Keresés

Részletes keresés

bettof Creative Commons License 2005.10.26 0 0 360

Szia Sanyi!

 

A helyzet az, hogy jó lenne a költségek miatt, de mi sajnos csak egy hétre megyünk. Szóval, ha mindent meg akarunk nézni + vizi programok, akkor elég tartalmas lesz a hetünk és elsősorban a fakultatív kirándulásokhoz kell igazodnunk. Így látatlanba sajnos nem tudom megígérni, hogy 16-17.-ére leszervezzük, mert nekünk az már az utolsó előtti napok lesznek. Bocsi:-)

Előzmény: rapis (351)
681109 Creative Commons License 2005.10.26 0 0 359

Tényleg all inclusivos a Le Coco Beach, ismerősöm volt már ott többször is. (www.lecocobeach.com)

Egyébként az ai. ellátáshoz csomó plusz dolog jár ingyen (vizisí, búvárcucc, egyéb sportok, stb)  az eszem-iszomon kívül. Ezért is választottuk, mert a kaja annyira nem fontos, ha az ember több tízezret tud spórolni, de a férjemmel elég sportos életet élünk, s ha mindent ki szeretnénk próbálni, akkor ez nem kevés plusz kiadás jelentene.

De azért a szálloda sem mindegy. Én kifejezetten olyan szállodát kerestem, ami nem város mellett van, amihez hosszú tengerparti rész tartozik (a Le Coconak fekvéséből adódóan 4 tengerparti strandja van és egy nagyon szép sokhektáros parkban fekszik).

Hát az biztos, hogy két hét ai. drágább, mint két hét félpanzióval, bármely irodánál.

A repülő társaság váltás állítólag a sok késés miatt történt. Egyébként tapasztalatom szerint a Malév gépeken jó a kaja.

Persze ízlések és pofonok... :))

Előzmény: csincsi741 (358)
csincsi741 Creative Commons License 2005.10.26 0 0 358
lehet, tavaly még biztos velük utaztattak, csak az aidei programokban is a travel service van feltüntetve. Egyébként szerintem semmivel nem rosszabb mint bármely más charter, talán a gépek belülről kissé "elhasználtabbak", de jobb a kaja, szerintem:) Én is kértem a neckermanntól ajánlatot, 650ezer lett 2 főre félpanzióval 2 hét, jóval aolcsóbb mint az aerovivás kötelező all inclusiveos, a coco beach az télleg all inc. szálloda???
Előzmény: 681109 (355)
681109 Creative Commons License 2005.10.26 0 0 357

hát szurkolok nektek - márha ez egyáltalán segít vmit :))

(mi február 7-én megyünk)

Előzmény: amamsik (356)
amamsik Creative Commons License 2005.10.25 0 0 356

Köszi az infokat!

 

Ma kíváncsiságból kértem egy ajánlatot Neckermanntól - Travel Service-zel egy 3*-os szállodában kirándulások nélkül lenne annyi hármunknak, mint Aerovivaval 4* minden inclusive.

 

Mar csak el kellene vegleg hatarozni magunkat - munka miatt kicsit bizonytalan a szabadságolhatosag...

Előzmény: 681109 (353)
681109 Creative Commons License 2005.10.25 0 0 355

Utaztatott tavalyig, de váltottak, mert sok probléma volt velük.

 

Idéntől indult először Malév charterjárat (Luxoron és Zanzibáron keresztül), most már velük utaztat az Aeroviva :))

Előzmény: csincsi741 (354)
csincsi741 Creative Commons License 2005.10.25 0 0 354
az aeroviva is a travel service-l utaztat!
Előzmény: 681109 (353)
681109 Creative Commons License 2005.10.25 0 0 353

Szia amamsik!

 

Tudom, mindenki arra az irodára esküszik, aminél befizetett, de szerintem az Aerovivánál olcsóbban - legalábbis az all inclusive-os utak tekintetében - nem igazán fogsz olcsóbbat találni.

Én azok közé tartozom, akik hónapokig tervezgetnek, nézik az internetet, prosikat gyűjtenek, topikoznak :)), stb.

Nézzük konkrétan az árakat:

Ez az ár (mindennel együtt 320 ezer), amiért egy tényleg szuper 4*-os szállodát kapsz all inclusive ellátással, Malév géppel, még akkor is jó, ha nov.9 után még 50 ezerrel drágább, akkor is csak 370 ezer.

Ugyanez (Le Coco, ai.) a TUI-nál 425 ezer!

Neckermannál van 300 ezerért is, de az csak félpanziós, ami még nem lenne baj, de a sokak által szidott Travel Servicel utaztat!!!

Van Vistánál is akcióban 320-ért, szintén félpanziós, viszont Bécsből indul a gép, tehát - mégha benne van is az árban Bécsig a transzfer, - akkor is fárasztó  kibuszozni addig, annyi idő alatt a Malév gép  már majdnem Luxorban van.

Ezeken az irodákon kívül - mármint amit én "felfedeztem" - csak drágább utak vannak Mauritiusra, vagy viszont eladók vannak, de akkor inkább célszerű a nagy irodáknál maradni.   

 

Bocs, hogy regényt írtam, de remélem tudtam valamit segíteni a döntésben :))

 

 

Előzmény: amamsik (352)
amamsik Creative Commons License 2005.10.25 0 0 352

Tudtok még megbízható irodát Neckermannon és Aeroviván kívül, ami utat szervez Mauritiusra?

 

Egyre inkább Mauritius felé dől a mi mérlegünk is, de nem biztos hogy nov 9-ig el tudjuk magunkat határozni, az Aeroviva ára meg csak addig kedvező.

rapis Creative Commons License 2005.10.25 0 0 351

Szia Betti!

 

Akkor szeretnétek, hogy együtt béreljünk hajót a mélytengeri horgászathoz?

 

Úgy sokkal olcsóbb és a hajón úgyis csak 3-4 ember fér el!

 

Úgy kéne csinálni, hogy ha nektek lesz idegenvezetőtök akkor mire megyek hétfőre vagy keddre szervezzetek egy hajót !

 

 

szerintem így is csak 1 napot tudunk megfizetni, de legalább így olcsóbb lesz!

 

 

Tudtok angolul?

 

üdv: Sanyi

 

 

 

Előzmény: bettof (350)
bettof Creative Commons License 2005.10.24 0 0 350

Szia Sanyi!

 

Minket is érdekel a mélytengeri horgászat (no meg minden más is). Szeretünk horgászni és búvárkodni, úgyhogy szeretnénk minél több időt a vízben/vizen tölteni, hogy minél több mindent kipróbálhassunk, ha már ilyen széles a választék.

Üdv: Betti

Előzmény: rapis (347)
bettof Creative Commons License 2005.10.24 0 0 349

Szia!

 

Ha az Aerovivás akcióra gondolsz, akkor az all inclusive ellátás külön fizetendő (9900 Ft/ fő/nap), de ez kötelezően fizetendő.

Előzmény: csincsi741 (348)
csincsi741 Creative Commons License 2005.10.24 0 0 348

Sziasztok,

érdeklődnék, hogy a le coco beach valóban all inclusive száloda, hogy a meghirdetett akciós útra még külön kell napi 10ezer felárat fizetnem az all inclusive-ra???

köszi

rapis Creative Commons License 2005.10.24 0 0 347

Szia !

 

én jan 14én indulok és a hotel Ambréban szállok meg nemmessze tőletek!

 

Engem a mélytengeri horgászat és minden látványosság érdekel!

 

Debrecenből indulok!

 

üdv: Sanyi

Előzmény: bettof (346)
bettof Creative Commons License 2005.10.23 0 0 346

Sziasztok!

 

Január 10.-én indulunk Mauritiusra nászútra. A Le Coco Beach-be foglaltunk szállást. Jön még vk ebben az időpontban? Örülnénk a társaságnak.

681109 Creative Commons License 2005.10.19 0 0 345

Gyűtögetem az infókat, a múlt heti Nők lapjában van egy cikk Mauritiusról :)

 

Előzmény: Sidike (344)
Sidike Creative Commons License 2005.10.18 0 0 344

Szia Gabi!

 

Itt a kirakat a valóságot is fedi. :)))

Ja!Pár hozzászólással korábban, felraktam ide a topicba 2 képet. Az egyik a hotel belülről.

Klasssz.

Előzmény: 681109 (343)
681109 Creative Commons License 2005.10.18 0 0 343
Köszi, megnézem, bár a vendégek által készített fotók érdekesebben, mint amit a "kirakatba" szánnak :)
Előzmény: Sidike (342)
Sidike Creative Commons License 2005.10.18 0 0 342

Szia Gabi!

 

A maurinet.com c. honlapon baloldalt a "Hotels & Bungalows" menünél a Le Coco-ról is vannak képek+ angol nyelvű leírás.

 

681109 Creative Commons License 2005.10.18 0 0 341

Szia Szilvi!

 

Neked is kösz az infókért, még biztos jutnak eszembe kérdések.

 

Remélem addig előkerülnek potenciális utastársak is:))

Előzmény: Sidike (339)
681109 Creative Commons License 2005.10.18 0 0 340

Szia Erika!

 

Köszi, ezek azok a fontos infók, amit az ember nem tud meg mástól, csak azoktól, akik ott jártak :)

(feltétlenül rakok be ernyőt v. esőkabit)

 

Képeket nagyon-nagyon megköszönném, érdekelne a szoba, a tengerpart is, de fakultatív képeket is szívesen megnézném, a mailem publikus.

 

előre is köszi:

Gabi

Előzmény: EErika (338)
Sidike Creative Commons License 2005.10.18 0 0 339

Sziasztok! Szia Gabi!

 

Nekünk is Józsa Anett(a) volt az idegenvezetőnk, és a Le Coco-ban lakott. Annyit róla, hogy ő nem az Aeroviva idegenvezetője, hanem szabadúszó, úgyhogy nem bizti, hogy most is ő lesz. Egyébként tényleg aranyos.

( ezeket onnan tudom, hogy volt két huszonéves facér srác velünk, akiknek tetszett a csajszi, és jól kifaggatták, még diszkóba is elvitték )    :)))

 

Jó, hogy Erika írta azt a csillagos dolgot, az all-os szolgáltatásnál, nekem teljesen kiment a fejemből pedig fontos.

Annyit még hozzá, ha a Boothause-ban szeretnél kajálni ( ez a hotel egy külön étterme), akkor a fekete csillagos ételeket-és italokat tartalmazza az all inkclusive.

 

Kóstoljátok meg a Chokocookies nevű sütit! Isteni!!!!

( Ezt a medence melletti étteremben ettük mindig, ebéd utáni desszertként )

EErika Creative Commons License 2005.10.17 0 0 338

Szia Gabi!

 

Az idegenvezető Józsa Anetta is a Coco Beach szállodában lakik, de sokat van távol a fakultatív kirándulások miatt. Nagyon rendes, csak jót tudok mondani róla.

 

Magyar animátor nem volt.

 

Ami viszont fontos lehet az az all inclusive. Mivel nekünk a tájékoztató csak másnap volt ezért hiányzott az infó. Szóval nem minden kaja, pia van ingyen. Az itallapon piros csillaggal van jelölve amit ingyen lehet inni, enni. A minibár viszont tényleg ingyen van. Minden a csoki, pia, üditő, tea, szóval minden ami benne van, illetve ami a hütő tetején (kávé, tea).

 

Erika

 

Előzmény: 681109 (329)
EErika Creative Commons License 2005.10.17 0 0 337

Szia Gabi!

 

Mi január 31-től voltunk 1 hétig. Ez idő alatt szinte minden nap esett az eső. Nem tartott sokáig (tényleg pár perc volt) de ha ruhában kapott el akkor rendesen eláztunk. Ha éppen strandoltunk akkor nem volt baj, sőt még jól is esett. Ha éppen kirándultok akkor egy esernyő nem árt. Az idő nagyon meleg és párás volt.

 

Fakultatívon mi egyénileg mentünk, mert szerinem úgy jobban megéri. Egy családnak olcsóbb a taxi mint 3x a részvételi díj. Igaz ilyenkor a taxis angolul mondja el a tudnivalókat. A recepción van árlista, hogy melyik nevezetességre mennyibe kerül a taxi. Ott nagyon komolyan regisztrálják, hogy melyik taxis vitt el titeket, szóval nem kell félni, nem olyan mint itthon. A tarifák egész napra szólnak, a taxis a kocsiban megvár, ő is hozz vissza titeket. A viteldíjat akkor kell fizetni, amikor a szállodában visszatértetek.

 

A kocsibérlést nem ajánlom, mert nagyon keskenyek az utak és ráadásul baloldali közlekedés van.

 

Amit mi az idegenvezetőnél fizettünk (Anetta a katalógusban szerepel) az a delfin túra. Az nagyon megérte, de lehetőleg ne hagyjátok utolsó napra. Valóban láttunk delfineket, sőt pipával be is lehetett menni az óceánba. Nagyon jó volt. Ez a kirándulás nem volt benne a katalógusban, de az idegenvezetőnél lehet rá jelentkezni.

 

Ha további kérdésed van, vagy szeretnél fényképeket akkor írj nyugodtan (holnaptól nem leszek pár napig).

 

Erika

Előzmény: 681109 (334)
amamsik Creative Commons License 2005.10.17 0 0 336

Valamikor január vége felé szeretnénk mi is - most megy a hezitálás Mauritius és Koh Samui között.

 

Előzmény: 681109 (335)
681109 Creative Commons License 2005.10.17 0 0 335

Szia!

 

Mikor mennétek? Mi is a Le Coco-ba megyünk az Aerovivával, február 7-től.

Szeretnénk partnereket találni a kirándulásokhoz - ha nem, akkor marad a fakultatív.

 

Igaz most nem viszünk gyerkőcöt (a mienk 6 éves), de saját tapasztalatom szerint ők jobban bírják az utazás fárdalmait, mint mi felnőttek.

Májusban több, mint hat órát kellett várni a reptéren hazafelé Tunéziából, már mindenki tiszta ideg volt, a gyerek meg szépen elszórakoztatta magát :)

Előzmény: amamsik (331)
681109 Creative Commons License 2005.10.17 0 0 334

Szia Erika!

 

Engem inkább az időjárás érdekelne, mennyire volt csapadékos, ha igen, nem zavart-e a kirándulásoknál?

Illetve egyénileg v. fakultatív jártátok be a szigetet?

 

Köszi, Gabi.

Előzmény: EErika (330)
amamsik Creative Commons License 2005.10.17 0 0 333

Köszi a választ!:)

 

Azért bízom a repülőútban, mert nagyrészt éjjel megy és akkor egy rendes gyerek (bár az enyém nem mindig az:)) mégiscsak alszik...

 

A magyar nyelvű animátor hiánya szerintem nem zavarná őt, nyáron is csak úgy ment a csapattal Rodoszon, amikor jöttek begyűjteni az aprónépet:)

Egyszer meglestem, éppen ő vezetett a minigolfban:)

Előzmény: EErika (332)
EErika Creative Commons License 2005.10.17 0 0 332

Szia Amamsik!

 

Az előbbi hozzászólásomban rosszul írtam, mert nem tavaly hanem idén januárban voltunk Mauritiuson. Amikor mi voltunk a csoportban volt egy 2 és fél éves kisfiú is. A repülőút talán azért nem volt sok, mert először leszálltunk Dabaiban ahol a transzferbe is ki kellett menni és itt töltötünk 1 órát. Ez indulás útán 6 órával volt. Majd legközelebb 3 óra múlva szálltunk le akkor már Seychelles-en. Itt már nem lehetett a gépből kiszállni, csak azoknak az utasoknak akiknek ez volt a végállomás. Innen még 3 óra volt Mauritius, viszont itt már nem volt teltház a gépen szóval kényelmesen el lehetett férni. Tapasztalatom szerint inkább a felnöttek nem fértek el rendesen, mert a charter gépen elég szűk volt a hely. Néztem most az aeroviva katalógusát és most más az útvonal, illetve most nem Travel Service lesz hanem Malév, ezért lehet, hogy ez a probléma megváltozik.

 

A szállodában már nagyon jól érezné magát a gyermeked. Van egy külön épület ahol a gyerekekkel foglalkoznak. Egész nap lefoglalják őket, díjmentesen, viszont nincs magyar nyelvű animátor (legalábbis idén még nem volt). Külön medencéjük van, szóval nagyon szupi.

 

Erika

 

 

Előzmény: amamsik (331)
amamsik Creative Commons License 2005.10.17 0 0 331

Sziasztok,

 

mi is a Le Coco Beach-csel szemezünk, de hezitálok, mert nem tudom, hogy a 4 éves gyerekünk mennyire élvezné, és mennyire bírná a hosszú repülőutat.

 

Ha van valakinek gyerekes tapasztalata (akár az útról, akár a szállodáról), szívesen fogadom:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!