Keresés

Részletes keresés

VKOrsi Creative Commons License 2009.09.23 0 0 14510
de tényleg hozzáérhet, ha kidugom.... és akkor azonnal meghalnék az ijedtségtől.....
Előzmény: Hökkentkukta (14509)
Hökkentkukta Creative Commons License 2009.09.23 0 0 14509
Ez nagyon aranyos:))))))))))
Előzmény: VKOrsi (14508)
VKOrsi Creative Commons License 2009.09.23 0 0 14508
nekem nem fázik, de nem tudok úgy aludni, mert hozzáér a szörny....
Előzmény: Hökkentkukta (14506)
MC Szasza Creative Commons License 2009.09.23 0 0 14507
Általában nem. :) Ha pedig mégis elkezd fázni, akkor az ember úgyis ösztönösen összehúza magát, s máris elfér a lábfejem is a paplan alatt. :)
Előzmény: Hökkentkukta (14506)
Hökkentkukta Creative Commons License 2009.09.23 0 0 14506
Jujj, és nem fázik a kidugott lábad?:)
Amíg magyar szabványú paplanom volt, télen egy plusz összehajtogatott plédet tettem a lábamra. De az mindig lecsúszkált, szóval nem volt tökéletes megoldás.
Persze, néha jó lábat kidugni, de az szvsz még jobb, ha teljesen be is lehet takarni, amikor akarjuk:)
Előzmény: MC Szasza (14505)
MC Szasza Creative Commons License 2009.09.23 0 0 14505
Ez tényleg így van, még jó, hogy én szeretem kidugni a lábam a paplan alól, így nem okoz gondot a rövidsége. :)
Előzmény: Hökkentkukta (14502)
zratkay Creative Commons License 2009.09.23 0 0 14504
Igen - feltetlenul felreertes, a sajat tapasztalataimat hasonlitottam ossze, tegla, (regi es uj), alagutzsalus es konnyuszerkezetes. Nem tudom egyiket a masik fole-ala helyezni, eddig latom a jo es rossz oldalat mindegyiknek, lehet mindbol jol szigetelt es rosszul szigetelt lakasokat epiteni.

A lapostetot meg szeretem, pont ma csodaltam meg ujra egy hazat, lapos tetovel - eleg sok van a kornyekunkon.
Előzmény: MC Szasza (14503)
MC Szasza Creative Commons License 2009.09.23 0 0 14503
Ha egy konnyuszerkezetest ossze lehet hasonlitani egy valyoggal, modern teglaval, regi teglaval... miert ne?

Lehet, hogy félreértettelek, de ebből a hozzászólásodból nekem az jött le, hogy egyenlőségjelet teszel az alagútzsalus- és a téglaház közé - ami valójában ég és föld: "nem erzem masabbnak mint a tegla lakasokat futesileg, szelloztetesileg. Amikor a negyedik emeleten laktam egy alagutzsalus lakasban..."
Előzmény: zratkay (14472)
Hökkentkukta Creative Commons License 2009.09.23 0 0 14502
Érdekes, hogy a magas emberekre alig gondolnak a paplangyártók. Magyarországon 200 centi a szabvány (ehhez képest az Ikea legalább 210 centi hosszúakat forgalmaz).

Na most, ahogy számolgattam, hogy kinyújtózva is fedjen a paplan, úgy a kiindulási méret az ember testmagassága mínusz 25 centi; de ehhez rögtön hozzájön plusz kb. 25 centi, az elernyedt lábfej hossza, mert az fekvéskor ki van nyújtva. Ehhez meg még kb. 20 centi, hogy a lábat túlérje a paplan (vagy vissza lehessen gyűrni alá). És akkor még legalább 30 centit felvesz az is, hogy az ember nem lapos:) Testesebbeknél még többet.

Tehát a paplan ideális hossza a testmagasság + kb. 50 centi lenne, ha valaki nem mindig csak gombócban akar aludni, hanem néha pl. hason is, és nem akarja, hogy kicsüngjön a lába. Hát, ez nem mindenkinek adatik meg a honi választékból.
Előzmény: VKOrsi (14501)
VKOrsi Creative Commons License 2009.09.23 0 0 14501
:) itthon 200x200as az van, nem macera, viszont az én férjem 195 magas, így a 200as, helyből kicsi :)
a szélességre meg azért kell a 240, mert 3 gyerekünk van, de ha nincsenek is velünk, sokkal kényelmesebb, mint a 200as.

én szeretem, a mienk annyira nagy, hogy akár külön is lehet vele aludni :)
(bár én sokat alszom egyedül, és egyedül is imádom, ide-oda gyűröm, körbefészkelem vele magam, nagy kedvenc :D)
Előzmény: Hökkentkukta (14500)
Hökkentkukta Creative Commons License 2009.09.23 0 0 14500
Ez a hatalmas paplan is ízlésbeli kérdés:) Először teljesen megdöbbentem, amikor friss házas barátaim említették, hogy ilyen paplant keresnek. Addig nem is hallottam arról, hogy létezik közös paplan is. Mindenesetre a számomra azóta is elképzelhetetlen, hogy ne legyen saját külön befészkelhető paplanom, de beláttam, hogy van az egybepaplanra is igény:)
Előzmény: VKOrsi (14499)
VKOrsi Creative Commons License 2009.09.23 0 0 14499
:) nekem a nem ikeás sem csúszott régen le :) de tudom, hogy van, akinél mindig összegubancolódik a paplan.
de elég régóta ikeás van, mert csak ott lehet 220x240es paplant kapni - persze nem Mo-n... -.
Előzmény: Hökkentkukta (14498)
Hökkentkukta Creative Commons License 2009.09.23 0 0 14498
Az Ikea ágycuccainak valahogy nagyon profi a tapadási együtthatója. A paplanhuzat sem csúszik le az ikeás paplanról, pedig egy elég széles rés van a végén. Egy ideig használtam az ágyneműt ugyanolyan méretű, de nem Ikea paplanbelsővel, arról folyton felmászott a huzat. Nem értem, hogy csinálják, de tényleg nem csúszkálnak el egymásról a textiles ágycuccaik.
Előzmény: VKOrsi (14495)
mouser Creative Commons License 2009.09.23 0 0 14497
nálam kéz ökölbe hajlítva az áll alatt, és tönkölypelyva párna (rulezik!)
Előzmény: VKOrsi (14489)
VKOrsi Creative Commons License 2009.09.23 0 0 14496
én ébredni is így szoktam :D hason v. oldalt :D
és szigorúan úgy, hogy senki nem ér hozzám....
Előzmény: Hökkentkukta (14494)
VKOrsi Creative Commons License 2009.09.23 0 0 14495
nem, én is aggódtam kicsit, de tényleg nem másznak el, akkor sem, ha nem egyben gumis lepedő van rajta.
Előzmény: Törölt nick (14491)
Hökkentkukta Creative Commons License 2009.09.23 0 0 14494
Sokáig én is azt hittem, hogy csak egy pózban tudok aludni (oldalfekvés, és igen, szintén kéz a fej alatt). Mígnem elkezdtem megfigyelni, hogy milyen pózban ébredek, és az, legnagyobb csodálkozásomra, teljesen változatos volt. Nemegyszer hanyatt, pedig meg voltam győződve arról, hogy én úgy képtelen lennék aludni:)

Úgyhogy azt tapasztaltam, hogy az alvási pozíció alatt leginkább az ELalvási pozíciót értjük, miközben a teljes alvás során önkéntelenül mindenféle testhelyzetet felveszünk.
Előzmény: VKOrsi (14489)
zratkay Creative Commons License 2009.09.23 0 0 14493
... hogy en miket irok.... IKEA-s, tempurpedic.... elnezest ha van meg hiba - kora reggel van meg...
Előzmény: zratkay (14490)
zratkay Creative Commons License 2009.09.23 0 0 14492
Hat pontosan ez az!!! Nem forgok miota ezen alszom, nem erzek nyomast egy ponton sem!

Ami meg a parnat illeti - van parnam, de nem hasznalom, eleg a matrac - ha a hatamon fekszem. Ha oldalt, akkor igen. Itt a kepen nincs - de van tempurpedic parna is, olyant hasznalok en is, jo.

A korhazak is motoros agyakat hasznalnak, foleg ezert, hogy ugy fekudjon a beteg, hogy ne legyen karos.

Amig nem probaltam, nem nagyon hittem benne en sem. Ha van lehetosegetek kiprobalni - tegyetek, gyarapodtok egy jo tapasztalattal.
Előzmény: Hökkentkukta (14488)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.23 0 0 14491
A két matrac nem szokott "elmászni" egymáson?
Előzmény: VKOrsi (14487)
zratkay Creative Commons License 2009.09.23 0 0 14490
Nem a matracom IKES-s, hanem az agybetetem. Nincs tempurpedikem sem - csak egy mezei matrac (nem rugos, hanem szivacs amiben levego kamrak vannak) es azon van egy 10 cm-es memory foam matrac "topper", es a hatasa csodalatos. Jo volt a legkamras is - de rengeteget javitott rajta felso reteg.

En semszeretem ha "pattogok" a matracon, no meg azt sem, ha "godros" lesz a matrac, es belegurul az ember.
Ami hihetetlenul nagy valtozas volt a rugos utan, hogy nem mozog az egesz agy ha megmozdul rajta az ember. Mintha ketszer akkora lenne az agy....

Az agybetet is sokat szamit - foleg most, hogy szenvedek mar aprilis ota a vallammal, es nem tudok oldalt aludni, mert faj. Igy a hatamon alszom, es rengeteget segit az, hogy az agybetet allithato.

Ez a betet 250 dollar volt (nem motoros mint a kepen lathato, de nem is hianyzik) szemben az 1500-2000 dollaros oruletesen nagy darabokkal. No meg nem akartam agyat cserelni, csak betetet.

Előzmény: VKOrsi (14487)
VKOrsi Creative Commons License 2009.09.23 0 0 14489
nem beszélve arról, hogy hol a párna? :D :D
nekem a kezem mindig a fejem alatt van, csak úgy tudok aludni, és sokat forgolódom. Alszom hason és oldalt, háton sosem (vagyis 2szer "aludtam", mikor rajtam aludt a lányom még minigizi korában)
Előzmény: Hökkentkukta (14488)
Hökkentkukta Creative Commons License 2009.09.23 0 0 14488
Nekem az ilyen ábrákkal csak az a bajom, hogy mindig egyetlen pózban ábrázolják a fekvő embert. Holott az alvás nem ilyen, hanem gyakori helyzetváltoztatásokból áll folyamatosan.

A Tempur ugyan azt állítja, hogy az ő matracaikon nem kell forgolódni, mert mindig egyenletesen tartanak. Csakhogy a forgolódás oka nem csupán a test alátámasztása, hanem az is, hogy alvás közben se mindig ugyanazok legyenek a test legalsó pontjai, ugyanis, ha így lenne, akkor az a vérkeringés szempontjából káros volna.

Gondoljunk csak az egy helyben fekvő betegek felfekvéseire. Jó, azok nem egyetlen éjszaka alatt alakulnak ki, hanem hosszabb idő során, de ugyanaz az effektus. Szóval, a forgolódás igenis élettanilag fontos, és aközben folyamatosan máshova kerül a test alátámasztása.

Nekem ezért a zónás matracok is kicsit túlzásnak tűnnek, hiszen nyilván másféle az optimális alátámasztása egy oldalfekvés során az ember vállának, és egészen más hasra fekve egy női mellnek:) Miközben nyilván ugyanarra a matraczónára kerülnek.
Előzmény: zratkay (14485)
VKOrsi Creative Commons License 2009.09.23 0 0 14487
nekünk ikeás van, azok közül egy drágább fajta, és szerintem jó a matrac il. van egy fedőmatrac is, ami 7 cm azt hiszem, a kettő együtt nagyon jó.
Előzmény: zratkay (14484)
Hökkentkukta Creative Commons License 2009.09.23 0 0 14486
Ez teljesen ízlés dolga, mert én viszont szintén a lehető legpuhább matracot szeretem. Abba tök jól bele lehet fészkelődni, a keményen viszont csak pattogok, nyom mindenütt, nekem borzalmas:)
Előzmény: rferi (14483)
zratkay Creative Commons License 2009.09.23 0 0 14485
Ezert kell a jo matrac. Hogy tartson, de ne nyomjon.
Előzmény: rferi (14483)
zratkay Creative Commons License 2009.09.23 0 0 14484
Itt is nagyon draga - es olyan hatalmasok, hogy kore egy egesz uj haz kellene.

Talaltam a IKEA-ban olcsobbat, amit mar ki lehet fizetni.
Előzmény: Törölt nick (14479)
rferi Creative Commons License 2009.09.23 0 0 14483

Ez azért érdekes, mert én meg leginkább oldalt fekszem (hason soha, háton ritkán), de a nővéremék öszes ágybetétjén majd' meghalok,ha ott kell aludni - a lágyságuk miatt.

Borzalmasan érzem magam rajtuk.Oldalt fekszem, besüppedek a betétbe és úgy érzem magam, mint aki mindjárt legurul valahonnan.

Többnyire náluk olyan hegymászós-lezuhanósakat is szoktam álmodni - szerintem a pocsék ágybetét miatt. :))))))))

Előzmény: Törölt nick (14480)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.23 0 0 14482
Az a jó, hogy novetexnél volt jó textilbevonatú ágyrács. Biztosan máshol is van, én most nekiálltam hajtani ezt, mert ha ágyam van, akkor már az fél siker :) A matrackirályban is voltam, náluk is kapható egyébként, szinte ugyanaz az árkategória, úgyhogy igazából nem annyira van szórás... ja, 5-8 hét a szállítás az ágykeretre, a matracra pedig 3, ezt jó bekalkulálni (magamnak is leírtam :) el ne felejtsem)

Azt mondja meg nekem valaki, hogy hol kapok NEMMŰANYAG mosdót. Nem a régi porcelánra áhítozom, de a normálisabb mosdók és kádak marha drágák, az olcsóbb kategória pedig olyan műanyag, hogy beszarás....
Előzmény: speedlight (14481)
speedlight Creative Commons License 2009.09.23 0 0 14481
Velem! :) Hamarosan aktuális is lesz a beszerzése.
Előzmény: Törölt nick (14471)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!