Keresés

Részletes keresés

Töck Jenő Creative Commons License 2014.05.08 0 0 60442

Valami azt súgja nekem, hogy OSB lapra ragasztott kültéri burkolat nem lesz hosszú életű. Más a hőtágulásuk és főleg a rugalmassági modulusuk. Magyarul terhelés hatására másképp deformálódik a lap és a burkolat, egymástól valószinűleg búcsút vesznek.

gabrielke Creative Commons License 2014.05.08 0 0 60441

Ez 100nm ha jól számolom. OSB-ből is minimum 300ezer Ft + a faváz (+ a burkolat). 

Vagy a 10x10 az a gerenda méretei?

 

Én mondjuk biztos, hogy csinálnék egy sávalapot, eleve a kitermelt földet beraknám középre, plusz hozatnék valamit amivel feltölteném, aztán rá egy jó 10cm-s vasbeton lemez.

 

Ennek kb. semmi se tud ártani és bármit elbír, akár egy kis medencét is rá lehet tenni a tetejére.

 

Mire az OSB-t megcsinálod úgy, hogy ne rohadjon szét 5 év alatt (vízszigetelés alul-felül), értelmes burkolat, stb... addigra négyzetméterárban legalább ott leszel mint a vb., szilárdságban meg seholse.

 

Nekem van amúgy egy erkélyem mikrobarázdált vörösfenyőből, az valami 4-5000Ft volt négyzetmétere ha jól emlékszem.

Ennek is kell aládolgozni, trükkös csavarok kellenek bele, le is kell olajozni legalább, szóval nem két forint ez se mire elkészül.

Teherbírásra persze sehol nincs a vb-hoz képest.

 

 

Előzmény: zhari2 (60417)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.08 0 0 60440

idős növényeket nem igazán lehet átültetni, hacsak nem kertészetből van többszörösen iskolázva, egy  gyökérzet miatt, kettő, azt a napfényt stb..szokták meg és megpusztulnak.

Előzmény: General Specific (60434)
KömKel Creative Commons License 2014.05.08 0 0 60439

Nincs.

Aki nem képezi magát autodidakta módon ezekből a programokból (folyamatosan követve a frissitéseket), az nem kapja meg máshol.

 

És sajnos a 40 év feletti épitészek jó része erre már nem hajlandó... ők azok, akik az energetikai újdonságokat akkor tervezik be, ha az épittető kellően ragaszkodik hozzá, máskülönben az "5 cm elég a padlóba" és társai mennek.

Előzmény: Wattocsak (60438)
Wattocsak Creative Commons License 2014.05.08 0 0 60438

Forrásanyagként felhasználom a az írásod!! :-)

Nincs az építészeknél olyan továbbképzés ahol ezt elmondják nekik?

Előzmény: KömKel (60437)
KömKel Creative Commons License 2014.05.08 0 0 60437

Egyértelműen az épitészeké, mert ez épületszerkezettan, ill. épületfizika.

Egy épitésznek már régen nem csak vonalakat kell húzkodnia, hanem Winwatt vagy hasonló program segitségével pára, hő, hang szempontjából tudnia kell méretezni a szerkezetet.

 

Te mint gépész már csak a hozott szerkezetből dolgozol, maximum visszaszólsz, ha mondjuk a csak padlófűtéses hőleadáshoz kicsit kellene növelni a hőszigeteltségen.

Előzmény: Wattocsak (60435)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.08 0 0 60436

 

- aki kitalálja és

- aki éppen módosít rajta....

 

Előzmény: Wattocsak (60435)
Wattocsak Creative Commons License 2014.05.08 0 0 60435

Kérdés KömKelhez.

 

Kinek a feladata a falszerkezetek vizsgálata, hogy azokban párakicsapódás létrejön vagy sem?? Állandó harcom van az építészekkel, hogy ez nem az ő feladatuk, de a falszerkezetet sem én találom ki, én hozott anyagból dolgozom.

General Specific Creative Commons License 2014.05.08 0 0 60434

Nálunk a HÉSZ en bloc kerítésről és annak megengedett magasságáról beszél.

 

Mellesleg most olvasom, hogy pár száz ezer ft-ért lehet "koros" fát is átültetni, azt meg biztos szabad, noha sosem 100% az eredmény. (Ráadásul örökzöldhöz ma már késő van....)

 

 

FéOFF:

 

nem tudom, ki hogy van vele, de a kert intimitása, a szomszédok és külső érintettek belátásának teljes megakadályozása számomra a kert és a ház legfontosabb szempontja.

 

A nyaralónkban évtizedekkel ezelőtt előrelátó módon úgy ültettük a zöldeket, hogy ma már mind a 4 oldalról átláthatatlan zöld fal veszi körbe, de a kapuk is el vannak takarva.

Így ha valamelyik szomszéd meggárgyul, akkor sem nagyon érinti ezt a preferenciámat.

 

Itt (Bp.) sajnos megtalálták az Achillesemet, és nyilván pont azért kerülnek ide az erkélyek, mert innen van előtte neki tér. Hát nem lesz.

Előzmény: KömKel (60433)
KömKel Creative Commons License 2014.05.08 0 0 60433

Hát ez egy nagyon jó kérdés...

Előzmény: Törölt nick (60429)
zhari2 Creative Commons License 2014.05.08 0 0 60432

Köszönöm a terasz témában a hozzászólásokat.

Sajnos anyagi okokból kizártuk ezt a műanyag-fa kompozit megoldást. Kicsit irreális a 10-15 ezer Ft-os m2 ár.

 

Kültéri linúleum létezik? Nem találok rá ajánlatot..

General Specific Creative Commons License 2014.05.08 0 0 60431

Ez is jó kérdés...?

Mi a "nem tömör"? Dróthálóra tett nádszövet vagy ilyen az tömör?

Csak nem, hiszen, szél, víz átmegy rajta. Csak éppen nem lehet rajta átlátni.

 

http://keritesmania.hu/kepgaleria/arnyekolo-halo-keritesre/mus-veny-felrakasa-keritesre.html

Előzmény: Törölt nick (60429)
General Specific Creative Commons License 2014.05.08 0 0 60430

Elnézést, ha nem voltam egyértelmű, de pont hogy magas növésű örökzöldet akarok, de mivel azonnal 5 méteres növényeket nem tudok kb. 12-15 méter hosszban ültetni (ha egyáltalán lehetséges, akkor ez milliós tétel lenne...), így kell valami megoldás arra az évekre, amíg azok megnőnek.

 

A másik meg az, hogy ez pont nem a telek határvonalán lévő kerítés, hanem az én telkemen lévő " valami".

De mi? Telek közepén lévő kerítésről nem tud az oték, ki is építene ilyet?

Ez "építmény"? Azért az csak nem...

Simán feláldozok 1-2 métert a telkemből, hogy a saját részemre rakjam a takarást.

 

 

Előzmény: KömKel (60426)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.08 0 0 60429

Tehát a nem tömör kerítés bármilyen magas lehet...?

Előzmény: KömKel (60426)
KömKel Creative Commons License 2014.05.08 0 0 60428

30-40 cm-ként kell párnafázni, elég sűrűn kell akkor az a gerendázás :)

 

(ettől függetlenül mondjuk egy ennyire kiemelt terasznál még mindig olcsóbb, mint felbetonozni, alapozni, feltölteni, stb)

Előzmény: joevagyok68 (60427)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.05.08 0 0 60427

ha sűrűn rakja a 10x10-es gerendát alá, akkor NEM !  :-)

 

Lehet félre ...de én úgy értettem, hogy 10x10 gerendákból lesz az "alapja", és arra menne az osb ...

"mely (0,8 m magas 10*10-es fa gerenda szerkezet)"

Előzmény: KömKel (60424)
KömKel Creative Commons License 2014.05.08 0 0 60426

A nem-utcafronti kerités max magassága az OTÉK szerint:

 

"(6) A telek határvonalain létesíthető kerítés kialakítását - a helyi sajátosságokra is figyelemmel - a helyi építési szabályzat meghatározhatja. Ennek hiányában tömör kerítés csak legfeljebb 2,50 m magassággal létesíthető. Amennyiben a telek határvonalán támfal építése is szükséges, a támfalon tömör kerítés csak akkor építhető, ha a támfal és a tömör kerítés együttes magassága a 3,0 m-t nem haladja meg."

 

A sokadik probléma az az ilyen épitményekkel, hogy rohadt nagy a szélnek kitett felülete, és komolyan méretezni kell az egészet, különben kidönti.

 

Ültess oda magasnövésű bokrot/sövényt, vegyél készen árult földlabdásat.

Előzmény: General Specific (60425)
General Specific Creative Commons License 2014.05.08 0 0 60425

Urak,

 

Nem igazán műszaki, hanem jogi a kérdés, de hátha ide befér:

 

A szomszéd úgy építkezik, hogy a felém eső homlokzatra két emeleti erkélyt is épít, amivel kényelmesen belát a kertembe.

Körbejártam a témát, minden szabályos, nincs beleszólásom

(mellesleg: amikor én építkeztem (máshol) 20 éve, akkor a szomszédnak még volt, a földszinti ajtón kívül nem is került SEMMI a felé eső homlokzatra... de hát más idők járnak :-(

 

Na most ezzel sajnos kint van a csatabárd, és én ezt a belátást BÁRMI ÁRON meg fogom akadályozni.

 

A 3-5 méter közti sáv a kritikus, de sajnos 5 méteres növényfalat nem tudok gyorsan teremteni, ezért gondoltam erre:

 

Valami örökzöld sor, tövéhez magas karókkal (mintha támaszok lennének), közte pedig valami nádszövet, műsövény, vagy ilyesmi - persze fixen rögzítve, és nyilván nem a közös kerítés szakasz teljes 50 méterén.

Tehát kifejezetten nem a kerítést magasítom, hanem a magam oldalán csinálom.

 

Milyen módon köthetnek belém, mit szegek meg?

 

 

 

 

KömKel Creative Commons License 2014.05.08 0 0 60424

A WPC alá is kell ugyanúgy lejtést adó betonréteg.

 

(bár egyik háznál tetőterasznál vastag kulékavics réteget raktunk alá, igaz az tetőterasz volt)

Előzmény: joevagyok68 (60423)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.05.08 0 0 60423

"van valami félig müa.-félig fa teraszburkoló is a bauházban !"

http://www.rattanexclusive.hu/kulteri-burkolat?gclid=CPCc0ZOInL4CFUTHtAodS3sAMA

nem olcsó...de legalább drága.  :-)

Előzmény: zhari2 (60417)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.05.08 0 0 60422

"Csináld keményfa, pl. tölgyfa burkolattal."

 

Pont ezt akartam én is írni...akkor már nem 1xűbb, egyből valami "burkolat"ból kialakítani a felületet ??  mikrobarázdált burkolat vagy valami hasonló...van valami félig müa.-félig fa teraszburkoló is a bauházban !

Előzmény: zhari2 (60417)
Égető1 Creative Commons License 2014.05.08 0 0 60421

 Csináld keményfa, pl. tölgyfa burkolattal.

Előzmény: zhari2 (60417)
KömKel Creative Commons License 2014.05.08 0 0 60420

Az OSB nem jó ilyesmire, kültérre.

Csak akkor alkalmazhatod, ha kivülről burkolod, viszont a másik oldaláról sem tud párát kapni (magyarul tipikusan könnyűszerkezetes fal ilyen).

 

Nézd meg a betonyp lapot, az alkalmas lehet erre a célra, csak annak is megfelelő sűrűségű alátétezés kell.

Előzmény: zhari2 (60417)
murray Creative Commons License 2014.05.08 0 0 60419

hát nemtudom. én most raktam le kb 15-18nm kültéri grselapot és alákentem vagy 200kg csemparagasztót de sztem még többet is. plussz a lapok, fuga durva súlya van.

Előzmény: zhari2 (60417)
C20NE Creative Commons License 2014.05.08 0 0 60418

Van olyan tapadóhíd és ragasztó amivel meg lehet csinálni, de fogalmam sincs, mennyire lesz tartós.

Előzmény: zhari2 (60417)
zhari2 Creative Commons License 2014.05.08 0 0 60417

Technológiailag mennyire hülyeség olyan külső kerti fedetlen teraszt készíteni, mely (0,8 m magas 10*10-es fa gerenda szerkezet) OSB tábla fedése burkolva lenne padlólapokkal ? Mennyire tartós megoldás a kertben vízszintes osb lapokat burkolni flexibilis ragasztóval és kültéri padlólapokkal.

Beton alapot az ára miatt a fa borítást pedig az évenkénti festés szükséglet miatt vettük el.

 

Valamilyen tapasztalatotok a témában van?

tgwh3 Creative Commons License 2014.05.07 0 0 60416

Továbbá itt a csevegő, ahová javasoltam, hogy menjünk át folytatni a témát:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9217423&la=129067427

Elég sok szakmai infó felkerül oda is, nem lenne rossz ha az építkezés-felújítás témához kapcsolódó off ott lenne, mert érdemes elolvasni az eszmefuttatásokat.

tgwh3 Creative Commons License 2014.05.07 0 0 60415

Gyomlálás volt, valahogy ez is belekerült. Nem baj, visszamásolom, és várom, talán Vundergraf kollégának tettem fel a kérdést.

 

A törölt hozzászólás dátuma:
2014-05-06 23:51:30

A törölt hozzászólás szövege:
Akkor térjünk már vissza az ablak témára ha lehet, mert most érdekel a vége :D
A rajzodon a ''hab'' gondolom a szigetelést takarja. Tehát az ablak és a hab között legyen kitöltve purhabbal, és dobjunk fel valami párazáró fóliát. Mekkorát? Mi van akkor, ha előbb lesz az ablak, és utána a szigetelés? Ha nyomunk bele még egy kis purhabot, egyenest a régire, azzal nem lesz gond? Hogy oldjuk meg a párkányt? Redőnyt mire rögzítik, az ablakra vagy a falra (ez esetben szigetelésen át?)?
Jó, kisebb felületen tud hűlni, de ha ilyen tökegyszerű, akkor miért vitatkoznak rajt a mérnök urak?
Netán ha kétlépéses a project, előbb dobja fel a zemberfia a szigetelést, majd pár év múlva cseréljen ablkot? Milyen szinten lehet javítani a hungarocellt? Vagy a grafitost, mert ugye erről is csak itt hallottam először, errefelé csak a hagyományos hungarocell használatos...
Olyan szinten vannak eltérések és monyákolások, hogy mindenre a megrendelőnek kell figyelni? Pl. a szigetelés leesett valamelyik panelről, jött a szakértő, hogy bizony egy tábla öt pöttyel volt odaragasztva, persze hogy lejött... már pedig öt pötty ó'ccsóbb anyagdíjban is, tehát a spórolós megrendelő erre fog rábólintani, főleg hogy a mesterek szerint ,,jóvanazúgy''... 

Dunit Creative Commons License 2014.05.07 0 0 60409

 mi ez a csörte ??

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.06 0 0 60406

De értem/látom... mert akkora barmok a szülei, hogy ráhagyják, ha nem tanul.

Előzmény: C20NE (60397)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!