Keresés

Részletes keresés

MJano Creative Commons License 2000.03.10 0 0 6
Oppozició-nál a bólygok láthatósága a legjobb ,de vajon ilyenkor a legnagyobb méretben látható?
PL: a Saturnus??
Apropo: Mennyibe kerül manapsag egy 110/1000 es házilag gyártott Newton távcső??
Vagy az épitéshez hol lehet az anyagokat beszerezni??Mert eddig egy orosz 10X50 Binocularral kémleltem az eget.

Udv:Jano

Előzmény: Darazs (5)
Darazs Creative Commons License 2000.01.30 0 0 5
Az oppozició az amikor a Nap - Föld - X Égitest egy vonalban helyezkedik el.
Idézek: Oppozició, szembenállás: akkor következik be, amikor az égitestek 180 fokra állnak a Naphoz, tehát a Földről nézve a Nappal szemközt vannak. A bolygók megfigyelésére ezek a legmegfelelőbb időszakok, mert oppózició idején éjféltájt delelnek.

Ezzel csak az a problémám, hogy ez nem biztos, hogy az én megfiygelési helyemről nézve éjfélkor következik be.

Előzmény: sallustius (2)
kaviat Creative Commons License 2000.01.30 0 0 4
pontosabban +3m

.kav]4t r.e.b.

kaviat Creative Commons License 2000.01.30 0 0 3
bocs ha az eredeti témához off leszek, de a minap került a kezembe az új Meteor és olvastam előzetest benne a C/1999 S4 (Linear) üstökösről, mely a jelek szerint nyáron szabad szemes lesz, szóval mindenkinek ajánlom /előre láthatólag júliusban lesz komoly cucc, vár6ó fényessége +3m /

.kav]4t r.e.b.

sallustius Creative Commons License 2000.01.28 0 0 2
Elképzelhető, hogy marhaságot fogok kérdezni, de mihez képest van az oppozíció? A Földhöz képest, vagy egy másik bolygóhoz képest?
Előzmény: Darazs (-)
Darazs Creative Commons License 2000.01.28 0 0 1
Ennél azért bővebben, ha lehetne. Igaz nem jó irányban kutakodsz.... :-)
Előzmény: ShaReRe (0)
ShaReRe Creative Commons License 2000.01.28 0 0 0
0pp0zíci0ban ? Ha nem lát0d a Napt0l, akk0r 0tt van.
Előzmény: Darazs (-)
Darazs Creative Commons License 2000.01.28 0 0 topiknyitó
Kérdésem az lenne, hogy milyen módszerrel lehet megállapítani egy naprendszerbeli égitestről, hogy éppen oppozicióban van?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!