Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.06.05 0 0 4946

a szellőző csak akkor szellőzik, ha kinyitod. Ekkor egy szúnyogháló az egész oldalfal. Ha hűvös van, le kell cipzárazni, akkor olyan, mint egy rendes sátorfal

Előzmény: D H (4939)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.05 0 0 4945

csak részben értek egyet. Egyfelől az természetes, hogy vízállóság terén nincs kompromisszum: nem szabad olyan sátrat választani, amelyik beázik (tescósat meg eleve)

Másrészt viszont vannak ésszerű, vállalható kompromisszumok egy sátorvásárlásnál is. Pl egyből a méret: évi egy nyaralásra, két kisgyerekkel pl. lehet, hogy elég a 2 darab 140 széles hálóhely, bár a szélesebb kétségkívül kényelmesebb. A közös belső tér mérete is lehet választás kérdése. Pl. Az Open Air Himalaya nekem azért nem tetszik, mert ugyan a hálófülkék nagyok, a középső tér kicsi. Egy esős napon egymást kerülgetik az emberek. De nem biztos, hogy ez mindenkit zavar.

 

 

 

Előzmény: kima-vara (4944)
kima-vara Creative Commons License 2013.06.05 0 0 4944

Minden sátor nagyon tuti, állatira frankó és überpríma -a TESCOs is-, míg az időjárás próbára nem teszi. A kompromisszumos megoldások akkor váltanak át qrvanagy szívásra. Főleg ha gyerekekkel megy az ember, akkor csak a komoly, megbízható felszerelés jöhet szóba.

Sztem.

Előzmény: Manac ;-) (4942)
kima-vara Creative Commons License 2013.06.05 0 0 4943

"Saját tapasztalatom az, hogy jobb egy minőségi, kompromisszumok nélküli megoldást választani. A félmegoldások mindíg a drága megoldások, mert később úgyis megveszi az ember azt, amire eredetileg vágyott."

 

A Nagy Manacnak igaza van !

 

uff!

 

off :-)

Előzmény: Manac ;-) (4942)
Manac ;-) Creative Commons License 2013.06.05 0 0 4942

Ezt Te döntöd el.

 

Saját tapasztalatom az, hogy jobb egy minőségi, kompromisszumok nélküli megoldást választani. A félmegoldások mindíg a drága megoldások, mert később úgyis megveszi az ember azt, amire eredetileg vágyott.

Előzmény: exDínó (4935)
Manac ;-) Creative Commons License 2013.06.05 0 0 4941

A szellőző részt úgy tudom be lehet zárni.

Előzmény: D H (4939)
Manac ;-) Creative Commons License 2013.06.05 0 0 4940

Így van, a Vango Icarus, Calisto a Tigris kisebb változataiban egyben van a hálófülke, csak egy begombolható válaszfal van.

 

Nálunk ez spec előny, a gyerkőcök így jobban szeretik. Tény, hogy tüzes éjszakákat családi kiruccanásnál a közös sátorban így nem lehet abszolválni.

 

Mondjuk akusztikai elválasztást a külön hálófülke sem tud eredményezni.

 

Az Obelinkes Garda 6 sátrunk viszont külön hálófülkés, ott már nagyobb az elszigeteltség:

 

Előzmény: D H (4938)
D H Creative Commons License 2013.06.05 0 0 4939

Micsoda meglepetés, sátorvásárlás küszöbén állok én is, ám az előző hsz-ben leírt bizonytalanság miatt jelenleg úgy néz ki, hogy a Quechua T4.2 XL Air lesz a befutó.

Tetszik az elrendezése, ám a feleségem egyből kitalálta, hogy ez a nagyon jó szellőzés éjszakára mennyire hátrány lesz majd, meg fog fagyni, meg a gyerekek is.... (2,5 éves és 8 hónapos..)

 

Én személy szerint egy nagy hátrányát találtam, hogy nincs alja a sátornak, simán befolyik az eső, ha úgy alakul...

Meséltétek, hogy lehet ilyen "alátétfóliát" tenni alá. Azt gondolom, ez sokat segíthetne eső ellen, illetve a földön lévő szennyeződések és szikla/kő/akármi általi sérülések ellen is plusz védelmet adhat..

 

Mit gondoltok, hol lehet ilyenhez hozzájutni?

D H Creative Commons License 2013.06.04 0 0 4938

Szia Manac,

 

ma a Mountexben volt szerencsém megtekinteni egy Vango Icarus 500-at, ami nagyon tetszett, ám egy dolog elbizonytalanított: azt mondta az eladó, hogy a Vango-nál minden modellnél a hálófülke két része csak azzal a függönyféle lebernyeggel van elválasztva, nincs rendes szeparáció, fal vagy urambocsá különálló hálófülke..

 

Nekem mi erről a véleményed, mennyire jelent ez problémát, vagy zavaró egyáltalán, hogy nincs fizikai elválasztás a két hálófülke rész között?

 

Valahogy azt gondolnám így lőttek az intim szférának, gyerekekkel együtt nem annyira frankó...

Előzmény: Manac ;-) (4934)
exDínó Creative Commons License 2013.06.04 0 0 4937
Abban a bizonyos elveszett hozzászólásban leírtam, hogy régen sokat kempingeztem, csak aztán jött a családalapítás.Persze akkor még mások voltak az igényeim... egyébként abból a korból maradtak meg a már említett sátrak, amelyeknek igazából csak a belmagasságával van bajom.Manac kollága Vango-ja nagyon tetszik, de ellenállok a kísértésnek és meghúzok egy határt, aminél többet nem fogok sátorra költeni. Egyelőre. :)
Előzmény: Törölt nick (4936)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.04 0 0 4936

ez valós veszély :)

 

Mindazonáltal érdemes végiggondolni, mire mennyire van szükséged. Vannak itt "hardcore kempingezők", meg olyanok is, mint én, akik évente max 1-2 hetet sátraznak. Ebből fakadóan mindenkinek mások az igényei, szükségletei.

Nekem szerencsém volt, három éve 50 ezerért vettem egy egy hetet használt xl air-t (akkor az új 60 volt), ugyanakkor ilyen rövid időkre szerintem egy Open Air-rel is simán együtt lehet élni. 60-80 ezerért már kompromisszummentes sátrakat lehet venni 4 személyre, afölött meg már a csillagos ég a határ.

Tényleg csak azon múlik, mennyit vagy hajlandó fizetni.

 

És ha megvan, akkor jönnek a kiegészítő biszbaszok, ahol még jobban el lehet gyengülni.

Van, aki ágyra esküszik, más az önfelfújós izére, én tökéletesen elégedett vagyok a felfújható matraccal. Aki sokáig van valahol, az akár mini hűtőt is visz magával meg grillezőt, ugyanakkor tavaly láttam egy kétgyerekes francia családot két kicsi kétszemélyes sátorral és egy gázfőzővel. Hálózsák vagy sleepin' bed, tescós kempingszék vagy márkás, összecsukható konyha, bárszekrény, helikopter-leszálló, stb :)

 

De majd úgyis kitapasztalod, hogy hogyan jó nektek.

Előzmény: exDínó (4935)
exDínó Creative Commons License 2013.06.04 0 0 4935

Hát igen... az elmúlt 30 évem a számítógépek jegyében telt, ismerem (sőt tegezem) a clipboard-ot, de az Index a legváratlanabb pillanatokban tud meglepetést okozni ... :)

 

Jópofák ezek a Quechua sátrak, sok aprósággal tudják megkönnyíteni az életet (pld. zseb a sátor bejáratát fedő lapjának), de félő, hogy beleesek a szokásos csapdába: ez csak 20%-al drágább, de jobb minőségű, viszont ennyiért már a másiknak vannak extra tulajdonságai, persze ezeket a tulajdonságokat még jobb minőségben megkapom kicsivel többért a harmadik gyártótól,..stb.

 

A végén meg egy nyaralásnyi összeget elköltök csupán egy vacak vászondarabra, utána meg magyarázhatom a feleségemnek, hogy én csak tudatosan vásároltam... :)

 

Előzmény: Manac ;-) (4933)
Manac ;-) Creative Commons License 2013.06.04 0 0 4934

A mi ojjektumunk:

 

 

Előzmény: exDínó (4932)
Manac ;-) Creative Commons License 2013.06.04 0 0 4933

Hosszú szöveget ehelyt küldés előtt vágólapra kell másolni. (kijelöl, Ctrl C). Ha elúszik a szöveg küldéskor, csak be kell szúrni egy új hozzászólásban.

 

Szerintem a T6.2 jó választás, de a T6.2XL és annak az air változata mégjobb. Viszont ezek új ára magas, annyiból már jobb típusokat is lehet rendelni külföldről.

Előzmény: exDínó (4932)
exDínó Creative Commons License 2013.06.04 0 0 4932

Köszi, ehhez eléggé hasonlít a T6.2, ami a Decathlon parkolójában felverve szimpatikus is volt. A T4.2 Air szintén. :)

 

Egyébként írtam egy szép hosszú választ Manac-nak, de ez a tetű fórummotor eltüntette. Nem fogom még egyszer begépelni,  így csak megköszönöm a segítséget neki is....

Előzmény: Törölt nick (4931)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.04 0 0 4931

ha elég a két 140 széles fülke, akkor ez lehet egy jó vétel, nem egészen 60 ezerért

 

http://www.obelink.eu/tents/tunnel-tents/coleman-coastline-4-deluxe.html?category_params=s_company%3D8%26category_id%3D6499

Manac ;-) Creative Commons License 2013.06.04 0 0 4930

Személy szerint abszolute noname sátrat nem vennék. Inkább egy jó állapotú, keveset használt példányt keresnék, ami már bizonyíott.

 

Vízállóság tekintetében 3000mm aláttit nem választanék.

 

A jobb minőségű sátrak annyival nem drágábbak, úgy gondolom még egy beázás miatt átalvatlan éjszaka sem éri meg az árkülömbözetet. A Qechua sátrak vízállósága nincs összevethető módon megadva, de itt még senki sem panaszkodott rájuk.

 

Hogy ki milyen felépítésre teszi a voksát, egyéni ízlés dolga. Mielőtt választassz, menj el egy Decathlonba, ott nézd meg őket élőben.

Érdemes a neten is körbenézni, a képek magukért beszélnek (gugli a barátod!).

Itt angol nyelven rengeteg beszámolót találni:

 

http://www.ukcampsite.co.uk/tents/

 

A sok csatolt képen látható, milyenek a sátrak berendezve.

Nekem az alagút jellegű sátrak jobban bejönnek, mint a tripladóm jellegűek, az oldalsó hálófülkék kicsinek tűnnek, engem zavar, ha képembe lóg a sátor oldala.

 

Az alulról zárt sátrakat én is jobban kedvelem, de a pünkösd előtti péntek éjjel ránk törő zivatart prímán átvészeltük az alul körben szoknyával védett Megacamp Garda 6 sátrunkkal. A szél sem fújt be, mert a szoknyát befele, az alátétfólia alá hajtottam, a széleit pedig lecövekeltem.

 

Ha használtan veszel sátrat, az már nem garanciális, így utólag, egy méretre szabott OBI-s zöld fóliával pótolhatod a szoknyát. Az alsó szegély már nem hiszem, hogy bevezetné a vizet, tehát nyugodtan átvarrható. A szoknyábval viszont távol tarthatod a csapadékot, szelet és a rovarokat.

Előzmény: exDínó (4923)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.04 0 0 4929

itt alaposabban megnézheted.

 

Előzmény: exDínó (4928)
exDínó Creative Commons License 2013.06.04 0 0 4928

Azt nem is láttam, hogy a Quechua sátrak is ilyenek. Közben rájöttem, hogy a jelenlegi (kb. 20 éves) High Peak 2-3 személyes sátram se különb, csak ott nem volt feltűnő a dolog, mert az előtér kb. 1,5m2 :)

Előzmény: Törölt nick (4927)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.04 0 0 4927

nekem nem volt vele nagy gondom. Az xl air-nek van alul egy kis "szoknyája" szúnyogháló anyagból. Arra általában rakok pár követ és kész. Özönvíz esetén biztosan hasznosabb a teljesen zárt, bár én még egyszer sem áztam be.

Előzmény: exDínó (4926)
exDínó Creative Commons License 2013.06.04 0 0 4926

Köszönöm!

 

Közben visszaolvastam, hogy miért adja el kimi-vara ezt a sátrat és kissé elbizonytalanodtam: lehet, hogy jobb volna egy alulról is zárt külső sátras verziót keresnem? (Az Open-Air is ugyanolyan, mint a Grand Canyon). Más is küzdött már a porral?

 

(A T6.2-ről közben lecsúsztam)

Előzmény: Törölt nick (4924)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.04 0 0 4925

bocs, ez kimaradt: és persze kima-vara sátra is jó választás

Előzmény: exDínó (4923)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.04 0 0 4924

ha 35-40 ezernél nem szánnál rá többet, szvsz jó a Himalaya, aki eddig ide írt, nem panaszkodott rá. Esetleg nézd meg a Dolomiti-t ez vmi új Open Air, ha 50-60-ért adják újonnan, nagyon jó vétel lehet.

 

Ha van 50-60 ezred, érdemes körülnézni keveset használt, megkímélt t4.2 xl air után is. Ezt jó szívvel ajánlom, én nagyon elégedett vagyok vele, de ahogy láttad, mások is. Ez most újan sajnos 75 ezer, tehát a kitűzött árkategóriánál jelentősen magasabb.

 

Hogy melyik jobb elrendezés, az teljesen egyéni ízlés dolga, én jobban szeretem a 4.2-ét (ha este később fekszünk le, vagy felkelek vmiért, kevésbé zavarom a gyerekeket) de sokan azt kedvelik, ha közvetlen egymás mellett van a két fülke.

Előzmény: exDínó (4923)
exDínó Creative Commons License 2013.06.04 0 0 4923

Sziasztok!

 

Én is sátor kiválasztásában kérem a segítségeteket. Évente egyszer fogom használni, sokat nem szeretnék rá költeni, persze a gagyi szintig nem süllyednék.

 

Szempontok:

 - 4 fő, két tágas hálófülke (szeparációs szempontból a szemben levők a hang miatt, az egymás mellet levők pedig a belátás miatt jobbak, így nem tudom melyik lenne az igazi forma)

- legalább 190cm belmagasság, hogy ne görnyedten kelljen rámolni, öltözni,

- az sem baj, ha szellőzik, azaz nem lesz belőle gőzfürdő reggelre.

 

 

Amit eddig találtam:

- kima-vara sátra (bár gondolom ezt már megvette nakivagyok88 kolléga :) )

- a Jysk-ben 35e-ért árulják szinte ugyanezt Open-Air Himalya néven (korábban volt pár szó róla itt),

- Regatta, Messager néven fut még pár hasonló még olcsóbban (ezek számomra teljesen ismeretlen márkák),

- illetve használtan találtam Quechua T6.2-őt szintén 35e-ért.

 

 

Előre is köszönöm a véleményeket.

kima-vara Creative Commons License 2013.06.04 0 0 4922

http://www.trexpert.hu/?oldal=2&kat=89&termek=1295

 

Műszaki adatok itt olvashatóak róla.

Előzmény: kima-vara (4919)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.04 0 0 4921

4.2 sem gagyi csak egyszerűbb, könnyebb. Nekem 6,3 volt az is ugyanaz a rendszer csak nagy. Teljesen jól használható, aláterítőt úgyis teszel minden sátor alá.

Ezt egy ismerősöm árulja szigetszentmiklóson, valóban 2szer volt felállítva 2-3 napig. Azt hiszem 25 körül odaadná.

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=595040617187862&set=a.312276242130969.79885.100000457886583&type=1&relevant_count=1

Előzmény: nakivagyok88 (4917)
kima-vara Creative Commons License 2013.06.04 0 0 4920

20-237-2657 számon vagyok elérhető

Előzmény: kima-vara (4919)
kima-vara Creative Commons License 2013.06.04 0 0 4919

http://www.youtube.com/watch?v=jvHKnvClH5I

 

2 alkalommal használtam, 30.000.-Ft.-ért elvihető. Ha érdekel. pénteken megyek Pestre, el tudom vinni odáig.

Előzmény: nakivagyok88 (4914)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.04 0 0 4918

a gagyi nem jó szó, mert nem hitvány minőségű, csak fapados. Az Air annyival jobb, hogy mindenképpen jobban megéri az árát. Egyrészt sokkal tágasabb, másrészt nagyon jól szellőzik (ezen a téren én még nem láttam ennél jobb sátrat), alul is védett a rovarok ellen, stb.

 

AZ új ára 75 ezer, de teszveszen, vaterán fel szokott bukkanni használtan. 60-ért már nagyon megéri.

 

A Coleman mint márka szerintem teljesen rendben van, az általad említett két sátorból mindenképpen ezt venném.

 

Az is kérdés, hányan használnátok. Ha csak ketten, akkor a Colemanre szavaznék. Ha családdal (1-3 gyerek), akkor ezek szerintem kicsik. A hálófülke is, meg a középső közös tér is. Az xl air-ben mindkét fülke mellett van még hely a csomagoknak, plusz egy 6 nm-es középrő rész, ahol le lehet ülni, ha rossz az idő

Előzmény: nakivagyok88 (4917)
nakivagyok88 Creative Commons License 2013.06.04 0 0 4917

Már rákérdeztem, elkelt... Coleman-ről valaki tud valamit mondani?

És ez a sima 4.2-es ennyire gagyi, hogy inkább az AIR-t ajánljátok?

 

Egyébként még hol érdemes keresgélni? Kb. két hetem van beszerezni egyet.

Előzmény: Törölt nick (4916)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!