Keresés

Részletes keresés

microdrive Creative Commons License 2007.10.31 0 0 22332
köszi...érdemes felhivnom a postát a trackingel vagy ugyse tudnak semmi?
Előzmény: t.lantos (22331)
t.lantos Creative Commons License 2007.10.31 0 0 22331

az a sima amerikai posta

vagyis a zod auto fogja hozni. vagy mehecc erte, mert megcsipi a vam

 

Előzmény: microdrive (22330)
microdrive Creative Commons License 2007.10.31 0 0 22330

kapok amerikábol egy csomagot és a ficko a USPS céggel küldte...akkor nekem itthon melyik cég fogja kihozni..mert a tracking alapján tegnap ota hungary-ba van ezért kérdezem...

 

üdv

vsiivz Creative Commons License 2007.10.31 0 0 22329
kb ez az arany fog maradni mindig is
kicsit nagyobb mintavetelezes utan nekem is az a tapasztalatom, hogy az ebay-ezok 20%-a nem ad feedback-et
eleinte bosszanto, aztan mar nem fog erdekelni
Előzmény: Degeczi (22327)
Mishproton Creative Commons License 2007.10.31 0 0 22328
Ennyit tehetsz (amit tettél is), hogy udvariasan megkérted. Ha nem akar úgysem fog feedback -elni, nem kötelezhető rá (mondjuk nem értem, hogy az Ebay miért nem hoz erre egy kötelező érvényű szabályt). Ne bosszankodj rajta 5 -ből 4 visszajelzés jó arány...........én megsem tudom számolni hányan nem adtak visszajelzést részemre az én pozitív visszajelzésem után, mondjuk különösebben nem is érdekelt. Én megszokásból csinálom, mivel vásárló vagyok és úgy tartom korrektnek, hogy az eladó a "positive feedback" útján értesüljön már a csomag megérkezéséről.

Üdv :)
Előzmény: Degeczi (22327)
Degeczi Creative Commons License 2007.10.31 0 0 22327
minősítés elmaradásáról milyen tapasztalatotok van?

ugyan régi felhasználó vagyok ebay-en, de eddig csak 5 vásárlásom volt, ami pár nagyobb értékű cucchoz túl kevés, így minden minősítésre szükségem lenne

az 5-ből 3 azonnal, pár órán belül adott a nekik küldött minősítés után, egy angol elfelejtette, de udvarias emlékeztető üzenet után azonnal pótolta - egy némettel azonban nem tudok mit kezdeni, azt írja nem érti a problémámat...
márpedig az eladott termékhez kapcsoltan küldött "could you please give me feedback on this purchase?" kérdést nem hiszem, h egy 11 ezres power seller tényleg ne értené...

volt már mással is ilyen? bosszantó kicsit
pittipitti Creative Commons License 2007.10.31 0 0 22326
Névhez ahogy a számlakivonatodon pl ERSTE BANK HUNGARY RT
A számlaszámnál meg nem ibant kér hanem normál számlaszámot egybeírva.

1234567812345678 vagy
123456781234567812345678
Előzmény: GKPW (22325)
GKPW Creative Commons License 2007.10.30 0 0 22325
Hello!
Segítségeteket kérném(ismét).

Paypal-ról szeretnék a hazai számlámra küldeni pénzt(withdraw).
Kétszer megpróbáltam, de nem sikerült(-3000ft). Bementem a bankba, hogy mondják meg, hogy milyen bank adatokat kell megadnom. Azt mondták, hogy az Iban számomat. Beírtam a PP-n a megfelelő rovatba, de azt írta ki, hogy nem jó iban-t adtam meg, ellenőrizzem, hogy 16-24 karakterből áll.
A papír szerint így néz ki az iban-om: HUxx xxxx xxxx xxxx xxxx 0000 0000
Az összes nullát már nem engedi beírni, mert túl sok. Ha nullák nélkül írom, akkor a fenti hiba van. Mit csinálhatok rosszul?
A bank nevéhez mit kell írni? Swift azonosítót, vagy a konkrét nevét?

Remélem, tud valaki segíteni!
Köszi!
vapega Creative Commons License 2007.10.30 0 0 22324
Sajna ez a számsor majd a banki számlakivonatodon lesz rajta a terhelés mellett megjegyzésként, ezt a paypal nem küldi mailben. Ha van a bankodnál netbank hozzáférésed akkor ha majd holnap lekönyvelik a paypal terhelést akkor meg tudod nézni, vagy pedig megvárod a papír alapú számlakivonatot.
Előzmény: torqmatic (22323)
torqmatic Creative Commons License 2007.10.30 0 0 22323
OK, sikerült. Ezt az ellenőrző számsort adott esetben akár e-mailben is elküldik? (Azt írják, hogy küldtek mailt, de - eddig - nem jött semmi.)
Előzmény: vapega (22322)
vapega Creative Commons License 2007.10.30 0 0 22322
Ha jól emlékszem igen, illetve majd kéri azt a 3 számjegyet is ha jól emlékszem a hátuljáról és ami !fontos! a reg befejezése azzal lesz teljesen kész amikor a bankod kivonatáról beírod a terhelés (amit a paypal ellenőrzésként levesz 400ft és majd később visszaad) melletti 4jegyű ellenőrző számsort a PayPal oldalon.
Előzmény: torqmatic (22321)
torqmatic Creative Commons License 2007.10.30 0 0 22321
Az megvan szerencsére. Az utolsó kérdésem (remélem :)) regisztrációnál a card number az a kártya előlapján található 4-szer 4 jegyű szám? Szóközökkel elválsztva kell beírni?
Előzmény: vapega (22320)
vapega Creative Commons License 2007.10.30 0 0 22320
Nekem is szép piros VisaElectronom van, a lényeg, hogy a hátulján az aláírás sor mellett legyen egy 3 jegyű előre felé döntött számsor.......
Előzmény: torqmatic (22318)
vapega Creative Commons License 2007.10.30 0 0 22319
Nekem utoljára Németországba 210€ utalása 5500 Ft-ba került az OTP-nél. A számlakezelő bankodnál tudsz utána nézni az utalási költségnek. A PayPal a legbiztonságosabb de akkor kell legyen egy PayPal accountodnak, itt tudsz utánaolvasni bővebben a dolgoknak: EBAY-IFÓ .
Előzmény: torqmatic (22317)
torqmatic Creative Commons License 2007.10.30 0 0 22318
(...vagy mégsem. A Visa Electron ugye nem jó hozzá(?))
Előzmény: torqmatic (22317)
torqmatic Creative Commons License 2007.10.30 0 0 22317
Köszi. Überweisung+nál körülbelül mekkora lehet ez az összeg? (Egy kb. 9000 Ft-os tételről lenne szó). De lehet, hogy akkor mégis inkább a Paypalhoz folyamodom... Ennél esetleg vannak olyan dolgok, amire érdemes ügyelni?
Előzmény: vapega (22316)
vapega Creative Commons License 2007.10.30 0 0 22316
Hát ez naon jó kérdés. Amúgy az eladók azt szeretik, ha azonnal fizetsz. A legolcsóbb megoldás a PayPal mert ez neked ingyen van ja és a leggyorsabb is. Überweisung+ tulajdonképpen átutalás, hát ez nem túl gyors és főleg nem olcsó, Barzahlung bei Abholung a legtutibb mert ez a helyszini kp fizetést jelöli, dehát ehez meg ki kell utaznod ;)) tehát k*rv*ra nem ócsóóóó .
Előzmény: torqmatic (22313)
eee991 Creative Commons License 2007.10.30 0 0 22315

 

.motorhead.

 

régen a priority mail totál nem volt biztosítva. most úgynéz ki hogy már igen, vmi 70 dollárig vagy vmi ilyesmi (áprilisban változott pár dolog  az usps-nél). esetleg ezzel küldetheted... ha nagy értékű akkor pedig EMS (aminek szintén új neve van, express mail international asszem). de ha tényleg nagy lértékű, akkor biztosíttasd fullra, mert EMS sem 100% megbízható :((

az express mail guaranteedet (ez is "új") nem próbáltam mert drága..

Előzmény: .motorhead. (22307)
eee991 Creative Commons License 2007.10.30 0 0 22314

Gabó600: igen, az angol posta érdekes :) nekem is onnan veszett el főleg cucc, máskor meg olyan baromi gyorsak (48 óra)

 

a sztrájkkal nincs tapasztalatom :)

Előzmény: Törölt nick (22308)
torqmatic Creative Commons License 2007.10.30 0 0 22313
Sziasztok, gyors segítséget szeretnék kérni... Egy német eladótól (gyakorlatilag egy online bolt) vásároltam egy makettet, sofort kaufennel, ezzel kapcsolatban merültek fel az alábbi kérdések:
- mennyi a fizetési határidő (nem láttam erre utalást, átsiklottam volna felette?)
- hogyan érdemes fizeni? (Paypal, Überweisung+, Barzahlung bei Abholung vagy andere (egyéb) lehetőségek közül lehet választani. Engem a legegyszerűbb, (legolcsóbb) megoldás érdekelne)
Mishproton Creative Commons License 2007.10.30 0 0 22312
Egyébként ez az info megvolt nálam is az angol levélben lentebb:

"Our local Postmaster has an internal memo, which says that they are working as normal on all current post, and dealing with the backlog as and when they are able. So more recent purchases will arrive first."

Üdv :)
Előzmény: tusi74 (22309)
Mishproton Creative Commons License 2007.10.30 0 0 22311
Ekkora f@szságot....................lesz@rják azokat, amelyeknek már régen célba kellett volna érnie. Érdekes megoldás..............

Egyébként a maradék 2 csomimból a mai napon egy megérkezett, a feladási dátum október 08..........................érkezési október 30.............mindez Air Mail -al..............de legalább megjött.

Kiváncsi leszek az utolsóra, hogy negatív szállítási rekordot dönt -e.

Üdv :)
Előzmény: tusi74 (22309)
juhiisti85 Creative Commons License 2007.10.30 0 0 22310
Sziasztok!
Valaki megtudja mondani hogy milyen összeg felett kell vámot fizetni és hány százalékot?
Előre is köszi
Juhiisti85
tusi74 Creative Commons License 2007.10.30 0 0 22309
Ha valakit érdekel az angol postahelyzet, egy egészen friss infó, egy másik fórumról:

"Egyik rendszeres angol vásárlóm mondta pár napja, hogy 2 hetes lemaradásuk van. Azokat a küldeményeket, amiket a sztrájk után adtak fel normálisan kezelik mint máskor, és amikor van idejük illetve túlórában dolgozzák fel a lemaradást. Ezért könnyen elképzelhető az, hogy a később feladottm csomagok hamarabb elérik a címzettet."
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.29 0 0 22308
"Néha már azt várom, hogy a postásom az én megrendelt pl. ruhámban hozza ki a levelet amit lenyúlt."

Erre van egy történetem.
vettem az ebayen egy magyarországon nagyon ritka foci mezt. Némettől vettem, lenyúlták valahol. Nagyon kellett volna, vettem egy másik eladótól, egy másik ugyanilyen mezt, az sem jött meg.
Kisvárosunkban rá néhány hónappal később látok egy gyereken egy ugyanilyen mezt, nagyjából az én méretemmel. Nem foglalkozom vele, mondom kicsi a világ.
Eltelik néhány hét, találkozom az egyik áruház parkolójában ismét a gyerekkel egy másik fiatal kölyök társaságában, várnak valakire az autóban.
Egyszer csak mit látok: az egyik ismert postásra vártak, kiderült, hogy a postás fia haverján van a mez.

Én nem vádolok senkit,csak sok volt a véletlenek egybeesése....

Egyébként nálam a sima USA csomagok eddig 100 százalékban megjöttek, lehetséges, hogy azokat nem merik annyira nyúlni, mert először a vámra megy, ott meg nyoma van, hogy bejött az országba.
A legrosszabb arányom az angol küldeményekkel van, nem is veszek semmit már onnan.
Előzmény: .motorhead. (22307)
.motorhead. Creative Commons License 2007.10.29 0 0 22307
Hali mindenkinek!

Vagy egy éve ebay-ezem. Sajnos nekem is tüntek már el csomagjaim, mint ahogy itt úgy látom másnak is. Csak nem tudok rájönni, mi lehet az oka. Ugyanis ha ugye vámkezelésen esik át az áru azt 100%-os hogy megkapom, még eddig mindíg megkaptam mert ugye névreszóló vámkezelt és áfával terhelt árut vettem.Ezzel nincs is baj, x összeg felett úgyis megvámolják de az legalább megérkezik.Volt hogy szombaton! hozta ki külön postakocsi, ugyanis mikor levámolják az árut akkor kifizettetik az emberrel még a budapest-vidék postát is, de mondom legalább ez eddig 100%-osnak tűnik.És örülünk, mert ugye még így is jóval olcsóbban megússzuk mintha itthon vettük volna meg a portékát.

A másik, hogy a HONG-KONG-i áru is mindíg megérkezett villámgyorsan álltalában 8 nap alatt a fizetést követően.

Ám én álltalában az USA-ból rendelek, sőt 99%-ban és ott nos már elúszott néhány dolcsi.A helyi postán már mindenkit "lebasztam" hogy miért tünnek el a csomagok, de ők csak annyit mondanak, hogy sima levélként összecsomagolt (álltalában olyan belül puffasztott nylon) "csomag" az nem "ajánlott" küldemény, tehát nem követik nyomon az útját. Hiába a ragszám amit az eladó megír, magyarán kimondva szart sem ér.
Amerikából az L betűvel jelzett számsor mind ilyen.Semmi jelentősége.Ott a civilizációban van, ám itt ahol a szemed is kilopják itt nincs.Néha már azt várom, hogy a postásom az én megrendelt pl. ruhámban hozza ki a levelet amit lenyúlt.

Ha tudja valaki esetleg, hogy milyen formátumban kellene feladatni az eladóval a csomagot, az írja már meg, mert itt már igencsak sok lóvé elúszott úgylátom másnál is.Egyeltalán mi lehet a levél útja? Rögtön USA-HUN vagy vannak állomások?? Tud erről valaki valamit? Őriznek valahol félrecímzett vagy széthullott csomagokat? Egyszer felhívtam a budapesti csomagkicserélő nemtommit, és ott azt mondták, nincs ilyen.Ha elveszett , az akkor elveszett!!! Mondom jó kis cég ez is.



Előzmény: tusi74 (22306)
tusi74 Creative Commons License 2007.10.29 0 0 22306
Azért egyre jobban megy el a kedvem az Ebay-ezéstől, pedig még annyi minden lenne, ami jó áron van. Csak októberben 3 cuccom nem jött meg. :(((( 2 Angliából, egy Kanadából.

Mostmár bizalmatlan vagyok, belefáradtam a várakozásba.
Pedig annyira szeretem a licitálást, meg gyorsan is fizetek, meg még annyi tervem lett volna. Minden hónapban X összeget elkülönítek az Ebay-re. De már a novemberibe bele sem merek vágni.
juhiisti85 Creative Commons License 2007.10.29 0 0 22305
Thx Tusi74
tusi74 Creative Commons License 2007.10.29 0 0 22304
Bemész a netbankodba, és megnézed a PayPal terhelésnél, hogy amegjegyzés rovatban mi a 4-jegyű szám. Na ezt kell beírnod.

Ha nincs netbankod, akkor bemész a fiókba, és kérdd meg őket, hogy nézzék meg, terhelt-e mostanában a PayPal, ha igen, akkor mi a megjegyzésben a 4 jegyű szám.

Harmadik lehetőség, hogy a számlakivonatodból keresed ki a 4-jegyű számot.
Előzmény: juhiisti85 (22303)
juhiisti85 Creative Commons License 2007.10.29 0 0 22303
Sziasztok!
Valaki tud-e segíteni?Az Ebayen kezdtem mostanában nézelődni és megtetszett pár dolog licitáltam is rájuk, aztán megnyertem őket.Egy párat ki bírtam fizetni de a Paypal letiltott mert limitet túl léptem.Azt írták hogy kell az a 4jegyű szám ahozz hogy újra tudjak fizetni vele.Na nekem meg már fizetnem kéne de nagyon de ez a szám még mindig nem jött meg.Azt mondták2-4 munkanap amire rá terhelik a számlámra azt a 1.5 dollárt és azzal lessz együtt írva a kód.Ha van valaki aki eltudja magyarázni nekm ezt pontosan mi történik mert már kellene fizetnem.
Előre is Köszi
Üdv Ciprusról Juhász István

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!