindenkinek!:-)

lac1 Creative Commons License 2013.09.02 0 0 4249

Én felülésből minimum ötszázat szoktam egyben plusz súllyal, de féltem, hogy a gerincem bánja, ezért áttértem a páros lábas hasprésre. Abból is ment az ötszáz egy sorozatban. Lehet, nem kellett volna. A felülésből volt, amikor érdekességből megcsináltam az ezret is, ment volna még talán tovább is, de nem mertem.

Előzmény: 70hetes (4247)
lac1 Creative Commons License 2013.09.02 0 0 4248

Szinte tuti, hogy az. A nyáron a forróságban kicsit megálltam pár hétre, aztán egyszer folytattam a sorozatot úgy, mintha az előző nap hagytam volna abba. És már éreztem is, mintha izomlázam lenne, gondoltam is, hogy lehet, hogy hülyeség volt ennyire terhelni egyből. És egyszer lenéztem...

:-(

Előzmény: tristen (4245)
70hetes Creative Commons License 2013.09.02 0 0 4247

Én sem tudom elképzelni, hogy a mezei felülés vagy hasprés okozza. Persze ha egy szériában az utolsó ismétlés több másodpercen keresztül tart, és már lilul az ember feje a bent tartott levegőtől meg az erőlködéstől akkor előfordulhat.

 

De inkább az erősportolókra , fizikai munkára jellemző. Ott nagy az erőlködés.

 

Nem egy átlagos hasizom edzésnél.

Nézzétek meg pl a toronyugrók kidolgozott hasát. Nem csak látványos, de nyilván erős is, hogy azokat a csavarokat meg tudják indítani. Biztos sokat edzik.

Mégsem náluk a gyakori, hanem a súlymelőknél.

Ok, erre vonatkozó statisztikám nincs, csak sejtés :)

 

Nekem egyébként valószínűleg kettlebell edzéstől jött ki, ott is hosszan tartó erőkifejtés van. A sebész aki megnézett mondta is, hogy sok a kettlebell-es lágyéksérves betege.

dalmata13 Creative Commons License 2013.09.02 0 0 4246

mielőtt kialakult nálam a sérv én is csináltam hasizomerősítő gyakorlatokat ,felülés ,lábemelés stb .Éreztem is néha ,hogy valami nem stimmel.nem akarok senkit se ijesztgetni de jobb ezeket a gyakorlatokat mellőzni....

Előzmény: tristen (4245)
tristen Creative Commons License 2013.09.01 0 0 4245

Szia!

 

Nem biztos, hogy a felülések és a hasprés hozta ezt ki , szerintem ez csak erősítette a hasfalat, inkább genetikailag vagy rá hajlamos, én is sportoltam évekig, de nem hinném, hogy ezért jött ez elő, ...

 

.... szóval ne ostorozd magadat ezért, ..

 

Kitartás!

Előzmény: lac1 (4244)
lac1 Creative Commons License 2013.08.31 0 0 4244

Igen, a hever is meséli, igaz neki tavaly volt a műtét, hogy nagy terhelésnél ő is érzi, hogy valami van "benn".

Sajnos drágán megfizettem a túlzásba vitt felüléseket és hasprést. Nem is őszinte a mosolyom.

Előzmény: tristen (4243)
tristen Creative Commons License 2013.08.31 0 0 4243

Szia!

 

Évek múlva is lehet, hogy érezni fogod a műtét helyét, én legalábbis így vagyok ezzel, habár 2010-ben műtötek meg, de amikor többet terhelem magam, akkor érzem, ..

 

Szóval ez egy "természetes" érzet, szerinem, ..

 

KITARTÁS! :)

Előzmény: lac1 (4241)
genuine11 Creative Commons License 2013.08.30 0 0 4242

Sziasztok ! Valaki megtudná mondani, hogy a Dr. Csiky mennyiért csinál egy sérv műtétet ?

lac1 Creative Commons License 2013.08.30 0 0 4241

Nah, most amikor intéztem a gyerekek kóterját és kicsit sokat mozogtam (de semmit nem emeletem) kicsit érzem, hogy a sérv helyén "van valami".

De hogy a kapcsok-e azok, vagy csak egyszerűen az elszakadt "anyag", vagy a háló széle, azt nem tudom.

Előzmény: tristen (4240)
tristen Creative Commons License 2013.08.29 0 0 4240

Szia!

 

Szerintem is a növekedő szőrtől viszket, :)

 

KITARTÁS! :)

Előzmény: lac1 (4239)
lac1 Creative Commons License 2013.08.28 0 0 4239

Ó, köszi. Most jöttem meg a varratszedésből, egy hónap múlva kontroll. Amúgy semmi bajom, A középső varratnál még megjelent egy csepp vér, oda még kaptam egy kis tapaszt. Érdekes, hogy amíg vártam a soromra, közben egy hét után elolvastam a zárójelentést és ott volt leírva, hogy mégiscsak kellett volna cserélni a tapaszokat kétnaponta.

Mindegy, holnap egy hetes a műtét, azt mondta a főorvos úr, hogy egy hétig még kíméljem és utána lassan  lehet terhelni.

Az érdekes, hogy a két szélső heg TELJESEN sima, mint amikor egy pattanást elvakartok, de már gyógyul. Mondjuk a középső az viszked, de lehet, hogy a növekedő szőrtől.

Előzmény: tristen (4238)
tristen Creative Commons License 2013.08.28 0 0 4238

Szia!

 

Gyógyulj meg mielőbb!

 

KITARTÁS! :)

Előzmény: lac1 (4231)
lac1 Creative Commons License 2013.08.27 0 0 4237

Kösz, azt szedtem a kondi miatt, igaz komplexet vásároltam, abban meg csak 500 mg volt. De tök jól gyógyul a seb, a kórházi tapasz kezd leválni már, de holnap megyek varratszedésre (vagy csak kontroll?) ezért kerestem ma ragasztót itthon, de nem találtam csak kétoldalast. Hát, ha a képfeliratot megfogja a kiállításban, akkor gondoltam ezt is. Hát nem.

A gélt köszi, de most nem adok 14-15 ezret ki érte. Egyedül vagyok a három gyerekkel, ebből kettő most indul a főiskolára. :-(

 

Ma is kíméltem magam.

Előzmény: Ambilane (4236)
Ambilane Creative Commons License 2013.08.27 0 0 4236

Ha megfogadsz 2 tanácsot, szedj C vitamint, 1.000 mg / nap.

Illetve a dermatix krém a műtéti hegek kezelésére, nagyon szépen kezeli, szinte eltünteni a műtéti hegeket.

http://www.dermatix.hu/

 

És természetesen kíméld magad :-)

 

 

Előzmény: lac1 (4234)
lac1 Creative Commons License 2013.08.26 0 0 4235

Ja, milyen munka? 90%-ban szellemi. Technikus vagyok egy közintézményben, hangosítás, videó, számítógép, kiállításrendezés. Nem ettől lett a sérv.

Előzmény: golgemáj (4233)
lac1 Creative Commons License 2013.08.26 0 0 4234

Szia,

 

Kaposvár, dr. Somodi főorvos úr operált. Egy elkapkodott és erőltetett hasprés sorozat (kondizás) követkeménye, csak jobboldalt. A sérv kialakulásának az idejét nem akarnám, mert különféle találgatásokra adnék okot, ha érted.

Szóval ujjnyi széles és kb. 6-7-8 centi hosszú, attól függően, hogy mennyire volt erőltetve, feküdtem, ültem, vagy emelgettem dolgokat.

Szerdán reggel felvettek, délben egy utolsó sovány ebéd, másnapig semmi, másnap délután egykor betoltak a műtőbe, éjjel az első emlékem, amikor verejtékben úszva ébredtem. Állítólag a műtét napján délután a műtét után beszélgettem a látogatókkal, de én speciel nem emlékezem semmire, illetve a 19 órás haverra nagyon-nagyon halványan. A legrosszabb az volt, hogy 2-3 homokzsákot raktak a hasamra, ebből annyit ledobáltam, hogy egy maradt, de nagyon szar volt az is. A sok fekvéstől meg megmacskásodott a derekam, amikor hajnalban felkeltem és rámjött a hányinger, a rándulástól kiment a derekam, az másnap már jobban fájt, mint maga a műtét.

Első három nap köhögés, tüsszentés, orrfújás az maga volt a rémálom, igaz, műtét utáni nap délben én mentem haza az autómmal. Vérhígítót írtak fel, de képtelen vagyok beadni magamnak, így orvos megkérdezése után - ha mozgok, akkor nem életbevágó - kihagytam a szórakozás ezen formáját.

Heréim zsibbadtak, de ma már alig érzem, a hasam alján az izmokat erőltetéskor még igen. Nagyon keveset eszek, az is inkább nagyon kevés főzelék, joghurt, tej, barack és olaj, nehogy szorulásom legyen. Szerintem olyan 6-700 kcal a bevitelem.

Ja, vasárnap, a csütörtöki műtét után meglátogattam a nőismerősömet is.

:-)

A főorvos úrnak meg külön köszönöm a jónak látszódó munkát, teljesen korrekt volt, megítélni teljesen úgy is pár hét múlva tudom, amikor már terhelhetem kissé az izmokat. De bízom benne, a személyes és a szakmai hozzáállása nekem teljesen szimpatikus volt a számomra. Csak ajánlani tudom, de azt kívánom, hogy senkinek ne kelljen.

Előzmény: golgemáj (4233)
golgemáj Creative Commons License 2013.08.26 0 0 4233

Kinél csináltattad, hogyan zajlott, hogy vagy most? Mesélj ha van időd. Mióta van meg a sérved ? Mekkora volt ?  Milyen munkát végeztél eddig?

Előzmény: lac1 (4232)
lac1 Creative Commons License 2013.08.26 0 0 4232

...ja, természetsen laparoszkóppal.

Előzmény: lac1 (4231)
lac1 Creative Commons License 2013.08.25 0 0 4231

Szia mindenki,

 

nekem négy napja csütörtökön (ma vasárnap) volt meg a jobboldali lágyéksérvem korrekciója, hálóval.

Ha valaki kérdezni akar, akkor szívesen állok a rendelkézésére.

70hetes Creative Commons License 2013.08.22 0 0 4230

Szabadságon vannak a sebészek :-)

Előzmény: tristen (4229)
tristen Creative Commons License 2013.08.21 0 0 4229

Sziasztok!

 

Nagyon leállt a fórum,

 

üdv és KITARTÁS! :)

tristen Creative Commons License 2013.08.14 0 0 4228

Sziasztok!

 

Mindenkinek szép napot kívánok! :)))))))))))

 

KITARTÁS!

Ambilane Creative Commons License 2013.08.11 0 0 4227

Én itt voltam bő egy hónapja, nyugodt szívvel ajánlom őket ha fizetős ellátásban gondolkozol:

http://www.robertklinika.hu/hu/tartalom/Sebeszet/Szolgaltatasaink/Serv#start

Előzmény: genuine11 (4224)
tristen Creative Commons License 2013.08.10 0 0 4226

Szia!

 

Ha beütöd pl. a goggle- ba az interneten ezerféle megoldást találsz,

 

KITARTÁS!

Előzmény: genuine11 (4224)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!