Keresés

Részletes keresés

BTO11 Creative Commons License 2009.03.07 0 0 9527

OK doki.

 

a soraid végén az igazság

Előzmény: Törölt nick (9526)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.07 0 0 9526

Tévedsz! Én éppen azt akartam mondani mgam is hortobágyi gyerek lévén, hogy nem kell mindent karosszékbőlintézni. Én a pelletest csak olyan helyre ajánlom ki ahol nincs elérhető közelségben fa, illetve annak vágója!

Épp ezért nem vagyok jó kereskedő. De korrekt szaki azért még lehetek!

Nyugodtan légy, én értettelek.

De azért megjegyzem, vízteres kandallók telepítése is a területem! :))))

Tehát beszélek! Haza!

Előzmény: BTO11 (9523)
BTO11 Creative Commons License 2009.03.07 0 0 9525

ha bár a lányom aktatolagato , de nem a nyápicságra nevelem,2x melegszel,és a nappaliba a tüz fénye kárpotol,és melegséggel tölt el.

remélem a leendö vejem nem latymatag lesz mert akkor én kapom el a tökit.

D:))

Előzmény: BTO11 (9524)
BTO11 Creative Commons License 2009.03.07 0 0 9524

kötelezö a full automata fütés??

 

vidéken nem vagyunk kényesek 1 kis favágásra sem.

 

nem azé ruháztam be láncos fürészre 2dbra

Előzmény: Törölt nick (9521)
BTO11 Creative Commons License 2009.03.07 0 0 9523

doki te hazabeszélsz.pellet automata kandallok nagy teljesitménnyel.

 

nincs gázfütés,csak kályha ,nem olvastok engem figyelmesen.

Előzmény: Törölt nick (9521)
BTO11 Creative Commons License 2009.03.07 0 0 9522

két szoba ,konyha, fürdö és elöszoba

az 1-k szoba az a légfütésbe a kandallo, a másik szoba konyha és a fürdö a 3 radiátor.

 

kis pénz .kályhafütés kiváltása ami most 2db kályha 5-4 kw teljesitményröl.

1 helyen valo gyujtogatás ,tüzelés.

Előzmény: rferi (9517)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.07 0 0 9521

Tök igazad van!

Nem kell bonyolítani azt amit nemszükséges. A szilárdfűtés, (vízteres) kandalló nem arról szól, hogy ugyanolyan komfortja legyen, mint a gázfűtésnek. Mire ezt eléred vele, addigra annyiba kerül a beruházás, hogy maradhattál volna a gázos dolognál is!

Ma nagy divatja van (látom az átvételkor) a hidrováltós, pufferes, meg elektromos váltószelep a visszacsapó helyett.

Persze ezeket mind be lehet szerelni. Pl.: pelletes kandallónál az sms -el való indítást támogatom, de egy fa fűtéses kandalló nosztalgikus kezelésében lehet öröme a felhasználónak. Hiszen ezért választotta!

Előzmény: BTO11 (9516)
BTO11 Creative Commons License 2009.03.07 0 0 9520
hopsz mégis ment az elsö,közbe a lap nem jött vissza azé raktam még  1x.
Előzmény: BTO11 (9519)
BTO11 Creative Commons License 2009.03.07 0 0 9519
Előzmény: rferi (9512)
BTO11 Creative Commons License 2009.03.07 0 0 9518

valahol rossz helyen vásász.

 

Átmérő: 150mm

Kívánságra a csöveket a kért pontos méretre vágjuk.

2008-as füstcső árak (20% ÁFA nélkül): 

  • könyök: 3500 Ft/db
  • egyenes: 3000 Ft/db
  • falhüvely: 2000 Ft/db
  • alátét: 4000-5000 Ft/db

 

innen van kivágva.

http://www.fehermuvek.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=14&Itemid=49

Előzmény: rferi (9512)
rferi Creative Commons License 2009.03.07 0 0 9517

Nem kötelező, de 80 négyzetméteres lakásra 3 radiátor???

Ne haragudj már ha csodálkozom?

80 négyzetméter az egy fürdőszoba, egy konyha, egy nappali, egy szoba minimum.

Meg még én tennék egy szélfogó előszobát, ott sem ártana fűteni, ne aj eges kabátba-cipőbe bújjon az ember télen, meg száradjon is meg a vizes cipő.

Ez máris öt radiátor.

Hát azért elég rendhagyó egy ház, ha ekkora és elég bele 3 radiátor! :)))

 

A puffer meg azért jó, ha van, mert nem biztos, hogy egész nap mindig akkor tudsz a tűzre rakni, mikor kell.Közben ha kialszik, kihűl minden rendesen.Ezért szoktak rakni.

Csak feltételeztem, ha már erre az egy fűtésmódra állsz rá, komfort miatt ezt is akarsz majd.Ha ez kisegítés lenne a gáz mellett, nyilván nem érdekes, mert amikor kialszik a tűz, átveszi automatice a gáz a fűtést, nem hűl le a lakás.

Előzmény: BTO11 (9516)
BTO11 Creative Commons License 2009.03.07 0 0 9516

kötelezö bazi nagy viskoban laknI??

80nm az kb 200 légköb

puffer minek??

ha az én elképzelésem lesz a mérvado akkor kb 20m csö is elég lesz,mert a ház közepén levö kandallotol max 5m  lesz a legmesszebb radiátor.persze falak is vannak közbe.

Előzmény: rferi (9511)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.07 0 0 9515

Amelyik kandallón szekunder levegő beáramlást tesznek lehetővé, ott ez szabályozható, illetve elzárható.

Persze kivétel a "kandallónak látszó tárgy"!

Az üvegek felső vonalában nem a légellátást befolyásoló okból nincs szigetelés. Azt az üveg előtti légfüggöny képzésére teszik, illetve nem teszik a tömítést.

És természetesen, vannak olyan kandallók, amelyeknél ez működik is!

Persze ezek nem az "óriásplakátos" termékek, hanem a neves gyártók által fémjelzett berendezések. Van olyan kandalló is, vízteres, és légfűtéses változatban, amelyik túl a 97 %.-os fa elégetésen, még a magas tűztér hőmérséklet, és belső légáram kialakítás miatt az üveget is víztisztán tudja tartani.

Aztán azt is tudni kell, hogy ha nagyon "leveszem" a légbevezetést az égéstérbe, ezzel lehűlhet az eltávozó füsthőmérséklet, mely akár kondenzálódást, vagy kátrányosodást is okozhat.

A szekunder levegő feladata, annak a légmenyiségnek a biztosítása a tűztér felső részében, mely egy un. utánégetési funkciót láthat el. Az elégetlen, de éghető gázokat hivatott felhasználtatni. (elégetni)

Előzmény: HegyenVolgyon (9514)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.03.07 0 0 9514
"Ezek szerint a szekunder-levegő mennyisége elhanyagolhatóan kicsi a primér-hez képest, és ezt már légbeejtők nélkül is biztosítja a szoba levegője...."

Igazából én nem ezt mondtam, és nem szeretném, ha kizárólag az én válaszom alapján alkotnál véleményt, mert én ebben nem vagyok szakértő!

Én éppen azt mondtam a huzatszabályzóval kapcsolatosan, hogy ha az Astrán és a Tertio-n a szekunder levegő nyílás mégha csak egy kis rés is az üveg fölött, ott szabályozatlanul jut be a levegő a kéményhuzattól függően.

Azt sem gondolnám, hogy a szekunder levegő mennyisége elhanyagolhatóan kicsi a primerhez képest. Főleg egy ilyen esetben nem. Mert ha elég nagy a kéményhuzat, hiába zárod el a primert, akkor a szekunder nyíláson át fog gyorsabban beáramlani a levegő szerintem.

Előzmény: oktatoka (9502)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.07 0 0 9513

Ez úgy van! Hogy valamelllik nem igaz. De lehet mindkettőben valami. Csak az egyik a totál szigetelt kécót írja, a másik meg a normált.

50 W egy légköbméter, oszt számolj!

Előzmény: napalm. (9510)
rferi Creative Commons License 2009.03.07 0 0 9512

Igen, mi is 90-ért vettünk kandallót.

Aztán csak a füstcső hozzá 30.Meg majd ide egy kis bizbasz, oda egy kis bizbasz, pikkpakk fogy a lóvé, csak vigyázz! :))

(és NE írd össze az összes cuccot, mi mennyibe került a_végére_, mert megfekszel a végeredménytől)

Előzmény: BTO11 (9509)
rferi Creative Commons License 2009.03.07 0 0 9511

3 radiátor?

Nem gondoltam, hogy ilyen kis házban laksz.

Amúgymeg mivel nagyobb házra gondoltam, nemcsak a radiátorok mennyisége növekszik, de kell egy jó nagy puffer is (300 ezrestől indulnak) stb.stb.

Ne egyél már meg :)))

Előzmény: BTO11 (9508)
napalm. Creative Commons License 2009.03.07 0 0 9510
hozzáértők!
most hogy van ez a kilowatt-befűthető légköbméter dolog?
van itt két kandalló, egyforma a teljesítményük de az egyik majd a dupláját tudja befűteni a másiknak.
http://www.radeco.eu/kandallo/term/kandallo/stpic/tab/galant31.html

http://www.svt-wamsler.hu/termekismerteto.php?termekkod=20001018000
BTO11 Creative Commons License 2009.03.07 0 0 9509
Előzmény: BTO11 (9508)
BTO11 Creative Commons License 2009.03.07 0 0 9508

ne máááá.

kandallo az kb 120 papir, 3 radiátor 30 papirral is számolva 90 papir a csöveket még nem néztem árban.

a rombolást azt majd én végzem a rokonnal, 55-ös hiltivel,és a helyreállitást is.

 

megnézted 1általán a feldobott kandallokat árban?

Előzmény: rferi (9505)
BTO11 Creative Commons License 2009.03.07 0 0 9507
 a vizhöfok eltéréses teljesitményt azt láttam és értem is.
Előzmény: rferi (9506)
rferi Creative Commons License 2009.03.07 0 0 9506

Nemcsakhogy saccperkábé, de halál pontosan! :))

Viszont vigyázz!

Amikor megadják a radiátorok teljesítményét, figyeld mekkora vízhőfokra és mekkora hőfokváltozásra adják meg, mert néha olyanok ezek az adatok, amik nem passzolnak neked.Hidegebb vizet akarsz, vagy éppen melegebbet, stb.

És amikor megadnak mondjuk 70/60 fokra 1000wattot, akkor ugyanaz a radiátor 60/50fokon már nincs 1000watt!

Előzmény: BTO11 (9487)
rferi Creative Commons License 2009.03.07 0 0 9505

De hát vízteres kandallóról beszéltél, és úgy volt érthető, hogy még a radiátoraid sincsenek meg!

Akkor meg most min is vitázunk?Azokat is meg fogod venni, nem?Meg utána csöveket, meg szerelvényeket.

A vége közelebb lesz a millához, mint az ötszázhoz.

És én nem akarlak kinevettetni....

Előzmény: BTO11 (9486)
oktatoka Creative Commons License 2009.03.07 0 0 9503
Néked is köszönöm a hozzászólást, és az előző kérdésem hozzád is szólna!
Előzmény: Srófos (9499)
oktatoka Creative Commons License 2009.03.07 0 0 9502
Köszi a válaszokat! Ezek szerint a szekunder-levegő mennyisége elhanyagolhatóan kicsi a primér-hez képest, és ezt már légbeejtők nélkül is biztosítja a szoba levegője.... Azért érdekel ez ennyire, mert a szoba "átszellőztetését" nem tartom valami jó ötletnek - már a hatásfok és a komfort szempontjából. Igazából a TEMPORIS tetszene, de számomra elég húzós lenne ez az ár, ezét keresem a lehető legjobb alternatívát. Estleg ötlet......??
Előzmény: HegyenVolgyon (9497)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.07 0 0 9501

" A teljesítménye átmelegedett csempék esetén meglepően jó."

 

Szia!

Szerintem e mondat tartalmát is csak gonbdolod, de mérni nem tudod.

A teljesítmény, a fűtéstechnikában mint fűtőanyag gazdaságos hasznosításának mérhetősége nem adat!

Adat, a hatásfok.

Ezzel a Te esetedben bizonyára nem lehet eldicsekedni.

34 évig voltam szervizes, egy igen nagynak számító Magyar gyártónál, és ott, ez a fajta bepítés a fogyasztói reklamációk halmazát képezte.

De ha néked jó?

Azt elmondanám, hogy jő a tavasz, mindenki akar szabadulni a készleteitől, és ilyenkor kaphatsz olcsón ÖV betétet is.

Ja ahoz viszont nem jó a 14x14-es kémény.

Sejtésem szerint a te megoldásodat is a kémény méret hozta létre.

Kovács István

Edilkamin

Márkaszervíz

 

Előzmény: Srófos (9476)
Tom525 Creative Commons License 2009.03.06 0 0 9500

Szia!

 

Igen vagyok, persze áll az ajánlat! temporis 2d új háttérrel(hullám) 1070euro

Előzmény: Eddy N (9423)
Srófos Creative Commons License 2009.03.06 0 0 9499
Szerintem a külső-levegő csatlakozás fő értelme az, hogy jól záró nyílászárók esetén ne kelljen azokat szétbarmolni légbeszívó zsaluk beépítésével. Szóval mindenképpen biztonságos. Ha azonban jobban belemegyunk a hőmérséklet-sűrűség kapcsolatába akkor kiderül, hogy egységnyi meleg levegőnek kisebb az oxigén tartalma mint a hideg levegőenek hisz a meleg levegő sűrűsége kisebb. Tehát ugyanannyi hideglevegő jobban táplálja az égést (fagázok tökéletesebb elégetése) mint a meleg levegő. S mivel általában olyankor fűtünk amikor kint hidegebb a levegő ezért is jó a külső levegő csatlakozás. De hogy egy negatívumot is mondjak mellette a hidegebb levegő jobban hűti az égés teret mint a meleg levegő. Ez azonban néha nem is árt.
Előzmény: oktatoka (9494)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.03.06 0 0 9498
Nem tudom. Ha a minél hosszabb égésidő miatt a teljes szabályozhatóság a fontos, akkor célszerű lehet. Persze ez függ az adott kéményhuzattól. Ha túl erős a huzat, akkor akár még szükséges is lehet, mivel ha csak egy szekunderlevegő nyílásról is van szó, az akkor is egy szabályozhatatlan rés.
Előzmény: RoGS (9496)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.03.06 0 0 9497

Így van, annyival kevesebb levegőre van szüksége. Szerintem mindenképp érdemes foglalkozni vele, főleg ha neked a biztonság fontos és még a lehetősége is megvan.

Persze vannak praktikusabb okok is, mint pl a fokozottan záró nyílászárók.

Előzmény: oktatoka (9494)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!