Keresés

Részletes keresés

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2019.08.16 -1 0 101980

"Létezik valami olyan 220V-os vezérlés mivel tudok olyat állítani hogy egy villanymotor bizonyos időnként(5-10perc) bekapcsoljon kb 1-2 percre?"

 

A szakkifejezés amit keresel: aszimmetrikus ütemadó

Előzmény: ltrcsaba77 (101971)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2019.08.16 -1 0 101979

"Én meg inkább a könnyen kiszedhető anyagokat szeretem."

 

A cső végébe nyomott F.BS trutymóból egy puha szilikon "dugó" lesz, ami könnyen eltávolítható. Persze csak akkor, ha nem vittük túlzásba, mert a légzáráshoz elég fél-egy centi vastag szilikon "dugó", nem muszáj húsz centi mélységig telenyomni a csövet :)

Előzmény: Atis57 (101970)
Atis57 Creative Commons License 2019.08.16 0 0 101978

Szia!

 Ilyen egyszerű  dolgok nem zavarják a "fafejű hivatalnokot" --csak ő intézkedhessen!

Előzmény: tfe_tng (101974)
Törölt nick Creative Commons License 2019.08.16 0 0 101977

Az egy másik (és nem is egyszerű, idő és munkaigényes ) biznisz a neve: szálláshely szolgáltatás.

Ami főleg Budapesten a belvárosban és a környékén működik jól.
Plusz pár turistásabb helyen.

 

Olvasmány, tájképnek: https://index.hu/gazdasag/ingatlan/2018/03/24/airbnb_szalloda_piaci_reszesedes_turizmus_budapest_ingatlan_tanulmany/

 

 

Előzmény: NagyJ70 (101975)
NagyJ70 Creative Commons License 2019.08.16 0 0 101976

Lehetséges, én nem kerestem vissza. Persze a húsz centi szigetelés hasznos info. :-)

Előzmény: tfe_tng (101973)
NagyJ70 Creative Commons License 2019.08.16 0 0 101975

Nem a hosszú távú lakáskiadás lenne a cél. Inkább valamiféle airbnb.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (101968)
tfe_tng Creative Commons License 2019.08.16 0 0 101974

Tehát  minősitett tűzálló vasdobozban kell elhelyezni a --hűtőt

 

Es hogy veszed ki belole a sört ? Langvagoval ? :)

Előzmény: Atis57 (101972)
tfe_tng Creative Commons License 2019.08.16 0 0 101973

Lehet en voltam ?

Azt mondjuk nem emlitettem hogy azon van a szigeteles (20cm hungarocell), szoval párakicsapodastol annyira nem felek.

Előzmény: NagyJ70 (101954)
Atis57 Creative Commons License 2019.08.16 0 0 101972

Sziasztok!

 

 Ki tud segiteni --jogszabály számmal? Lehet ez leirva valahol?

 

A  "katasztrófa védő " kitalálta ; 

 

A felügyelet nélküli villamos berendezés tűzveszélyes ! 

 Tehát  minősitett tűzálló vasdobozban kell elhelyezni a --hűtőt . a hidrofort,a viztisztitót,

A vizet elzáró elektr szelepet, ua gázszelepet . 

 Valamint a riasztó,video megfigyelő minden egységét !

 

Erre adott  21 munkanapot ......?

ltrcsaba77 Creative Commons License 2019.08.16 0 0 101971

Sziasztok!

 

Létezik valami olyan 220V-os vezérlés mivel tudok olyat állítani hogy egy villanymotor bizonyos időnként(5-10perc) bekapcsoljon kb 1-2 percre?Konnektorba dugható programórát nem szeretnék.

Atis57 Creative Commons License 2019.08.16 0 1 101970

Szia!

 Azért annyira nem szép a menyasszony !

 

 Afűtési idény alatt szokott ez jelentkezni , s általában a kapcsoló ,konnektor felületének a fele nagyságú   állandóan vizes folt van jelen . Persze "szépen penészesedik" is !

 

Ezt a két csővég eltömitésével lehet  megszüntetni .A festők szeretik purhabbal, gipszel , glettel .

Én meg inkább a könnyen kiszedhető anyagokat szeretem.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (101969)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2019.08.16 0 0 101969

"Magyarul ez a vízmennyiség elhanyagolható?"

 

Igen. Különösen azért, mert ez a vízmennyiség valójában a cső egész felületén fog eloszlani, a csőfalra tapadó mikroszkopikus köd-cseppek formájában.

 

"Akkor gondolom nyaranta el is párologna."

 

Nem kell hozzá nyár sem. Elég, ha a hőmérséklet egy picivel feljebb kerül, tehát a tél nagy részében is légnemű lesz.

 

"remélem a villanyszerelő is tisztában van ezzel,"

 

90 (99?) százalékban valószínű, hogy soha nem is hallott még ilyesmiről.

Előzmény: NagyJ70 (101966)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2019.08.16 0 0 101968

"Pedig én pont a középútban gondolkozom."

 

Kétféle lakásbérlőt könnyű találni. Havi két millióért a budai Várban vagy havi 60 ezerért akárhol az országban. A kettő között van az amatőrök játszótere.

Előzmény: NagyJ70 (101967)
NagyJ70 Creative Commons License 2019.08.16 0 0 101967

Pedig én pont a középútban gondolkozom. Az igénytelen talán nem annyira vonzó, a luxus kialakítás pedig nekem nem fér bele.

 

Valami átlagos, ahol az ember szívesen eltölt több-kevesebb időt /nyaralás/.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (101964)
NagyJ70 Creative Commons License 2019.08.16 0 0 101966

Magyarul ez a vízmennyiség elhanyagolható? Akkor gondolom nyaranta el is párologna.

 

Azért remélem a villanyszerelő is tisztában van ezzel, ha esetleg szerelésre kerülne a sor. 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (101963)
NagyJ70 Creative Commons License 2019.08.16 0 0 101965

Akkor én is leírom még egyszer: Az éppen csak eladhatóvá tenni nem működik, a teljes gépészetet cserélni kell /földelés nincs, víz csak a fürdőszobában, fűtés gáz parapet/. Így csak az veszi meg, aki felújításra vagy bontásra keres házat.

 

Ha a felújítás nagyon sokba kerül /az árajánlatokból kiderül/, minden gondolkodás nélkül eladjuk.

 

Egyébként nincs rossz helyen, a kiadás alatt akár a rövidebb idejű 2-3 hetes időszakok is szóba jöhetnek. Nem csak az albérlet játszik /szerintem pont arra van kisebb kereslet/.

Előzmény: Törölt nick (101962)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2019.08.16 -1 0 101964

Szerintem bérbeadásnál két irányba érdemes elindulni:

- igénytelen kialakítás (olcsó fenntartás, karbantartás, stb)

- luxus kialakítás magas bérleti díj reményében. Persze ilyesmivel ne is próbálkozzunk egy lakótelep tizedik emeletén vagy egy világvégi faluban :) de vannak olyan környékek, ahol hosszú távon jó üzlet lehet komolyabb összeget rááldozni az ingatlanra.

Előzmény: NagyJ70 (101961)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2019.08.16 -1 0 101963

"akkor attól a magasságtól fölfelé víz lesz a csőben?"

 

A levegő víztartalma köbméterenként többnyire  2-10 gramm között mozog.

A  csővég lezárásakor a padláson futó csőbe bezárt levegő térfogata legyen mondjuk 0,001 köbméter, tehát a lezáró dugó felett maximum 0,001 x 10 gramm víz lehet a csőben (ez kb egy tized vízcseppnyi mennyiség).

Előzmény: NagyJ70 (101959)
Törölt nick Creative Commons License 2019.08.16 -1 0 101962

Miket is írtam az éppencsak eladhatóvá tételről?

 

Azt, hogy ne forduljon ki vevő bele az undortól amikor megnézi az ingatlant... ne higgye, hogy "ez csak egy romhalmaz".

Aaza legyenek a lomok és az elvadult növényzet eltüntetve, a lakótér kitakarítva >> látsszon, hogy: van gazdája és gondozza.
Bútorból csak egy-két fődarab maradjon az is üresen-tisztán.

Nem kell a villanyt rendbe rakni, se a vízet, se a gépészetet.
Úgysem kapsz érte annyival többet, mint amennyi pénzt-energiát beleölnél ezekbe.
Mert kicsi az esélye, hogy a vevőnek pont úgy lesz oké, ahogy te kitaláltad és mecsináltattad.

Akkor meg minek?!!!

Majd a vevő megoldja ahogy akarja.

Cserébe persze olcsóbban veszi meg, hisz ő fog felújítani.

Neked pedig megmarad a felújításra szánt pénzed (nem kockáztatsz) és hasznosíthatod másként.

Ami tuti többet hoz a konyhára mint az ilyen felújítástól remélt.

Legalábbis az ingatlanok zöme esetén.

Mert elég ritka az olyan keresett környék, ahol a felújítás után KELLŐEN magasabb áron lehet eladni, mint nélküle. 

Az a gyanúm, hogy a szóban forgó ingatalan sem ilyen keresett helyen van, ahol a vevő megfizetné a felújítást+hasznot.

Előzmény: NagyJ70 (101961)
NagyJ70 Creative Commons License 2019.08.16 0 0 101961

Azt tudjuk, hogy kb. mennyi a mostani értéke. Azt számolgatjuk, hogy mennyit kellene ráfordítani, hogy egy normálisan lakható ház legyen, és úgy mennyit érne. Ha ez a szám meg lesz, könnyebben lehet dönteni, hogy mi legyen vele.

 

Az éppen csak eladhatóvá tenni nem működik, a teljes gépészetet cserélni kell /földelés nincs, víz csak a fürdőszobában, fűtés gáz parapet/. Így csak az veszi meg, aki felújításra vagy bontásra keres házat. Ők pedig jellemzően nem akarnak sokat fizetni érte. Mivel a jelenlegi eladási ára nem hiányzik /tudnék vele mit kezdeni, de nem kell pl. hitelt fizetnem/, ezért gondolkozunk a felújításban.

 

Állampapírral kapcsolatban és nagyon szkeptikus vagyok. Nem látok garanciát egy ilyen befektetésben, ilyen szempontból egy ház szerintem biztosabb értéket képvisel.

 

Előzmény: Törölt nick (101960)
Törölt nick Creative Commons License 2019.08.16 -1 0 101960

Sok év amíg a felújítás költsége visszajön a bérbeadásból...  úgy 3 év alsóhangon is.

Szóval a bérbedás egy TARTÓS!!! buli váallmkozás jelelgű életforma.
Sok szívással, sok munkával, agyatlan átbaszós nyűgös bérlőkkel.

Ami cserébe cirka 4-5% netto "kamat"-ot termel évente.

Akkor már inkább eladni, ahogy van és venni pl. állampapírt az árából.

Nincs vele meló azonnal termel és gond nélkül működik a pénzfolyam.

 

HA mégis bérbeadás, akkor éppencsak lakhatóra és kiadni olyannak akinek úgy is jó.
Ez leksiebb kzdő költségá és íg ytudják alegkiseb kárt okozni.
Miközben többet lehet tisztán keresni vele így, mint a jól felújítottal...
(tipikusan nem lehet annyival többért kiadni, mint amennyivel kéne a felújítási költségek miatt)


-----

 

Röviden:
HA nincs szükség az ingatalanra

AKKOR a legjobb éppencsak kiüríteni, minimálisan rendbarakni szemre, hogy ne a lepukkant-ellenszenves látvány fogadja a vevőt.
ÉS eladni ÚGY ahogy van....  a pénzt pedig lehet forgatni....

 

Ez az egyszerű gyors és biztonságos ügylet.
Minden más költséges, lassú és kockázatos annak aki nem járatos ezekben a dolgokban.
(és te láthatóan nem vagy járatos, ezért úgy 90% az esélye, hogy nem jársz jobban végül, mint a sima eladással)


Fontos szempont, hogy:

- a PÉNZ mindenre jó és azonnal hasznosítható
- az ingatlan pedig korlátozottan és lassan hasznosítható

Előzmény: NagyJ70 (101950)
NagyJ70 Creative Commons License 2019.08.16 0 0 101959

De ha letömíti a meleg végén, ami elvileg a kapcsoló, konnektor "fölött" van, akkor attól a magasságtól fölfelé víz lesz a csőben?

Előzmény: Mekk Elek ezermester (101957)
NagyJ70 Creative Commons License 2019.08.16 0 0 101958

Jelenleg nincs tervezve szigetelés a padlásra, nálam ez nem működik.

Előzmény: Törölt nick (101956)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2019.08.16 0 0 101957

Egy kis fizika:

- a villanycsőbe bemegy a szobalevegő

- eljut a cső hideg szakaszába

- ott a levegő lehűl, a benne lebegő vízpára kicsapódik folyékony vízzé, amely a cső falán visszacsorog a kötődobozba

- a kicsapódás miatt a csőben párahiány jelentkezik, ami újabb párát szív be a lakásból, amiből szintén víz lesz, stb stb

 

A védekezés két irányban történhet:

 

1: Tökéletes tömítéssel megakadályozzuk, hogy levegő (tehát vízpára) jusson be a csőbe. Ezt a tömítést a cső meleg végénél kell csinálni, én az F.BS nevű hőálló szilikonos trutymóval csinálnám. A légmentes tömítés feltétele, hogy a trutymóból vezetékek KÖZÉ is jusson úgy nyomd a trutymót, hogy túlnyomással lesz ellenőrizve :)

 

2: A cső okos vezetésével megakadályozzuk, hogy bármely szakasza túl hidegre hűlhessen.  Ha a födém rétegrendje ilyesmi: födém -> villany/szellőzés csövei - > hőszigetelés , akkor a cső egész hosszában közel szobahőmérsékletű lesz, annak ellenére, hogy a padláson fut, hiszen a födém hőszigetelése a cső FELETT van. Márpedig ha a villanycső egyetlen pontja sem hűl soha harmatponti hőmérséklet alá, akkor nem kell foglalkozni a párával, mert nem lehet benne párakicsapódás.

Előzmény: NagyJ70 (101955)
Törölt nick Creative Commons License 2019.08.16 0 2 101956

Nálam is van padláson gégecső (még csak nem is lépésálló), a gyapot szigetelés alatt, így nem hideg, tehát nem csapódik le benne pára.

Előzmény: NagyJ70 (101955)
NagyJ70 Creative Commons License 2019.08.16 0 0 101955

A párásságot hogy lehet kizárni?

Előzmény: C20NE (101953)
NagyJ70 Creative Commons License 2019.08.16 0 0 101954

Hétfőn egy másik kommentelő azt írta a padláson való szerelésre, hogy miért ne lehetne.

 

Egyébként a villanyszerelő fog ott szerelni, ha belevágunk a dologba. A párásságot adom, az valóban előfordulhat, a gégecsőre pedig azt, mondta, hogy lépésálló, ehhez nem értek. Viszont használva nem lenne a padlás, tehát nem igazán lépne rá senki.

Előzmény: Zs:) (101952)
C20NE Creative Commons License 2019.08.16 -1 1 101953

Meg lehet csinálni a padláson is rendesen, kondenzvíz és egyéb gondok nélkül, az igaz, hogy nagyon oda kell figyelni.

Előzmény: Zs:) (101952)
Zs:) Creative Commons License 2019.08.16 0 0 101952

Padláson nem szerelünk! Szépen folyni fog le a kicsapódott pára a csövekben, rágcsálók elrágják a csöveket, stb. Meg ugye nem lépésálló gégecső az, hanem betonozható! Rágyúrsz, szétlapul.

Előzmény: NagyJ70 (101929)
NagyJ70 Creative Commons License 2019.08.16 0 0 101951

Tíz évre előre nem gondolkozom, egyszerűen szerintem ember nincs aki megmondja, hogy milyen technológia lesz akkor.

 

Ha lesz szerelve, akkor az a padláson fog történni, az esetleges bővítés esetén ott talán egyszerűbb kiépíteni a plusz vezetéket.

Előzmény: soproniirsai (101944)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!