Keresés

Részletes keresés

nagypapi Creative Commons License 2014.11.04 0 0 15788

A társadalmi megbízatású nem azt jelenti, h "ingyen pízú".

Előzmény: social knowledges (15787)
social knowledges Creative Commons License 2014.11.04 0 0 15787

T. Fazeknyik Tanácselnök Et.!

 

Ha mán tetszik így, kamcsatkai módra nevezgetnyi kifele, Szőke Szabolcs Tagtárs mégse nem legyík ingyen pízű rengeteget dógozó "Tanár Úr" - sohase tanított....- ,

 

hanem legyék Nemzeti Alpolgármester!

Közelebb áll a valósághoz, mind Kend a Szovjetunnijóhoz.

Előzmény: Mega Tróger (15784)
Mega Tróger Creative Commons License 2014.11.04 0 0 15786

lásd 6. oldal

2013. július 2-án már látta Fazekas, hogy a jelenlegi alpolgármester alkalmatlan a feladatára, és ezért hozott egy önkormányzati rendeletet bólogátó jánosaival együttesen (18/2013 VII. 2. önkormányzati rendelet 50 para)


"a képviselő-testület 2 alpolgármestert választ"

 

aztán a következő mondatban kimondja a 6. oldalon, hogy Szabolcsot nem kívánja főállásúként:

"Fentiek alapján társadalmi megbizatású polgármesternek Szőke Szabolcsot javaslom".

 

A főállás és a társadalmi megbizatás jogállása között van néhány különbség, üsd be a gúgliba, aztán tanulmányozd ha van kedved.

 

Szerencsére minősített többséget igényel az alpolgármester megválasztása - remélem a Fidesz képviselők szépen összezárnak és nem megy át a választó-ellenes javaslat.

 

Aztán még vannak a biztossági helyek is, amelyek szintén minősített többséggel mennek - nagyon nagy szégyen lenne, és a választók egyidejű arconköpése ha így maradna.

 

Na nézzük Fazekas embereit, javaslatait:

Jogi Ügyrendi Bizottság - Váraljai Márton

Pénzügyi Bizottság - Sági Józsefné

Népjóléti Bizottság - Kovács Lászlóné

Kulturális Bizottság - Szőke Károly

Városfejlesztési és Környezetvédelmi Bizottság - Dávid István

 

(nem röhög! - ezt ő komolyan gondolta)

 

 

Előzmény: dixxicsirke (15785)
dixxicsirke Creative Commons License 2014.11.04 0 0 15785

ettől nem lettem okosabb

most akkor 2 alpolgi lesz, az egyik főállású, a másik meg társ. megbízású?

mi a különbség?

Előzmény: Mega Tróger (15784)
Mega Tróger Creative Commons License 2014.11.04 0 0 15784

olvasd: Fazekas nem javasolja Szőke Szabolcsot főállású alpolgármesternek, hanem társadalmi megbizatású alpolgármesternek - ehhez képest a bizottságok sem a kiegyensúlyozottak

 

szóval rendszerváltozás elmaradt, vörös csillagokat elővenni még 5 évre...

Előzmény: dixxicsirke (15782)
Mega Tróger Creative Commons License 2014.11.04 0 0 15783
Előzmény: dixxicsirke (15782)
dixxicsirke Creative Commons License 2014.11.02 0 0 15782

kérdés: az alpolgikat kinevezik, vagy még a testületnek is jóvá kell hagynia?

Előzmény: Mega Tróger (15781)
Mega Tróger Creative Commons License 2014.11.01 0 0 15781

Munkánk során mindenkor Albertirsa javát tartjuk elsődlegesnek

előtérbe helyezzük az önkormányzati vagyongyarapodásának szempontját

Hatékony működés a célunk --> 2 alpolgármester ezt sérti - ez pénz pazarlás.

 

Mi változott, hogy az előző alpolgármesternő nem tudja mostmár egyedül egyedül ellátni a feladatát? Ilyenkor csere kell, nem még egy alpolgármester...

 

Etikai vizsgálatra van szükség ezek után - vagy pedig a politikai nyilatkozat azonnal értelmét vesztette

 

 

 

 

Előzmény: csinomjankó (15778)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.29 0 0 15780

Albertirsai siketnéma S.Gy. emlékére: http://www.poet.hu/vers/147579

Mega Tróger Creative Commons License 2014.10.29 0 0 15779

vicces, hogy ezt pont a polgármester adja ki :)

 

Előzmény: csinomjankó (15778)
csinomjankó Creative Commons License 2014.10.29 0 0 15778

social knowledges Creative Commons License 2014.10.27 0 0 15777

Igázgató Úr: HUN A LÓVÉ???

 

                                           

Előzmény: csinomjankó (15765)
social knowledges Creative Commons License 2014.10.27 0 0 15776

Szemtanúval nem vitatkozom. Nincs is értelme, én 56 után 6 évvel születtem.

Családi történetmesélésből halottam erről. S ne tagadjuk, hogy Albertin - meg Irsán is...:) - a történetek kiszínezése az nagy divat.

Sőt, a nem létezett események mesélése is.

Ennek van egy frappáns magyar neve, véreim, pánszlováci proletári.

Előzmény: urgunc (15769)
social knowledges Creative Commons License 2014.10.27 0 0 15775

Döbbenetes, hogy szinte minden PM-jelölt nagy dérrel-dúrral a gyógyfürdő-stand fejlesztését ígérte.

 

EGY, csak egy PM-jelölt részletezte elképzeléseit, annak forrásait, az EU és a Kormány (Sportügyi Államtitkárság , EEMI) hatalmas pénzt  - pályázatok útján - biztosít, akkori (tavalyi ) számon 192 SPORTUSZODA és FEDETT USZODA céljára.

 

Szőke Szabolcs képben van, és képes ezt a projektet lebonyolítani vagy előkészíteni.

 

Tán a FL-Team is tudott erről, de nekik egy ilyen pályázat benyújtása is ideológiai teher. Ez imbecillitás. Paranoia. Bűntudatból fakad.

 

Ezen a testületi és civil szervezeti hozzáálláson gyökeresen változtatni kell, mert különben nem lesz itt, semmi, SEMMI!

social knowledges Creative Commons License 2014.10.27 0 0 15774

Ez érdekel engem, ez a magatartásforma.

Praktikusan az eset is - de jobban az, hogy valaki(k) hosszadalmas praxist, szakvizsgákat, posztgraduációt, központi állami szervek vezető státusait semmibe veszik, csak a "HELYBÉLI" notabilitás lesült arcbőrű potentátjai számítanak.

 

"Gyula" - orvos - van legalább 3 e kisvárosban. De egyikre sem illik a 30 év alatt szerzett "képesítés", az valami pótsegéd gyógyegér lehet.

 

Ingyen, szolidaritásból és személyes meggyőződésből LÉPEK A BÜTYKÉRE.

Kéretlenül is. 

Előzmény: csinomjankó (15770)
social knowledges Creative Commons License 2014.10.26 0 0 15773

Kitűnő vicc. :)

 

Előzmény: Mega Tróger (15771)
Mega Tróger Creative Commons License 2014.10.26 0 0 15772

Nem kell két alpolgármester Albertirsára!

 

Számoljunk csak együtt!

 

225.000 Ft havi fizetés az alpolgármestereknek

5 évig - azaz 60 hónapon keresztül

2 főnek

 

mennyi is az?

 

Pontosan egy új úszómedence ára az alberitrsai strandon - ugye jól számoltam?

 

Ezt a pénzt közterheivel együtt rakjuk inkább félre, ne pedig Major Juditnak adjuk! Meg tud ő élni enélkül is...

 

Nincs abban a helyzetben Albertirsa,

hogy két alpolgármestert el tudjon tartani!

 

Ha a polgármester nem tud egy alpolgármesterrel működni - az csak azt minősíti, hogy alkalmatlan a város vezetésére. Ha előző 4 évben ez sikerült, akkor a következő 5 évben mi az ami megakadályozná őt ebben???

 

 

Mega Tróger Creative Commons License 2014.10.25 0 0 15771

Úgy néz ki sok szép új helyi adót lehet bevezetni - emiatt javaslom a 60 év feletti helyi politikusok részére a lank-adó beveztését :)

csinomjankó Creative Commons License 2014.10.23 0 0 15770

Nem semmi! Albertirsán ez is megtörténhet, egy szaktekintélynek számító orvos véleményét kritizálhatja, egy olyan, akinek harminc év alatt sikerült megszerezni a képesítést, szerintem úgy, hogy már inkább megadták csak ne lássák!

 

Ma kaptam az egyik hazai gyógyszergyár orvoslátogatójától egy írásos tájékoztatót egy újonnan forgalomba került készítményről, mely TERHESSÉG ALATT ÉS GYERMEKEKNEK is adható. Az apró-betűs részt itthon olvastam el, melynek lényege a következő. Lényegesebb mellékhatások: fehérvérsejt károsítás, depresszió, zavartság, agresszió és hallucinációk, hepatitis sárgasággal, csonttörések, izomgyengeség, vesegyulladás... Más szerekkel (például B12 vitamin, szívgyógyszer, de akár orbáncfű is...) kölcsönhatásba lépve egyéb károsodást is okozhat. Az állami támogatás dobozonként 2.000 Ft feletti. Megnyugtatom körzetem kismamáit, hogy nem írom fel számukra ezt a készítményt (sem).

 

Kedves Gyula! Te tudod a legjobban, hogy fázis III-IV. vizsgálatba sem gyermekeket, sem terheseket nem vonnak be. A betegtájékoztatóban(nekem ez a gyógyszerkompendiummal egyenlő-és nem a gyógyszeres dobozba dugott fecnivel)az összes létező mellékhatást, amit a gyógyszer okozhat feltüntetnek! Sőt,olykor nem is a hatóanyag, hanem a vivő-ill.a segédanyag a felelős a tünetekért. Nil nocere! A kockázat-haszon komoly mérlegelésével. Üdv, Zátro Anikó Zátrok

urgunc Creative Commons License 2014.10.22 0 0 15769

Nem egészen igy történt.

Orosz katonák voltak a teherautón, és sportpályánál kivették az autó gyertyáit hogy ne tudjanak Pestre menni.

Mellesleg a régi sportpálya a bútoráruház bejáratánál volt.

imperatívus Creative Commons License 2014.10.22 0 0 15768

Nemzeti nagy Ünnep van.

Ha nem tudnátok, itt is volt esemény: nagybátyám 19 éves volt, sok fiatal dolgozott Pesten.

Egy nap, ez már október végén volt , a gyülekező fiatalság, legalább 100-an vöröscsillagos teherautót fogott a régi 4-esen, magyar katonákkal.

A vérmesebb, nacionalistább fiatalok (még hogy tótok? SZÍNMAGYAROK!) meglkincselni akarták őket.

Végül a régi Sportpálya, ma kb. a Posta helye lett az őrizetük helye, s nemzetőrök közbenjárására elengedték a katonákat.

Az akkor frissen egyesített faluban is parázslott a szabadságvágy és a nemzeti érzés:

Ruszkik, haza!

 

 

csinomjankó Creative Commons License 2014.10.21 0 0 15765

Jó lenne már valamit tudni a tegnapi egyeztetés eredményeiről, hatalmi harc végeredményéről! Elvégre a mi pénzünket osztogatják, vagyis mibe fog ez nekünk kerülni a következő öt évben!!!

e-lektor Creative Commons License 2014.10.20 0 0 15764

A kampány lezárult, a választások eredményei ismertek vissza lehet térni a politikától és egymás mínősítgetésétől mentes regionális témákhoz.
Aki folytatja az kispadra kerül.

Előzmény: Milady de Winter (15763)
Milady de Winter Creative Commons License 2014.10.20 0 0 15763

Nagyon jól gondolod! Sz Szabolcsot majd ezren akarták megválasztani polgármesternek, az a minimum, hogy megkapja az alpolgármesteri pozíciót. A FAE nem is akart polgármester jelöltet állítani, sunyiba szedték Fazekasnak az aláírásokat. Az a FAE-s, aki ragaszkodott a függetlenségéhez, az meg is járta. 

De ez jó vizsga lesz Szőkééknek is, kíváncsi vagyok, hogy harcolnak-e, vagy lepaktálnak. Hamarosan Kiderül, hogy Fidesz-e a helyi Fidesz, vagy csak a Szőke család megélhetéséről van-e szó.

 

Előzmény: Mega Tróger (15761)
imperatívus Creative Commons License 2014.10.18 0 0 15762

Részben MT támogatására:

 

"Sine Nobile" elvtikék: erkölcsi kérdés, hogy tudjatok veszíteni! Amennyiben a népnyúzó tescoista-posztkomcsi rendszereteket a bukott törzsbázisotok nélkül is folytatni akarjátok, a PM elvti aligha húzza ki az 5 éves mandátumát.

 

Judit, a demokrata-liberális eszére próbálok hatni: a 22%-os pm-jelölt legyen az alpolgármester, mert Önnek ez esetben NINCSEN legitimitása.

 

Ha mégis meglépik ezt a józan ésszel és a demokratikus rendszerrel szembeni merényletet, nos, én nem csak fórumozni fogok: offenzív jogorvoslatot kezdeményezek.

 

Ugyanis mindennek van határa: mint Fazekas Et. írta egyszer, Airsa nem egy sziget az óceánban, továbbá nem Észak-Korea.

 

Előzmény: Mega Tróger (15761)
Mega Tróger Creative Commons License 2014.10.16 0 0 15761

Mondjuk most jön az első próba - ha Major Judit bármilyen felállásban maradhat alpolgármester - akkor az betlinek és óriási taktikai kudarcnak tekintendő a Fidesz részéről.

 

Spórolás van uraim, takarékoskodás legyen, az adófizetők pénzét ne herdálják. Nem kell két alpolgármester.

1./Fidesz nyerte a legtöbb körzetet. 

2./FAE képtelen volt polgármesterjelöltet állítani, így erkölcsi alapja nincs alpolgármesteri címért bejelentkezni. 

 

Jól mondom?

 

 

imperatívus Creative Commons License 2014.10.16 0 0 15760

Gyurcsány részben emiatt - és a többszörösen bukott kórházigazgató minisztere, meg a csak IRODÁBAN dolgozó "orvos" másik pamutdisznó Horváth Ágica (32) "eü". tevékenysége miatt - bukott meg.

 

 

A Fazekasiánus bolsi 8 bukott képviselő oktrojálta - egy maradt , kompi listás Kovács Lászlóné vöröskatona, aki a "lakossági meghallgatást" úgy értelmezi, hogy Ő HALLGATJA MEG a lakosságot....- át ezt a gyurcsányista, NER-ellenes és lakosság-ellenes vizitdíjat.

Most szinte mindenki változást ígért e tekintetben.

 

Ha nem lesz változás, durva pör lészen.

 

         

Előzmény: Pamutdisznó (15758)
imperatívus Creative Commons License 2014.10.16 0 0 15759

Nem állítom, hogy Fazekas Senior Et. most egy "Tétényi Éva - vs Nemzeti képviselői többség /2006-10 Esztergom/" megoldhatatlan szerepbe kényszerül, de azt igen, hogy jóval kevesebb a posztkomcsi képviselő. Bár a város "természetközeli rétegeit" képviselők kiszámíthatatlanok - de hát erős lesz a Nemzet a testületben, majd rászervez a lassító, kerékkötő polgármester javaslataira.

 

Ez a sajtóban is szerepel ma:

http://mno.hu/belfold/itt-izzadhatnak-majd-a-varosvezetok-1253571

 

" Albertirsán Fazekas Lászlót (Tegyünk Együtt Albertirsáért Mozgalom Egyesület–Albertirsai Önkormányzati Választási és Támogatási Szövetség) választották polgármesterré, a 12 tagú testületben a polgármestert jelölő szervezeteknek vele együtt 3 képviselőjük lesz."

 

A FAE nekem gyanús. Főleg, hogy Médzsör Jutka is képviselője - MSZP-közeli neolibertárius értelmiségiként....

Pamutdisznó Creative Commons License 2014.10.16 0 0 15758

Régóta nem voltam orvosnál...Csak dotáltam az OEP-t, nem igazán fosztogattam. Most így 40 után elmentem mert váratlanul görcsös szívfájdalmaim jelentkeztek, szédelgés, nyaki és vállfájdalom,stb...

 

Beutaló, kardiológia plusz helyi EKG.

 

Az EKG-n a hölgy:

- Tudja ugye hogy térítésköteles?

- Van betegbiztosításom - feleltem.

- Erre ő: 300 Ft a díja Albertirsán...

- Hopp!

 

Kardiológia, időpontkérés - elmondom telefonban a panaszomat és azt, hogy nem igen járok orvoshoz de kissé ijesztő tüneteim vannak július óta...

- Miért csak most ment orvoshoz?

Elmagyarázom, hogy külföldön dolgoztam szélsőséges körülmények közt és az unión kívül, orvost csak a tévében láttunk de erre azt a választ kaptam, hogyha olyan komoly lenne a dolog akkor a házidokim rögtön beküldött volna a kórházba.

 

- A kolléganő ad időpontot - monda és passzolt.

 

Adott. December 3. 8 és 11 között.

 

Kérdésem, ha valaki komolyan szívbeteg - és lehet, hogy én is az vagyok, csak eddig jól húztam - és egy repedt érből vér szivárog, vagy trombózisa van, vagy túl van féltucat apróbb infarktuson mint egy ismerős akit haza sem engedtek, hanem 4 óra múlva már operálták...

 

És ez a beteg egyszer csak leteszi a kanalat a késlekedés miatt, mint ahogyan a korosztályunkból sokan, akkor mi történik?

 

Vagy csak felvillan a piros fény, hogy : "Elkapták egy ügynökünket Havannában...Kár érte, kiváló ügynök volt"

 

 

 

dixxicsirke Creative Commons License 2014.10.15 0 0 15757

http://www.teljesitmenyturazoktarsasaga.hu/naptar

ha leszűrjük a listát 2014 / Alföld / Dolina -ra, akkor abban szerepel a karácsonyi túra is, vagyis az is meg lesz tartva, ha minden igaz

vagyis 2 Dolina túra lesz

Előzmény: Hajnal70 (15755)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!