Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.07 0 0 3488

Ha van esővíz akkor azzal, de ha nincs akkor marad a nitrátos kútvíz.

Előzmény: tunderlala-3 (3487)
tunderlala-3 Creative Commons License 2013.08.07 0 0 3487

milyen vízzel locsolod őket, esővízzel?

Előzmény: Törölt nick (3485)
tunderlala-3 Creative Commons License 2013.08.07 0 0 3486

 

http://www.wuxal.hu/hasznalati.html

dísznövények levéltrágyázására önmagában vagy a növényvédő szeres kezelésekkel kombinálva, a növények fejlettségi állapotától függően 0,05-0,5%-os, tápoldatozásra 0,05-0,1%-os töménységben havonta egy alkalommal,

 

Permetezésre 20 literre tegyél  2 kupaknyit (0,2 %-os oldat), belocsolásra pedig csak egy kupakkal, az a 0,1 %-os, annál több belocsolva semmiképpen ne legyen, nehogy megégesse a gyökeret!

 

Adjad neki belocsolva és permetezve is, egyszerre mehet így is, úgy is.

A Wuxallal egyszerre adhatod neki belocsolva a vasat is, én úgy adtam.

 

Keserűsó is jó lenne még, az is mehet egy következő alkalommal (kb. 10 nap különbséggel mehet nyugodtan, nem tartottam be az egy hónapot én sem, adtam nekik, mert nagyon tápanyaghiányosak voltak) belocsolva wuxallal együtt, és akkor a levélre ne a wuxalt, hanem a keserűsót permetezd!

 

Ahogy a levelek kinéznek, az az égett kinézett, azt kálium (kapja a wuxalból) és magnézium hiány okozza (arra meg a keserűsó, magnézium-szulfát kell).

 

zöldülni pedig fog a nitrogéntól, foszfortól, ami szintén van a wuxalban és a vastól.

 

nem ártana a gyökerét topsinnal kezelni, nekem mondták, hogy a topsinos kezelés után kezdődik majd a látványos zöldülés és tényleg úgy is volt... amíg beteg a gyökér, addig hiába adsz bármit, nem tudja úgy felvenni, ahogy kellene, azért romlik le ennyire a növény... mert azért ez elég súlyos, ahogy nálad is kinéznek.... pont mint nálam voltak.:((

 

 

Előzmény: Törölt nick (3485)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.07 0 0 3485

OK.

Holnap hajnalban indul a wuxal hadművelet.

Mennyit tegyek 16 literbe?

 

 

Előzmény: tunderlala-3 (3484)
tunderlala-3 Creative Commons License 2013.08.07 0 0 3484

hát ezek pont úgy néznek ki, mint ahogy az enyéim kinéztek:((

 

viszont a butuskának gyönyörű szép egészséges levelei vannak... majd mutasd a virágot is!

 

én még nem is reménykedem, hogy jövő tavasszal virág lesz rajtuk, annyira minik még.

Előzmény: Törölt nick (3482)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.07 0 0 3483

Ez a butuska meg most lett bimbós.

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.07 0 0 3482

Na itt az én két betegem.

Az egyik solungeana. A másik  a nagylevelű nagy csontszínű virágú magnólia.

 

 

 

Előzmény: tunderlala-3 (3481)
tunderlala-3 Creative Commons License 2013.08.06 0 0 3481

Nagy valószínűséggel a tavaszi három hetes eső miatt a gyökereik begombásodtak, így hiába kaptak tápot és vasat, a sérült gyökereken keresztül nem tudták felvenni, "éheztek".

 

ajánlottak gombaölőszert, amivel a gyökereket belocsoltam kétszer, egyidejűleg kaptak wuxal supert, vasat és magnézium szulfátot permetezve és belocsolva is, és az --egyik különösen-- gyönyörűen kezdenek helyrejönni, úgyhogy öröm van.:D

 

szerintem jövőre nem lesz még rajtuk virág, annyira bébik még, tavaly ősszel ültettem őket és nagyon picikék voltak, amikor vettem őket, az idei nyáron a fejlődés helyett meg ez volt, örülök, hogy élnek egyáltalán.. de türelmes vagyok:)

 

a tiéddel az új helyen hasonló gond nem lehet, mármint, hogy túl sok vizet kapna és emiatt a gyökér tönkremegy... viszont -- mivel olyan kis hely van a burkolatban kihagyva-- fokozottan kell majd locsolnod, még esős időben is, mert ott nem sokat fog kapni.

 

mennyi idősek, különösen, amelyik már olyan szép nagy az előző képeken? gyönyörű szép!

Előzmény: norika85 (3479)
norika85 Creative Commons License 2013.08.06 0 0 3480

 

 

Egy és ugyanaz :-( A kertbe belül már nem volt hely és nagyon szerettem volna egy nagyvirágú magnóliát nagy hiba volt kitenni szeles és ezáltal gondolom fagyos is volt neki télen kerítésen kívül ! Aztán tavasszal nemhogy virág még levele se jött talán 2 ágat láttam ami élt ( kértem itt is tanácsot ;-) Drasztikus metszés, kiszedtük óvatosan és a kertben volt átalakítás kerestünk neki jó helyet! Jól érzi magát úgyan tavasszal nem virágzott de most a hetekbe 2 virág lesz rajta :-D 

norika85 Creative Commons License 2013.08.06 0 0 3479

Nagyon szép egészséges lett ;-) Jövőre sok-sok virág legyen rajta!! Mi volt a baja vajon ? 

Előzmény: tunderlala-3 (3477)
tunderlala-3 Creative Commons License 2013.08.06 0 0 3478
Előzmény: tunderlala-3 (3477)
tunderlala-3 Creative Commons License 2013.08.06 0 0 3477

ez nagyon gönyörű szép!:)

 

nekem is sikerült visszahoznom a halál torkából a beteg magnóliákat, nagyon szépen alakulnak, de úgy látom, még van hová fejlődniük zöldülésben.:)

Itt tart most a szebbik, a másik még nem ennyire zöld, de már szintén a javulás útjára lépett, nagyon örülök neki én is, mert már lassan kezdtem keresztet vetni rájuk.

 

Előzmény: norika85 (3476)
norika85 Creative Commons License 2013.08.06 0 0 3476

     Ő virágzott tavasszal is ;-) 

 

 

 Nagyvirágú, és tavasszal nem virágzott most pedig, 2 virág kezdeményt is láttok rajta, nagyon örülök, mert tavaly lett átültetve és nagyon visszalett vágva 180 cm nagy volt azt hittem nem is éli túl! Nagyon Boldog vagyok :-) 

 

norika85 Creative Commons License 2013.08.06 0 0 3475

Sziasztok

 

Másodvirágzás :-) 

artamira Creative Commons License 2013.07.31 0 0 3474

Minek kell annyit locsolni? Én a 6 éveseket egyáltalán nem locsolom, (sőt 3. évtől nem locsolom egyáltalán őket)

Kora tavasszal kiszórók vasgálicot a tövükhöz, amit sekélyen bekapálok, utána a természetre bízom őket. Most is volt rengeteg  másod virágzás, ami annak a jele, hogy jól érzik magukat. Ezzel a sok locsolással csak megtelik a talaj vizzel, és a pangó vízre nagyon allergiásak, meg egyébként is menjen csak lefele a gyökere a méllyebb rétegekbe és találjon ott vizet magának.  

Előzmény: .JiM. (3471)
gyula.uw Creative Commons License 2013.07.30 0 0 3473

Szia üdvözlek téged és a többi fórumozó társakat .

 

gyula. uw vagyok az Oltás,szemzés, dugványozás fórumról. Lene egy számomra nagyon fontos kérdés hozzátok .

 Meditárránium  nagyon tetszenek a növényeid  én is szeretnék hasonlókat szaporítani  kizárólag saját  részre .minden ismerősömnek van magnólia  fája csak sajnos nekem nincs, adnának is az övéjükből csak nem tudom hogy kel szaporítani őket .Én nagyon sok gyümölcsfát oltok ill. szemzek egész jó eredménnyel  és citrus féléket is is oltok ill. dugványozok de a magnólia az számomra egy rejtély volt az asszony szeretné hogy szaporítsak ezekből a fajtákból neki de sajnos nem tudom hogy  ,mi enek a folyamata .

Ara szeretnélek meg kérni ha nem titkos hogy hogy is csináljam ezeknek a szaporítását ,ha tudok valamibe segíteni én is álok a rendelkezésedre.

 

Tisztelettel: gyula

 

Előzmény: Mediterránum (3460)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.29 0 0 3472

Igen locsolhatod.

Érdemes megpermetezni nyomelemes vastartalmú lombtrágyával is.

Egy kis magnézium szulfátos ( keserűsós)  permetezés is jó lehet ,ennek  a töménységét most nem tudom.

A talaj savanyítása is hasznos , az vona a legfontosabb savanyú tőzeggel , fenyőtű lombfölddel , végsősoron akár ecetes vízzel is.

Szerintem az ecetes víz csak akkor hatékony , hogyha a talaj már korábban elő volt kezelve tőzeggel és bemosódás miatt szennyeződött mésszel.

Előzmény: .JiM. (3471)
.JiM. Creative Commons License 2013.07.29 0 0 3471

szanCSI2robida:

Köszönöm szépen!

Oldható vasgáliccal is locsolhatom? 1-2 hetente?

Előzmény: Törölt nick (3468)
.JiM. Creative Commons License 2013.07.29 0 0 3470

Igen, nekem is a növényegyik oldaláról kezdődik ez, és halad szépen a másik irányba..

Előzmény: küf (3466)
robida Creative Commons License 2013.07.26 0 0 3469

Az hogy vashiányos, nem kérdés, látszik, ahogy az erek között sárgás lett a levél. Szancsinak ebben teljesen igaza van.

De miért öntözöd naponta? 15 éves magnóliát már nem kell ennyit öntözni.

 

 

Előzmény: .JiM. (3465)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.26 0 0 3468

Vashiány. Meszes a talaj. Savanyítani kell a talajt (valaki egy-két hetente egy alkalommal  0,6%-os ecetes vizes locsolást javasolt). Vaskelát és magnézium pótlás szükséges.

Előzmény: .JiM. (3465)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.26 0 0 3467

Meztelen csiga?

 

Tedd ki az aszfaltra autóversenyezni.

 

 

Előzmény: Mustár (3464)
küf Creative Commons License 2013.07.26 0 0 3466

Szia! Pont akkortájt kezdődött nálunk is a kb. 10 éves Susan-on. Én még nem vágtam le az ágakat, hátha rendbejönnek, de egyre csúnyábbak. A növénynek csak az egyik oldalát érinti, ezért talán a gyökereknél lehet a baj, de nem értek hozzá.

Előzmény: .JiM. (3465)
.JiM. Creative Commons License 2013.06.21 0 0 3465

Sziasztok!

Sajnos nekem is gondom lenne a liliomfámmal. :(

Az enyém olyan 15 év körüli, de 2-3 éve a képen látható módon elkezdett barnulni, és nem jövök rá mi lehet a baja. Már hívtam kertészt is, tavaly permeteztem, de egyre rosszabb a helyztet. Kapott már vasat, különboző zöld tápokat, de semmi. Sajnos egyre több ágat kell levágnom annyira tönkremennek. A legnagyobb baj, hogy az alulról szándékosan növesztett új hajtások is már ilyenek. Vizet kap minden nap.

Szerintetek mi lehet a gond?

 

  

Mustár Creative Commons License 2013.06.20 0 0 3464

Sziasztok!

Vannak gondok nálunk 1-1 magnóliával. Az első képen a vörös levelek alatt a barna foltokra hívnám fel a figyelmet. Mi lehet a gond? A második képen pedig valaki jól megkajálta a leveleket. Ki volt, és hogy lehetne lebeszélni róla?

Kösz előre is a tippeket!

 

 

Málna21 Creative Commons License 2013.06.07 0 0 3463

A grandiflora magoncok eladók?Mennyibe kerül?

Előzmény: Mediterránum (3460)
Mustár Creative Commons License 2013.06.04 0 0 3462

Nálunk a kertészetben már a Magnolia sieboldii is kezdi.

artamira Creative Commons License 2013.06.03 0 0 3461

Ó az a zalai mediterrán medence :)

Előzmény: Mediterránum (3460)
Mediterránum Creative Commons License 2013.06.03 0 0 3460

Lassan virágzik a Magnólia grandiflóra!

Magoncok!

Lavadome Creative Commons License 2013.06.02 0 0 3459

Azt hiszem itt az idő letennem róla .( Keresek valami mást helyette. Köszönöm a válaszokat nektek. :)

Előzmény: xdiat (3458)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!