Keresés

Részletes keresés

vörösvári Creative Commons License 2022.01.14 0 5 214466

Mondjuk ha a kiállítás marad az Aranybullánál, akkor sem lehetett volna kihagyni a muzulmánokat és zsidókat, hiszen a mozgalom egyik célja pont az volt, hogy ne ők kezeljék a királyi jövedelmeket. 

Előzmény: Az Igazi Winnetou (214462)
Az Igazi Winnetou Creative Commons License 2022.01.14 -2 5 214465

Igen, viszonylag ritka jelenség, hogy valaki a saját seggét nyalja, és ehhez a wikipediát is felhasználja. 

Előzmény: fehérekelőttiindián (214463)
fehérekelőttiindián Creative Commons License 2022.01.14 -2 5 214463

A Pásztor fiúk legalább nagyon erősek voltak, de ez csak egy felhalmozódott senki.

Ámbár az lehet, hogy a nagypapa együtt tarokkozott/bridzsezett Kásler min.úr papájával.

Más valóban nyomós érvre eddig nem bukkantam, pedig nagyon szépen részletezett (ön)életrajza van a wikin.

(László Gyuláról vagy Makkay Jánosról messze nincs ennyi. De Türkről vagy Sudárról se.)

Előzmény: Az Igazi Winnetou (214462)
Az Igazi Winnetou Creative Commons License 2022.01.14 -3 9 214462

Erős gyomorral rendelkezők megtudhatják, miért Makoldi lett az új (el)kúrátor.

 

Nem a muszlimokról szólt az Árpád-kor

 

Hogy hogy a picsába lehet az Aranybulláról úgy beszélni, hogy elhallgatjuk a magyarországi muszlimokat, azt nem tudom.

 

"Makoldi Miklós...eltávolította a kiállításról a „muszlim, zsidó és nomád” elemek jelenlétét..."

 

Hacsak így nem. Hogy a zsidókat is törlik, azt még megértem. De hogy a nomádokat is???

 

 

 

Egyéb gyöngyszemek:

 

"A Magyarságkutató Intézet vezetője nem tartja szerencsésnek a sajtó egy részének politikai támadásait egy nemzeti és keresztény kiállítás kapcsán."

 

Nem gondolnám, hogy Révész László és a többiek politikai támadásnak tartják a véleményüket. 

 

"...a korábbi elképzelés, a késő antik alapokon nyugvó, karoling és szláv gyökerű Árpád-kori kultúra bemutatása helyett ők egy Szent István-i, sajátosan magyar keresztény kultúrát szeretnének bemutatni a kiállításon..."

 

Gondolom akkor a kerecsen-karácsony is szerepet kap majd.

 

"...egy kézbe kerültek a kurátori feladatok. Annak a Makoldi Miklósnak a kezébe, aki Horvátországban – a horvát kollégái jelenlétében – kiemelhette Hunyadi Mátyás fiának és unokájának földi maradványait..."

 

Ha valaki elvégzi egy ásatási segédmunkás feladatát, akkor biztosan alkalmas lesz egy több ország részvételével megvalósítandó gigakiállítás megszervezésére. Három hónappal a nyitás előtt.

 

"...ezek a kutatások Kásler Miklós ötletei voltak. Ebben semmi meglepő nincs, mert tárcavezetőként feladata is irányítania a minisztériumhoz tartozó háttérintézményeket."

 

Beszarás, hogy egy onkológus irányít humán kutatóintézeteket.

 

"Makoldi Miklósban és családjában generációk óta olyan tudás és látásmód halmozódott fel, amire most szükségünk van."

 

Ez olyan lehet, mint a 

 

"Véglegesíteni a kiállítási forgatókönyvet..."

Beszarás lenne, ha nem volna már régen kész az a forgatókönyv, aminek alapján a műtárgy-kölcsönzéseket intézik. Azért tudja Makoldi, hogy melyik terembe mit akartak bemutatni, mert megkapta a már kész forgatókönyvet, amit most majd jól felforgat.

 

"Makoldi Miklós szerint ehhez képest az első, legnagyobb hatású terem, amibe a vendég megérkezett volna, nagyrészt a 9. századi Karoling Pannóniáról szólt volna, és nem illeszkedett szervesen a kiállítás koncepciójához.

– Megértem, hogy be akarták mutatni a Kárpát-medencei kereszténység előzményeit, de túlzónak éreztem a mértékét. Javaslatomat elfogadták és jónak találták a társintézmények, hogy ennek az egész térnek igazából a honfoglalás koráról kellene szólnia."

 

Eddig azt nyomták, hogy az avarok magyarok. Akkor ez most változni fog?

 

"Szomorú, hogy a doni katasztrófa napján, amikor a Magyar Királyi Honvédségben szolgálatot teljesítő katonák emléke előtt hajtunk fejet, azok előtt, akik életüket adták hazájukért, megsebesültek, hadifogolytáborokba kerültek vagy nyomtalanul eltűntek, ilyen valótlan tartalmú cikkekkel kellett foglalkozni."

 

Erre  már tényleg nem tudom, mit lehetne írni.

 

 

 

savaz Creative Commons License 2022.01.14 0 1 214461

"Vajon kire gondolt??"

 

Az érintett levelet ők írták alá:

Prof. Dr. Vass Csaba,
Prof. Dr. Rockenbauer Antal,
Prof. Dr. Tanka Endre,
Prof. Dr. Bardócz Zsuzsanna,
Dr. Grandpierre Atilla,
Dr. Benda József,
Dr. Végvári József,
Dr. Farkasinszky Tibor,
Dr. Török Tibor,
Dr. M. Lezsák Gabriella,
Dr. Borvendég Zsuzsanna

 

 

Magyarországon elvileg az a professzor, aki valaha valahol tanszéket vezetett.

Vass Csaba és Tanka Endre a Károlin voltak tanszékvezetők. Rockenbauer Antalnál a prof az Akadémiához van beírva minden forrásban, de ő elég elismert tudományos figura. Bardócz Zsuzsannánál sem találtam meg hogy milyen tanszéket vezetett, de ő mostanában oltásellenes kamuvideókkal kampányol.

 

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (214459)
B. Hernát Creative Commons License 2022.01.14 -2 2 214460

"...de nem értem, miért annyira fontos sokaknak [...] azért ez nem sikertörténet."

 

Ott a pont.

 

 

Ezért kellenének (inkább) az ázsiai hunok is ...

 

Önkinevezett prof: fogalmam sincs.

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (214459)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2022.01.14 0 2 214459

"...de nem értem, miért annyira fontos sokaknak [...] azért ez nem sikertörténet."

 

Ott a pont.

 

Más.

"Négy aláíró professzor közül az egyikről rögtön kiderült, hogy saját maga által kinevezett professzor – ezt a hadseregben egyenruha-bitorlásnak nevezik, mintha a százados őrnagyi váll-lapot tenne fel."

 

;-PPP

 

Vajon kire gondolt??

Előzmény: B. Hernát (214454)
B. Hernát Creative Commons License 2022.01.14 0 0 214458

Annyira nem vagyok a terulet ismeroje.

Előzmény: Az Igazi Winnetou (214455)
B. Hernát Creative Commons License 2022.01.14 -1 0 214457

Igen.

Előzmény: Az Igazi Winnetou (214456)
Az Igazi Winnetou Creative Commons License 2022.01.14 0 2 214456

És Hermann Róbertről is érdemes tudni, hogy nem liberális felforgató. Gimnáziumi padtársa volt Orbán Viktornak, az Orbánék által alapított Veritas kutatója. Fő kutatási témája pedig az a háború, amit a Habsburg-ház ellen vívott Magyarország.

De van, ami neki is sok.

Előzmény: B. Hernát (214454)
Az Igazi Winnetou Creative Commons License 2022.01.14 0 1 214455

Én máshogy emlékszem. 1988-ban már tüntetést lehetett tartani a román falurombolás ellen. De már az előző években is volt olyan külpolitikai újságíró, aki a magyar-román kapcsolatokkal turnézta végig az országot.

Sugár András például érdekes részleteket árult el arról, milyen levélváltások zajlottak a két ország között soviniszta magyar felforgatókról, akik egy sporteseményre érkeztek Erdélybe. Amiről aztán kiderült, hogy nem is létezett. 

Franka legfeljebb gyorsan felugrott a robogó vonatra. 

Előzmény: B. Hernát (214453)
B. Hernát Creative Commons License 2022.01.14 0 2 214454

Hermann Róbert:

 

 

"

– A Veritas–NEB–Retörkihez képest a hun-magyar rokonságon ügyködő Magyarságkutató Intézet új minőség?

 

– Amennyire figyeltem, ott tudományos fokozat nélkül is lehet valaki kutatóközpont-vezető. Ez azért újdonság és meglehetősen furcsa. De várjuk ki a végét: néhány év „türelmi idő” minden új intézetnek jár. És ha már említi a hun-magyar ügyet: tudom, hogy ezzel is csak parazsat gyűjtök a fejemre, de nem értem, miért annyira fontos sokaknak, hogy egy Európában néhány évtizedig fennálló birodalomhoz kössük magunkat, amikor van egy ezer éves államunk. Attila királyt egy orrvérzés vitte el, ezt követően birodalma néhány éven belül összedőlt, az egyik fia fejét már Bizáncban tűzték karóra – azért ez nem sikertörténet. Ahhoz képest biztosan nem, hogy a magyarság egy évezrede él a Kárpát-medencében, őrizve egyedülálló nyelvét és kultúráját."

 

 

https://www.valaszonline.hu/2020/07/21/hermann-robert-magyar-nemzet-vita-interju/

 

 

Azóta (2020 07 21) tovább vékonyodott a cérna ...

B. Hernát Creative Commons License 2022.01.13 0 0 214453

Nem Erdély generále, hanem akik onnan jöttek/jönnek és amiket mesélnek a "baráti" országról. Meg a kisebbségi magyarság helyzetéről a szomszédságban.

 

A Száraz - Lancranjan vita addigra már tényleg lezajlott.

Előzmény: Az Igazi Winnetou (214452)
Az Igazi Winnetou Creative Commons License 2022.01.13 0 0 214452

88-ban Erdély már nem volt tabu. Sőt!

Előzmény: B. Hernát (214451)
B. Hernát Creative Commons License 2022.01.13 0 0 214451

A "Most jöttem Erdélyből" c. könyve (1988) akkor nagy szimpátiát keltett, a már "rámenős"-ként ismert riporter tabutémát döngetett vele.

 

De aztán nemsokára jött a Jusztos dolog.

 

És azóta hová kerültek egymástól ...

Előzmény: Az Igazi Winnetou (214450)
Az Igazi Winnetou Creative Commons License 2022.01.13 0 0 214450

Az akkori tevékenységét nem ismerem. Én csak a Juszttal nyújtott közös produkcióikra emlékszem. Bár jobb lenne elfelejteni mindkettőt.

Előzmény: B. Hernát (214449)
B. Hernát Creative Commons License 2022.01.13 0 1 214449

1989 elott.

Előzmény: Az Igazi Winnetou (214442)
Az Igazi Winnetou Creative Commons License 2022.01.13 -1 1 214448

Persze, tipikus pletyka az egész, de miniszter urunk bukik a hasonló baromságokra. 

Bulvártörténelem, és ezzel egy egész kutatóintézet foglalkozik.

Előzmény: savaz (214447)
savaz Creative Commons License 2022.01.13 -1 1 214447

"Szerintem nem "kungéneket" kerestek, hanem Luxemburgi Zsigmondét, de a többi stimmelhet."

 

Erre azért nem sok esély volt.

Már, ha valaki marad a realitás talaján. Mátyás pont abba a Trastamara házba nősült bele, amelyik egy hasonló ám nem titkolt illegitim ágból eredt. Ha igaz lett volna, tuti széleskörűen propagálják, hogy alátámasszák igényét a cseh trónra meg a császári címre. Meg ugye akkor nem hozott volna Hunyadi János lengyelországból királyt maga helyett, meg nem kormányzónak választattja meg magát.

Előzmény: Az Igazi Winnetou (214446)
Az Igazi Winnetou Creative Commons License 2022.01.13 -1 3 214446

Szerintem nem "kungéneket" kerestek, hanem Luxemburgi Zsigmondét, de a többi stimmelhet.

Előzmény: agent Z. (214445)
agent Z. Creative Commons License 2022.01.13 0 5 214445

Ha Mátyást nem is találták meg, de a Corvin János és Corvin Kristóf genetikája egyezik (állítólag), ezért elvileg Mátyás Y kromoszómája is adott. Hogy miért nem közlik még most sem…. Korábban már erős gyanúmnak adtam hangot, hogy nem valami Dél-Szibériáig visszavezethető kun (azaz hun, sőt szittyahun…) apai vonalat találtak, hanem egy tipikus balkánit. És kicsit beszartak, hogy a nagy hunozás eredményeként tálcán, citrommal a szájában tálalják fel Mátyást a dákórománoknak. Ez pedig finoman is szólva ciki. 
Persze lehet nem így van, de más értelmes magyarázatot nemigen találok arra, miért nem közölték eddig a lepoglavai mintavétel eredményeit. Hiszen ez gyakorlatilag teljesen független attól, hogy megtalálják végül Mátyás csontjait, vagy sem. 

Előzmény: vörösvári (214433)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2022.01.13 -2 4 214444

"L. Simon László, a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatója ugyanakkor azt mondta, hogy a nagy létszám miatt szétfolyna a munka, legyen csak egyetlen kurátor."

 

Szétfolyna a munka!!! :-DDD

Ezt az "érvelést" tényleg nem lehet röhögés nélkül olvasni. Ilyet is csak egy költő tud kitalálni.

 

1. 2017-től 2021 decemberéig 3 kurátor volt és nem "folyt szét" a munka.

 

2. Nézzük a neveket:

"Egy 2017-es kormányhatározat szerint a Királyok és szentek program megvalósítását teljes egészében a Magyar Nemzeti Múzeum szakmai felelősségi körébe utalta, a projekt élén a Nemzeti Múzeum Régészeti Tárának szakembereit, Ritoók Ágnes, Simonyi Erika és Kiss Etele kurátorok álltak."

 

3. Mindnek van PhD-je (2010, 2011, 2005) ;-))

 

https://mnm.hu/hu/users/dr-ritook-agnes

https://mnm.hu/hu/users/dr-simonyi-erika

https://mnm.hu/hu/users/dr-kiss-etele

 

4. És az újnak???? :-(

Előzmény: agent Z. (214443)
agent Z. Creative Commons License 2022.01.13 -2 6 214443

“ORDAS HAZUGSÁGOK A KIRÁLYOK ÉS SZENTEK – AZ ÁRPÁDOK KORA KIÁLLÍTÁSRÓLKásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere nem menesztett egyetlen tudóst sem… Az alaptalan vádakkal szemben a valóság az, hogy a miniszter iránymutatása arra irányult: a Magyar Nemzeti Múzeum két kurátora mellé csatlakozzon a másik két társszervező, a Magyarságkutató Intézet és a Szent István Király Múzeum két-két kurátora is, hogy minél nagyobb konszenzus övezze a kiállítás kialakítását. L. Simon László, a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatója ugyanakkor azt mondta, hogy a nagy létszám miatt szétfolyna a munka, legyen csak egyetlen kurátor. Kásler Miklós javaslatára ezután a felek leültek egyeztetni, végül L. Simon javaslatát elfogadva a Magyarságkutatóra esett a közös választás, amelynek főigazgatója Makoldi Miklóst, az intézet régészeti igazgatóját jelölte ki a feladatra”

 

Vagyis nem rúgtak ki senkit, csak a kezdeti két kurátor helyett egy maradt, aki a kettőből egyik sem, hanem Makoldi, Kásler embere.

 

első lehetőség: Ezt a magyarázkodást egy szellemi fogyatékos mondta tollba egy másik fogyatékosnak.

második lehetőség: tudták, hogy hazudnak, de azt is tudták, hogy a Demokrata olvasói fogyatékosok, és ez is megteszi nekik magyarázatnak, mert mire cikk végére jutnak, úgysem emlékeznek a cikk elejére. Így nem tűnik fel nekik az ellentmondás.

harmadik lehetőség nincs. De ha szerinted van, örömmel meghallgatom!

Előzmény: Ec pec kimehecc a (214440)
Az Igazi Winnetou Creative Commons License 2022.01.13 -2 3 214442

Mikor nem volt a Franka utolsó tahó???

Előzmény: B. Hernát (214441)
B. Hernát Creative Commons License 2022.01.13 -2 3 214441

Franka sajnos marad Franka.

 

Pedig anno látott jobb napokat is.

Előzmény: Ec pec kimehecc a (214440)
Ec pec kimehecc a Creative Commons License 2022.01.13 -5 1 214440
bilfer Creative Commons License 2022.01.13 0 0 214439

Kösz, megtaláltam. Tatár belis/beles.

 

Előzmény: tol (214438)
tol Creative Commons License 2022.01.13 -2 0 214438

,,A béles szó eredetéről ,,Tölgyesi Beatrix i.

A lényeg az hogy a szó a volgavidéki baskir,csuvas,tatár nyelvek egyikéből kerülhetett az oroszba.A szó lehetne  a párnácska értelmü perzsa szó török és majd magyar átvétele is de mivel más török nyelvekben  párnácska  szó nem jelent töltött tésztát  vagy kalácsot a magyar béles szó viszont ezt jelenti ezért inkább magyar eredetünek tartja és úgy gondolja ,hogy a volgavidéki török nyelvek a magyar nyelvbõl kölcsönözték.Engem meggyözött.

Előzmény: bilfer (214437)
bilfer Creative Commons License 2022.01.12 -1 1 214437

A bel/bél szóról elég sok mindent tudok, de erről a volgavidéki bélesről még nem hallottam. Van valami bővebb infód róla?

Előzmény: tol (214436)
tol Creative Commons License 2022.01.12 -1 0 214436

Az holtbiztos hogy bizonyks baskir törzsek biologiailag rokonok a ahonfoglaló magyarokkal és a mai magyarokkal is.Hogy ezeknek  a törzseknél valószinüleg vannak nyelvi nyomok is az boritémolható.A béles például egy ilyen baskir magyar gasztronomiai  és nyelvi nyom lenne.Bár a bél török eredetü szavunk de  a béles csak a volgavidéken és  a dunapsrtján jelenti úgyanaszt.

Előzmény: savaz (214431)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!