Keresés

Részletes keresés

missparker Creative Commons License 2009.10.08 0 0 14699
Én nem akarnék külön zuhanykabint. Ha van kád, akkor nagyszerű kádparavánok vannak, amikkel megoldható a zuhanyozás. SZVSZ 1. verzió.
A 3-ast nem is értem. Ha van külön WC-d, miért akarsz még egyet?
Előzmény: Törölt nick (14676)
betonacel84 Creative Commons License 2009.10.08 0 0 14698
Próbálj keresgélni neten, szerintem mindenhol vállalnak házhozszállítást, az mondjuk kérdés hogy mennyiért. konkrét ötletem nincs, de hátha tud valaki ajánlani egy korrekt kereskedőt.
Előzmény: revire (14694)
ZsuR Creative Commons License 2009.10.08 0 0 14697
Ahogy kenyelmesen erzed benne magad. En is probalom elkepzelni maskepp a furdoszobat amit at kene alakitani - de legalabb felujitani - es nem megy. Azt hiszem marad az elrendezes, csak uj csempe, WC, mosdo es kad. A kad az egyik oldal, a WC, mosdo a masikon - es szemben az ajtoval semmi.

Melyik oldalon van az ajto - hosszun vagy a rovidebben?
Előzmény: Törölt nick (14695)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.08 0 0 14696
Festék? Héra. Ha szépet akarsz, nem porolódót, nehezebben sérülőt, héra latex, bár az drágább.
Indesit miben? Konyhai cuccokban? Mosógépben a whirlpool sem olyan jó (van egy faja, amiben foltos lesz a fehér) az indesit mosógépről meg nem is mondok semmit. Egyébként a vizes szerkezetekben nem szokták ajánlani a whirlpoolt (mosogatógép, mosógép)
Előzmény: grebí (14688)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.08 0 0 14695
Nekem is tetszik így, kicsi, helyeske :) Én csak egy dologhoz ragaszkodom, hogy a bejárattal szemben legyen a mosdó...
Előzmény: ZsuR (14681)
revire Creative Commons License 2009.10.08 0 0 14694
Sziasztok!
A régi padlószőnyegeinket szeretném laminált padlóra cserélni, saját magam, az anyagok megvásárlásával kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni. 50km-re lakunk Budapesttől, és szeretném valahol ott megvenni a dolgokat(olcsóbb mint nálunk) de így a szállítást kell megfizetni. Hol jönnék ki ebből a legolcsóbban? kb 60 négyzetméter padló, és 30 négyzetméter lambéria kellene, szóval elég sok, a mi kisautónkkal sokat kellene fordulni vele.
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.08 0 0 14693
Minden kádban lehet :)
(az olyan zuhanyt meg, amiben fürödni is lehet, messzire kerülöm..)
Előzmény: VKOrsi (14679)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.08 0 0 14692
Én is a zuhanyt jobban szeretem, de kád nélkül sajna értékcsökkent lenne a lakás :(
És van egy lányom, aki nemsokára kamaszodik :)
Előzmény: stigglinnc (14677)
ZsuR Creative Commons License 2009.10.08 0 0 14691
Ha van egy ismeros akinek van kocsija, es tud segiteni... ha nem, marad a taxi.
Meg mindig olcsobb, mint festot hivatni! En is magam festek - es en is no vagyok :))! No meg nem a tanult szakmam... :))
Előzmény: grebí (14688)
ZsuR Creative Commons License 2009.10.08 0 0 14690
Ha mar ott jarsz... hozz nekem is par kilot...
Előzmény: Törölt nick (14687)
missi.tmea Creative Commons License 2009.10.08 0 0 14689
Köszönöm a gyors választ.A bútorral kapcsolatban:Hol érdemes ezeknek utánajárni?
Jajj igen a festés.Ez nálam is problémát okoz,mert ezt ugye előtte meg akarom csinálni.Persze a járólapokat is.
Borzolt kedély,gondolom Te is átestél akkor ezeken.Ha van még valami tipped erre is azt én is meg köszönném.
Előzmény: Törölt nick (14686)
grebí Creative Commons License 2009.10.08 0 0 14688
Hello.
Nekem is hasonló a problémám. Csak én festeni szeretnék ( nem vagyok tisztában a festékekkel... amúgy nő vagyok:) )
Nekem az okoz fejtörést, hogy bárhol veszem meg az X doboz festéket, nem tudom hogy fogom hazahurcolni, mivel autóm nincs.
Amúgy én is sok jót hallottam a whirpool-ról, bár nekem Indesit van, és az sem rossz.
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.08 0 0 14687
A fürdőszobás dologra pedig majd ránézek, ha visszaértem bankból :)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.08 0 0 14686
Most estem túl ezen én is :)
Sok nézelődés után úgy döntöttem, hogy a nem vizes cuccokat a whirlpoolnál veszem meg, a vizeseket pedig aegnél.
Whirlpool akciós katalógusából vettem mindent meg, sütő, indukciós főzőlap, beépíthető hűtő, mikrós gőzpároló, szintén beépíthető....
Ha a márka megfelel, akkor bármelyik márkakereskedőnél megkapod, ha jó az apróhibás is, akkor whirl.hu
Ha aeg akkor markabolt.hu
Páraelszívóból meg nekem cata-t ajánlottak, az én tipusom 80e, de az ipari elszívók teljesítményét tudja. Ott figyelj, hogy ne csak a névleges teljesítményt vedd észre, mert az csak hanta. (állítólag)
Előzmény: missi.tmea (14685)
missi.tmea Creative Commons License 2009.10.08 0 0 14685
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni.Épp a lakásfeljútás elején járok és a konyhát szeretném kompletten megcsinálni.
Az lenne a tervem,hogy az elektronikai eszközöket(hűtő,sütő,tűzhely,stb) beépítsem a konyhabútorba.Jelenleg még nem fogtam hozzá a vásárláshoz,ezért is írok most Nektek,hogy tanácsokat kérjek:
Mit és hol vegyek?Mennyire figyeljek a márkákra?Szerintetek hol érdemes vásárolni?
estrella22 Creative Commons License 2009.10.08 0 0 14684
Köszi

A nehezen értelmezhető dimenziók közül az egyik egy háromszög (nagyjából derékszögű, de nem néztem meg pitagorasz tétellel :)), a másik pedig egy deltoid.
Előzmény: kofic (14668)
ZsuR Creative Commons License 2009.10.08 0 0 14683
... par apro modositas... :))

Előzmény: ZsuR (14682)
ZsuR Creative Commons License 2009.10.07 0 0 14682
Mutattam mar? Kedvenc alaprajzom... almodozas :))... szinte atalakitas nelkul meg tudnam szeretni (ferjem szerint ilyen nem letezik)...

ZsuR Creative Commons License 2009.10.07 0 0 14681
Ez lenne az egyetlen furdoszobatok? Mert ha igen, jo ha van egy kad benne. Minden kadban lehet zuhanyozni - egyikben kenyelmesebben, mint a masikban :)).

Nekem tetszik az a megoldas, hogy egy nagy kad az egyik oldalon, - melyik a hosszabb oldal? Hol az ajto, melyik oldalon? 240 vagy 180?

Ha az egyik oldalon a kad - es a masikon a mosdo-mosogep, az lehet meg szellos megoldas, ha a mosdo egy lapba van beepitve, ami a mosogep fole is nyulik, igy van helyed lerakni ruhakat is.

Lattam egy megoldast a zuhany/kad kombinaciora, tetszik ez a fel ajto megoldas.

Valami ilyen lesz a megoldas nalam is (ha lesz ra penz es ido), az egyik oldalon a kad, egesz hosszaban, hellyel a vegen, ahova ulni lehet, vagy letenni szappant, izet.
A masik oldalon egy ajto, amit ki lehet nyitni takaritashoz, nem kell a kadba allni.

A masik oldalon a WC, mosdo. Ha nalad nincs WC bennt, oda fer a mosogep, es folotte van hely pipere szekrenynek.

Előzmény: Törölt nick (14676)
cicó Creative Commons License 2009.10.07 0 0 14680
Azért azt a burkolást csak megoldanád valahogy ;)
Előzmény: cicó (14678)
VKOrsi Creative Commons License 2009.10.07 0 0 14679
olyan kádat, amiben zuhanyozni is lehet.
Előzmény: Törölt nick (14676)
cicó Creative Commons License 2009.10.07 0 0 14678
Én üresen hagynám, de elfogult vagyok, mert utálok zuhanyozni :)
Előzmény: Törölt nick (14676)
stigglinnc Creative Commons License 2009.10.07 0 0 14677

 

Nekünk van zuhanyfülke is és kád is a fürdőszobában és csodálatos! Szinte csak a zuhanyt használjuk, mert az kényelmesebb, pláne most, mióta kilukadt a rohadt kádunk és épp nincs kedvem szétveretni körülötte a csempeborítást, meg épp sok pénzünk sincs új (normális!) kádra, meg újraburkolásra.

 

(Azt már csak érdekességként említem, hogy a zuhanyfülke épített, viszonylag nagy, hogy majd amikor a hamut is mamunak mondjuk, és egy kádba beszállni, meg onnan ki egyet jelent a combnyaktöréssel, még egy szék is befér és azon ülve is tudunk tisztálkodni :-)))

Előzmény: Törölt nick (14676)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.07 0 0 14676
Kérdeznék...

Nem jutok előrébb a fürdőszobámmal. (konyhám már készül:))

Szóval van egy normális méretű wc-m, külön, a fürdőszoba 240*180.
középtájon az ajtóval. 2 fix hely van, bejárattól bal oldalon a kádé, jobbon pedig a mosógépé. Célszerű lenne bejárattal szembe tenni a mosdót, a kétséges a jobb oldali sarok lenne.
1. verzióban megmaradna a hely üresen, vagyis lenne hely rendes fürdőszobaszekrénynek, szennyestartónak, vagy csak úgy szellősen helynek.
2. verzióban beférne oda pont egy félköríves zuhanykabin, ami klassz lenne, de nem lenne elég tágas
3. verzióban pedig jobbsarokban csüccsenne a wc, ami eredetileg is kinézett a terveken, akkor nem lenne annyira zsufi a fürdő, mint a zuhanykabinnal...

Melyiket választanátok?
Soká Creative Commons License 2009.10.07 0 0 14675
Nálunk a hasonló méretű lépcsőfordulóban (már így vettük) az acél vázhoz hasonló módon 3-4 különálló palló rögzül.
Sajnos tanítani lehetne, hogyan nem szabad lépcsőt tervezni, szidom az előző tulajt mint a bokrot, de miután kellően stabil nincs kedvem (és pénzem) újrakészít(t)e(t)ni.

Ha mégis újracsinálnám, akkor mindenképpen valami egybefüggő felülettel próbálnám megoldani (táblásított anyagból, vagy svédpadlószerűen olyan szereléssel, ami hagyja mozogni a fát.
Előzmény: rferi (14672)
rferi Creative Commons License 2009.10.07 0 0 14674

Tudom, csak nálad volt a felvetés, azért arra nyomtam választ.

 

És az utolsó bekezdéseddel is egyetértek.

Előzmény: kofic (14673)
kofic Creative Commons License 2009.10.07 0 0 14673
Koszi!
Nem engem kell, hogy meggyozzel:)

Csak arrol a helyzetrol beszelek amikor azt probalom meg elmagyarazni ,hogy alkalmasint azok a fulek amiket a lakatos felhegesztett , alapbol nem vezetnek jo megoldasra .

"szal talán meg lehet csinálni egy lapból"

A talan az 90%? A 10% elkefelt melo meg a megrendelo szemszogebol egy 100%-an szar munka . Senkit sem erdekel , hogy az elozo 9 sikerult. Es azert itt szazezrekrol beszelunk ezt Te is tudod .
Előzmény: rferi (14672)
rferi Creative Commons License 2009.10.07 0 0 14672

Én a nővéremék lépcsőjét csináltam annó....

Ott egy pihenő volt, egy 180x90 centis.

3 darabból tettem fel, tömör, 4 centis tölgy, és bizony mozgott az!

Fel nem puposodott, hullámossággal sem volt baj, szal talán meg lehet csinálni egy lapból, de akkor annak a felerősítése kell trükkös legyen.

Egy ilyen pihenőn a hosszú mérettel párhuzamos szálirány játszik általában, mivel akkor párhuzamos a lépcsőlapokéval,és úgy mutat jól.

Ekkor csak a kisebbik méret mozog, de ott is jól átgondolt felerősítés kell.

Olyan, hogy négy sarkán felcsavarozom alulról négy csavarral - felejtős.Vagy a lap reped ketté/többé, vagy a csavar szakad.

Előzmény: kofic (14668)
mammamija Creative Commons License 2009.10.07 0 0 14671
Anyám borogass! Ezzel aztán el"cicó"-ztál egy darabig!!!! :)) Hogy tudotok ilyeneket kitalálni az rejtély - én csak "koppintani" tudok:))
Előzmény: cicó (14653)
mammamija Creative Commons License 2009.10.07 0 0 14670
:)) Mi lenne? szarozok még mindig a festéssel (jó ez a 26 fokos meleg októberben) - túlbonyolítottam a dolgot, mert nekiálltam a régit festéket lekromofágozni (nem kellett volna) ezért dupla annyit dolgozok vele, mint amennyit gondoltam.
Ma már vége az ablakprojektnek (plusz két erkélyajtó) - jöhet a leányszoba, meg a nappali festése - de nem tudunk megegyezni a szinben.
Aztán kellene valahogy ANRO díszlécet is felgyógyítani a fal- és mennyezet közé, de némi lejtése van a mennyezetnek úgyhogy tanácstalan vagyok hogy fog az kinézni - (bár az alattam lévő lakásban gipszből van, tripla áron - ott annyira nem látszik a lejtés) - aztán a fürdőszoba sincs még kész, meg a konyha-előtér sincs. Szóval van dolog bőven, de egyedül néha nincs valami nagy motívációm:)))
Ma speciel régi típusú kilincsre vadászok majd valahol (kb. 3 éve rossz a zár a külső erkélyajtómon - épp ideje pótolni:))
Előzmény: cicó (14650)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!