Keresés

Részletes keresés

b.fredy Creative Commons License 2010.11.14 0 0 29227

Akkor,hogy teljes legyen a dolog :

Lehet,hogy az EPEN ugyanaz,mint CPCN csak nincs behúzva az E közepe ?

(Most már tényleg kapunk !) :-)))

 

Más is legyen Nyitráról :

 

Előzmény: exxit (29226)
exxit Creative Commons License 2010.11.14 0 0 29226

Akkor a kesobbiek:

RANyP- Roskovanyi Agoston Nyitra Puspoke(puspokseg)

BINYp- Bende Imre Nyitra Puspoke (Puspokseg)

:)

Előzmény: b.fredy (29225)
b.fredy Creative Commons License 2010.11.14 0 0 29225

Dobd el,találtam érdekesebbet :

IGEN-Ioannes Gustinyi Episcop.Nitriensis-1764

AREN-Antal Revay Episcop.Nitriensis-1780

De ez így nagyon egyszerű lenne !

Majd kapunk mi Tatustól ! :-)))

 

Előzmény: exxit (29224)
exxit Creative Commons License 2010.11.14 0 0 29224

Az EPEN eseteben mar "kacerkodtam" a gondolattal: Emericus Palugyai Episcopatus Nitriensis :)

De ez csak egy elmelet :)

Előzmény: exxit (29223)
exxit Creative Commons License 2010.11.14 0 0 29223

Szevasztok

 

Fredykem ha erdekel az en velemenyem akkor "szerintem" ezek a teglak valahogy osszefugghetnek az EN- Episcopatus Nitriensis

vagyis a nyitrai puspokseggel.

Nekem van  belole IGEN  es EPEN, nagyresze pedig Selye Mopcsonok kornyekerol kerul elo.

Utana kene nezni a nyitrai puspokok kezdobetujenek. Nem rejlik valami iylen mogottuk. :)

Előzmény: b.fredy (29216)
pista72 Creative Commons License 2010.11.14 0 0 29222

Sziasztok!

Ha minden igaz, ezek kémény téglák, ugye? Már hallottam olyat is, hogy oromfal vagy tűzfal tégla. A vékony falvastagság miatt gyakran alkalmazták több helyen is ezt a tégla fajtát. A mérete általában 30x10x7,5. Nálam a tetőfelújításnál a tűzfalból kerültek elő ezek.

1. Kovács Testvérek Tgyára, Hmvhely

2. Társasági Téglagyár, Hmvhely

3. Francziszti és Halmi Tgyára, Hmvhely

kiskiskosutis Creative Commons License 2010.11.14 0 0 29221

Szia hb-tatus, köszönöm, hogy válaszoltál nekem, és azt a Jóska papát felhívom!

Előzmény: hb-tatus (29206)
Petis007 Creative Commons License 2010.11.14 0 0 29220

Még egy eresztés a felvidékről:

 

 

 

 

 

 

Petis007 Creative Commons License 2010.11.14 0 0 29219

Freddykém neked még nincs ilyened, megbeszélhetjük. :))

Előzmény: b.fredy (29216)
zsóka66 Creative Commons License 2010.11.14 0 0 29218

Sziasztok! Idén nem sok téglát pucoltam, pedig gyűltek a kertben. Ezért aztán szép téglás fotókkal sem tudtalak megörvendeztetni benneteket. Azért én se lustálkodtam, ez a házikó is az elmúlt év eredménye...  Az új kerítés meg raklapokon várja a tavaszt. :-)

 

 

 

fagyi7305 Creative Commons License 2010.11.14 0 0 29217

Szega komám,nem tudod de biztosan észre vetétek hogy egyre több fotot küldök mostanába a forumra.Ugyan az a nagy hejzet hogy elkeztem a tégláimat fotozgatni,és ép ma végeztem vele,teljes két napomat vete el de meg érte a fáratság.Kerültek elö persze olyanok is amiből 2db-volt cserének jok és szépek.A fényképező számláloja 1287db téglát számlált,persze félét.Nagyon sok  bene a Bácskiskun megyei,persze sokrol nemtudok szinte semmit,majd elöb utob ugyis ki derül.Az a lényeg hogy szétturtam a raklapokat és mosttantol ti is fogjátok látni a gyüjteményemet....más remélem meg kapod a tégládat:-)...üdv minden tégla TERMINÁTORNAK.

Előzmény: dibidondiego (29204)
b.fredy Creative Commons License 2010.11.14 0 0 29216

Sziasztok !

Petis : Akkor én is kérnék egy VEZE-t és egy GPMJ-t.  :-)))

Diégo : IGEN-t jegyeztem,de még nincs csere.Te is igyekezz valami széppel ! :-)

Tatus : Úgy is lábadozol...Az IGEN-nel együtt előjött (CPCN,AREN) két ilyen tégla Sellyén.Mik lehetnek ezek ? Közel van Nitra és minhárom N-re végződik...

 

 

Előzmény: Petis007 (29214)
csóricica Creative Commons License 2010.11.14 0 0 29215

Megincsak aztat mondom törlés ,fókuszálás,nézd meg a hsz végét,de részemről is itt lezárva.

Előzmény: dibidondiego (29204)
Petis007 Creative Commons License 2010.11.14 0 0 29214

Jaj nem volt teljesen egyértelmű, de ezeket cseréltem és túrtam. :)

Előzmény: dibidondiego (29213)
dibidondiego Creative Commons License 2010.11.14 0 0 29213

Szia Petis!

 

Jó túrás lehetett, ha ilyen szépek a cserék. A VEZE-ből egy szépet eltehetnél.

Előzmény: Petis007 (29212)
Petis007 Creative Commons License 2010.11.14 0 0 29212

Sziasztok!

 

Íme az első felvidéki adag cserék és frissent túrtak.

 

Pálffy Józsefek 2,4,5

VEZE Vezekény

és Reidner

 

 

 

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.14 0 0 29211

Tatus! Nekem ez is újdonság. Tudsz róla valamit? Végül megépült az alulírott "téglát előállító légkemencze"?

 

ESZTERGOM és VIDÉKE XVI. ÉVFOLYAM  1894. február 15.

 

— A kaszárnya-nagybizottság hétfőn délután 4 órától 7-ig a városház tanácstermében
ülést tartott. Előterjesztették Grünwald-testvérek vállalkozó czég kérelmét, melyben a várostól a Strázsa-hegy környékén egy téglát előállító légkemencze (táborkemencze) építésére alkalmas területet óhajt. A czég ugyanis rendelkezik egy téglavetővel a szentgyörgy mezei kanonokházak mellett, de mivel a tulajdonos érseki uradalommal
szemben szerződésileg kötelezve van szükség esetén téglaszállitásra, s mivel ez a szükség most a központi tanítóképezde
építésével ugyancsak beállott, képtelen volna a czég a kaszárnyához elegendő téglát előállítani. Pro és contra . érvek merültek fel e tárgynál. Többen kétségeskedtek, ha a légkemenczében előállított tégla meg fog-e felelni a szerződés
feltételeinek. A vállalkozók e tekintetben
hajlandónak nyilatkoztak a nyerendő
téglákat előleges szakértői becslésnek
vetni alá. Az ügy különben a legközelebbi közgyűlésnek fogja tárgyát képezni.

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.14 0 0 29210

Sziasztok!

Találtam egy cikket az István téglagyár Részvénytársaságról.

ESZTERGOM és VIDÉKE XV. ÉVFOLYAM 1893. január 26

 

— Az István téglagyár részvénytársaság,
mely 3500 db 100 frtos részvény-nyel, vagyis 350 000 frt részvénytőkével
rendelezik f. hó 1-én tartottra alakuló közgyűlését, Budapesten, és átveszi a Roheim Károly és fiai cégnek városunk közelében — és épugy itt, mint » fő-és székvárosban már is jóhimévre szert tett — Basaharcon fekvő és teljes üzemben
levő téglagyárat, ennek felszerelését és készleteit. Évi gyártmánya jelenleg
7—8 millió tégla, de ezen évi gyárt ás összege egy, márciusban a társaság
készpénzkészletéből felállítandó második kemence segélyével 15 millióra
fog emelkedni. A társaság igazgatósága
a köveikezőképeu alakult : Dlnök : Schulz Vilmos a hasonnevű cég tulajdonosa, lovag Posner Alfréd Pos-ner Károly és fia cég tulajdonosa, Székely
Ferenc Bpest belvárosi takarékpénztár
igazgatója, Bischitz Arthur Bi-sehitz Salamon és fia cég beltagja, Pártós
(jyula építész és Roheim Samu a Böbéim Károly és fia cég beltagja. «— A felügyelő bizottság : Elnök : Vesz-ter Imre országgy. képviselő ; tagok : Schwarz Annin gőzmalmi igazgató, Unger Bernát dr. ügyvéd, Sacher Lipót
dr. ügyvéd* A társaság jogtanácsosának

Keru Tivadar dr. ügyvédet nevezte ki. Ezen, megyénk területén remek
és jó fekvésű téglagyár a főváros nagy építkezései mellen előrelátható lag nagy lendületnek fog indulni s a mai fővárosi légin árak mellen óriási haszonnal dolgozni."

 

 

hb-tatus Creative Commons License 2010.11.14 0 0 29209

szívesen! ne feledd a továbbiakban se az egyik utolsó hozzászólásodat: ""A Téglák nem eladóak ők a gyüjteményem részét képezik!!""

Előzmény: Tímár Zsolt (29208)
Tímár Zsolt Creative Commons License 2010.11.14 0 0 29208

Köszönöm tatus a tégla infókat!!! feljegyeztem őket!!!

Teszek még fel ha jönnek még újak!!!!

Előzmény: hb-tatus (29146)
hb-tatus Creative Commons License 2010.11.14 0 0 29207

irigyelek mindenkit, aki kihasználva a jó időt, kukázni volt, pucolt és fotózott. Sajna nekem most csak az irigykedés jutott, holott kazalban állnak a takarítatlan tégláim. Jobb híjján a következő katalógus munkáival szöszmötöltem. Mikor kapom a következő cikkeket???? Aki úgy áll vele, küldje minél hamarabb...

hb-tatus Creative Commons License 2010.11.14 0 0 29206

Szia, köszönön, hogy megkerestél bennünket; ezek szerint a hír szárnyakon jár. Javaslom, vedd fel a kapcsolatot Kádár Józseffel, mindannyiunk Jóskapapájával (1 3876 624). Ő számodra az autentikus forrás, bizonyára tud segíteni.

Előzmény: kiskiskosutis (29180)
A N U B I S-mirmur Creative Commons License 2010.11.14 0 0 29205

Sziasztok!

 

Meséltem már nektek a Polgár környéki EK monogrammolról...

Nos! Idén már vagy 3szor jártam a folyási volt vadászháznál....ahol szinte csak a ház sarka maradt meg, nem több 1 köbméternél.

Első körön elhoztam a tetejéből 2-3 téglát, majd máskor szétkaptam a javát, és kiszedtem amiben láttam vmit...harmadjára elhoztam az összes egész téglát, ami vastagon malteres volt...ez volt vagy 3 hete.tegnap megpucoltam őket, és lás csodát, előkerült egy igen szép és érdekes tégla, ami az EK körüli témázgatást esetleg megerősítheti, hogy valóban a mindenkori  EGRI KÁPTALAN jogát képviseli a tégla monogramja, ugyanis az a dombon vagy akármin álló kereszt eléggé hatásos....

Minden esetre rágerjedtem a témára, és megpróbálok utána járni, hová vitték a ház anyagát, illetve a maradék téglákat is kiforgatom, hátha lesz még ilyen benne...

19 malteres téglából, 10 sima volt, 9 pedig jelzéssel ellátva, szal megérte, ha csak ezaz egy is lett volna benne, már akkor is :D

Itt a többi érdekes ami volt még benne, illetve jártam Tukán is, ahol van pár düledező ház (sajnos), ott is EK téglákat találtam:

 

 

- sima tégla, ujjlenyomattal az aljában EK téglák közül-Folyás

- EK kereszt!!! - Folyás

- EK - Tuka

- EK, hibás! - Folyás

- EK,  -  Folyás

- (E) K , hibás - Folyás

- EK (kissé oldalra tolódva.... - Folyás

 

 

dibidondiego Creative Commons License 2010.11.14 0 0 29204

Fagyi Cimbi!

 

Ott jártunkkor te poénkodtál azzal, hogy a D. Szekcsőt  D. Szekciónak olvastad elsőre.  Ebből próbáltam meg a poént megcsinálni, hátha felkapod rá a fejed és  érted benne a tréfát. Erre, - vazze Csóri-  azt  gondolta, hogy sík hülye vagyok, persze aki ismer, azt tudja, hogy ennek van is  is alapja és Fredy egyből megis támogatta ebben a hitében azzal az IGEN téglával.   Sajnos  Fredykém büntetésből muszáj egyet adnod abból az IGEN téglából,  a klasszikus EXXIt szavaival: hehehehehe.  D. Szekció kérdés lezárva, megyek felpucolni a hétvégi termést, vazze, hogy ne csak írásomm al fárasszalak benneteket.

Előzmény: fagyi7305 (29183)
epitesz13 Creative Commons License 2010.11.14 0 0 29203

Na, hogy könnyebb legyen a dolog akkor ezek Szentantalfáról valók. Rövidesen meg kell néznem a környéket, hogy ki vagy kik lehettek ennyire termékenyek ezek a vidéken a téglák terén. A mostaniak viszont nem lettek kiégetve.

 

Előzmény: zso002 (29188)
B-csabi Creative Commons License 2010.11.14 0 0 29202

Akkor mindegy végülis mind szép,amelyik marad nekem jó rád bízom!:-) köszi Csabi

Előzmény: TEE (29197)
exxit Creative Commons License 2010.11.13 0 0 29201

Sziasztok

A multkor feltett PBJ negativ valtozatahoz, ugyanabbol a falbol elojott egy pozitiv valtozata is , minketto Tallosrol-Tomašikovo.

Tud valaki roluk valamit???

Az MVS el mar valahol talalkoztam , lehet itt a forumon, kozelebbit rola netan valaki ???

 

1. - PBJ negat.

2 - PBJ pozit.

3. - MVS 1711

4. - -II-

5. - PK  ujra Tallosrol egy 1926 ban epult epuletbol

6. - PCP Nebojszarol

7. - IBp  Nebojszarol

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TEE Creative Commons License 2010.11.13 0 0 29200

Ha az első képen lévő harmadikra gondolsz, az már elkelt, ahogy a 2. és a 7. is.

Előzmény: gázos józsi (29199)
gázos józsi Creative Commons License 2010.11.13 0 0 29199

3 -as számú versenyzőböl kilehet hozni valamit

Előzmény: TEE (29198)
TEE Creative Commons License 2010.11.13 0 0 29198

Tiéd a lehetőség. ;-)

Előzmény: gázos józsi (29195)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!