Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.06 0 0 60394

Komolyan ... miért is nincs olyan ember?

Milyen fizikai ismeretet nem kap meg hozzá a 8 általános során?!

 

Mindent megkap, ami ehhez kell!

Így simán el tudja dönteni a mérnökök vitáját is... akár.

Előzmény: tgwh3 (60393)
tgwh3 Creative Commons License 2014.05.06 0 0 60393

Nyolc osztállyal nincs ember aki megmondja és megindokolja, miért kell ráhúzni a szigetelést, és miért úgy ahogy, meg hasonlók. Főleg nem azt, hogy a két mérnök közül melyiknek van igaza :D

Előzmény: Törölt nick (60390)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.06 0 0 60392

Plusz a WC padlószintje is lehet 1 lépcső magasan, mivel (gondolom) külön helyiség lesz.

Ami újabb 15-16 cm ... hátsó kiömlőssel, máris ~30 cm a szint nyereség.

Előzmény: Törölt nick (60391)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.06 0 0 60391

A mosdó kiömlője sincs elég magasan ?!

 

A hátsó kiömlős WC is a padló fölött ürít jóval... legalább úgy 12 centivel, ha jól látom.

http://szerelvenyuzlet.unas.hu/shop_ordered/8809/shop_pic/szer_651001.jpg

 

 

 

Előzmény: szupertitkos (60385)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.06 0 0 60390

Az emberek zöme elvégzi a 8 osztályt... tehát tanul fizikai, logikai, értő olvasás alapokat.

Ez a problémák 95%-ban bőven elég tudás (lenne!) a helyes verzió kiválasztásához.

 

Aki gimnáziumba, pláne főiskolára/egyetemre járt az meg ugye....

Ne sírjon már, hogy nem tud rövid úton utánanézni és megérteni alap dolgokat.

 

Mint pl. egy ablak beépítés fizikája és gyakorlata.

Vagy ha mégse  ... akkor húzza le a papírját a budin, mert nem érdemelte ki.

 

 

Előzmény: tgwh3 (60388)
Peter atyuska Creative Commons License 2014.05.06 0 0 60389

Máshova rakni :)

 

Két megoldást szoktak alkalmazni igaz nagyobb rendszerekben amivel eddig találkoztam:

- átemelő

- a vc olyan darálós és elég a vékonyabb cső és a falban vezetik egy darabon.

Előzmény: szupertitkos (60385)
tgwh3 Creative Commons License 2014.05.06 0 0 60388

Szokásos kérdés, honnét tudod mi a jó? Mert ami drága, az lehet szxar is...

Láttad te is, hogy hirdették a disegn kéménydíszt, és hány elégedett vásárló volt, aki szerint ettől fűt jól a kandalló/kazán...

Előzmény: Törölt nick (60387)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.06 0 0 60387

Mindenre van jó megoldás :-)

És az internet bugyraiból ki lehet szedni.... ha tudni akarja valaki.

 

-----

 

Vagy megfizeti azt aki JÓL tudja, bár ilyen sajnos kevés van a piacon.

Előzmény: tgwh3 (60386)
tgwh3 Creative Commons License 2014.05.06 0 0 60386

És a pur habot hogy takarod kint el? És a párazásár hogy van? Rárakod az ablakkeretre az öntapadós szalagot, majd a falra, ami benyúlik a szobába, és azt vakolod meg fested? Párkánnyal mit csinálsz, redőnytokod hogy építed be? Az a vicces, hogy tényleg megrendelő legyen a talpán, aki meg tudja mondani melyik szaki ad elő totális hülyeséget, és melyik mondd igazat :D ott volt a link, a 60382-es számú hsz-ban, ott is, ki mondd igazat, melyik mérnök, aki írta a cikket, vagy aki válaszolt rá?

Előzmény: Törölt nick (60383)
szupertitkos Creative Commons License 2014.05.06 0 0 60385

A nemsokára épülő melléképületünkben lesz víz és szennyvíz is. A helyzet az, hogy a szennyvíznek nem fogunk tudni megfelelő lejtést adni, mert túl messze van a szennyvíz bekötési ponttól. Mi ilyenkor a leghatékonyabb megoldás? (Egy kis mosdó + WC lesz maximum.)

Égető1 Creative Commons License 2014.05.06 0 0 60384

 Mint Jenő mondta  nagyjából 3 hét, de meleg burkolatnál várjál vele többet pl.  6 hetet.-

 

 

 melegburkolat  . szőnyegpadló, különféle ragasztott parketták stb.

Előzmény: pitmann (60378)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.06 0 0 60383

Minek kéne mellé az XPS ? ... ott a PUR hab, amivel berakták.

 

A homlokzati hab és az ablaktok közötti tömítés fontos!

A PURhabot belül párafékezni/zárni kell... erre való öntapadós szalag vagy akrilos átkenés, stb.

 

 

Előzmény: kardos ricsi (60382)
kardos ricsi Creative Commons License 2014.05.06 0 0 60382

Kösz!

+találtam a képet/ábrát amiről beszéltem vundergraf hsz-ról loptam:)

Vagy van itt is

http://www.uj-epitesu.hu/blog/energiatakarekossag-kornyezetvedelem/csaladi-haz-ablak-beepitesi-hiba-amelyet-az-uj-epitesu-ingatlanok-95-nal-elkovetnek/

Ezeken a képeken láttam a falsíkra rakást itt viszont nincs xps az ablak mellett,ha jól értelmezem

Fogalmam sincs hogy rakják ilyenkor a párlányt,az nincs az ábrán:)

Mi a jó eljárás,mire kell figyelnem mikor építik be őket,most kell mellé xps vagy nem

Köszönet

Előzmény: R.I.P. Brian (60376)
Töck Jenő Creative Commons License 2014.05.06 0 0 60381

Ez statikai kérdés!

Előzmény: Peter atyuska (60380)
Peter atyuska Creative Commons License 2014.05.05 0 0 60380

Függ:

- a talaj szerkezetétől

- az oszlop nagyságától és a közre fogott rész nagyságától (súly inkább és széllesség meg magasság)

- a színt különbségektől

 

Egy építész jobban megtudná mondani ha van helyszínrajz is.

Előzmény: masterflash (60377)
Töck Jenő Creative Commons License 2014.05.05 0 0 60379

A beton 28 napos koráig köt (zsugorodik) nagyon utána egyre kevésbé. Ha a ragasztó és burkolat erős akkor nehezebben nyiródik el a ragasztó (vagy ha jobban nyúlik) burkolat meg nem törik el. A hőmérséklet sem teljesen mindegy, a 15 fok körüli hőmérséklet az ideális. (Igy a legkisebb a különböző hőtágulású anyagok között keletkező nyirúerő, magyarul kevésbé enged el a ragasztó) .Én a három hetet minimum kivárnám, de inkább a 28 napot.

Előzmény: pitmann (60378)
pitmann Creative Commons License 2014.05.05 0 0 60378

Sziasztok!

 

Hány nap után lehet a beltéri betonra burkolni?

masterflash Creative Commons License 2014.05.05 0 0 60377

Mekkora pilléreket érdemes a földben kialakítani, és milyen távolságban?

Valószínűleg ezzel a módszerrel nem omlana be a föld, akkor lenne probléma, ha végig egyben lenne kiásva.

Előzmény: Peter atyuska (60356)
R.I.P. Brian Creative Commons License 2014.05.05 0 0 60376

Praktikus a lépésálló XPS szigetelés oda, mivel nem vezeti be a hideget annyira a falakba. Ha rálógatod, attól még a műanyag felület nagyobb része hűl a kinti hidegben folyamatosan, ami könnyebben jut a közvetlenül csatlakozó falakon keresztül az épületbe.

Ha ráér a szigetelés, akkor hogyan használod alul a párkányfogadót?

Előzmény: kardos ricsi (60374)
Alex7777 Creative Commons License 2014.05.05 0 0 60375

Rájavítottam a tegnapi első spalettámra. Elég jól sikerült, csak lassú vagyok nagyon, szerintem átlag feletti. :)  Keresgélek tovább festőt, de csinálom a dolgokat közbe, bármennyire is lassú vagyok, de ahogy jelenleg állnak a dolgok egyre esélytelenebbnek érzem a dolgot.

Esetleg nem vállalok munkát, most nincs annyi megrendelés. Majd csinálják a többiek.

kardos ricsi Creative Commons License 2014.05.05 0 0 60374

Üdv Urak !!!:)

Már +int kérdeznék

Valamelyik fórumon ha jól emlékszem vg rakott fel ablakbeépítésről képet/et

Szimpi az a kép amikor ablak külső oldala külső falsíkon van

Kérdés hogy ilyenkor is kell ablak mellé körbe zártcellás ,vagy csak elég ha szigetelő rálóg a tokra,redőny/tok nem lesz

Gondolom már 1000x szó volt róla,csak hátha új technika van:)

 

Peter atyuska Creative Commons License 2014.05.05 0 0 60373

Van határa a terhelésének, ezt rácsozattal és vagy fakkosítással oldják meg. De ezt egy ezzel foglalkozó cég embere pontosabban megmondaná.

Előzmény: drs (60360)
Peter atyuska Creative Commons License 2014.05.05 0 0 60372

És van eszmei régiség értékük, néha elég meglepőek szoktak lenni.

Előzmény: Csokis (60369)
dear-bear Creative Commons License 2014.05.05 0 0 60371

Hamarosan az is kész lesz. /Majd teszek fel képeket is róla/

Előzmény: Téglás Elek (60315)
tgwh3 Creative Commons License 2014.05.05 0 0 60370

Eltérő igények, ennyi. Viszont ha valami általános a fővárosban, azt nem lehet kiterjeszteni az egész országra. Vannak akik nem költöznek ennyit. Ahhoz is pénz kell ám, hogy ide-oda költözzön az ember. Ha valaki alá tolnak egy lakást, az más. Van akinek meg eszerint elég 45 évesen szülnie az első gyerekét.

Nyílván itt vidéken ezt a legtöbb ember nem teheti meg. Ha meg egy jobb állásért költözik, akkor sem biztos, hogy ott fogja hagyni egy mégjobbért. 

Nem hinném, hogy ezt a fajta költözködést az átlag magyar egyáltalán elbírná anyagilag.

 

Én úgy gondolom érthetően leírtam az álláspontomat, pusztán annyit nem értek, hogy mások ezen mit nem értenek? :D

Előzmény: Csokis (60367)
Csokis Creative Commons License 2014.05.05 0 0 60369

Szerintem az életben nem kapod vissza a különbséget. Most húzattam át két ónémet karosszéket. Viszonylag jó állapotban voltak, de volt egy kevés asztalos munka (enyvezés, csapozás, ilyesmi), plusz a teljes kárpitozás. 2 kiló volt a kettő rendes, megbízható kárpitosnál, számlával. Szeretem őket, mert családi darabok, már a dédnagymamám is ezeket használta. De ha nem érzelmi, hanem értelmi alapon döntesz, akkor k...a drágák. :-) (Most jönne egy szintén ónémet íróasztal, ami ráadásul elég gatya, ott már árajánlatot is félek kérni.)

Előzmény: tgwh3 (60365)
Zöldár Creative Commons License 2014.05.05 0 0 60368

 Hát erről az ügyvéd/jogászdolgról jut eszembe, hogy karácsonyra vettem egy könyvet :" rablóhalak " a cime. Sok hülyeséget összehordott az író. Mind ügyvéd volt és ráadásul alkalmazott, sok pénzt kerestek minden munka nélkül. Ennyi hülyeséget  egy rakáson   (ennél már csak a polidili hülyébb ).

 

Inkább kavarjuk a habarcsot !!

Előzmény: ghosty9 (60366)
Csokis Creative Commons License 2014.05.05 0 0 60367

Azért ebben az is benne van, hogy régen az emberek beköltöztek egy házba-lakásba, oszt' onnan tolták ki őket a Farkasrétre. Én jelenleg a kilencedik lakásomban élek, ebből 3 volt saját. Ezt a stílust nem bírja semmiféle beépített bútor. Persze lehet azt mondani, hogy ez extrém (én sem így terveztem), de egy legénylakás, első közös lakás, családi "nagy" lakás a gyerekekkel, nyugdíjas éveinkre összébb húzzuk magunkat lakás simán belefér. Az simán 15-20 évente költözünk projekt.

Előzmény: tgwh3 (60365)
ghosty9 Creative Commons License 2014.05.05 0 0 60366

"Ha én jogász lennék"

 

Képzeld, vannak ám jogászok, akik nem ügyvédek, hanem alkalmazottak. Nohát, hol tart ma már a tudomány! :-)

 

A többiről meg akkor ennyit, ha nem érted, hát nem érted.

Előzmény: tgwh3 (60365)
tgwh3 Creative Commons License 2014.05.05 0 0 60365

Az attól függ. Ha a drágábbat eladom, jön vissza belőle pénz, főleg ha antik darab. Az olcsóbból maximum tüzifa lesz, abból sem a legjobb minőségű...

Ha én jogász lennék,  valószínűleg én is megtehetném, hogy x évente lecserélgetem. Plusz az sem utolsó szempont, hogy igen jól el lehet tüntetni az ilyenekkel a piszkosszürke ügyletekből származó forrásaidat :D

Előzmény: ghosty9 (60364)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!