Keresés

Részletes keresés

Garfield007 Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60301
memorix Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60300

köszönöm a segítséget.

Előzmény: KömKel (60299)
KömKel Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60299

100e Ft/m2 összegbe általában belefér egy felújitás az alábbiakkal:

- aljzat csere

- nyilászárók cseréje (középkategóriás 3 rétegű üvegezésű), minimális áthidalóbasztatással

- homlokzati hőszig U=0.20 körüli értékre

- födém hőszig/tető hőszig

- fűtési rendszer kiépitése nulláról gázkazánnal, radiátorokkal, esetleg padlófűtéssel

- elektromos rendszer újjáépitése normál igényekkel

- festés, burkolás

- bontási dolgok

 

Ezen felül ami van, az pluszköltség.

Tehát:

- engedélyeztetés költsége (esetleg kiviteli terv)

- gépészeti tervek

- jobb ablakok, jobb hőszigeteltség

- napelem

- tetőcsere

- toldalék újjáépités

 

Szerintem bele fog férni a 200e Ft-os keretbe, elég bőven.

Előzmény: memorix (60290)
Garfield007 Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60298

Köszönöm, nekem nincs gondom a nettómmal egyelőre, de az általad emlegetett országos statisztikába számold bele a közmunkás és nyugdíjas réteget is, akik nem szerepelnek benne és akkor kezd egy kicsit átalakítani a kereslet kérdését. Van, létezik az általad emlegetett kereslet, de sokan és hosszútávon nem alapozhatnak jelenleg erre, ez meg az én tapasztalatom.

Nem irigy vagyok, sőt örülök, hogy át tudtad szervezni az életed, de ez azért nem ennyire egyszerű. Rubik kockát fel lehet találni, de ha te leszel az ezredik Rubik kocka gyártó akkor már nem olyan jó neked, pedig elvileg a kereslet megvolt az elején...

Előzmény: Törölt nick (60297)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60297

A netto béred te szabod meg... tiéd a munkaerő, amit meg akarnak venni tőled!

 

Válogass a vevők között.

Jó és hatékony munkaerőre az országban sok helyen erős KERESLET van!!!!

Előzmény: Garfield007 (60285)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60296

OFF

 

Ezért aztán, nem is olcsók...

 

----

 

Egy a kertben favágó-permetező-fűnyíró embernek is havi legalább 250 eFt a valamire élet havonta.

Cirka márciustól októberig tart a kerti szezon, amikor keres az ilyen melóval.

Azaz, alsóhangon havi 12*250/10=300 eFt-ot kell keresnie szezonban.

 

Ha, abszolút feketén csinálja (ami tartósan kockázatos) akkor is lesz még

ezen felül telefon, autó, gép-szerszám, stb. költsége és a minimum TB is (6900 Ft/hó) is ketyeg.

Biztosan nem ússza meg havi 50 eFt alatt az önálló munkaszerző létezést...

 

Vagyis kell 300 eFt havonta.

Szezonban dolgozzon havi 25 napot és napi 12 órát >> 300 óra

Azaz 350000/300=1000 Ft/óra >> FEKETÉN és csak netto 250 eFt/hó jövedelemmel.

Miközben keményen hajt a szezonban.... 300 óra havonta!!!!

 

Amint nem fekete, hanem csak szürke, azaz minimálbérre bejelentkezik,

máris megnő a bevétel igénye, 70-80 eFt-al és ezzel az óradíja is ~1300 Ft lesz.

 

Full legálisan pedig (amit ugye elvárnánk), valahol 2000 Ft+áfa=~2500 Ft/óra körül jön ki.

 

Lehet persze az a 1000 Ft/óra alá menni, csak mi az értelme?!

Havi 300 munkaórával, büntetést kockáztatva keresni koszos 150 eFt-t mondjuk...?

 

---------

 

Látni kell, hogy a kis magyar ugaron havi 200 órával !!! számolva is, manapság

a valamire való élőmunka (nem szakmunka, nem alkotó munka, csak egyszerű melók) ára,

ha egy elfogadható megélhetést akar valaki, akkor bizony

- totál feketén is 1000-1200 Ft/óra

- szürkén 1800-2000 Ft/óra

- legálisan 2500-3000 Ft-óra....

 

Persze sokan eladják magukat akár 4-500 Ft/óra zsebbe alapon is.

Vagy alkalmazottként nettó 70-100 eFt-ért...

 

Csakhát ők magukkal szúrnak ki igazából.

 

Jól látszik a mostani írásokból is, hogy sokan kifizetnék a magasabb árat/jövedelmet!

Ha, akadna egyáltalán a melós, aki JÓL és hatékonyan elvégzi a munkát... de nem akad.

 

 

Ebben a helyzetben sírás-rívás helyett, akkor el kell tenni a a fiókba a kurva diplomát, amivel csak netto 150-et lhet keresni.

Aztán venni pár kisgépet és el kell menni óránként 1200-ért, feketén fátmetszeni/permetezni/füvetnyírni.

Hisz ez lazán 2X annyit fizet, mint a az irodai meló, ennyi.

Télen meg lehet menni Afrikába nyaralni, mert fussa rá...

 

Vagy éppenséggel akár glettelni-festeni is, mert az is LAZÁN többet fizet az állások zöménél.

 

----

 

Ideje lenne legalább fejben ...helyén kezelni a számokat a munkaerő piacon.

... és nem furán nézni, ha valaki elkéri a jogos pénzét, hanem utánozni.

 

A fejekben-köztudatban rögzült munkaerő árak mára >> elavultak!

Nyugodtan lehet őket szorozni kettővel... ha valamire való munkát várunk el.

 

 

milyen matracot Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60295

Alex7777, KomKel! Koszi a valaszokat. Uj ablaknyilas lenne oldalfalon (ami nem homlokzat, ugy  tudom), ami mellett nincs mas ablak. Beepitett tetoter tuzfala van a kerdeses fal folott, igy gondolom, nem art egy statikus velemenye is hozza.

Előzmény: KömKel (60277)
Töck Jenő Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60294

Dolgoztam Németországban tervezőként. Az én bérem volt 1600 DM (régen volt) és kaptam lakást amiért nem kellett fizetni, csak a telefonért meg a villanyért. A fizikai munkások kaptak 2300 DM körül, de időben többet is dolgoztak. Az érettségizett német rajzoló kezdőfizetése 4000 DM körül volt. Amikor jeleztem, hogy van amit Magyarországon jobban csinálnak, akkor először közölték, hogy pofa be, majd másnap közölték velem, hogy hogyan kell csinálni (meglepődve találkoztam saját javaslatommal) mert különben ki vagyok rúgva, mint hülye külföldi. Több javaslatom nem volt.

JAMIE222 Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60293

Ez anyag+munkadíj?

Előzmény: Alex7777 (60291)
memorix Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60292

Némelyik falusi gyerek a számítógéphez jobban ért mint sövénynyíróhoz. Sőt ha elmegyek falún egyre jobban látom, hogy sokan elhanyagolják a kertet nincs idejük, igényük, pénzük rá... 

Előzmény: Garfield007 (60287)
Alex7777 Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60291

Akkor nem értem mire kérnek egy havi munkára 1M körül számla nélkül. 3 festő is ennyit szeretett volna, 450nm gletre és festésre. Gondolom a házat árazzák forma, hogy miből épült, stb. Attól, hogy monolit födémes, 1szintes, jól szigetelt nem vagyok bankár. Csak kidolgoztam a belem, nem nyaraltam, gondoltam a gyerekeimre, hogy ha megszorulnak fönti rész használható legyen. De hogy lehet 1M elkérni?

Előzmény: JAMIE222 (60288)
memorix Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60290

Van egy ismerősöm:

 

Éppen ház vételen gondolkodik. Kádárkocka 10x10 (tatai cserép). + Toldalék 4x3,5 szoba (terasz beépítve válaszfal téglával, egyszerű régi aszbeszt lemez fedéssel). A ház alatt van pince 3x3. A ház belmagassága 2.8. Födémbeton tálca salakkal feltöltve kb 0,5 m magasságban. Gerendák 10x10 akác, Tatai cserép.

 

A fáz alapja jó, falai jók, kerítés jó, beépíthetőség jó, belső falkon egy pici változtatás lenne. Tető , belső, parketta, bontandó, toldalék bontandó, áthidaló kell a meglévő ablakok fölé. Szerinted mennyiért lehetne kb egy 100+14nm  építményt újra építtetni a falaktól A++ kategóriára bontással együtt. 

 

(A++ falak U=0.17, padló =0.2, födém u=0.12,ablak uf=0.68,kondenzációs kazán, padlófűtés, napelem 2.5KW, átlagos igény , 3 szoba, nappali, konyha,minden közmű bent.) kb 200eFt/nm (a netto alap területre vetítve) szerinted kijönne -e egy felújítás. Mi a tapasztalatod. 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: KömKel (60278)
Garfield007 Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60289

Nem tudom kivel volt riport, talán Pintérrel vagy más ősvállalkozóval és riport közben lehajolt egy anya csavarért. "5 forint, de a melósok le se hajolnának érte..." 

Ennyi :-)

Előzmény: tgwh3 (60286)
JAMIE222 Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60288

Az országos HIVATALOS ÁTLAG is 150 netto körül alakul...

Elég sokan keresnek 300 netto körül-fölött, újabban már alkalmazottként is.

 

Ahogy kőműves cimbim látja:hiába van a statisztikai nettó 150ezres bér, ha az ebben szereplők 70%-ban 100e-ből élnek és a maradék keres jobban. A többségnek nincs pénze.

 

Előzmény: Törölt nick (60262)
Garfield007 Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60287

De egyszerűen ezt nem értem. Tudom, falusi gyerekként nekem a metszés, permetezés, fűnyírás, sövénynyírás természetes, de valljuk be ezek közül egyik sem űrtechnika. Igen, vannak ebből is emelt szintek és oda kellenek a kertépítők, szakközepet, egyetemet végzettek, de az alap műveletek egyszerűek, csak a hozzáadott munka a rohadt sok, hogy finoman fogalmazzak :-)

Előzmény: memorix (60282)
tgwh3 Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60286

Öcsém, te csak azt hiszed :D

Amikor a targoncások sorra mondanak fel, a multi meg csodálkozik, hogy nettó 120-at miért tartják alacsony fizetésnek :D

Vannak itt is minimálbéres munkahelyek, ahogy jól is lehet keresni.

Kirakatmunkával szintén jól lehet keresni, csak ugye ha 10 fizikai melósra jut 5 szellemi, az mégsem egészen ugyan az, mint az osztrákoknál, ahol a főnök ha kell, beáll az eszterga mögé dolgozni, és ugyan olyan feltételekkel ugyan arra a 10 fizikaira jut 1-2 szellemi...

Hogy kereshetnél ugyan annyit, mint az osztrák? Ausztriában is vannak negyven éves technológiákkal dolgozó üzemek, de nem annyi, mint itthon. Amikor a magyar vezetőség sajnálta a karbantartásra a pénzt, aztán csak néztek, meg szidták a dolgozót, amikor beszartak a gépek... sokszor a felfogás is teljesen más, mint kint... Sokan nem tudnának megélni ugyan abból a melóból, mint itt, mert magasabbak az elvárások is.

Egyrészt ha ugyan annyit keresnél mint kint, kb. krva hamar összeomlana a gazdaság :D úgy mennének ki a multik, mint a pinty :D Adózás, egyéb feltételek, stb...

Aki érti a dolgát, és dolgozik mint a gép, az jól fog keresni nyugaton. De hogy a sok alulképzett és munkakerülő kint karriert csinál, az csak egy kelet-európai álom...

Előzmény: Törölt nick (60283)
Garfield007 Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60285

Ugye a nettó béreket is ide sorolod? ;-) 

mert a gondok ott kezdődnek...

Előzmény: Törölt nick (60283)
tgwh3 Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60284

Pattanj autóba, oszt lesd meg! :D

Ami látszik, az tömör fenyő. Ami meg nem látszik, pl. hátulja, fiókok alja, az vékony préselt bizbasz, nem tudom hogy hívják, nem asztalos vagyok. Nyílván ha egyedit akarsz, az drágább. Nyílván, ha azt akarod, hogy a hátulja is tömör fenyő legyen, az is drágább. Méreteken tudnak változtatni, tehát valamilyen szinten egyedi is :D Én pl. nem tudom bevállalni a többszázezres disegn bútorokat, de a széteső és deformálódó szirszar sem kell. Nyílván az ágyért is fizethettem volna 40 ezret, nem pedig több mint a dupláját, meg kicsit majd meg kell monyákolnom, mert nyikorog, de legalább kényelmes a matrac, és nem lesz rajta 10 év múlva egy nagy gödör... Vehettem volna drágább matracot meg drágább ágyat is, de kicsit sokallom a több százezres árcédulát...

Előzmény: Törölt nick (60263)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60283

Mi lesz...?

Ami a Lajtán túl van >> mindenki jobban-könnybben él :-)

 

A közért pénztáros is, éppen úgy mint arrafelé... mert ő is jobban tud keresni.

 

----

 

Nem furcsállod, amikor ugyanazért a melóért a NEGYEDÉT kapod itthon?!

Miközben a termék árak és adók nagyjából azonosak!

 

Ennek egyetlen oka van: nem kéred el a jogos munkabért, vállalkozási díjat.

Önként leértékeled a saját munkaerődet.

 

Itthon balga módon a legtöbben a másik alá ígérnek...

 

Az ügyvéd vagy a maszek orvos általában ezt nem teszi.

Ígyhát kifizeted neki a 15-30 ezerFt óradíjat, és kész.

(... és nem ám naponta, hanem óránként!)

 

Akkor asztalosként, esztergályosként, pénztárosként is ugyanez lenne.

Kifizetnék a magasabb bért, olcsó munkaerő kínálat híján, mint "nyugat"-on.

Vagy mint Szombathelyen, Győrben, Sopronban... ahol a nyugat már munkadói konkurrencia.

 

Soxor leírtam már: bolond aki lefelé veri a saját árát...  mégis sokan teszik.

Előzmény: Töck Jenő (60270)
memorix Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60282

valamint kertészkedésre nem találnak szakképzet munkás, segédmunkást sem.  Nagyon gyenge a felhozatal szakmunkásba, segédmunkásba....nincs ilyen képzés... aki tudja az mind vállalkozó akar lenni...de egyedül nem tud mindent megoldani... ha keres embert akkor pedig a fenti eset lép érvénybe...

Előzmény: memorix (60281)
memorix Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60281

Ami kevés munkával látványosan  nem oldható meg jó pénzért az kevésbe érdekli a vállalkozókat. Ami munkaigényes az legtöbbször kevésbé fizetnék meg a megrendelők. Valamint 2 kevésbé munka igényes munkán általában nagyobb a haszon mint egy munkaigényesen...miközben időben hasonló az eredmény...

A túl pici munkán pedig szintén nincs haszon emiatt sem szívesen vállalják fel.

 

Emiatt hátrébb lesz ez mindig sorolva...

 

A kertészek pedig folyamatosan teli vannak... az ismerősön sem panaszkodik, sőt inkább nem tudd bevállalni dolgokat. 

 

 

Előzmény: KömKel (60278)
Garfield007 Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60280

Nos, abban a 2-3%-ban van, aki ma megteheti, hogy 9e forintos óradíjat kérjen a munkájáért, ha jól sejtem és Kelemen összesíti a táblázatait még neki sem fog ennyi kijönni...

Előzmény: Törölt nick (60258)
Garfield007 Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60279

Ezen én is elcsodálkoztam, azt hittem ilyen szaki annyi van, hogy csak válogatni kell. Esztergomba kerestünk a nyaraló körüli kertet rendbe tartani valakit, nem 500 forintos órabérért...

Senki, de senki. Hasonló tapasztalatok mint neked. Pedig azt hittem, hogy azért ilyen szaki jó pár létezik és ebben is csalódnom kellett...

És igen, ehhez azért elég erős egy kertépítő vállalkozás...

Előzmény: KömKel (60278)
KömKel Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60278

FAmetszésre meg permetezésre hivjak kertépitőt?

Ez kicsit nekem olyan, mint tyúkolra Ybl-dijas tervezőt hivni :)

 

Próbáltam a helyi mezőgazdasági boltost, vagy a szomszédok által ajánlott szakikat, de rám se bagóztak, pedig elvileg be lettem ütemezve...

Előzmény: Törölt nick (60272)
KömKel Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60277

Ha nyilászárót szélesitesz (=áthidaló változtatás), akkor engedélyköteles a dolog. Épitési engedély, e-napló, egyéb finomságok :/

 

Alá kell dúcolni a födémet (ha erre terhel), és fészekvéséssel két oldalról berakni a megfelelő áthidalókat. Az áthidaló mérete/tipusa függ attól, hogy milyen terheket kell elviselnie (födém, tetőtér, szimpla tető, stb).

Előzmény: Alex7777 (60266)
Töck Jenő Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60276

10x15cm-es oszlop statikailag elegendő, de kicsit vékonynak tűnik esztétikailag. 15x15-ös szerintem arányosabb lenne, de nem nekem kell, hogy tetszen. Egy oszlopra kb. 800kg teher esik, ezt az alaptest el fogja birni, ha vasalt akkor pláne. A fagyveszélyről nem nyilatkozom. Megfelelő alapozóval burkolható lesz.

Előzmény: csocsanszkaja (60269)
dear-bear Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60275

Dehogy sajnálom! Örömmel fizetem a gyermekei hittan oktatását is.

 

Egyébként én is tavaly épitkeztem. Hááát mit mondjak az árajánlatokról?

 

Voltak "érdekes" tételek.-))))

Előzmény: Wattocsak (60242)
dear-bear Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60274

Ez nagy tévedés volt, nem keresek "jóskapistát".

 

Korrekt munkáért, korrekten fizetek. De egy max. 4 órás munkáért nem fogok egy aranykoszórus köműves mesternek 40 rugót fizetni, még akkor sem ha a referencia munkája a gizai piramis.

Előzmény: Erzsébeti (60241)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60273

te melyik országban vagy városban élsz, mert ezek itt nálunk BP-en sem állják meg a helyüket szvsz.

 

napi 40 nettóért széttápem az egyetemi diplomám és megyek kőművesnek:-)))

Előzmény: Törölt nick (60225)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.04 0 0 60272

legközelebb szólj, az öcsém kertépítő.

Előzmény: KömKel (60236)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!