Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.01 0 0 12869

Nem tudom mi az a rövidítés. Talán beugrik Kheiron, ő tudja.

Sajnálom, hogy sérved van.

Előzmény: portug (12868)
portug Creative Commons License 2015.12.01 0 0 12868

Leletem: Az L.IV porckorong dorzalisan medialisan jobb oldalon a duralemezeket összenyomja. Az L.V porckorong víztartalma is  csökkent, az L.V rés kissé beszűkült, ebben a magasságban a kisizületekben jobb oldali túlsúllyal kezdődő arthrosis van.

Vélemény: Hernia disci L.VI med.l.d. mai grad. Idegsebészeti konzilium javasolt.

Kérdések: Tudjátok-e mit jelent a véleményben az L.d. mai grad?

Hát szó mi szó, sokkolt.......

portug Creative Commons License 2015.12.01 0 0 12867

Edo és a McKenzies homorításokat képes vagy megcsinálni?

Előzmény: Edo87 (12842)
portug Creative Commons License 2015.12.01 0 0 12866

Nem még, de nagyon lesem az e-mailt...jelzem, ha meglesz,kíváncsi vagyok úgyis a ti véleményetekre.

Előzmény: Törölt nick (12865)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.30 0 0 12865

Portug! Az mr leleted véleményezése megjött már?

Előzmény: portug (12862)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.30 0 0 12864

Igen, elég furcsa.Megkérdeztem a fogorvostól, hogy ez hogy lehet, az volt a válasza:  helyi gyulladást nem mutat ki.

Úgy éreztem, nem tudja a választ.

 

 

Előzmény: gombóc63 (12861)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.30 0 0 12863

Én azért vettem ágykeretet, ágy helyett, mert így csak a matracot kell cserélgetnem ha tönkremegy.

De neked akkor  elég lesz a fedőmatrac ha jó az ágyad.

Ez a memory habos, amit állítólag a NASA fejlesztett ki az űrhajósoknak, nagyon jó. Én nagyon szeretem.☺

Előzmény: portug (12862)
portug Creative Commons License 2015.11.30 0 0 12862

No az ágyam újra szivacsoztatásán én is túl vagyok. De még nem ideális, körülnézek a fedőmatrac piacon. úgy tűnik, tényleg hasonló állomásokat kell végig járnunk sokaknak....

Előzmény: Törölt nick (12859)
gombóc63 Creative Commons License 2015.11.30 0 0 12861

Hát ez érdekes, pedig tudtommal a CRP minden kicsi gyulladást kimutat. Egy biztos, góc nincs a szervezetemben, a februári térdműtétem előtt ezt is nézték, pedig már akkor is rendesen hullott a hajam.

Előzmény: Törölt nick (12860)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.30 0 0 12860

Nem tudom, de az biztos, hogy amikor a CRP-m normális volt, a fogászaton gócot találtak. Csodálkoztam is! Direkt emiatt csináltattam CRP-t.

Előzmény: gombóc63 (12857)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.30 0 0 12859

Először az ágykeretet és a matracot vettem meg, muszáj volt, mert az ágyam hepe hupás volt.Éreztem, hogy kemény a matrac, így vettem meg a fedőmatracot.

Engedik kipróbálni!

Előzmény: portug (12858)
portug Creative Commons License 2015.11.30 0 0 12858

Egyelőre én is párnázok a derekam alatt....egy anatómiai párna a fejem alá, egy meg a derekamhoz.....tényleg macerás, de jót alszok....Az ágybetét mindenképp jó ötlet, csak amíg ki nem próbálom, nem merek venni, nem tudom, nekem milyen lehet a jó. Amiért hálás vagyok, hogy jókat alszok, s kipihenem magam, igy van erőm reggel újra kezdeni.

Előzmény: Törölt nick (12843)
gombóc63 Creative Commons License 2015.11.30 0 0 12857

Nem volt gyulladásom, előtte a laborban a CRP értékem teljesen normális volt.

Előzmény: Törölt nick (12856)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.29 0 0 12856

Biztos jele, hogy megállította a gyulladásod.

És elég gyorsan.

Előzmény: gombóc63 (12848)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.29 0 0 12855

A formátum nem volt megfelelő,azért nem jött át a kép.

A dunafit.com-on van a képe az enyémnek.Az inkább bordázott. Sokféle van.

Igen, alvásnál is jól jön, bár én erre a célra hengerpárnát használtam, de folyton legurult.

Előzmény: porcika88 (12851)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.29 0 0 12854

Lefótoztam az enyémet, de nem megy át.

Kijelöltem,feltöltöttem.Azt ìrja,tallózd ki.

Na itt elakadtam.

 

Na mindegy,az enyém nem ilyen.

Én a tesztoszteronon ismertem meg a használatát.

 

Előzmény: porcika88 (12851)
kheiron Creative Commons License 2015.11.29 0 0 12853

Nagy eséllyel az ízületi gyulladás gócként volt jelen, és az okozhatta a hajhullást.

Előzmény: porcika88 (12846)
porcika88 Creative Commons License 2015.11.29 0 0 12852

Na valahogy így tanultam, és alvásra is jó volt:

 

Előzmény: Törölt nick (12849)
porcika88 Creative Commons License 2015.11.29 0 0 12851
Előzmény: Törölt nick (12849)
porcika88 Creative Commons License 2015.11.29 0 0 12850

Nekem kettő van, egy sima felületű kék , és egy ugyanolyan mint a rehab központban volt, bordó-fekete rücskös. A kéket már nem használom, a bordót igen. Na nem csak aludtam vele, hanem tornáztam is. De mikor tanultam a mackenzie-t, akkor tanitotta ennek is a használatát a tornászom Kata. Megmutatta milyen gyakorlatokat kell vele végezni, és milyen más felhasználása is van. És egyik ezeknek az alvás segéd. Térd alatt nagyon kényelmes, és oldalt fekve labtartónak nagyon, így egy fájó medence tud pihenni. 

Előzmény: Törölt nick (12849)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.29 0 0 12849

Nekem sem dormeo a matracom.

Van itt a közelemben egy jó üzlet,

ott mindent megvettem, ágyat, egy kemény matracot, hogy jó legyen az alátámasztás, erre pedig memory fedőmatracot és memory párnát is.

Előtte éjjel is szenvedtem. Az éjszakai fájdalom teljesen megszűnt.Mindent kipróbálhattam a boltban.

 

Egyébként  most vettem elő az smr hengeremet, na én nem alvás céljából 😊, hanem, hogy gyakorlatokat csináljak.Egyenlőre csak a hátamra tudom használni, mert úgye a többi gyakorlatokhoz kellenek a kezek, így törötten nem kockáztatok.Úgy döntöttem, minden nap végighengerezem a gerinc melletti izompólyát, mert elég görcsös,csomós az izom.

Nem tudom a tied milyen, az én hengerem nem sima, így alkalmas a trigger pontok kezelésére. Pont olyan széles, mint a hátam.

 

Előzmény: porcika88 (12844)
gombóc63 Creative Commons License 2015.11.29 0 0 12848

Nem akartam elhinni amit tapasztaltam. Már vagy 1 éve elég rendesen hullott a hajam, a klimaxnak tudtam be, elkönyveltem, hogy lassan kopasz leszek, majd másfél hónapja kaptam egy szteroid injekciót a derekamba és 3 nap múlva mindössze 20 szálat számoltam meg hajmosáskor a kádba. Azóta se romlott a helyzet.

Előzmény: porcika88 (12846)
porcika88 Creative Commons License 2015.11.29 0 0 12847

Jujjj most jut eszembe, hogy én smr hengerrel aludtam. Na az szuper volt. Aki kitalálta annak 10 pont, a tornászomnak is, hogy ajánlotta. Próbáld ki. Ha háton aludtam, akkor a térdem alatt volt, ha oldalamon, akkor meg úgy, ha pl jobb oldalamon feküdtem akkor a bal térdemet behajlitottam és a hengerre raktam, ami a testemmel párhuzamosan volt. Vagyis oldalt fekve is megfelelő magasságban tartotta a lábam, így sokkal kényelmesebb volt az alvás. Ha nincs ilyened, akkor mindenképpen valami magasítót fektess magad mellé amire a lábad rakod. Meglátod majd milyen kényelmes

Előzmény: Edo87 (12842)
porcika88 Creative Commons License 2015.11.29 0 0 12846

Tudom pitiáner kérdés, meg sokatoknak nagyobb baja van mint ez, de érdekelne, hogy másnak is volt-e erős hajhullása mikor akut időszak volt? Mert nekem igen, főleg szteroid injekció után. Szerintem hajam harmada kihullott. Azt mondták a gyulladás miatt meg injekció miatt. Nem elég, hogy fájt , még ez is. De most végre mintha abbamaradna. 

porcika88 Creative Commons License 2015.11.29 0 0 12845

Nekem is szar volt a mászkálás akut időszakban, de tényleg menni kell, mert attól jobb. Ha pici léptekkel, akkor is. Nekem dokim azt mondta, hogy ha lehet ne feküdjek. Mert utána még rosszabb a felkelés. Ezért labdán ültem, térdeltem, toporogtam Stb. Úgy magyarázta, hogy minél többet fekszel, annál gyengébb lesz az izomrendszer a gerincednél és gyengülsz, gyengülés meg azt eredményezi, hogy nem marad erőd állni. Keringésednek se tesz jót. Tudom nagyon szar, volt mikor engem is két oldalt fogtak, de mászkáltam a lakásban. 

Előzmény: Edo87 (12842)
porcika88 Creative Commons License 2015.11.29 0 0 12844

Na bakker írtam választ ágy témában, de eltünt az éterben. A lényeg: osztom véleményed, szerintem legfontosabb dolog a jó fekhely. Nekem is változtatni kellett, azóta nagy pihik vannak és pihentető alvások. Én is fedőmatracot vettem, 5 centist, de én ikea-ban. Nekem a dormeo nem volt jó, volt egy kölcsön, mert fájt tőle jobban. Erre azt mondták, valszed én derekamnak keményebb kell. Így olyan fekvőbetétet vettem ami keményiti az ágyat. 

Előzmény: Törölt nick (12843)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.29 0 0 12843

Edo! Nagyon macerás az a párnás megoldás a derekad alá, amit a doki ajánlott oldalfekvésben.

Én vettem egy 6 centis memory fedőmatracot a kemény matracomra. Ez felveszi a gerinc alakját, nem kell párna a derék alá. Sőt, a párnám is ilyen.

Nekem azóta az ágyban nem fáj semmim.

Próbáljátok ki! Nagyon fontos a jó fekvőhely.

Előzmény: Edo87 (12842)
Edo87 Creative Commons License 2015.11.29 0 0 12842

McKenzie terapeutam van, most benne bizom a legjobban. Remelem, h segiteni fog, ez az utolso amit kiprobalok a mutet elott. Ugy oldom meg h egesz nap fekszem es orankent tornazok. Neha kimegyek, de csak szellemileg esik jol, fizikailag egyaltalan. Minnel tobbet megyek vagy ulok annal jobban faj es annal nehezebben szunik ki fekve. A sima gyogytorna nekem nagyon rosszulesett. Az idegsebesz aztmondta probaljak ki mindent, de figyeljek a testemre ha valami rosszul esik, rosszabbul erzem magam tole hagyjam rogton abba. Mivel ejjel nem aludtam a fajdalomtol, nem mentem tobbet. Nagy foku gyulladas is volt nalam, de szerintem mai napig csak enyhebb lett. Rengeteg injekciot kaptam 10 gyulladascsokkento diclofenac/diklofenak injekciot. Jo volt, de egy par nap utan h nem szedtem vissza is tert a fajdalom. Aztan kaptam 5 szteroid alapu gyulladascsokkento injekciot, az lehet kicsit tovabb szuntette a fajdalmat. Azonkivul tablettaba is szedtem gyulladascsokkentot, izomlazitot, fajdalomcsillapitot. Azt is javasoltak h probaljam jegeleni. A gerincem mellett ahol a serv kialakult megvan duzzadva es napi 3x jegeljem par percet. Sot a labam is ahol epp faj es nekem bevalt, enyhiti a gyulladast, a fajdalmat, megnyuszik egy kicsit. Esetleg probald ki, de nem mindenkinek jon be. Tulvagyok mar sokmindenen, javulas semmi. Sajnos sok ido is telt mar el, a 3. honapba vagyok benne. Meg a deneverpadot megyek kiprobalni, a sulyfurdot is kene de az olyan horroros. 1-1 nap jobban erzem magam, akkor igen erzem jo lesz az, sikerulni fog, de 1-1 nap elet kedvem sincs es azt erzem h tehetetlen vagyok. 

Előzmény: portug (12841)
portug Creative Commons License 2015.11.29 0 0 12841

De milyen terapeutád van Edo? S milyen tornát csinálsz? Gyógyszereket szedsz mellette?

Lehetnék Portug74 és nő, akkor kiszámolhatod:)

Én a Bene Máté féle nyújtó gyakorlatokkal próbálkozom, de kétszer képtelen vagyok végig csinálni az egész korrekciós mozgássort. Eleve jobban esnek a háton végzendő gyakorlatok, hát inkább akkor ezeket eröltetem....Én gyorsan - frissen vettem megy használt denevérpadot a neten, most a napi 10 perc lógást céloztam meg vele este, lefekvés előtt.....Sajnos nem nagy reményeim vannak a fizikoterápiával...lesz gyógytorna is, de olyan , hogy ugyanazt csinálja a 80éves, a ferde gerincű....szóval csak nehogy még rosszabb legyen. Majd észen leszek.

A harcművészet kapcsán jut eszembe, hogy számomra is nagy kérdés, hogy vajon jót tettem-e azzal, hogy tornáztam a fájó derekamra. Mondjuk erősen rehabilitatív tornát csináltam, de azért van benne pl. gerinccsavarás, s a dokim azt mondta, az nagyon nem jó......

S te Edo hogy oldod meg a napjaid? Államdóan otthon vagy el-elmész azért?

Előzmény: Edo87 (12840)
Edo87 Creative Commons License 2015.11.28 0 0 12840

Akkor hasonlo :( Nekem is voltak elotte derek fajdalmaim, foleg telen, ugye kint volt, nem oltoztem rendesen hiaba mondtak, megfazott es utana 1-2 hetig fajt, nehezen hajoltam, de nem figyeltem oda.

Nalam is nyaron kezdodott h enyhen a labamban ereztem valamit, 1-1 mozdulatba bele-bele nyilalt. Rendszeresen sportoltam, kevert harcmuveszetet uzo barataimhoz lejartam a terembe veluk melegitettem, kicsi box, de csak zsakolas szinten. Mar szeptemberbe egyre nehezebben ment, a labfajas erosodott, de meg mindig eroltettem. Szeptember vegere mar jott a nagy fajdalommal az oldaltartas is. Eloszor fizikoterapian voltam 10nap, hat bar neked hasznalna, nekem sajnos semmit.

"Setalas" nekem is remalom, probalok minnel egyenesebben, annal inkabb fajdalmam van, olyan hamar elfaradok. Ma nagyon nehezen vezettem is, biztos nem is kene. Ulve is nagyon faj a labam, egyedul csak fekve nem. Azt ajanlotta a terapeutam h csak egyik oldalamon aludjak es a masikon ha nagyon muszaj egy parnaval a hajlatba. Egyik oldalam mar szetnyomtam, masik oldalt parnaval se kenyelmes 👎 

Portug megkerdezhetem h hany eves vagy es F/N? ☺

Előzmény: portug (12839)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!