Keresés

Részletes keresés

k4k Creative Commons License 2007.10.21 0 0 11102
Én elmennék egy NORMÁLIS kontaktológushoz, nem vizsönöshöz...
Előzmény: csibehusi (11101)
csibehusi Creative Commons License 2007.10.21 0 0 11101
okkés köszike
Remélem 1 hónap alatt még nem lett baja a szememnek:S
_MrB_ Creative Commons License 2007.10.21 0 0 11100
Lencse kiszed, tenyérközébe leültet. Pár csepp löttyel meglocsolod, másik kéz mutató vagy középső ujjával, ujjbeggyel körkörösen finoman elkezded dörzsolni a tenyeredben a lencsét. (15-25 mp), lencse átfordít, újabb párcsepp lötty, ujabb dörzsike (igy mindkét oldalát megdörzsölted) -én visszafordítom még1x, hogy tuti ne kifordítva kerüljön a tárolóba-, majd lencse felvesz, párcsepp löttyel "leöblít", majd beteszed az eddig üresen álló tárolóba, az aljára, és utánna öntöd fel óvatosan löttyel, ha van jelölés, akkor addig, ha nincs, akkor is minimum a tároló 2/3-3/4-éig legyen tele löttyel. Ha végeztél, másik lencsével ugyanigy.
Előzmény: csibehusi (11099)
csibehusi Creative Commons License 2007.10.21 0 0 11099
Megnéztem: Renu MultiPlus-ba áztatom akkor azzal kell megsikálni is???
Vagy mivannn most??
Beszarok ezeken a vizsünekszpresszes kontaktológusokon.
Akkor léci irjátok má le nekem h mi a teendő a lencséimmel igy tisztitási téren.
Havi lencsét használok vmi:SofLens a márkája.....
Köszike
McLaca Creative Commons License 2007.10.21 0 0 11098

Na jó, de egyáltalán nem lenne szabad csipásodnia, ez valamilyen fertőzés, vagy szennyeződés jelenlétére utal.

Az, hogy sterli csomagból veszed ki a lencsét, egy dolog, de amíg a szemedig eljut, kismillió szösz rámehet, és vannak makacs szöszök :), amik még sikálásra is alig mennek arrébb.

 

Mrs.B.: dettó. A kutyát nem érdekli, a gyártó mit mond, a lényeg, hogy a szememnek kellemes legyen az ápoló, aztán az meg ha no-rub, ha nem, sikálom mindig, mert csak úgy érzem a lencsét tsiztának.

 

csibehusi: ha komolyan írtad, akkor csókoltatom a kontaktológusodat, aki nem tanított meg a lencse tisztítására... Apropó, milyen ápolót használsz? Mert a legtöbbjének a használati utasításában szépen le van írva, hogy biza sikálni kell. Mrs.B. leírta a frankót, tessen az útmutatását követni. Annyival kiegészíteném, hogy a szakadásveszély tenyérben tisztításnál - szerintem - kisebb, ill. a dörzsölés ideális ideje 10-15mp/lencseoldal (én meg is fordítom a lencsét és úgy is megsikálom).

 

Üdv!

Előzmény: Pizzaballa (11090)
_MrB_ Creative Commons License 2007.10.20 0 0 11097
Annyira nem vicces.
Szemből lencse kiszed, tenyérben, vagy ujjak közt ápolóval átdörzsöl, leöblít, tokba betesz, ápolóval felönt, lezár, tárol.

Ha a tisztítás részét kihagyod, egy ideig semmi extra nem lesz. Aztán kis balszerencsével semmi sem lesz (látható többet számodra).

Ha ezt neked nem tanították, nem mondták el, akkor nagyon gyorsan cserélj kontaktológust. ~ : (((
Előzmény: csibehusi (11096)
csibehusi Creative Commons License 2007.10.20 0 0 11096
V mit dörzsöltök ti berakás elött???
A szemeteket v a kontekt lencsét:D
Lehet férre értettelek titeket:D
csibehusi Creative Commons License 2007.10.20 0 0 11095
Basszus...:D
A lencsét nem csak áztatni kell abba a lébe???
Én nem szokam megsikálni mielött berakom:S
Pedig már 1 hónapja van k.l.ém
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.20 0 0 11094
de írtad pl, hogy 4 vagy mennyi napig nem is vetted ki a lencsét. most mennyivel rosszabb ha dörzsölgetés nélkül közben néha a tisztító löttyben áll, mint ha bent van a szemeden. arra célzok, hogy a minimum amit ennek alapján mondani lehetne, hogy esténként a tisztító lötyben ázva is ki kell bírja azt a 4 napot dörzsölgetés nélkül. vagy nem?
Előzmény: Mrs.B. (11091)
Zozzantoz Creative Commons License 2007.10.20 0 0 11093
aoseptet nem kell dörzsölgetni
kyra42 Creative Commons License 2007.10.20 0 0 11092
A "No rub" a reklámok szerint azt jelenti, hogy nem kell dörzsölgetni? Még soha sehol nem hallottam, hogy nem kell dörgölgetni. Ezt tényleg hirdetik?! Látszik, hogy nem figyelek a reklámokra eléggé. :)
Régen volt egy reklám "és az orrodat is tisztíccsa' " szlogennel. Már nem emlékszem, mit akartak vele eladni, de biztos hasonlóan hatásos lehet megfázáskor papírzsebkendő helyett, mint a simán "no rub" lötyiben áztatás dörzsölgetés helyett.
Előzmény: Mrs.B. (11091)
Mrs.B. Creative Commons License 2007.10.20 0 0 11091
Nos asszem ilyenkor kell Reideréket idéznem! Hogy ez a "No rub" egy nagy hülyeség! Azaz az hogy nem dörgölöd a lencsét tisztitás közben hülyeség, és hogy csak gond leszbelőle, a Centrifugást is úgy kellett használnom, hogy utánna dörgöltem. Jó nem anniy ideig, de kellett, ugyanis, csak úgy jön le róla minden. Szóval én az ezerrel hirdetett nem kell dörgölnis folyadékkal is dörgöltem. De ugye mindenki úgy rontja el a szemét, ahogy akarja. Én csak tanácsot adhatok. ;-)
Pizzaballa Creative Commons License 2007.10.20 0 0 11090
Nekem mindig piros egy kicsit az egyik szemem, de ez sose akadályozott a k.l. viselésében.
A tartaléklencse steril csomagban volt, de nem lehet fordítva, egyébként is látok vele élesen.
Szerintem az lehet a baj a régivel, hogy ha este belenyúlok a fáradt szemembe, a csipát szétkenem, azon megragad a lencse és emiatt nem úszik a szememen, ha jól figyeltem meg.
Köszi a választ.
Előzmény: McLaca (11089)
McLaca Creative Commons License 2007.10.20 0 0 11089

A csipásodás rossz jel. Lencse nélkül is csipásodik? Pucolod rendesen a lencsét? Nincs kötőhártya gyulladásod?

A tartalék lencsét pedig meg kéne sikálni, és megnézni, nincs-e kifordulva.

 

Üdv!

Előzmény: Pizzaballa (11081)
_MrB_ Creative Commons License 2007.10.19 0 0 11088
Hja, a cél... az nem az 1.00 visus, hanem a lehető legélesebb látás, mellékhatások nélkül. Ezért van az, ha valaki sokáig odázgatja a szemüveget, akkor nem kap egyből pl -4es lencséket, csak 1,5-2,5 közöttöt, mert "húzza" a szemét az erősebb, forog vele a világ.
Előzmény: davi2x0 (11086)
_MrB_ Creative Commons License 2007.10.19 0 0 11087
A szemedből korrekcióval kihozható legélesebb látáshoz képest.
Előzmény: davi2x0 (11086)
davi2x0 Creative Commons License 2007.10.19 0 0 11086

Sziasztok!

Mihez képest alulkorrigált?1.00-hoz vagy 1.25-höz képest?Különben kontaktlencsénél is 100% a cél,mint szemüvegnél?

Előre is köszönöm a segítséget.

Előzmény: _MrB_ (11077)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.19 0 0 11085
nekem a solo care aqua tájékoztatója azt írja, hogy nem kell sikálni elég a lötybe rakni hosszabb időre, vagy kell sikálni de akkor elég öt perc a lötyben. Mondjuk én ettől függetlenül "sikálom" is, de nem minden nap.

egyébként nekem az a véleményem, hogy érdemes kisérletezgetni, ha egyszer nem kényelmes a dolog, mert kinek ez kinek az jönn be. hogy épp neked mi, az leginkább próbálgatás útján derül ki. a löttynél szerintem még a szemész sem tudja megmondani elméleti alapon, hogy te melyiket fogod szeretni (mondjuk annyi van állítólag, hogy nem mindegy a lötty választásnál, hogy szilikon alapú a lencse vagy sem). nekem pl az amúgy eléggé dicsért optifree nem jött be, más imádja. meg az azonos kategóriába tartozó lencséket is más anyagból gyártják a cégek, meg valahogy más a lencse peremének kiképzése is állítólag cégenkén, aztán valakinek ez kényelmes van akinek az. Próba lencse ingyen van, kisebb adag lötyöt is lehet kapni. De akár azt is lehet csinálni, hogy negyed évente amikor elfogy az egy doboz lencse váltani, ha nem jött be. Akkor meg miért is ne próbálgassa az ember amíg nem lesz jobb. Meg mondjuk most már némi tapasztalatból tudom mondani, hogy nekem mind a két lencse váltásom plusz kényelmet hozott(meg próbalencsét kétszer úgy kaptam, hogy az egyik szememre ilyet, a másikra másmilyet), a legelsőről is a biomedics55re, meg utóbbiról is a biofinityre. Ápolószerből, úgy tűnik negyedikre találtam meg a nekem igazit.
Előzmény: macimoci (11083)
_MrB_ Creative Commons License 2007.10.19 0 0 11084
Felesleges pénkidobás, folyadékpazarlás, és sanszosan nem is tisztít annyira jól, mint a sikálás.
Előzmény: macimoci (11083)
macimoci Creative Commons License 2007.10.19 0 0 11083
Jó volt!?

Csak itt többen arra gondoltunk, hogy a berakás utáni múló szúrás csípés okozója lehet.
Valahol olvastam egy ápolórol, amihez valami spec tárolót adnak, ami centrifugális (?) elven tisztítja meg a lencsét, úgy, hogy nem kell sikálni.
Valaki próbálta már, vagy legalább hallott róla valamit közületek?
Előzmény: k4k (11080)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.19 0 0 11082
Én most solo care aqua-t használok. Nekem az eddigiekből ez a kedvencem. Előtte használtam már, Sauflon ComfortVue-t, Optifree-t, meg még valamit, de arra már nem emlékszem.
Előzmény: macimoci (11079)
Pizzaballa Creative Commons License 2007.10.19 0 0 11081
Sziasztok, üdv a fórumbelieknek!

Tudna vki válaszolni a gondomra?
Már megrendeltem az új, lágy kontaktlencsémet, de csak napok múlva érkezik meg. A régi Edge lencsém, ami már biztos, hogy túlhordott, jól funkcionál, de estére mindig úgy járok, hogy össze-vissza csúszkál a bal szememen és iszonyúan becsipásít. A tartalék ugyanilyen lencsémet pedig azért nem tudom használni, mert bár most bontottam fel a steril csomagot, amiből kivettem, felhelyezés után azonnal szúrni kezd, egy heti próbálkozás után minden nap. Tudja vki, mi az oka ennek a két lencseproblémának?
k4k Creative Commons License 2007.10.19 0 0 11080
Nem volt jó a B&L?
Előzmény: macimoci (11079)
macimoci Creative Commons License 2007.10.19 0 0 11079
A löttyöm most fog elfogyni (B&L) Mit ajánlotok, milyent vegyek?
Előzmény: Törölt nick (11064)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.18 0 0 11078
én sima hajszárítóval nyomom :) oldalt van fektetve a mosógép tetején, , hogy csak az eleje lóg ki és se perc alatt megszárítja, ha le is rázom a kezemről előtte kicsit a vizet. De tervezem, hogy vagy veszek egy olyan hajszárítót amihez van falra szerelhető tartó és akkor pont ugyan úgy lehet, majd használni, mint egy rendes kézszárítót :)

Viszont úgy tűnik senki nem ajánl boltot pesten, ahol 10k a biofinity :(
Előzmény: k4k (11070)
_MrB_ Creative Commons License 2007.10.18 0 0 11077
Két fő vonalvezetése van a dolognak.
- idiótább, kevésbé alátámasztott a picit alulkorrigált kiegészítő, igy rákényszerítve a szemet az önerősítésre. Gyakorlatilag szerintem nem jó, sőt rossz, de egy időben általános dolog volt.
- nagyobb dioptriánál, vagy cilinderes szemüvegnél már nagyobbak a lépcsők, és előfordul, hogy a gyengébbel jól lát, de nem tökéletessen, az erősebbel jól lát, de nem tökéletessen. Ilyenkor evidens, hogy a kevésbé erőset kapja. Kivétel, ha a alul-túlkorrigáltság elemzése olyan képet ad, hogy jóval közelebb van már a valós dioptria a nagyobb értékhez.

Nekem is valahol két negyedes szint között van a valós dioptriám. mondjuk 125ös lépcsővel a kettő között. kapom a gyengébbet, mert lehet, hogy fáradt is volt a szem a vizsgálatkor, és ilyen eltérést simán okozhat a szemfáradság is (rontja az éleslátást kis mértékben, de ha kipihented magad, ez automatikusan korrigálódik)
Előzmény: Deep Down (11074)
Hubapapa Creative Commons License 2007.10.18 0 0 11076
Tényleg nem tudom, ezt mondták a boltban.
Szemüvegből meg tényleg gyengébbet adtak már többször.
Előzmény: Deep Down (11074)
Hubapapa Creative Commons License 2007.10.18 0 0 11075
Ezt eddig nem mondta senki, sőt a boltban is törülköző volt kézmosás után.
Előzmény: k4k (11068)
Deep Down Creative Commons License 2007.10.18 0 0 11074

Mi a jó égért adnának gyengébbet? Nehogy jól lásson a delikvens, vagy mi?

Ez szerintem marhaság, de javítsatok ki, ha tévedek.

Előzmény: Hubapapa (11065)
McLaca Creative Commons License 2007.10.18 0 0 11073

Ha hol ez szúr, hol az, akkor valami kosz van rajta. Öblítsd le a belsejét berakás előtt.

A szemben turkálást megszokod, bár ha igazán elszánt vagy, akkor ez nem számít (engem sosem érdekelt, a kényelem és a látásélmény volt a szempont).

Ha fáradt a szemed (vagy nem alszod ki magad), akkor csípni szokott, bár ez meg ápolófüggő.

A lencse pedig azért gyengébb fél D-val, mert a szemed és a lencse között a távolság 0, míg szemüvegben 1-2 cm, így gyengébb lencse is elég.

 

Mrs.B.: köszi! :) Most már azon fogom rágni magam, hogy fogyjon végre el a bontatlan doboz OX-om...

 

Üdv!

Előzmény: Hubapapa (11055)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!