Keresés

Részletes keresés

Kyria70 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 241

Köszönöm szépen.

 

K.

Előzmény: empT (240)
empT Creative Commons License 2011.02.01 0 0 240

Szia!

 

A muslinca jó :) 

Ha szeretnéd, hogy eléldegéljenek tavaszig, akkor érdemes őket külön tartani, nehogy megegyék egymást. Ilyen pici korban elég akár egy befőttes üveg, vagy átlátszó műanyag pohár is nekik, csak ne legyen sok együtt.(az lenne a legjobb,ha egyesével lennének)

és érdemes, egy-egy botot betenni nekik, illetve a tetőt lecserélni sűrűnszőtt hálóra,vagy gézre, vagy hasonlóra, hogy tudjon lógni lefele.

Sok sikert, és remélem túlélik a prüntyők :)

Előzmény: Kyria70 (238)
empT Creative Commons License 2011.02.01 0 0 239

Köszönöm fiúk :) remélem így lesz, kell az utánpótlás :)

 

 

Előzmény: japantanar (237)
Kyria70 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 238

Sziasztok!

 

Azt szeretném tőletek megkérdezni, hogy a kis (nemrég kikelt) imádkozó sáskákat mivel lehet etetni? Visszaolvastam a fórumban, és azt találtam, hogy muslicát lehet adni nekik, de nem tudom, hogy ez a kb. fél cm-es példányok számára nem túl nagy falat-e?

A karácsonyfánkról esett le egy kis világosbézs színű "darab", a nyolcéves lányomnak megtetszett, és egy befőttesüvegben (amiben ő papírból kivágott, kiszínezett, cérnán a kupakra függesztett halakat tartott dísz gyanánt /rendes akváriumunk is van öt/) kitette a szobájában az ablakpárkányra (természetesen belülre). Múlt hét végén szalad le rémülten, hogy : "Anya, az üveg tele van nagy hangyákkal!" Ám ahogy joban megnéztem, apró imádkozó sáskák voltak, és kikeltek ott, az üvegben abból a bizonyos "fadarabból", ami ezek szerint petetok lehetett. A kicsik egy része sajnos elpusztult, a többieket befogadta az egyik helyi állatkereskedés. Ott próbálják muslicával etetni őket, de ha van jobb ötletetek, szívesen meghallgatnám. Remélem, legalább a tavaszt megérik, hogy szabadon engedhessük őket.

 

Üdv,

 

Kyria

japantanar Creative Commons License 2011.01.31 0 0 237

Ha jól látom a videón, akkor Ottokár jelenleg subadult. Tehát még egy utolsó vedlése van, ez kb. 3-4 hét után lesz (persze függ az etetéstől, hőmérséklettől). A kislány valószínűleg egy vedléssel el van maradva, tehát min. egy hónap késéssel válik adulttá. Utána még 3 hét, míg éreté válik, tehát úgy lehet számolni, hogy Ottokár már 2 hónapos lesz ekkor. Egy hegedűnél ez elméletileg nem gond, simán van esély, hogy összejöjjenek:)

Keleti gyors Creative Commons License 2011.01.31 0 0 236

Ha mindketten beérnek, akkor igen.

A hímeknek gyorsabban leszalad az életfonaluk...

Reméljük a legjobbakat! De Japántanár biztos tud Neked biztatót mondani.

Előzmény: empT (235)
empT Creative Commons License 2011.01.31 0 0 235

hát az a baj, hogy annyi helyem nincs, hogy külön tartsam őket :(

de azért csak tudnak majd párosodni, nem? 

Előzmény: Keleti gyors (234)
Keleti gyors Creative Commons License 2011.01.31 0 0 234

Normális.  A mantis-oknál a nőstényeknek több idő kell az éréshez azonos hőmérsékleten.

Ezért erősen tanácsos külön tartani őket. A hímeket kevesebb kaján, kisebb hőmérsékleten, a nőstényt nyomni kajával, hogy egyszerre érjenek. Viszont meg kell találni az egyensúlyt, az egészséges keretek között.

 

Előzmény: empT (233)
empT Creative Commons License 2011.01.30 0 0 233

Köszönöm :) hát igen, étvágy az van mostanság :)

 

Viszont a leányzóért picit aggódom, mert ő viszont még mindig nem vedlett le. Ez normális? Mert azt tudom,hogy a lányok ritkábban vedlenek, na de ennyire?

Előzmény: Keleti gyors (232)
Keleti gyors Creative Commons License 2011.01.30 0 0 232

Köszönöm! :)

Megtisztelsz!:)

Nagyon szép és jóétvágyú állatkád van!:)

Előzmény: empT (231)
empT Creative Commons License 2011.01.30 0 0 231

Keleti gyors: Akkor most fotó helyett kapsz egy videót :)

 

Ottokár kicsit falánk volt :D

empT Creative Commons License 2011.01.13 0 0 230

Jaj de szép levélhegedű :) és japánul is tanul :)

 

@ Keleti gyors: köszönöm szépen a gratulációt (bár Ottokár vedlett,nem én :) ), meg a jó tanácsot. És igen, már van egy kép, de nem lett olyan jó. sajnos csak kompakt gépem van egyelőre...de majd igyekszek egy jobbat készíteni és azt feltöltöm.

Előzmény: japantanar (229)
japantanar Creative Commons License 2011.01.13 0 0 229

Ez ugyan nem a mostani hím, de pont így néz ki. (Ő Ottokár papája:)

Előzmény: empT (227)
Keleti gyors Creative Commons License 2011.01.13 0 0 228

Segítek a levélfeladásban! A terraristán amikor írod az új levelet, a címzetteknél pötyögöd be a címzett nevét és a sötét négyzetben feljön az említett. Na! Ott kell kiválasztani a listából azt a személyt, akinek szándékozod küldeni a sorokat. Nekem is ilyen problémáim voltak kezdetben. ;)

 

És gratulálok a sikeres vedléshez! Ha van időd és kedved, teszel fel képet róla? :)

Előzmény: empT (225)
empT Creative Commons License 2011.01.13 0 0 227

Télleg tömöttebb :) a leányzó, most kisebb is, mint a hím, mert ő még nem vedlett :) ilyenkor tök viccesek.

csinálsz képet a tiédről? :)

 

jaj meg amúgy küldtem most egy mailt neked az itt megadott címre, a terrán feladtam...

Előzmény: japantanar (226)
japantanar Creative Commons License 2011.01.13 0 0 226

Gratula, akkor Ottokár már csak egy vedlésre van az adult kortól:) Ha megnézed az antennáit, látni fogod, hogy tömöttebb, mint a nagylányé.

Nálam me történt meg az első adult vedlés az egyik hímnél.

Előzmény: empT (225)
empT Creative Commons License 2011.01.13 0 0 225

nem ma küldtem, hanem a hét elején. Akkor valamit megint szarakodott a terra, mert ugyan azt csinálta, mint mikor véletlen 8x küldtem el egy levelet, mert folyton azt írja ki, hogy nem adtam meg címzettet o.O pedig de...valamit nagyon elbéláztak ott a programozásnál olybá tűnik....ejj-ejj...

viszont Ottokár tegnap éjszaka vedlett egyet és mini szárnyai vannak :) olyan aranyos, olyan, mintha frakkban lenne :)

Előzmény: japantanar (224)
japantanar Creative Commons License 2011.01.13 0 0 224

Szerintem tőled nem kaptam levelet (ma még nem néztem)

Előzmény: empT (223)
empT Creative Commons License 2011.01.12 0 0 223

Jól érzékelem, hogy nem kaptad meg a levelet, amit terrán küldtem??

Előzmény: japantanar (221)
empT Creative Commons License 2011.01.10 0 0 222

Szerintem a virágcserépben lévő földből, vagy valamelyik ágból jöhetett elő...de nem biztos,hogy cincér, a csápjából meg úgy a testalkatából gondoltam,hogy az, de ha az is, szerintem nem magyar faj. már elküldtem egy képet egy erdész barátomnak, hátha tudja, mert idegesít,hogy nem találtam meg :) minden esetre Demonának ízlett...

de már mászott elő holyva is egyszer valahonnan :D

Előzmény: japantanar (221)
japantanar Creative Commons License 2011.01.10 0 0 221

Már megbocsáss, de hogy kerül egy cincérféle véletlenül a terkóba? Érdekes helyen lakhatsz:)))

Előzmény: empT (220)
empT Creative Commons License 2011.01.10 0 0 220

 a képet meg lefelejtettem :)

empT Creative Commons License 2011.01.10 0 0 219

nomnomnomnomnom.... ez asszem valami cincérféle lehetett, rosszkor volt rossz helyen szegény...

empT Creative Commons License 2011.01.09 0 0 218

Köszi! Én is az ecetre gondoltam, csak, ahogy említetted is pont a szagtól féltem, hogy olyan marad. De akkor megnyugodtam :)

Előzmény: Keleti gyors (217)
Keleti gyors Creative Commons License 2011.01.08 0 0 217

Amikor már nagyon olyan volt, akkor mindent kiszedtem és az egészet kimostam ecettel. Nagyon jó a vízkő, a zsíros izék és a makacs piszok ellen. Jól fertőtlenít is. Meg óccsó!

A terkót csak jól ki kell öblíteni és nem marad benne meg az ecetszag. Pikk-pakkra kész van a takarítás. És nem kemény vegyszer!!!

 

Előzmény: empT (214)
empT Creative Commons License 2011.01.08 0 0 216

De akkor így nem tiszta kaki az üveg? :) ezek a legyek borzasztó nagy mocskot csináltak nálam...

Előzmény: japantanar (215)
japantanar Creative Commons License 2011.01.07 0 0 215

Takarítani?? Háát, izé...

Szóval én amíg van lakója a gterráriumnak, addig maximum a tolóajtó üvegét takarítom vízkőoldóval, vagy más üvegtisztítóval. Azt sem túl gyakran:((

empT Creative Commons License 2011.01.06 0 0 214

ti mivel szoktátok belülről takarítani a terráriumot?most egyelőre sima vizet + papírtörlőt használtam, de nem tűnik túl hatékonynak...

empT Creative Commons License 2011.01.05 0 0 213
japantanar Creative Commons License 2011.01.03 0 0 212

Valóban elképesztő reflexük van. Ők tényleg a legyet is röptiben...

Előzmény: empT (211)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!