Keresés

Részletes keresés

kiggyo Creative Commons License 2019.07.14 0 1 101244
Normál esetben 3-4 évig tanulták a villanyszerelést a gyerekek, gyakorlat is volt. Most meg gyorstalpalón el lehet végezni úgy hogy az ismeretanyag bővült azóta. Felhígult ez is. De ugyanez van a többi szakmánál is.
Előzmény: Atis57 (101243)
Atis57 Creative Commons License 2019.07.14 0 1 101243

Szia!

 

Régen volt gyakorlati oktatás is ---ezt valami öreg szakikra bizták .

 

Ma meg már semmi. 

 

igy lehet eljutni a jelenlegi szintre .........Nem véletlen , hogy a németek,osztrákok  nem tekintik papirnak a mai iskolákban kiadott okleveleket .

Előzmény: Mutual Friend (101242)
Mutual Friend Creative Commons License 2019.07.14 0 0 101242

Mert szerinted kinek kellett volna ?

 

A mai szakmunkás szintért szinte felesleges bejárni annyira megtanulható otthoni relációban is .

Előzmény: Atis57 (101239)
Mutual Friend Creative Commons License 2019.07.14 0 0 101241

Na most ez mire is volt válasz ? :)

Előzmény: molnarfmet (101240)
molnarfmet Creative Commons License 2019.07.14 0 1 101240

Üdv.

Villamos szakemberek!  A fáziskereső csak a feszültség jelenlétét képes jelezni. A nagyságára, eredetére nem ad információt. Az a használójának feladata eldönteni honnan ered. Jogos e az ottléte. ehhez kell a szakember, ha kell további segédeszközökkel.

Ferenc

Atis57 Creative Commons License 2019.07.14 -1 1 101239

Szia!

 

Ezek a képzések" igen érdekesek"-amivel találkoztam azért az a 0 szintet közelitette.

 

Az előadóval beszélgetve komoly szakmai hiányokat láttam.

Persze elvégezte a Gödöllői Egyetemen a Mez gazd gépész  szakot.

De ezzel a felkészültséggel klima  meg  háztartási gépszerelést tartani?

Különösen ha nem egy lelkes amatőr !  A villamosságról nagyon érdekes elképzelései voltak.

Előzmény: ötfelezős (101238)
ötfelezős Creative Commons License 2019.07.14 -1 1 101238

Aki valami lomha, nagy, régen állami, stb vállalatnál dolgozott, az kénytelen volt ismerni az előírásokat, volt szakember főnök, volt munkavédelmes, járatták a szabványügyi értesítőt, mág a szakszervezet is állást foglalt, stb. Aki meg képzés után szabadúszó lett, az csak annyit tudott, mit az iskolában előadtak neki.

A már megszűnt, utoljára 79-es szabványban is le volt írva, hogy:

20 mA alatti jelző vagy ellenőrző erősáramú villamos berendezés biztonságos üzemének ellenőrzésére nem alkalmas

Ezt a 20-60 mA közötti értéket aztán az MSZ 1585 átvette, mikor más nem volt, de az érintésvédelmi felülvizsgálóknak ismerni illet szabványokban is többször előfordult (védővezető folytonosság ellenőrzés). Ma meg a szép mutatós készülékeken általában van is egy gomb erre a funkcióra.

Ez igazából nem arról szólt, hogy majd holnapra kisül...

 

Előzmény: szakmókus (101236)
kiggyo Creative Commons License 2019.07.14 -3 3 101237
"Ha saját energiaellátása van"

Te tényleg elmeháborodott vagy. Te raksz be egy képet a hozzászólásodba, amiről látszik hogy LCD-s. 20mp googlizás után megtaláltam a gyártót, ott az adatlapja milyen elem kell bele.
Te meg még mindig "ha" -val kezded a mondatot. Ha LCD-s, ha elemes. Persze hogy az, látszik a képen. Meg se nézed mit linkelsz, mit írsz?

Én ezt nem bírom felfogni ép ésszel mi bánatod lehet odabenn. Részemről rá is hagytam, ennek semmi értelme. Nyitok neked egy topicot tényleg mert mindenkinek tele van a töke veled, csak nem vagy képes felfogni.
Előzmény: Mekk Elek ezermester (101229)
szakmókus Creative Commons License 2019.07.14 0 0 101236

Én úgy tanultam hogy "feszültség kémlelés, fázisonkénti kisütés". 

 

Egy nagy ellenállású műszer is kisüti,csak jóval tovább tart mint próbalámpával.   :)

Szabványos kétsarkú feszültségvizsgálóval még nem találkoztam........   :(

 

Előzmény: ötfelezős (101212)
Atis57 Creative Commons License 2019.07.14 0 1 101235

Szia!

 Teljesen életszerű , --ezzel már találkoztam eddig 2 helyen is.

 

A" nagy-multi gyártók" nagyon sok háziasszonyt alkalmaznak,Idővel mindegyik megszokja a szakmai zsargont + ami vele jár .

Pl; 60 éves nénike  ránézésre megmondja a ledről ; igy--(ilyen polaritással) kell berakni a panelba.

 

A kedves nejem is tudja , hogy 12,xx voltnál le kell kapcsolni az invertert .

A barátnője ;hány Voltnál  (11,8 ) kell felvinni a kocsi akkut tölteni ! s meg is csinálja!

kiszedi, felviszi, feltölti , visszaköti ! Nem kellett 5x megmutatnom,--megtanulta.

Előzmény: tfe_tng (101233)
tfe_tng Creative Commons License 2019.07.14 -1 2 101234

eközben meg akik nem értik egyetlen szavát sem

 

Forditva ulsz a lovon. 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (101232)
tfe_tng Creative Commons License 2019.07.14 -1 2 101233

> ahol a háziasszony rápillantva megállapíthatja, hogy az éppen működő villanytűzhely kapcsolója

 

Aham, eletszeru. 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (101224)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2019.07.14 -3 0 101232

"Ha valóban tudod, vagy és utánajársz alaposan az információknak és azután azt megosztod a közösséggel annak van értelme."

 

Egy fórumban nem csak a válaszoknak van helye, hanem a kérdéseknek is. Sőt az érthetetlen (könnyen meg nem válaszolható) jelenségeken való együtt-gondolkodásnak is, a lehetséges válaszok közös keresésének.

Persze az nem "együtt-gondolkodás", amikor egyvalaki hangosan gondolkodik, eközben meg akik nem értik egyetlen szavát sem, azok kórusban fikázzák/hülyézik :)

Előzmény: kiggyo (101228)
Mutual Friend Creative Commons License 2019.07.14 -1 0 101231

Ne add alá a lovat mert egyszer tényleg el fogja hinni magáról hogy egy meg nem értett tudós pedig csak szimplán hülye ... :)

Előzmény: kiggyo (101225)
Mutual Friend Creative Commons License 2019.07.14 -1 0 101230

Bonyolultan megfogalmazni ?

 

Feltettem egy linket te meg rögtön késztetést éreztél - holott senki nem kért meg rá - hogy jegyezz róla egy kisnovellát.

Hidd el mindenki helyen tudja kezeni azokat a dolgokat amik itt felvetődnek, felesleges energiát pazarolnod erre ...

Előzmény: Mekk Elek ezermester (101227)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2019.07.14 -3 0 101229

"Hát ez a ketyere pont nem olyan hanem elemes."

 

Ha saját energiaellátása van, akkor valóban mérhet akár hülyeséget is.

 

Ezért megbízhatóbbak ilyen mérésekre

- a butább teszterek, amelyek néhány milliamperrel mindig terhelik a mért pontot

- vagy a még okosabbak (olykor csak pár fillérrel drágábban), amelyeken néhány milliampernyi mesterséges terhelést lehet bekapcsolni ilyen méréseknél. Persze ezek többnyire FI relé tesztelésére készülnek, ezért az a "néhány" az 30 milliamper szokott lenni,

ezért szerintem általános mérésre legjobb a butább/olcsóbb (5-15 millamperes) teszter, mert azzal véletlenül nem csapjuk le a FI relét :) egy egyszerű föld-fázis feszültség mérésekor.

 

A legjobb talán az olyan feszültségteszter ami

- nem-elemes energiaellátású

- mérés közben legalább 5 milliampert fogyaszt

- egy gombbal át lehet kapcsolni 30 milliamperesre, ha FI relét szeretnénk tesztelni.

De lehet, hogy megint feltaláltam egy olyan műszert, amit  nem gyártanak sehol :)

Előzmény: kiggyo (101225)
kiggyo Creative Commons License 2019.07.14 0 2 101228
Ha valóban tudod, vagy és utánajársz alaposan az információknak és azután azt megosztod a közösséggel annak van értelme.

De ennek hogy ha talán és akkor esetleg akár lehet is... végtelen történetnek semmi haszna és értelme.
Előzmény: Mekk Elek ezermester (101227)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2019.07.14 -4 0 101227

"Elek, elárulnád mi a f@szért lamentálsz ezen?"

 

Miért nem írtad egyszerűen a következőt:

"engem nem érdekel, hogy az aggregátor kimenetén miért mér egészen mást a kétféle műszer és azt akarom, hogy ez senki mást se érdekeljen, ezért fogd be pofádat Mekkelek"

Ehelyett kár volt ennyire bonyolultan megfogalmazni ugyanezt :)

Előzmény: kiggyo (101206)
Mutual Friend Creative Commons License 2019.07.14 0 0 101226
Nemérdekel.
Előzmény: Mekk Elek ezermester (101224)
kiggyo Creative Commons License 2019.07.14 0 0 101225
"A képen látható ketyerék többsége a működéséhez szükséges energiát az éppen mért pontból vételezi"

Hát ez a ketyere pont nem olyan hanem elemes.

"Ha a képen látható ketyere nem LED-es kijelzésű lenne, hanem LCD "

Pedig az általad is linkelt ketyere LCD-s, tehát nemcsak lenne hanem az is..

És elemes táplálású.

A többi, általad leírt információ stimmel :-)
Előzmény: Mekk Elek ezermester (101223)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2019.07.14 0 0 101224

"itt egy feszültség/árammérő 4 dolcsiért"

 

Ezek kis áramok mérésekor nem túl megbízhatók, de rohadt hasznos lehet pl egy konyhában, ahol a háziasszony rápillantva megállapíthatja, hogy az éppen működő villanytűzhely kapcsolója most éppen olyan állásban van-e, hogy a biztosíték lecsapódása nélkül bekapcsolhatja-e még-e a sütőt is.

Persze ahol van energia bőven, ott nincs szükség a konyhai amperek folyamatos kidekázására, de ahol a konyhának jut összesen mondjuk 1x16 amper, ott igen hasznos lehet egy ilyen műszer, hogy azt a kevés ampert minél jobban ki lehessen használni.

Előzmény: Mutual Friend (101210)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2019.07.14 -2 0 101223

A képen látható ketyerék többsége a működéséhez szükséges energiát az éppen mért pontból vételezi. Mivel energiafelhasználásuk minimum néhány  tized watt, ezért belső ellenállásuk nem magasabb kb 50-100 kiloohm-nál, ezért ezek nem hajlamosak arra a hülyeségre, hogy magas feszültséget jelezzenek ott is, ahol valójában semmi veszély (mint a millió ohmos nagyságrendű digitális mérőműszerek és fáziskeresők).

 

Ha a képen látható ketyere nem LED-es kijelzésű lenne, hanem LCD-s és/vagy elemes táplálású lenne, akkor  valóban könnyen előfordulhatna fals feszültség kijelzés, mint a fáziskeresőknél.

 

Előzmény: Atis57 (101220)
Jahno Creative Commons License 2019.07.14 0 0 101222

Ezzel nem szívhattál, mert jó cucc.

Előzmény: Atis57 (101220)
GeriSoft07 Creative Commons License 2019.07.14 0 0 101221

4 pólusa van 

L-N a feszültséghez, és I1-I2 az áramváltónak

Amit mondasz, minden műszer esetében igaz, a feszmérő másik végén is ugyanaz a feszültség mérhető, míg áram nem folyik rajta (uA)

Előzmény: Atis57 (101220)
Atis57 Creative Commons License 2019.07.14 0 0 101220

Szia!

 köszi , megnéztem mégegyszer --valóban .

Bár nem látom hová kell a 230V-t bekötni.

 

 A bementi ellenállás viszont továbbra is igaz ! 

 Évekkel ezelőtt egy ilyennel szivtam emiatt. Még rosszabb volt mint a fázisceruza !

Azaz az üres vezeték is 70-130V-t mutatott!

Előzmény: GeriSoft07 (101218)
Atis57 Creative Commons License 2019.07.14 0 0 101219

Szia !

 pont igy nézett ki ;

 

https://www.youtube.com/watch?v=FQ735kbwjj0

 

Engem a jelenség érdekelt ,a generátort nem akartam szétbontani................Tulajdonképpen azért hivtak oda , hogy rendesen működjön,a világitás.

 

 

 

 

Előzmény: GeriSoft07 (101215)
GeriSoft07 Creative Commons License 2019.07.14 0 0 101218

Jobban megnézhetnéd, mibe kötsz bele!

A "hangszóróvezeték" az a piros fekete ami az ÁRAMVÁLTÓ kimenete, és ez megy a műszerre :)

A feszmérő bemenetre meg lehet tapintótüskét is tenni.

 

(amúgy van ilyen 3db itthon, egy projekthez vettem)

Előzmény: Atis57 (101217)
Atis57 Creative Commons License 2019.07.14 0 0 101217

Szia!

 

Ha azért jobban megnéznéd mit ajánlottál!

Az a hangszóró vezeték + csatlakozó nem alkalmas 50V feletti üzemre !

A voltmérő bemeneti ellenállása MOhm nagyságrendű --azaz a be nem kötött vezeték is áram alatti lessz ! S egyébb "ugyanolyan finomságok " mint a fázisceruza esetében.

Előzmény: Mutual Friend (101210)
vati666 Creative Commons License 2019.07.14 -1 0 101216

Tisztelt Tagok!

 

Szétszedtem egy villgép ak 22es köszörűt, felújítás céljából, viszont hanyagul fényképeztem és sajnos a vissza bekötésnél problémába ütköztem. Tudnátok segíteni? Az álló részből jön 4 vezeték/ utolsó kép hátul/ , két piros két barna, a kondenzátorból egy szürke és egy zöld. a kapcsoló egyik felére megy a konnektorból a fázis és a nulla, ezzel a felével nincs is gond :) A másik felét hogy kössem? A kondit összekötöm a fénykép alapján, ezt fényképeztem szétszedéskor, a kapcsoló így néz ki, de ha bekötöm a tekercs másik két vezetékét a kapcsolóba, nincs több vezeték amit be tudok kötni :D hol hibázok? építő jelllegű kommenteket köszönöm 

 

https://kepkuldes.com/image/WKFZwA


https://kepkuldes.com/image/WKFb8F


https://kepkuldes.com/image/WKF1HY

GeriSoft07 Creative Commons License 2019.07.14 0 0 101215

Ez csak úgy működik, ebben az esetben, hogy forog, fel van gerjesztve, majd elveszed a betápot, és akkor megy tovább

nem fog felgerjedni nulláról, soha, meg utána sem, ha nincs mágnes a forgórészben.

Előzmény: ötfelezős (101211)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!